Reklama

sobota 28. března 2020

V krizi poznáš kreténa


Tribun
28. 3. 2020 Tribun
Kreténa samozřejmě poznáme všichni, vždy a spolehlivě: Jsou to ti druzí. Ale to jsou většinou jen kreténi z pohodlnosti, protože ruku na srdce, v časech dobrých, když vládne klid, mír a prosperita, se jako kreténi chováme někdy všichni. Je to luxus, který si můžeme dovolit. Jsme prostě takoví kreténi leví. A pak jsou lidé, kteří se chovají jako kreténi i v časech zlých, a to jsou kreténi praví. Teď, když máme epidemii, stav nouze, karanténu a s tím související tisíc a jeden problém, se to ukazuje obzvláště zřetelně.

Jak se říká, že teprve krize odhaluje charaktery, tak je to sice klišé, ale sedí jako prdel na hrnec. S nástupem „zlých“ časů (ty uvozovky jsou sakra na místě, protože by mohlo být ještě tisíckrát hůř, například by místo virů mohly poletovat kulky) se lidé rozdělili zhruba na dvě skupiny: Ta první přestala kecat a začala makat, adaptovala se na změněnou situaci, přehodnotila priority, dokázala se vzdát nejen stereotypů v chování i myšlení, ale i svého pohodlí, pomáhá druhým a chová se odpovědně. Ta druhá jsou kreténi. Myslí i chovají se pořád stejně, rozhodně odmítají udělat cokoliv pro druhé, i kdyby to mělo být blbé nošení roušky, svého pohodlí se odmítají vzdát a i tváří v tvář smrti pořád žvaní něco o svobodě, kterou si ovšem pletou právě s tím pohodlím. Počítají, kolik by se dalo vydělat/ušetřit, kdyby se lidé nechali umírat, a stěžují si, že se lidský život přeceňuje. Samozřejmě všemu rozumí a všechno kritizují, nikdo nic nedělá správně, oni by všechno dělali lépe, a pomalu jediný, kdo podle nich nedělá chyby, je vláda, protože v jejím případě je to fundamentální neschopnost kombinovaná s velmi rafinovaným zlým úmyslem.

Přitom jsou to i oni, koho ta první skupina chrání o komu pomáhá prostě tím, že drží společnost v chodu. A byl bych ale velmi překvapen, kdyby až se to přežene a vrátí se lepší časy, nebyli právě tihle kreténi, kteří sami nic neobětovali, první co budou stát ve frontě na státní podporu a budou u toho nejhlasitěji řvát něco o škodách, které jim musí stát, potažmo společnost. nahradit. Těžko říct, kde se berou. Je to výchovou? Je to v genech? Je to něco ve vzduchu nebo ve vodě? Jedno je ale jisté: bez ohledu na to, že sami svoje chování považují za přirozené, zdravé a ve společnosti dominantní, je jich evidentně menšina. Otravná parazitická menšina, ale pořád menšina.

45 komentářů :

 1. V krizi poznáš kreténa? Bože, já ho poznal už před krizí a ta mi ho jen potvrdila!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha,
   proč tu davate toho TRIBUNA,kovaného neomarxistu a sluničkáře, nechte ho,může si mazat na svém vlastnim webu,kterým ohlupuje své podpindostniky a bude to dělat dál,když se lidé nedozvi kdo to je!

   Smazat
 2. Nemohu nevzpomenout v této cvíli na velikého vizionáře K Kryla v jehož textech byla skrata bodoucnost :

  Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou
  Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou
  Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
  A z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce
  Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
  A z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce


  Demokracie panuje od Aše po Humenné
  Samet i něha v pánu je a zuby vylomenné
  Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
  Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli
  Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
  Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli
  Demokracie dozrává do žaludečních vředů
  Bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů
  A je to mýlka soukromá snad optického klamu
  Že místo srdce břicho má
  A místo duše tlamu!

  nebo:

  I naše generace
  má svoje kajícníky
  a fízly z honorace
  a skromné úředníky
  a tvory bez svědomí
  a plazy bez páteře
  a život v bezvědomí
  a lásku K nedůvěře
  Už nejsme nejsme to co kdysi
  Už známe ohnout záda
  Umíme dělat kompromisy
  a zradit kamaráda
  A vděčni dnešní Realitě
  líbáme cizí ruce
  A jednou zajdem na úbytě
  z té smutné revoluce

  Až mrazí, kolik pravdy je v textech skryto.

