Reklama

pátek 27. března 2020

Stát má – stát dá!

Karel Sýs
27. 3. 2020
Tohle platilo naposledy za socialismu. Očividně podroušení senátoři boxují o politické body, divákům slibují miliardy, které však už dávno byly pod rouškou tmy rozkradeny. Chtěli svobodné podnikání. To ale nejsou jen pohádkové výnosy a lyžování v Alpách. To jsou i bankroty a karantény ve vilách. Pamatujete: „Není papír, nejsou vložky, co si dáme mezi nožky?“


Nejsou maturitní zkoušky, nejsou roušky! Jakže? Zdravotní pojišťovny si vystavěly mramorové paláce a na roušky jim nezbylo?

Pražští houbaři rozvázali družbu se Šanghají a teď musí vzít zavděk rouškami ušitými za Velkou zdí.

A Rusko? Jako kdyby zloději chtěli, aby mu okradení ještě vydali klíče. Pod kaštany by snad s nimi ještě bylo ochotno mluvit, ale… Vzali jste nám Koněva? Tak se modlete u Němcova!

Loutky jsou ochotny odkrýt i bederní roušky. Jakýsi vetchý herec se chlubí, že chtěl zavraždit Husáka (Němci tomu aspoň říkali „zvláštní zacházení“). Babiše a Zemana by chtěli upnout do svěráku. Herci si však na své přijdou, Česká televize se o ně postará, nalejvá na obrazovky jeden jejich film za druhým.

Nicméně nic už není jako dřív. A nebude, i kdyby se celý senát rozchrchlal!

68 komentářů :

 1. Jóóó,to musíte chtít po kapitalistovi,..žijeme ve vysněném kapitalismu,který se teď navíc hroutí,jako nikdy předtím,...EU přechází na socialismus,tak si počkej,..v USA se o kapitalismu dočteš v mouz-óleum,ale musíš si také počkat....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když krachuje kapitalismus, tak se to musí na něco či někoho svést. Hodil bych to na Brežněva, měl vědět co bude následovat po jeho smrti. Bylo co krást a napakovat se. Když krachuje firma, tak krachuje jenom firma, dluhy po ní se na nikom nevymáhají. Která velká firma zkrachuje, bude to Boeing? CSA? Nebo nedej Bože Lockheed?

   Smazat
  2. Velmi mne těší, že jsem se dožil stavu, kdy za kapitalismu je nouze o záchodový papír a zákazníci se o toto zboží poperou. O dámské vložky se ženy v obchodě za socialismu nepraly. Na Svobodné Evropě o tom nic nebylo.

   Naši spoluobčané, kteří horovali pro demokracii a lidská práva, tvrdili, že v tržní ekonomice, nyní řekněme přímo kapitalistické zlodějně, se nic podobného nemůže stát. Je na čase, aby se takoví politici začali lidem omlouvat.

   Smazat
 2. Přesně tak peníze chtějí ti co jsou za vodou až bude krize tak pro potřebný nebude nic?

  OdpovědětSmazat
 3. „Lidé v ČR umírají na koronavirus, ale Kalousek řeší, zda splníme závazky vůči NATO.“ Fiala neunesl výrok Kalouska v ČT.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020032711717926-lide-v-cr-umiraji-na-koronavirus-ale-kalousek-resi-zda-splnime-zavazky-vuci-nato-fiala-neunesl/

  OdpovědětSmazat
 4. Starší generace snila o socialismu s lidskou tváří a dočká se ho překvapivě v kapitalistickém státě. Zisky patřily pár jedincům a jejich ztráty budou nás všech, je to v podstatě naprosto bezpečné. Do nedávna jsme byli přesvědčováni jak takový kapitalista musí riskovat, stačí jeden chybný krok a ... A kupodivu, když přijde krize, tak má ztráty platit stát, který si ten koronavirus ani nevymyslel, ani nerozšířil. Až uhradíme všem jejich ztráty, tak můžeme hrdě svůj stát opět označit jako socialistický.

