Reklama

neděle 29. března 2020

Sluníčkářská revoluce požírá své vlastní děti.

Radim Fiala
29. 3. 2020 spd
Mluvčí Filozofické fakulty UK Petr Kukal musel skončit v souvislosti s tím, že byl studentkami obviněn ze sexismu, protože ženy v rouškách přirovnal k perským princeznám, které kvůli rouškám nepřestaly být atraktivní. Sám Kukal je ale "příslušníkem" kavárny, pracoval pro tehdejšího ministra kultury Daniela Hermana a prezentoval i podobné ideje. Přesto se ho musím zastat.


Ukazují se odporné totalitní praktiky genderismu. Neomarxismus-genderismus ovládá i naše univerzity podobně jako na západě! „Já vám prorokuji, že na ten sexismus dojedete i profesně. Už není rok 1950. Vězte, že toto nebude tolerováno. Zejména ne tak ctihodnou institucí jako FF UK,“ napsal mu jeden z uživatelů facebooku. Naopak! Kukal byl vyhozen, jako by byl rok 1950! Neomarxismus-genderismus ovládá i naše univerzity podobně jako na západě! „Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizerii těchto dní perskými princeznami,“ napsal Kukal. Nevím, co je na tom nepatřičného se takto dvořit ženám. Dvorská poezie patří k základům středověké kultury a vyjadřovala a vyjadřuje úctu muže-rytíře či básníka vůči ženě-dámě. Šílená genderová ideologie chce zničit naši civilizaci a vše normální a krásné. Musíme se proti ni jasně postavit, protože nejprve nás budou vyhazovat z práce, ale příště nás budou zavírat do kriminálu jako v padesátých letech…

46 komentářů :

 1. Běda mužům kterým žena vládne. Výjimky potvrzují pravidlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slyšel jsem,že někdo na alternativě prý dává dohromady Program voličů,kde v druhé pětici toho NPV2 bude stát jak se zbavime EU i NATA aniž by jsme z nich vystoupili.
   Prý to tady okamžitě mažou jinak riskuji,e celý web bude zničen a nesmi publikovat jako se to stalo www.nwoo.org,který o tom poprve napsal a hned byl SERESEM a jeho neomarxisty z Čssd a KSČM ,kteři se od neomarxismu odmitli distancovat,protože je prý JEJICH, vymazán!

   Je to pravda?

   Vymazat
  2. Samozřejmě,že je to pravda,dal jsem si www.nwoo.org a je celý vymazán,prý se ho nikdo nezastane nebot domorodci nevi co je to solidarita a tak budou taky vymazáni těmi nemocemi a ti,že jim ukradou i prachy.
   Stalo tam totiž,proč jsou jim vyplaceny jen tetinové mzdy ,kde zmizel zbytek tj dalši dve třetiny a tak si nemohou a nelze nikdy našetřit ani na časy zlé,časy koronavavirů,které si zvolili!

   Vymazat
  3. Pradědo, máme asi stejné zkušenosti, ale pravdou je, že vládnout musí jen ti, kteří na to mají. A tím nemyslím sexualitu. Myslím rozum. Žena rozume nadaná, ovládá muže bezkonfliktně. To říkala moje máma.

   Vymazat
  4. 22:53 vaše zmatenost, jak to vypadá, pokračuje. Nechci se zastávat KSČM,že by ovšem měla cokoli společného s neomarxismem, to beru za vyloučené. Nebo jste to našel v jejím programu?

   Vymazat
 2. K tomu sexismu trochu všeobecně. Nám chlapům se to líbí, slušnou ženu to neurazí a ty potrefený husy, ty se vždycky ozvat musí !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horší je když se ozývají po 40ti letech.

   Vymazat
  2. Prostě když slepice nechce, ani kohout neskočí.
   A slepice opravdu nejde k soudu a kohout je pro to aby rod pokračoval.

   Vymazat
 3. Petr Kukal
  Když stárneš stále rychleji
  a Tvůj svět zaniká,
  když v hlavě míst nadějí
  ti bují panika,
  když už Ti dlouho nestojí
  a dávno nejsi šéf
  a užíráš se obojím
  a sytíš tím svůj hněv
  a když už nemáš z čeho brát
  než z bílých mužských spolků,
  ještě vždy můžeš poplivat
  šestnáctiletou holku.