  Víe , než dříve dnes, kdy bohatství a moc jsou nejvyšší "zákony",platí dobře známé : Důvěřuj, ale prověřuj!!!!!!

  a také s ohledem na naše členství v EU, NATO a lísání se ke třem písmenům, že :

  Není Ti každý přítelem, kdo v očích Tvých se Ti staví,
  kdo v neštěstí Tě neopustí , ten přítel je Tvůj pravý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karel Kryl byl nejen basnik,človek se srdcem na pravem míste.Vidél dobre a hned,kdo je kdo.Škoda,že už neni.

   Smazat
  2. Mě zase mrazí z toho, jak si Kryla berou do huby obdivovatelé minulého totalitního režimu, který Kryla spolu se stovkami tisíc dalších pronásledoval.

   Smazat
  3. Co to je .."berou do huby".. anonyme 13.26? Zpívat něčí písně si může každý, a tobě je do toho krajc vajc. Ty si svoji hubu vypláchni, máš ji sprostou a plnou žluče a ta smrdí. Takže vypláchnout, a nech toho žvanění o pronásledovaných lidech. Odpornější režim, kterej u nás nechal umrznout tisíce lidí bez pomoci na ulicích, snad ani být nemůže. A ty exekuce? Osm set tisíc lidí? To celých čtyřicet let, než vypuklo polistopadové genocidní peklo,lidi vůbec nepoznali. Ale to se ti nehodí do scénáře?Tak zavři klapajznu a nech si to.

   Smazat
  4. Lidi neblbněte Kryl by vás poslal do háje, patří všem a nikdo si ho nebude privatizovat.

   Smazat
  5. Kryla si zprivatizovala jeho bejvalka Magdalene. Za takové nedovolené uvedení textu Krylových písní vás může zažalovat prostřednictvím advokáta Bejčka (stačí, aby se o tom dozvěděla) a máte po písničkách!

   Smazat
 3. Proč nemáme sklady CO, kdo je zrušil? No přeci slavná pěnice Vlasta Parkanová. Kde je soud, za předražené letadla CASA? No přeci se politické strany napakovali. Co dělá tak významného Fiala/ODS/, no přeci se připravuje na premiéra po volbách. Proč je Urbi et orbi (či jak se to píše), když Velikonoce jsou až za týden. Papež je zmatený nebo zavřený a nebo jen upozaděný. A redaktoři ČT, to je ubohost nad ubohost. Lopatu a krumpáč, aby něco pořádného dělali, a ne jen se předvádět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiné národy mají babu Vengu, "intelektuálové" se klaní prognostikům, ale my zdejší lidi jsme měli svého Karla Kryla. Když Havel odmítnul jeho pomoc, bylo to první varování směru naší budoucnosti.

   Smazat
 4. No jo ti si myslí že můžou všechno že jsou elita a natahují ruce k Českému státu. Který nenávidí a považují se za Evropany tak ať jim něco dá makrela a lejnová.

