Reklama

pondělí 23. března 2020

Proč je obyčejné mýdlo nejefektivnějším zabijákem koronaviru?

23. 3. 2020 2Alarm
Přestože dezinfekce může být také velmi účinná, pokud jste poblíž umyvadla, vždy sáhněte raději po mýdlu. Pokud mytí věnujete dostatek času, viry na svých rukou doslova rozcupujete.Když vám někdo doporučí nesahat si na obličej, často vás hned začne svědit natolik, že se musíte za každou cenu poškrábat. Jedno z hlavních doporučení Centra pro kontrolu a prevenci nemocí a Světové zdravotnické organizace, tedy nesahat si na obličej, se tak podaří jen málokomu stoprocentně dodržet. I studenti medicíny si na něj sáhnou v průměru třiadvacetkrát za hodinu a frekvence tohoto obvykle neuvědomovaného zvyku narůstá ve stresových situacích. Jelikož se respiratorní viry nezřídka šíří pomocí rukou, není to v době koronavirové pandemie úplně ideální stav.

Naštěstí máme skoro všichni jeden z nejúčinnějších prostředků proti koronaviru SARS-CoV-2 takřka nonstop k dispozici. Mýdlo „je něco jako demoliční jednotka, která bourá budovu tak, že zničí úplně každou cihlu“, prohlásil pro server Vox australský profesor chemie islandského původu Palli Thordarson, jehož vlákno na Twitteru ohledně účinnosti mýdla proti koronaviru se stalo virálním hitem. Thordarson v něm vysvětluje, že když si myjete ruce mýdlem, viry z rukou pouze nesplachujete, ale přímo je ničíte.

Mýt minimálně dvacet vteřin


Pokud nejste poblíž umyvadla, může být dezinfekce (s minimálně šedesáti procenty alkoholu) velmi účinná. Jakýkoli druh mýdla ale bude vždycky lepší volbou. Mýdlo patří mezi takzvané amfifilní látky, které mají současné lipofilní i hydrofilní vlastnosti. Mýdlo tedy obsahuje molekuly dvojí povahy. Hydrofilní molekuly přitahuje voda, ale odpuzují je tuky a proteiny a u lipofilních molekul je tomu přesně naopak. Když nalijete olivový olej do vody, olej se s vodou nesmíchá. Pokud ale do této směsi přidáte mýdlo, olej se rozptýlí. Lipofilní molekuly přitáhnou tuk a ty hydrofilní ho zase táhnou k vodě. V důsledku se tak jeho jednotlivé částice rozpadnou.

Podobné je to s koronavirem. Většinu virů totiž tvoří genetická informace RNA (podobný princip jako DNA), kterou chrání vrstva proteinu a vrstva tuku. Thordason viry označuje za „tukové koule v nanovelikosti“. Chemické vazby proteinu a tuku držící virus pohromadě nejsou naštěstí příliš silné, takže je lipofilní molekuly mýdla dokáží rychle rozložit. Ty hydrofilní pak vystaví neškodné zbytky viru vodě, která je spláchne. Mýdlo dokáže smýt bakterie a viry, které jsou ještě silnější než koronavirus. Celý proces ale vyžaduje určitý čas, právě proto se obvykle doporučuje minimálně dvacet vteřin mytí rukou. Kůže je vrásčitá a mýdlo tak potřebuje nějakou dobu, aby se dostalo do všech záhybů a dostatečně se vypořádalo s veškerými částicemi viru. Zmíněných dvacet sekund by mu na to ale mělo stačit.