  OdpovědětVymazat
 4. Co kdyby napsal něco podobného o chlapcích, to by dopadl stejně?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč o chlapcích? Možná jsem vás nepochopil anonyme 21.27 ale jestli jste to myslel tak, že autor píše o stárnutí, a když vynecháme poslední sloku, že lze poplivat holku.... jako synonymum, ale o chlapcích by psát nemohl, protože těm stojí, a nemají ještě potřebu všechno nenávidět a na všechny plivat - tak jen se podívejte na diskuze serveru novinky - co tam je nenávisti, a platí to i na ženské, i když mužský element zásadně převládá.... jo, stárnutí a impotence, to holt je prevít!

   Vymazat
  2. 11:24
   Jak u koho, já třeba fandím Kamile Moučkové a už má maturu nějaký rok za sebou. Je mnoho i mladších holek, se kterými bych nechtěl zůstat sám na pustém ostrově. Ty se tak hodí jen jako tapety do Ahoje a Bkesku. Hrubší muži je žertem řadí do bio-sféry. My chalani, máme kliku, že naše krása je jen bonusem navíc. Mimochodem, starého brblu taky potkáte.

   Vymazat
  3. S tím bezvýhradně souhlasím anonyme 17.34 - konečně zase po nějaké době rozumný názor nepotrefeného člověka. Trochu cvrkotu do toho umírání -dík chalane.

   Vymazat
 5. Kde mohu té polodementní "studentce" gratulovat ?

  OdpovědětVymazat
 6. Nemůžu si pomoci, ale zastávat se toho kdo podporoval Hermana je šoufl, to bych nezkosl.
  Václav
  Ps někteří lidé mění strana jak já slipy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zmetek, nezmetek, jde o princip.

   Vymazat
  2. Proč ne? Alespoň je vidět, že nejsme nenávistní a snažíme se věci posuzovat spravedlivě. Tady se ukazuje kam až ta "sluníčková" zášť vede, obrací se proti aktérům samotným. Jo, to jsou paradoxy.

   Vymazat
 7. Amerika first za každou cenu. O sputniku se jim ani nesnilo a byli probuzeni. O prvním kosmonoutovi totéž.O prvním využití jaderné energie (elektrárny a pohon ledoborce(Lenin) nic. Jaderné války ANO. Jsou prostě first. I ve lhaní o přistání na Měsi.
  Václav
  Každá pohádka jednou skončí. Dooufám, že i pohádka o EU. Jsem pro spolupráci mezi státy, ale stejně tak jsem proti byrokracii a podmaňování svobodných států.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Fialo, souhlasím s Vámi ohledně tuposti těch, co vyhodili Kukala. Ovšem přirovnávat to k 50. létům je poněkud nepatřičné. Za to, za co viní Kukala se v těch létech rozhodně nezavíralo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pak, že nejsme oni, ale jsme. Akorát se dnes za nápravu "hříšníka" nezaručuje jeho BrScPrc. Ale kádruje se, bonozuje se, stejně jako dřív.

   Vymazat
 9. Pane Fiala, o vyhazování z práce po roce 1989 jste neslyšel nic?

  OdpovědětVymazat
 10. Boha jeho. Jste schopni pochopit, že ten dobytek pouze sklidil to, co zasel ?
  Toho šmejda je mi líto asi tak jako Slánského, jehož kuňkání o upřímné lítosti nad zradou pracujícího lidu, ve mně vždy vyvolává záchvaty smíchu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:52
   Stejně tak kuňkání Horákové. Jo Horáková, chytrá prolhaná horákyně šlapla na dojela na svoji nevymáchanou hubu.

   Vymazat
  2. Dobře - ale takhle to nemůžete brát užgryndo 22.52 - vyhodit z práce někoho za to, že napsal o ženách, že jim roušky sluší??? To jako myslíte vážně? Já o tom člověku nevím co zasíval ( a tady zasívali mnozí a hodně!!!) ale tohle je hodně přes čáru, i když na tom třeba není zbla pravdy - třeba je všechno jinak. Psaly o tom taky na novinkách, a ty si můžou blábolit cokoli.