  OdpovědětSmazat
 5. Jeden člověk, po revoluci povýšen jako politický vězeň taky chtěl bojovat zřejmě proti komunistům(asi?) chtěl vetchého herce předběhnout a zabít prezidenta tehdá snad Gottwalda). Proto přepadl poštu a zabil alespoň poštmistra, protože tak či tak stejně sloužil zvrhlému režimu, protože nechtěl peníze vydat. Byl proto nespravedlivě obviněn a zavřen, tak že svůj plán nemohl uskutečnit. I tak je to pro mnohé hrdina. A takových v Paměti národa je! Čest památce pošmistrovi na něho ještě dnes místní obyvatelé vzpomínají jako na dobrého a čestného člověka. A hrdina zemřel v zapomění.

  OdpovědětSmazat
 6. Dobré připomínky, "ostatně soudím, že Senát musí být zrušen", zadarmo drahý, (hodně drahý) a včera už bylo pozdě. Ostatní ožralové a státoškůdci, totéž.
  Hej hou rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 7. Odpovědi
  1. ...a vláda věcí tvých k tobě se navrátí, lidé můj....
   Tak snad tu Libuši konečně poslechneme. V celém světě nenajdete tak prima holky, jako u nás. Provedly mobilizaaci, sedly za šicí stroje a místo bědování, šily roušky o 106 pro všechny. Nepřály se co za to. Zato zdejší pánové řeší, kdo zavinil prázdné sklady st.rezerv, kdo si dovolil objednat "nekvalitní a předražené" dodávky z Číny, kdo a proč jí děkoval, proč je nàhrada od státu tak malá a zda vyjímečný stav nehrožuje demokracii. Přitom tito pánové neudělali nic, jen vydávali zvuky. Tak pojďme kluci pomoct naší republice a vynechme ty komunikátory a nenechme se děvčaty (i odrostlejšími) zahanbit.

   Smazat
 8. "Zdravotní pojišťovny si vystavěly mramorové paláce a na roušky jim nezbylo?" Tady bych si dovolil autora poopravit. Roušky a další zdravotnický materiál je v kompetenci ředitelů nemocnic. Oni za to můžou! Naše babičky měly doma vždy zásoby potravin pro nepředvídané situace. Takže ředitele nemocnic, říká vám něco pojem Hmotné rezervy pro nepředvídatelné situace?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Akorát ti ředitelé nemocnic byly pojišťovnami tlačeni do úspor a do minimalizace zásob. Takže prrr. Vše online, vždyť všechno je dostupné do několika hodin od objednání. Naivní to svět.

   Smazat
 9. Jo paraziti jsou životu nebezpeční v každém stádiu.

  OdpovědětSmazat
 10. Karle, až takhle natvrdo? No jó, ona každá pravda je v podstatě tvrdá. Ovšem zabedněncům v konírně jako by na stěnu házeli. A stejně nepochopí.

  OdpovědětSmazat
 11. Stát jsme my! Já teda myslím, že jsou tím myšleni a zahrnuti živnostníci, podnikatelé, dělníci, zemědělci, důchodci, děti a ostatní. Stát nejsou oni jednotlivci, kteří ho dehonestují a urážejí jeho obyvatele, stavějí se k němu nepřátelsky. Nebudu je jmenovat, každý ví, koho myslím.

  OdpovědětSmazat
 12. Ruce pryč od živnostníků, stát by je měl odškodnit aneb parafráze na Zieglera.

  Tomáš si v Krkonoších otevřel před několika lety ski areál. Začátky byly krušné a první dva roky ani nejel na dovolenou. Do podnikání dal všechno a vytvořil prosperující podnik.

  Jenže letos mimořádně nenapadl sníh a on má proto citelnou finanční ztrátu.

  Teď musí být doma, on i jeho zaměstnanci. Ptal jsem se ho, jestli alespoň nevaří obědy, které by si lidé odnášeli sebou, tak řekl, že ne, že by se mu to nevyplatilo.

  To ovšem podle pana Zieglera znamená, že ho stát musí odškodit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jeho církev (ta kterou povinně platí ať je či není věřící) málo zainteresovala svého Boha... tak ať uhradí církví zaviněný nedostatek vláhy a sněhu na sjezdovkách vašeho Herr Zieglera. Ať žaluje Boha své církve - ta ať mu hradí prokázanou škodu. Stát mu přeci v modlení nebránil, stát je tedy bez viny.

