Reklama

pátek 20. března 2020

Tenkrát na dolarovém Západě

Václav Umlauf 
20. 3. 2020   E-republika
Dochází k drastické loupeži úspor občanů na úkor jednoho promile, protože se znehodnocuje euro a tím i koruna. Fed spustil nový MMLF jako ve zlatých časech krize 2600-9. A naše milá ECB oznámila, že spouští pro ohrožené banky „pandemický QE“ ve výši 750 miliard EU.Starší lidé jsou, jak známo, dosti netrpěliví. A teď mohou nakupovat jen dvě hodiny denně a pak musí sedět doma. Bohužel ještě pracuji na svůj kapitalisticky prodlužovaný důchod, ale netrpělivý jsem už teď. Neskromně vysílám střelnou modlitbičku za to, abych se dožil po pádu komunismu i pádu neoliberalismu. Jít do rakve s tím, že jsem pohřbil dva šílené režimy, to se mi jeví jako dostatečná satisfakce za vše, co jsem zde spáchal. Než zatřepe bačkorami neoliberalismus, lidé se musí nejprve probudit a trochu si protřít oči mediálně omámené koronavirem. A tak jako tak musí nejprve natáhnout imperiální brka americký dolar. Tak se podívejme, jak si na tom stojí.


Nadprodukce neplodných a destruktivních peněz


Světová organizace opravdu pomáhající chudým se jmenuje Oxfam. Podle její zprávy za rok 2019 platí, že 2,153 miliardářů světa má více bohatství než 4,6 miliardy lidí, kteří tvoří 60 procent populace planety. To znamená, že dvě tisícovky lidí mají víc majetku, než polovina lidí celé Země. Čech s korunou a virem v peněžence má co závidět. Ale mne zajímá, jestli tato skupina finančních super-oligarchů platí daně a kam peníze ukládají. Tak pojďme k daním v USA, kde je vliv jednoho promile hodně vidět. Tento graf ukazuje, jak si 400 superbohatých v USA zařídilo ráj na zemi.Celková daňová sazba placená nejbohatšími 0,01 procenta populace v USA byla v loňském roce pouze 23 procent, zatímco dolní polovina populace platila 24,2 procenta celkové sumy. Jinak řečeno, suberbohatá čtyřstovka už nemá kam couvnout, protože de facto neplatí daně ze zisku. To je v rozporu s celkovými daňovými sazbami bohatých: 70 procent v roce 1950 a 47 procent v roce 1980.

Dobře, necháme peníze bohatým a vyždímejme je z chudých. To je jistě správná politika v epoše neoliberalismu, zvlášť když se 99 % populace vůbec nebouří, je zcela spokojeno se svým údělem a podle svých politických nemožností si jej ještě zhoršuje. A co tak zdanit bohaté nadnárodní společnosti a daňové ráje, kam legální, ale zločinné zisky těchto lidí jdou? Jak fungují US-korporace, to ukazují tato čísla. Pět hlavních amerických technologických firem se sídlem v USA - Apple, Microsoft, Google, Cisco Systems a Oracle - mělo na konci roku 2014 hotovostní rezervy ve výši 430,3 miliard USD, z nichž převážná většina byla držena v zámoří. Podle nové zprávy od Moody's Investors Service platí, že za posledních pět let představoval technologický sektor celkově 56 % celkového nárůstu podnikových peněžních prostředků v off-shore. Trump sice odpustil privátní daně miliardářům, ale na válku a na umoření dluhů musí někde peníze sehnat, tak daní firmy. Vláda USA vybírá z repatriované hotovosti 35% daňovou sazbu, ale podle Oxfamu byla skutečná sazba daně z příjmu právnických osob například u společnosti Apple v letech 2008 až 2014 okolo 25,9 %. Takže Apple dal peníze v hotovosti do daňových rájů, kde si drží 181 miliard USD. Ředitel společnosti Apple Tim Cook v prosinci uvedl, že by „rád“ repatrioval zahraniční zisky společnosti Apple, ale nemůže, protože „to by mě stálo 40 %“. Výborně, to je zdravá firemní politika. My privatizujeme zisk vydělaný na Čínanech ve Foxconnu, a o daně ať se starají ti chudí v USA.