  OdpovědětSmazat
 5. Je vždy podezřelé, když už po 127 se zdůrazňuje, že koronavirus unikl z čínské laboratoře. Dobře si pamatuji, jak Rusko protestovalo proti umisťování bio laboratoří okolo Ruska /Ukrajina, Gruzie/. Podívejme se, jak Čína vyřešila problém, je to jedinné řešení, ne jak se nám pořád podsouvá, že se ekonomika musí udržet. Ona je hospodářská krize, je jen otázkou času, kdy se objeví zpráva, že krachují zadlužené západní ropné společnosti. Současně je vidět správné rozhodnutí Putina, orientovat ruské hospodářství více na Čínu. Ono musí platit smlouvy a ne, jak se SS zamane, tak ukončí smlouvu, stejně ji nikdy nedodržely.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsou sice Valaši a přesto jsou naše masmédia jedná rodina. Předkládají nám zaručeně pravdivé informace. Jen tak se dozvíme,že letecké dodávky zdravotního materálu z Číny jsou předražené a nefunkční. Dozvíme se, že zveřejňovaná data Číny o corviru jsou jen "údajně" pravdivá. Nedovíme se, že včera v noci se přestavitelé USA a Číny dohodli o spolupráci (byť dočasné) při zvládání pandemie, nepřečteme si vystoupení Číny na G20. Zajímavé pro cílené útočení na Čínu, opravdu chybí jen vyhoštění jejich vyslance. Kdyby náhodou chvilkově došlo střelivo na Čínu,vždy ho zbyde dost na Babiše a Zemana.

   Smazat
  2. Paní Jourová má starost, abychom nepodlehli propagandě s Ruska a Číny. Kdy ona podlehla svodům při akci Budíškovice? Ať se stará, brzy její nicnedělání skončí.

   Smazat
 6. Autor mohl rovnou napsat, že to jsou ti kreténi z Milionu,
  trubadúři z opostran, a chytráci ze senátu, což ostatně ví
  ta naše většina. Škoda, že volby nejsou letos na podzim.
  Mohly by se třeba uspíšit!?
  Helenka je snad nemocná? Kde jsi?

  OdpovědětSmazat
 7. Je to v genech - viz poslední věta textu.

  OdpovědětSmazat
 8. 9:59 Pravda, škoda, že nejsou volby letos na podzim. Kalousek by spáchal harakiri v přímém přenosu na svoji milované ČT. Ovšem, nevím jak by to bylo s panem Fialou. Včera se dmul pýchou jako krocan ne ČT 24. Od "nezaujaté" redaktorky dostával otázky typu, kolik je dvě plus dvě.
  Pan Fiala také skromně zmínil, že mu neustále volají lidé, zastavují ho a chtějí po něm vysvětlení současného stavu. Volají mu prý proto, protože nevěří Babišovi. Tak, takovou nesmírnou popularitu má pan Fiala mezi prostým lidem.

  OdpovědětSmazat
 9. Jejich vírou je, že jediný život, který stojí za to, je ten jejich.
  No, já bych je v takovém případě třídil již během školy a posílal rovnou do Ameriky, natrvalo. Bez možnosti návratu.

  OdpovědětSmazat
 10. Vážení nekecám a přísahám na holý pupík. V 10.41hod. hlásili na rádiu Blaník, že naši dobrovolníci šijí roušky pro americkou Armádu!!! Česká armáda jich má zřejmě dost a pochopil bych kdyby ti dobrovolníci šili roušky třeba pro italskou nebo španělskou armádu. Ale Americkou? No až půjdou na Rusa tak alespoň s našmi rouškami. No opravdu se mi této zprávě nechce ani věřit i když Blaník je docela solidní a samozřejmě svůj desátek musí odevzdávat kavárně, jako každé rádio. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klid, to nejsou roušky. Ano, prodávají ochranu spojencům, na tom vydělávají a platí daně. V čem je přesně problém?

   Smazat
  2. 12.09 Já myslel, že je stále nedostatek roušek ještě i u nás. No je hezké, když dobrovolníci zachraňují americkou armádu. Je to takové symbolické. Oni nám to vrátí. I já jsem přesvědčen, že posílat roušky pro italské nebo španělské vojáky by bylo smysluplnější. My kupujeme roušky v nepřátelské Číně a pro US Army je děláme? Za kolik? A kdo je dělá? Člověk v tísni? Kdo na nich tak vydělává? Můžeš jmenovat?P.S. Italové jasou taky spojenci a rád tam jezdím. Do USA už mě nikdo nedostane.

   Smazat
  3. Tak tady jsou "schováni" lidičky z neziskovek. Zřejmě přišel příkaz ze shora ...

   Smazat
  4. Ruská armáda pomáhá Italům a Češi pomáhají americké armádě...