   Vymazat
  3. Je skutečně stupidní za něco podobného vyhodit člověka z práce.

   Vymazat
  4. Užgrunde, brzděte, nebo vás v lidskosti předeběhne Richad ze ZOO v Troji.

   Vymazat
  5. Horáková-Slánský je krásný příklad, děkuji. Slánský nejdříve posílal lidi na šibenici a za pár let se to tomu odpadu vrátilo. Holt karma, spravedlnos, boží mlýny...
   Vy méně duševně vybavení, o několik odstavců výše jsem vám zkopíroval básničku toho šmejda. Jasánek hadr.
   Soudruzi zkrátka udělali čistku, a jeden z nejkovanějších to odsral. To mě má jako mrzet ?

   Vymazat
 11. Meli vyhodit studentky-nevzdelane slepice.Persky basnik Nizámi je jim neznamym pojmem.Svazačky jako z Žertu.Ale souhlasim s predchozim příspevkem.Po roce 89 se z prace vyhazovalo.A ze škol jakbysmet.Tak nemusime vzpominat na 50.leta.Staci na 90.

  OdpovědětVymazat
 12. Zakrývání obličejů žen, je jenom o další stupínek již rozjetého procesu: "Co je škaredé zakrýt".
  - podprsenky zakrývají povislost a ochablost prsů
  - sukně zakrývají křivé nohy a širokorozchodné, velkokapacitní zadnice
  - vysoké podpadky zařídí delší nohy a nadzvednou zadek, který by se jinak plouhal po zemi jak kačeně
  - příčesek tupé, zakrývá řídké ochlupení hlavinky či plešku
  - fasádní omítka "makeup" zakryje nečistou pleť, vrásky, skvrny, pupínky...
  -------------
  NO TAK CO. ZAKRYJME TO VŠECKO NAJEDNOU A JE TO! Na co si stěžují? Už si nemusí každé ráno malovat princeznu na čarodějnici. Natáhnou náhubek a ten schová i křivé a chybějící zuby...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukazujete se jako pořádnej sprosťák "Čechu" 7.41 - co je vám do toho, jak vypadají ženy a co zakrývají? Nevšímejte si jich. Jste na kluky? Tak napište, čím zakrývají hnusné pupky jak boiler, plešaté palice, a impotenci. Tolik reklam na "erekci" a "zvětšení penisu" se hned tak nevidí - to se dělá pro ženy nebo pro muže?

   Vymazat
  2. Taky se mi hnusej šeredný starý ženský. Nad padesát to už je všechno starý. Když chci umlčet svou kolegyni (50+), třeba v případě odlišného názoru na klienta, kterým je náhodou taky žena, tak jí řeknu, že její kritický názor je způsoben její žárlivostí na lepší vzhled klientky. Když se na mě osopí, že co to je za debilní machistický názor, který do profesionální praxe nepatří, tak jí umlčím tím, že jí označím za zuřivou feministku, které ona nesnáší.
   Tohle musíte udržovat trvale v předklonu, jinak vám to přeroste přez hlavu. Neustálé narážky na vzhled, ať pochvalné a ještě lépe kritické, dokáže rozhodit každou, protože jen takhle zjistí, čím vlastně je. Vizuálním subjektem a příruční službou všeho druhu. Nic víc.

   Vymazat
  3. Anonyme 11.42 - a od kdy jsou hnusní a staří chlapi? Od pětačtyřiceti? Když přestávají ohýbat nohy v kolenou, pupek mají až pod nos, a to co mají v poklopci, už není k ničemu? Namísto dřívější přehazovačky přes pleš, dnes je moderní oholit to tam nahoře všechno, ale největší trága je, když to přestává být funkční v poklopci,a o to více je to funkční v hlavě, nahraženo oplzlými představami, a postižený jedninec začne vyhledávat oplzlá pornodivadýlka. Pak už přijde na řadu jen vzrušování ze zabíjení obecně -mučení, skřek týraných, ponižování, u zvlášť postižených sadizmus, a přenášení oplzlých vizí na malé děti. Svět je tak zhýralý, perverzní a deviantní, protože je ovládán jen smečkou impotentních mužských, kteří neprošli kastrací.Kastrace by vyřešila všechno -jako u zvířecích samců. Kdyby svět ovládali eunuši, byl by mnohem snesitelnější. Necloumalo by s nimi pohrdání ženami,o jejich vzhled by se nestarali, a neusilovali by o jejich "rozhození" přiblblými poznámkami o jejich vzhledu. Takže - co s vámi člověče? Vykastrovat - to z vás udělá gentlemana.