Těch citovaných 5 firem sedí na nezdaněném balíku 1,5 bilionu dolarů v hotovosti, a to k nim nepočítáme Amazon pod Bezosem. Ten se nyní proslavil tím, že nechal pracovníkům na svých pobočkách Whole Foods zřídit banku odpracovaných hodin, které ze svého přesčasu můžete dát nemocným koronavirem. Tento miliardář jim přece nebude přerozdělovat firemní zisky. Nejsme ve skandinávském socialismu a Sanders už prohrál prezidentské primárky. Co Bezos vydělá za den, to by zaplatilo zdravotní prázdniny všem zaměstnancům jeho firmy. Ale správný neoliberál nemůže nechat lidi zlenivět, jen umřít v bídě. K tomu poslednímu bodu viz Analýza ČNB: Jak jsme se za 30 let probojovali do chudoby.


Co se děje s daňově ukradenými bilióny


Ty šly do obchodu s deriváty, kde jednoduše řečeno peníze plodí další peníze, a to hodně rychlým tempem. Stačí se podívat na graf růstu tzv. finančních derivátů za posledních deset let, když začínaly na nule. A protože se privatizují zisky, viz výše, někdo musí socializovat ztráty. Technicky se o to postaralo zrušení Glass-Steagallova zákona za prezidentování Obamy v roce 1999. Tento zákon investičním bankám zakazoval od roku 1936 jít s penězi střadatelů do finančního kasina a tam se chovat jako šílený. Takže finanční deriváty se množí neuvěřitelným tempem a o jejich cirkulaci a částečné umoření se starají banksteři v privátním americkém Fedu a jejich evropští soudruzi v neprivátní, ale podobně fungující ECB. Obecně platí analýzy financí v tematickém čísle z roku 2019 nazvaném Dluhový dolar, má láska. Ale mezitím přišel koronavirus, ropa stojí 20 dolarů za barel a USA ji doma produkují za 50. K tomu všemu USA prohrály další tři imperiální války (Afghánistán, Sýrie, Irák). Přišla panika na trzích a v bankách a dluhový dolar se dostal pod zásadní tlak. K tomu byl článek Pánové, zavíráme krám, aneb Helikoptérové peníze napsaný pár měsíců před epidemií koronaviru.

