Reklama

sobota 14. března 2020

Přemysl Votava: Kam se schovala EU?


Přemysl Votava
Přemysl Votava
14. 3. 2020  VašeVěc
Evropská unie (EU) nám byla od samého počátku našeho vstupu do EU představována jako, záruka naší bezpečnosti, jak politické, tak i ekonomické. Dnes po 16 letech členství přišla první větší krizová zkouška. Právě krizové situace jsou tím věrohodným měřítkem k objektivnímu hodnocení a to nevychází pro EU příliš dobře.

EU při první, opravdu vážné zkoušce totiž zcela selhala. Utekla před problémem, před svou odpovědností. Tak říkajíc: „Strčila hlavu do písku“. A tak epidemie zastihla státy EU zcela nepřipravené, v mnohých dnes kolabuje zdravotnictví, ekonomika i politická stabilita. Umírají lidé.

Ještě před měsícem EU řešila zcela zástupné, nicotné problémy. V té době vrcholila v Číně epidemie koronaviru, odborně označovaná jako COVID-19. Pro EU byla Čína příliš daleko, její starosti si bruselští úředníci nepřipouštěli. Před měsícem přitom televizní štáby, s rouškami či s respirátory na obličeji, dávaly událostem v Číně patřičný důraz. Místo poučení se na Čínu spíše valila kritika, dnes je lhostejné, zda byla oprávněná, nebo jen tak ze zvyku. Bruselská administrativa se z epidemie v Číně nepoučila, naopak místo koordinovaného postupu v Bruselu vládla pasivita. Desetitisíce úředníků, europoslanců, eurokomisařů „trápily jiné problémy…“!

Příkladem se stal přístup EU k České republice právě v době, kdy ČR aktivně vstupovala do boje proti viru COVID-19. EU téměř demonstrativně proháněla Českou republiku za možné porušení dotačních pravidel. Toto tažení podpořil i příjezd příslušné delegace EU do Prahy, v doprovodu našich dvou europoslanců. Tolik propíraný Agrofert se stal dokonce vlajkovou lodí problémů, které měla EU na zasedání EP řešit. ČR měla jít na kobereček. Již tento příklad ukazuje, že EU měla zcela jiné starosti, přitom v té době Evropa hlásila již první oběti. Po tápání, nečinnosti, teprve nyní se EU začíná probouzet. EU ale zaspala drahocenný čas.

Dnes jsou v Evropě miliony občanů v izolaci, v řadě států včetně ČR je vyhlášen nouzový stav. Místo bezpečných domovů vládne strach a někde i panika. Jsou uzavřené hranice, školy, obchody, sportoviště… Situace v Evropě se vyhrocuje každým dnem. Denně zasedají bezpečnostní štáby všech států Evropy. Bojují, nevzdávají to... Je pro nás ctí, že česká vláda zvedla prapor, jako jedna z prvních. Dnes nemusí před občany klopit oči. Nemusí se stydět. EU se teprve nyní začíná probouzet… Média hlásí další stovky obětí v Evropě!29 komentářů :

 1. Pro mě definitivně EU skončila a její představitele a symboly budu cíleně ničit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V současné době dokazují evropská jelita, že jsou na dvě věci, jen prachy by posílali zemím. Navrhuji referendum na vystoupení z toho svazku na dvě věci.

   Vymazat
 2. Myslím, že první naprosto nezvládnutá krizová situace v EU nastala po slavném výroku " my to zvládneme" jisté Anděly Merkelové.

  OdpovědětVymazat
 3. Urszula Lejno. Jinak to nejde nazvat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně tak! Nepochybuji o tom, že šéfka Evropské komise bude velice brzy odvolána i s její místopředsedkyní. Jenom nevím, zda místo Jourové najdeme v ČR vhodnou náhradu. To mě trochu trápí, ale nedá se nic dělat.

