Reklama

neděle 15. března 2020

Přes šest roků budilo nás vyzvánění hran…15.březen 1939

Kati českého národa - R. Heidrich a K. H. Frank
Stanislava Kučerová
15. 3. 2020  ČNL
V mém dětském památníčku se mezi barevnými obrázky a průpovídkami, opisovanými z památníků maminek a babiček, najde jedna stránka výrazně odlišná. Je na ní jednoduchá kresba černou tuší: u cesty, vedoucí někam za obzor, se ve větru kymácí skupinka stromů, vítr lomcuje jejich korunami a rve jim listí, které ve vzduchu bezmocně poletuje. A pod obrázkem stojí dětským písmem: Na památku dnešního dne, 15.března 1939.


Ten den byl nevlídný, studený, záblo a zalézalo za nehty, poletoval drobný bodavý sníh. Ulicemi našeho města se od rána valily motorizované jednotky německé armády. Zdálo se, že jsou bez konce. Šel z nich strach a hrůza. Lidé ochromeně strnuli na chodnících. My děti jsme se dověděly, že je to okupace.

Zlověstnému 15.březnu předcházely události vynucené mnichovským diktátem 29.–30. září 1938. Byl to čas truchlivý, žili jsme s pocity bezmoci, zklamání, zrady, křivdy, opuštěnosti. Postoupili jsme nacistickému Německu pohraničí, na které si činila nárok zfanatizovaná německá menšina. Ztratili jsme 1/3 území, 40% průmyslu, 250.000 Čechů přišlo v pohraničí o své domovy, president Beneš odešel do emigrace, místo něj byl dosazen JUDr. Emil Hácha. Do dějin vstoupila „druhá republika“. Odmítla Masarykův a Benešův ideový odkaz, demokratické tradice českých dějin, úspěchy uplynulých 20 let, zásluhy legionářů, Sokolů, vlastenců. Její mluvčí horlili pro „odvěkou“ a „blahodárnou“ podřízenost českých zemí německé říši. Přestože velmoci slíbily garantovat zmenšené území Československa v nových hranicích, Hitlerův režim pokračoval v rozbíjení i okleštěné republiky.Všemožně podporoval slovenské separatisty a jejich spory s pražskou vládou. Dne 14. března, po návštěvě J.Tisa, hlavního představitele slovenských separatistů, bylo Slovensko odtrženo a prohlášeno za samostatný stát pod Vůdcovou ochranou. Téhož dne se na Hitlerův příkaz dostavil do Berlína i president E. Hácha a – „ na naléhavé Hitlerovo přání – vložil osud českých zemí do Vůdcových rukou.“ Zkáza byla dokonána.

Nacistická armáda se dala na pochod, aby obsadila, co ještě z bývalého Československa zbývalo. Hitler triumfoval, podařila se mu kýžená revanš, „napravil“ nenáviděné důsledky porážky Německa v l.světové válce, zlikvidoval Československo, anuloval versailleské smlouvy. Při dělení Československa Hitler záměrně využil osvědčenou imperialistickou zásadu „divide et impera“. Slovákům přes jejich koloniální postavení rafinovaně poskytl zdání samostatného státu s vlastním presidentem Tisem v čele a se zřízením vlastních policejních Hlinkových gard, budovaných po vzoru nacistických úderných oddílů.A také vlastních vojenských jednotek po boku Wehrmachtu. Pro bezprávné Čechy zřídil ponižující Protektorát Čechy a Morava, kde byl skutečným vládcem nikoli president, ale dosazený říšský protektor, nejdříve K. Neurath, pak jako zastupující protektor R.Heydrich, náčelník obávané vražedné organizace SS a policejního aparátu útlaku a násilí – Gestapa. Státním tajemníkem se stal horlivý karlovarský nepřítel češství K.H.Frank, vůdčí představitel henleinovského nacismu v našem pohraničí. Likvidaci a okupaci bývalého Československa odůvodnil Hitler nutností zabezpečit ve střední Evropě klid a mír. Byl to ovšem hitlerovský „mír“. A my jsme od 15. března 1939 žili v bezprávné, okupované zemi. Vzpomínka na samostatné Československo byla velezrada, zločin, trestaný smrtí.

