Reklama

sobota 14. března 2020

Turecko ničí európske hranice pomocou pancierových vozidiel. Gréci zverejnili šokujúce (video)

Andrea Lopatková
14. 3. 2020    HlavnéSprávy
Grécke úrady zverejnili šokujúce videozáznamy zachytené kamerou s nočným videním. Záznamy zobrazujú turecké taktické obrnené bojové vozidlo, ktoré ničí hraničné oplotenie pozdĺž grécko-tureckej hranice, aby pomohlo útočníkom z radov prisťahovalcov, z ktorých väčšina sú muži v bojovom veku, nelegálne prechádzať do GréckaSnímka z videaTento krok tureckého režimu prichádza, keď sa na turecko-gréckej hranici zhromaždili desiatky tisíc migrantov po tom, čo turecký prezident Recep Tayyip Erdogan splnil svoj dlhodobý prísľub „otvoriť brány“ a zaplaviť Európu migrantmi.

Video bolo zhotovené v noci z pozorovacieho miesta na gréckej strane pozemnej hranice. Turecko využilo pri zákroku taktické obrnené vozidlá Hizir 4 × 4 ktoré zakúpilo v roku 2019 v programe s financovaním 75% Európskou úniou.

Je to až nehorázna drzosť, že Turecko používa na zničenie vonkajších hraníc Európskej únie vybavenie financované z európskych prostriedkov, a pomocou našich peňazí tak aktívne napomáha k tomu, aby mohli muži z radov prisťahovalcov v bojovom veku zaplaviť náš kontinent.

Šokujúce záznamy z oblasti Kastancie blízko grécko-tureckých hraníc zobrazujú desiatky mužov v bojovom veku migrujúcich v čase útoku slzného plynu na grécke sily a pri súčasnej pomoci tureckých orgánov pri odstraňovaní hraničného plotu pomocou EÚ financovaných obrnených vozidiel.

Turecký vojenský personál tiež použil slzný plyn, hádzal omračujúce granáty a strieľal prázdne náboje smerom k gréckej štátnej hranici.

Minulý piatok grécky premiér Kyriakos Mitsotakis počas rozhovoru s CNN vyhlásil dohodu medzi EÚ a Tureckom za rok 2016 za „mŕtvu“, pretože „Turecko sa rozhodlo dohodu úplne porušiť“. „To, čo riešime, nie je problém migrácie alebo utečencov,“ uviedol Mitsotakis v rozhovore. „Turecko vedomým pokusom využívať migrantov a utečencov ako geopolitických pešiakov na podporu svojho vlastného záujmu.“

Podľa gréckej vlády sú iba štyri percentá migrantov, ktorí v posledných dňoch úspešne prekročili grécku hranicu, Sýrčania. Grécka vláda má veľkú dôveru svojich občanov: až 76 percent Grékov podporuje to, ako ich vláda na pokus o inváziu reaguje.
30 komentářů :

 1. Turecko vede zcela regulérní útoky na území členského státu EU. K čemu potom je celé to slavné NATO a EU. Stačí jeden pošahanej Turek a odpověď je nasnadě. Hitler, Chamberlain a Daladier by se v dnešní době zajisté ihned orientovali. Historie se stále opakuje a kupodivu stále vítězí ten odhodlanější. Bojím se, že tím je Erdogan, my máme smlouvy, závazky a morální povinnost, jenom to odhodlání, hájit své vlastní zájmy, ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:15 K čemu je celé NATO,EU, ví každý myslící člověk. Asi k tomu, jako u nás SENÁT.

   Vymazat
  2. Andreo,
   není nic staršího, než včerejší noviny !
   Tohle video a článek k situaci na řecko - turecké hranici, byl uveřejněn již 9.t.m.
   na Aeronetu, což je pro tebe asi desinformační,
   že ano...
   Tak nehledej senzaci tam, kde už není.

   Vymazat
  3. Turecko napadlo zpřátelený stát ve zbrani. Nás napadlo hned pět zpřátelených států ve zbrani. tyhle pakty jsou fakt na hvno. Komu člověk má věřit. já teda věřím, že jednou přijedou naší amiodemokracii zachraňovat tanky,které nebudou mít bílý pruh ale bílou hvězdu.

   Vymazat
 2. A čo si Kefalín představujete po hentakým invaze, ha?

