Reklama

sobota 7. března 2020

Rachel Sharp: Dr. Faust z Harvardu říká, že koronavirus není tak smrtelný, jak se svět obává

8. 3. 2020 (zdroj byl v mezidobí vymazán)
– Dr. Jeremy Faust, vyhlášený lékař nemocnice pro ženy v Bostonu a zdravotnický poradce medicinských studiíí na Harvardu, prohlásil, že lidé by neměli být z koronaviru tak vyděšeni, jak jsou, a že skupování jídla a shánění masek je nesmyslné.
– Že úmrtnost na koronavirus mezi nakaženými dosahuje dnes jen jedno procento, zatímco původní údaj Světové zdravotnické organizace uváděl 3,4 procenta.


– Dr. Faust odsoudil „děsivá čísla“ o koronaviru, která skutečný stav nemocnosti na koronavir přehánějí.

– Uvedl, že v Číně umírá denně 25 000 lidí, z nich však na koronavirus jen 25.

– Že údaje získané z výletní lodi Diamond Princess poskytují přesnější pohled na to, jak fatální koronavirus je, než jak jej prezentují údaje globální.

– 705 z 3711 pasažérů na lodi se nakazilo koronavirem.

– Z těch pouze šest zemřelo, což představuje 0, 85 procenta z pasažérů nakažených. Všichni zemřelí byli starší 70 let.

– Namísto hromadění jídla by veřejnost měla pomáhat starým lidem, kteří jsou virem nejvíce ohroženi.

Z Mail Online (Daily Mail), přeložil Lubomír Man

32 komentářů :

 1. Pořád čekám, kdy demokratičtí novináři odhalí spojitost mezi koronavirem a Putinem, Babiš již byl odhalen.))
  Po přečtení Novinek jsem si říkal co by se stalo, kdyby každý mohl dělat testy na koronavirus a někdo ho udělal špatně, to by byl mazec. Mně je z těch cizokrajných demokratických a upřímných autistických Čechu zle.

  OdpovědětVymazat
 2. Po přečtení Novinek jsem si říkal co by se stalo, kdyby každý mohl dělat testy na koronavirus a někdo ho udělal špatně, to by byl mazec. Mně je z těch cizokrajných demokratických a upřímných autistických tzv. Čechú, zle.
  Co postrádám v demokratickém tisku, je spojitost mezi koronavirem a Putinem, nějak to hlídací psi demokracie flákají, George je za to nepochválí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky by taková neakreditovaná laboratoř měla k dispozici spistu fuknkčních vzprků viru a já bych docela nerad aby jim to nějaký blázen ukradl a roznášel po světě, jen ať testy dělají státem prověřené a sledované laboratoře a žáné soukromé malé firmy bez odpovědnosti

   Vymazat
 3. už měli být zavřeny hranice!
  šmejdi z cestovek a kolotočáři všech sortů chtějí odškodné a ve jménu businesssu k nám vozí smrt, jejíž cena se nedá vyčíslit a škody pro pár milionů zisku půjdou do desítek miliard.
  ve jménu zlatého telete

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. karle To nehrozí že by zavřeli hranice Babiš to řekl jasně kdyby to udělali tak krachne ekonomika.

   Vymazat
  2. Zavřený a hlídaný hranice měly zůstat,koronavir s tim vůbec nemá co dělat!

   Vymazat
  3. 10:53 Přesně tak to se děje jen v pošahané eu takto svět fungovat nemůže.

   Vymazat
  4. 13:28
   Nejen EU,ale i OSN a WHO se staly úřady plnými úředníků, kteří nám předvádějí, jak to bez nich nejde. Nefandím Andymu, ale že jednou řekl pravdu paní kontrolorce z EU, to beru. Za úsměvný pokládám výsledek WHO, který po dvou měsících vymyslel název na korvir. OSN stále jedná a reálný konec to nemá.