V „protektorátu“ zavládl bezohledný fašistický teror, germanizace a drancování národního hospodářství ve službách válečného průmyslu Říše. „Cílem říšské politiky v Čechách a na Moravě musí být úplná germanizace země a lidí.“ „Konečné řešení – všechny Čechy vystěhovat a jejich území osídlit Němci, nebo rasově vhodné Čechy ponechat v protektorátě a germanizovat je, zbytek vystěhovat za hranice říše nebo je fyzicky likvidovat.“ V české zemi, v Máchově „zemi krásné, zemi milované“, neměl zůstat ani jediný Čech. Takové byly projekty pověřených správců protektorátu, zastupujícího říšského protektora R.Heydricha, státního tajemníka K. H. Franka a všech ostatních.

Hlavní nápor „převýchovy“ vedli naši novodobí vládci proti československé kultuře. Jen heslovitě vyjmenujeme: omezování školství všech stupňů, omezování a přímý represivní dozor v kulturních institucích, dvojjazyčné nápisy (němčina první) na směrovkách, názvech, vyhláškách, plakátech, úředních spisech, ba i na školních vysvědčeních. Výuka dějepisu na čas zrušena, než se dějepis v protičeském duchu přepíše a učitelé si jej osvojí. Zeměpis se omezil jen na území Velkoněmecké říše. Občané s hrůzou sledovali na nárožích plakátované seznamy každodenních poprav vlastenců, Sokolů, legionářů, komunistů, židů, universitních profesorů a docentů, spisovatelů a umělců.

Po tragédii kolem 17. listopadu jsou zrušeny vysoké školy. Provádí se veřejné každodenní propagandistické překrucování dějin. Je bezpočet příkladů zločinného pronásledování občanů a kultury našeho národa, které se začalo odvíjet od neblahého data 15.března 1939.

A přece – ten den je mezník.

Znamená i konec předstírání mnichovanů a lží druhorepublikových kolaborantů a zrádců.

Konečně bylo jasno, ukázalo se, že jde o bytí a nebytí. A že pocity malomoci nejsou na místě. Odpor sílí a národ se tiše šikuje a znovu se organizuje odboj (tentokrát již druhý) doma i za hranicemi. A znovu se opakuje prvorepublikové heslo „Věrni zůstaneme“ a jeho aktuální význam: s násilným stavem se nikdy nesmíříme a učiníme vše, abychom jej zase zvrátili. Za svobodu a demokracii, za Československo T. G. Masaryka a E. Beneše!


Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

49 komentářů :

 1. to by som poopravil - V „protektorátu“ zavládl bezohledný fašistický teror, -na - nacistický -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte, ale správně je NĚMECKÝ TERROR!

   Smazat
  2. To není úplně přesně, protože prvními obětmi teroru NSDAP byli Němci. Zústaňme u nacistů a jejich příznivců.

   Smazat
  3. 08:51 A v NSDAP se sdružoval kdo ? Nebyli to náhodou taky Němci a to v daleko větším počtu. To je jako kdybych tvrdil, že prvními oběťmi NSDAP byli antifašisté. Národnost jedněch ani druhých nezazní, ti zlí Němci jsou z obliga a ty druhé nikdo neocení. A o to jde.

   Smazat
  4. Němečtí antifašisté mají můj obdiv, ale obávám se, že v letech 1938 až 1944 jich početně byla jen hrstka. Paní profesorka Kučerová by možná dokázala zjistit, jaké procento německého národa bylo tehdy členy NSDAP, to procento bylo až překvapivě nízké. Avšak veliká většina německých nestraníků tehdy Ádu Hitlera podporovala i obdivovala. Proto se myslím nebojme říkat, že viníkem všech těch hrůz byl německý (historicky agresivní) národ, tedy nejenom Adolfovi spolustraníci. Ostatně i E. Beneš v 1945 mluvíval a psal o odněmčení a o odsunu Němců. Neměl důvod říkat eufemisticky "odsun nacistů".

