Reklama

pátek 20. března 2020

Wałęsa: Přítomnost amerických vojáků v Polsku je nesmyslná!

Lech Wałęsa, bývalý polský prezident
a před tím vůdce legendární Solidarnoszczi
-kou-
20. 3. 2020 RIA.ru a PrvníZprávy
Přítomnost amerických jednotek v Polsku je z vojenského hlediska zbytečná, prohlásil bývalý prezident Lech Wałęsa. A nejen těmito slovy mnohé, zejména militantní rusofoby, zaskočil.„Dobře víte, že dnes můžeme jedenáctkrát úplně zničit život na Zemi zbraněmi, které už máme. A hádat se o dvanácté? Dvanáctá už nebude. Z vojenského hlediska je to absurdní," řekl Wałęsa v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti.

Podle něj je rozmístění amerických vojsk v Polsku „nerentabilní a nepřiměřené“, musí být takové rozhodnutí zrušeno.

Bývalý hrdina protikomunistického odboje je přesvědčen, že jedinou výhodou přítomnosti amerických vojáků v jejich zemi je to, že utratí nějaké peníze v Polsku. „Jestli jsou tady Američané, utratí pár dolarů, a my na tom vyděláme. Z tohoto pohledu - ok, ale z vojenského hlediska - to nedává smysl," řekl.

Wałęsa je přesvědčen, že v případě potřeby bude Polsko schopno přesvědčit USA, aby odvedly své jednotky ze země. „Samozřejmě, že to uděláme. Je to nevyhnutelné. Budeme moci vypudit. Poláci je budou moci vypudit," prohlásil.


Na začátku léta 2019 bylo dohodnuto, že Spojené státy rozmístí na polském území průzkumnou letku dronů MQ-9. Strany se také dohodly, že Spojené státy zvýší počet svých vojáků o tisíc lidí ze současných 4,5 tisíc lidí. Polsko se zase zavazuje na vlastní náklady připravit veškerou nezbytnou infrastrukturu pro umístění tak velkého počtu amerických vojáků a vybavení.

Bývalý prezident Polska se rovněž vyslovil pro zlepšení vztahů mezi Polskem a Ruskem a k vyřešení historických sporů.

Podle něj Polsko a Rusko umožňují ostatním vydělávat na špatných vztazích, je třeba je zlepšit, řekl v rozhovoru pro RIA Novosti.

„Je prostě nutné, aby naše vztahy byly nakonec dobré. Vždycky říkám: pokud dva bojují, těží z toho ten třetí. A v našich současných vztazích ztrácíme oba - Rusko i Polsko. A dáváme vydělat tomu ten mu," řekl Wałęsa.

„Je to vždy blíže z Gdaňska a z Varšavy k Moskvě, než k Washingtonu. Takže jsme odsouzeni být u sebe, tak rozhodl Bůh," dodal a zdůraznil, že takové sousedství by mělo být „příjemné" a nemělo by vytvářet „bez přestávky" problémy.

Bývalý polský prezident Lech Wałęsa zároveň označil polské požadavky na válečné reparace od Ruska (vznáší je zástupci vládnoucí strany "Právo a spravedlnost") za absurdní.
17 komentářů :

 1. Jsme Slované, bratři, a musíme k sobě opět najít cestu. Slovanská předkřesťanská víra a kultura je mnohem starší duchovní směr než židokřesťanská tradice, v níž jsme v současnosti nuceni žít. Je nutné opět navázat na védskou tradici a moudrost našich předků, kteří žili ve vzájemně shodě. Teprve západní ideologie zaměřená na moc, peníze a krátkodobé požitky způsobila rozkol a rozvrat mezi Slovany.
  Védská moudra:
  Obroda, Světlo, nikdy nevzejde ze západu, kde slunce zapadá, ale vzejde z východu, kde Slunce vychází.
  Otrokáři budou tehdy šťastni, až otroci budou své otroctví vnímat jako svoji svobodu.

  Honza, Havířov

  OdpovědětVymazat
 2. Každý člověk vzdělaný před Majdanizaci výchoní Evropy to samozřejmě ví. Bohužel dnešní Nevzdělanci byť i s tituly jsou po třiceti letech zmasírováni natolik, že jsou schopni tvrdit,že druhou svět. válku zahájilo Rusko a Američani nás zachránili.

