Reklama

čtvrtek 26. března 2020

Vyměním neoliberalismus za respirátor aneb Autoimunita státu

Václav Umlauf
26.03.2020 E-republika
Máme privátní nemocnici A, která nemá pacienty, ale klienty. Jejím úkolem je vytvářet zisk pro skryté majitele, kteří ji dostali proti privatizačnímu podpisu, jsou skrytí za partou českých bývalých veksláků a bílých koní, zisky převádějí do daňových rájů. V takové fabrice na peníze nemá nemocný na koronavirus co dělat, protože tam nepatří.Nechce se mi psát věci pořád dokola, takže doporučuji ke korunovému viru tyto série článků:

Na druhou stranu totéž, ale kontrastně:

Já vím, je to hrozné číst ty těžké články a ještě u toho přemýšlet. To naposledy dělali dělníci v 19. století, když šli po desetihodinové šichtě studovat marxismus a zakládat odbory. Přitom si vymohli zdravotní pojištění, i když jich za to nemálo z nich zastřelili, ale to byli ti "komunisti". Zdravotní pojištění a veřejnoprávní nemocnice je zajímavá a užitečná věc, která při epidemii zajišťuje, že my, normální občané, neumřeme doma nebo na ulici. Neoliberální idioti, kteří zničili stát tím, že jej zprivatizovali, nadávají v jimi vlastněných médiích na to, že komunistická Čína si nechá kapitalisticky platit za roušky, respirátory a jiný zdravotnický materiál, který si máme v rámci strategické soběstačnosti vyrábět doma. Stejně dopadlo zemědělství a zůstaly jen ty otrocké montovny, které vyrábějí polotovary pro Západ. A ty jsou nyní z poloviny zavřené. Tak se bavme o tom, proč my, normální lidé, potřebujeme stát. Ze stejného důvodu jako ve Španělsku a v Itálii, kde v případě mimořádky jednoduše zestátnili nemocnice a nutí je léčit. A to je na neoliberalismu opravdu zajímavé. Stát musí donutit tyto privátní nemocnice výjimečným nařízením, aby léčily nakažené lidi.

Takže máme privátní nemocnici A, která nemá pacienty, ale klienty. Jejím úkolem je vytvářet zisk pro skryté majitele, kteří ji dostali proti privatizačnímu podpisu, jsou skrytí za partou českých bývalých veksláků a bílých koní, zisky převádějí do daňových rájů. V takové fabrice na peníze nemá nemocný na koronavirus co dělat, protože tam nepatří. Ty by ležel jako marod v mé privátní nemocnici celých 14 dní, užíral by moje privátní prostředky nakřečkované dojením klientů, a nakonec bych ho musel léčit. Privátní nemocnice neléčí, ale inkasuje body za lékařské zákroky a nejlépe za experimentální léčby všeho druhu, kterými se dojí nemocenské kasy.

Pak máme veřejnoprávní nemocnici B, která je financována stejně jako ta privátní, totiž z našeho zdravotního pojištění. Tato nemocnice mne přijme a léčí, protože jsem jejím plátcem a ona slouží veřejné věci zvané res publica. Jistěže je ta i ta veřejná věc už napůl vytunelována, protože vedení nemocnice a doktoři si zřídili privátní kšefty a vyvezli ven výnosné činnosti, jako dárcovství krve a dialýzu. A také si platí jen ten personál, který nutně potřebují a na zbytek kašlou a dovezenou se jej z Ukrajiny. Ale pořád je to systém, který za mé daně provádí léčbu, a ne pouhé inkasování zisku na klientech.

Z uvedeného příkladu privatizace zdravotnictví je jasné, jak si na tom stojí autoimunita státu vůči neoliberálnímu viru. V Česku je stát na umření, protože i střední třída je tak hloupá, že si jej nechala rozkrást před očima. Tak se podívejme, jak v epidemii začíná fungovat americké neoliberální zdravotnictví, které je co do příspěvků nejdražší na světě.
V Číně skupuje všechno a za hotové, protože systém privátního vykrádání z principu není připraven na žádnou epidemii.
Kdo platí, tak nějakou léčbu dostane, zbytek chudých ne/pojištěnců se může jít klouzat.
Hlavně je třeba zprivatizovat všechna nadějná léčiva proti koronaviru a přeřadit je do kategorie tzv. rare disease. Tam na ně státní systém nedosáhne, protože zůstanou privátní a bude to veliký kšeft.
Na zdravotní personál se vykašleme, ať si v epidemii pomáhá, jak umí. A když nevěří našim rouškám, tak si je ani nesmí kupovat za své, protože to dělá špatnou reklamu firmě. To je případ Kaiser Permanente, která měla za Šnajdra a dalších modrých strak zprivatizovat naše zdravotnictví.

