Reklama

úterý 24. března 2020

Před 21 lety začalo bombardování Jugoslávie

Václav Dvořák
24. 3. 2020  kosovoonline.cz
Před 21 lety 24. března 1999 začala letecká agrese států NATO proti Jugoslávii. Byly ničeny nejen vojenské cíle, ale následovalo i letecké terorizování civilního obyvatelstva. Letouny NATO ničili železnice, silnice, mosty, továrny, sklady, rozhlasové a televizní vysílače. Napadaly i hotely, čínské velvyslanectví, kde zabily 3 diplomaty. Bombardovaly i bělehradské studio srbské televize, kde zabily noční směnu techniků.  Zabily tisíce vojáků i civilistů.Celkové přímé škody způsobené bombardováním letouny NATO dosáhly miliard USD. Dalších 50 miliard jsou odhadované škody vzniklé zastavením výroby.
Celá bombardovací agrese byla v členských zemích NATO doprovázena masivní propagandistickou kampaní postavenou na lžích a podvodech.

Smlouvou uzavřenou v Kumanovu 6.6.1999 mezi Jugoslávií a státy NATO, agrese skončila a následovala "dočasná" okupace jižního Srbska. Provincie Kosovo a Metochija přešly pod správu OSN a její mise UNMIK ale okupační vojska jsou pod velením NATO (KFOR). 


Pod dalším diplomatickým nátlakem přešla správa Kosova pod misi Evropské unie EULEX. 17.2.2008 vyhlásili kosovsko-albánští teroristé a jejich patroni z NATO "nezávislé" albánské Kosovo.

Vládu i parlament Kosova ovládli zločinci z UČK (tzv. Kosovská osvobozenecká armáda)

Kampaň proti Jugoslávii v letech 1991-1999 a další kroky NATO v následujících letech jsou jedním dlouhým řetězem porušování mezinárodního práva. Je naší ostudou, že se Česká republika na těchto hanebnostech podílela a podílí.
19 komentářů :

 1. K tomu se vůbec nemohu vyjadřovat protože je to ODPORNÝ HNUS.

  OdpovědětSmazat
 2. Se závěrem, že "Kampaň proti Jugoslávii v letech 1991-1999 a další kroky NATO v následujících letech jsou jedním dlouhým řetězem porušování mezinárodního práva. Je naší ostudou, že se Česká republika na těchto hanebnostech podílela a podílí" beze zbytku souhlasím. JiH

  OdpovědětSmazat
 3. Vývoz demokracie ala Západ...

  OdpovědětSmazat
 4. Po zničení socialistického bloku se dějí samé svinstva a tato válka k nim patří.

  OdpovědětSmazat
 5. Nikdy na to nezapomeneme !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My, kteří jsme to zažili jistě ne, ale ti co ne?..........

   Smazat
 6. http://www.euserver.cz/Articles/13004-nova-kniha-jurgen-elsasser-valecne-lzi-agrese-nato-proti-jugoslavii.aspx
  Válka v Jugoslávii začala popravou neozbrojených srbských, černohorských a makedonských rekrutů na slovinsko-rakouské hranici před kamerami ÖTV a vrazi byli příslušníci slovinské Teritoriální obrany.
  V Chorvatsku začala válka pokusem o policejní přepad srbské vesnice Borovo Seljo, první začali střílet chorvatské ozbrojené milice strany prezidenta Tudžmana, který mj,. patřil mezi popírače holokousut a pozval zpět do země ustašovskou emigraci včetně masových vrahů a válečných zločinců. Celý konflikt byl sváděn na Srby a na Miloševiće, ale opak byl pravdou. 80 amerických profesionálních důstojníků naplánovalo a vedlo operaci Oluja (konec léta 1995), která znamenala etnickou čistku, útěk 250 000 chorvatských Srbů a popravu téměř všech, kdo zůstali.
  Nezapomeňte na smrt českých vojáků, kteří z pověření OSN oddělovali chorvatské a srbské síly. Chorvati při útoku nerespektovali žádná pravidla, ani válečné a mezinárodní právo!
  Chorvatskou armádu a stranické milice vyzbrojila NSR ze skladů bývalé Lidové armády NDR a to přes mezinárodní embargo!!!
  Válka v Bosně začala vraždami srbských předáků. Již v roce 1992 podstoupilo divarzní výcvik v Chorvatsku téměř 100.000 mladých bosenských muslimů. Muslimský prezident Izetbegović ve své stati "Islámská deklarace" (1975) prohlásil, že islám a demokracie jsou neslučitelné!!! Tohohle týpka vodil prezident Havel po Praze jako vzor všech demokratů! Mulsimové v Bosně opakovaně obětovali vlastní civilisty, aby svedením zločinů na Srby vtáhli do války na sovu stranu země NATO (atentáty v ulice Vase Miskina, atentáty na sarajevskou tržnici Markale i a Markale II, mrtví po ranách ostřelovačů v "aleji smrti" (Sarajevo). Střelci byli muslimové, patřili pod speciální oddíly bosenského ministerstva vnitra a v řemesle odstřelovačů byli vycvičení příslušníky speciálních sil francouzského námořnictva.
  Válku na Kosovu začala UČK, která na Kosovo vpadla z Albánie. Materiálně byla zabezpečena státy NATO a Albánií. V západní Evropě (Německo, rakousko, Švýcarsko atd.) vybírala kosovsko-albánské mafie ilegální daň z které financovala nejen vyzbrojení a vystrojení UČK, ale i podplácení západních novinářů a politiků ve prospěch propagandy o "utlačovaných Kosovarech" a "srbském fašizmu". Oboje vylhané od samého začátku. První obětí UČK bylo 400 Albánců, kteří byli pro zachování Jugoslávie!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Zlotřili jsme úplně na stejnou úroveň, jako ti, co vyznávají tzv. euroatlantické, tedy neexistující, hodnoty...

