Reklama

neděle 22. března 2020

Virová krize a život po ní

Jiří Jírovec
22. 3. 2020
Přečetl jsem si se zájmem článek Stanislava Hoška. Najít optimální řešení krize je jedna věc, ale schopnost takové řešení prosadit je něco jiného.
Na vrcholu pyramidy musí být člověk, který má právo říct, podobně jako Doug Badman ve filmu Limonádový Joe: "konec kočkování chlapci" a vynést verdikt.
V Česku existující systém to neumožňuje a proto se stát 18 let dohadoval s farmářkou Havránkovou o kousek dálničního obchvatu.
Žvanění a nerozhodnost má v českých zemích svoji tradici.


Československo se v roce 1931 zavázalo, že v rámci evropské dohody z roku 1926 uskuteční přechod na pravostranný provoz do pěti let. Tedy do roku 1936. Nestalo se nic.

Protektorát vznikl 15. března a již 17. března 1939 se začalo jezdit vpravo. V Praze o týden později. Němci tehdy usoudili, že to tak má být a bylo to bez dlouhých debat.

Ve Fukušimě nemuselo dojít k havárii, kdyby neexistoval složitý manažérský systém, v němž směla rozhodnout až x-tá úroveň. Než se k ní informace dostala, bylo pozdě.

V Česku je jakékoli rozhodnutí okamžitě zpochybňováno nebo zesměšňováno. Vzpomeňme na napadání bývalého ministra dopravy Ťoka. Prý nevěděl, že v prosinci sněží a tak způsobil na D1 dopravní kalamitu. Nikdo nebral na vědomí jeho vysvětlení, že se opíral o mínění Hydrometeorologického ústavu, podle kterého byla statisticky malá pravděpodobnost, že v inkriminovaném období bude sněžit. Máme totiž globální oteplování.

Pro odlehčení si poslechněte píseň Jaro skupiny Lokálka.

Opozice nemůže připustit, aby Babišova vláda v čemkoli uspěla. Trvalých 30% volebních preferencí, které ANO 2011 má, je strašák. Proto existuje snaha přistřihnout vládě křídla a opozice do všeho hází větší či menší vidle.

Do vlády se sere kdejaký politolog, vůdce opoziční strany, Bakalou placení novináři, i Piráti udávající Česko k EU.

Když selže vše ostatní, přijde ke slovu osvědčený mechanismus: Kdosi s absolutním citem pro mravnost a zákon jde na úřad, kde oznámí a případně zažaluje. Akce ČH se Sobotkovým stratégům, chci říct tragédům, vymkla z ruky. Po pěti letech není uzavřena, což nevadí, protože máme "trestně stíhaného" a tedy napadatelného premiéra.

Jménem jakési Venduly byla v Brně podána žaloba k Ústavnímu soudu, týkající se vyhlášení nouzového stavu. Omezení základních lidských práv musí být v demokratickém právním státě vždy řádně zdůvodněno, což se zatím (prý) neděje. Jenže lidem stojícím za Vendulou nejde o lidská práva, ale o likvidaci Babiše a ANO 2011.

Politický boj vede i Hamáček. Když ne jinak, tak alespoň červeným svetrem. Koná jen tak, aby dále neoslabil ČSSD, která se dostala na hranici volitelnosti do Sněmovny. Má pod palcem >40000 policistů a k nim hasiče a záchranáře. Potřebuje ukázat rozhodnost a tak spustí bububu: "Porušování příkazů vlády lze kvalifikovat jako trestný čin." Obratem ale ujistí veřejnost, že takové varování nemusí nikdo brát vážně.

Sestupme o jednu rozhodovací úroveň níž. Rektor Karlovy univerzity Zima nedokáže zajistit, aby studenti dodržovali příkazy vydané v souvislosti s nouzovým stavem. Měl pohrozit studentům, kteří se nedokáží obejít bez mejdanů, že budou vyloučeni ze školy. Netroufl si, protože má nálepku členství v KSČ a je studentům k smíchu a pískotu.

Na večírku na koleji Větrník zasahovala v noci z 16. na 17.3. 2020 policie. Má k dispozici moderní kapitalistické donucovací prostředky: slzný plyn, teleskopické obušky, pouta, paralyzéry, pepřový sprej a možná i gumové kulky.

Policie chrabře vstoupila do naší malé české no-go zóny, ale nekonala, protože se bála kvičení "bijí naše děti". Jenže tam žádné děti nebyly, jen spratkové, kteří jsou nad zákonem a zasloužili, aby odjet v klepetech do cel a z nich, po vystřízlivění šupajdit domů k mamince.

ČT24 rozebírala 20.3. 2020 snahu Ruska narušit důvěru západoevropských občanů v jejich instituce. Základním cílem prý je vyvolání nedůvěry veřejnosti k politikům a opatřením, která jsou přijímána na Západě.

Z výroků předsedů českých opozičních stran lze usoudit, že se, jeden jako druhý, chovají jako agenti Putina. První větou souhlasí s vládou a deseti dalšími ji kritizují. Možná pro ně platí, co říkal Werich Voskovcovi v divadelní hře, když panikařil: "To říkáte z blbosti a nebo za cizí peníze?"

