Reklama

neděle 22. března 2020

To nejhorší teprve přijde, varuje bezpečnostní expert z Izraele Lidé budou krást a loupit. EU se nejvíc klepe, co na opatření řeknou místní muslimové

Bezpečnostní expert David Bohbot
22. 3. 2020  ČeskéNárodníListy
Rapidní zhoršení vnitřní situace je realitou. Pokud rázně nebudeme řešit nepřizpůsobivé či odmítače zákazů, je třeba je internovat. Tak ochráníme nejen naši společnost, ale i je samotné. Jde o tisíce lidí! Do toho akutně hrozí řecko–turecká válka, kterou Unie odmítá přeplácením Erdogana a snahou otevírání vnějších hranic pro uprchlíky. EU se evidentně již nyní obává reakce muslimů v západní Evropě, a tak tento fenomén je ještě nebezpečnější než samotný koronavirus. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz izraelský bezpečnostní expert, žijící v ČR, David Bohbot.


Co říkáte mimořádnému stavu – přišel včas, či pozdě? A jak podle vás na něj reagují obyčejní lidé?


Podle mě měly přijít poslední kroky vlády dřív. Vláda také musí být tvrdší. Vidím pořád hodně lidí, kteří nedodržují pravidla. Myslím, že obyčejní lidé tvrdší kroky vítají, protože mají strach. Vidí, co se děje v Itálii a v Rakousku, a čekají, že kroky vlády tomu zabrání. Bohužel nejsme ani zdaleka na konci. Nemoc teprve začíná a můžeme očekávat, že do měsíce bude klidně 5 000 lidi nemocných a možná až 50 mrtvých. Je čas vzít věci pevně do rukou. Těžké časy vyžadují tvrdé kroky a pevnou vůli.


Lze odhadnout, jaký vliv bude mít epidemie na naši bezpečnost?


Bude to mít velký vliv. Kvůli nezaměstnanosti a nedostatku financí poroste kriminalita. Prázdné budovy a obchody budou lákat zloděje. Lidé budou krást a možná i loupit ze strachu z nedostatku. Poroste agresivita. Velkým rizikem jsou lidé, kteří už dnes žijí z krádeží. Kvůli karanténě se budou pohybovat hlavně v noci a budou hledat jiné cesty, jak přijít k penězům na drogy a alkohol. Noc bude nebezpečná.


To zní strašidelně. Doufám, že naše bezpečnostní sbory jsou připravené na tuto situaci reagovat!

Podle mě nemají dostatečné kapacity lidí a vybavení. Jestli bude tahle situace trvat dlouho, policie začne selhávat. Policisté jsou jenom lidi a můžou onemocnět. Chybí jim zdravotnické vybavení a neumí s ním zacházet. Proto se musí do bezpečnosti zapojit obyčejní občané, jako se zapojili do pomoci zdravotníkům.


Co ale my jako občané můžeme udělat, když je karanténa a omezený zákaz vycházení?

Mluvil jsem o tom už několikrát a říkal jsem, že potřebuji na přípravu více času. Ale už ho moc není, a proto musím začít. Chci vytvořit skupiny dobrovolníků, kteří budou ochotni věnovat zdarma jejich čas a pomáhat policii. Nesmí být trestaní a nesmí být extremisté. Musí být zdraví a fyzicky zdatní. Chci podat oficiální nabídku a žádost na Ministerstvo vnitra. Musíme začít fungovat pod dohledem policie. Získáme tím hned dvě pozitivní věci najednou: více očí a rukou v ulicích a mnohem lepší vztah mezi policií a občany.  (MUDr. Marek Obrtel založil Domobranu, což je podle redakce NR základ "pomocného sboru" věnujícího se po boku Armády ČR a Policie ČR zvýšení bezpečnosti občanů naší země)


Myslíte, že lze současnou pandemii přirovnat k těm středověkým, například k černému moru, který usmrtil čtvrtinu obyvatel tehdejší Evropy?

Určitě ne k černému moru. Ani po deseti letech a dvaceti pěti milionech mrtvých nikdo nevěděl, co je to za nemoc a jak ji zastavit. Dnes jsme už po dvou týdnech věděli, o co jde a jak zjistit, zda je člověk nemocný. Naše situace je mnohem lepší.


