Reklama

sobota 28. března 2020

Šlechetná dárkyně EU: Premiér Babiš ví, jak to je, inteligentní lidé to dávno chápou, hlupáci to nikdy nepochopí

Ivan David
28. 3. 2020
Ti, kteří nevědí, nebo vědí, že tomu nerozumějí se ptají, například Jan Tym: "Dobrý den pane doktore, teď tady čtu, že jste nehlasoval pro pomoc z EU ve výši cca 32 mld. Proč? To byla půjčka nebo dar? Díky za odpověď." Není to dar, protože nám věnují něco, co není jejich, ale co nám patří, možná nám půjčují naše peníze, protože je budeme muset vrátit, pokud je nevyčerpáme v souladu s jejich pravidly. Premiér Babiš má pravdu. Nedávají nám "nové peníze". Přiznají nám zálohu 25% z 32 miliard. Těch 8 miliard jsou nevyčerpané dotace, které nebudeme muset vracet. Média a politici, kteří mluví o okamžité pomoci se mýlí nebo lžou, protože podle schváleného návrhu čerpání výslovně podléhá stejné složité proceduře jako dosud. 

Moje facebooková stránka dnes získala přes 300 fanoušků. Mám radost, jaká spousta lidí pochopila podstatu „unijní pomoci“. Paradoxní je, kolik si jich lze přečíst na facebookové stránce „Diagnóza Tomio Okamura s logem: „SPD v ČR nechceme“ ZDE


Například hezky to vystihl Aleš Kratochvíl: „A kdepak si myslíte, že se ty miliard, vzaly. Vyrostly v kancelářích EU parlamentu? EU nedělá léta vůbec nic, pouze přerozděluje vybrané peníze, které napřed vybrala od členských států.“
Petra Budelovska „Věřím mu, určitě ví co dělá. EU neumí a vlastně celá ta elitní banda "pomoci" jinak než úplatkem nebo jinak řečeno dotací = vazalství, závislost, područí. EU ztrácí vliv a ten si chce koupit, neb jinak to oni neumí. Na lidech jim opravdu nezáleží, potřebují jen poslušné konzumenty jejich bláznivých ideologií, další nakupovače hypoték, hadrů, zábavy nízké kvality... Jenže my jsme chytrý národ a tuhle hru jim už nebaštíme.“
Dave Řehák Opět demagogie demobloku. Žádná EU nám nic nevyplácí, neklamte společnost bludy. Jsou to naše peníze
Martin Trnka Dají nám naše peníze. To jsou ale hodní. Bez byrokratů v Bruselu, kteří sami nic neprodukují, bychom byli my lenoší v loji.
Petr Gefing Má pravdu. EUBORDEL se chce vykoupit penězi ze své neschopnosti
Dada Bastova Ma pravdu, veskere dotace statum mimo nemecko a fr jsou drzhubne vazalske uplatky, tem kteri ji pak vychvaluji
Horst Suchánek Nám dá někdo něco zadarmo...? Nenechte se vysmát...! Jenom za to bude chtít EU malou protislužbu... abychom náhodou nechtěli z EU vystoupit, aby jsme zůstali a krmili byrokraty z Bruselu...
Ladislav Hlozek Na jednu stranu ho celkem chápu když se zamyslím že už přemýšlí jak budou centrálně objednávat zdravotnické potřeby a další věci tak to vidím co se bude dít
Ladislav Drabek Vy blbouni vzdyt ti penize tam davame my
František Hendrych Přestaňte už z nás dělat blbce, protože EU nám dá pouze malou část co jsme ji poslali a co velmi dobře vědí i naši slavní politici, ale stále oblbuji.
Renata Carro Elefant A dobře udělal.. a kde byla celá EU celou dobu? Kterému státu pomohla?? Až zjistila,že si státy pomůžou samy a teče ji do bot, tak se probudila...aby nám zase zavřela pusu..
Mirek Voj V podstatě má pravdu, EU přece nic nevyrábí, jen přerozděluje peníze od členských států, a má peníze z celních dohod které ukradla z pravomoci státu, nic mám nedaruje, jen nám vrací naše peníze a ještě kolem toho dělá humbuk,,
Věra Šťastná Ano myslím si že EU to nedělá z dobrého úmyslu. Ale spíš si nás chce uplatit, určitě cítí že se něco děje. Nikdo se neptal s uzavřením hranic a taky se národ netají s tím že chceme CZEXIT. Tak si nás kupují taky z naších peněz.
Josef Dufek Já s ním souhlasím. Dostanem miliardy jen proto abychom se dál plazili po břiše a lezli jim dále do pr....
Petr Brázdil Aby nám zavřeli hubu pošlou prachy. Ty prachy se stejně rozjebou nebo rozkradou anebo je dají nadnárodní společnostem který nás drou z kůže. Takže si to vlastně nalijou do svých firem. Už jsem alergické na celou EU.
Eva Srbová Má naprostou pravdu,EU se po třech týdnech probudila a chce si jen zachránit reputaci
Martin Michael Pavlů Ty peníze rozdělí Evropská komise na projekty jí určenými za rok a půl nebo dva. Nejspíše politickým neziskovkam a na škody způsobené koronavirem nezbyde nic.