   Smazat
  2. 13:50, ne. Právě naopak, každý zaplatí koronavirovou daň. Z že se budou vyplácet neziskové organizace a herci.

   Smazat
 13. Heleďte to bude dobrý. Když jsme mohli církvím, pod heslem "Vše, co bylo ukradeno, musí být navráceno", vysolit těžké miliardy, tak zvládneme zachránit i soukromý byznys některých vykuků. To je v této zemi v poslední době takový hezký zvyk. Nejsme jako oni, nejsme jako oni, vskutku, oni lili prachy do národních podniků, my je nalijeme do soukromých tlapek, kdoví komu a kdoví na co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně, "Vše, co bylo podnikavci po r.89 ukradeno , musí být navráceno". A zákaz převádění firem do daňových rájů, a zákaz anonymních akcií.

   Smazat
 14. Vzpomeňte si na metanolovou aféru, tzv. podnikatelé povraždili, nebo zmrzačili desítky lidí. A to jenom proto, že zcela evidentně selhal stát. Nějak jsem nebyl schopen zjistit, zda za toto selhání vyplácel nějaké odškodnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Povraždili, zmrzačili ? Copak oni to lidem lili do krku ? Nikoliv. To jen pologramotná lůza chlastala jak sjednaná laciný alkohol...

   Smazat
  2. 16:01
   Ta lůza je někdo svojí prací, někdo konzumací živila, aby sami mohli chlastat drahý, nejedovatý alkohol.
   Abstinent.

   Smazat
  3. 16:01 I ta pologramotná lůza má právo na to, aby se mohla spolehnout na to, že jí stát zajistí bezpečnost. Stejně jako nesmírně inteligentní a bohatí hoši a dívky v mercedesech,kteří se nyní domáhají odškodnění za něco, co stát nezavinil, na rozdíl od kamčáků s metanolem, které nechal léta vandrovat na svém území i když měl dostatek informací, že se "cosi" děje.

   Smazat
  4. Anonyme 16:01, stát to povolil, takže má část viny. To ze svých pracek zákonodárci nesmyjí. Až se bude počítat počet obětí demokracie, na zabité pamatujte. Náš diskutér je tak geniální, že hned podle vzhledu nebo prvního doušku rozezná metylalkohol od lihu.

   Smazat
  5. Metanol se od lihu pozná. Voní i chutná líp. Dělal jsem s ním po kubických metrech.

   Smazat
 15. Pamatujeme - majáles 1966.

  OdpovědětSmazat
 16. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/proti-financni-pomoci-na-boj-s-koronavirem-hlasoval-david/r~b78eb5b6702811eab115ac1f6b220ee8/

  Blbec. Ostuda, stydím se za něj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:40
   Podle vašeho soudu nerozumíte, o co jde. Tudíž blbec jste vy, a styďte se sám za sebe.

   Smazat
  2. Jestli je tu někdo blbec, pak ten, který prozíravého označuje slovem blbec.

