Reklama

čtvrtek 19. března 2020

Rozběsněný Senát ČR

Jiří Jírovec
19. 3. 2020
Senátoři rozehráli 18.3. 2020 politickou partii proti Babišově vládě. Jsou to hňupové, kteří si pletou virovou epidemii s přírodní či průmyslovou katastrofou.
Usnesení Senátu mimo jiné kritizuje předsedu vlády ČR, že: "oddaloval nasazení zákonných standardních mechanismů krizového řízení a nepostupoval v souladu s právním řádem ČR, zejména se zákonem č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, tím, že včas nesvolal ústřední krizový štáb."


Klíčové je slovo "včas". Pro svolání krizového štábu nepochybně existují různé scénáře. To znamená, že jednotlivé složky systému budou aktivovány podle okolností. Jiná opatření bude vyžadovat havárie v jaderné elektrárně nebo únik chemikálií, jiná rozsáhlé záplavy nebo blackout.

První nakažený se v Česku objevil na začátku března. Lze předpoládat, že v tomto okamžiku požádala vláda specialisty o předpověď, jak se situace bude vyvíjet a jaká opatření budou technicky i politicky schůdná pro zpomalení šíření viru.

To, že premiér hraje v procesu dominantní roli je dáno tím, že za vládu odpovídá. Jeho pozice není jednoduchá, protože společnost je rozdělená a lovecká sezóna na Babiše je otevřená. To předvádí pravicová opozice i Senát.

Do hry vstoupily i problémy se zabezpečením ochranných pomůcek. Některé nemocnice nebo zařízení je měly, jiné byly skoro na dně. Otázka je, kdo je za co odpovědný. Máme krajské, fakultní i soukromé nemocnice, máme 7 zdravotních pojišťoven a komplikovaný systém financování zdravotní péče.

Koncem roku 2019 o koronaviru nikdo nevěděl. Když se dostal do Evropy, došlo k překvapivému zjištění, že ochranné pomůcky se z velké části vyrábějí v Číně. Reakce trhu se dala předpokládat: ceny šly nahoru a objevili se podvodníci, kteří si nechali zaplatit a zboží nedodali.

Sebevědomé a samostatné Česko chtělo odvolat čínského velvyslance. Naštěstí se to nepodařilo a tak jsme mohli Čínu požádat o pomoc, nakoupit tam ochranné pomůcky a získat povolení pro vstup našich letadel do jejich vzdušného prostoru.

No, až nám otrne, tak si to s velvyslancem vyřídíme. Pojedeme na Taiwan, vyvěsíme tibetskou vlajku a přejmenujeme nějakou ulici u ambasády na Čankajškovu. Ať má Čína vzteka.

Vláda postupně přijala řadu opatření, která měla zamezit šíření viru. V první fázi šlo především o karanténu těch, kteří se vraceli z Itálie. Mezi obyvatelstvem je bohužel značný počet hlupáků, kteří nerespektovali nařízení o 14 denní karanténě. Otázka je, do jaké míry hraje v takovém chování roli, že část obyvatel nemá ráda Babiše.

S odstupem času je jisté, že vláda udělala chybu, patrně jedinou větší, spočívající v tom, že vyhlášení karantény nebylo spojeno s jasnými a srozumitelnými tresty za její porušení.

Významně negativní roli hrají media, která by měla hlavně šířit osvětu. Měla by informovat o způsobu ochrany, o funkci jednoduchých roušek, respirátorů a zbytečnosti testování lidí, kteří nemají příznaky infekce. Negativní výsledek je totiž platný jen do prvního styku se zdrojem infekce.

Zveřejňování úvah, že přijatá opatření narušují lidská práva může hraničit s trestnou činností.

A ještě perlička na závěr. Pražský Magistrát zjistil, že bezdomovci tak nějak nemohou dodržovat příkaz zůstat doma. Prý se tomu budou věnovat.

34 komentářů :

 1. Pane Jírovče,
  co si o senátu myslí voliči jasně dokumentuje účast při senátních volbách. Problémem je, že i když ona mlčící většina je skutečně mohutná, bez ohledu na politické preference, nemají moc ten spolek neschopných tlučhubů rozpustit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se, mají! Ale jsou bl.é protože nevolí ty strany které by to udělaly inhed : SPD a KSČM.