   Smazat
 11. Tribun je také jeden ze sluníčkářů, který by sem nejraději přestěhoval celou Afriku a polovinu, tu chudší, Asie. A pak by požadoval, jelikož on už je na důchodu, abyste jejich potřeby zaplácli pilnou prací. Nevím, jak je na tom s LBGTI, ale vůbec bych se nedivil, kdyby prosazoval i jejich zájmy. A ještě by sebral všem majetek a "spravedlivě" rozdělil "potřebným". Takový ryzí marxista.

  OdpovědětSmazat
 12. Všechny kapitalistické podniky až budou krachovat, budou muset podržet pracující. Diktatura kapitálu bude řvát jak pominutá, že za vše může stát a ten ať platí - tedy přeloženo občané = stát. Ale když zkrachuje pár kapitalistů věci se spíše ozdraví a možná bude i dost zase vil, zahrad, parků pro jesle, školky a děti občanů Česka.
  Stále a stále se potvrzuje, když chcete sdělit Světu svoji blbost, tak se obrátíte s rozumy na ČÉTÉ a jiná media, třeba na Seznam. Když máte racionální nápad, jak lépe překonat krizi z pandemie, tak se obrátíte na kompetentní orgány, řešící problém.
  Zaznamenal jsem, že jakýsi pan Jaroslav Svoboda přišel s objevem, že koronavir byl vypěstován v činské laboratoři. Až bude mít pan dr. Prymula čas, tak nám třeba řekne, na jakých mikrobiologických zbraních pracovali v Těchoníně. Od Číňanů asi 2 měsíce víme, že modifikovaný virus SARS přivezla do Wuchanu početná americká delegace na armádní sportovní hry, které se tam konaly někdy v listopadu či už říjnu. Možná, že zítra se zase dočteme, že coronavirus k nám přiletěl z mezihvězdného prostoru od samého ďábla.
  Také velká tragédie, převrácený svět, otcové nemohou k porodům svých dětí.
  Ale tisícíletá historie nám říká, že otcové u porodů neasistovali, i když ti mohovití páni mohli poslouchat řev svých manželek ze sousedních pokojů. Nevím proč byly ženy u nás dříve tak silné, že se při porodu obešly bez asistence pravděpodobných otců. Stejné slabochy jsme vychovali z našich dětí. Vždy byly hospitalizované v civilizovaných zemích bez maminek, prostě proto, že maminky měly dětí více a nemohly nachat ostatní děti na pospas doma a věřily, že sestry a lékaři se o nemocné postarají. A děti v minulých generacích byly statečné a dovedli přežít pár dnů v nemocnici, na táboře bez náruče maminky. Ostatně ta tragedie třeba po mandlích v Pardubicích jde na konto přítomnosti matky, ač problém s krvácením patřil čistě do rukou zdravotníků. Škoda, doba přinesla zbabělé ženy, jedináčkovství, přednost psů před dětmi a zbabělé děti, které hned kňourají, že nejsou v náručí matky a ještě ve 3 letech nosí plínky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle jsem přečetl dvakrát anonyme 12.01 - je to napsané víc než dobře. Argumenty, které nelze vyvrátit ani s oporou diskuzní nenávisti.

   Smazat
  2. Je dobře studovat historii!Čím se zabývali japonští "pseudolékaři" na Čínských zajatcích a kde skončili! Byli souzeni v Norimberku jako Mengele? Ne, v USA pokračovali ve svém "pseudobádání" a pokračovali na vývoji biologických zbraní!!! Kdo buduje na cizím území kolem REF,Číny a Iránu Biolaboratoře a čím se zabývají? Jsou zřízené USAID na Ukrajině,Gruzii a kolem Číny a Iránu a sbírají DNA rodilých Rusů,pevninských Číňanů a Iránců pro vývoj specifických virů proti těmto etnikům! Odkud se vzal Sars,Africký mor prasat, BSE,Ebola,horečka denge a nyní Covid 19? Koho tato svinstva nejvíce poškodila a naopak kdo na nich vydělal ? Najděte odpovědi a poznáte autora! Garantuji vám, že Čína ani Putin to nejsou!