Potencionálním rizikem, a to nejen zdravotním, ale i bezpečnostním, jsou lidé bez domova a sociálně nepřizpůsobiví. Ti těžko mohou být doma, když domov vesměs nemají.
Tito lidé představují opravdové riziko. Jen v Praze jich je několik tisíc a v celé České republice asi dvacet pět tisíc. Není přehled o jejich pohybu a zdravotním stavu. Vím, že to je tvrdé, ale měli by být udržováni v karanténě do doby, než epidemie skončí. A to i proti jejich vůli. Může mi jich být líto, ale nesmíme připustit aby lidé, kteří dávají společnosti nejméně, byli pro nás nejvíce rizikoví. Kromě toho, tento krok by chránil i je samotné. Nemocní a opuštění přece můžou klidně umřít někde v kanále sami a bez pomoci.

Co říkáte na krok Německa, které zastavilo konvoje s pomůckami, mířící k nám, do Maďarska, Švýcarska a Rakouska, které si tyto státy v zahraničí zaplatily, a bez skrupulí je zrekvírovalo?

Vadí mi, že jsme jako stát nereagovali. Kdybych byl premiér já, nebo někdo silný jako Jaroslav Foldyna nebo Lumír Němec, byla by reakce tvrdší. Slabá nebo žádná reakce přivolává opakování.


Jak vidíte situaci na řecko–turecké hranici? Migranty okázale podporuje turecká armáda i policie.

Vidím ji jako větší hrozbu pro naši bezpečnost, než je koronavirus. Situace na hranicích s Řeckem může skončit použitím zbraní. Jestli bude NATO a Evropská unie ignorovat, co dělá Turecko, je konfrontace nevyhnutelná. Vedení EU se bojí reakce muslimů v západní Evropě, kdyby Řekové použili zbraně. Chce, aby Řecko otevřelo hranice a pustilo na svoje území a dál do Evropy lidi, o kterých nic nevíme a kteří nejsou našimi přáteli.


Turecko si v těchto dnech v EU „vyřvalo“ pod nátlakem další peníze. Jak dlouho ještě budeme ustupovat?

Slabošské vedení způsobuje slabošské chování v celé Evropě a zvyšuje v ní bezpečnostní rizika. Winston Churchill to řekl správně: krmíme aligátora a doufáme, že nás sežere jako poslední. Dokud Erdogan nezahájí válku s Řeckem, nepochopíme, že chce islamizovat celou Evropu. Může to skončit válkou. Řekové brání i nás a měli bychom jim dát podporu a pomoc. Jsou také naši spojenci v NATO.


Jak predikujete další vývoj v Česku? Dojde k úplnému zákazu vycházení? Současný rádoby zákaz vlastně nikdo nekontroluje.

Úplný zákaz vycházení není ani možný. Lidi musí nakupovat jídlo, potřebují léky a musí fungovat služby. Musí pracovat taky lidi v elektrárnách a vodárnách nebo zemědělci. Ti musí chodit ven a je důležité, aby byli zdraví. Jako třeba doktoři a policie.

Policie ale musí pracovat dobře. Musí hlídat, aby lidi dodržovali pravidla, a když jsou v karanténě nebo nemocní, aby nechodili ven. Proti těm, kteří to budou porušovat, musí tvrdě zasahovat. Musí chránit doktory, sestry a další, kteří nemůžou zůstat doma.

Už jsem mluvil o riziku, že bude klesat bezpečnost. Že dojde ke krádežím a loupežím. Proto musí být venku i lidé, kteří budou pomáhat policii situaci zvládnout. Strážní na objektech a pomocníci policie. A nečekejte, že se všechno zlepší rychle. Tenhle stav může trvat i několik měsíců, hodně lidí přijde o peníze a o práci. Ale budou naživu a můžou začít znova.


A ještě otázka na závěr. Můžeme se nějak poučit z toho, co se stalo?

Vidím jediné poučení. V případě nouze nám nepomůže ani žádný mezinárodní vůdce, jako vystupovala Amerika při epidemii Eboly, ani žádná Evropská unie. Každý hraje sám za sebe. Musíme vytvořit silnou moc, založenou výhradně na místních obyvatelích a národní produkci.