   Vymazat
  2. Když jsem v noci sledoval dění v Senátu, tak jsem se neustále divil. To jsou lidé zaměřený jen na SEBE. Když mají něco nového převést, jsou bez nápadu a v parlamentu bych k nim zařadil Boh.Svobodu. Senát je potřeba zrušit. Kde jsou ti zodpovědní lidé=, že měl být materiál ve skladu, dopadlo to jak ropou v Německu. Když má něco být ve skladech, tak tam pořád něco chybí. Krade se a nikdo není postižený. A premiér Babiš vyhraje další volby se 40% a ani se tomu nebudu divit, přestože s ním nesouhlasím.

   Vymazat
 2. Možná jsem si jen nevšiml, ale existuje byť jediný příklad, kdy Senát něčemu prospěl, něco vyřešil, zachránil, předešel nějakému kiksu, apod. ? Jinak považuji Senát za zcela zbytečný orgán, škodící už jen náklady na svou existenci - banda darmožroutů, kteří ani v době dnešní vypjaté situace nedokáží přijít s ničím pozitivním a prospěšným.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prospěl sám sobě, jako pojistce demokakcie.

   Vymazat
 3. Dle Wikipedie existuje Evropě 46 států. Čínu si předchází i velké státy Evropy jako Velká Británie či Německo, pro které je Čína druhý největší exportní trh a největší co se vzájemné výměny zboží týče.
  Politici jediného státu Evropy (ČR) se halí do Tibetských vlajek, poukazují na události roku 1989 v Číně, plánují cesty na Tchaj-wan a udělují Číně morální lekce - žádný jiný stát Evropy toto nečiní.

  Politici ČR mají na chování Číny opravdu jen ty nejvyšší nároky, ale třeba na chování Izraele ( kde jsou pečení-vaření) vůči sousedům neshledávají nic co by stálo za kritiku - podporují Izrael zcela bez výhrad a totéž platí pro USA - ať činí cokoli.

  OdpovědětVymazat
 4. Když se z krmítka Senátu udělá čestná a neplacená sesle - bude klid.
  Já jsem pro!

  OdpovědětVymazat
 5. Senátoři OPĚTOVNĚ prokázali a prokazují svoji malost, všehoschopnost a neschopnost (všehoschopnost a neschopnost jsou v dialektické jednotě). I starověký senátor Incitatus byl proti nim DUCHOVNÍ TITÁN - a nakopal by jim kopytem.

  Senát by měl být vyplácen v PET víčkách... a v KOŇSKÉ VALUTĚ - tedy v jejich oblíbených koblihách.

  OdpovědětVymazat
 6. Nenesou za nic zodppvědnost, tak mohou dělat chytré. Kdyby vláda měla rozum, tak po pominutí krize, začne makat na zrušení Špenátu jako zcela zbytné instituce. Tady stejně každý mluví do všeho a ke všemu avšak naprostá většina, na rozdíl od senátorů, zadarmo.

  OdpovědětVymazat
 7. Hlavně, že všech těch stošedesát států udělalo proti koronaviru všechno včas. To bude padat vlád...Jestli chce být Senát tímto svým prohlášním v současné době užitečný, tak to opravdu není. Kdyby šil roušky, byl by užitečnější. Opravdu je úplně na p.d! Už vylézají zmetkové, kteří chtějí vytřískávat ze současného neštěstí politický kapitál. O ničem jiném prohlášení Senátu není. Je to hnus velebnosti! A to nás ještě čekají obstrukce Milionu chvilek a umělecké šmíry. Tomu věřím.

  OdpovědětVymazat
 8. Opět vystihující situaci. Děkuji za vaše komentáře, jsou trefné a velmi srozumitelné. Opozice je trapná a proto musíme být vděčni, že tito hlupáci,(kteří vědí vše lépe dokud sami nerozhodují, pak je to katastrofa), jsou v opozici.