Dezinfekce dokáže viry ničit taky, ale potřebuje k tomu vysokou koncentraci alkoholu, jehož molekuly mají také amfifilní povahu. Účinnost dezinfekce ale mohou snižovat zpocené nebo mokré ruce. Díky svému chemickému složení je zkrátka jakékoli mýdlo proti virům dostatečně efektivní, pokud mu dáte dostatek času, aby začalo efektivně působit. Z tohoto důvodu si nepotřebujete na aktuální virovou epidemii pořizovat ani antibakteriální mýdlo, jak upozorňuje americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.61 komentářů :

 1. A milí žáčci myjte si ručičky tentokrát i před použitím záchoda! Jelikož si ten škaredý virus při vytření prdele můžete zanést do těla úplně opačnou cestou než se obvykle zanáší. Samozřejmě byste to mohli řešit i tím, že byste si po použití hajzlíku myli zadnici či vyprazdňovací orgán na moč 20 sekund mýdlem, ale domnívám se, že mytí rukou je mnohem pohodlnější, zvlášť třeba někde na nádraží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Před 2 týdny zpráva na ČT24, jak ministryně Itálie vykřikovala, že mají světové zdravotnictví.

   Nyní:
   Lapání po vzduchu, strach a únava. Jak se bojuje na „italské frontě“

   Smazat
  2. 16:19, jejich zdravotnictví je dobré, je vše má svoje limity. Běžně je drtivá část populace zdravá nebo jen v ambulantní péči. Kolikrát jste byl v nemocnici.

   Smazat
 2. Výborný článek, který srozumitelně a jasně vysvětluje, jak funguje mýdlo a jaký obrovský význam má dnes při likvidaci viru.
  Díky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano - úžasný článek. Mýdlo tak funguje odjakživa i na jiné nemoci - žloutenka, chřipka, záněty a tak dále. Ale jak to vypadá, teprve díky koronaviru mnozí zjišťují, co je to mýdlo. Do té doby se nemyli vůbec, nebo se myli - čím? Zdá se, že koronavirová panika zachvátila třetině občanů národa mozky. A někdo by jim měl poradit, aby si preventivně přidělali dírky na opascích - až se někdo uráčí tohle ukončit, počet dírek na opascích na následně nařízené utahování opasků nebude stačit. A možná se i "dočasně" zastaví vyplácení důchodů?

   Smazat
 3. Veliký Putin! Štětina emigruje? Vztek kvůli armádě Ruska v Itálii. A to ještě neviděli toto:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Veliky-Putin-Stetina-emigruje-Vztek-kvuli-armade-Ruska-v-Italii-A-to-jeste-nevideli-toto-617961

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vás tento fakt neznepokojuje? Vždyť to je záludná infiltrace! Napřed koronavirus a za ním Rusko! Já kvůli tomu už dva dny nespím.

   Smazat
  2. 9:51 - Že vy budete jedním z autorů konspiračních
   teorií o Rusku?

   Smazat
  3. Něco jsem četl. Že Štětina prohlásil, že Itálie dopadne jako Krym. Ale to bude asi fake...Ještě čekám na vyjádření Novotného, Hřiba a Schwarzenberga, to budou pamlsky...

   Smazat
  4. 10:47, no jasně. Právě teď jsem se někde na Forum24 dočetl, že třeba Rusko má ve skutečnosti 20x víc nakažených než udává, tj. přez 60tisíc, mrtvých minimálně 5 tisíc, a nejen že to tutlá, ale zároveň roznáší po okolních zemích. Také jsem se dočetl, že do Itálie dorazivší lékaři, desinfikátoři a virologové jsou ve skutečnosti nakažení a přitíží těžce zkoušené Itálii.

   Smazat
  5. 11:21 Nojo samozřejmě spíš západní hlupáci to tutlají kašlou na karanténu a migranti to samé.

   Smazat
  6. 9:51
   I Vy kujoné, vy určitě sedíte u počitače a vyhledáváte ty "fejky" na alternativách a hned je řádně komentujete. Ale musíte se šetřit. Nedostatek spánku je vstupní brána pro koronavirus- už ta koncovka rus.
   Václav

   Smazat
  7. 12:24, máte pravdu. A za pravdu je třeba se bít. Teď si vezměte, jak musí být Jeho Excelence pan Štětina vyděšen, když sledoval působení zelených mužiků na Krymu. Jak řádili a jak úplně zdecimovali kraj s 2.5 miliony obyvatel. A teď se vrhli na Itálii v krizi. Vy to opravdu nevidíte? To je mi vás líto. My s Gretou a Jaromírem nejen že vidíme tyto hrozby, ale zároveň vidíme hrozivé molekuly oxidu uhličitého. Proto vždy včas upozorním na riziko, které jiní nevidí.