Stanislav Hošek zmiňuje, že z každé krizové situace je třeba vyvodit poučení pro budoucnost.

Problém, který má vláda řešit, je nejen (vnitřně)politický, ale i (globálně)ekonomický.

Současná krize ukázala, že český systém poskytování zdravotní péče je příliš komplikovaný, máme sedm zdravotních pojišťoven, fakultní, krajské, okresní i soukromé nemocnice a k tomu komplikovaný systém financování prostřednictvím odvodů.

Jsou i další zarážející skutečnosti. Z Česka včera odjelo několik tisíc ukrajinských otroků, tedy agenturních zaměstnanců. V okamžiku, kdy jsou nepotřební (čti: agentura za ně přestane dostávat peníze), nemaj nárok na nic. Žádná podpora v nezaměstnanosti, zdravotní péče, prostě nic. Ať si táhnou odkud přišli. Jsou majetkem agentur, které jim nesprostředkovávají pracovní poměr. V dávných dobách měl otrokář k importu z Afriky alespoň nějaké povinnosti.

Ukázalo se, že musíme se sraženými podpatky čekat, k čemu se rozhodnou naši odběratelé. Nemůžeme zastavit montovny na našem území, abychom uchránili zdraví občanů. To o nás bez nás rozhodnou v Německu nebo Koreji.

Vzduchem létají miliardy, jimiž budeme alespoň někomu kompenzovat ztracený příjem.

Zatím se ale neobjevil program, který by pomohl samoživitelkám s dětmi, jimž hrozí vyhození z bytu. Media se tímto problémem zajímají jen okrajově. Soukromé vlastnictví je svato a tak majitelům bytů není možné nařizovat, jak s nimi mají nakládat.

Naštěstí se blýská i na lepší časy. Virus bude nahražen účinnějším způsobem zabíjení. Stačí, jak si myslí ex-generál Šedivý, něco inovací a nových technologií. USA zkoušejí novou hypersonickou raketu a tak se nám bude Rusko s Čínou ještě lépe odstrašovat.

NATO se rozšířilo o Severní Makedonii. To je dobrá zpráva pro militantku Černochovou, protože posiluje argument, že naši obranu nemohou financovat američtí daňoví poplatníci.

Absolutně nejzajímavější a nejvarovnější zpráva přišla z Izraele. Zpravodaj ČT Dalibor Borek totiž vysvětlil, jak sledovat nositele viru. Jeho mobil, označený třeba červeným puntíkem, lze umístit na mapu spolu s telefony zatím těch nenakažených. Z toho by se dalo určit, kdo byl vystaven nebezpečí.

Taková technologie nabízí neskonalé možnosti. Puntíkem totiž může být označen kdokoli nepohodlný. Místo viru lze sledovat pohyb nevhodného názoru. Na první pohled pak bude zřejmé s kým se na několik metrů setkal a koho mohl infikovat. Jednou se nám bude stýskat po primitivní StB.

64 komentářů :

 1. Mně to vihovuje a nemusím jít do školy,vitej korunavírus ať žije milion chlívek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tož ty tu školu potřebuješ jak koza dr...

   Smazat
  2. To se pleteš, je to vYdjet podle tfého plavopisu.

   Smazat
  3. Nemáte smysl pro humor 11.44, 12.39

   Smazat
 2. "Současná krize ukázala, že český systém poskytování zdravotní péče je příliš komplikovaný, máme sedm zdravotních pojišťoven, fakultní, krajské, okresní i soukromé nemocnice a k tomu komplikovaný systém financování prostřednictvím odvodů."
  ========================
  Přesně naopak. Současná pandemie ukazuje fantastickou úroveň zdravotní péče v ČR. 1047 pozitivně testovaných a zatím nikdo nezemřel. Ve světě naprosto nevídaná rarita.

  "Absolutně nejzajímavější a nejvarovnější zpráva přišla z Izraele. Zpravodaj ČT Dalibor Borek totiž vysvětlil, jak sledovat nositele viru. Jeho mobil, označený třeba červeným puntíkem, lze umístit na mapu spolu s telefony zatím těch nenakažených. Z toho by se dalo určit, kdo byl vystaven nebezpečí. Taková technologie nabízí neskonalé možnosti. Puntíkem totiž může být označen kdokoli nepohodlný. Místo viru lze sledovat pohyb nevhodného názoru. Na první pohled pak bude zřejmé s kým se na několik metrů setkal a koho mohl infikovat. Jednou se nám bude stýskat po primitivní StB."
  ===============================
  Víte co je, jak by napsala Tereza Spencerová, "fascinující"? Že přesně ti samí lidé jako Jírovec, kteří obdivují Čínu jak se s pandemií vypořádala (protože se s nikým a ničím vůbec nesrala) a chtějí si z ní brát příklad, ze zároveň hrozně moc bojí kontroly nakažených pomocí mobilů, maj strach ze sledování nevhodných názorů, varují před StB...
  Prostě fascinující.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nech toho Pepku .., a nepřekrucuj fakta svými hloupými dedukcemi ..