  OdpovědětVymazat
 9. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3084-je-cesky-senat-plny-kolaborantu-pracujicich-pro-zahranicni-rozvedky-fischer-wagenknecht-a-dalsi

  OdpovědětVymazat
 10. Je to marný, je to marný, je to marný. Ve světě je plno srážek, ale nejhorší srážka je s blbcem, vůl je nebezpečný zepředu, ale blbec ze všech stran. Je neštěstí, když "pojistka demokracie" je jen pojistkou dobrých koryt a sbírkou zkrachovalých a odložených existencí. Ostatně, tvrdám, že senát musí být zničen. Záložák.

  OdpovědětVymazat
 11. Babiš by měl využít tíživé situace, rozpustit senát bez náhrad a snížit státní aparát o polovinu. Dostat do zákona adresnou volební povinnost, vítěz voleb bere všechno a trestní odpovědnost za škody vzniklé rozhodnutím kohokoliv v státním aparátu. Nejsou a nebudou peníze na školy, zdravotnictví a důchody. Proto je nutné omezit také státní výdaje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Jak říkal pan prezident. Senát rozpustit nelze-zákony to neumožňují. Jediná možnost je nepřidělovat peníze z rozpočtu a nechat ho vyhladovět. Odložení politici se rozejdou "dobrovolně" sami.

   Vymazat
  2. 21.45 Deep state vyhladovět své lumpy nedovolí... a např. Soros, nebo někdo podobný, pro ně založí podpůrnou neziskovku sosající naše daně...

   Vymazat
 12. A co mají dělat? Roušky jejich oblíbenci teď potřebují a zabavují sami, šít se nikdy nenaučili a těch pár lidí mezi těmi tvory to nezachrání. Takže mohou dělat jen to, co "umí", to znamená kecat a dlouze žvanit a vyhrožovat "své" opozici "konečným zúčtováním politickou cestou".
  No a co takhle "zasunout" do Senátu všechny ty "lídry" milionů a pak je jejich politická kariéra definitivně u konce, ne? K volbám přijde tak tři sta pět set tisíc "voličů" a my ostatní bychom za to mohli dostat "za odměnu" aspoň jeden den státního svátku ... :)

  OdpovědětVymazat
 13. Jak udělat ze senátorství neplacenou funkci? Rovnou to nepůjde, tak oklikou: senát jako komora regionů, okresů, jež nadále jsou, ale už dnes nemají samosprávnou reprezentaci. Byť v nich jest státní správa (soudy, policajti atd.apod.)...

  OdpovědětVymazat
 14. Pravice plká o rozhazování peněz, přitom je rozházela sama za předražené padáky a lehké topné oleje. A na pacienty sbíráme víčka

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zachranar-a-byvaly-poslanec-Mackovik-Pravice-plka-o-rozhazovani-penez-pritom-je-rozhazela-sama-za-predrazene-padaky-a-lehke-topne-oleje-A-na-pacienty-sbirame-vicka-563593

  Drsná slova záchranáře: Špitály jedou na zisk, z věci ve skladu nic nemáte. Takže se teď divíme, že nemáme roušky

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Drsna-slova-zachranare-Spitaly-jedou-na-zisk-z-veci-ve-skladu-nic-nemate-Takze-se-ted-divime-ze-nemame-rousky-617209

  OdpovědětVymazat
 15. Velmi dobře,jako obvykle,pane Jírovče.

  OdpovědětVymazat
 16. K rozpuštění senátu je třeba změnit ústavu a tato změna neprojde senátem. Schůdnější řešení spočívá v přeměně Senátu, který nemá co na práci a jen škodí na Sněm krajů, kde krajští zástupci skutečně mohou něco řešit, bojovat za zájmy krajů, slaďovat jejich zájmy a snažit se podporovat regionální politiku. Zvláště pak v době, kdy se význam regionů bude opět zvyšovat.

  OdpovědětVymazat
 17. Jediná cesta je v rozpočtu a ten má vláda pevně v ruce! Snížit státní aparát a senátu dát 10% ze současných nákladů. Tyto již letos vyčerpal tak jen další příspěvky ze SR neposkytnout. Zhasnou světla, vypne se topení, zavře kantýna a bude od nich klid...