   Vymazat
 4. Pane doktore,jinak vás považuji za velmi inteligentního člověka,ale příspěvky o koronaviru postrádají základní matematickou představivost.Autoři vesměs tvrdí,že počet mrtvých je zanedbatelný v porovnání s běžnou chřipkou.Mediálním prostorem padají čísla jako 2000 zemře u nás na chřipku ročně atd.Dle odborné literatury toto číslo bylo za poslední desetiletí dosaženo pouze jednou, ale týkalo se úmrtí na všechny druhy respiračních onemocnění včetně chřipky(nejčastěji zápal plic,chřipka tvoří menší část).Přitom počet nemocných je ročně 1-2 miliony.Vezmu li minimální počet nemocných a maximální počet zemřelých,vychází smrtnost 0,2 procent,takže jeden člověk z pěti set.Při současné končící epidemi v Číně se udává 3 procenta,tedy jeden z třiceti tří(bez rozlišení věku).Největší problém je ovšem explozivní nárůst nemocných.Číslo vyjadřující kolik dalších lidí nakazí v průměru jeden nemocný je u chřipky 1,1-1,4 a u tohoto koronaviru asi 3.Dle epidemiologa Vratislava Maďara 7(informace stará měsíc).Minimálně jedna desetina bude potřebovat do nemocnice(dle WHO 80% mírný průběh,15% potřebuje dýchat koncentrovaný kyslík,5% kritický stav s napojením na plicní ventilaci).V každém případě je pro těžší průběh naprosto zásadní,jestli se dostanete ke kvalitní zdravotní péči.Vláda ví,že se nakazí naprostá většina.Její jediný cíl je epidemii zbrzdit a rozložit v čase.Dejte si to prosím do souvislosti se stavěním nemocnic v Číně včetně záběrů vybavení(ovšem tam se to podařilo obdivuhodným způsobem zastavit,to u nás neumíme).Současný stav v ČR: 1000 infekčních lůžek,z toho 500 obsazených.O potřebném vybavení radši pomlčím.V Itáli 5000 nakažených v rekordním čase,230 mrtvých.Doufám, že se mi podařilo udělat jasný obraz o situaci.

  OdpovědětVymazat
 5. Už to jméno je symbolické.. Faust a spojení s ďáblem. Z vědeckého hlediska pozoruhodné argumentovat malým vzorkem velmi bohatých lidí na luxusní lodi, proti celosvětové statistice. Takovéto články jsou jen důvodem nebýt moc klidný.

  OdpovědětVymazat
 6. Dr.Faust, to je ten, co požádal o pomoc samotného Ďábla? :)

  OdpovědětVymazat
 7. Konečně rozumný článek. Viděl jsem v jednom pražském supermarketu u stanice metra Kobylisy prázdné regály. Nebyla mouka, rýže, luštěniny, těstoviny...
  Popravdě řečeno jsem se bavil nad blbostí lidí, kteří skupovali trvanlivé potraviny. Nemohu pochopit, jak lidé mohou být tak manipulovatelní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:56 Možná, že se někdo zase baví nad vaší blbostí. Upřímně řečeno, vy pravděpodobně nechápete spoustu dalších věcí.

   Kdybyste mlčel, mohl jste být filozofem.

   Vymazat
  2. 7:56
   Nevím kolik je Vám let. Ale zažil jsem něco podobného již dvakrát.Jednou po Maďarsku a podruhé po KUbě. Už jsem si jsem proto vlastně přeočkován.

   Vymazat
 8. to 7:56 - ......Je naprostá blbost obviňovat z toho Číňany, protože nikdo nikdy nikde nebude zabíjet vlastní lidi ani náhodou, které potřebuje.

  Inu zřejmě dle starého přeneseného "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Základní poučka v seriozní politice :
  Vždy a za každou cenu zabraňovat chaosu a panice a připravovat se na vše nejhorší možné i nemožné

  OdpovědětVymazat
 10. Konspirační vysvětlení devastujících účinků epidemie Covid-19 v Italské Lonbardii a okolí je takové, že jde o oblast použití bz a dále se šířící virus replikací s přenosem mutuje do své původní přírodní formy a přestává být tak devastujícím ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro verzi globálního terorismu vypovídají některé skutečnosti ...
   První reakcí Čínského prezidenta XiJinpinga bylo, "je to hrůza ta epidemie, nepodávejte si ruce". Tomu odpovídá prvotní šíření epidemie dotykem s povrchem věcí v oblasti s rozptýlenou nákazou. Také hodně potvrzuje uvedenou domněnku následná hromadná dezinfekce těžkou technikou i hygieniky v ochraných oblecích a postřikovači s dezinfekcí všeho v postižené oblasti jako po chemickém válečném útoku.
   Také hodně vypovídá lokalizace center nákazy, v Číně nákaza v nejprůmyslovější oblasti, v Iránu nákaza v nejvíce posvátném městě a nakažení virem členů vlády, v Itálii dle zpráv nakažený člen ochranky M.Salviniho, a tak dále, dále ...
   Šílenci asi chtějí ovládnout Svět s vyhubením jim nepohodlných lidí ..

