Reklama

středa 25. března 2020

Správné myšlení o migrantech a Řecku

Ohně založené mladými migranty na hranicí s Řeckem
František Kašpárek
25. 3. 2020   Zvědavec
Mainstreamová média ve svých zprávách o situaci v Řecku, kde se davy migrantů snaží prolomit hranice, upřednostňuje "správné myšlení" před objektivními fakty. Cílem není informovat, ale vychovávat nevědomé v liberálním chápání světa.


Reportáž České televize (Události 6.března) se nesla v tomto duchu. Důležitým bodem příběhu se nestaly rozzuřené davy mladých mužů házejících po řeckých policistech kameny a likvidující hraniční zábrany, ale špatné podmínky v utečeneckém táboře a tradiční záběry na ženy a děti migrantů. Viděli jsme zlé obyvatele ostrova Lesbos, jak brání migrantům (samozřejmě především ženám a dětem) ve vylodění. Zdůrazněn byl incident řecké pobřežní stráže, která (řečeno slovy pobouřeného redaktora ČT) "bránila migrantům v plavbě a jeden z jejich členů vystřelil před člun plný lidí."

Jak si pan redaktor představuje činnost pobřežní stráže? Že sedí na lodi, poslouchají brnkání na buzuki, ve vodě mají nahozeny rybářské udice a srdečně mávají hordám nelegálních migrantů?

Máme tu jednu záhadu!

Obyvatelé ostrova Lesbos, kteří nyní čluny migrantů odstrkovali tyčemi, byli v minulosti za pomoc uprchlíkům nominováni na Nobelovu cenu míru.

Jak se mohlo stát, že došlo k tak radikální proměně?

Že by hodné obyvatele ostrova vystřídali zlí fašouni a náckové?

Není tomu tak, obyvatelé zůstali stejní. Změnila se jen jejich zkušenost s těmi, kterým podali pomocnou ruku.

Kriminalita "uprchlíků před válkou" je zde na denním pořádku. Nedávno migranti zničili pravoslavný chrám. Samozřejmě západní liberálové přispěchali s podezřením, že šlo o útok pod falešnou vlajkou, za kterým stojí řečtí nacisté. Předpokládám, že i tito blázniví sluníčkáři velmi dobře ví, že ačkoliv řečtí nacionalisté (nikoliv nacisté) jistě nejsou nositeli svatozáří, nikdy, OPAKUJI - NIKDY A ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ, by nezničili pravoslavný kostel. Tuto hypotézu mohou nabídnout jen jedinci se zvráceným myšlením.

Dalším případem je kostel - sv. Kateřiny. Obyvatelé se jej snaží chránit blokádou dveří, tedy doslova vlastními těly. Importi zde již rozbili okna, strhli svatý kříž a rozdupali ikony.

Ale tento úkaz - ničení křesťanských památek - provází celou západní Evropu. Mladí muslimové si z toho udělali sport.

Malebný ostrov z řeckých bájí je pryč. Jeho obyvatelé bojují o přežití. A jak známo - zoufalá situace rodí zoufalé činy.

Korunu všemu nasadil druhý den v Českém rozhlase ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek. Na otázku, jak se jeho neziskové organizaci daří v Řecku, si postěžoval, že neziskovky se tam staly doslova lovnou zvěří a dodal, že je to dílo řeckých neonacistů. Je pochopitelné, že operativci z řad neziskovek, kteří se podílí na pašování migrantů do Evropské unie, nejsou v Řecku vítáni. A také jsme na záběrech viděli Rozumkovy neonacisty: Rybáře, majitele krámků, stručně řečeno prosté lidi, kteří si těžce musí vydělávat na svoje živobytí a nyní jsou trestáni za svůj dobrý skutek v minulosti, za šílené rozhodnutí Angely Merkelové a za zbabělou sebevražednou politiku západních liberálů.

Erdogan svoji vyděračskou politikou vyhlásil v podstatě Evropě válku. Žene sem vzteklé hordy, které se chovají jako invazní jednotky. Jejich příslušníci jsou přesvědčeni, že vstup do Evropy je jejich právem, stejně jako je jejich právem pobírat zde dávky, aby pak mohli své hostitele upřímně nenávidět.