   Vymazat
 4. Celý euro parlament je banda vyžírků - zrušit,zrušit,zrušit a nebo vystoupit. To je jediné řešení !!!

  OdpovědětVymazat
 5. Bohužel má článek většinou pravdu, i když krize nastaly už dříve - zadlužení Řecka, migrace apod. Nevím o žádné krizi, kterou by EU zvládla. Je to možná tím, že se zaměřují podobným směrem jako pražský primátor Hřib. Chtějí hlavně co nejvíc poškodit Rusko, i když to souběžně přináší škody vlastním občanům. V případě EK je to navíc o to horší, že je to občany nevolený orgán. EU nedokázala nijak sjednotit členské země v boji proti koronaviru, i když měla asi 2 měsíce náskok po zkušenostech z Číny. Důsledkem jsou pak tisíce mrtvých a mám obavu, že jsme na začátku.

  OdpovědětVymazat
 6. Těžkosti vyžadují rozhodného chytrého chlapa s koulema (rozhodně ne s gulema). A to jsem feministka. Co to je - Jourová, von Leyen? A to ten virus není zas tak velký problém, Řecko je vážnější.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdo zná Uršulu von "Brokovnici" dobře ví, že nic neumí a žádný "vůdce" není. Proto bude drsně bojovat o svoje přežití. A Merkelová, ta bude odstavená, ani se tomu moc divit nebude. Co si myslíte o ministru vnitra Hamáčkovi, je to Ursula v českém provedení.

  OdpovědětVymazat
 8. Zdravím a přeji pěkný den panu Dvořákovi.

  OdpovědětVymazat
 9. Opět a vyloženě radikálně se potvrdilo, že aparát EU je už jen tlupa zbytečných, zdegenerovaných, od reality zcela odtržených příživníků.

  OdpovědětVymazat
 10. Vážený pane Votava! Proboha, Buďte rád že se nám v této krizy EU do ničeho nemontuje. Snad jste opravdu neočekával nějaká konsrtruktivní, smysluplná a účinná opatření ze strany EU? Jednotlivé státy možná v prevenci proti koronaviru pochybily. Asi jo. V čem by jste očekával pomoc EU resp. EP? Tak akorát, že by vám zakázali používat slovo rouška a nahradili by ho něčím jiným, určili by vám její rozměry, že nesmí být jejich barva jiná, než bílá atd. Myslím, že naše vláda, hygienici, ministerstvo zdravotnictví... dělají dobrou práci. I ten Babiš, který to po krizy od opozice stejně od.ere. To budou rozoumkové pindat, co se mělo a nemělo. Alespoň, že teď aspoň drží hubu. Jen dodám, že si nedovedu představit jak by se k této pandemii postavili takoví předsedové vlády, Jako těsta Špidla, Sobotka, Nečas...M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Líbí se mi kategorie " Flinten Uschi ".

   Vymazat
  2. Nemontuje ? Vždyť EU ječí proč jsme zavřeli hranice.

   Vymazat
 11. Myslím, že je to ještě horší, než autor popisuje. Flinten Uschi se zmohla na pár frází, za které by se nemuseli stydět partajní funkcionáři KSČ v dobách své největší slávy. Nemoc se šíří jako lavina (doslova!), Evropané lehají po tisících a umírají po stovkách a vedení EU se ani nesejde!! Jen bláboly, že musíme mít otevřené hranice. A až je otevřeme, pak nám - pro mně imaginární - úřad z Bruselu nějak pomůže. Jak, čím, komu, kdy.... Ale to jsme mohli tušit už minimálně od doby, kdy na nás Turci poštvali další tisíce imigrantů. Jak na tuto situaci reagovala EU? Tak, že Erdogan práskl dvěřmi s tím, že se bude bavit pouze s Macronem a Merkelovou. EU jako instituce nebyla (a není) schopna situaci řešit. Proč? Protože celý aparát pracuje výhradně a pouze v zájmu těchto dvou států, přesněji řečeno sil ovládajících tyto státy. Vlády Německa a Francie budou rozhodovat, ostatní poslouchat. Na imigranty kvóty a na virus otevřené hranice. A nějaký virus v Itálii? Ostatně - kde jsou všichni ti poslanci z EP, úředníci z Bruselu nebo ze Štrasburku a i od jinud, kde jsou nalezení v kdejakém úřadě či komisi EU po celé Evropě? Nějak mi uniklo, že by se scházel nějaký krizový štáb, výbor nebo cokoliv, co by mohlo situaci nějak řešit. Práskli do bot a zalezli do luxusních děr a čakají až se vše přežene. Pak už to nějak plebsu vysvětlí, jak hrdinně bojovali. Výborný okamžik, kdy mohou představitelé států těmto sakra drahým loutkám říci: "Takto tedy ne! Tohle platit nebudeme!" Uvidíme.