   Smazat
  8. 12:20, vy zjevně nevíte, že pravověrné muslimy chrání sám Allah, jehož milosrdenství je převeliké a budiž mu věčná sláva.

   Smazat
  9. 13:31 Tak prosím ať všichni jdou k aláhovi ale bez nás.

   Smazat
 4. Dobrý den.
  Tak to je úžasná zpráva a já za ni děkuji. Okamžitě stáhnu, přepošlu svým 36 seniorům a dám na web našeho BD. Když si tak člověk uvědomí, že se dezinfikují vlaky, autobusy, tramvaje a další, není divu, že ty gely v drogeriích chybí. A ti, co to tak "vybrakovali na kšeft" se mohou v tom i koupat.
  Douška: Když se teď vrhnou i na to mýdlo, sáhněte do prádla, určitě tam nějaký ten kousek mýdla najdete.
  Díky a voňavý den přeji všem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohu potvrdit paní Věro, - viděl jsem už jak ti střelení koronavirem do mozku kupují i dvacet toaletních mýdel.Vyplundrovali už i tak běžnou věc, jako jsou kvasnice - zatím příliš levné, (3 kč jedno balení) takže je lze kupovat po dvaceti balení, až bude jedno balení kvasnic za padesát korun, budou spokojeni. Také zmizel z obchodů balený toastový chléb - neuvěřitelné! Dřív to nekupoval skoro nikdo. Media Seznamu denně bombardují internet šířením poplašných zpráv a bulvární hrůzou, na které vydělávají nejvíc, a z občanů se stávají šílenci. Kdo za toto ponese zodpovědnost?

   Smazat
  2. Nejvíce mě zaujalo, že Juba, Rusko, Čína posílají do Itálie lékaře a teď i SS, budou je kontrolovat a nebo toho mají v USA dost.

   Smazat
 5. Mýdlu sláva. Aspoň že ho křižáci po svých výpravách tehdy konečně "zavlekli" i do "civilizované" Evropy. Tehdejší obvyklé metody - hadříkem a klacíkem - by asi na coronavirus nezabíraly. Nezabíraly ani na vši.

  Ale já konečně přišel na to, co nás čeká až se svět "bude rozebírat" s viníkem.

  Tady je hlavní viník

  CoronaviRUS,

  chápete už pak, kdo je opravdovým viníkem a proč "generál" Pavel (nebo tak nějank) horuje za to, abychom vzdávali kleče na kolenech na koberečku a líbaje přitom zem, hold NATO a EU a vlastně i USA? Soudy v HAAGU se už třesou nedočkavostí!

  OdpovědětSmazat
 6. Dnes jsem se dočetl dvě zásadní věci.
  1. Aby byla desinfekce skutečně účinná na tohle svinstvo musí obsahovat 95% etanolu. Ostatní desinfekce jsou sice fajn na veškěré bakteriální bacily, ale tenhle zmetek je prý docela odolný a běžná desinfekce nemusí být dostatečně účinná.
  2. Tento zmetek prokazatelně přežívá i v teplém a slunečném období (viz Austrálie a Jižní Afrika), takže nám příchod teplého a slunečného počasí asi nepomůže.
  Zdá se, že ten Covid-19 je daleko větší sajrajt než se zatím domníváme. Asi ještě přijdou nepříjemná zjištění co dovede.
  A další zemí, která si zahrává s pandemií jako v Itálii je opět osvícené Švédsko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No anonyme 10.10 -hlavně je úkolem tohoto "svinstva" nějak zahladit důvody ekonomické krize, kterou přežijí jen pracháči. Nikdo jiný. Jsem dojat až k slzám, jak se naše vládnoucí elita najednou stará o lidi - konec konců pořád ještě mají platy přes sto tisíc měsíčně, a ten hadr na obličeji v mediích přežijou. Kdyby chtěli jít opravdu příkladem jak jsou solidární s občany, okamžitě se měli zříci dvou třetin svých platů. Já kdybych měl přes sto tisíc měsíčně, a věděl bych, že mně bída nehrozí, brebtal bych o koronaviru, a mrtých (pětadevadesátiletý děda - tak je to škodlivé) a sto péro, a taky bych nosil bych roušku.