Takže autoimunita státu napadeného neoliberálním virem je skutečný problém, který nikdo neřeší. Ale my o tunelování a privatizaci zdravotnictví píšeme systematicky, viz naše články k tomuto tématu. Epidemie jasně ukazuje, proč chudí lidé, jako je 99 % z nás, potřebují stát. K tomu byl bohužel smutný článek Rozkradený a vytunelovaný český zájem. Jednoduše řečeno, potřebujeme stát proto, abychom neumřeli. Komu to jako důvod nestačí, tak je za hranicí zdravého rozumu a měl by se jít léčit do privátní nemocnice.Související články:

37 komentářů :

 1. Krize všeho druhu jsou "motorem" k přemýšlení.

  Moudří narazí na strop svých možností, z chytrých se stanou chytrolíni, to je tzv. "udržitelný vývoj společnosti".

  Někdy se 1.% vymkne situace z rukou "nezbednými revolucionáři" ale celkem brzy to zvrátí k "normálu".

  Tak si tu pomalu žijeme a hnijeme pane Umlaufe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koronavirus - Covid-19 - opravdu ho přinesl netopýr ?

   https://www.youtube.com/watch?v=gPniquta6kU


   Neobsloužím vás, šíříte virus. Antisemité viní z pandemie židy

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/neobslouzim-vas-sirite-virus-antisemite-vini-z-pandemie-zidy-95709?seq-no=10&dop-ab-variant=&source=article-detail

   Vymazat
  2. 13:58-Díky za odkazy. Prvý je velice uvěřitelný, druhý bude gradovat, "až to praskne".

   Jako vždy to "odserou" nejméně vinní na obou stranách!

   Vymazat
 2. Nádherně srozumitelné, ale stejně to lidi nepochopí a politici nechtějí. Žijou z toho.

  OdpovědětVymazat
 3. Kdo hledá myšlenku najde, ale co potom.

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji autorovi za článek, redakci NR za jeho uveřejnění, a děkuji ještě jednou, že měl autor odvahu do současného účelového šíření a zvyšování paniky a strachu, což předvádí hlavně server Novinky.cz, napsat něco tak odvážného, nekorektního, a tak neuvěřitelně pravdivého, až z toho mrazí. Přitom je evidentní, že si nejspíš těchto skutečností občané zatím nevšimli. Pokud lze soudit jen dle diskuzí, řada lidí sem tam utrousí, že "naše zdravotnictví už taky není co bývalo", ale to je tak všechno, a teď, co aktuálně diskuzně probíhá v souvislosti s koronavirem, je provázeno reakcemi, které normálnímu člověku zvedají vlasy na hlavě. Na druhou stranu to i chápu. Ono konzumovat denně články, doprovázené obrázky s vyprázdněnými potravinovými regály v obchodech, nebo s regály, v nichž jsou uložené v řadách rakve -tedy obrázky vyhrabané odněkud z Itálie, nebo bůhví odkud, asi s každým emocionálně zacloumá. Jenže Itálie, Španělsko, a další, je právě to zdravotnictví, které článek popisuje, a stejné je na celém "západě". Nikdo si nestíhá uvědomit, že zatímco u nás je zatím rozkrádání zdravotnictví, a celé podstaty zajištění péče o zdraví občanů pomalé a plíživé, a díky tomu tu takzvanou pandemii celkem zvládáme, jestli to samé přijde za pár let znovu, už budeme jako Itálie - obyčejní lidé ležící na chodbách špitálů na zemi, budou lustrováni podle věku, koho se vyplatí léčit, a koho nechat na pospas, jako se podle věku kdysi lustrovali lidé na poutích do plynu, z hlediska, kdo je případně ještě pracovně použitelný, a kdo už ne. Nepředstavuji si, že se lidi - zejména ti u počítačů - poučí, ale za ty, kteří se poučí, a za sebe, znovu děkuji za tak odvážný a pravdivý článek.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Umlauf, konečně jste napsal v čem je přednost současného zdravotnictví. Vytvářet zisky pro majitele soukromých nemocnic a výrobce léků. Když mě nic není a přijdu k lékaři, tak mě alespoň pošle na nějaké vyšetření. A když jsem nachlazen, tak mě skoro nic nepředepíše, protože si to musím koupit. Proč jezdí doktorští pendleři do Německa? Protože to Německo skoro nic nestojí. Doktor studoval za ČESKÉ peníze, tak to má vrátit. Když chce na zkušenou do ciziny, ať zaplatí lékařskou fakultu a to v okamžiku odcházení a nebo ať 10 let slouží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vždyť bylo jasně už dávno řečeno, že zdraví je kapitál a zdravotnictví byznys.