  OdpovědětSmazat
 8. Vedle Slováků byli Srbové nám Čechům myslím i ze všech slovanských národů vždycky nejblíž. Ale možná Rusové taky? Viz sovětské oběti ve 2.WW. Představte si, po Sametu (někdo říká po hadráku) jsem byl osobou Václava Havla natolik oslněn, ba zaslepen, že při zde diskutovaném útoku NATO proti Srbům jsem si říkal - Havel to schvaluje, tak to asi je správné. Jaká to byla zcestnost, viďte!!! Ono se totiž tehdy tvrdilo, že vojenská (bombardovací) technika je už natolik dokonalá, že budou selektivně ničeny výhradně cíle vojenské a civilnímu obyvatelstvu se nic nestane. Co myslíte, podlehl i Václav Havel (on praktickým věcem obvykle nerozuměl, že) této lži, anebo on sám dobře věděl, že takové tvrzení je pouhá podvodná rouška, která má zakrýt pravý stav věcí? Vyjádřil se k tomu někdy (třeba dodatečně) jeho bratr Ivan Havel?

  OdpovědětSmazat
 9. Kragujevac:
  18.-21.10.1943 Němci z Wehrmachtu popravili 7000 lidí, mezi zmasakrovanými bylo 300 gymnazistů a 15 dětí ve věku 8 až 12 let.
  V roce 1976 těmto povražděným postaven památník, který navštívilo cca 5 000 000 lidí - tedy zcela veřejně známý památník.
  24.3.1999 napadlo NATO Jugoslávii, okamžitě byl bombardován Kragujevac a jako první NATO zničilo památník obětem nacistického řádění – ZCELA NEVOJENSKÝ CÍL, jen se novodobá Wehrmacht pomstila za připomínání zločinů svých "otců - zakladatelů.

  OdpovědětSmazat
 10. NATO zničilo nebo poškodilo 422 škol, 48 zdravotnických zařízení, 74 televizních stanic a vysílačů .... samej "vojensky důležitej cíl".

  OdpovědětSmazat
 11. Ne nadarmo se říká: "Liška zrzavá". Ať v 15 nebo 20 století. Vždy zákeřný zmrd.

  OdpovědětSmazat
 12. V tento den jsem pochopil,že je něco špatně. Další měsíce mne v tom jenom utvrzovali. Dnes jsem zcela přesvědčen,že NATO je opravdu zločinecká organizace. Nám tedy neprospívá vůbec. Proto vystupme z NATO a reformujme EU nebo také vystupme!

  OdpovědětSmazat
 13. Už je n tato válka NATO proti suverénímu státu mněla mít důsledek odchodu(okamžitého) z této agresivní společnosti. To že se tak nestalo, bylo způsobeno rozvrácením Československé republiky a následně selháním státu České republiky - včetně premiera Zemana můžeme tak klidně říci neschopného prognostika.

  OdpovědětSmazat
 14. Považoval jsem V.Havla pouze za prezidenta, nic víc. Po jeho prohlášení , že bombardování Srbska bylo "humanitirní",tím u mě skončil a klesnul ještě pod tu úroveň, nic víc. Hluboce se stydím za to co jsme Jugoslávii, potom Srbsku provedli. Alespoň omluva ČR by mohla mohla být pro nás malým pokáním. Já jsem v Jugoslávii nikdy nebyl, až později jsem se dozvěděl proč, byl jsem vyškrtnut po roce 1968 z KSČ. Do jugoslávie jsem se hlásil vícekrát. Ale ještě zpět k V.Havlovi a k tak zv."sametové revoluci", dle mě k majetkovému převratu a konec naděje a návratu k demokratickému socialismu. Zakončím tím co se V.Havlovi povedlo. Jeho heslo "láska musí zvítězit nad zlobou a nenávistí", povedlo se mu to , ale zcela jinak , "láska zvítězila na plné čáře, ale směrem k penězům".

  OdpovědětSmazat
 15. Od 24. 3 1999 se hluboce stydím, že jsem příslušníkem státu, který se nazývá Česká republika a ten stud mě dosud neopustil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak požádejte o propuštění z CZ státního svazku a požádejte o Ukrajinské, nebo třeba tam v Africe - jak si tam nadávaj...

   Smazat
 16. To bol posledný úkon, ktorým USA stratili akýkoľvek kredit. Napriek tomu sme sa cpali do NATO, resp. EÚ. Presnejšie, boli sme vstúpení, aby sme neskončili ako Srbsko.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.