  OdpovědětVymazat
 3. Co to tenhle lump mele?Vždyt na rozbití Polska za peníze USA a Izraele měl velký podíl.Až potom prosáklo ,že byl i pořádný udavač.Polákům přeji aby se zbavili těchto parazitů i s Amerikány

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:31
   Je to stejný,jako kdyby tohle teď tvrdil jeho dvojče Havel!Oba byli před 89UDAVAČI A OBA SPOLU S AMIOKUPANTY ROZBILI """své"""státy!!!!

   Vymazat
 4. No vidíš, Waleso, jak ti to na stará kolena začalo pálit. Až na jednu výjimku, Američanů už se NIKDY nezbavíte, nikdy. Neznám jedinou zemi odkud by kdy vyčichli. Pokud by Rusko postupovalo stejně, tak dodnes sedí ve Vídni a v Berlíně a to na jejich náklady. Teď se můžeš připravit na to, že si tu Waršavu zřejmě opět postavíte znovu.

  OdpovědětVymazat
 5. Nezaskočil jen rusofoby, ale jistě i eurohujery, ANOhujery,a další, kteří mají klapky na očích a nevidí, "pro stromy les" a slintají blahem nad složeninami písmen EU,NATO,USA,MMF,ČT ......
  I Lech si představoval tu pototalitní svobodu jinak.
  Ale vždyť o peníze jde až v první řadě, ne?

  OdpovědětVymazat
 6. Za všechno můžou polistopadové vlády, že tak lehkomyslně a hlavně rychle naskočili do vlaku, aniž by věděli kam je doveze. Byla to soutěž postkomunistických nových "demokratů" kdo bude nejdříve v západních strukturách, a bylo jim jedno zda s tím lidí souhlasí. Bez rozmyslu rychle zaprodali zemi.

  OdpovědětVymazat
 7. Možná, že někdo v jaderné válce zvítězí. Ale jde o to, čemu se dá říkat "vítězství". Obrázky z Hirošimy a Nagasaki jsou více než výmluvné. Ono stačilo si pustit obrázky z Hamburgu nebo Drážďan. A to je jen maličká oblast čtyř měst! Ale takto a ještě hůře by vypadala Země celá. Co by to udělalo s ovzduším a počasím? Jak by vypadaly oceány? To nikdo neví a neumí si to ani představit. Jen Hollyvood se pokusil o nějaké vize (vodní svět apod.). Ale i tyto šílené vize by byly asi rájem proti skutečnosti. Ale "vítězové" si chtějí dobytých zdrojů: bohatství, surovin, otroků - prostě "moci" užívat. V palácích u moře i na moři. Na jachtách, na horách s mladými a krásnými ženskými... Vítězství v díře v radiační poušti jim je na nic. Proto se snaží dosáhnout cíle jinak. Protivníka vnitřně rozložit, zaplatit si vrstvu ke všemu svolných otroků - zrádců, kteří za slib sladkostí z pánova stolu budou ochotni předložit páníčkovi svoji zemi k plenění a vlastní spoluobčany držet v otroctví. A že takových už tu bylo.

  OdpovědětVymazat
 8. Má naprostou pravdu pan Wałęsa a us nýmandi i v době koronavirové krize posílají vojsko k Ruským hranicím aby tam dělali machry. Ruský pohraničníci by měli toho zrádce gorbačova strčit pod nějaké projíždějící americké vozidlo.

  OdpovědětVymazat
 9. Mirek Jankovice20. března 2020 12:25

  velká škoda jen,že tento názor pan Walesa nesdelil ,dokud jeste zil ,panu Havlovi.Narodil jsem se jako Čech, Slovan a jsem na to hrdý,Rusové udelali jednu velkou chybu a to byl rok 1968,ale podstatne vice jich udelali západní spojenci,kterí nás prodali pred i po druhé svetové válce,prijde doba kdy budeme zase prosit o osvobození z východu a zamezení sirení islámu,ze západu teda tezko,EU je mrtvola,která se jeste trepe,vidíme tu pomoc pri pandemii

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad12:25. Skutečně byla intervence vojsk Varšavské smlouvy 1968 zbytečná? Dnes je naprosto již zřejmé, že to rozhodnutí vyplanulo z toho, kdo bude v ČSR dříve, zda NATO nebo Varšavská smlouva. Na 20 roků byly odloženy války v Evropě, terorismus bohatých a odvetný terorismus chudých, výroba migrantů, vybrakování majetku státu. O 20 roků "jsme byli okradeni" o nezaměstnanost, bezdomovectví, krotili jsme parazity i nepřízpůsobivé, zdravotnictví včetně léků bylo zadarmo, školství také, děti měly ve školách obědy, všechny mohly na zimní i letní zájezdy a tábory, nebyl problém s tzv. "samoživitelstvím" ani "mee too" rozpomenutých za více jak půlstoletí po erotických radovánkách, také dobrý způsob vyděračství, jako způsob soudobého "kulturního a civilizovaného žití"! Tak tedy toho jsme byli ušetření. No a pro jistotu a velkou nespolehlivost českých politruků zde byla zřízena základna tehdejšího SSSR, základna, jakou s daleko agresívnějšími cíli si plánují ostravští radní v Mošnově, kterým oslava válek a zabíjení civilistů dva dny ročně prostě už nestačí!