   Vymazat
 6. Přesně tak my chudí lidé potřebujeme stát protože samy to nedáme. Pracháčům je vše ukradený o ně se privátní doktoři postarají a policie je ochrání.

  OdpovědětVymazat
 7. Obava, která se u nás šíří v souvislosti s koronavirem, neustále roste. Hlavním mužem války s virem je náměstek ministra zdravotnictví, epidemiolog a předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. Ten byl v minulosti kvůli střetu zájmů odvolán z pozice ředitele královéhradecké nemocnice. Na scéně je ale ještě jeden jeho problém. V náročném boji s koronavirem to může vypadat, že se zapomnělo na jeho bezpečnostní prověrku. Tu k výkonu pozice náměstka na Ministerstvu zdravotnictví nutně potřebuje. Ještě před vypuknutím koronaviru u nás o tom mimo jiné psal bývalý mluvčí Ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. Jeho text nyní hojně koluje po českém internetu.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Coze-Koluje-tento-text-o-Romanu-Prymulovi-Autora-dobre-znate-618385

  Když to řekl ten největší šmejd Tomáš Cikrt, tak je to pravda nebo ne?
  Hledejte a najdete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:45 to, že pravda vyplouvá na povrch jak, kdy a komu se to hodí, pokud ovšem k tomu má prostředky, je zákonité. To znamená, že i Tomáš Cikrt a kdokoli jiný, se může stát pravdy zvěstovatelem.
   V případě prof. Prymuly se zdá zřejmou jeho odbornost i manažerská schopnost, což jsou dnes vlastnosti nanejvýš žádoucí. To nijak nevylučuje jakkoli prokázaná schopnost pana profesora, svoje talenty, znalosti a dovednosti proměňovat ve svůj osobní prospěch. Třeba v podobě peněz, nebo jakkoli jinak.
   Vždyť je to vlastnost systému, ve kterém žijeme. Nebo snad ne?

   Vymazat
  2. Hm, Cikrt...Co by se asi tak zjistilo, kdyby prokádrovali všechny činovníky parlamentu, senátu, vlády, europarlamentu, eurokomisi, primátory, hejtmany, ... od r.89? Kdo umí, a může, ten pomůže, a pan Prymula je v této chvíli na správném místě. Kdo může, ale neumí, nenávidí, a nechce, ten jenom pomlouvá, udává, a škodí nejen těm pomáhajícím, ale úplně všem, a s množstvím jeho másla na hlavě roste i jeho útočnost.

   Vymazat
  3. Re (10:45):
   Zdá se však, že prof. Prymula - vzdor tomu, že snad(?) nemá tu prověrku - dnes dělá pro naši bezpečnost více než dělají ti, kteří jej mají prověřit.
   A zcela neporovnatelně více než kdy udělal ten zapšklý cirkt.

   Vymazat
 8. Lidi, kteří to věděli už koncem roku 1989 (o co jde a co z toho bude - dnes je) vyházeli bez náhrady z prací na které byli odborníci, z politiky je vyřadii tz, lustračním zákonem jim znemožnili ÚČINNĚ angažovat se, protože by rozkradení republiky bránili vší silou cti a vlastenectví... a pokusy o zcizování národního majetku a zglajchšaltování justice by zveřejnovali ve skutečně veřejnoprávních (dnes jenom deklaratorně veřejnoprávních) médiích. Jistě by ovšem ze světa převzali to nejlepší... z USA třeba zákon o právu drežet a nosit zbraně, zákon o povinném označování cizoagentů a jejich organizacích, který převzalo i Rusko...
  Darmo mluvit... je to jako objevení, že kapitán Havel se rozhodl nechat vypirátit a ztroskotat Českou republiku na EU rock ;-) ve vleku remorkéru Deutchland... ALE ŘÍCI TO NAHLAS AŽ PO PRODĚRAVÉNÍÉ TRUPU A JEHO ZALITÍ ŠPÍNOU CELÉHO SVĚTA.

  zKUSME SE BAVIT, jak dědečkové mohli vyzrít První světovou, kdyby... kdyby... pozdě "bycha" honit.