   Smazat
  2. 10:44
   Souhlasím s panem Jírovcem. A nedivím se ani lidem, kteří se obávají špehování, pokud jim nikdo vymahatelně nezaručí "dočasnost" do skončení krize, a to pod tvrdými tresty šmírákům. A fascinující jste vy, ale nevkládám to v této věci do úst paní Spencerové tak, jako jsou jedinci vaší nátury zvyklí.

   Smazat
  3. Kdy si Černochová obleče mundůr a bude bránit "demo"?
   Nikdy.
   Kdy se většina lidí uvědomí, že za starého režimu si říkali komunisti a nyní si říkají "demo". Pořád jsou to stejní lidé, jim stačí, že nemusí nic dělat, protože když začnou pracovat, tak je za nimi jen zkáza.

   Smazat
  4. 11:22
   Pokud se obáváte špehování, neřku-li totální kontroly státu nad občanem, tak prostě z principu nemůžete obdivovat Čínu a brát si ji za vzor a cíl. Buď jedno nebo druhé. Oboje současně nejde, musíte si prostě vybrat. Pokud se pokoušíte tvrdit opak tak jste buď hlupák nebo podvodník a pokrytec.

   Smazat
  5. Vy, 10:44 co se vám nezdá? Není snad pravdou, že "červeným puntíkem" lze označit z jakéhokoli důvodu kterýkoli mobil? JiH

   Smazat
  6. Podívej 10:44 to že u nás je zatím relativně málo nakažených je důsledkem mimo jiné i toho zdravotnictví, které však je dědictvím těch zlých komunistů. Protože zdravotnický systém je ze své podstaty rigorózní a tedy odolný proti změnám. Takže komunistům bychom měli položit květiny na jejich pomyslný hrob,tak jako Stalinovi kladou ty karafiáty. A to je právě to fascinující. Protože právě ty socialistické zbytky v našem zdravotnictví působí v této chvíli blahodárně. Pravicovým a i levicovým liberálům se však již podařilo za těch 30 let tento systém nahlodat. Viz. právě těch několik zdravotních pojišťoven, privatizace většiny nemocnic. Tento malinkatý stát potřebuje jen jednu zdravotní pojišťovnu, dále nepotřebuje okresní, krajské a soukromé nemocnice, ale sít státních nemocnic, které budou řízeny jednotně a napřímo ministerstvem. Tím se uspoří mnoho peněz. Co se týká sledování, tak jsem spíše proti, protože se to může zneužít k lynčování. Podívej se například na ty zdravotní sestry, které měly úplnou ochranu a přece se nakazily. Mnoho lidí se nakazí ani neví kde a od koho i když dodržují všechna opatření. A na Babiše ted nenadávat. Buďme rádi, že ho tam máme. Neumím si představit, kdyby na jeho místě byl Sobotka, Kalousek, Parkanová, Vondra, Šláfenberg, Bursík a další minulá pakáž. V takovém případě by za Prahou již bagrovali masové hroby. Myslím, že Babiš měl být ještě ostřejší.

   Smazat
  7. 12:31
   Čína, je vzorovou zemí v pomoci zemím v boji proti sars-vov-2. Nově i Rusko, Kuba, Venezuela. Čína špehuje svůj lid, západní "demokracie" se jí snaží dohnat, a předehnat, a doufám, že ztratí stopu. A nemyslete si, že špehován nejste, a s Čínou to má společného jenom made in.

   Smazat
  8. 13:03

   Rok 1960 - Češi se dožívají v průměru o rok vyššího věku než Němci.

   Rok 1990 - Češi už umírají o 4 roky dříve než Němci. Doba dožití Čechů se za 30 let toho vašeho skvělého socialistického zdravotnictví prodloužila o pouhý jeden rok, kdežto Němců o 5 let!!!

   Rok 2020 - Češi umírají už jen o 2 roky dříve než Němci. Doba dožití Čechů se za 30 let porevolučního prodloužila o 7 let!!!

   Přesvědčte se sám

   shorturl.at/vwFPW

   Tolik fakta na rozdíl od vašich zcestných dojmů.

   Smazat
  9. 12.31 Čínské sledování slouží k ochraně a rozvoji Číny proti zločinnosti a "jinoagentům" a další Číně škodící škodné. OK

   Můžete to srovnat se sledováním Čechů v ČR ve prospěch jakýchsi číchsi neziskovek, nikým nevolené Evropské komise a jiných cizáků a "zakuklenců"?

   Smazat
  10. 16.43 a není to prodlužování věku dnes zapříčiněno tím, že ti staří co dnes umírají mají dobrý základ z dob socislismu? Řekneme si za čas kolika let se bude dožívat dnešní porevoluční mládež odkojená kolou, hamburgry, čipsy, smaženými brambůrky. Tato mládež z 80% s nadváhou, která má již v 10 letech vysoký tlak, cukrovku, ve 25 letech infarkt...Pak teprve něco říkejte o prodlužování života po revoluci. Mě stačil ke svačině namazaný chleba s máslem a jabko k tomu. Já osobně vděčím za svou dlouhověkost tomu, že jsem měl v mládí dobrý základ a hlavně jsem od mala sportoval. Nepodsouvejte mi že za mou dlouhověkost může porevoluční režim. V něm pouze dožívám a tací jako vy se budou chlubit jak zvyšuju životnost po hadráku.