   Smazat
  2. 10:10, stačí 60-70%, nebo delší působení. A opakovanému působení chloru unikne opravdu jen velmi málo mikroorganismů.

   Smazat
  3. 10:58
   Největší průser je v tom, že na nás budou útočit migranti ze všech stran. Afričané, asiati(blízkovýchodní),a nakonec se na nás vrhnou i švédové, Dánové Belgičani a jiná evropská pakáž kterou nezastaví ani Babišovo zdražení alkoholu protože mají větší sooc dávky a dražší alkohol. Babiš místo řepky bude produkovat líh. Asi se vrhne a turistické občerstvení.

   Smazat
  4. Ani nejintenzivnější strašení migranty - anonyme 12.35 - už nemůže překonat důsledky strašení koronavirem.Migranty se zde straší už asi tři roky a pořád v podstatě nic, zatímco koronavirus dokázal ze společnosti pomalu udělat trosky, a z mravů střílení lidí bez roušek. Ale protože všechno zlé je pro něco dobré, právě migrace se zastaví - s poukázáním na nutné vypořádání se s následky koronavirové infekce se všude zastaví výplaty sociálních dávek nestátním občanům každého státu a proti tomu už si nikdo z EU a odjinud nedovolí říct ani ťuk. Migranti budou vráceni do svých zemí původu taky rychle, jak rychle nastoupily na čumáky roušky, placeny budou jen najaté agentury, které migranty zase přesvědčí k vrácení se domů a budou je svážet - možná že jim dají na cestu do uzlíčku pár buchet, jako dostal hloupý Honza když šel do světa, a třeba nějakou kačku pro začátek doma. Vše se uspokojivě vyřeší, a bude vymalováno. Akorát -diskuzní lid na internetu si zvykl něčeho se pořád bát, a na něco nadávat. Čeho se bude bát potom? A na co bude nadávat?

   Smazat
  5. 13:33, jenže země jejich původu je NEPŘIJÍMAJÍ. A mnozí z nich nemají záměrně doklady.

   Smazat
  6. 17.36 Nemají doklady? Země je nechce? Ale v moři je místa dost. Ryby už se na ně těší...

   Smazat
 7. Věechno tohle zlo za poslední desetiletí pochází z Číny. Ptačí chřipky, prasečí mor, SARS až po dnešní " lahudku" koronavir! Poděkujme této ROZVOJOVÉ zemi za tyto dary! Příště to už bude něco 100% a lidstvo vymře do jednoho, já si své za 30 let svobody užil, tak to nějak strávím!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A taky AIDS, BSE, španělskou chřipku, že, chytrolíne?...

   Smazat
  2. Dodatek: Jisté je pouze to, že hlupáci tvého ražení určitě nevymřou, ti jsou jako Věc Makropulos.

   Smazat
  3. 10:22 To by mě zajímalo, jak to vaše užívání svobody, s tou vaší inteligencí vypadalo. Byl, a zřejmě dosud jste, králem pískoviště ?.