   Smazat
 13. Lidi, co volají po tom, aby se ekonomika nezhuntovala na generaci dopředu, nemusí být nutně kreténi. Možná zaměstnávají stovky lidí a ti nemohou žít ze vzduchu. Méně nenávisti, více myslet, autore.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Postavit ekonomiku nad jedinečný život není ničím jiným, než kreténstvím.

   Smazat
  2. 13;04
   S křesťanskými hodnotami je to taky v rozporu

   Smazat
 14. To si musíte vybrat. Buď snaha o zachování co nejvíce životů, mezi tím třeba i vašeho nebo spustit ekonomiku naplno, v situaci, kdy stejně tak jako tak poklesne poptávka na hodně druhů zboží, a být i například mezi obětmi, třeba i vy. A nikomu to nepřeji, aby bylo jasno.
  Co si vyberete? O tomhle to je.
  Hospodářská krize by vypukla stejně ať už teď nebo "až" za rok. A její dopad, jako samostatného faktoru by mohl
  být stejně ničivý nebo i více. Ekonomika u nás ani v EU není v pořádku a nebude bez poměrně zásadních změn. Jinak bude zase jen otázkou času, kdy vypukne "koronavirus" ekonomické krize.
  Pokud v tomhle hledá za současné situace někdo něco jiného, co asi tak je?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a dokážete se aspoň na sekundu vžít do situace člověka, kterému zákazem činnosti úplně vyschl jediný zdroj příjmů a musí živit rodinu, splácet nějaký dluh atd?
   Ono se to dobře žvaní někomu komu každý měsíc přistane na účtu od státu 15.000 Kč důchod, nemusí se o nic starat a vlastně se pro něj vůbec nic nezměnilo.

   Smazat
  2. Hlupáci, kteří počítají produkci jen s automaty a velkými zisky bez lidí se pletou. Bez lidí zmizí i trh a poptávka po zboží. Svou produkci si pak mohou strčit kamsi a budou mít po ptákách, tedy po zisku.

   Smazat
  3. Kdy vypukne koronavirus ekonomické krize? Tak to není čas budoucí anonyme 12.57 - ten už vypukl. Takže tím, že teď vypukl ještě koronavirus z chřipky, se to trochu navzájem rozostří, ale až to zaútočí, budeme vidět, zač je v Pardubicích perník. A za nějakou dobu budou vylézat zprávy,( zas hlavně novinky) jak to vlastně s koronavirem bylo, kdo s tím začal, kdo na tom profitoval, kdo na to doplatil.

   Smazat
  4. Těch 15 tisíc je pokud vím určeno především pro malé živnostníky. Jak se říká pláčete sice hezky, ale jinde.

   Smazat
  5. 16:58
   Čtěte pozorněji (Hospodářská krize by vypukla stejně ať už teď nebo "až" za rok), nikde netvrdím, že není ekonomická krize v běhu. Mám na mysli ty další "zákonité" po "zotavení se" z této. Když už čtete něco, tak už čtěte pozorněji.

   Smazat
  6. Zotavení pod vedením prezidenta podnikatelstva exministra Dlouhého, bude sranda.

   Smazat
 15. Kdyby se dnes konaly volby, vsadil bych se, že by Babiš dostal nejméně 40 %. Pokud ale začne krmit v době krize neziskovky a kulturní frontu, velmi rychle si to u voličů posere. Paradoxně, právě tihle parazité mu nehodili ani hlas. Místo toho, kde mohli, tam mu okopávali kotníky. Tak že pokud v době, kdy bude většina lidí spásat obecní a městské trávníky a bojovat o přežití, bude dál sypat těmto vyžírkům, velmi rychle mu voliči vystaví účet. A myslím, že zaslouženě.
  Nečekají nás hezké časy. A právě toho bych já osobně využil ke zbavení se, nebo alespoň oslabení všech svých nepřátel. A způsob vyhladovění je elegantní v tom, že nemusím nikoho nechat zastřelit, nebo poslat do kriminálu. V okamžiku, kdy ho pošlu z teplého, dotovaného fleku do montovny, velmi rychle mu implantuji úplně jiné starosti. A pindat může klidně dál. Někde v hospodě, pokud je otevřou, kde mu to bude platné asi jako těm milionům jiných, nespokojených.