   Smazat
 17. To, že stát za stávající pandemie konal a vyhlásil nouzový stav bylo nezbytné. Vláda to udělat musela.
  Pandemie snad jednou skončí, pokud pak bude otázka odškodnění ušlého zisku na stole, bude předtím vhodné ujasnit si, co se tím ušlým ziskem rozumí.
  Čistě teoreticky si představme situaci, že by vláda ve snaze zastavit pandemii neudělala nic a všechny podnikatelské podniky by jely v době pandemie, kdy jsou smrtelně ohroženy lidské životy, bez omezení jakoby se nic nedělo. Jaký by byl asi byl v takovém případě
  jejich podnikatelský zisk? Stejný jako před pandemií coronaviru?
  To asi sotva.
  Jen namátkou, zákazníci by hromadně ubývali a kadeřnictví, masérské salony ale postupně i restaurace atd., by zůstaly nakonec skoro prázdné.
  Jaký by byl jejich zisk? No, možná, že nulový a pokud započteme provozní náklady i mínusový. V každém případě by byl jistě nižší než před pandemií. Kdo a v jaké výši by pak mohl určit ušlý zisk? Jedině soud na základě znaleckých posudků ale ty by zadarmo jistě nebyly a v některých případech by pak soudní výlohy překročily pomyslný ušlý zisk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže - takhle jsou lidské životy ohroženy taky anonyme 15.52. Ještě jste neslyšel o smrti hladem? Na ulici, když ty, kteří nezaplatí nájem, jejich všivák majitel bytu vyhodí? Myslíte, že on bude mít slitování kvůli virusu? Víte kolik lidí po roce 1990 si hodilo mašli, protože se ocitli den ze dne na ulici, a úplně každý na ně kašlal!!!??? Kolik jich umřelo hlady!!!?? Kolik jich bez pomoci venku umrzlo!!!?? Tyto počty žádný virus nepřekoná. Kolik lidí se živí z kontejnerů!!! A to jako je v pořádku? Je to mnohem víc lidí, než kdy zvládne usmrtit koronavirus, a všichni jsou z toho podělaní - tamtěch nebylo líto nikomu? Jak to vypadá, současný koronavirus úplně nejlíp zvládnou důchodci a dávkaři - těm nehrozí doma na kanapi vůbec nic. Ven stejně nechodí, a pro důchod si chodí do poštovní schránky. Ti jsou za všechna ta přitroublá opatření rádi - jich se to totiž netýká, no a tamti? Bóže - tak holt budou bez peněz - no a co? To je současná filosofie starších občanů, které vypiplal minulý režim. Ale že z nich bude tohle?

   Smazat
  2. Protože jste mi posledně (jako vlastně pravidelně) neodpověděl na kritiku, ani mi nezdělil jakou poruchou trpíte, zkusil jsem to vypátrat sám.
   Obávám se, že se jedná o kombinovanou poruchu:
   papafobii + pentherafobii.

   Smazat
  3. Všeho do času. Až penzista chytí virus, místo ventilátoru dostane morfium, je laciný a neobtěžuje perzonál. V Italii i Španělsku standart.

   Smazat
 18. Tak soudruhu Dvořáku, je to venku, šokující, odpálená bomba. Ten tvuj šéfik David odmítl podporu z EU v částce 31 miliard a k tomu vyzdvyhuje rusko a čínu. V takové době jaká je nyní kdy platí pomalu stanné právo by toho hajzla bylo dobré postavit ke zdi a k tomu přidat ještě tebe, doufám že k tomu dojde, vy zrádci našeho národa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože,ty jsi ale kus omezeného hlupáka.

   Smazat
  2. Opět velmi duchaplný a hlavně hlubokomyslný příspěvek.
   Zkuste zapojit větší část mozku, tedy pokud si smím dovolit poradit, neboť zdaleka nemám jistě IQ tak vysoké, jako Vy.

   Smazat
  3. Pane MUDr. Davide, prosím nereagujte! Postavit ke, zdi, vychcípat, pověsit, s hyenama se nediskutuje a to jsem se tady onehdá uřvaného kačera zastával. Dříve byl alespoň slušný. Kluci, kterej z vás to psal? Jan Chodec alias Johny Wolker

   Smazat
  4. Moc mě těší, že tento propagandistický proruský plátek upadá.Max 20-30 příspěvku od neustále těch samejch rudejch zrud jako hej hou, milánek, užgrundaný, opluštil.To tě Dvořáku těší, to je tvoje výkladní skřín? neustále ti samí zoufalci s obsahově stejnejma blábolama? Upadáš soudruhu, upadáš, lidé kteří sem dříve dávali př. tak na to dnes serou, nepustíš sem jinej názor než ten tvuj rudej, proruský, jseš opravdu chudý rudý mozek!

   Smazat
  5. 16:46 Docela přesně jsi vystihnul kvalitu svých příspěvků, obsahově stejné bláboly. Nic víc, nic míň. Někdo blije do kýble, ty na to máš klávesnici.