  Jinak bezesporu krásný článek... jenom trošičku pozdě (o 30 let cca) publikovaný.

  Já teď také vím, jak správně navigovat Titanic...

  OdpovědětVymazat
 9. Mládek: Itálii v tom nechali a dívali se, jak lidé umírají

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/mladek-italii-v-tom-nechali-a-divali-se-jak-lide-umiraji/

  OdpovědětVymazat
 10. O stavu mysli pana Cikrta mám důvodné pochybnosti. Pokud jde o pana Prymulu, mám osobní velice pádné důvody ho nenávidět, neb se právě jako politruk na ředitelství FN HK choval jako správný bolševik. Ale v současné době je mužem na svém místě, je plukovníkem v záloze, působil na VLA jako epidemiolog a zabýval se intenzívně problémy mikrobiologických válek. Proto je t.č. na svém místě a věřím, že má k ruce další epidemiology, infektology, virology a organizační týmy, které uvádí do chodu nezbytná opatření, aby ekonomický, zdravotnický a lidský průser byl co nejmenší. Proto všichni, co tomu rozumí, nechť své rozumy předávají do expertního centra a ti co tomu nerozumí, ale rádi se exhibují, holt musí se svojí blbostí do ČÉTÉ A DALŠÍCH MEDIÍ A že je blbosti už na velké hromady, budeme mít, až problém skončí u nás nové velehory!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak se chová správný bolševik v nemocnici , poučte nás !

   Vymazat
  2. Nikdo neprahne o poučování, jak se mají v nemocnicích chovat "bolševici" anonyme 13.32 - a vy se pošklebujete -proč? A komu? Já tady žádný příspěvek na tema "bolševik v nemocnici" nevidím. A jestli jste dřepěním doma u PC už unuděný k smrti, zkuste si přečíst nějaký veselý román, než věčně ty poplašné zprávy o mrtvých na serveru novinky. Z toho vám hrozí mozková obrna.

   Vymazat
  3. 11:35. Hm, je otázka je zda tento vynikající odborník (s velkými odbornými chybami kterých se již dopustil), jak říkáte je také správně motivován.
   Kdo se neštítil kšeftovat se zdravím lidí kdykoliv předtím za kolotoče velkých peněz dává záruky, že tom tak nebude i jindy ?

   Vymazat
  4. 14:41, musíte uznat, že to jsou velice výnosné kšefty. A vy byste chtěl kapitány ekonomie o mě připravit? Vždyť to je na basu!

   Vymazat
  5. Ad 13:32 a také 14:41 "Správný bolševik" jako šéf nemocnice - doufám, že jste to pochopil jako fór. Prostě vedoucí úlohu nemusí mít ani minulost v KSČ, spíše sekernické chování v té minulosti. Ale vedoucí silou dnešní společnosti je diktatura peněz = kapitálu. A aby byla patřičně účinná, musíte mít spojence podobného ražení a bankovního objemu konta i musíte spatřovat zářné zítřky konečného vítězství kapitálu nad lidstvím. Tak musí jít lidství do dabljusí a blbce s vírou v člověka a jeho právo na život musíte prostě likvidovat do potřebné vzdálenosti od možné kontroly kýžených zdrojů. Ono je to nakonec vidět dobře i dnes, jak si masti na současné pandemii někteří kapsy a jiní křičí, že jim třeba a mj. neprochlastané sudy piva a lahve alkoholu musí daňoví poplatníci zaplatit! Ale to se neváže a nevázalo na nemocnice, takoví bolševici jsou rozlezlí jako mravenci (jim se omlouvám, jinak nemají nic společného s tématem)! Podíváte-li se na spektrum našich politiků, tak zjistíte, jak málo jich nemělo nic společného s předchozími vládními garniturami, včetně té z dob socíku. Prostě opopolitici jsou současně veksláci přesvědčení, kdyby politické strany byly náboženstvím, tak si myslím, že průměrný český politik absolvoval asi tucet vyznání. Pokud si někdo myslí, že dnes neřádí kopie někdejších sekerníků, je na omylu. A tito sekerníci, aby jim nebylo vidět do šuplíku, musí likvidovat vše poctivé kolem sebe. Kdosi si i na NR stýská na lékaře v cizině, jedni tam jdou za lepším bydlem, ale byli bystě udiveni, jsou mezi nimi i tací, kteří právě těm sekerníkům na postech šéfů moc viděli do karet a do zahraničí byli odejiti.