  OdpovědětSmazat
 16. Jsem pro pomoc kapitalistům, ale způsobem, kterému rozumí. Neplatíš v této zemi daně? Zadarmo nedostaneš nic, ale stát koupí tvoje akcie za aktuální cenu, kontrolní balík - a pak se budeme bavit dál. Platíš v této zemi daně? Super, pomůžeme až do výše tebou zaplacených daní za minulý rok. Kolik si majitelé vyplatili v minulých letech na dividendách? Tak chlapci sáhněte do kapsy a neopruzujte ...Pokud stát nalije do chřtánu každému, budeme za pitomce a ještě nás podvedou.

  OdpovědětSmazat
 17. Komunisti za 40 let postavili přehrady

  - jen na Vltavě: Orlík, Lipno I,II, Kamýk, Slapy,

  statisíce bytů,

  tepelné, jaderné elektrárny Dukovany, Jaslovské Bohunice,

  metro pod Prahou, které funguje dodnes,

  dálnici Praha-Brno - kterou dnes nejsou schopni ani udržovat,

  celá nová města, jako Havířov, Poruba
  ....

  šlo by psát dále a teď se zamyslete, co se postavilo za posledních 30 let,

  když už se jaksi může a nejsme pod Rusem.

  Skoro nic se nepostavilo a co se postavilo nefungovalo,

  jako tunel Blanka a pouze se opravuje, renovuje.

  Nebo se podvodně staví černé stavby i díky

  dnešním úředníkům na úřadech.

  Zatepluje se to, co postavili komunisté.

  Neobdivuji komunisty, ale netlučte lidem do hlavy jakési bludy,

  stačí, když každý popřemýšlí a srovná si to v hlavě.


  A třeba víte co?

  Ten starý komunistický byt 2+1, co stál 18.600 Kč v Olomouci,

  na který se rodina složila, nebo se dalo našetřit za jeden rok,

  nebo zdarma (odpracování 10 let ve firmě), někdy za stabilizační příspěvek.

  Tento "komunistický" byt, o 40 let starší, se dnes prodává za 2 MILIONY

  a lidé se zadluží na 20 let.


  Šlo by pokračovat, co zemědělství?

  Patřilo k nejlepšímu v Evropě, byli jsme nejen soběstační, vyváželi jsme

  a dnes?

  Vše zlikvidované, kravíny zavřené, zrušené,

  65% vepřového dovážíme, ovoce, zelenina jakbysmet.

  Cukrovary zavřené, na vše kvóty a na polích jen řepka a kukuřice.

  Lidé zde přišli o práci. Svoji vinici si nenasadíte, protože máme limity.


  Co fabriky? Kdes jsou Kladno, Vítkovice, ČKD, zbrojní průmysl?

  Kde jsou?

  Rozprodali pro vlastní zisk do zahraničí vše, co mohli,
  veškeré finanční fondy NH rozkradli.
  V čem je tato doba lepší?

  Či německá ŠKODA Mladá Boleslav ?
  U nás nemohla být Škoda MB státním podnikem,

  ale německý státní podnik Volkswagen ji vlastnit může.  V čem je tato doba lepší?

  Že veškeré zisky z výroby i obchodu jdou do ciziny?

  Vždyť ty kurvy prodali Francouzům i vodu.

  Ještě chybí nechat si zakázat dostavbu Temelína,

  nebo ho zavřít a budeme závislí úplně na všem.

  Jsme kolonie (!) se vším všudy, rabovaná a levná pracovní síla,

  kdy i to, co za práci dostaneme odvádíme nákupem do ciziny.

  Proč?

  Protože obchody (Kaufland, Tesco, Lidl, Albert, Globus, Hornbach,

  Baumax atd.) a zboží jsou z ciziny a tam také odchází zisk.