   Smazat
  6. Ale o tom to není běhoune, 16.46 myslím ten úpadek diskuzí. Vytrvali jen ti nejvytrvalejší, a to kvůli změně formace diskuzí, které přestaly být diskuzemi.Každý si blábolí v podstatě sám pro sebe -to jsou samoúčelné příspěvky. Když diskutující dopíše, a celý text zmizí, takže dotyčný se diskuze nedočká.Na schválení se čeká dokud nebude schvalovací služba ve službě, reagujete na cosi, ale vaše reakce zmizí, pak se objeví, ale mezi tím, na co jste reagoval, je několik dalších, takže diskutovat s "někým"je nemožné. Psát ano, ale diskuze to nejsou. To,co vymysleli, aby jako zabránili vulgárním žvástům, bylo nesmyslné. Diskuzím to neprospělo. Stačilo žvásty odstraňovat.Tak to je důvod, proč plno lidí z diskuzí vypadlo, a zůstali jen vytrvalci, co blábolí samozřejmě stále to samé- no, když má každý svůj názor, vnucuje ho pořád, to je logické. Prostě - nejsou to diskuze, jen psaní.Jako když píšete slohovou práci a pak čekáte na známku.Ale že byste musel nadávat rudých zrůd? Proč?Vy jste pokálený od americké zadnice, to je zcela evidentní, a nikdo vám tady americká zrůda neříká. Snad každý má právo uznávat a uctívat co chce, a pokud to neškodí druhým, proč by se mu za to mělo nadávat? To jako myslíte že bylo dobré, když císař Nero házel křesťany lvům, pro jejich víru? Každý má právo věřit čemu chce - vy jste sprostý, absolutně netolerantní, totalitní zobák. Ti s proruským názorem jsou slušní, ale vy jste sprostej - tak co je tedy lepší?

   Smazat
  7. Běžče, kdo tady upadá seš akorát ty, sice furt se stejnejma blábolama . Jediný kdo je tu trapný seš ty. To to fakt nevidíš? Ze všech těch příspěvků jsou nejhorší ty tvoje . A nestěžuj si na jiné názory, když tě tu otiskují. Protiřečíš si a jsi opět hloupý Jednoduché, proč se tady rozčiluješ? Stojí ti to za to? Běž jinam. Opravdu se tu ztrapňuješ. Jan Chodec.

   Smazat
  8. Indijáne, tvůj názor byl připuštěn tak proč brečíš? A ty sem pořád nepíšeš? Tak, že si taky zrůda, která by navíc lidi stavěla ke zdi.No to je úroveň převyšující ty užgrundaný...Statečný to kačer. Hele ty se znáš z Holubovou?

   Smazat
  9. Kačere tak tu stále nezvyšuj počet příspěvků! Nekritizuj, konej a jdi příkladem. Jinak NR nezničíš...

   Smazat
  10. Kolikm je Ti ty debile let, že tady pliveš na nás starší? Kdybys ses stavěl na uši, tak nezměníš nic na tom, že tato situace by nás před třiceti lety nepostihla.Měli jsme bezplatné zdravotnictví na špičkové úrovni(ve srovnání s okolním světem) a hlavně plně soběstační. Potřebuješ banány k životu? Pokud budou hranice zavřené delší dobu bude tady hlad!Čí je to zásluha? Těch tvých vysmívaných komunistů? Zalez si na Respekt a neopruzuj tady.

   Smazat
  11. 17:59
   Já tu změnu ohledně umisťování příspěvků vítám. Brodit se vším tím hnusem, co se sem dříve cpal, bylo fakt odrazující. Píšete, že se moc nediskutuje. Nemyslím si ale, že je upřen "opozičníkům" vstup. Prostě jen hulvátům, provokatérům, těm, kdo tu diskusi jen záměrně bořili. Určitě nikdo nebrání vstupu slušně prezentovaného názoru z jakékoliv strany.
   Prostě se ukázalo, že o slušnou diskusi ti výše vyjmenovaní opravdu zájem neměli. Zato uměli tapetovat a určitě za pronájem plochy nezaplatili ani floka :-)

   Smazat
  12. 16:23 kachna,co dodat.Snad jen to,že jsi idiot.

   Smazat
  13. Dobré ráno běžče. Už je tu přes 60 příspěvků! 20-30? A to pouze s jedním idiotem.