  OdpovědětVymazat
 3. Erdík začíná odhazovat svůj poslední trumf, nastává velký poker. Pokud EU potřebovala nějaký důvod, proč něco udělat a ne jenom planě od kecbedny žvanit, má jej. Bude zajímavé sledovat, kde seženou notičky k dalším krokům a jak na to také zareaguje Erdík, jestli potopí armádu, jako já o ničem nevěděl, já nic já muzikant, tak to mu asi taky nepomůže, pokud mu může vůbec něco pomoci. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 4. Všechny škody dát Turecku k náhradě i ty, co způsobí jím "exportovaní" "sirotci" - miláčci paní Šojdrové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dát na hranice minomety a musliman je dobrej....do kafilerky!!!!

   Vymazat
 5. RPG by asi problém vyřešil, i pan Molotov by dal určitý signál.

  OdpovědětVymazat
 6. EU vede ženská, SRN vede ženská. To se možná hodí v pořadu typu peče celá země ,ale nikoliv pro postavení Erdogana do latě. Obnovení nějakého řádu na hranicích EU je za těchto okolností v nedohlednu, obzvlášť když je tento stav výsledkem politiky frau Merkel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:58 Natož když se dámám ukáže foto nějakého toho ztrápeného nezletilce, který za normálních okolností radostně poskakuje v zemi původu s RPG, nebo kalašnikovem a praží po všem co se pohne.

   Vymazat
 7. Turecko porušilo čl. 1 Washingtonské smlouvy (zakládající smlouvy NATO), kde se všichni signatáři zavazují, že se zřeknou použití síly při řešení sporů s jinými zeměmi. Současně byla naplněna podmínka pro aktivaci čl. 5, jelikož byla členská země NATO vojensky napadena (obrněné vozidlo ničící obranná zařízení na jejím území), takže se ostatní členské státy mají ihned rozhodnout, jakým způsobem vojensky napadené zemi pomohou. Osobně bych byl pro vyslání dostatečně silného vojenského kontingentu z členských zemí na ochranu řeckých hranic, aby Turecko vidělo, že ostatní státy NATO jsou odhodlány se bránit i bránit svého napadeného spojence. Teď hned. Pokud to neudělají ostatní státy NATO, udělá to Erdogan. A vyšle na řecké hranice své vojáky (na pomoc "běžencům ohrožovaným řeckou policejní a vojenskou zvůli"). A klidně taky třeba i přes hranice. Však si v Sýrii už vyzkoušel, že mu v libovolném překračování hranic jeho vojáky nikdo z Evropy bránit nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:24 Turci už si to vyzkoušeli na Kypru. Ten uż je léta rozdělený na dvě části. Mají to v národní povaze Osmani a Erdogan ví moc dobře na kterou strunu má zabrnkat.

   Vymazat
  2. To je bezvadny , NATO utoci na NATO !!

   Vymazat
 8. Úmyslný útok proti státní hranici s použitím armádních sil a prostředků? Toto už lze ze strany Turecka považovat za agresi proti Řecké územní svrchovanosti.
  A není to agrese jen proti Řecku, ale proti celé unii.
  Platí tedy nebo neplatí principy kolektivní bezpečnosti a závazky k obraně evr. států?
  Snad nám to naši vládní petříčci či hamáčci vysvětlí ...

  OdpovědětVymazat
 9. Řecká vláda by měla požádat o internacionální pomoc k obraně hranic státy i dobrovolníky a na násilné boření zábran a překračování hranic odpovědět násilím - ústupky a uplácení křiváka Erdogana již nevedou k ničemu. Turecko je nebezpečím pro Evropu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mozna pozadat Rusko o pomoc proti NATO clenovi ?

   Vymazat
  2. 3:54 Řada států již deklarovala svou připravenost pomoci Řecku bránit hranice proti invazi parazitů vysláním např. policistů. Podmínkou je samozřejmě zájem Řecka. Vaše poznámka o pomoci Ruska proti NATO členovi je slaboduchá. NATO se stalo zločinným spolčením neplnícím ani jediný skutečný závazek plynoucí z prvního článku své zakládací smlouvy. Vztah Turecka a Řecka je ze známých důvodů dlouhodobě nepřátelský a nyní na pokraji války.