   Smazat
  11. 17:51

   A čím byl zapříčiněn ten 5 letý propad vůči Německu za pouhých 30 let v letech 1960 až 1990? Povídejte a přehánějte.
   Pokud dnes už jen "dožíváte" tak je mi vás líto.

   Smazat
  12. 19.19 nesmíš taky všemu věřit... Ono je to všechno na jedno brdo. Ve všech takovýchto průzkumech zvítězí to co se právě hodí a trochu upraví. Viz objednané prúzkumy u stemu a pod. Vykašli se na to co bylo a soustřeď se na to co bude, co vám po revoluci vyroste a jak dlouho to bude žít. Já se už soustředím jen na to abych splnil přání herečky Holubové a věř těm mladým budoucnost ani trochu nezávidím i s tím perfektním zdravotnictvím. Já si užil a teď odpočívám a bavím s víceméně takovými najivkami jako jsi ty. Howgh.

   Smazat
  13. Boli to ročniky 1900až1930 otec mi odišel s Prahy pred hladom nasledky si niesol cely život a to bol živnostnik.

   Smazat
  14. Němci válečná generace. byli vysportovaní. Měli dobrou fyzičku, když utíkali od Moskvy až domů...

   Smazat
 3. Jako pokaždé,jde jen o prachy a moc.
  Babiš má větší starost o banky,kterým dluží přes 40 mld.
  Přitom by banky mohli pomoci,vzít jim dividendy,dň ze zisku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš dělá a může dělat jen to, co mu umožňuje zákon a předpisy. Takové návrhy jsou vhodné jedině k volbám, kdy volit koho a proč.

   Smazat
  2. Vzít ? Jak ? Ony jsou snad jeho ? Nebo tohoto státu ? BTW Nastudujte si co je to dividenda

   Smazat
  3. Ono je dobre s tim studovanim neprestat hned po prvnim uspechu a nastudovat si jeste, proc nam EU zakazala dividendy nadnarodnich korporaci zdanovat. To by ale u hlupaka ktery ani nevi jak se jmenuje, byl docela zazka, ze?

   Smazat
 4. Myslím, že je to přesně tak, jak P.Jírovec říká : "Najít optimální řešení krize je jedna věc, ale schopnost takové řešení prosadit je něco jiného". Autor článečku neříká, že se nic nedělá v případě této krize, nekritizuje opatření, která jsou přijímána, na to máme opozici. Po válce je každý generál. Upozorňuje pouze na schopnost něco prosadit. Máme dost příkladů , jak to v současném režimu chodí, bytová krize, sociální byty, obchod s chudobou v rámci hospodaření s byty, mapy průměrného nájemného v jednotlivých lokalitách,mělo být zpracované již při ukončení regulace nájemného. To jsem uvedl jen jednu oblast našeho života, jen se roky řeční, dohaduje a skutečnost ?

  OdpovědětSmazat
 5. Dobrý článek pane Jírovče, dá se vyslovit jen souhlas. Naše těžkopádné zdravotnictví se potácí na okraji chaosu. Organizačně je to bída. Zatím ho drží jen obětavá práce tisíců bezejmených.
  Názor o jeho skvělé úrovni (10:44), protože ještě nikdo nezemřel je směšný v kontextu už s tím, že ani nevíme kolik lidí s těch nakažených byl vlastně hospitalizováno a léčeno.
  Jestliže bylo dosud na virus vyšetřeno pouhých 14 tisíc osob, je to naprosto směšné a s tlumením nákazy to nemá nic společného.
  Hamáček a Prymula se bahní ve světle reflektorů, zásadní opatření, která by měla dávno být se nedějí, ale hlavně vymýšlet kraviny to jim jde.
  O vystupování lumpenopozice je snad škoda i mluvit. Jejich činost se dá označit za sabotáž a totéž platí o 99 % médií v čele s ČT, která se může přetrhnout aby šířila paniku a do všeho házela vidle, jen aby uškodila vládě, bez ohledu na obyvatelstvo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Směšný jste vy, vaší neschopností připustit, že jsme v něčem prostě jednoznačně, zřejmě a prokazatelně dobří, možná nejlepší na světě.
   Testován byl každý u koho se projevili příznaky, bez příznaků, jak známo, test nemá žádný smysl. K dnešnímu dni 15600 lidí. Hospitalizován byl každý, kdo potřeboval být hospitalizován.

   Chlape, vsadím se, že zrovna vy jste jeden z těch, kteří sami sebe považují za velké vlastence. Přitom naši zem a naše lidi evidentně nenávidíte, shazujete naše úspěchy. Proč to děláte?