Naproti tomu bojovníci proti SPD nabízejí jen vulgarismy a vtipy typu, že psychiatr se neliší od blázna. Nejaktivnější je anonym vystupující pod krycím jménem „autor“. Ten také nabídl status poslance EP piráta Mikuláše Peksy, že jsem jako jediný hlasoval „proti pomoci EU“. Je dost možné, že pan europoslanec Peksa je totožný s „autorem“. ZDE Jeho stránku velmi doporučuji k upřesnění diagnózy.

Ale i na jeho stránce s nízkou sledovaností se objevil názor:
Jaromír Kutílek To je tak, když EU posle peníze co vlastně patří všem Evropským státům. Takže panu Davidovi se nedivím že tak hlasoval. Zaplatíme to stejně my.. je potřeba EU zrušit a nikam peníze co posíláme neposílat a nechat je tam kde mají být.

Připusťme, že premiér Babiš o tom něco ví

"Chci upozornit, že na boj s COVID-19 nedává EU ani o korunu víc, než na kolik měly státy nárok už před pandemií. Schválených 30 miliard Kč, kvůli kterým média oslavují evropské instituce, nejsou peníze navíc. Jsou dávno naše," reagoval dnes na hlasování Evropského parlamentu Babiš. "Komise umožnila jen rychlejší čerpání a vyšší flexibilitu přesunů v kohezních fondech," doplnil. ceskenoviny

"Díky urychlené proceduře může Úřad vlády ihned peníze použít tam, kde jsou potřeba. Na to jsme nárok před COVID-19 fakt neměli," upozornil na twitteru europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) na to, že podle nového programu bude jednodušší peníze využít.

Pan Zdechovský návrh Evropské komise zjevně nečetl, EK poskytne zálohu 25%, na složité proceduře se ale nemění nic.

Bývalý eurokomisař Telička vysvětlil, že můžeme být rádi, že nám EK nesebrala nedočerpané peníze a v těžké chvíli nám je laskavě nechá:
"Pan premiér v tom má velký guláš. On si totiž myslí, že iniciativa EK nestáhnout zpět od členských států nevyužité peníze na předfinancování je snad samozřejmost," připojil se bývalý místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (Hlas).

Aktuálně.cz cituje Kateřinu Konečnou:

"V Evropském parlamentu se včera našel jeden jediný člověk, který hlasoval proti návrhu vyplatit členským státům EU 37 miliard eur jako pomoc v krizi (ČR 32 miliard korun)-Ivan David z SPD. Takže jsme v EU za blbce, když náš europoslanec hlasuje proti zájmům vlastní země #COVID19"

Já ovšem nejsem proti tomu, aby nám EU vrátila aspoň něco z toho o co v EU přicházíme. Jen se mi nelíbí návrh Evropské komise. Obávám se, že ho Kateřina Konečná nečetla a spokojila se s názvem. Ten zní moc hezky.

