Reklama

pondělí 9. března 2020

Rusko vyzvalo NATO: Přemýšlejte o důsledcích svých agresivních akcí!

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
-kou-
9. 3. 2020 PrvniZpravy a MID.ru,
Agresivní akce NATO při vytváření své „úderné pěsti“ a provádění manévrů podél ruských hranic jen zvyšují mezinárodní napětí.


Oznámila to oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.
„V dubnu až květnu 2020 jsou plánována cvičení „Defender Evropa 2020“ na území řady evropských zemí podél západní hranice Ruska," citoval ji ruský diplomatický web.

Ministerstvo upozornilo na slova amerického ministra obrany Marka Espera, který označil za cíl „Defender Evropa 2020“ snahu vyslat Rusku signál, který ho přinutí změnit „špatné chování“.

„Hlava Pentagonu nevysvětlila v čem to (špatné chování) spočívá, a ani nemohla. Je zřejmé, že naše země nikoho neohrožuje a údernou pěst na ruské hranici vytváří právě NATO," uvedla Zacharová.

Podle Zacharové NATO nezakrývá skutečnost, že Rusko je v rámci těchto cvičení „potenciálním protivníkem“.

„Doporučujeme, aby NATO přemýšlelo o důsledcích svých agresivních akcí, které jen zvyšují mezinárodní napětí," dodalo ruské ministerstvo zahraničí.

SZ: Hraní si s ohněm - „velký pochod“ NATO na východ!

29. února Polsko zahájilo rozsáhlá vojenská cvičení NATO „Defender Evropa 2020“ vedená Spojenými státy.

Zúčastní se jich 37 tisíc vojáků, z toho 20 tisíc z USA.

22. února přijely první německé jednotky do Německa, aby se přesunuly do Polska.

Náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov vyjádřil znepokojení nad protiruskými scénáři vojenských cvičení NATO.

„Existuje řada otázek, které vzbuzují vážné obavy. Především jde o zvýšení vojenské činnosti NATO na ruských hranicích. Cvičení plánovaná na nejbližší budoucnost jsou vedena na základě protiruských scénářů zahrnujících rozvinutí útočných operací,“ uvedl.

Gerasimov zdůraznil, že vzhledem k nedostatečnému dialogu na vojenské linii jsou takové události „jasně provokativní“.


28 komentářů :

 1. Ministry zahr.vecí a obrany zemí, kteté~ vysílají vojáky na takové provokativní armádní cvičení by měli občané požadovat okamžitě za Vlasti zradu zavřít, možná i další členy vlády,...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já bych je (ty představitele státu ) rád nechal soudit a odsoudit za vlastizradu. Ale naše soudy jsou jaksi opačně orientované. A právo a spravedlnost je někde úplně asi pohřbené. Asi jsme dosud nedozráli.

   Vymazat
 2. Oni si ti idioti z NATO myslí, že s nimi bude Rusko v případě napadení bojovat konvenčními zbraněmi ? Putin jim to tuším už vysvětloval, jako vždy nepochopili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jste viděl CHAPAJÍCÍHO amiokupanta???!!!Já leda v podobě aprílový žertu a to ještě blbýho☺

   Vymazat
  2. Prave, ta naivita hledat mezi zapadnima Imperialistama nekoho, kdo by premyslel o necem jinem nez lupicskych valkach.. Tomu nasvedcujou jednoduche skutecnosti ,ze nasledky nesou vzdy miliony mrtvych ,ozebracenych a zpustosene obrovske oblasti sveta a obrovske usili take znicit vsechno zive a nezive na planete..

   Vymazat
  3. 16:15 Přesně tak president Putin to řekl jasně. Že v případě napadení použijí jaderné zbraně a první cíl bude usa.