   Smazat
  2. 12:24. Rád bych, abychom byli mezi nejlepšími na světě ve všem. Bohužel zrovna zdravotnictví to není. I když bylo.
   Jedna věc je, že díky nasazení doktorů a sester zatím na koronavirus nikdo nezemřel, druhá věc je celkový stav a organizace zdravotnictví, kde je situace tristní. Lhát o skutečnosti a lakovat věci na růžovo je velmi škodlivé, patně naši zem a naše lidi nenávidíte - proč to děláte ?
   Jinak, jestliže se virus vylučuje již v inkubační době, pak má právě testování lidí, a to i bez příznaků v masovém měřítku zásadní význam pro tlumení nákazy. To jistě pochopí i malé dítě. Nevíte vůbec o čem mluvíte.

   Smazat
  3. 13:14

   "Má smysl nechat se testovat preventivně?

   Testování osob, které nemají příznaky, se nedoporučuje. Test by u těchto osob mohl být falešně negativní."

   Tolik fakta na stránkách ministerstva zdravotnictví.

   Krom toho, nakazit se můžete klidně minutu po provedení odběru. To chcete testovat všechny a každý den? Pane, vy jste opravdu hlava.

   Tristní je vaše umanutá snaha o shazování našeho zdravotnictví (a všeho českého). Ničeho si nevážíte, nemáte žádnou soudnost. To je taky tristní.

   Smazat
  4. 16:02. Jistě, píše MZ, co mu zbývá, je to jen ukazatel mizerné úrovně našeho zdravotnictví, kam ho dovedli všichni ti Julínkové, Cikrti, Bendlové a podobná pravicová cháska.
   Pokud jste ovšem nepochopil, že účelem testování není potvrzovat kdo je negativní (samozřejmě i to má svůj význam) ale především vyhledávat pozitivní, aby bylo možno je izolovat, pak musím ocenit Vaši odvahu vyjadřovat se k tématu, kterému vůbec nerozumíte.
   Ostatní přečtěte si i názor Ivana Hirsche z katedry genetiky a mikrobiologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy k témuž, ten říká to samé co já.
   Ovšem totéž musí říkat každý člověk nadaný aspoň základní schopností uvažovat...

   Smazat
  5. 17:16
   I hlupákovi s IQ menším než 60 musí být jasné, že prostě není možné testovat všechny obyvatele každý den abychom měli úplnou jistotu a to jak z logistických, kapacitních a finančních důvodů, ale je třeba vybírat testované podle nějakého klíče. Nedělají to tak z výše uvedených důvodů NIKDE na světě.
   S náskokem nejvíc testovali v Jižní Korei, kde provedli k dnešnímu dni pouhých 317000 testů což při počtu obyvatel 52 milionů není také žádná sláva. Pouze 4x více než u nás a to mají velký časový náskok, pže epidemie u nich propukla daleko dříve.

   Ale víte co? Klidně si plácejte ty vaše nesmysly dál, pomlouvejte, špiňte naši zem. Inu, typický novodobý samozvaný vlastenec.

   Smazat
  6. Ano ,velmi dobry clanek od autora.

   Smazat
  7. 19:14.
   - O testování všech obyvatel, a to opakovaně jste začal mluvit pouze vy sám a hned to označil za hloupost. Pozoruhodné, hádka sama se sebou...

   - 318 tisíc testů na počet obyvatel 52 milionů v Koreji není opravdu více pouze 4x, než našich 14 tisíc na 10 milionů. Jak tvrdíte. Obyvatel Koreje je 5 x více, ale testů 23x...

   - klíč je potřeba, v tom se se s vámi nikdo nepře, ale testovat jen lidi již s příznaky a cestovatelskou anamnézou je už jen terapie. Při tlumení nákaz je nutno aktivně vyhledávat šiřitele viru v inkubační době a bez příznaků, aby nemohli šířit nákazu (jak to dělá pravě Korea). To nemá s "nevlastenectvím" ani "špiněním země "nic společného, ale pouze se zdravým rozumem.

   Smazat
 6. Američané nadto stojí ve frontách na zbraně a střelivo.
  Podle mě jsou americké fronty do budoucna nejsmysluplnější, protože ti, co tam mají dostatek zásob, ti si je těmi zbraněmi uhájí. No a ti, co tam nemají naprosto nic, ti se je těmi zbraněmi vybojují.
  https://www.facebook.com/miroslava.agnesova/videos/221657205697149/
  http://www.czechfreepress.cz/amerika/sherwood-ross-13-000-vedcu-smrti-plni-biovalecny-program-usa.html

  OdpovědětSmazat
 7. Pavel Novotný se opět předvedl po demokraticku, je to blb ODS. S čím ta ODS ještě vyleze?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavel Novotný žije jen ze zájmu a pozornosti lidí jako jste vy.

   Smazat
  2. 12:24
   komentátor 11:33 asi nebude novinář, tak ho neobviňujte.

