Reklama

čtvrtek 5. března 2020

Proč Milion chvilek není pro demokracii, ale naopak je proti demokracii?

Téměř vždy oblečen do barev SA - Mikuláš Minář
Libor Čermák
5. 3. 2020   SvobodnéNoviny
Když se mi někdo zeptá, zda jsem byl na akci Milionu chvilek pro demokracii, tak vždy řeknu, že nebyl. Jejich akce dle mne totiž nejsou za demokracii, ale naopak proti demokracii! A mé důvody pro tento můj názor vám teď předložím.


Tak například se mi vůbec nelíbí, jak se chovají k novému ombudsmanovi Dr. Stanislavu Křečkovi. Pan Stanislav Křeček prý kdysi někde na veřejnosti řekl své názory. Mimo jiné na šátkovou aféru, na ilegální migranty nebo stíhání našeho pana premiéra. Jenomže co se stalo? Tyto jeho názory některým lidem z okruhu pražské kavárny, a i Milionu chvilek nepřipadaly dostatečně politicky korektní.

A tak, vždy když nějaká veřejně činná osobnost takovéto své názory vyřkne, vyletěj jako čertík na pérku z krabičky a začnou hlásat něco v tom smyslu: „Jak je možné, že tito lidé (Křeček apod.) si v demokracii dovolí mít takovéto názory? V demokracii takovéto názory přece nikdo mít nesmí!“ Jenomže já říkám, že právě proto, že je demokracie, tak si každý může mít takový názor, jaký chce. A kdo chce hlásat něco jiného, tak zkrátka a dobře není pro demokracii.

A další důvod? Proti komu se na demonstracích Milionů chvilek demonstruje? Proti úspěšným politikům. Proti takovým politikům, kteří byli do svých funkcí řádně lidmi zvoleni, a i nyní si v průzkumech drží značnou popularitu. To znamená, že byli zvoleni proto, že je lidi chtějí! Jenomže Milion chvilek by místo nich rádi chtěli dosadit politiky z pražskokavárenských stran, jejichž preference se pohybují mezi 3 až 6 procenty. Tyto subjekty tak proto mají takový problém, že hrozí že se vůbec nedostanou do sněmovny. To znamená, že je naopak lidi nechtějí! A kdo má v demokratickém režimu vládnout? Ten, koho lidé nechtějí nebo naopak ten, koho lidé chtějí? Nevím tedy, jestli to v jiných demokraciích chodí jinak, ale podle mého názoru by měli vládnout ti, kteří byli úspěšní ve volbách, protože je lidé chtějí. A pokud si někdo myslí něco jiného, tak zas nemá s demokratickým myšlením nic společného.

Takže jak moc je politická neziskovka zvaná „Milion chvilek pro demokracii“ skutečně pro demokracii, si na základě těchto předložených důvodů už udělejte sami.

33 komentářů :

 1. Ale vždyť panu Minářovi jasně davy řekli, že si ho přejí v politice. Tak proč se proti tomu stále vyhrazujete?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proc ten ze skoly vyhozeny poloblb do te politiky nejde?

   Smazat
  2. Které davy řekly Minářovi, že si ho přejí v politice? A kdy? A kde? Musíte ten svůj blábol 18.28 nějak upřesnit, aby byl srozumitelný.

   Smazat
  3. 18.28
   Panebože, to je blábol jak Rudého Práva. Akaorát že tam by to byly masy pracujících. Davy... Ježíšmarjááá...

   Smazat
  4. Re (18:28):
   Problém jsou minimálně dva, a sice: (a) v tom (vašem) pojmu davy a (b) v bytí v politice.
   (a) Třebaže M. Minářovi byla mnoha sympatizanty-manifestanty projevena důvěra, přece jen si troufám tvrdit, že ještě větší počet našich lidí téhož Mináře nepřijímá a nesouhlasí s ním. Takže bych neodvozoval sílu jeho polit. mandátu od podpory menšiny manifestantů, i kdyby jich byl milion.
   (b) Svou úspěšnost "v politice" si Minář může svobodně prověřit po svém případném úspěchu ve svobodných volbách. Jako jeden z mnoha účastníků polit. soutěže. Pokud ji však neabsolvoval, nemá legitimní mandát k tomu, aby odstraňoval kohokoliv řádně zvoleného z polit. scény s poukazem na to, že je to on (a jeho hnutí), kdo u nás rozhoduje o tom, kdo je či není dost demokratickým.
   ---
   (... a píše se, že .. davy řeklY)

   Smazat
  5. Že pana Mináře chtějí davy, řekl pan Minář a já mu věřím. Liberální progesivní politici a novináři nikdy nelžou, jelikož jsou etalonem pravdy a poznání. Takže vše, co řekne pan Minář, Kalousek, Hrušínský...atd. všem věřím.