Tak se podívejme, co dělal Fed za masakr bankovní rotačkou na ministerstvu US-financí. A Fed ty doláče masakrovat musí. Vezměme příklad účelové devalvace cen ropy dané neúspěšným nátlakem Saúdů na Rusko, aby pustilo své trhy americké konkurenci. US-olejáři nyní potřebují prodat akcie svých napůl zkrachovalých podniků za dluhový šunt. Aby zůstala alespoň nominální hodnota těchto dluhů, tak se musí přeprat přes státní cedulové banky a přes Fed. Pak vzniknou jiné papírky se státním razítkem a nějaká hloupá národní banka jej musí koupit za poctivě vydělané peníze lidí (Banksterské praktiky současné ČNB). V krizi se budou řetězově sypat i zadlužené podniky a předlužené spekulativní banky. Tím máme zaděláno na tu slavnou akci neoliberálního pohřbu, k níž vysílám onu střelnou modlitbičku. Začněme Fedem, který se sypal už v lednu, kdy se nemělo nic dít, protože končil fiskální rok.Jak sami vidíte, Fed pokračuje v tisknutí helikoptérových peněz už od ledna a v poslední tranši do dělalo 99 miliard dolarů. Cedulový úrok z těchto půjček bankám je prakticky nula, takže se dávají zadarmo. Podle indexu je to nyní 0,00%-0,25% a před koronavirem to bylo 1,25 %. To znamená, že letadlo jde dolů a dolar je za facku. A navíc US-Treasury tiskne Fedu hotovostní peníze proto, aby se uklidnily velké banky. Ty mají potištěné papírky s dluhopisy se záporným úrokem, kterého je ve světě celkem 12 biliónů dolarů. Banky jsou plné tohoto šrotu a potřebují uklidnit věřitele dolarovou hotovostí. Tím se vymění bílý potištěný papírek za potištěný zelený papírek s obrázkem. Iracionální bankovní trhy se tak zvaně "uklidní", protože je zase s čím spekulovat a klamat lidi. Na finančním trhu tím ale vznikla další spekulativní bublina typu hypotéční krize 2006-9. Banksteři tehdy vyšli beztrestně z největší bankovní loupeže v dějinách lidstva (Pohádka o hypotéční Karkulce a nenažraném Vlkovi-Banksterovi). Podruhé se jim to už asi nepovede, protože se sesype celý systém spekulativních dolarů, které nejsou ničím kryté. Tak se podívejme, jak se v USA rozběhlo tisknutí inflačních dolarů v rámci sanace bank zvané Money Market Mutual Fund Liquidity Facility (MMLF).Od začátku roku 2020 a tehdy ještě bez koronaviru se v USA začaly tisknout dolary pro uklidnění vyplašených bank a věřitelů, kteří bankám věřili. Od toho to jsou "věřitelé", že ano. Ale pozor, historicky byly věřiteli banky, dokud se neoliberálně nezbláznily a nezačaly obchodovat s našimi úsporami ve finančním kasinu. V roce 2008 při krachu Lehman Brothers se do systému přes mechanismus MMLF napumpovalo celkem 140 miliard. Ale celková škoda bankovní loupeže byla více než dva bilióny účetně (ale 14 biliónů doopravdy) a ožebračila střední třídu v USA. Viz náš článek o výslechu Fedu před Kongresovou komisí (Chybí 2 bilióny dolarů? Nevím. Můžete s tím něco udělat? Ne).

A nyní přišla k již běžící krizi finanční po epidemii koronaviru i krize hospodářská. Ta sice tiše běžela už půl roku, viz Registr lodní dopravy a klesající HDP Číny, včetně oslabení jejího průmyslového indexu. Ale nyní dostala hospodářská krize další otáčky, protože v karanténě se zavírají podniky a vázne spotřeba. Tak se podívejme, jak spustila rotačky ECB. Ta sice rotačky nemá (ale to nemá ani FED), ale pomohla si tím, že jednoduše prodává dluhové papírky národním státům přes tzv. "kvantitativní uvolňování" (QE). Viz výše uvedené tematické číslo o ekonomice ECB s grafy. Tím dochází k drastické loupeži úspor občanů na úkor jednoho promile, protože se znehodnocuje euro a tím i koruna. Vyplašený Fed potřebuje udržet finanční letadlo ve vzduchu a spustil za koronaviru nový MMLF jako ve zlatých časech krize 2600-9. Ale pozor, rotačky na inflační helikoptérové dolary bankám běžely už dávno předtím.

A naše milá ECB oznámila, že spouští pro ohrožené banky „pandemický QE“ ve výši 750 miliard EU. A naše milá ČNB už přes média spekuluje, že má nadbytek aktiv za silnou korunu a potřebuje nakoupit zase nějaký ten bankovní šrot. A tato kolonie superbohatých není Rusko nebo Čína, aby si koupila do státních rezerv zlato. Toho se zbavila za guvernéra ČNB Tošovského a za nejnižší cenu, na povel výše uvedené kliky super-banksterů. A to je přesně to zlato, kterým Putin vydrží ropnou válku se Saúdy. Za naše peníze se opět nakoupí bankovní sračky superbohatých v klasickém modelu "nám zisky a vám ztráty". A bude se to dělat tak dlouho, dokud nějaké "naše peníze" budou. Až naše lováče dojdou, pak se lidé proberou ze zimního spánku ideologicky pomateného rozumu. Zazvoní zvonec a neoliberální pohádce pro jedno promile bude konec. Jak jsem říkal na začátku, rád bych se toho ještě dožil.