   Vymazat
 3. Harašit zbraněmi, vydírat, vyhrožovat, sankcionovat ,vykrádat, bombardovat, ničit, vraždit, vyrábět migranty a dělat poskoky diktatuře kapitálu, - to by žoldnéřská armáda uměla. Ale přispět k ochraně naši země proti virové epidemii natož ilegálním migrantům ani náhodou! Naopak - soubor cynismu, sadismu, parazitismu, zločinné spolčení s diktaturou kapitálu s jediným cílem zbohatnou kradením! A hromady mrtvých civilistů, usmažené děti na napalmu, jaká to radost a "čest" ctěná státními vyznamenáními! Fuj tajxl, to snad i ti nacisté byli lidumilnější.
  Nevíte proč se nedokážeme my Evropané trochu vrátit k člověčenství, proč musíme skákat jak práská bičem světový kapitál? Práská vzteky, protože po černém pátku 1929 jich máme celou řádku dalších, také krachy bank 2008 a nyní zase pověsili zámky na "ňjujorskou" burzu, zase černý den pro všemožné indexy a pád ceny ropy... A jen šmelináři se těší, jak si nakradou na bídě, způsobené militaristy zdivočelého Západu.
  Vy máte potřebu s někým válčit? Já tedy ne a nevím, proč jsem do toho zvěrodruhu zavlékán. Válčit nechce Rusko, ani Čína, určitě ani Korea a Japonsko, Indie a země jižní a střední Ameriky, ani Egypt, Tunis, Jižní Afrika. TAK KRUCINÁL KDO? A proč "tomu kdo" nemůže dát Svět na ruce želízka a na nohy koule! Jsou to titíž, co vyvraždili už stovky milionů lidí, jednou Indiány, jindy černochy, pak židy, pak Slovany, Číňany, Araby...a stále mají pocit, že té krve kape z jejich rukou málo? Nebo mají pocit, že na těch světových jatkách, co zde vyrábějí již pár století se musí bohatnou více a rychleji? Proč mají radost i z toho, že je občané Světa srovnávají s nacisty a ba dokonce se cítí ještě dokonalejšími masovými vrahy, než jsou jejich vzory! Vím, že odpověď nepřijde, leda od kritizovaných, kteří jsou zběhlí v kuciakování!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karma je někdy pomalá, ale neomylná - oni se jednou mezi sebou utlučou sami. A nedej Bože, aby se probral Yellowstone a Svatoondrejsky příkop v Kalifornii. To bude potom ficak !!!

   Vymazat
  2. 19:31
   Omyl,kéž by pán Bůh dál a to URYCHLENĚ!!!!

   Vymazat
 4. Zradili jsme Rusko, ve velmi nevhodnou chvíli! Když západ prosperoval, odmítal nás, když kolabuje, tak nás vyžral a zneužil! Západ nikdy nebyl kamarád, jen falešná děvka, která chce zničit Rusko a štve celý svět proti němu! Zase jsme na špatné straně za druhořadé žrádlo a rozvrat země!

  OdpovědětVymazat
 5. …..máte li čím !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyřeší to korona.36tisíc okupantů budou v izolaci.

   Vymazat
 6. Já nevím co budu dělat až půjdeme na Rusa, neb jako voják jsem přísahal věrnost lidu Československé socialistické republiky pod vedením KSČ a mojím nepřítelem jako i u generála Pavla je stále NATO, neb voják podle mezinárodních dohod smí přísahat jen jednou. Tak, že si myslím, že si NATO pustilo do svého kožichu generální bezcharakterní veš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:20 Mám to taky tak. Nikdo mě nějakou přitroublou propagandou nedonutí, abych porušil svůj slib. Slovo dělá muže,generál Pavel je přesvědčen, že muže dělá výplata.

   Vymazat
 7. 17:43
  Velký omyl. Západ kolaboval. A my ("vazolové Ruska") a zrádce Gorbačov pomohl Západ resuscitovat. Ale naší krví.

  OdpovědětVymazat
 8. Jan Šír - výzkumný pracovník katedry ruských a východoevropských studií Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Jakýsi titulovaný ratlík, co poštěkává dokola všelijaké nesmysly na Rusko! Naposledy dnes o sestřelení MH17. ČT už musí být v zoufalé situaci, když si stále zve tyto provařené týpky, o které by si slušný člověk ani to kolo neopřel.
  Ta ubohost podobných "expertů" ve srovnání s věcným a vždy dobře podloženým vystoupením Zacharovové je až zarážející. Asi je už ČT úplně jedno, že něčemu takovému, co podobní "experti" pronášejí může věřit jen opravdové tele, hlavně když ty hověziny vypouští do éteru. Až dozraje čas, velice rád bych tyto Šíry, Mitrofanovy, Romancovy, Dvořáky a podobné válečné štváče viděl v plné polní a v první linii. Tohle bych jim opravdu ze srdce přál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A víte, že ten pán měl rozumnou matku!? Ale ta příroda je nevyzpytatelná a přivede na Svět i zmetek. A korupce, to jsou kŠíry vymezující mravnost a tak i hnilička může spadnout daleko od stromu. Jen ta akumulace IQ tykve na UK hodně, ale hodně degraduje jméno Karla IV.

   Vymazat
 9. Cviceni Coronafender 2020 bude zavrseno spolecnou karantenou...

  OdpovědětVymazat
 10. Za komunistů se nejitřily vztahy mezi státy z východu Evropy. Nemluvilo se o nepřátelství Rusů a Poláků, jen se šeptalo o Katyni, alo o polských zajateckých táborech po zázraku na Visle se mlčelo. O chování našich legionářů na Sibiři nebylo v tisku také ani muk. Někdo na Outsider media uveřejnil odkazy na články, kde už Čechy popisují podle pravdy.