  Kdo tedy napáchal pro zemi větší škodu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pán chtěl jen čtenářům ukázat, co ten zlořád komunistů spáchal.
   A dodávám:
   Téměř všechny vesnice měli svůj obchod.
   Kdyby nepostavili přehradu Římov, tak jsme dnes létali do ČLR pro pitnou vodu.
   Premiére Babiši, makej a nenech se blbci otrávit. Po volbách budeš mít 40% a pak i presidentem. A Fiala /ODS/ se bude pořád připravovat na premiéra. Jemu to asi stačí, a prozradil národu, co je v jeho hlavě.

   Jen blbiny a nic pro lidi.
   Je to politik s nulovým kreditem.
   A Piráti - Korzáři jsou pořád úplatní, kdo dá peníze, za něj "bojují".
   Pane Dvořák promiňte mi to slovo.

   Smazat
 18. Jak vidím z různých diskusí, leckterým tečou nervy. Jednoduše řečeno nepochopili, že když už se něco takového stalo, nedá se dělat nic jiného, než s tím bojovat. To se nám to "krásně" psalo o válkách a neštěstích všude "kolem nás ve světě", nebo jsme byli až lhostejní (a často jako celek jsme), ale málokoho z těchto "ztracenců nervů" tehdy napadlo, že válka znamená často úplnou likvidaci majetku rodiny, kterou dávala dlouho dohromady. Bez náhrady. A ti "tam někde kdesi" postižení museli začít znova, ale to už jsme přece neviděli. Nechápou, že součástí svobody je stejně jako mnohé další atributy i odpovědnost. Odpovědnost k sobě samému, ale ve stejné míře i k ostatním kolem sebe. Nikdo nemůže být ve skutečnosti svobodný, když jeho okolí je této svobody zbaveno. Jen si kupuje cosi jako odpustek na své hříchy.
  Je vidět docela dost lidí, co si nechtějí nechat "poroučet", ale tím jen prokazují, že nechápou základní principy lidské společnosti, která by nemohla přežít svou dlouhou minulost, kdyby se stala zcela podle jejich not jen prakticky čistě sobeckou, egoistickou, neboť co si vydělám je přece zákonitě jenom moje a ztráty musí hradit někdo jiný!! A daně? Co ta lůza chce vůbec, ať si taky "maká"! Právě v takovýchto situacích se také ukazuje, kdo a jak dokázal hospodařit, protože umět hospodařit vždycky znamená také myslet na budoucnost. Třeba po troškách.
  Tak zvaní Influenceři na "protest" (nebo Bůh ví vlastně proč) olizují záchodová prkénka, je už mezi nimi i nakažený (článek z zpravodajství iPrima). Co tím vlastně dokážou? Jen svoji lhostejnost ke všemu a všem. O jejich psychickém "stavu" nemluvě. Že nemají žádné skutečné zájmy, že nedokáží přemýšlet a také svoje neznalosti a "svůj svatý odpor" k autoritám. Otázkou je jestli to budou moci dokazovat dále.
  I u nás přece byli "chytrolíni", kteří se vyhýbali cestou zpět z Itálie karanténě, že přijeli před termínem platnosti opatření, či se na veřejných místech chlubili na potkání, kde byli a že jim nic není, že jsou dokonale zdraví. Poměrně hodně lidí ani dnes příliš, jak jsem viděl cestou na nákup, nedodržuje nouzový stav a klidně si dělají, co chtějí, kde chtějí a s kým (na mysli počet). Zkuste jim ale něco říci. U jedné skupinky už byli policisté.
  O tom, co koronavirus ve skutečnosti je, nevíme prozatím prakticky zhola nic a obyčejný občan ani nemá samozřejmě patřičné znalosti, proto se musíme spolehnout na prohlášení zdravotnických organizací. Až bude po "všem", možná se něco ze skutečné pravdy dozvíme, ale už dnes jsou jasně vidět i ti, co se budou snažit všechno bagatelizovat a požadovat jen a pouze "omluvu a odškodnění" jenom pro sebe.
  Když jsem se díval často na přírodopisné pořady, zaujala mne myšlenka jednoho člena mé rodiny, který prohlásil, že ani v přírodě nepřežívá vždycky ten nejsilnější. Že Darwinův princip silnějšího zdaleka neplatí vždy. Zrovna to vidím před sebou jako tenkrát, liščí mládě sotva se batolící na svých nožičkách - to nejodvážnější a nejsilnější - v nepřítomnosti své matky lišky se vydávalo na průzkumné cesty před doupě. Už si nepamatuji, jestli přežilo, mám takový nejasný pocit, že pak jedno chybělo, ale přehnaná sebedůvěra je stejně zhoubná jako nedostatek sebedůvěry samotné. V přírodě přežívají především ta mláďata, která mají silnou ochranu, jsou dostatečně zdravá a mají i ten kousíček štěstí a nejsou až příliš "všetečná v nevhodnou chvíli". Mládě smečky, stáda - čili větší společnosti - má mnohem větší šanci na přežití než u osamělé matky stejného druhu. A my, jako lidská společnost, chceme být tak lhostejní, že ponecháme přežití ostatních členů naší "smečky, tlupy" na osudu a "vůli" predátorů?