Související články:

32 komentářů :

 1. Tohle jsem čekal,že něco podobného superboháči provedou,jak ještě víc zbohatnout,ale ještě víc dojde k soustředění majetku do několika rukou.Natištěné papírky dostanou banky a přes nastrčené koně,budou odkupovat kolabující firmy,banky.Proto jsem proti tomu,aby nám oligarchové vládli,teď budou odkupovat bankrotující průmysl,zemědělství,služby.

  OdpovědětSmazat
 2. Prasce zabijeme, aj klobásky budú.....

  OdpovědětSmazat
 3. Zazvoní zvonec a neoliberální pohádce pro jedno promile bude konec ....
  Skončí pohádka globálního volného obchodu se směnitelnosti různých měn přes us dolar a začnou vznikat nové měnové zóny.
  Důležité bude jak to dopadne s ECB a eurem, my máme korunu, vrátí se němci k marce? a ostatní k původním měnám? ..

  OdpovědětSmazat
 4. Mimo téma:

  Novinky dnes 16:10 Kamiony s ochranými prostředky, které měly podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) dorazit dnes, budou mít kvůli karanténě zřejmě dvoudenní zpoždědí.

  A takto to jde už přes měsíc,ale spousta lidí tomu ještě tleská.
  A já říkám: "Dejte šaškům rolničky"!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím, že se toho oba dožijeme; banksteři nemají mnoho času, takže to jistojistě dopadne tak, jak píšete!

  OdpovědětSmazat
 6. Nedá mi to, abych to sem nenapsal! Vláda sice dělá hodně, ale opatření která přijímá jsou málo. Když se podíváte na Itálii, je to děsivé! A tady to bude stejné, jestli se něco nezmění.
  Vláda by měla zavést minimálně dvě věci:
  1. Nejdůležitější věc! Infikované uzavřít do hromadné a kontrolované karantény ve velkých sportovních halách, tak jako to udělali v Číně. Pokud to legislativa neumožňuje, měl by takový krok odsouhlasit parlament.
  2. Policisté a dobrovolníci by měli aktivně vyhledávat lidi se zvýšenou teplotou na ulici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano anonyme 17.25. A taky by se všem měli policisté podívat do konečníku, a ty se zvýšenou teplotou na místě zastřelit? Rozšafný názor, hodný demokrata.

   Smazat
  2. 17:25 dovolím si k vám připojit
   3. Konec pendlerů, není v zájmu ochrany zdraví
   4. Konec dovozu našich turistů, jsou sami odpovědni
   5. Konec polopravd a méně politikaření
   6. Více péče (ochran) pro zdravotníky a záhranáře

   Smazat
  3. 17:25 100% souhlas. Hromadné karantény by uvítali především ti nakažení. Rozumíte, někdo si udělá testy, má je pozitivní a teď má jít domů k manželce, dětem, rodičům?!? Nemá kam jinam jít a má ohrozit celou svojí rodinu?
   To se bohužel děje ve velkém. Jako ten Čech, co přišel s koronavirem domů a nakazil manželku. V Itálii se 90% nebožtíků nakazilo od svých dětí, nebo vnuků.
   Hromadná karanténa je absolutní základ!

   Smazat
  4. To jistě nastane za pár dni. Ale nakažení nemají příznaky hned a netuší ze mohou byt nakažení. Když se objevují prve příznaky, tj.za 5 až 10 dni, rodina už bude asi nakažena také. Přitom jedinym příznakem muže byt mírně zvysena teplota.