  Vzpoura československého sboru v Rusku: začátek
  https://regnum.ru/news/polit/2874181.html
  Československý sbor přináší smrt na východ Ruska
  https://regnum.ru/news/polit/2874256.html
  Krvavé léto československého sboru v Rusku
  https://regnum.ru/news/polit/2874251.html

  Zalistujte si na těch stránkách.

  Čechům se říká Běločeši a spojují se s různými zločiny jako bylo vydání Kolčaka a krádež carského pokladu. Jestli půjde příště Zeman navštívit nějaký památník legionářům, možná ho vypískají. Nejlepším nápadem nebyla ani návštěva Gorbyho, který je skoro nejvíce neoblíbený ruský politik. Rusy nemá šanci přesvědčit o opaku. Rusové nám velmi důvěřovali, viz Remek v kosmu. Už na nás budou kašlat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje neteř dělá u zahraniční počítačové firmy a jako správná mladá nemá ráda Rusko.Firma ji poslala do Petrohradu na nějakou opravu. Zpět přijel úplně jiný člověk. jak pak vyprávěla, když se tam dozvěděli že je z Čech, snesli by jí modré z nebe. Každé její přání či prosba byla již dopředu splněna. Zařídíli ji výlet do Moskvy, kde ani ne tak obdivovala Kreml ale Byznys centrum, o kterém ani nevěděla, že tam je(teda já taky ne). Byla na venkově na dače, i tam se setkala se srdečnými lidmi,k jejímu překvapení slušně živenými a oblečenými. Ono to s tím přátelstvím a respektem u ,,obyčejných" lidí asi ještě nebude tak špatné. Její závěr byl, že by si dokázala představit žít v Petrohradu.

   Vymazat
  2. 7:20
   žít lze všude. Můj spolužák svého času žil několik let nedaleko Nairobi, projel celý svět, dnes žije v Ciudad de Mexico. Ale jak říká, jeho srdce zůstalo v Nairobi.

   Vymazat
  3. Asi bych dokázal žít v Petrohradu,Nairobi,Ciudad de Mexiko, ale moje srdce by zůstalo tady, v Čechách, kam bych se musel občas vracet, tam bych bydlel, ale tady je navždy můj domov!!! Neříká si spolužák honolul?

   Vymazat
 11. Cvičení Coronavir 2020 "Drang nach Osten".

  OdpovědětVymazat
 12. Doma mám stejného mladého idiota. O životě ví h..no. ve svých osmatřiceti letech se náchává opečovávat maminkou důchodkyní. A mne tvrdí, že poslouchám a propaguji pro ruskou propagandu. Jediné do mne zbavuje odpovědnosti, je to že po rozvodu jsme ho neviděl deset let. Poté, když se jeho maminka odstěhovala od svého nového manžela a on byl vychováván babičkou jsem já hlupák jim nabýdl svůj byt. Od té doby tvrdím - Čiň čertu dobře peklem se ti odmění.

  OdpovědětVymazat
 13. M.Zacharova: "Přemýšlejte o důsledcích svých agresivních akcí!"

  Otázka: Paní Zacharova, a Rusko přemýšlí o důsledcích svých agresivních akcí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,17
   Rusko okupuje celej svět???To si pleteš s amiokupantem ty zděšenej havloynteligente!!!!

   Vymazat
 14. Na jiném místě se píše o tom, jak Západ, když kopal v období Mnichova a po okupaci ČSR Německem jámu pro pád SSSR, do té jámy nakonec spadl sám.
  Nyní Západ se znovu snaží dobýti dobít Rusko, aby si mohl nakrást z jeho bohatství, je to diktatura kapitálu Západu, která žene své občany na lidská jatka. Dnes haraší zbraněmi na hranicích Ruska, vydírá, sankcionuje, destabilizuje kdejaký stát ve Světě pro vlastní "svobodné" kradení. Pěstuje sadismus, nenávist, genocidu, rozvaliny měst a hromadné hroby jsou jejím snem, lidicování, kuciakování jsou její metody. Ale jsou to poslední záchvaty vzteku diktatury kapitálu, který se bez válek a mrtvých hroutí, lidstvo má naději, že zajde diktatura kapitálu na infarkt a pokud ne? Bude to velký masakr lidstva, ale konec kapitalismu. A že se lidé s masovými vrahy a organizovaným zločinem nebudou po svém vítězství mazlit?

  OdpovědětVymazat
 15. Velení NATO nemůže přemýšlet o důsledcích svých agresivních akcí - nemá totiž čím !

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.