Vždyť co, ti jen plní svoji povinnost vůči nim. Inšálláh!

Zatímco Putinovi je omláceno o hlavu kdeco, pašovi z Turecka zřejmě projde, vhledem k jeho členství v exkluzivním klubu zvaném NATO, bez znatelných následků (třeba vyhoštění tureckých diplomatů ze zemí EU) i zcela zjevné vydírání a bezpečnostní ohrožení Evropy.

A představitelé Evropské unie místo aby poskytli Řekům aktivní pomoc při ochraně hranic, nechali je naprosto na holičkách. Jediným čím přispěli, byly jalové řeči o nepříměřených zásazích vůči migrantům, v jejichž řadách jsou navíc také zločinci propuštěni z tureckých kriminálů. Tomuto prolomení hranic měla EU zabránit i za cenu, že politická korektnost bude obětována pro záchranu Evropy. Jednoduše se vykašlat na všechny ty liberální týpky, kteří jsou vlhcí vzrušením, když slyší o "uprchlících".

K čemu je pak takové společenství, když v krizové situaci nefunguje?

Lehce se může stát, že se naši potomci dožijí postkatastrofického filmu v reálném životě. Podvolení se náboženství, které je plné zaostalých předsudků, kultu smrti a nenávisti.

Evropa zásluhou svých vůdců porazí sama sebe.

24 komentářů :

 1. Ano Řekové bojují i za nás. Já teky na pražskou kavárnu z vysoka s...
  Václav

  OdpovědětSmazat
 2. Prorok, jenž odpočívej v pokoji řekl: "Ve jménu Allahově jsem sestoupil s mečem v ruce a mé bohatství vzejde se stínu mého meče. A každého, kdo by se smnou nesouhlasil, pokořím a budu ho pronásledovat."
  "Kafirun, kteří se neobrátí se stanou dhimmy a budou platit džizjá"
  "Bojujte proti těm, kdož nevěří v Boha a v den poslední a nezakazují to, co zakázal Bůh a Jeho posel, a kteří neuctívají náboženství pravdy, těch, kterým se dostalo Písma.Bojujte proti nim, dokud nedají poplatek džizjá, přímo vlastní rukou jsouce poníženi!" Tak řekl Prorok, odpočívej v pokoji.
  Pátá súra: " Neberte si Židy a křesťany jako přátele!"
  Čtvrtá súra: "Podrobí se plným podrobením"...
  ------------------
  Takže asi tak. Ovšem oni zase ti Židi ve svém talmudu hlásají, že semeno gojímí je semenem dobytčím, neníliž pravda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No on Mojžíš, který přinesl od Boha Desatero byl taky pěknej vejlupek. Nechal zabít 30 tisíc lidí včetně dětí, neboť se všichni klaněli zlatému teleti. Ono dobro se vymůže jedině násilím. To platí oddedávna.

   Smazat
 3. Přečetl jsem se zájmem a mám o čem přemýšlet.

  OdpovědětSmazat
 4. Jako zásadní chybu vidím to, že zlí řečtí nacionalisté ještě neulovili Rozumka a nevycpali si ho jako trofej nad krb. Saláti!

  OdpovědětSmazat
 5. Snad Řecko hranice uchrání před invazí slimáků. My je tu ve větším množství nemáme tak se musíme snažit aby to tak zůstalo. Asi si skopčáci neuvědomují že Řekové hlavně chrání je měli by makrelu kopnout někam.

  OdpovědětSmazat
 6. 22.3. komentátor čt 24(Řezníček?) při příletu Ruslanu komentuje věci takto - nejde ani o čínskou pomoc, ani o ruskou pomoc, ale letadlo je objednáno v rámci aliance Nato!
  Ukrajina v žádném Nato pokud ale vím není, dohoda je mezi ČR a Ukrajinou, kdy se za přepravu účtuje pěkné love. Rusové nám nabízeli údajně jejich Ruslan za daleko méně peněz, ale vláda měla obavy z hysterické reakce chvilkařů a opozice.