   Smazat
  4. Žádné zlo "nepochází" z Číny, "indický běhoune" 10.22 Čína nám rozhodně nediktuje co smíme a nesmíme dělat, ani nezaprasila náš rodný český jazyk anglickými výrazy. Prasečí mor má dnes celá řada lidí, kteří se staly prasaty, a jestli jste tu třicetiletou režimní genocidu, která pro statisíce občanů proměnila ČR ve vyhlazovací tábor, vnímal jako svobodu, kterou jste si užil, můžete si to užívat dál, dokud vám nepraskne mozek zlobou a nenávistí.

   Smazat
  5. Promiňte, ale blábolíte úplné nesmysly.
   Na internetu běhá dost videí a fotografií o Číně, kde mohou všichni vidět tu "ROZVOJOVOU" Čínu, proti níž je ČR jako "Havraní osada" (což vám si nic neříká).
   I ten WU-CHAN s počtem obyvatel jako celá naše ČR je, joko každé jiné čínské město, o desítky let před námi.
   Zřejmě tam nemají takové lidi jako jste vy, kteří jen kritizují a vymýšlí 3,14...... ,
   ale umí pracovat.

   Smazat
  6. Druhá ekonomika světa a rozvojová země. To je teda dobré.

   Smazat
  7. Indický vyběhaný opozdilče, v čínské polní nemocnici pracují roboti, například měří teplotu, srdeční rytmus či hladinu kyslíku v krvi. Speciální chytré náramky umožňují vzdálený monitoring vitality pacientů:
   https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/koronavirus/další-zbraň-proti-koronaviru-v-čínské-polní-nemocnici-pracují-roboti/ar-BB11yVz3?li=BBOoZca&ocid=mailsignout

   Smazat
  8. A největší zlo vycházející z Číny je "Indický" běžec. Bože odpusť, a řekni mi, jak se může někdo takhle prezentovat na internetu a urážet tím pokaždá i Indii?
   Amerika a Evropa nacpali do Číny všechnu výrobu, co mohly, a pak se diví, že jsou na ni závislí, což ovšem nemohou přenést přes srdce, takže ji pomlouvají přes "hračky", které jsou také z Číny. V Číně jsou schopni vyrobit všechno ve velkém množství a my se můžeme pak tak stát národy skladníků, montážníků (to abychom si mohli "ten šmejd" koupit), a samozřejmě pro pár "managerů" rájem pro zisk, který ovšem většinou oni zase nemohou ani morálně unést a tak se chystají "válčit" s Čínou. A nejspíš i čínskými zbraněmi.

   Ne Indický běžec, ale iSRANDA BĚŽEC.

   Smazat
  9. Jak vidno. Nejvíce reakcí má u diskutujících skupina zvaná Indický běžec. Název nemá nic společného s Indií, to je druh kachny, která strašně kdáká na rozdíl od husokachny, která jen syčí. To mě hoši zase dostali. Jan Chodec (Johny Wolker) P.S. Teď to napsal aspoň ten slušnej, sprosťák zase příště.

   Smazat
  10. Indický běžče 10:22, prospějte nám nevědomým. Sáhněte do historie a popište odkud a jak, putovaly světem všechny ty "morové rány" tedy epidemie, obě Ameriky nevynechaje. Až to sestudujete a zformulujete, pokud nejste naprostý pitomec budete, doufám, moudřejší.

   Smazat
  11. Běžec z Idie a tak zmasírovaný ČT-SLEDUJ jiná média.
   A to musíme připomenou neuvěřitelně černou ale realistickou skutečnost, že 80% Američanů v USA, resp občanů nemá zdravotní pojištění, jaké je u nás a tedy nemocné nebude mít kdo léčit, neboť lékaři USA nebudou léčit zadarmo. Lidé tak budou umírat ve slumech a na ulicích bez pomoci. To bude a vlastně začína přímo genocída amerického občana, mrtvé zde ani neevidují
   Američané nadto stojí ve frontách na zbraně a střelivo.
   Podle mě jsou americké fronty do budoucna nejsmysluplnější, protože ti, co tam mají dostatek zásob, ti si je těmi zbraněmi uhájí. No a ti, co tam nemají naprosto nic, ti se je těmi zbraněmi vybojují.
   https://www.facebook.com/miroslava.agnesova/videos/221657205697149/
   http://www.czechfreepress.cz/amerika/sherwood-ross-13-000-vedcu-smrti-plni-biovalecny-program-usa.html