   Smazat
 8. Ruská armáda je v Itálii. Teď to hlásili v rádiu! A bez jediného výstřelu. Poslala tam vojenské odborníky na viry a další personál. To bude havlérka a EU řvát, že tam budou rozvracet Unii a profitovat z epidemie.Co si to ten Salviny dovolil, že je do země pustil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svobodném rádiu ?

   Smazat
  2. 13:33
   Nesvobodné noviny:
   http://www.24zpravy.com/svet/putin-naridil-armade-poskytnout-italii-pomoc-s-koronavirem-posle-experty-a-dezinfekcni-vozy/411309-zpravy

   Smazat
  3. Na Impulzu

   Smazat
  4. A kdy přijdou k nám?

   Smazat
  5. 14.47 My by jsme si raději život vzali, než Rusa o pomoc požádali(jako Italové). My máme našeho nového nerozborného přítele USA!

   Smazat
  6. 14:47
   Zeptejte se primátora Prahy, starosty Řeporyjí, nebo předsedy senátu.

   Smazat
 9. Určité náznaky kritiky má i povídání prof. Pavla Koláře na Seznam.cz. Čtenáře upozorňuji, že autor je slavný rehabilitátor sportovců, že je vysokoškolským vzděláním absolvent fakulty tělesné výchovy a sportu a ne medicíny, má sice titul profesora, ale na jeho profilu ve vikipedii jsem nenašel, čeho by byl "doktorem", ani kdy a na jakou práci se habilitoval či získal titul docenta, či aspoň PhD. Jeho sdělení proto z hlediska lékařského mají výpovědní hodnotu odpovídající jeho vzdělání!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doc. Kolář patří ideově do tábora kavárníků a chvilkařů, stejně jako MUDr. Hnízdil.

   Smazat
  2. 12:16 sdělení kohokoli mají hodnotu jeho užitečných znalostí. Jakýkoli certifikát o vzdělání zaručuje skutečné a skutečně potřebné znalosti pouze omezeně. Navíc nijak zvlášť nezaručuje schopnost jejich účinného využití. To jste ještě nezpozoroval?

   Smazat
 10. Proč mi to nejde?

  OdpovědětSmazat
 11. Mohlo být po koronavoru, Chuck Nirris jej totiž chytil, jenomže mu ho bylo líto a tak jej zase pustil. A tak nadále udržujme paniku a nenechme si nakecat, že to je konec světa. Jde jenom o plánovanou likvidaci peněz, očipování všech obyvatel a zavedení technologie G5 k naprostému ovládání všeho lidstva Nevíte kde se dá sehnat červený svetřík se zipem u krku?. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 12. A co ve světě?
  Např. Canadian Anti-Fraud Centre – CAFC "vyhmátla k 18.3. mezi jinými tyto "přirozené pořádky věcí" v souvislosti se situací kolem viru:
  - místní i provinciální hydroenergetické společnosti hrozí vypnutím proudu v případě nezaplacení účtu
  - v případě pozitivního testu na COVID-19 se vyžaduje ověření kreditní karty pro získání receptu
  - Červený kříž a další dobrovolnické pomáhající společnosti vyžadují za vydávání bezplatných medicínských materiálů (třeba i roušky) dobrovolný příspěvek ...
  a soupis pokračuje. Na blití. Na "oslavu" "zlatého trhu kapitalismu" ve "vyspělých" zemích. Ani se mi to už dál nechce překládat. Tak pardon.
  Poprvé jsem si to přečetl na : rusky https://pandoraopen.ru/2020-03-22/spisok-izvestnyx-moshennichestv-svyazannyx-s-covid-19
  Канада - 19 марта 2020 г.
  Anglicky
  https://www.cp24.com/news/a-list-of-known-scams-related-to-covid-19-from-canadian-anti-fraud-centre-1.4859941

  OdpovědětSmazat
 13. Lidi naštěstí kvičení euhujerů co si říkají opozice neberou na vědomí. Zatím se je třeba vypořádat s koronavirem a poté s krizí......

  OdpovědětSmazat
 14. Ostatně soudím, že řešit otázky typu "před coronavirem a po něm" je pro naprostou většinu těch, ci názorově souzní s tímto serverem, stejně relevatní jako bavit se s volem o sobotě, když jde v pátek na jatka

  OdpovědětSmazat
 15. Jak bojuje EU proti koronaviru? Chce 27. květen „Evropským dnem optimismu“!:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nedelame-si-legraci-V-EU-je-navrh-oficialne-vyhlasit-den-optimismu-Aby-lide-nemeli-deprese-617861

  OdpovědětSmazat
 16. https://www.narodninoviny.cz/koronavirus-miliony-lidi-v-usa-si-nemohou-dovolit-lecbu-nemaji-zdravotni-pojisteni/
  Američtí diplomaté podílející se na obchodování s lidskou krví a patogeny za tajný vojenský program.
  https://beforeitsnews.com/awakening-start-here/2020/03/us-diplomats-involved-in-trafficking-of-human-blood-and-pathogens-for-secret-military-program-13007.htm Sobota 14. března 2020.

  OdpovědětSmazat
 17. A proč si nepřivezeme masky z Taiwanu. Taiwan je přece lepší než Čína a neokupuje Tibet...