   Smazat
  5. Tedy já také neznám počet členů Henleinovy odnože NSDAP u nás. Ale vím, že tuto věrnou kopii NSDAP s ideologií nacismu u nás volilo při posledních volbách před válkou 92 % Němců. To asi dostatečně charakterizuje smýšlení sudetských Němců - naopak, po okupaci se jejich nacismus jevil jako daleko větší hrozba pro přežití Čechů, než "demokratů" z 3. Říše. Ale jen pro pořádek: Němci již před Adolfem Hitlerem hubili český národ, oni se valnou mírou podíleli i na křižáckých válkách proti zemím království českého a oni se Švédy také v dobách Temna rozkradli české země. Byli to Němci pod fanglemi Saska, Bavorska, Rakouska i Pruska, kteří hubili český národ a drancovali naši zemi a nacismus pak po sjednocení Němců to jen vystupňoval. ¨Dnes zase Brusel dělí Evropu NA NADLIDI - "STARÉ ZEMĚ EU" a nové země - podlidi!!! Jsme jen a jen kanonenfutr pro války proti Rusům, Číňanům a všem, co války nechtějí, ale kde si může nám vládnoucí diktatura kapitálu nakrást! A k tomu máme být my Češi sluhové a služky, jak nás soukmenovci z Rakouska po okupaci českých zemí Habsburky nazývali.
   Odsun Němců ze zemí Evropy, žijících mimo "jejich domovinu" vymyslel Churchill, jak se dočítáme v análech z Jalty, Stalina museli přemlouvat!

   Smazat
 2. ĆT šetři komentátory a celou tu sebránku dnešní ČT na pořady spojené se srpnem. ˇKomentáře k 15. březniu jsou nežádoucí. A ani jeden film na tom nemůže nic změnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo dělá, že 15.březen nevidí, schvaluje co se dělo v 1939. Svým způsobem je to trestný čin. Vládnoucí "elita" se už bojí všeho.

   Smazat
  2. 11:24, ano, spousta lidí okupaci nevidí nijak černě, narozdíl od události 1968, kde vám každé školou povinné dítě řekne, že to byla nejstrašnější událost, která se kdy v zemi stala.

   Smazat
  3. Takhle nám Němci zabavili kamion s rouškami a respirátory:
   https://nasregion.cz/stredocesky-kraj/kamion-mirici-s-ochrannymi-pomuckami-z-nemecka-byl-na-hranicich-zabaven?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  4. 17:19
   Zlodějka Mer-Kheli potřebuje roušky u Čech a Slovenska pro muSLIMÁKY,jak jinak!!!!!Co by pro ten opoodpad neudělala a z cizího krev neteče!!!!

   Smazat
 3. Co to jen pripomina?Rozdel a panuj:Rozpadem Československa to zacalo take.Nabarvenim tanku na Smichove,vyhozeni Koneva,oslavy Vlasovcu,cirkevni restituce,malemzvoleni knizete prezidentem,potomek kolaborantu na Hrade,pomnicky nemeckych nacistu v Sudetech,sudetsky landsmansaft jako pratele,cirkevni restituce a mariansky sloup,nepřitel Rusko...EU s vladou Nemcu..Otazka:Kdo vyhral 75 let po valce valku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Misto obrany naroda krysa zalezla a vyskocila az to bylo v suchu ,aby nabarvila statecne tank..

   Smazat
 4. Je zajimave, ze kdyz je vyroci okupace v 68, tak je vsude plno clanku, vyjadreni a diskusnich poradu ktere odsuzuji to, co se tehdy stalo. Ale uz par let pozoruii, ze pri neslavnem vyroci 15. brezna nenajdete skoro clanek, ktery by pripominal udalosti z roku 1939. O dalsich poradech ani nemluvim. PROC??? Protoze jsou ted Nemci nasi "kamosi" a mohli by se urazit? Nechapu jak je mozne, ze se to schvalne opomiji, ze se to ve skolach nepripomina, ze se zamlcuji a prekrucuji fakta i o 2. svet. valce, o koncentracnich taborech atd. Je to divna doba. Nikdy bych si nepomyslel, ze je neco podobneho mozne po tom, co se nam, jako Ceskoslovensku, stalo v minulosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:12. Máte pravdu. Vnímám to také tak. Narazil jsem na jednu jedinou připomínku s tím, že nás okupovali nacisté. Ne Němci, ale nacisté. Takto se mlží...
   68 byl jistě tragický a bolestný v našich dějinách, nicméně v porovnání s r. 1939 a následnou okupací to byla bezvýznamná epizoda.
   Přesto vlastizrádci z mediií a pravicových politiků podsouvají pravý opak...

   Smazat
  2. Už Klement Gottwald říkal, že není Němec jako Němec.

   Smazat
 5. Výborně ! Dokonalé !

  OdpovědětSmazat
 6. Odpor proti násilné globalizaci z "tichosti" přechází k "hlasitosti", v tom je souvislost s prvorepublikovým heslem viz výše. Hitler snil o německé Evropě, Globalisté o "tavení národů", nasrat!