  OdpovědětVymazat
 18. 20:16 Cožpak mohou v senátu nějaké roušky šít, nemohou obě ruce mají levé a zapomněli co je to práce. jenom žvaní, žvaní a žvaní samé koniny.

  OdpovědětVymazat
 19. No a co nám to blábolil ten kandidát na Nobelouvku že politici nesmí říkat že to nejde. Takhle fatální to přece nemůže být. Potom teda Ústava a a zákony jsou špatné.

  OdpovědětVymazat
 20. Hajzlům jako je Vystrčil a spol. jde jen o koryta a protože nemají mít důvod strach,že je někdo zastřelí,tak proto blije jako ožralí svou tohou o koryto.
  Lidi vyserte se na tyto hajzle.

  OdpovědětVymazat
 21. Filosof Miloslav Bendnář velmi trefně definoval českou opozici jako "dětinsky se chovající shluk mentálně nedospělých, egocentrických osob“. Když jsem před pár dny v TV sledoval divadelní vystupování Fialy (ODS), Bartoše (Piráti) a Adamové (TOP09), tak jsem si v duchu říkal, že je to pěkná sebranka, že by to bez nich Česko zcela určitě lépe a že kdyby zcela zmizeli ze scény, tak po nich ani pes neštěkne. Bednář to vyjádřil naprosto přesně :-)

  OdpovědětVymazat
 22. No jo senát odkladiště zkrachovalých pravicových politiků a protičeských štváčů. Kdyby v Praze chtěli řešit bezdomovce tak na městském pozemku postaví dřevěné baráky a tam by je svozili. Ale museli by je živit v první republice bývaly chudobince.

  OdpovědětVymazat
 23. zrušit senát vypsat referendum

  OdpovědětVymazat
 24. On ten se.nát není jen spolkem hňupů opopolitiků, je to přímo organizovaný zločin opozičních politrtuků. Opoziční strany místo aby v krizové situaci pomohly, lejí benzín do ohně a naději, že si nadělají jednak prachy a jednak laciné politické body. Ale slušní a charakterní lidé věří, že po překonání epidemie naopak všichni tito krvelační zmetci, kteří seděli v minulých vládách a rozkradli sklady civilní obrany, zmizí z politického nebe a když skončí za mřížemi a budou se odpovídat z podrývání státu a národa, bude o to lépe! Snad se očistí i "ramena spravedlnosti" od korupce a začne společnost fungovat aspoň trochu demokraticky, nejen na oko a falzifikovaně, jako dnes. A kéž by někomu došlo, co lze ušetřit na tom, když nepovedeme války proti chudým, když nebudeme okupanty, když nebudeme produkovat migranty a převážet je do Evropy podle příkazů diktatury kapitálu. Možná, že se dokonce EU Brusel zbaví svého neonacismu a že začneme přemýšlet, zda nemáme dát více na bezpečnost občanů a státu, než na zlodějinu diktatury kapitálu, že občané jsou přednější, než zloději!
  A k předchozímu. Za Rakouska i ČSR a pak až do r. 1989 všichni občané měli své domovské právo, které soudobá diktatura kapitálu zrušila - tak vznikly bezdomovci!!! A chudobince byly rozkradeny!

  OdpovědětVymazat
 25. Vydání zákona o platnosti voleb NEOBSAHUJE žádné číslo, kolik % občanů musí přijít k volbám, aby byly platné!!! Tento zákon by nutně POTŘEBOVAL NOVELIZACI!!!

  A hned je cesta ke zrušení senátu otevřená

  OdpovědětVymazat
 26. Senát a EU budou tak dlouho dokazovat svou zbytečnost, až si tuto realitu uvědomí naprostá většina občanů a zvolí takové strany, které tato slepá střeva odoperují...

  OdpovědětVymazat
 27. Nejvíc prosazoval vznik senátu V. Havel. Bohužel netušil, že prosazuje zbytečnou komoru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12.53 Mýlíte se. Ten zednář moc dobře věděl, k čemu bude ta shůry nařízená blokace demokracie... Škodná prostě vždy podpoří ty své, sobě podobné a ještě horší. To ovšem nevyviňuje Havlovy loutkovodiče zpoza bývalé "železné opony"... Cui prodest...

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.