Moc se těším, jak bude Kateřina Konečná hlasovat pro výdaje na „zelený úděl“ a podporu imigrace. To jsou totiž hlavní evropské projekty, které podporuje její frakce. A když jí tolik záleží na zájmu vlastní země a je tedy taková vlastenka, ať si zkusí dát na stůl českou vlaječku. Její frakce „sjednocené levice“, která tak nadšeně tleskala zákazu státních vlaječek ji totiž okamžitě vyloučí za propagaci fašismu.

29 komentářů :

 1. A Telicka nas clovek je nas zastupce v Unii adiky mu Shalom

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Telička již není náš zástupce v Unii, bohudík.

   Vymazat
 2. Oni si nás chtějí koupit za naše peníze. To nemá chybu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předtím si ovšem odečtou, jako správní hospodáři, náklady.

   Vymazat
  2. Vždyť si nás tak "kupují" - vykrádají nás - různými tunely a kanály už od převratu - předání/převzetí moci.

   Je ironií, že Hindenburg i Husák začíná obojí na "H". A H..... a Havel též.

   ZATRACENÉ "H"!

   Vymazat
  3. 9:05 Ne náklady, ale tučnou provizi!

   Vymazat
 3. Jen jestli by nám ty naše peníze přidělili, kdyby všichni hlasovali proti. Na neposlušné má EU určitě plán postupu.

  OdpovědětVymazat
 4. Neberme žádné peníze od EU, nebo se z toho zblázníme! Nakonec se zjistí, že nesplňujeme dané podmínky pro jejich přijetí, což určitě může zaznít od milovníků EU z našich řad a dopadneme jako Babiš s dotacema. Dopadneme jako Poláci s Maršalovým plánem, budem to pak splácet 40 let a nic nám to nepomůže. Snad jen, že nebudeme muset vzít prošlé polévky Cammbel a další zbytečnosti protože Američani počítali, že válka potrvá déle a nacpali do Polska zbytečné válečné přebytky. Jak dlouho bude trvat koronavirus? Krátce? Třeba potom ještě přibude z USA další pomoc v podobě nového Mršalovotrumpova plánu a bude dobře. To pak potom bude roušek i když nebudou potřeba a vlastní zásoba bude dostatečná. M.R.

  OdpovědětVymazat
 5. Konečná je skutečně konečná. Ale pro komunisty. S takovou nebetyčnou krávou spolehlivě odkráčí na smetiště dějin.
  Stačí kouknout na její hlasování v minulosti. Jestli někdo skutečně škodí ČR, potažmo většině zemí Evropy, tak je to ona, ne David.
  Asi by někdo měl vysvětlit voličům komunistů, že existuje také systém kroužkování, a že komunistická příslušnost nemusí automaticky znamenat hájení národních zájmů, tím méně zájmů dělnické třídy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečná je komunistkou jen podle názvu, stejně tak jako Dolejš. Jsou to dračí vejce uvnitř KSČM a mají za úkol skutečné komunisty paralyzovat. A takových je tam hodně.

   Vymazat
  2. KSČM? Komunistická strana kapitalistického typu. Furt se říkalo, že je nereformovatelná. Podle mne je už zreformovaná na kapitalistické podmínky až příliš. Taková Konečná v tom EP úplně zblbla. Dřív sem ji docela fandil.

   Vymazat
  3. 11.35 Nemají v programu znárodnění , tak to žádná komunstická strana není !

   Vymazat
 6. Musím Ivana Davida pochválit za to jak hlasoval v europarlamentu. Že se nenechal zblbnout žvástama. Přesně takto mají fungovat europoslanci. Přesně takto!

  Přečtěte si diskuzi na IDnes:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/david-europoslanec-hlasovani-koronavirus-spd.A200327_125822_domaci_zaz/diskuse

  OdpovědětVymazat
 7. SPD v ČR potřebujeme !

  OdpovědětVymazat
 8. Je to jako v té pohádce H.Ch.Andersena o Císařových nových šatech ....
  Dr.David upozornil na to že Císař pán (EU) je nahý a hlupáci místo aby prohlédli, tak řvou jaké ten Cisař (EU) má krásné nové šaty ..

  OdpovědětVymazat
 9. No jo nás normální Čechy si ta zbytečná eu nekoupí natož za naše peníze.