  (škoda, že tam náš Kubera nezaletěl než umřel, mohli jsme mít masek, že jsme je mohli i prodávat...)

  OdpovědětSmazat
 18. V Rusku nemůže demonstrovat opozice, neb jim to vláda zakázala kvůli epidemii, pláče naše ČT. Opozice tak nemůže ukázat při demonstracích to co je naučil náš Člověk v tísni.Koronavirus v Rusku přibrzdil demokratizační proces. Vlastně ho zneužila vláda proti demokratům...Co dodat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chcete to slušně a spisovně nebo sprostě?
   Jejich opozice křičí pod "cukrovým" bičem svého pravého páníčka po desetiletí na chlup pořád to samé, co tady u nás.
   Když byl, již bohužel zemřelý satirik Michail Zadornov, krátce po jejich "r.1989" v USA, jak uvedl v jednom ze svých vystoupení (tehdy ho do USA ještě pouštěli, ale po přeložení jednoho z jeho vystoupení mu to "zarazili", stejně jako třeba ještě Ukrajina) tak se tam v jednom hotelu setkal s vysoce postaveným pracovníkem CIA, který mu řekl, že i podle jeho vystoupení studují psychiku ruského člověka. Prý si připadal skoro jako zrádce, když večer vystupoval a tento poradce si dělal poznámky. V tom hotelu probíhalo právě školení "nové ruské elity", a prý tam byli všichni ti, co pak zaváděli v Rusku degradující "reformy školství" podle "západního vzoru" (Zadornov velice mnoho času ve svých vystoupeních věnoval právě školství, i když samozřejmě s humorem a vystupoval za jeho zlepšení). Dostávali, jestli se nepletu takhle z paměti, za jednu hodinu (nebo "jedno sezení") "školení" padesát tisíc dolarů. Už tehdy a vlastně dávno předtím se Američané, ať už tato informace je pravdivá celá nebo jen zčásti (to podle toho co Zadornov vlastně doopravdy věděl), zaměřili na mládež a děti a nejen tam v Rusku, ale to samé probíhá všude po především slovanských zemích. A i díky takto "reformovanému" školství (a propagaci "krásného" života i v cílených reklamách) u nás tu máme tolik mladých, kteří jdou za milionem a ekogreténismem pomalu jako stádo. Tím nemám v úmyslu je mladé urazit. Oni za to sami nemůžou, je jim to prostě vštěpováno do hlavy.
   To víte, tenkrát ještě neměli propracovanou škálu neziskovek, co to dělají pokud možno na místě a zřejmě i levněji.

   Smazat
  2. NEDOSTATEČNĚ! 03/20/2020 ZÁPADNÍ KNIŽNICE V DESPAIR | PUT RUSKO NEBUDE ZÍSKÁNO VÍCE.
   https://www.youtube.com/watch?v=KjX3pd8fd8g
   Hlavní zprávy Ruska a světa na kanálu události dne Rusko, Ukrajina, USA. Putinovo Rusko ruší rizika. Rusko přivedlo liberální Západ k úplnému zoufalství.
   USA: Rusko musí zahájit válku nebo kapitulaci! |
   Rusko se tak specializuje na ukončení válek. https://www.youtube.com/watch?v=rgndGg1DDsw

   Smazat
  3. 16:17- V Německu se tuším nesmí sejít více než dva rodinní příslušníci na veřejnosti.
   Nevím, jak to řeší jejich Romové a mnohočetní muslimové.
   Jisté je, že Rusové jsou jako obvykle břídilové.

   Smazat
 19. Jsem "senior" a dokonce tak starý, že si pamatuji jak se chovali Češi za 2. světové války, kdo stál na straně republiky, občanů a kdo se přitulil rychle k nacismu. Otázka kolaborabntů, zrádců, udavačů. A bohužel dnes při čtení či poslechu zpráv a debat mi púřijde, že je to analogické - kdo byl charakterní, ten jim zůstává i dnes, kdo zrádcoval - a nejčastěji za peníze a jiný profit, ten zrádcuje i dnes. Emanuelové Moravcové vylezli a producírují se na různých sítích, aby si nadělali prachy a opopolitické body. Ti, co nejhlasitěji kritizují vládu a třeba min. Vojtěcha, ti jsou hlavní viníci, že když se otevřeli sklady zásob pro krizové situace, tak se našly vykradené - zásluhou předchozích vlád, premiérů, ministrů vnitra, hejtmanů a pod. Ano, dnes největší řev proti Babišovi vedou právě ti, co vykradli za 30 minulých roků republiku do dna. Jak se starali hejtmani Pardubického a kraje Vysočina o jimi řízené nemocnice, jak se starali o zásoby v jejich integrovaném záchranném systému? Jak se starali ředitelé soukromých nemocnic a lékaři ordinací o zásoby roušek a dalšího potřebného materiálu pro krize. Kdo zrušil civilní obranu (CO) a vykradl její sklady? Tam to vše bylo za socíku v cajku! Ano dnes se národ rozdělil skutečně -ne na Zemanovce a pražskou zrádcovskou kavárnu, ale na ty, co dělají vše pro zvládnutí pandemie a na ty, kteří pandemii rozsévají, když ne jinak, tak nevymáchanou
  hubou. Hrubé napadání a pomlouvání a obviňování třeba v ČÉTÉ těch, co dělají nejvíce PRO ÚSPĚŠNÉ ZVLÁDNUTÉ EPPIDEMIE CV považuji za zločinné a protože vidím na obrazovkách, že se tak děje i skupinově, považuji to za protistátní spolčení! Národ vidí ten vřed a hnis na svém těle a věřím, že ho dokáže ze svého těla vyvrhnout do kanálu!