   USA přinesly COVID-19 do Číny s Fake Army Team pro vojenské hry.
   https://beforeitsnews.com/awakening-start-here/2020/03/breakingexclusive-us-brought-covid-19-to-china-with-fake-army-team-for-military-games-evidence-mounting-13019.html

   Smazat
 8. Funguje jenom mýdlo, anebo i jiné detergenty, třeba saponáty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Saponáty mají také dvojí konec, lipofilní a hydrofilní, to je princip mytí organických nečistot. Jenže mýdla bývají alkalická, což má i antibakteriální dezinfekční účinky. Dezinfekční účinky má i líh, čím koncentrovanější, tím lepší, peroxid vodíku, chlornan sodný (Savo, 5%) a další. Na bavlněnou vypranou roušku je nejlepší žehlička, stejně tak i na oblečení.

   Smazat
  2. 11:50
   No jo i ten blbec hlavní epidemiolog kvákal na ČT že po příchodu z nákupu je třeba vše dezinfikovat. Zatím se tedy nemůžu svléknou před barákem(ale s rouškou na hubě). Protože jsme ještě nedali pračku na chodník. Takže ty malé potvůrky jsou na oblečení a takto záludně se dostávají do našich obydlí. Nevěřím tomu, že před každým vchodem bude zřízena tímto chytrým pánem chemická očista. Nakonec stejně všichni musíme umřít. Ale hlavně ne se posrat.

   Smazat
  3. Dám radu naší staři : Všecko svinstvo se na mydlo přilepi a dobře spláchne vodó. Štamprló šlivovice vykloktáme krk a možeme aj spolknóť.

   Smazat
  4. 12:42, dělejte to tak jako já. Do bytu vstupuju bez bot, ty nechám venku. Pokud je beru později dovnitř, podrážky lehce dezinfikuju. Roušku dám dolů ještě v rukavicích a uložím na speciální místo s miskou. Pak stáhnu rukavice tak, abych se nedotknul povrchu. Umyju si ruce. Vezmu špiritus a postříkám roušku. Pokud vybírám něco z tašky, občas to taky přestříkám nebo přetřu s lihem a pamatuju na to, že jsem se toho dotýkal. Poté znovu umyju ruce a zásadně nedotýkám obličeje. Pamatuju na to, jestli jsem se dotýkal klik a klíčů, které taky přetřu lihem. Savo a saponáty používáme při úklidu běžně i mimo epidemii. Dá se na to rychle zvyknout a jde to rychle.

   Smazat
  5. 16:09
   Není lepší opustit byt nah a obléci se až na chodbě paneláku ? Při návratu to pak provedeme v opačném pořadí.

   Smazat
  6. To je opravdu zajímavý návod k použití anonyme 16.09.Ještě byste mohl popsat, jak si po vykonání velké potřeby utíráte řiť? Používáte k tomu normální toaleťák, nebo nějaký speciálně napuštěný dezinfekcí, a na ruce si před tím navlečete předem na WC připravené chirurgické rukavice? Pak samozřejmě jistě následuje celková očista s desinfekcí celého těla ještě kromě řitě samotné, ale jak byste si počínal, kdybyste měl průjem, a musel chodit každých dvacet minut, třeba dejme tomu dvě hodiny? To byste se úplně zchvátil - což je taky životu nebezpečné. Život uprostřed dezinfekce - to musí být dobrodružné a vzrušující.