  OdpovědětVymazat
 10. Vydržte, pane doktore! Ti smradi na Vás nemají!

  OdpovědětVymazat
 11. Není na tom obrázku rukou s vlajkami EU moc bílejch? To je rasismus!

  OdpovědětVymazat
 12. Co říká Babiše je fakt. Jen budeme moci dočerpat peníze tzv. z EU = 30 miliard na řešení problémů, které doprovází pandemii. Nedostáváme nic navíc. Naopak do starých zemí EU od nás ročně odteče cca 600 miliard, jen banky si odvezou z Česka přes 80 miliard Kč!!! Kdo koho okrádá snad nemusím nikomu vysvětlovat!!! Snad jen chemik Kalous by to nepochopil.

  OdpovědětVymazat
 13. Také jsem opakovaně konstatoval,k že těch 32 miliard nejsou nové peníze z Eu navíc nad rámec přiděleného kvóta. Souběžně jsem konstatoval, že ročně odputuje z ČR a kapes českých uživatelů většinou do starých zemí EU přes 80 miliard a skoro na 600 miliard do kapes tamních kapitalistů z kapes jejich zaměstnanců. Ten koronavir je šibal, srozumitelnou formou potvrzuje všechny závěry pana Karla Marxe, že diktatura kapitálu musí jednou skončit, že spojení kapitál - demokracie je zcela vyloučené. Dnes a denně nám to potvrzují i medializátoři, správně řečeno novinářští šmejdi, kteří na ČÉTÉ, SEZNAMU A JINDE ZÁMĚRNĚ PUBLIKUJÍ POLOPRAVDY (to když se pomýlí), ale většinou LŽI VE SLUŽBÁCH KAPITÁLU.

  OdpovědětVymazat
 14. Kateřina Konečná by měla čichnout k normální práci a obyčejnému životu. V tom Bruselu se z ní stala typická panička, která se strachuje, co si o nás řekne "Evropa", ale už ji vůbec nezajímá, že z nás ten její Brusel dělá blbce. Prostě tuctová měšťačka se sádlem na mozku...

  OdpovědětVymazat
 15. Tak tohle si přečtěte! Aktuální zpráva o šílené situaci v Rakousku, kterou mi včera zaslala Češka žijící v Rakousku, která má za manžela Rakušana, a kvůli neúnosné situaci ohledně migrace a islamizace se budou s dětmi stěhovat do Čech:

  Jmenuji se Sven Jungbauer, jsem Rakušan a jsem šťastně ženatý s českou ženou. Máme dvě dcery 3,5 a 2 roky a dva syny z prvního manželství 15 a 16 let. Prostřednictvím své ženy jsem poznal a zamiloval si Českou republiku. Momentálně bydlíme s rodinou v malém městě Bad Leonfelden v Horním Rakousku. Před dvěma lety jsme koupili statek s farmou nedaleko Vyššího Brodu a do příštího roku se plánujeme přestěhovat. Hlavním důvodem je rostoucí odcizení země díky velkému nárůstu muslimů a drasticky se zhoršující bezpečnostní situace v Rakousku. Chci chránit svou rodinu před touto nebezpečnou invazí a mým velkým přáním je, aby má rodina žila v bezpečí, beze strachu a neovlivněná islamizací západní Evropy. Pevně doufám, že Česká Republika neudělá stejnou chybu jako například Rakousko.

  Zde několik faktů z azylového ráje:

  Rakousko má 8,8 milionů obyvatel, z toho už přes milion Muslimů. Tomu též odpovídá vývoj na rakouských školách zejména tedy v metropolitních oblastech.

  Podíl migrantů na veřejných školách ve Vídni je už 91%. Převládajícími jazyky jsou turečtina a perština. Německý jazyk a kultura Rakouska je stále více potlačována. Místo toho se utváří paralelní společnosti, bez vyhlídky na integraci. Děti islámské víry nemají na prvním místě být dobrým studentem, ale naopak stát se dobrým muslimem a jejich život řídit podle práva šaría. Místním dívkám je nadáváno do šlapek či kurev a ze strachu z tohoto napadání si dobrovolně nasazují šátek.