   Vymazat
  6. 19:00-Celkem přehledně jste nastínil "Správné bolševiky" bez vyznání.
   Od víry, ideologie se liší tím, že jim nevěří ale umí ze svého postu zlikvidovat kohokoliv, koho podezírá ze svých nízkých pohnutek jako konkurenci.

   Vymazat
  7. Opět se zvrhla debata na hádku o kyblíček na pískovišti.

   Vymazat
 11. Pomóc, pomóc! Je tu ještě někdo tak nechápavý jako já, kdo nerozumí ani po zběžném přečtení článku tomu jaký je vlastně rozdíl mezi nemocnicí A a B ??
  Pokud ano, ať se nehlásí a ať se raději přihlásí ten, kdo rozumí. Teď totiž ani nevím, do které nemocnice se mám hlásit, a vlastně ani nevím proč se tam hlásit. Respektive zda se vůbec nekam s koronavirem (pokud jednoho napadne) tlačit.
  Proč jsem tak zmaten ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebuďte zmaten anonyme 11.59 - a špitál? Do žádného! Pokud je to možné, nikam. Zalezte doma do postele, pusťte si ten nový program od ČT se starými programy ( na ty se dá koukat bez ohrožení mozkovou obrnou) pijte čaj, a ono to přejde. Léčená chřipka trvá podle zkušeností týden, neléčená sedm dní. Dnešní lékař se k vám otočí zády a bude čumět do počítače, takže nevíte, jestli vás vůbec vnímá, pak se vás zeptá co chcete napsat za prášky, a když trváte na odborném vyšetření, někam vás přepošle, ale při současném zmatku nevíte kam. Například -kde je "endokrinologie?" Nevím. Kde je "interna?" Nevím. A tak dále. Byly doby, kdy lékaři svoje pacienty objížděli a vyšetřili doma. Už není. Jakkoliv chcíplý, trajdat MHD nebo vlakem budete vy. A RZS vás prostě dopraví do špitálu a už se povezete. Budou vám píchat injekce semhle tamhle, ale neřeknou vám proč, dávat prášky, ale neřeknou vám na co, a nesmíte se na nic zeptat - to se ihned naserou. "Doktora" uvidíte do týdne tak dvakrát, něco jako bývala "vizita" ( viz seriál Nemocnice na kraji města) -na to zapomeňte. Moji prarodiče, i prateta -sice žili na vsi, ale nikdy nebyli u lékaře a nepožili žádný prášek, zemřeli na stáří před osmdesátkou, uprostřed rodiny, stáří si užili v klidu - to, co je dnes, ty zmatky a mediální strašení? To by je zabilo na fleku.

   Vymazat
 12. Moc dobrý článek. Dovolím si jednu poznámku. Sledujte, jak reaguje část naší společnosti, která sama sebe považuje za lepší. Zatímco lékaři, zdravotní sestry, hasiči, policisté atd. riskují zdraví i životy, tak někteří advokáti, tzv. podnikatelé, umělci atd. už veřejně rozebírají možnosti, jak pumpnout stát o náhradu za ušlý zisk. Hovada, obyčejná hovada, která vůbec nezajímá, že mnohem více trpí ti zranitelnější spoluobčané. Ne, oni se už chystají rabovat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vy si opravdu myslíte,Adame 12.02 - že jiní,než advokáti a celebrity, nepřemýšlí o možnostech jak pumpnout "stát"? Tu naivitu byste si mohl dát patentovat. Víte kolik chytráků pumplo "stát" na povodních? Na objektech, kde ani nebyla voda zavedena? A další a další. A kdo myslíte, že celý současný "stát"do mrtě rozkradl - celebrity nebo OSVČ a další drobáci? Ha ha. Stát rozkradl stát - všechen průmysl, zemědělství, obchodní strukturu -všechno! Co takhle ty solární panely na polích - myslíte že na tom škubou stát celebrity? Nebo ubytovny z rozpadlých baráků, které byly přeměněny na ubytovny a přivezeni do nich i nahnědlí "klienti" z různých enkláv včetně Slovenska, aby se to zabydlelo, protože "stát" mohutně platí tzv.podporu na bydlení. Proč "stát" okrádá sám sebe,-o tom jste nezkusil přemýšlet? A co pračky na peníze - vydavatelství časopisů, jimiž je trh zaplaven, i když je nikdo nekupuje, končí ve sběru, ale tisknou se dál? Reklamy? Distribuce těch časopisů - čím myslíte, že se tohle všechno ve skutečnosti živí? A dejme tomu poctivý švec, kterému zamkli verpánek kvůli jakémusi viru, který tohle všechno svinstvo vidí, proč by si taky nezkusil "stát" drobet vyždímat? Víte kolik dělá takzvané "příslušenství " k pohledávkám, které vytváří podle ZÁKONA!!! justiční mafie? Proč tohle někdo dovolil? Sprosté ožebračování lidí o fiktivní, vymyšlené peníze, které ale musejí platit z poctivé! práce? Proč se netrestá lichva soukromníků s půjčkami? Protože sprostější lichvář než "stát" nikdo není! A Už to trvá dvacet let. Takže -dívejte se, a přemýšlejte.