   Vymazat
  4. 14:31, i podle Věry Chytilové jsou muži přitažliví a žádoucí do vysokého věku. To si slovutná matróno zapamatujte. A chlap není nikdy neschopný, jen žena je ošklivá, navíc chlap má k dispozici modrou tabletku. Ale já vás chapu. Vztek na mladší a krásnější dívky, které jsou žádoucí pro všechny muže, vámi tak lomcuje, že začínáte ječet kraviny o kastraci. Což je výhrůžka vzhledem na váš dosah a možnosti směšná, řvaná v zoufalství.

   Vymazat
  5. Mačové, je to s vámi sranda, jste jen vejtahové. Rádi se vytahujete a skutek utek. Eunši prý mají taky sexy sny. Dnes, kdy už nemáte téma "vojna" , tak jako by zbyl jen sex. Škoda, že nežijete ve středověku to by jste radostně vybírali místo sexyprádelka, sexypasycudnosti. Píšu to na obranu slabšího pohaví i když jsem chlap, poznal jsem, že jsou holky někdy silnější i chytřejší než my. Jo a jsou mezi nimi i čarodejnice, stejně jako mezi dědky. Ja mám holky rád na podpatcích i bez nich.
   Zdravím všechny nevoják.

   Vymazat
  6. Čaues nevojáku 18.04 - tak ten alfa samec 16.04 ze mně udělal matronu - asi proto, že jsem se trochu navezl do mužnosti? Jenže mužnost by měla být spojena taky s gentlemantstvím, což tomu alfa samci chybí. Prý žere modrý tabletky a je setrvale okouzlující. No - co zastal jsem se trochu toho slabšího pohlaví, přesněji řečeno, taky mám maminku a tetu v letech, ale aby někdo prohlašoval že ženy jsou ve věku padesát plus staré a šeredné? Nota bene ten alfa samec je sám možná tak něco mezi šedesátkou a smrtí? Takže o "vzteku na mladé dívky" se spolu bavit nemůžeme, to je a ještě nějakou dobu bude moje parketa, zatímco alfa samec - nevím - nevím.....snad má tabletky v zásobě a gumovou krasavici pod postelí?

   Vymazat
 13. Myslím, že jsem to už pochopil. Pan Kukal rozhodně neprovedl nic urážlivého, nebo dokonce nechutného, pan Kukal je zřejmě perzekuován za to, že je heterosexuální.
  Nemohu jmenovat konkrétně, ale podívejte se na to, jaké lidi dodává kavárna do různých funkční, myšleno jaké sexuální orientace. Proti sexuální orientaci nic nemám, není důvod, prostě je to příroda, ale perzekuce za to, že se muži líbí ženy a přirovnává je k princeznám, to už je zvrácenost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesvádějte sexuální orientaci na přírodu anonyme 7.53. V přírodě existuje pohlavní pud za účelem množení - lidskej pud by měl bejt stejnej,(jestliže patříme k přírodě) jenomže dvounohej křivák vymyslel u toho divadýlko, který posléze dělá z chlapů impotenty. A sexování se stejným živočišným druhem je deviace, a vyskytuje se jen u lidských opičáků - ne u zvířecích. A další a další. A zjišťuji, že internetový diskuzí lid nepochopil nic - ten člověk nepřirovnal naše ženský k princeznám - pouze napsal, že "v roušce" vypadají všechny jako princezny, protože podobné roušky nosily princezny v osmánské říši ( viz pohádky tisíce a jedné noci a tamní historie) Takže ten člověk vlastně pomáhal šířit a podepřít současnou rouškovou osvětu - a za to má být trestán?