  OdpovědětSmazat
 19. Zdá se, že okřídlené heslo (skoro) všech OSVČ (podnikatelů obecně), že od státu nic nechtějí a z toho důvodu tak směšně málo přispívají do společné pokladny úplně za všech okolností neplatí. Třeba v té aktuální situaci. Naopak, o pomoc státu se hlásí asi nejvíce, jako kdyby nebylo jiných postižených lidí. Pravice navrhuje pro podnikatele mimořádně vysoké záchranné balíčky na všech frontách. Což o to, pomáhat v nouzi se každopádně má, ovšem škoda, že tak velkorysí nejsou zástupci pravice i v případech lidí na ÚP, v hmotné nouzi, pracovní neschopnosti, přídavků na děti atd. Tam si lidé musí vystačit s doslova hanebně nízkými dávkami a každé byť desetikorunové zvýšení provází z řad pravice neskutečný kravál. Prostě pravice vždy a vypadá, že i do budoucna bude lidi dělit na potřebné a potřebnější.

  OdpovědětSmazat
 20. Vzpomněl jsem si, jak já sám jsem se dostal do kritické situace - přes půl roku jsem neviděl ani korunu relativně krátce po "listopadu". Na úřadech se se mnou tehdy prakticky nebavili, že prý kdesi cosi a na nic ještě nemám nárok. "Pana podnikatele" vůbec nezajímalo, jak přežijeme, ačkoliv se vyrábělo vesele dál. Samozřejmě většina dala výpověď, ale tehdy platila ještě právě půlroční výpovědní lhůta a i s neplacením mzdy to nešlo hned. Příbuzní pomáhat nemohli a kde brát a nekrást jako oni? "Pan podnikatel" se hodně divil "proč", že to vlastně dáváme výpověď. A první mu utekli ze dne na den pomocí nějaké kličky v jejich smlouvách, prý původně pro vyšší plat - jaký div - jeho oblíbenci vlezdo....
  Takže je mám litovat, když mne nechali na holičkách? A tihle mají vždycky plnou hubu Baťi a jemu podobných. Jaké to dobrodiní pro lidstvo!
  A i když jsem to dostal nakonec všechno doplaceno, nakonec jsem si vybral raději práci, kde beru méně než bych mohl brát jinde, ale prozatím jsem to bral vždy pravidelně. Kvůli rodině jsem se musel spokojit s méně, a vydržet i nepříjemná období, kdy se "mladší" a zase - jaký div - vlezdo... snažili vždycky "vyndat" z mého místa. Jenže svůj obor znám celkově na rozdíl od nich a nejednou na tu "jednoduchost", co si mysleli, že má práce vždy obnáší, doplatili sami. A já se zase naučil další "obor" mého zaměstnání. Pracuji tak již přes dvacet let.

  OdpovědětSmazat
 21. Zatím se tu hašetříme o koláč, nechci vidět to čóro, až zbydou jen drobky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.