   Smazat
  5. A mnozí si ani nevšimnou,
   že tu teplotu mají a roznášejí virus všude a je jim fajn. Jenže ti, kteří to od nich chyti, mohou i umřít. Kez by bylo tak snadne odhalit nakazene pomocí bezkontaktního teploměru ... . Také testovat jen ty z cestovatelskou anamnezou a teplotou nad 38 st. C je podle mne pokrytecke.

   Smazat
 7. Ať se to někomu líbí nebo ne, dříve nebo později banky a pojišťovny budou znárodněny. Měnová reforma odebere
  šmelinářům "uspořený kapitál" a Země se opět zotaví. Pár zlodějů skončí v base a nebo pracovním táboře a pak za 70 roků ti nevětší gauneři budou prohlášeni za svaté. Takový už je běh dějin Země, také té naší

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:45 Já prosím o znárodnění vody a vím proč.
   Ten co jí prodal Francii, ji stejně nevlastnil, ta voda je naše (i minerálky).

   Smazat
  2. Já zase prosím znárodnění všeho. Co bylo ukradeno se musí vrátit.
   A jsem přesvědčený, že papež má virus. Vše tomu napovídá.

   Smazat
 8. Tato krize, která musela nutně přijít se teď výborně svede na Corona virus a na Čínu. Jo mají to vymyšlený docela dobře.

  OdpovědětSmazat
 9. Bylo by zajimave zjistit portofilio srotu, ktery CNB pro narod Cesky nakoupila v poslednich peti letech. Ale asi je to statni tajemstvi, takze info jenom pro zasvedcene a spolupachatele. Alespon mame nyni vyhodu, ze se koruna nemusi umyslne znehodnocovat, deje se to bez nas. Mohu jenom kongratulovat.

  OdpovědětSmazat
 10. noviczech
  ...nezapomeňme na Evropu a jejich miliardáře, jen tak mimo, několik vedoucích činitelů od firmy nám dobře známé VW berou důchody o kterých se nezdá ani politikům! Přes 3000,- euro, ale denně, DENNĚ, ..a to už několik let, téměř desetiletí, čím si to tito lidé vydělali a když bych byl na jejich místě, byl bych rád a nebo by mně tyto peníze PÁLILI v ruce, protože to jsou peníze dělníků z výroby??? Jaký charakter mám a jaký systém je spravedlivý??? Jsem vyšší, po lidské stránce než ti druzí???

  OdpovědětSmazat
 11. Celkem nářez a děsivá vize...jenže ti majitelé nám ukradených peněz budou nepostižitelní i když doufám,že je vztek zbídačelé střední třídy dostihne a konopná lana budou pak nedostatkovým zbožím.

  OdpovědětSmazat
 12. Ale pane Umlaufe, nevím zda tu nešíříte nějaké bludy, tak například nějaký údajně indický běžec, protože španělští plži zatím nevystrčili růžky, má tedy dost času a ten vám naprosto fundovaně vysvětlí jak moc se mýlíte, že má doláčů plné konto a teď si za vytvořené zisky koupí něco hodnotného. Jak to vypadá asi by s tím nákupem měl pospíchat, zima pomalu končí a tudíž by mu potom nemusely být dobré ani na zátop.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 13. To samé kvantitativní uvolňování ECB, které Umlauf označuje jako "drastickou loupež úspor občanů na úkor jednoho promile" Dr David o 2 články níž naopak chválí jako majsrštyk Sebastiana Kurze na pomoc státům s bojem proti koronaviru.
  Měli byste se domluvit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem finančně vzdělán, ale zase úplně negramotný nejsem, proto mě zarazily záporné úroky, které se objevily už před současnou krizí. Podle mne je FED i Lagardová u konce s dechem. Nás se to netýká, neb trezory nepraskají přecpané zlatem a o dluhopisy stejně nebyl zájem asi se budou odepisovat.