  OdpovědětSmazat
 7. Toto strašlivé místo našich dějin by měla připomenout i veřejnoprávní ČT a nejen ona nýbrž i tisk. Bohužel se toto datum obchází i ve výuce dějepisu a pokud vím, tak loni i sluníčkáři tuto tragédii maskovali protestní akcí, která tak zaplnila obrazovky a stránky novin a zabránili tak nepohodlné vzpomínce na naše "laskavé sousedy".

  OdpovědětSmazat
 8. Krásně napsáno! A i v současné nelehké a do jisté míry obdobné době neztrácejme naději! Velmi mne zaujala ta věta o konci předstírání mnichovanů... Ano - 15.březnem se vše vyjasnilo. Ono to tak bylo bylo i srpnu 68. I pak už to pro mnohé svazáky z 50. let bylo vyjasněné. A i když se to navenek nemohlo projevit úplně, každý věděl, kdo je kdo.
  Možná i teď v současném žaláři národů čekáme na vyjasňovací impuls!

  OdpovědětSmazat
 9. Přesně tak a v mainstraamu nebude nic protože píší jen o koronaviru. A frank má v naši zemi mnoho následovníků.

  OdpovědětSmazat
 10. Když už tady je řeč o školách, nebylo by od věci takovýto článek zařadit do školních osnov a vysílání všech médií.
  Čest památce všem obětem nacistické zvůle a sláva těm kteří nás od ní osvobodili a zachránili od Hitlerem plánovaného truchlivého konce. Hanba všem zrádcům. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to zapomeňte. Tak, jako mají zapomenout mladí, protože na školách se dnes razí trend proti Rusku a vzpomínka okupace se statisíci mrtvých by výročí 22. srpna mohla lehce přehlušit. Představte si tu hrůzu, kdyby museli učitelé vysvětlovat, že okupace Varšavskou smlouvou nebyla okupace Ruskem a okupace Německem byla mnohonásobně ničivější, než vybudování sovětských vojenských základen v Československu. Také se blbě vysvětluje, že to, co se vydává za okupaci Československa, žádná okupace nebyla, protože jsme si vládli sami a tzv. okupanti měli u nás jen umístěná vojska, což by mohlo vnímavému mladému člověku naznačit, že to samé, co dnes provádí USA v Německu je vlastně také okupace. A nejhorší nakonec. Nebýt základen SSSR u nás a zrádné politiky komunisty Gorbačova, kdoví jak by dopadl Václav Havel a jeho parta...

   Smazat
 11. Stále čekám na vzpomínku na seznamu, či tv24. Asi by se Němci urazili, takže nic, jako každý rok? hajzlové kolaboransští.

  OdpovědětSmazat
 12. . Dne 14. března, po návštěvě J.Tisa, hlavního představitele slovenských separatistů, bylo Slovensko odtrženo a prohlášeno za samostatný stát pod Vůdcovou ochranou. - nie je to pravda - bolo mu len - Tisovi - povedané, že ak nevyhlási samostatnosť, tak nás nechá napospas Poľsku a Magyarsku, prestaňte nám podsúvať myšlienku, že za rozpad ČSR môžu hlavne Slováci, poritom Beneš už predostrel Západu , že súhlasí s dohodou a že to akceptujeme, preto sa vlastne konal len pakt podpisu, žiadne jednania neprebiehali, v uvedený deň sa Tiso dozvedel o napadnutí Čiech a ponuke - napadli nás - Slovensko Magyari a aj Poliaci - takže z kraja sme sa borili sami - to je všetko - ale neradi to čítate

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo tady přece nepsal o tom, že za invazi a rozpad můžou Slováci. A laskavě si ponechte žvásty o tom, že za to všechno můžou Češi a Beneš.

   Smazat
  2. Je jsem jako 10letý prchal v noci ze 14. na 15. 3. 1939 ze Slovenska a dobře si pamatuji, jak se chovali slovenští SS - Hlinkova garda! Slovenští luďáci zradili, věrni chtěli zůstat slovenští evangelíci, ale byli v menšině, i když o několik tříd intelektuálně hlinkovce převyšovali. Zdá se, že podobné dělení na Slovensku přetrvává dodnes. A Maďaři si stejně svoji porci Slovenska vzali a také Poláci něco z Oravy - jistě zajímavé, jak všechny jmenované státy byly prolezlé nacismem. Dnes to zase manifestují Poláci, Maďaři se zřejmě poučili a Slováci?