   Vymazat
 10. A co na to NATO? Jakpak řeší smlouva NATO válečný konflikt mezi členy NATO. Tedy ale EU i NATO ŽE BY POLOŽIL NA LOPATKY ERDOGAN? A proč ne, když nedovde armáda NATO ochránit hranice členských zemí. K čemu ja takové ardmáda? Aby vedla teroristické války proti slabším, jako je Sýrie, Srbsko, Irák, Libye, Grenada? 6e by NATOI bylo až takovou sešlostí zbabělců? No Řeko-Turecké hranice poíhlídat neumí, stejně jako ta česká pár km hranie z Rakouskem dokonce jen "na zkoušku". A v té zkoušce propadla! A to do ní investujeme 150 miliard Kč, na jednoho "bojovníka" to je cca asi 7 milionů ročně a jeden každý občan ČR přispívá 15.000 Kč. (4člená rodina 60 tisíc Kč - dva průměrné měsíční platy!) Znáte užitečnější a lidštější využití? Poraďte politikům!

  OdpovědětVymazat
 11. Zatím sice není otázka migrantů na 1.místě. vyhrává CVP09 ,ale vystpupení T.Okamury si zaslouží pochvalu.

  OdpovědětVymazat
 12. Já bych to viděl jednoduše.
  Když někdo po nás něco chce, tak má přicházet s pokorou.
  Pokud se domáhá vstupu násilím , tak je to vetřelec a jako s takovým má být naloženo.
  Celý prostor zaminovat a všude dát výstražné cedule s tím, že vstup do minového pole je na vlastní nebezpečí.
  A vzhledem k tomu, že tu máme demokracii, tak nikoho nenutíme, aby tam vstupoval, ale na druhé straně mu v tom ani nebudeme bránit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyz se na ne podivate , jsou schopni vybit pul Recka ,protoze musi co Evropy. Za kazdou cenu. A Erdogan je uplne to stejny akorat ma armady..

   Vymazat
 13. Nejen, že ničí ploty, ale střílí po řecké pohraniční policii, dodává invazníků kleště na plech, nože a molotovy. Přesto EU tlačí na Řeky, že pokud nepřestanou "týrat" ubohé sirotky a běžence před krvavým režimem Asada, budou postihovat Řeky. Že prý je musíme všechny přijmout a rozdělit si je.

  OdpovědětVymazat
 14. Jediná odpověď je střílet na každého barbara (turka nebo jiného nájezdníka) a střílet velmai přesně. Smrtelně.
  Jinak je to jen takové bu,bu bu. A tím neodeženete ani vzteklého čokla.
  Václav


  OdpovědětVymazat
 15. Země NATO útočí na zemi NATO... A v téhle gangsterské společnosti se i my nacházíme. Komu půjdeme nakonec na pomoc? Turkovi, nebo Řekovi?

  OdpovědětVymazat
 16. To je fakt strašný co se děje měli mu to vozidlo rozstřílet je vidět jak by rád islamizoval Evropu.

  OdpovědětVymazat
 17. všichni dnešní politici zaprodají všechno jen aby zůstali u moci.Prodají národ a lid protože jim byla slíbená moc a vládnutí ze strany kapitálu.Tak jako před Hitlerem našim, francouzským ,španělským ,slovenským, maďarským, řeckým, srbským a ještě dalším vládnoucím elitám.Jen taktická chyba Hitlera u Dunkerque a v Rusku změnila vývoj.Ale po mnoha letech tyto omlazené elity založily EU a vše je jejich.Tečka. A teď hr na Rusko s nerostným bohactvím.

  OdpovědětVymazat
 18. https://www.arfa.cz/bravo-statecni-recti-traktoriste-brani-evropu-video-misto-necinne-armady-evropske-unie-postrik-misto-slov-kdo-kdyz-ne-my-kdy-kdyz-ne-ted-unikatni-zabery-migrantu-strihajicich-draty-video/#.XmjkeXJKi70
  https://www.arfa.cz/prave-ted-ohnive-peklo-na-reckem-ostrove-lesbos-ubytovna-migrantu-jedna-stastna-rodina-v-plamenech-revoluce-proti-evropske-unii-a-vlade/#.Xme9InJKi70

  OdpovědětVymazat
 19. Ano. Vykropit je prasečí keldou; ale i v hrobech jejich... Ale nastal čas střežit hranici Evropy pro nás, Evropany, po Masarykovsku. O hranicích se nejedná, o hranice se střílí! A nekompromisně!

  A špína, která za to dehonestuje, a dokonce MÁ TU DRZOST kriminalizovat pohraničníky MRZNOUCÍ NA ČÁŘE... když plnili svoji povinnost k OTČINĚ a ČESKÉMU NÁRODU... patří do koše se smradlavým svinstvem.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.