   Smazat
  7. 18:15, zjevně jste neporozuměl textu. Píšu o příchodu do bytu/domu zvenčí v době epidemie, ne o pohybu po bytě. Ale mně to je jedno, klidně se před panelákem vysvlíkejte do naha a doufejte, že se nenakazíte a nezatkne vás policie. Je směšné, jak jste z toho celej špatnej a přitom tolik profesí postupuje podobným způsobem při výkonu povolání.

   Mimochodem o vytírání řiti na záchodech mimo domov jsem pro vás dětičky už návod napsal. Je to ten první příspěvek.

   Smazat
 9. Vědecky podaná informace o hygieně, kterou musí znát i děti v mateřinkách a mámy je to učí od prvních krůčků. Stejně na mne působí i tragické tváře herců a hereček, kteří jako jediní, za plat v ČT, přesvědčují lidi aby dělali to, už dávno dělají. Nakonec si konečně našli nějaký džob když jsou divadla zavřená. Ale že jim to, těm moudrým, sakra dlouho trvalo.

  OdpovědětSmazat
 10. Koukám, pro kolik lidí je tohle úplná novinka... Myslel jsem, že to je dávno zřejmé, mě to učili doma jen co jsem dosáhnul do umyvadla.

  OdpovědětSmazat
 11. "Kníže" už ho má asi na mozku. Asi ho mrzí, že nemůže na dálku spravovat svá panství, na ostatních lidech mu nezáleží, a neuvědomuje si, že umírání na sars-cov-2 v nemocnici se děje v osamění, bez rozloučení s milými blízkými, za přítomnosti zabalených zdravotníků:
  https://www.arfa.cz/knize-karel-ja-rousku-nenosim-a-hranice-bych-nechal-otevrene-mraziva-slova-usinajici-slunickarske-legendy-a-mezitim-privaly-nenavisti-ktera-se-siri-vic-nez-virus/#.XniP725Fw2w

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hranice budou uzavřeny a pokud nepůjde ven, ať si dělá, co chce. Stejně jako senior by měl být doma a zbytečně necourat.

   Smazat
 12. Právě před chvílí jsem si ověřil a potvrdil zhovadilost, kterou páchá na důvěřivých občanech mediální žumpa - Seznam.cz prostřednictvím "novinářských" šmejdů Novinky.cz. Pod napsané články aplikují diskuze z jiných článků, proto mě bylo divné, že k textu určitých článků se některé diskuze nehodí vůbec, protože reagují na úplně odlišné zprávy. Začal jsem to navzájem konfrontovat, a toto podezření jsem si potvrdil!!! Je to neuvěřitelné svinstvo - protože to zblblí lidi potom vnímají tak, že je vystrašeno denně vysoké množství lidí, a proto se ta diskuzní agresivita stupňuje - už je u střílení, mučení a obrovského pokutování jakýchsi "provinilců". Teď se ale novinářské hyeny pořádně sekly! Je tam totiž nový článek o tom, že se ve světě STO TISÍC lidí z koronaviru uzdravilo, a z hlediska našich medií je to neuvěřitelné proto, že se určitě neuzdravili ze dne na den, ale postupně, a zatímco hyeny denně informovaly o nárůstu "nakažených" úmyslně neinformovaly denně o nárůstu uzdravených, aby to idiotské strašení lidí nebylo tak duševně pustošivé. Potvrzuje se, že mají zájem právě jen na tom duševním pustošení lidí. Takže - 100 000 lidí je UZDRAVENÝCH!!! Buď je to taky pravda, nebo taky lež? Ale to není všechno - tento článek je očividně radostný a pozitivní, diskuze bych očekával taky radostné - ale vzhledem k manipulacím s diskuzemi hyenám uniklo, že pod tento pozitivní článek vsouvají nenávistné diskuze z úplně jiného článku uveřejněného před několika dny. Jsem si jist, že je na chybu někdo upozorní, a oni honem ty diskuze stáhnou, jako už stáhly celu řadu článků téměř hned. Buď stáhnou článek o počtu uzdravených, nebo diskuze. Media společnosti Seznam.cz svými čtenáři MANIPULUJÍ aby šířily a udržovaly mezi lidmi strach a nenávist, kterou nevyléčí žádné roušky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte Seznam byl opravdu velice dobrý. Poslední dobou se jeho vývoj k žumpě s jeho Hovinkami(pardon novinkami) a uveřejňovanými "fakty" dostal na úroveň propagandě těch nehorších aparátčíků KSČ z dob normalizace. Doba tehdy již nepřála nabubřelým procesům z padesátých let, ale byla velice příjemným prostředím pro chameleony. Ti nalezli do strany hrabali a když došlo k hadráku střehbitě změnili kabáty a najednou prozřeli. Třicet let nás oblbují rozkrádají. Poslední jejich majstštichem je ukradení a vymytí mozků mladé generaci, která o době po druhé sv. válce dostáva opravdu informace jak z pera slavného říšského fabulátora .