   Smazat
 14. Coronavirus je ekonomicko biologická válka ( jež se vymkla kontrole) na záchranu dolaru, který je kryt pouze vírou, ZKORUMPOVANÝMI reitingovými agenturami a kradenou ropou.
  Biologická válka po celé Asii. Neděle 2. února 2020.
  https://beforeitsnews.com/foreclosure-gate/2020/02/4-plagues-are-marching-across-asia-simultaneously-coronavirus-african-swine-fever-h5n1-bird-flu-and-h1n1-swine-flu-2450263.html
  Po celé Asii pochodují současně 4 rány: Coronavirus, africký mor prasat, ptačí chřipka H5N1 a prasečí chřipka H1N1.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak vite , ze musite mit pravdu, a ze rozumite tomu ,cemu nemate rozumet??

   zirafa

   Smazat
 15. Glass-Steagalův zákon zrušil prezident Clinton v roce 1999, protože mu hrozil impeachment ( díky lžím o vztahu se stážistkou Monikou Lewinskou. Clintonovi ( známému vlčáku a účastníku večírků s mladými dívkami u Epsteina) byla Lewinská do Bílého domu nasazena, aby se stal vydíratelným . Pod tlakem odvolání z úřadu Clinton zrušil výše jmenovaný zákon ( vedlo to ke krizi roku 2008) a v srpnu 1998 nechal odpálit 200 raket Tomahawk na Afgánistán a Súdán - aby se ukázal " jako rozhodný velitel"
  - byl loutkou v rukou " loutkovodičů jako naprostá většina prezidentů USA ( ti kteří se nepodrobili byli buď zastřeleni či z úřadu vyštípáni pod smyšlenou záminkou , případně bylo zabráněno jejich zvolení na druhé volební období ) - Kennedy, Nixon, Carter.

  OdpovědětSmazat
 16. Z toho plyne jedinne.... rychle zautocit na Ruskou federaci, vyuzit zblble lidstvo koranovirem a zmocnit se jeho nerostnych surovin. To je jedine co by USA a jejich partu ,mohlo zatim zachranit.Hybridni valka jiz jede delsi dobu a nyni prisel cas na valku jineho typu...... Od udalosti typu koranovir v CR bude zrejme jiz hure. Prikazy a zakazy, ktere zde zacinaji (kvuli koranoviru...jenom?) nebudou az do konecneho vitezstvi ( koho vlastne ?) odvolany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slava Tak tomu nevěřte obrana a útok je v RF na nejvyšší úrovni. Těch 20000 provokatérů u jejich hranic může jen provokovat. Pokud fašisté zaútočí tak je RF sfoukne jak svíčku hypersonické zbraně to dokáží.

   Smazat
 17. Pan autor se diví, neboť se mýálí v tom hlavním: Předstírá, že koronavir je přírodního původu a krize, že je jeho následkem. Pokud by si nezbaběle připustil, že koronavir spustili právě proto, aby nastala krize, které se tak diví, přestal by se divit. A navíc: účinky budou mnohem mnohostranější, než si tu zoufá. Prostě vůbec nechápe záměry těch, kdo to spustili. Má svůj fašismus, neoliberalismus, své 1 % a krouží kolem toho jak moucha kolem žárovky, o níž je zřejmě rád, že už je nahrazena dvacetkrát dražší zářivkou. Nechápe příčiny a brečí nad následky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plně souhlasím s názorem anonyma 20.57