   Smazat
  6. Ty davy nejsou příznivci Mináře, to jsou straníci ODS, TOP09, KDÚ-ČSL, StaN a podobných NEÚSPĚŠNÝCH stran a jejich rodiny. V momentě, kdy jim začal vykládat, jak ho mají poslouchat, dali od něj ruce pryč a má prázdná náměstí.

   Smazat
  7. 18.28 Že mu davy řekly... to nestačí. Ty davy je tak asi čtvrt procenta ze všech občanů státu. Jedině volby jsou ukazatelem. A obávám se že tito lidé kolem Mináře a Minář sám se jich bojí...A propo, jak probíhají akce milionářů na venkově. Plzeň vím 150 věrných a 150 bavících se čumilů. Co např, jihlava, Budějovice... jaké jsou návštěvnosti na jejich srazech? Nikde se nedozvím a to sleduju ČT od rána do večera!

   Smazat
  8. Ani volby nejsou ukazatelem, neb soudobá propaganda dokáže zpracovat voliče do podoby, kterou určí vládnoucí diktatura kapitálu. I ty miliony úchylek jsou dítkem této propagandy a této diktatury. A JISTĚ VÍTE, ŽE SI DIKTATURA KAPITÁLU K TOMU ZŘÍDILA I "PRŮMYSLOVÝ" PODNIK, KTERÝ DÁVÁ DO KUPY "DAVY", JEJICH ŽOLD, DOPRAVU, HESLA, TRANSPARENTY...

   Smazat
  9. 8:27, pane, nejdůležitější je Letná a tam je skoro půl milionu!! Co tam po nějaké ospalé provincii. Letná chce pana Mináře do vlády.

   Smazat
  10. 10,54
   Letná by chtěla.....tak ať Letná založí stranu,kandiduje a vyhraje,pak může diktovat!Do tý doby je mi hulákání dementů z havlolejnolahvárny…..na Letný,ale v Teplicích!

   Smazat
 2. Ta otázka v nadpise? Miliony úchylek a demokracie je jako oheň a voda. Ti lidé šlapou chodník jako ty děvy na E15 za peníze. Ale třeba vznikne jednou společenství s lidských posláním a peníze nebudou pro ně existenční pastvou, jako pro miliony úchylek!

  OdpovědětSmazat
 3. Které davy? Ty nafoukle počty? V Plzni cca 300 v sále a na náměstí stejných 300. A v Práglu to sice vypadá, ale z milionoveho města nic moč, jenom moč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Né, prej ho chce intelektuální elita do vedení státu. Už si ho všimli i v západním zahraničí.

   Smazat
 4. Dvě stě tisíc pražských chcanek, co navštěvuje koncerty Milionu chcanek, budou všichni nacisté. Normální Pražáci by z nich měli mít strach. Jednou vám beranidlem zabuší na dveře a zkontrolují byt.

  OdpovědětSmazat
 5. Co to je Milion chvilek ? Několik protestujících zoufalců, kteří tyto "upadající akce" pravidelně navštěvují s vidinou návratu k bývalému korytu. Nejsou schopni se smířit s tím, že jejich éra(díky bohu) definitivně skončila. Ostaní telátka, kteří se přiblble naculují, popřípadě skrývají tvář před kamerou, zajisté ani pořádně neví proč a zač protestují, ale momentálně jsou "IN".

  OdpovědětSmazat
 6. Nejsou také teplouši jako SAmani,tam jich bylo také dost.
  Kdyby ti hajzlové měli rodiny, tak by je takové prasárny ani nenapadly.Dle mého názoru Mikuláš Minář a podobní hajzlové jsou vlastizrádní dobytci.