15 komentářů :

 1. Hm, pod to se dá podepsat a je to asi i názor všech mimokavárenských a poctivě se živících. Jen, želbohu, právě ti druzí, kavárenští, jsou disciplinované volební stádo, obsadili masmédia, vytvořili síť politických ziskovek a kulturtrégrů. Prosazovat se to bude těžce.

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud se nepletu, máme na svém území i německé banky. resp. banky s německou účastí. Pokud nám byl zrekvírován náklad německou vládou, měla nastoupit reakce v obstavení aktiv těchto bank. A peníze ať si strčí Němci někam.
  Je zvláštní, jak rychle dokážou reagovat státní složky u Čechů v případě porušení platební kázně. Stačí nezaplatit včas složenku a během několika měsíců mám obstavený účet a exekuci na plat.
  A televize mlčí. Už teď je obraz Bruselu notně poškrábaný. S každou další ukázkou neschopnosti to bude jenom "lepší".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ono se to krásně povídá ale maličko zapomínáme, že jsme poukazovali na to, jak za komoušů nebylo to a to vesměs nijak závažné věci a jak jsme tleskali pro vznik supermarketů, které nejsou naše, jak jsme hovořili o tom, že je zbytečné tolik pěstovat,, když to můžeme dovézt. No a nyní si sklidíme ovoce naší blbosti. Jak se říká "košile bližší kabátu" může se stát, že tady nastane pěkná mela, protože naše zemědělství ze soběstačnosti dnes pokrývá naši spotřebu cca z 30ti %, malé obchůdky na vesnicích neexistují, peněžní ústavy jsou v cizích rukou. Co asi budeme dělat, když ty markety a hlavně vlády těch zemí, kterým patří v krizi, která je čím dál větší, přivřou kohouty? No naštěstí už začíná jaro a vyráží nová tráva, abychom se případně mohli napást, když s rokem 89 u nás zemřel zdravý rozum. Nebo snad dojde k tomu, že se i těm mladším konečně rozsvítí v těch palicích? Že by konečně někomu došlo, že soběstačnost znamená svobodu a nezávislost na cizácích, kteří nás vždy nechali v krizích na holičkách? Konečně si uvědomí, že předchozí generace vytvořili nezávislost tohoto státu, kterou jsme rokem 89 nechali zničit a to i tím, že jsme zcela svobodně rozbili to, co předešlé generace od opuštění Rakousko-Uherska vybudovali nejen v zemědělství ale i v průmyslu a také v obraně vlasti. Stačí se podívat na naše pohraniční pevnosti a vzdát hold těm, kteří byli ochotni za jakoukoliv cenu bránit svobodu naší země proti všem, což nebylo poprvé. Bohužel se mezi námi dnes najde spoustu zrádců, kteří se snaží na naši historii naházet kupy hnoje, vymazat statečnost tohoto národa a naopak omluvit lumpárny agresorů, se kterými se dnes bratříčkujeme. Dnes, pokud by došlo ke konfliktu s Ruskem bude pár našich vojáčků de fakto součástí Bundeswehru čili wehrmachtu. Pak se budou v hrobě obracet všichni ti, co padli za naši svobodu ať na východě či západě a statisíce našich umučených civilistů.

   Smazat
 3. Ako prvu priorutu, vidim obnovit potravinovu sebestacnost nasich statov. Bez toho to nepojde. Politici by sa mali zamysliet a zacat okamzite konat.Bez toho to bude velmi tazke, ved sme zavisli na dovoze potravin z cudziny. Ak sa tak urychlene nestane zomreme hladom.

  OdpovědětSmazat
 4. Ak nezacnu nase staty pracovat na nasej potravinovej sebestacnosti, bude zle. V dnesnej dobe kope kazdy sam za seba. Dufam ze to nasi politici pochopili, lebo ak nie, bude problem. Sme plne zavisli na dodavkach z cudziny a nepotarame sa o svojich ludi. Po tom, treba riesit ochranu a vsetko ostatne. Snad sa to este da napravit.

  OdpovědětSmazat
 5. Trochu na odlehčení.