   Smazat
  2. Vážení příznivci NR. Nejdříve chci poděkovat majitelům za to, že se zde můžeme svobodně vyjadřovat dle svých znalostí a vychování-slušně. K VĚCI: Jsem důchodce a tak mám čas se sebevzdělávat a tak si ujasňovat současné dění. Všichni si všímáme,že se na naší malé části ZEMĚ jež je nám dovoleno poznávat něco děje. Majitelé dolaru a nás všech samozřejmě vědí daleko víc. Proto provádějí přípravu na přesun všech mocných ze západu na východ DO Iránu a Číny. Pokud máte čas tak víte, že v Číně jsou postavena nová města s kompletní infrastrukturou - zatím jsou úplně prázdná. "Očista Číny byla provedena za "spolupráce" USA a nyní probíhá v přestárlé a těžce zadlužené Itálii. Toto pravděpodobně proběhne ve všech státech světa a žádné roušky a respirátory tomu nezabrání neboť není před čím se chránit. Je to chřipkové období a starší nebo jinak nemocní=oslabení lidé umírají to je každoročně v té či oné intezitě.
   Majitelé dolaru spustili celosvětovou mediální masáž, aby vystrašily svět,zastavili nesmyslně rozjetou ekonomiku na dluh- auta stejně už není kam dávat a komu prodávat Ti co mají peníze je mají a pod vysoce ziskovou cenou kapitalisté neprodávají.
   Jednoduše řečeno je to další podvod století, který má zachránit dolar se zdravějšími,poslušnějšími a pracovitějšími lidmi, aby se mocným ještě lépe žilo.
   Jak to dopadne uvidíme ....
   Neuvěřitelné! Rusko pomůže Číně a otevírá zlatou frontu proti USA!
   https://www.youtube.com/watch?v=tVMv6Pbz3Qo
   Břidlicová ropa může zkrachovat a Rusko nakoupí zpět akcie společností v těchto polích za penny. A všechno bude nishtyak. Coronovirus bude klesat.
   SAUDITS GO VA BANK A TRUMP ZTRACÍ ŠANCE. https://www.youtube.com/watch?v=BzKcC4Zcev0&t=107s

   Smazat
  3. To se ví. Nihil novum sub solet.

   Smazat
  4. 18:18 - nauč se aspoň základy latiny!

   NIHIL NOVI SUB SOLE

   Nic nového pod Sluncem

   Smazat
 13. Kdzž nebude mýdlo, tak si ho doma vyrobíme jako naše babičky.
  Voda, louh, kalafuna a odpadní živočišný tuk, všechno uvařit a je z toho kvalitní voňavé mýdlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kde vezmu klafunu?
   Ve Švandovi dudákovi":-)

   Smazat
  2. Kalafuna,to je též co smola, co se používá při domací zabíjačce při zbavování prasátka štětin.
   V každé drogerii ji lze koupit.

   Smazat
  3. Nepřehánějte, mejdlo je a bude.

   Smazat
  4. A co dělala bAnička, když nebyla voda ?

   Smazat
  5. Čůrala si na ruce?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.