  Tady je odkaz na minutu a půl trvající komentář Čt 24:

  https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/do-ceska-dorazil-naklad-respiratoru-a-rousek-40317590?seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  OdpovědětSmazat
 7. Možná trochu mimo ale... Volal mi známý, který žíje v Itálii, jak je tam zle a bude ještě hůř. Mimo jiné to podle něj zapříčiní i imigranti, kterých se epidemie vůbec netýká. Ti nebudou respektovat žádná(roušky?! pche) opatření, natož aby jste je zavřeli někam do karantény. Je zřejmě ochrání Mohamed ale kdo ty ostatní ochrání před nimi? Navíc je s nimi špatná komunikace, protože neumí pořádně Italsky a neznají žádnou jinou evropskou řeč. Řada z nich se nyní nedostane do vysněného Německa a bude ještě větší binec! Proti tomuhle nepomůžou ani pozvaní Rusové, nebo aktivní Kubánci. Podle mého známého i z tohoto důvodu je v jeho zemi výhra nad koronavirem v nedohlednu. Na ČT se o tomto nedozvíte, tam jenom správně myslí ale informovat nestranně a nezaujatě o všem...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK ITÁLIE: Krematoria ve městě Bergamo už nezvládají počty mrtvol a tak armáda odvezla těla na spálení do 11 dalších měst. Popel zemřelých pak bude opět vrácen zpět.
   https://navratdoreality.cz/odvoz-mrtvol-z-bergama-10223.html
   Itálii pomáhá Čína a "žebráci" z Kuby a Venezuely. No a v Bruselu tančí 40 000 ÚŘEDNÍKŮ a 750 posranců jako na Titaniku za peníze z celé Evropy!!!

   Smazat
  2. Ono,když se to vezme tak největší rozptyl koronaviru a obětí je v zemích, které přijímali nejvíce uprchlíků: Německo, Itálie, Francie, Španělsko. Tito lidé, kteří je tam přijeli obohatit je teď skutečně obohatí. Opravdu nevím, jak tam tyto primitivy, mnohdy bez základních hygienických návyků zpacifikují a donutí např.respektovat daná nařízení. Když už za nic, tak za tohle, že nerespektovali nařízení EK na přerozdělování migrantů patří Babišovi a Zemanovi dík. Výtači a sluníčkáři, konečně se zamyslete nad svým počínáním.

   Smazat
  3. Re (08:51):
   Nic až tak nového (bohužel)! Víme, že ČTV své zprávy pečlivě filtruje. A tak se z ní lid obecný nikdy nedoví, že Polsko zamítlo přelet ruských letounů, které měly nejkratší trasou dopravit zdravotní pomoc do Itálie. A tak Rusové museli operativně přelétat přes Soči, a po dotankování letět do Itálie jižním koridorem.
   Což je vyšlo na 1000km prodloužení trasy.
   Rozhodnutí polských vládních orgánů raději nekomentuji, redakce nás nabádá ke slušnosti ...

   Smazat
  4. Nestrašte, epidemie v Itálii už začíná stagnovat, opatření zabralo.

   Smazat
  5. 13.45 ani bych neřekl. Věř a víra tvá tě uzdraví. Za to Španělsko se ,,vytáhlo" a Německo taky. Zřejmě v Itálii je vidět práce ruských,kubánských, venezelských lékařů a expertů.... Pane Opluštile, opravdu nechápu proč ČT takové věci zamlčuje. Vždyť by se měla zabývat zpravodajstvím a nefiltrovat. Měli bychom být informováni o všem. Nestranně a nemusí se k tomu ihned zaujímat nějaká stanoviska a komentáře ať kladné a nebo záporné. Obrázek a názor ať si udělá divák sám. Ještě stále nejsme tak primitivní aby nám pořád někdo něco vysvětloval, že tohle ne a tohle jo. ČT je daleko agitačnější a stranická než dřívější ČST. Sledování ČT snižuje celkovou imunitu a dráždí nervový systém organizmu, proto ji raději nesleduji. Chci navzdory ČT přežít.