  Nezoufejte, a vězte, že jsou zde na tom lidé na tom mnohem hůře, než být zavřený v karanténě. Třeba onkologičtí pacienti, kardiatici, lidé před a po transplantaci... Při vašich problémech myslete i na ně, jaké to při tyto lidi musí v těchto časech být. Oni to musí zvládnout také a přitom to velice často nejsou starci nad hrobem, ale mladí lidé a lidé ve středním věku, dosud produktivní, aktivní, plní života a potřební. Nechtějí umřít a spolu s nimi se za ně modlí jejich rodiny, přátelé, kolegové. Co je proti tomu opatření proti epidemii, když jste v plné síle a zdrávi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano anonyme 8.54- a ještě ke všemu je zakázáno tyto nemocné navštěvovat. Trpí a pomalu umírají,a nemohou se rozloučit ani se svými rodinami. To já vidím jako nejhorší a zbytečné opatření. Nikomu to nepomůže - tam měla být udělena výjimka. Dnes - i kdybych umíral, za nic na světě se do špitálu odvézt nenechám, protože už bych neviděl své blízké.Je to o obrovském sobectví - v ČR se nákaza rozšířila z Prahy - tam je a bylo nakažených nejvíce, je plná celebrit a zbohatlických šmejdů, kteří rajdají po světě, pro ně je to výraz svobody. Praha měla být vystavena karanténě a uzavřena nejdřív, a šíření nákazy by se bylo zabránilo, ale nestalo se tak.Proč? Na to není odpověď. Vrchol pokrytectví.

   Smazat
 6. To je fakt strašný jak berou ohledy na slimáky co si tam natahali. Je to snad ještě země skopčáků kterých je tam většina.

  OdpovědětSmazat
 7. EU přece vnější hranice uzavírá a ne otevírá. To by snad měl bezpečnostní expert vědět! Jsou pak další jeho úvahy podobně podložené??
  wc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU je smrt pro evropské národy,musí zaniknout!!!!!!

   Smazat
 8. Tenhle "expert" si cucá z prstu svoje "varování" a cileně zvyšuje pocit ohrožení? Jediné s čím se dá souhlasit je postavit se proti Erdoganovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych to tak nebagatelizoval...
   http://svobodnenoviny.eu/svedsko-na-pokraji-civilni-valky-sef-narodni-policie-pomozte-nam-pomozte-nam/
   http://www.protiproud.cz/politika/4367-dansko-take-na-ceste-ke-kolapsu-proc-se-o-tom-nemluvi-media-falsuji-statistiky-demograficky-upadek-a-nahrada-muslimy-nechteji-se-ucit-ani-pracovat-dezinformace-a-politicka-korektnost-co-politici.htm

   Smazat
 9. To, že katastrofické situace využívají kryminální živly v masovém měřítku, poznali v New Orleans za povodních.
  Další problém vidím v tom, že nejsme soběstační, zejména v potravinách...pokud přežijem...tak by dnešní situace měla být poučení..

  OdpovědětSmazat
 10. Zda se mi komicke jak chce tzv. bezpecnostni expert zde vytvorit skupiny dobrovolniku pomahajici policii. Doufam, ze se takove sbory ustanovy po vzoru SA (puvodne v roce 1920 jako "Saalschutz" koncipovana, coz je asi ekvivalent dnesnich vzhazovacu v nocnich podnicich), jejichz hlavni cinosti se nepochybne brzy stane fackovani lidi chodicich bez rousek a kopani do bezdomovcu. Za komunistu jsme meli pomocnou straz VB, a je nesmirna skoda, ze se po sametaku zrusila. Navrhl bych panu expertovi oslovit jeji byvale cleny. Madl mu jiste pomuze v tom ja oslovit tyto dedky.

  Nevim proc nemohou bezenci z Turecka jit do Izraele, ktery se spolu z Tureckem na rozvratu Iraku a Syrie podilel, a tak se o existenci bezencu notne zaslouzil. Evidentne se tamni rezim nepoucil a stale dela vse mozne aby tento chaos dale pretrvaval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:54, pokud bude potřeba, podobné jednotky a la PS VB se dozajista v čase nouze vytvoří.

   Do Izraele Erdogan samozřejmě migranty nepošle, proč by to dělal? On dostane od Izraele nějakou finanční injekci anebo myslíte, že Izrael zaútočí na Rusy a Asada?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.