Reklama

čtvrtek 19. března 2020

Vyhlášení stavu nouze ve Srbsku

Stav nouze v Srbsku - pár jedinců s rouškami
v prázdných kavárnách
Rado Miko
19. .3 2020 South China Morning Post překlad Outsidermedi

Srbský prezident Aleksandar Vučić:

„Od dnešního dne, jak víte, nemůžeme importovat [zdravotnické vybavení] podle usnesení EU. Velká mezinárodní solidarita neexistuje. To byla pohádka na papíře pro malé děti. Lidé, kteří nám tady dávali lekce o tom, že máme kupovat jejich, a ne čínské zboží. Kteří po nás chtěli, abychom měnili podmínky veřejných zakázek, aby cena nebyla jediným kritériem. Když jim byly dobré srbské peníze, tak se měnily podmínky zakázek. A když je nouze, tak jim srbské peníze nejsou dobré. A Číňané vědí, co to znamená, když někoho označíte za bratra. A to nejen mého osobního přítele a bratra, ale přítele a bratra celé země.“

VIDEO:


18 komentářů :

 1. To se dá jedině okomentovat tím že ve vedení EU sedí hyeny a škodná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neurážejte zvířátka,to by ani hyena neudělala...

   Smazat
 2. Přesně tak též nevěřím na nějaké kecy o solidaritě. Skopčáci nám roušky ukradli a Čína je dodala. Trumf by na tom chtěl zbohatnout ostatně neustále žijí z neštěstí jiných. Čína byla nejvíc zasažena a pomáhá více státům. Žádná západní země není pro nás spojenec jako vždy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nějaká země někdy byla, když i uvnitř státu jsou lidé, kteří by vás klidně i s celou rodinou prodali do otroctví?

   Smazat
 3. Západ preferuje egoizmus, Východ kolektivizmus - my nie sme Východ - a ani vy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže co tedy jsme- anonyme 10.45? Ani západ, ani východ, takže jakýsi prostředek, anebo mimozemšťané? Zkuste trochu rozvést svoji filosofii, ať se můžeme poučit.

   Smazat
  2. 11:49 A co třeba středoevropané v suverénním Českém státu?

   Smazat
  3. Tak to je jiná unknowne 12.45 - takovou charakteristiku bych bral. Někdy v daleké budoucnosti možná i budeme suverénní Český stát. Zatím je to chiméra.

   Smazat
 4. A v Rusku klídeček. Lidé v ulicích, děti ve školách, plná kina, restaurace, zábavní parky. Včera 147 prokazatelně nakažených, dneska 322. Začíná expanze epidemie. Ví se přitom, že dokonce uteklo několik lidí s koronavirem z karantény a několik dní je nemohli najít. Teprve od zítřka se zavírají školy. Věděli, co bylo s Čínou, viděli to v Itálii, Západní Evropě, u nás. Vidí, co všechno děláme a v jakém předstihu, přesto oni vše ignorují. Jestli nějaká země doplatí na pandemii SARS-CoV19, bude to Rusko a umírat budou mladí.

  Přitom oni nemuseli omezovat chod života někde ve Vorkutě, pokud mají leteckou linku 3x týdně, ale Moskva a všechna lidnatá města v Evropě a Asii měla být dávno v karanténě. Měla se hlídat letiště, nádraží, což se neděje. To už není jako v době moru, kdy je chránily ohromné vzdálenosti.

  Osobně si myslím a říká to i dost expertů, že Rusko ani neví, kolik infikovaných lidí u nich je. Dělají strašnou chybu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, anonyme 15.44 - vy jste ale lidumil.A jak přející panečku. Co takhle nechat každému jeho samostatné uvažování? Asi v Rusku považují chřipku prostě za chřipku. Přichází každý rok. Jsou lidé, kteří se nakazí, ostatní ne, a těch nakažených je v celkovém počtu občanů daného státu mizivé procento - promile. Z toho promile zemře ještě menší promile těch, kterým je přes sedmdesát, kteří ale neukočírují jinak ani vysoký krevní tlak, cukrovku, zánět střev, a další zdravotní omezení. Moje nebožka babička - dej jí pánbů věčné nebe - vždycky říkala "proti věku, není léku" - tak to v duchu slyším. Moudrá to žena. Zemřela před osmdesátkou, prostě na stáří. Ta by současné šílenství se zavřenými obchody a rouškami na obličeji zcela jistě nepochopila. Šťastná to žena, že už s tímto zvráceným světem nemá nic společného.

   Smazat
  2. Nechystají ani nemocnice, nemají testery, jenom pár a jen někde, respirátory, umělou ventilaci jen na běžné použití. Viděl jsem včera nějaký fotbalový zápas. Plné tribuny, plné ulice. Kromě škol se nebude nic omezovat. V době, kdy i Francie a Brazílie hrají jen pro kamery. To dopadne hodně špatně.

   Smazat
  3. Podle mého známého, který v Itálii pracoval, bylo na lyžích v Italských Alpách nejvíc právě Rusů a Ukrajinců.

   Smazat
  4. Myslíte, že když nenahodí roušky, a budou se strachem plížit jen kolem svých domů, že celé Rusko vymře? Tak počkáme - necháme se překvapit.

   Smazat
  5. 23:37, nerozuměl jste mému příspěvku? Nechápu, proč se snažíte někoho zesměšnit jen proto, že kritizuje Rusko?

   Nikdo netvrdí, že by se měli plašit lidé v nějakých zapadlých dědinách, kam to je 100 km na nejbližší nádraží a odkud se vyjíždí jen sporadicky. To jsem přece jasně řekl. Já tvrdím, že
   ve velkých aglomeracích už dávno měli ty roušky nosit. Ale to hlavní: měli přerušit veřejné shromažďování, které je už deset dní po celé Evropě zakázáno. Zakázat volný pohyb přez hranice, obzvlášť z postižených oblastí, zavést kontroly na letištích a nádražích, a hlavně začít se důsledně připravovat na epidemii.

   Nic z toho nedělají. Nemají zdravotnický materiál, dostatek testerů, nejsou připraveny nemocnice, nejsou v pohotovosti zdravotníci, zásobování, nic. Přitom počet začíná stoupat geometrickou řadou a množství nakažených, ještě před pár dny údajně pár jedinců, už přesáhl Česko. Rusové jsou navíc přesvědčeni, že se skutečná míra epidemie záměrně ututlává a ve skutečnosti jsou počty skutečně nakažených do tisíců.

   Smazat
 5. 15:44 Nepiš co není pravda. Nejdřív si zjisti informace ale ne z českých veřejno-právních médií a pak buď chytrý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to mám z ruských, to by mohlo být přesné, nemyslíte? Dokonce si myslí, že oslaví 75.výročí vítězství. Tehdy tam budou přibývat tisíce nově nakažených denně a počet mrtvých taktéž přesáhne několik tisíc.

   Smazat
 6. Budou všichni zírat, jak s tím virem Rus zatočí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Posadí koronu na ruský kolo a spustí motor.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.