  OdpovědětSmazat
 7. Stále tvrdím, že to je spolek zhrzených "podnikatelů" či hokynářů, kterým vadí a bude stále vadit to EET. K nim se přivinuli všichni opozičníci z ultraprava, jako top, ods a
  lidovců.

  OdpovědětSmazat
 8. Na co jsou volby, když nezvolení si najmou nezkušenou a zblblou omladinu a dělají DUSNO.
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3056-divny-stat-kde-majorita-se-boji-mensiny-a-jeste-je-za-to-obvinovana-z-rasismu-20-let-po-utoku-na-stare-lidi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zblbla omladina. To je ono. Ta dostala do parlamentu TOP 09. Tam patří i uhličítá Greta. Jak to člověku teď přijde, že místo aby mladí byli předvoj... tak oni jsou ... závoj. Asi je zblbla škola, nebo dokonce nemaje v hlavě v pořádku - jak ta Greta - se dali lehce zmanipulovat. Mohu jen zde a propos kysličník uhličitý říci, že báchorce o ohrožení klimatu touto sloučeninou věří i vysokoškolací. Co je tohle za doba? No jo, blbci jsou vždy nebezpeční, když jich je moc. Starý Řím: 1000x nic porazilo vola. Zblblí Němci vyrazili v roce 1939 na příkaz rovněž člověka, který to v hlavě neměl v pořádku dobývat Lebensraum.

   Smazat
 9. Tak tyhle liberální pošahanci se nesmí dostat k moci zavedli by nám takovou totalitu o které se nám nesnilo. A migranty a podporu veškerých úchylek.

  OdpovědětSmazat
 10. Bulharský ministr obrany pohrozil použitím síly proti migrantům:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020030511597818-bulharsky-ministr-obrany-pohrozil-pouzitim-sily-proti-migrantum/

  OdpovědětSmazat
 11. Milion chvilek je pouze kavárenský chlívek.

  OdpovědětSmazat
 12. Jen by mě zajímalo, zda je Milion chvilek veden našimi bezpečnostními orgány jako extrémistická organizace. Jejich výroky, dnes již otevřeně vyzývající k neklidu, ba dokonce k násilí, demisi vlády, pracovat na odstranění legálně zvolených politiků, jsou už přeci za hranou. Taková neškodná skupina Ortel je hlídaná a takto jako chlívkaři s ani v nejmenším nevyjadřuje. A mluvit takhle na veřejnosti někdo z Dělnické strany, třeba Vandas, to by byl fukec! M.R.

  OdpovědětSmazat
 13. Proč tomu pošukovi říkáte pane. Co ten má s demokracijí společného? Proč si všichni ti západní šmejdi myslí, že už máme mozky v montovně. Že tento zrzavý hňup se nedovede jinak uživit než dělat bílého koně Sorosovi?

  OdpovědětSmazat
 14. Proč tomu zrzavému hňupovi říkáte pane? Co ten má společného s demokracií? proč si myslí ti západní šmejdi, že máme všichni mozky v montovně? My nevidíme , že ten zvrhlík se nedokáže jinak uživit než dělat sudeťákum a té obživlé mrtvole Sorosovi bílého koně?
  lada

  OdpovědětSmazat
 15. Ten Minář - to je ale už od pohledu nehezkej až obludnej člověk.Brrrrr

  OdpovědětSmazat
 16. Brrr,ten Minář je ale ošklivec:-)

  OdpovědětSmazat
 17. Zopakoval bych něco o Minářovi:

  ULTIMÁTUM PRO MINÁŘE
  ULTIMÁTUM PRO MINÁŘE
  ULTIMÁTUM PRO MINÁŘE

  1. Pokud požadujete po Babišovi, ať se zbaví Agrofertu kvůli střetu zájmů, my požadujeme, ať všichni vaši umělci a rádoby umělci SE ODSTŘIHNOU OD DOTACÍ, dají výpověď v divadlech beroucích dotace a ukončí spolupráci s ČT, aby se zbavili podezření o střetu zájmů, když právě propagandistická ČT jim dává vydělat.
  2. Zveřejněte všechny zvláštní a soukromé linky busů a vlaků, které svážely demonstranty a které jsou potvrzeny i v mainstreamovém tisku (např. zvláštní vlak z Českých Budějovic) a kdo je financoval a omluvte se národu a premiérovi Babišovi a přiznejte, že si kupujete část demonstrantů! Tuto omluvu žádáme výslovně i po té slepici Filipové, která se soudí s Babišem, ačkoliv ji Babiš osobně vůbec nejmenoval.
  3. Vysvětlete občanům, proč vám naprosto nevadí např. nehorázný solární tunel, nehorázné exekuční praktiky (milion lidí v exekuci), Bakalovy podvody, podvody při privatizaci vodní sítě, nedostupnost bydlení, vyhrožování ze strany USA a problémy se zdaněním Google, Amazonu a spol. a další problémy, které zcela ignorujete.
  4. Pokud vám vadí lži a krádeže, jmenujte na svých demonstracích politiky, kteří toto dělali nebo tomu napomáhali během 30 let od převratu a mnozí jsou stále aktivní a sedí v různých zavedených stranách. Jmenujte je, odsuďte a distancujte se od nich, jinak opět dokážete, že jste jen loutky demožumpy.
  5. Omluvte se, Mináři, za drzé obelhávání občanů, protože jste tvrdil, že nemáte politické cíle, ale přitom je doloženo, že jste se tajně scházel s Čižinským a Hřibem, jelikož vás při tom nachytali. Nemluvě o tom, že z vašeho rádoby programu zůstal jen politický boj proti Babišovi.
  Pokud nesplníte podmínky našeho ultimata, budou zváženy kroky proti vám, Mináři, a případné trestní oznámení na váš podvodný spolek za podvod a neoprávněné obohacování. Jelikož si z příspěvků, které vám zblblí lidé posílají, financujete své pohodlí a živobytí a kamuflujete to nekonečným samoúčelným mejdanem na pódiu.

  ULTIMÁTUM PRO MINÁŘE

  Souhlasíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tedy já souhlasím, už jednou bychom měli skončit s podvodníky v politice, se zkorumpovanými politruky, řízenými organizovaným zločinem, ať už si říkají miliony úchylek nebo miliony debilů - chvála bohu, že těch debilů u nás přece jen ani ten milion není a to spolčení jen neumí počítat! Ale vidíte, co dokáží peníze a proč tak snadno existuje u nás diktatura kapitálu. Lidé byli, jsou a budou vždy úplatní, touha po majetku a tím po moci je nepřekonatelná něčím, jako je křesťanství, humanita, láska k bližnímu, spravedlnost. A vůbec největšího opovržení dosahuje v naší diktatuře kapitálu pravda . Prostě konečně ať si Praha už vyvěsí fangli s heslem Praze vlastním - Lež vítězí!

   Smazat
  2. 14:23 Ty rudý ňoumo mužeš požadovat co chceš, tak max pes na tebe ser.. Uspořádej taky takovou sešlost jako pan Minář, je otázka kolik podobných zoufalcu jako ty ba tě následovalo, tak sklapni usta!

   Smazat
  3. Indický běžče, souhlasím s tebou. Těch několik desítek Milionářů na výjezdních srazech nejsou milionáři. Kde na tu všechnu audiotechniku(na Letné asi 6 velkých obrazovek) berou? I půjčení není zadarmo. Složili se na to? Teď dokonce autobus...Zlí lidé tvrdí, že některým účastníkům srazů platí, ale oni si asi spíše mezi sebou vybírají aby na to všechno měli, nebo ne? Jan Chodec

   Smazat
 18. Je mi líto, nepropukám nenávisti ani radosti ze Chvilek. Již mnohokrát v historii se našemu národu nevyplatilo bourat starý systém ve jménu nového. Změna nemusí vždy znamenat změnu k lepšímu,byť by si to dav přál. Proto než budeme bourat starý dům, vytvořme a prostudujme plány nového. Promiňte, ale demise není program, vždyť i sama opozice jen s programem antibabiš nemá valný úspěch. Právě stojíme na začátku zkoušek, ve kterých má-li stát oobstát koronaviru a migraci musí být jednotný. Proto bude důležité některé pře odložit a přestat se vzájemným okopáváním. Jinak prohrajeme všichni a nebude už oč a s kým se hádat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.