   Vymazat
 10. 12:25 Na ty chybě se podílela celá Varšavská smlouva kromě Rumunska. Rok 68 se neodpouští a Mnichovská smlouva, zrada spojenců, zdá se až takové trauma dnes není, poněvadž jsou naši spojenci a přátelé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Němci a přátelé ? Nikdy nebyli a nebudou ...
   Merklová se rozhodla stvořit Nadčlověka! Herdenimmunität Nové tajné plány Bruselu jsou děs!
   https://www.youtube.com/watch?v=7cIYvmcsZrQ
   Čím víc lidí se nakazí, tím lépe. Tím dříve bude stvořen Nadčlověk! Babišova opatření jsou už úplně zbytečné! Tedy pokud se neobnoví "Železná opona"! Že Vám to Pražská kavárna dosud neřekla? Že Vám Babišova média zatajují informace? Tak jsme se na to zase podívali.
   Obecně si myslím, že je to pro úplnou kontrolu, nyní mají vytvořit vakcínu proti koronaviru a začít ji čipovat , takže si myslím, že - další fází je nucené očkování.
   Virus se ukázal jako vhodný nástroj, protože paraziti nemyslí na lidi, ale pouze na sebe: korporace vydělávají zisky, životní prostředí se mírně zlepšuje, klesá populace, roste cena, finanční bubliny se deflátují, lidé se snáze ovládají v panice. Občané, tedy hlavní věc, která má být přiměřená, strach zbavuje vůli - pozor !

   Vymazat
 11. Na slovanské bratrství bych moc nedal. Přece jen se vyvíjely státy různě a tím i mentalita. Polsku byl a je vlastní antirusismus a antisemitismus a byl jim vždycky blízký nacismus, který vlastně jako první v Evropě demonstrovali po 1. světové válce, když vtrhli do rodícího se SSSR a prováděli tam genocidu na Ukrajině a v Bělorusku, jen těch "Lidic"!. Slováci také si vysnili, že jsou dědici Velkomoravské říše a svůj nacismus solidně demonstrovali v r. 1939 a pak tuším znovu 1992. Ano, jejich Hlinkova garda byla obdoba SA a jejich divize ve válce proti SSSR - ostuda na staletí další historie Slovenskai. Chorvaté? Ti se vyznamenali svými Ustašovci, také jakési SS či SA gardy a i oni táhli do boje proti SSSR po boku SS. Bulhaři, ti lavírovali celou válku. Jedině Srbové se zachovali jako statečný a chrabrý národ! No a my jsme aspoň nevznášeli žádné nároky na druhé státy, neokupovali jsme nikoho a na frontě jsme proti SSSR nebojovali, naopak jsme měli na Východě solidní armádu a na Západě letectvo! Na Slovany zejména v našem okolí bych vůbec nespoléhal, až přijde krize, zradí jako první. No a Rusko? Proč by to nás mělo třeba před okupací Němci znovu zachraňovat, když se my vůči Rusům chováme jako zrádci, zbabělci a zejména pražská kavárna jako idioti, i když vlastní blbost tito zrovna často hrají.

  OdpovědětVymazat
 12. Naivita je strašná vec. Pán Valesa určite nezmúdrel a ani jeho ke.i už nikomu nepomožu. Poliaci čo chceli, to majú. O USA sa možu stále "oprieť"

  OdpovědětVymazat
 13. Mne Walensa docela překvapil, ale kecat do jejich dvorečku nebudu. Mají tam doma podobné hnojiště jako my, bude dobré, aby si tam sami udělají pořádek. Zrovna tak nechci, aby nám do toho našeho hnoje radil a zasahoval někdo cizí.

  OdpovědětVymazat
 14. waleso waleso, zavedl si nás do sraček a dnes tvá vláda stejně jako před 2sv. válkou leze do prdele největším válečným štváčům(USA) jako předtím lezla do prdele Germánům a nám kradla pohraničí.(dodnes nebylo vráceno v rozsahu ukradení.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.