   Vymazat
 14. Ptal jsem se mojí dcery, jak to vidí ona. Takže, ona by si toho výroku ani nevšimla a ignorovala ho. Jednak proto, že jí to neuráží a jednak proto, že ten výrok je blbý. Když jsem se zeptal proč blbý, odpověděla: "Všiml sis, že každej vůl, když začne mluvit o jakékoliv ženě v jakékoliv souvislosti, skoro vždycky musí mít nějaký proslov k jejímu vzhledu?"
  A uznal jsem, že asi má pravdu. Skutečně jsem neslyšel žádnou ženu protestovat proti roušce. Spousty žen roušky a respirátory používají v zaměstnání a byly to více ženy, které ten hadr na tlamě začaly nosit jako první. Teď se můžou milovnice módy vydovádět na novém oděvním doplňku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, pane 9:32. Máte pravdu... nic nového, tož jaké štráchy... Nad těmi cancy o módním náhubku jsem jenom ošklíbnul...

   Vymazat
 15. A hele liberální pošahanci se řežou mezi sebou. O těch rouškách to by jste se divili jaký je to záhul pro prodavačky co v tom musí celou šichtu dělat.

  OdpovědětVymazat
 16. Koronavirus: Mocenská elita se stará jen o sebe, obyčejní lidé ať klidně chcípnou.
  http://www.novarepublika.cz/2020/03/koronavirus-mocenska-elita-se-stara-jen.html#comment-form
  Ochranné prostředky nyní nejčastěji zmiňované jsou roušky (zpravidla tzv. chirurgické roušky z netkaných textilií), potom různé druhy respirátorů – buď s výdechovým ventilem nebo bez výdechového ventilu. A teď si nalejme čistého vína, přátelé. Roušky nechrání téměř nikoho. Jejich nositel při výskytu viru v okolí tento vir vdechne – buď přímo přes roušku, která neumí odfiltrovat virus, nebo mezerami mezi rouškou a obličejem, kde při nádechu vesele proudí vzduch z okolí. Jen trochu méně, než bez roušky.

  Respirátory bez ventilu nebo s ventilem jsou trochu lepší. Jejich schopnost zachytit a odfiltrovat částečky z okolí, vč. baktérií a virů, je na různé úrovni. Evropské normy rozlišují úroveň FFP2 a úroveň FFP3. Podle amerických norem jde o N95 (odpovídá zhruba evropské normě pro FFP2) a N100 (odpovídá zhruba evropské normě pro FFP3). N95 resp. FFP2 má zhruba 95%-ní účinnost filtrace vdechovaného vzduchu. N100 resp. FFP3 má téměř 100%-ní účinnost filtrace vdechovaného vzduchu.