   Smazat
  14. Tady vidíš DVOŘÁKU jaké jseš hovado!!!!!!!!
   Napsal jsem k ruzným příspěvkum svoji odpověď, ani jedna tady není, ptám se PROČ??????????. Tak si představuješ tu demokracii ?? ale na ruský zpusob co, ty rudé blbé hovado!!!!

   Smazat
  15. Běžec - jen tak pro obveselení. Na toho nemocného grobiána se snad ani nemohu zlobit.

   Smazat
  16. Ne, to nejde. On totiž neumí myslet. A zlobíte se na svého pejska, i když pravda, urážím svého pejska a budu mu to muset nějak vynahradit?

   Smazat
  17. Pane Dvořák. Nechybí mi honolul, king kong, radosta nebude mi chybět ani Kačer i když se podívám, o kolik příspěvků se postaral. Vděčný pro NR diskutér. Kritizuje ji a při tom ji pomáhá. Dvořáku, ty ho snad platíš! Bez kačera by tu přes šedesát příspěvků nebylo...

   Smazat
 19. Už o mapu stejně jen naše prachy! Bruselští si chtějí hrát na dobrodince, ale za naše peníze. Běžče, běž si to hodit.

  OdpovědětSmazat
 20. Nebojte se o ekonomiku, už se začíná používat původně italská technologie. Je ti přes 75? Dostaneš morfium, abys v klidu umřel a nezatěžoval perzonál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Werich říkal, "mládí není žádná zásluha, každej starej blbec byl blbec mladej" dovětek, ne každej mladej blbe, bude blbec starej, obvzláště v dnešních hektických dobách, plných kvalitních .otravin.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. No a že byste takhle přestal s těma morbidníma nesmyslama anonyme 16.36? To je nějaká generační nenávist nebo co? Snad si nemyslí pětasedmdesátníci, že budou na světě strašit pořád? Prostě nebudou! Kdykoliv se procházím po městě, v kterémkoli období a kdykoliv - vývěsní vitriny pohřební služby a vedle kostelů jsou vždycky!!! plné vystavených parte. Vesměs starší občané a celý rok - kdy o nějakém viru nebylo ani šajn. Takže - na co ti lidé umírali? Od teď budou holt všichni umírat na koronavirus, v opačném případě budou nesmrtelní? Čerpáte jen z toho, co napíše ten nejsprostější bulvár - novinky.Ty mají koronavirovou infekci, už jiné tema nemají. Co byste jinak věděl o Itálii? Kdyby nějakej candát z novinek předvedl snímek lidí bez hlav s tím, že to způsobuje koronavirus, spousta vymaštěnejch hlav u počítače bude šílet hrůzou? A jak byste si to představoval - léčit naopak jen lidi od pětasedmdesáti let nahoru a padesátileté a mladší nechat na pospas? Ano -jste úžasný lidumil takže tipuju, že vy máte přes pětasedmdesát - strefil jsem se? Takové sobectví kmetů je neuvěřitelné.Dnes a denně - nikdy jsem si nemyslel, že jsou starší lidi tak neskutečně závistiví a zlí! Koronavirus mně z mé naivity vyléčil.

   Smazat
  3. 18:09, vy budete určitě ten, kdo neustále tvrdí, že tato epidemie je jen divadýlko. Kolik je vám let? Že bych si počkal, až budete tím sedmdesátiletým "kmetem" a vašim lékařům doporučil, aby vás nechali chcípnout.

   Smazat
  4. No tak - když už jsme u toho "chcípání" anonyme 19.52 -asi váš oblíbený výraz, já jsem myslel, že lidi umírají, ale ať je po vašem. Vy rozhodně chcípnete dřív než já. A ještě otázečku - a co váš tatík - už chcípl? A mamina - chcípla? Hnusné divadýlko jsou diskutéři - teda bez debat. Tak sprostou chátru, zlou a nenávistnou, ještě že ten koronavirus ukázak, co se to slézá na diskuzích za duševní mrzáky.