   Smazat
 18. Nejsem si jistý, zda stávající anglosaský systém v klidu odumře, jak píše autor v posledních větách čláku.
  To, že inflace je pouze další z daní za používání platidla, daní která je tím větší, čím více hodnot odsávají paraziti ze společného majetku. Jakmile se připustí spekulace s měnou, půjčky na úvěry a správa financí se stane výnosným byznysem, musí zákonitě jednou za období dojít ke krizi. Prostředek určený jako etalon hodnoty práce je degradován na úkor těch, kteří jej vytváří hodnoty svoji prací.
  Pokud dojde k vytvoření opravdu velké majetkové nerovnováhy, přijdou sociální otřesy a nebo války. V jejich průběhu se otřesou stávající pořádky a dojde k vyřešení dluhů a uvolnění napětí. Elity s námi manipulují, neříkají co plánují, klamou a vydávají se za spasitele a nosiče světla. Jen málokdy byl diktátor osvícen a pro lid udělal něco opravdu pozitivního.
  Virus ... jeho vypuštění není náhodné. Osobně si nemyslím, že vznikl v přírodě. Pokud se zamyslíme, vezmeme v potaz prostředky nalévané do výzkumů zbraní všeho druhu, včetně biologických, je velmi nepravděpodobné, že by tyto výzkumy probíhaly v úrovni poznání a byly 100% bezpečné pro populaci.
  Vládní opatření byla přijata pozdě. Buď z důvodu různých okolností a nebo z důvodu .. odhadu a zajištění rozšíření nákazy do jistého procenta populace. Možná spekuluji, ale tomu kdo sledoval dění v Číně je konání naší vlády nepochopitelné.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anglosaský systém neodumře v klidu, bude kolem sebe kopat jako kobyla v posledním tažení. Ba, může i zničit svět, jak ho známe.
   Sociální otřesy - na ty se připravují a chtějí nás dostat co nejdříve pod totální dozor a kontrolu. Jak bude skvěle jednoduché poslat někam jen ty "anonymní drony" ...
   Ne náhodou opravdoví "vládci" vyznávají ve skutečnosti jinou religii, než prostý lid. A pamatujte si, že nám ani tak moc nelžou, jen správně formulují podle námi "pozapomenutých správných významů". Viz třeba demokracie, forma vlády de facto otrokářů v otrokářském státě, která platila, v tom smyslu jak ji máme chápat, jen pro vyvolené.
   Oni povětšinou jen "něco vhodného využijí", konec konců se mohlo jednat o náhodný "únik", který se prostě hodil. Jiná věc je, že je, podle mého, s pravděpodobností 99,9999 tento virus umělého původu. A samozřejmě je tu otázka etiky a morálky, kterou oni prostě opět uznávají jen "mezi sebou".
   Těžko teď spekulovat o tom, jak je to s včasností zásahů naší vlády. To se možná nikdy s jistotou nedozvíme. Jen tak si projděte "reakce" jednotlivých zemí EU. Nejspíš to vše odstartovala až kritická počáteční situace v Itálii. A také to, že se může jednat o "nešťastně zmutovaný" kmen viru.
   Zatím je jisté jen to, že je to až neuvěřitelně překvapivě včas vyhlášená světová epidemie, než za "působení" jiných "podobných" virů i když se jednalo o mnohem větší počty lidí.
   To by také mohlo znamenat, že nám stále neříkají zdaleka celou pravdu o celkové situaci ve světě.

   Smazat
 19. Slovenský politický a mediální analytik, publicista a občanský aktivista Eduard Chmelár na své facebookové stránce reagoval na prohlášení generálního tajemníka severoatlantické aliance Jense Stoltenberga, že NATO žádá od členů 'plnění závazků ' ke zvýšení vojenských výdajů na 2 procenta HDP i v době pandemie koronaviru.

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020032011687038-chmelar-o-prohlaseni-stoltenberga-je-to-silene-a-nepricetne/

  OdpovědětSmazat
 20. Co může normálně myslící člověk čekat od alkoholika, narkomana, pedofila, buzeranta, lezby, gemblera a podobných závislostí zdegenerovaných lidí. To že vytváření nějakých hodnot bez užitku je na úkor vytváření skutečných hodnot a vede ke krizi mu musí být zřejmé. Jsme ve stavu kdy pseudo hodnoty převažují a tak se musí něco stát. Krysa zahnaná do úzkých dokáže dělat takové věci co si ani neumíme představit. Kapitalizmus je ve své podstatě amorální a parazitický proto je schopný pro své uchování udělat vše.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.