   Smazat
 13. Hrůza, děs. I po těch letech. Děkuji všem těm známým i neznámým hrdinům, kteří se té německé svoloči postavili na odpor. Děkuji všem, kdo se zasloužili o poválečný odsun německého obyvatelstva. Na dlouhá léta nám to zajistilo klid a jakékoliv zpochybňování tohoto kroku,
  s odvoláním na současné pojetí lidských práv je nepřijatelné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co nám dala "sametová revoluce"? Nic!!! Jen z alkoholika Vaška udělali presidenta, hlavně že souhlasil, Bára jezdila na koloběžce po Hradu. To byli tzv. Zlaté časy pro zloděje.

   Smazat
 14. Sociolog o nouzovém stavu: EU předvedla, jak je úplně k ničemu. Fanatik Hrušínský a olizování mříží. Snad Babiš uhlídá neschopného Hamáčka:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sociolog-o-nouzovem-stavu-EU-predvedla-jak-je-uplne-k-nicemu-Fanatik-Hrusinsky-a-olizovani-mrizi-Snad-Babis-uhlida-neschopneho-Hamacka-616899

  OdpovědětSmazat
 15. Toto "výročí" zřejmě trochu zapadne v souvislosti s řádící pandemií coronaviru. Určitě to bude vyhovovat těm, kteří brojí proti tomu, aby byl 15. březen vyhlášen významným dnem a národ si tím připomínal každoročně jednak zradu západních mocností na českém státu a jednak zločinné počínání Německa jak při obsazení zbytku první republiky, tak následných šest let německé okupace. Mnohým, zejména těm, co se jezdí klanět sudeťákům, se to hodí do krámu. Díky za tento článek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto výročí nezapadne kvůli pandemii ale zapadlo by i tak. To si musíte počkat na 21. srpen a tam se teprv vyřádfíme!

   Smazat
 16. Kapitál Pavlík a jeho mladí spolubojovníci z Čajánkových kasáren by Z NĚKTERÝCH ČECHŮ DNESKA BLILO!!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. V tento den by měly vlát vlajky na půl žerdi. Měly by vlát černé prapory a houkat sirény !

  Všechny televize a rádia by se měly zdržet běžných šaškáren a vysílat pouze svědectví o tom, co se tehdy stalo.

  DEJME VŠICHNI HLASITĚ NAJEVO, ŽE NEDOPUSTÍME, ABY SE TOTO JEŠTĚ NĚKDY OPAKOVALO !

  SLYŠÍTE VY VŠICHNI TEHDEJŠÍ A DNEŠNÍ " SPOJENCI " ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:22 bezvýhradně s vámi souhlasím, jinak nás čeká asi toto: na.rali jsme jim na hlavu, nic neříkají asi se jim to líbilo, tak to příště uděláme zas. To je jako s těmi předraženými a ošizenými p Otravinami v supermarketech, "oni to Češi mají takhle rádi".
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 18. A co je tak strašného na 15.3.? Nikde ani ťuk neučí se o tom ani ve školách. Toto datum není v souladu s evropským výkladem dějin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S výkladem dějin FašoEU a amiokupantambassy NEMŮŽE A NEBUDE SLUŠNÝ ČECH SOUHLIT NIKDY!!!!!

   Smazat
  2. 11:49, já nerozumět jazyk tvůj kmen.

   EU nepřijala ani Mnichov. Jako jedinou iniciaci války se považuje Stalinova dohoda s Německem. Dokonce ani ne Německo, ale Stalin a SSSR/Rusko.

   Smazat
  3. 13:43
   Víš,kde mám tvoje rozbory FašoEU a amiokupantů na počátek druhý světový????!!!!Hádej ty havlopussynko!!!!

   Smazat
 19. Merklová včera večer dokonce trumfla Adolfa Hitlera a vyhlásila válku všem lidským bytostem!
  https://www.youtube.com/watch?v=ChSpMX2wBUs
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sedmdesat-let-od-popravy-k-h-franka.A160520_112732_domaci_cen

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věrni svému odkazu... :(

   https://www.arfa.cz/koronavirus-to-snad-ne-nemecko-zadrzuje-na-svem-uzemi-zasilky-s-rouskami-do-ceske-republiky-a-dalsich-zemi-miliony-respiratoru-v-nemeckych-skladech-zatimco-v-evrope-umiraji-tisice-lidi/#.Xm4xNG5Fw2w

   Smazat
  2. Když si projdeme "panovníky" Německých zemí, tak je to jedna souvislá řada ... Merkelů v různých dobových podobách. Čemu se divit. A to chceme "jako" stále držet ekonomiku v závislosti na nich?