  Pozn. red. I.D.: Toto tvrzení je přehnané, protože vzduchem létají kapénky, nikoli viry, a kapénky jsou přece jen nejméně o dva řády větší. Pravda je, že obyčejné roušky jsou jen asi o polovinu lepší než nic.
  Shrnuto: roušky (chirurgické roušky) nechrání nikoho. V zásadě chrání okolí a to tak, že když ji má na sobě nakažený člověk a kýchne si přes roušku, tak ten bordel nedoletí 4 metry daleko ale jen 2 metry daleko. Když okolo člověka s chirurgickou rouškou poletí virus, tak ho vdechne s jen o něco menší pravděpodobností (ale virus v kapénkové infekci zachycený rouškou infikoval roušku a je jen otázka času, než nositel roušky vdechne virus zachycený na této roušce). FFP2, resp. N95 snižuje pravděpodobnost nákazy nositele respirátoru FFP2. Varianta s výdechovým ventilem je komfortnější a spolehlivější (nedochází k provlhčení materiálu respirátoru z vydechovaného vzduchu – a provlhčení filtračního materiálu vytváří pro viry a baktérie pohodlný most, přes který projdou. Proto přeci má klasická protichemická maska oddělený vdechový a výdechový ventil – aby při výdechu nedocházelo k provlhčení filtru, který musí zachycovat ať chemické látky nebo viry a baktérie ze vdechovaného vzduchu. OK.) A N100 nebo FFP3 minimálně teoreticky chrání nositele takového respirátoru před nákazou. Ale opravdová ochrana je maska s ochranným výměnným filtrem – buď z klasické armádní verze ochranných prostředků proti účinkům zbraní hromadného ničení nebo ve verzi pro specializované použití (výzkum nebo práce ve vysoce toxickém prostředí). I pro respirátor třídy FFP3 platí, že verze bez výdechového ventilu velice rychle zvlhne vydechovaným vzduchem a tím vznikne v poměrně krátkém čase „most“ pro viry a bakterie z okolního prostředí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No - nevim nevim 11.09 - Pan Primula už údajně svoji vedoucí úlohu v boji proti koronaviru přenechal Hamáčkovi, tady něco nesedí! Asi už začíná tušit, že by to mohlo pěkně smrdět, spousta lidí bude vážně existenčně poškozena, a nejspíš přijde na řadu velká řada žalob na odškodnění. Proč mají jedni lidé být ohroženi na životech a své existenci, kvůli pofidernímu zachraňování jiných? Asi to všechno mělo probíhat nějak organizačně jinak, ne jednoduše uzavřít všechny prodejny, služby a živnosti malým živnostníkům. Nemůže polovina národa ustoupit pár lidem s prokázaným virem chřipky - tak měli pro ně vybudovat koncentrák, a ostatní nechat na pokoji. Taky řešení - ne? Například pozůstalí po těch, kteří si hodí mašli ( nezaplacené nájmy, dluhy) - po roce 1990 (první genocida) takových bylo! Tak ti pozůstalí budou chtít jako odškodnění miliony po skončení této druhé genocidy. V ČR je možné všechno. Proč Primula, který to všechno řídil a byly ho plná media od toho ustoupil, určitě není jen tak.

   Vymazat
  2. 14:42, co jste to tady vypotil, člověče? Pofidérní zachraňování jiných... to si jako myslíte, že když má někdo nějaký byznys, tak ho nákaza obejde? Vám asi přeskočilo. To je jako kdybyste si uplatnil škodu u policie z uzávěrky dálnice kvůli nehodě. Na NR se schází opravdu výkvět společnosti. Intelektuální i morální.

   Vymazat
  3. No -anonyme 15.56 .- už dávno jsem vzal na vědomí, že nejvíce jsou současnou hysterií zasaženi lidi, kteří dřepí beztak od rána do večera doma u internetu, a svůj důchod si každý měsíc vybírají z poštovní schránky - jinými slovy - jde jim o hovno. Navíc mají radost, že teď ven nesmí nikdo, všude je zavřeno, v krámech s potravinami mají přednost dvě hodiny ráno jen oni, až když všechno skoupí ( a sežerou) mohou tam i ostatní. Navíc jejich IQ jim neumožňuje správně pochopit příspěvky. Nikdy bych nenapsal, že kvůli byznysu nemůže nikdo onemocnět - napsal jsem, že násilné uzavření aktivit, které spoustu lidí živí, je pofiderní způsob zachraňování lidí, dřepících doma zajištěných důchodem, kteří takto můžou dřepět doma třeba rok a nic jim nehrozí. Těm, kteří se svojí prací živí, když jim ji teď sebrali, hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou a zemřou hlady -což - jak se zdá, ty sobce vůbec netrápí, a když už jsme u těch dálnic, tak na silnicích ročně zahyne kolem patnácti set lidí na následky autohavárií - takže zakážeme auta a na šofery uvalíme zákaz vycházení? Co jste vypotil zase vy? A vraťte se na novinky, protože diskuznímu výkvětu na novinkách se nemůže vyrovnat nikde nikdo. Tam je intelektu -samá mozková obrna a nenávist, že by si ji mohli nechat patentovat. Na NR chodit nemusíte.

   Vymazat
  4. 21:45
   O5 dlouhý a 05o ničem,zřejmě bohatá slovní zásoba a mozek z Mléčný dráhy!!!!☺

   Vymazat
 17. Běžte už někam s tím "neomarxismem", který nemá s Marxem nic společného.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.