  OdpovědětVymazat
 12. EU byrokracie nejen, že v ničem nepomohla, nepomáhá a nebude, ona vědomě škodí.
  Příkladem za mnohé budiž zlostně infantilní prohlášení jedné "von" Ursuly, která z výšin svého majestátu kárá naši vládu za příliš přísná protivirová opatření.
  Asi se jí nezdá míra naší solidarity se záp. zeměmi v do počtu nakažených a zemřelých.
  V normální polit. struktuře by se takováto již druhý den musela zapojit do prac.-procesu v některé kanalizační společnosti.
  To ovšem v EU strukturách nehrozí. Ani náhodou, spíš naopak ...

  OdpovědětVymazat
 13. Přátelé, přiznávám, že jsem v referendu hlasoval pro vstup do EU. Celkem záhy jsem se sice chytal za hlavu, ale to mě neomlouvá. Postupně pak ve mně zklamání přerostlo ve hněv. Ti různí představitelé EK, EP atd. přece nemohou být všichni naprosto debilní, vymatlané hlavy. Oni ty hovadiny činí všechny záměrně! Jsou pohádkově placeni a mají všechny ty nepředstavitelné výhody jako odměnu za likvidaci evropských národů. Nic si nenalhávejme. Jen trochu normální člověk by přece nemohl postupovat tak zhovadile ve věci masové nelegální migrace, stávající epidemie a spousty dalších "opatření", která ohrožují stabilitu a samotnou existenci evropské civilizace. Stručně řečeno, ti lidé jsou zaprodaní zrádci a takto bychom měli k nim přistupovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (09:10):
   .. v plné nahotě tímto eurounijní Ursula říká, že projekt EU je pouze byznys-projektem vytvořeným ne pro blaho evr. lidu obecného, ale (jen) k prospěchu mocných korporací.
   Tedy, nikoliv zdraví a životy, jen byznys (a zisky) jsou až těmi prvními v řadě jejich zájmu.

   Vymazat
  2. Vona ta chytrost se neda koupit. Ani porucit..
   Treba nejakej rus Kuznets poradil a vysvetlil Usaku co to je rozpocet az v roce 1932..
   Aspon dostal Nobelovu cenu.
   Ford ,kterej prevratil podminky pracujicich a delniku nedostal skoro nic .Nevzdelanej mechanik, stravil dny a noci v roky v garazich a nastesti dostal na vyvoj a vyrobu auta zn.Ford penize. Potom zacal vyrabet ty auta a nastesti ekonom taky nebyl.
   To bylo pro nej velmi a moc dulezity..Nejen pro nej.
   Zacal platit svym delnikum asi 3x tolik nez jiny.
   To bylo kriku a nadavek od vlady a bohacu.
   Ale potom udelali podobny..Rekl: Nejdrive si musej vydelat ,jinak by si moje auta nekoupili..
   Potom zavedl 5 denni pracovni tyden. To bylo zase kriku a ramusu a nadavek /taky ze zkrachuje atd./.
   ,ale Ford rekl. Musi mit delnici taky cas aby, si ty auta uzili, ted mi prijdou do prace odpocinuty a zrekreovany pracujou a vydelavaji mi daleko vic /to se nazyva produktivita /,nez predtim..
   Zadny ceny za to ovsem nedostal..Ty sou jen pro inteligenty..
   Dnes doba uzrala, aby se pracovalo asi 15 hodin tydne nebo tak..
   Jeste vice je to dulezity ,aby se omezil vliv Byrokratu_Teroristu a jinych fanatiku, vetsinou velmi tucnych osob, ktere,kteri uchopili moc ,rozvraci vse
   svym fanatismem a zenou svet do zahuby..
   Protoze nedelaji nic jineho ...