   Smazat
 20. Dva chudáci na foto. Jednoho zavraždili Západní teroristé naši vlastenci, parašutisti. Podle Sudetoněmeckého lancmanšaftu jasný teroristický hanebný čin na Heidricha. A Frank? Měl si odsedět svůj trest ve Špandavě a ne být oběšen. Vždyť to to byl pouze knihovník zrovna tak jako byl vůdce lakýrník. Jednou se dočkáme toho, že v Řeporiích bude mít K.H.Frank svůj pomník. Poč ho nestavět jemu a proč Vlasovcům? K.H.Frank byl náš!

  OdpovědětSmazat
 21. My si tu spíš potrpíme na vzpomínání na sudetské Němce, o co všechno nás jejich odsun ochudil. Jak trpěli při odsunu, kolik jich zemřelo, či bylo zavražděno. Nějak se zapomíná, že jejich odsunem jsme odstranili veškeré budoucí problémy které s nimi mohly být spojené. Nehledě na to, že jsme jim velkoryse odpustili jejich vlastizradu v roce 1938. Velezrada, vraždy, teror, se trestal jediným možným způsobem. Nebyli jsme jako oni, kdyby ano, to bychom postavili matrace u každé sudetské zdi a děti poslali na převýchovu. Svého času se jim nelíbila Versailská smlouva, nyní Benešovy dekrety. Je ostudou tohoto státu, že se našel prezident, který se omluvil za odsun. Landsmaschaft se nikdy neomluvil, on jenom drze požaduje. Jeho představitelům by měl být zakázán vstup na území ČR. Jejich dialog je veden pouze za účelem obnovení stavu před odsunem a bez přiznání jejich viny je jako takový k ničemu. Bohužel zásluhou V. Havla se oběť omluvila pachatelům a současně plivla na oběti z řad vlastního národa a loajálních Němců.

  OdpovědětSmazat

 22. Ano, jedni roní možná slzy po nacismu a proto dnes vítají EU/NATO neonacismus. Roní slzy po odsunutých sudetoněmeckých nacistech, kteří svým udavačstvím a snahou obohatit se na zabaveném majetku Čechů, které třeba i s rodinou poslali do koncentráku! Tehdy se říkalo, že říští nacisté jsou dobří, rakouští jsou horší a největší bestije jsou sudetoněmečtí NACISTÉ - A TI TVOŘILI 92 % DOSPĚLÉ POPULACE!!! V Brně vám budou ovšem tvrdit, že ještě horší udavači a gauneři byli brněnští skopčáci a pak česká svoloč typu Moravce, která se k Němcům po okupaci 15.3.1939 přidala. Je mi líto Moravy a Moravanů, že tolik idiotů a gaunerů u nás nosí jméno této krásné země!
  Tisíc roků byli úhlavními nepřáteli Čechů Němci, vždy usilovali o genocidu českého národa a tato jejich "dobráckost" vyzkoušena při holokaustu u nich nevyprchala, ale naopak se utužila.
  Pokud jde o pomníky, které chtějí stavět praseryjští, budu sám zvědav, kdo bude jejich ústřední postavou - Frank, Henlein, Heydrich, Vlasov?
  A kdypak sokl po Stalinovu pomníku zaplní socha Adolfa Hitlera v plné parádě? Vždyť to odpovídá mentalitě české kavárny, která se pokládá za obrozence!!! A nebo že by na vrcholu mariánského sloupu na Staroímáku byla aspoň a prozatím busta Hitlera. Také to odpovídá mentalitě pražských zastupitelů nacismu!

  OdpovědětSmazat
 23. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3121-vykopejte-gaunera-moravce-z-ceske-televize-na-minutu-neskutecny-smejd
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3118-mela-by-se-verejnopravni-televize-ct1-a-ct24-zavrit-kdyz-extremismus-desu-jenom-tece

  OdpovědětSmazat
 24. ostatně , ČT musí být zničena. Záložák.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.