   Smazat
  6. Hmm, proč Španělé nejdou za Santiago de Compostela? Že katolický Bůh ty nejkatoličtější Katolíky, poddané jejich Nejkatoličtějších veličenstev, nechává kapat jako Perské Šíity?

   Papež František, je dědoušek v karanténě, mše se přenášejí rádiem, televizí, internetem...

   Izrael bojuje s pandemií stejně jako Gójské maštale...

   NA CO CÍRKEVNÍ RESTITUCE, A JEŠTĚ CÍRKVE ŽIVÍME? KDYŽ JEJICH BŮH NEKONÁ I KDYŽ MÁ A MŮŽE, NEBO JE VIR ZVŮLE BOŽÍ, HRADIT ŠKODY PANDÉMIE NE ZE STÁTNÍHO, ALE Z CÍRKEVNÍHO, TEDY BOŽÍHO.

   Smazat
 8. a tohle by tady asi chtěli i naši vlezprdelove,rozbít tuto zem

  OdpovědětSmazat
 9. Celá EU a Brusel a všichni sluníčkáři i s Rozumkem už ať jdou někam do prdele. Chcípáci. 🖕💩

  OdpovědětSmazat
 10. A že Evropa se zásluhou svých vůdců(!!) porazí sama sebe?
  Evropa se porazila a porazí zásluhou početných voličů-bezmozků a mediálních vypatlanců, kteří do zastupitelských orgánů volí tyto politické kreatury!
  To není (jen) vina těch (neo)liberálních kreatur, ale především těch, kteří jim svou pitomou volbou umožnili a umožní škodit.
  Je to příklad kolektivního selhání, za které neodvratně přijde i kolektivní trest ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. EU i nadále pokračuje v sebezničení...
   Evropská unie vojensky podporuje Turecko. 24.3.2020. http://www.zvedavec.org/vezkratce/16940/

   Smazat
 11. Fuck the EU! Nefunkční, mimo realitu, zbabělá, prolhaná, zadarmo drahá! Řecku musí pomoci státy, které si zachovaly zdravý rozum a hrdost. ČR se mezi takové musí zařadit. K tomuto cíli se začneme přibližovat tehdy, až pošleme do zapomnění všechny politiky a strany, kteří nás v uplynulých letech mnohokrát přesvědčili, že tento stát a jeho občany bez mrknutí oka zradí nebo poníží.

  OdpovědětSmazat
 12. Evropská komise vyzvala k urychlenému převzetí 42 tisíc uprchlíků z tábora Moria na Lesbu, protože jim hrozí v případě zavlečení nákazy epidemie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě, že u nás podle Evropské únie epidemie není, tak že se můžeme o ně nerušeně postarat. Jen nevím jak tito, mnozí z nich analfabeti, nepřízpůsobiví a nezvladatelní budou respektovat a dodržvovat nařízení a ustanovení jednotlivých států k ochraně zdraví(např. kdo je donutí nosit roušky). Proboha až je na nás vypustí, tak my je nakazíme! To si EU neuvědomuje? Budeme je mít chudáky na svědomí. Toto rozhodnutí má za účel jediné. Rozšíření koronaviru v Evropě! Jinak si to neumím vysvětlit. Díky EU! M.R. P.S. Pryč z EU, rychle pryč! Tady už jde o život!

   Smazat
 13. Toz je to tak jednoduché chalopa sion nenecháva nic pre strécka Báhodo z Torecka odelala novó tretí r´tisi a nového führera z Adolfa Zobogána enem jim to trocha zmotovala jako ten corona 19 na SARS vid 2 toz fsecka sa nepovede neb nejsou lidi a ti co só zrejme stojijo za hovno....tak se to kodrcáme holt s tó virózó a nejlepsí prevence je jako vzdycky rádné moravská slivovice......toz hezké den bez migrantó a v lepcích casech P.S.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.