   Smazat
 21. Už se krysičky radí se svými advokáty za co stát pumpnout, nebo aspoň zažalovat. Na potřebné asi nezbyde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale potřební se můžou taky změnit na krysičky a najít si advokáty, když se cítí být potřební. Nejhorší je, když se někteří jedninci nezmůžou na nic jiného, než na psaní blábolů na internetu,a všem, co se nějak snaží prosperovat,nadávají do krys! Neříkejte, že je vám líto státu! Neříkejte, že je vám líto zbohatlíků, kteří zaplnili celou politiku a cucají obrovské platy jen z daní trubců co makají. Velcí trubci - jak známo - daně neplatí, a není na ně nástroj, jak je přinutit. Vlastně - nesmí být. Vám je sympatické, jestliže takový Rusnok bere čtyři sta tisíc měsíčně!? Frajer -co? Tak kdybych mohl pumpnout někoho takovýho, obral bych ho o všechno, vykopl na chodník, a nechal bydlet pod mostem. Ať si užije - chasník. Taková bych byl krysa.

   Smazat
  2. 19:20 A kde ti "skutečně potřební" najdou advokáty, zastání?

   Jinak máte pravdu,. jakož i 18:33!

   Smazat
 22. 19:20
  Kdyby měl Baťa zlatou vanu, tak je to OK. To byl podnikatel, který respektoval podnikatelské riziko a určitě by tu nestál s nataženou rukou a už by místo tkaniček vyráběl roušky a spolu s se Zikmundama by vyráběli i respirátory. To zdejší trhovci asi nepochopí. Potrefená husa vždy kejhá. Náš děda patřil mezi "Baťa boys"a byl na to hrdý. Bylo normální, že firma nechala chytré hochy vystudovat, ostatním poskytla učňák o ostatních výhodách nemá cenu psát. Ukažte mi dnes takového "zlého" kapitalistu. Na investice si musel sehnat úvěr a nečekaly ho žádné Evropské fondy a jiné státní pobídky. Za nastavenou ruku by se asi styděl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nestyděl se za "správné" příležitosti. Rozhodně ne.

   Smazat
 23. Ivan David zabodoval!
  Jediný, který měl koule říci svým hlasem, že partička EU se na poslední chvíli snaží zviditelnit odhlasováním nablití papírků zvaných jouro do léčby neléčitelného.

  Koranovil z Číny je jiný jako koranovir z Iránu a jiný jako koranovir z Itálie. Všechny jsou z jedné rodiny (kanadského labáku), akorát pokaždé geneticky přizpůsobené cílové populaci. A bude hůř, protože labáky mají před chápáním gojů náskok světelných let (holt gojíma genetické mikrobiochemii nenaučíš). Protože koron je modifikací španěla, eboly, HIV a umělou konstrukcí úplně nového kmene, má všechny potřebné vlastnosti.

  1) mutagennost chřipkových virů
  2) virulentnost HIV viru
  3) zákeřnost eboly
  4) genetickou orientaci na konkrétní lidské rasy (asiaty, Slovany, romány, germány, anglosasy - jenom na židy ne!!).

  Admine maž a maž, dokud žiješ! Jdou po tobě jdou a čichají stopu tvou!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Všimli jste si, že v souvislosti s epidemií koronaviru přestala EU existovat? Žádný krizový štáb, žádná koordinace na centrální úrovni, která by zabránila šíření koronaviru.

  Doufejme, že se po koronaviru EU v této podobě zhroutí a nebo zruší současný totalitní 4000 aparát v Bruselu + 740 europoslanců,

  Nejnebezpečnějším virem na Zemi je západní demokracie, ničí země a národy.
  https://ulozto.cz/file/Hvzwp63f8yYy/islandska-pokojna-revoluce-vzor-pro-vsechny-svobodne-lidi-sveta-rar

  OdpovědětSmazat
 25. ... Uschi, zhasni ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když uschne, tak seschne... a nedosáhne na vypínač...

   Smazat
 26. Tenhle "stát" tedy do co se nazývá od hadráku státem, nikumu nic nedává jenom bere. Je to jako banka dáte tam prací podložené peníze a tam projdou očistou a dostanete papírky za které si ho.. koupíte.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.