   Vymazat
  2. 12:12 povšimnul jste si toho oprávněně. Ano, doslova tak, od státu hodlají, ve smyslu zákona (!), požadovat náhradu ztrát, které utrpěli na zisku a majetku v důsledku státem vyhlášené mimořádné situace a nařízených karanténních opatření. Což se zřejmě nestalo v jejich zájmu, když je to v zájmu všech, že? Pozoruhodné.

   Vymazat
 13. a to my máme takých privátnych viac - dokonca sa tak aj jedna volá - 1.Súkromná a patrí do spolku AGEL - vchádzate dnu - karta poistenca na recepcii a kam - ste zaevidovaný, príjem - poplatok 1,2 euro, každé ďalšie dvere da ktorýc vstúpite 1,2 euro poplatok - lístky v danej cene sa kupujú na recepcii - odchod - výsledok vytlačený - 6 euro - samostatná izba - 30 euro deň, a iné ....že nemocnica skasíruje aj poisťovňu - no a ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jó Slovensko je tím pověstné, že bez bankovky ani nepřekročíte práh. Všude samé s.r.o. Co je ovšem horší, je fakt, že u vás nefunguje pohotovostní sanitka. Pokud má někdo horečky a nemá vlastní dopravu a někoho, kdo nemocného doveze do vzdálené nemocnice na pohotovostní příjem (autobusy večer fakticky nejezdí), má prostě smůlu. Pokud je sám, chcípne.

   Vymazat
  2. 14:37 to mi něco připomíná, neodstěhoval se k vám Julínek s Cikrtem ?

   Vymazat
 14. Všichni chtěli kapitalismus a nyní kvičí jako podsvinčata. Po MAJDANU PŘICHÁZELY O PRÁCI statisíce lidí. Podle Klause byli méně schopní, tak si utahovali opasky...Dvouměsíční odstupné jsme dostávali někteří až po dvou letech...Rodiny živořily,rozpadaly se atd.

  Je nás 10milionů - jedno střední město.

  Počet hospod a barů se za rok zdvojnásobil. Škol,divadel,hudebních a jiných "kultuních" stánků máme jako by nás bylo 15 milionů.

  Státních úředníků,právníků,poradců,ekonomů a dalších příživníků přisátých na st.rozpočet odpovídá na 30milionů obyvatel. Je čas na řádnou reorganizaci.-

  V ne-ziskovkách pracuje 56 000 příživníků a protočí se v nich 57 000 000 000 kč-zrušit všechny dotace!!! Tak bych mohl pokračovat

  .Zato stomatologů, sester, dobrých řemeslníků velký nedostatek. Čím to je. V parlamentu sedí samá "inteligence" s nakoupenými tituly. Zákony tudíž vytváří pro sebe. Právník si účtuje hodinový plat na který uklizečka dělá celý měsíc. Skutečná lidská práce jež vytváří hodnoty byla degradována. Po 30 ti letech sklízíme výsledky.

  OdpovědětVymazat
 15. NETOPIRI, padaji mrtvi z nebe - za letu !
  Uverejnilo nekolik zemi !

  OdpovědětVymazat
 16. I stát s převahou soukromého zdravotnictví může reagovat pružně. Město New York zřizuje provizorní márnice ve stanech a chladicích vozech.

  OdpovědětVymazat
 17. Ano 15:04, práce která vytváří skutečné, především nezbytné hodnoty, byla a je degradována. Když, mj., peníze dělají peníze, protože se staly zbožím.

  OdpovědětVymazat
 18. Pan Umlauf jako vždy velmi dobře a jednoduše. Vždy mám ten pocit že není k jeho článku potřeba nic dodávat.

  OdpovědětVymazat
 19. Předsudečnou nenávist řeší příroda.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.