   Vymazat
 11. Nejhorší smrt je z VYPLAŠENÍ!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:50 Možná, že vás ten málo originální "humor" brzo přejde. Říká se, že na posměváčky jsou háčky.

   Vymazat
  2. 21:34
   Deset let na Hygienické stanici mně přece jen něco naučili....takže si s tím pořekadlem můžete leda.....nazdar!!!!

   Vymazat
  3. Opět jedno z "povzbudivých" hesel. Jděte s tím do ... mezi svazáky.

   Vymazat
 12. Na netu jsem cetl,ze koronavirus ma v sobe neco z HIV. Nevim,jestli je to jen nejaky "vzorec", nebocože :)
  Pokud bych se mohl na zaklade tohoto info obavat,ze po vyleceni z koronaviru mi zustane HIV,ktery muze propuknout az za 10 let. - muzu byt a jsem posesouvany strachy a nechci zadny Coronavirus-19, ktery ma obdobne priznaky jako HIV.
  A to nepocitam,kolik lidi mohu nakazit v prubehu 10let?
  A smutne je; jen tak "preletět", ze nam umre,diky koronaviru par procent navic maminek a dedecku,otcu a babicek. To je na tom nejsmutnejsi...jak že si to vážíme lidske bytosti? a zivota vubec?
  A mladsi rocniky: kolik let navic vam jeste pridaji na "nucenych pracech",nez se dostanete do duchodu?,(na ktery samozrejme musite ze sveho nasetrit), a pak vas proste po roku odpocinku v duchodu smete koronavirus-2030...no co už a vasim mladym to bude vlastne uplne fuk...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A smutne je; jen tak "preletět", ze nam umre,diky koronaviru par procent navic maminek a dedecku,otcu a babicek. To je na tom nejsmutnejsi...jak že si to vážíme lidske bytosti? a zivota vubec?
   Jedno to není. Ale proč tedy neřešíte i obyčejnou chřipku, rakovinu, nemoci srdce,kouření, chlast, atd.. které mají mnohem větší dopad na úmrtí starších lidí? Tam to je OK, či co?

   Vymazat
  2. Protoze je clanek o koronaviru a taky proto,ze chronicky nemocnych je dost na to,aby je to k tem jejich dosavadnim chronickym nemocem mohlo nechat zemrit...lepe receno se jim zvysila pravdepodo nost nepreziti...
   A taky mozna proto,ze nektere i mimozapadni staty delaji opatreni k zabraneni sireni,treba Rusko...a pokud se to nedela na nemoci srdce,nebo chripky, a ukoronaviru ano,asi tam nejake zvysene nebezpeci bude...

   Vymazat
  3. 12:39 Prosím vás, je přece jasné, že kdyby Covid 19 byl na úrovni normální chřipky, tak by celý svět takhle neblbnul a nešílel. Jak vysoká je úmrtnost se vlastně neví, čísla z Číny nejsou ověřitelná, v Itálii ta mortalita dobře nevypadá, zdá se, že to může být až okolo dvaceti procent. A ještě horší je, že se už ví, že asi čtvrtina přeživších zůstává poškozena, jako chronicky nemocní. Také se často uvádí, "že se nakažení ZOTAVILI", nikoli uzdravili. Tyto informace se oficiálně objevují, ale velmi decentně, protože to už důvod k panice je.

   A je fascinující, že mladí a zdraví lidé se cítí v "poho", jim se nemůže přece nic stát a nemyslí na své rodiče. Dokonce na netu visel oficiální článek, kdy ohrožené skupiny obyvatel byly označovány za "slabší kusy", které by se měly podle toho zařídit. Musím říci, že za bolševika, tj. za socialismu (nikoli komunismu, ten nikde přeci nebyl), tak za socialismu by něco tak odporného nemohlo být zveřejněno.