  Linz, mé rodné město - město, které je zhruba dvakrát tak velké jako České Budějovice, žije už 40.000 muslimů, ani zde se vývoj ve školách neliší. V jedné škole v Linzi byly děti nuceny se učit ramadánské písně, pokud odmítly, byly poslány k řediteli. Školám, které byly před deseti lety vyhlášeny jako velice dobré, se teď Rakušané vyhýbají. Ti, co si to můžou dovolit, dávají své potomky do soukromých škol. Cena za místo v soukromé škole se pohybuje mezi 350 - 400,- euro měsíčně.

  Vláda absolutně nedokázala čelit tomuto katastrofickému vývoji, namísto toho se snaží místní obyvatele připravit na nadcházející islamizaci a ignoruje nebezpečí tohoto expanzivního, dominantního náboženství.  Po roce 2015 učebnice našich synů obsahovaly převážně jména jako Ali, Mustafa nebo Mohammed. Na hodině vaření bylo vepřové maso vyhozeno, aby jedné dívce nebyly raněny její náboženské city.

  S ohledem na tato fakta přichází pomoc pro Rakousko a západní Evropu příliš pozdě. Na celkový počet obyvatel má Rakousko 11,3% muslimů a u 16% je islamizace Rakouska nezastavitelná, jen díky jejich velké porodnosti, bez přistěhovalectví rodin a dalších uprchlíků.

  Detail na okraj:

  Rakousko bylo v roce 2018 na první příčce, co se vražd týče. Zavražděno bylo 70 lidí, z toho 41 žen. Všechny vraždy byly spáchány migranty.

  V České republice tento problém prakticky neexistuje, populace je zcela homogenní, protože migrace ze zemí shodných kultur jako například Ukrajina a Rusko velké problémy nedělá.

  Největším problémem v Evropě bude demografický vývoj a pokud nebudeme opatrní, uměle přivedená migrace nás všechny převálcuje jako parní válec.

  Je na Vás, abyste bojovali za to, aby Česká Republika zůstala taková jaká doposud je. Zachovala si svou kulturu a budoucnost pro nás a naše děti byla bezpečná, bez práva šaría.

  Sven Jungbauer se ženou a dětmi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svene díky, snad se nám podaŕí nepotopit se.

   Vymazat
 16. Zdravotní stav EU je jednoznačný: POST MORTEM...

  OdpovědětVymazat
 17. S vyjádřením pana doktora se plně ztotožňuji :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Kateřina Konečná vadí, ale ostatní europoslanci jsou vzatí na milost. V čem ta nenávist k ní spočívá? Socani komunisty nenáviděli už v českém parlamentu, protože byli pro ně překážkou k ještě těsnější kolaboraci s pravicí. NR pomáhá rozeznat, kdo je kdo. Díky!

  OdpovědětVymazat
 19. Naprosto nevím co tím chtěl básník říci. Po rozklidnutí se jsem se mněl přihlásit na fejs. A proč. Nemá ho rád a aby se kvůli nějakému názoru na něj přihlásil považuji za zhovadilost. Prosím p. Dr. Davide přístě o jasné vysvětlení. Jsem voličem SPD.
  Václav
  Ps. proto se nemusím přihlašovat na nějakou debiln í organizaci (stejně tak GUGL. Ono stačí to jak se zkurvil SEZNAM.

  OdpovědětVymazat
 20. Víte, dne jsem si přečel, že vláda prodloužila opatření o týden. Dobře! A co potom! Dodnes nezajistila roušky. Dodnes nezajistila respirátory. Defacto jenom buzeruje. Primula naprosto neadekvátně (z pohledu bývalého lékaře armády ČSLA) mluví o ochraně obyvael proti nákaze. Musí mu být jasné, že jeho pokyny jsou naprosto mimo realitu. Netvrdím, že to zavinila tato vláda. Je to pozůstatek chybné starategie vlád od r. 1989. A následně Zemanovy vlády která nás dovedla do NATA. Nemusíme mít armádu. NATO se postará. Stejně tak jako když nás idioti doveli do EU. Ti se také postarali (o zlikvidování průmyslu a zemědělství). Školství přišlo později stejně jako zdravotnictví. Takže hadráku ZDAR.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.