   Vymazat
 14. Já bych je nepodceňoval. Paní Urschula už zapípala, že se jim nelíbí to zavírání hranic, které brání pohybu osob a zboží. Takže chystají systémové opatření. Nalijí do boje s koronavirem miliardy a budou do toho chtít mluvit, pochopitelně po jejich. Stejně tak se věnují migrantům a jak bylo zveřejněno, některé státy EU přijmou osiřelé děti z Řecka. Na to, že se ani nenamáhají zjistit jejich skutečný věk a údajnou osiřelost, je to další bohulibý skutek. Pak se najednou někde objeví rodiče, strýček, teta, děda a ti přijedou za dítětem. Nikoliv naopak, to je důležité říká se tomu slučování rodin a to dítě je vstupním vízem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Penízky vytisknou a díky inflaci je z nás zase vytáhnou. Recept léta známý a stále fungující na hloupé davy.

   Vymazat
 15. Tak jako bývalo na branách kasáren napsáno : "Vítáme Vás" a z druhé strany : "Už Vás máme", tak stejně je to s EU.(EU = Ekonomická Utopie).
  Do Unie vstoupí,
  pouze tuze hloupí.
  Z čeho asi, ptám se Vás,
  EU platí poslance,
  kde na všechno prachy bere?
  Z Vašich peněz zas a zas,
  rozděluje dotace
  a moji milí na Vás .... kašle!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Tak to je makrela je odevzdaná a ursula kritizuje naši vládu že zavírá hranice. Jsou to jen duté sudy na liberální kecy pryč s neschopnou eu.

  OdpovědětVymazat
 17. V tuto chvíli vidíme, že naše členství v EU je k ničemu. Je nutné opustit globalizovanou EU a udělat ČR soběstačnou. Je nutné chránit hranice se sousedními státy a mít přehled o lidech, kteří přijíždí do ČR.A v neposlední řade je nutné obnovit naše přátelství a tradiční obchodní vztahy s Ruskem a více směřovat naší spolupráci s bývalými státy SSSR, kde máme i po létech vynikající jméno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda a jistota.
   https://www.arfa.cz/podoba-ze-ktere-mrazi-je-angela-merkelova-utajenou-dcerou-adolfa-hitlera-na-stope-silene-teorie-ktera-se-nakonec-ukaze-v-necekanych-souvislostech-kdo-je-doktor-clauberg/#.XmjiFHJKi70
   Merklová včera večer dokonce trumfla Adolfa Hitlera a vyhlásila válku všem lidským bytostem!
   https://www.youtube.com/watch?v=ChSpMX2wBUs

   Vymazat
 18. Soudružka von Leyen dokázala v krátké době zneschopnit německý Bundeswehr. Tuto svou neocenitelnou praxi z Německa (kde se jí Frau Merkel ráda zbavila a vyexpedovala ji do Bruselu) dnes uplatňuje i v boji s koronavirem v rámci celé EU.

  OdpovědětVymazat
 19. Prozradí mi někdo co funguje ? Mám na mysli EU,OSN a WHO.

  OdpovědětVymazat
 20. EU a celý moloch v Bruselu se schoval doma pod peřinu. Situace je nepřehledná a čas řešit klece slepic pominul.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.