   Vymazat
  4. Specifikujte prosím " že se ví ". Kdo to ví, odkud to ví. Citujte prosím prameny, lékařské zprávy atd. Nevylučuji, že máte pravdu ale takto vámi šířená informace má nulovou hodnotu. V jiném článku též někdo tvrdil, že koronavirus má strukturu HIV. Též jsem to nikde nedohledal, pouze byla informace, že byly použity léky proti HIV. Momentální čísla z Itálie zatím nelze spolehlivě vyhodnotit. Hlavně těžko nyní někdo ví přesný počet nakažených a proto určovat nyní smrtnost je předčasné.Z tohoto důvodu čísla z té výletní lodi naopak mají lepší validitu( pokud jsou pravdivá), protože počet cestujících je konečný a ti lidé nemohli nikam odejít.

   Vymazat
 13. https://www.euportal.cz/Articles/42384-merkelova-a-s-tim-novym-zelenym-udelem-uz-maji-vysledky-dohnaly-nemecko-do-recese-cisla-jsou-katastroficka-.aspx
  Vývoj Německa – katastrofická varianta. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=246487

  OdpovědětVymazat
 14. Epidemie koronavirem nového typu skutečně by neměla vyvolávat děs a hrůzu, brakování obchodů, ale epidemiologická opatření prosazovaná odborníky jsou správná. A samozřejmě onemocnění je obrovskou zátěží pro státní pokladnu, zdravotní pojišťovny a nakonec i kapitál. Nahrává hospodářské krizi a nezaměstnanosti a ten kdo šíří infekci je i strůjce krize a třeba nakonec vlastní nezaměstnanosti. Š9ření HIV je trestné a za stejně trestné považuji úmyslné šíření koronaviru. A co se podaří ušetřit tím, že lidé budou ukáznění a zaslouží se sami za zastavení narůstající epidemie, to může posloužit na jiném místě, jde jen a jen o to podporovat současnou vládu v tom, aby se dobře vybíraly daně a aby se omezilo kradení, které jsme zde prožívali od r. 1989 v míře, jakou český stát snad poznal jen po Bílé Hoře, v době Temna. O tom, zda epidemiologická opatření mohla být jiná, lepší se mohou dohadovat odborníci, ale to fušování politiků a novinářů do těchto otázek je projevem jen a jen debility. A min. Vojtěch je tlumočníkem sboru odborníků, který se na něčem dohodl! Zkusme aspoň v této chvíli se vrátit k lidské tváři a občanské slušnosti i poslušnosti! Aspoň my, co pracujeme pro lepší Svět, kazisvěty asi nenapravíme!

  OdpovědětVymazat
 15. V souvislosti s prázdnými regály se mi vybaví uštěpačné poznámky místních trolů na éru bolševika a nedostatku hajzlpapíru. Pokud si vzpomínám, došlo k tomu pouze jednou, a to bylo souběhem několika faktorů. Vyhořela jedna papírna, která tento produkt vyráběla. Fáma o nedostatku této ztěžejní komodity vyvolala nákupní horečku, kdy se spousta lidí snažila předzásobit. To vedlo k vykoupení a zjevnému nedostatku. Situace silně podobná té současné, kdy si lidi nakupují do zásoby kde, co.
  Jenom ty uštěpačné poznámky na adresu všemocného trhu mi tak nějak scházejí.
  Ano, bolševík nás nerozmazloval dvaceti druhy hajzlpapíru. Nejčastěji byly k dostání druhy dva. Ale vyjma této ojedinělé situace byly k dostání po většinu mého života v tomto režimu. V souvislosti s nastupujícím ekologickým šílenstvím jenom dodávám, že každá nadprodukce vede k abnormální ekologické zátěži, neb každá produkce vyčerpává surovinové zdroje a spotřebovává energii. To jenom pro doplnění pro ty pomalu, leč důkladně chápající jedince (blbce).

  OdpovědětVymazat
 16. Západ se smál Číně, když zaváděla karanténu na desítky miliónů obyvatel. Na rozdíl od západu ale Čína s koronavirem bojovala a bojuje a snažila se zachránit co nejvíce ohrožených touto nemocí. No a slavný západ? Západ se ukazuje jako zcela bezmocný a to včetně "nejvyspělejší země" USA, která na nějaké léčení a karanténu dopředu rezignovala a která místo ochranných prostředků rovnou objednává pytle na mrtvoly - ze např. rovnou 2 milióny jenom pro New York: https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/news-nation/rumors-nyc-discussing-quarantine-allegedly-ordered-2-million-body-bags

  OdpovědětVymazat
 17. Překvapuje mne pintlich Německo s vysokou hygienou. 🚰✴

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.