  OdpovědětSmazat
 20. Čtenáři i zde vidí docela jasně kolik blbců JE V NÁRODĚ, co sice mají rozum telete, umí psát a dodává na tyto stránky hovadiny - nakonec i ta telata musí nad tím žasnout.
  Podívejte se prosím vy mdlejšího rozumu po světě, jak kde vypadá situace a jak ji zvládají třeba Rusko, USA, Francie, Španělsko, Itálie, Británie, Německo a třeba Čína a vláda Babiše? Jak to vše ty "geniální" státy, které jsou "kilometry" civilizačně před námi perfektně řeší!!! Jen si spočítejte jejich mrtvé. A ani ta nemocnost nEmusela být u nás tak vysoká, kdyby boháči zrovna se nemuseli v době rozvoje infekce toulat Světem a infekci vozit k nám domů. Co to bylo řevu cestovek a kapitálu, když vláda uložila omezení proti šíření epidemie!!! A jak si z nařízení dělaly cestovky trhací kalendář"! Kdo řval první a nejvíce, že přichází o prachy a že mu je musí lidé vydělat? Který kapitalista nabídl pomocnou ruku? Z obyčejných lidí jsou to již desetitisíce!!! Pomlouvat, lhát, krást, to právě umí ti, co dříve jako vládcové - premiéři, ministři a hejtmani zničili zdravotnickou připravenost na epidemie. Co udělali hejtmani, co udělali soukromí vlastníci nemocnic a zdravotnických zařízení, jakpak byli připraveni na katastrofy??? Kdo byl jediný připraven - ministerstvo zdravotnictví i s jemu podřízenými nemocnicemi, na nichž dnes leží celá váha - fakultní nemonice!!! Nezdá se vám trochu zvláštní, že právě ty státy, proti kterým naše ČÉTÉ pěstuje ze všech sil nenávist a jejíž občany by nejraději vyvraždila, tak zrovna ty státy - Čína, Rusko a Kuba jdou na pomoc postiženým??? Je mi stydno za ty české gaunery v ČÉTÉ A DALŠÍCH PROPAGANDISTICKÝCH MEDIÍCH, KTEŘÍ SE RADUJÍ JEN KDYŽ ROSTE NEMOCNOST. PANE BOŽE, BUĎ SPRAVEDLIVÝ A POŠLI DO PEKLA VŠECHNY TY LIDSKÉ ZMETKY, CO PRAŽSKOKAVÁRENSKY A GOEBBELSOVSKY ROZVRACÍ NÁŠ STÁT!
  Když to člověk vidí, tak by ty Satany a praseryjské starosty nejraději postavil před soud pro mezinárodní zločince - jinak o nich myslící člověk nemůže ani uvažovat. Oni ostouzejí náš stát a národ, jak se to nepodařilo ani Moravcovi, Háchovi a ostatním kolaborantům nacismu!

  OdpovědětSmazat
 21. Naprosto nechápu ty človíčky, co nadají do koblihomilů každému, kdo si uchoval zdravý rozum a chápe, že tato vláda podává mnohem lepší výkon než vlády mnoha jiných zemí. Stačí se podívat po Evropě (mimoně v Bruselu úplně vynechávám) a každý normální člověk zaregistruje, že roušky, respirátory, ventilátory atd. chybí úplně všem. Když si chci zlepšit náladu, tak si představím výkon vlády v čele s Pekarovou Adamovou, politologem Fialou nebo ...Dosaďte si jakéhokoliv duševního giganta z opozičních stran.

  OdpovědětSmazat
 22. Toz oz to máme zase Zvonokoxy s tem typickém virozbím folklórem enem dófám, ze do Velké noci te primole odkvetó a bode zasejc klid......a zase se to vrátí do socialistickéch kolejí.....hezké den P.S-

  OdpovědětSmazat
 23. „Rusové vždy pomáhali v nouzi každému, kdo je požádal o pomoc nebo pomoc potřeboval.“ Pomoc Ruska Itálii získává ozvěnu:

  „V plné kráse se dennodenně ukazuje, že Rusko v čele s Putinem není agresor ani bezpečnostní hrozba, jak nám to prezentují slovenští sorošovští podpantofláci,“ napsal.

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020032211696242-rusove-vzdy-pomahali-v-nouzi-kazdemu-kdo-je-pozadal-o-pomoc-nebo-pomoc-potreboval-pomoc-ruska/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.