Reklama

úterý 28. dubna 2020

A co právo na život? Zbořil drsně ke ,,koronavirovému" rozsudku proti Babišovi a spol. I k hercům

Zdeněk Zbořil - politolog a historik
Zdeněk Zbořil
28. 4. 2020   ParlamentníListy
A co právo na život? „Soudce Výborný se snad nechal až příliš unést vědomím své nedotknutelnosti a vzal na sebe odpovědnost za možné následky svého rozhodnutí, které ale mohou být pro někoho osudové,“ komentuje aktuální dění politolog Zdeněk Zbořil. V souvislosti s debatami o původu viru zmiňuje, že tato válka informací bude možná nejen intenzivnější, ale hlavně nebezpečnější než koronavirus samotný. Věnuje se také jednomu lehkému napomenutí provincie z metropole nebo rozhodnutí ČSSD „pro“ Haška. Dává za pravdu Davidu Prachařovi: „Alespoň se ukázalo, komu a oč jde. Zda jen o ty miliony, nebo o ´kulturu‘, a co si pod slovem kultura představuje.“


Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch odmítli, že by vláda udělala chybu, když část restriktivních opatření přeměnila z krizových rozhodnutí na opatření Ministerstva zdravotnictví. Některá mimořádná opatření ve čtvrtek zrušil soud jako nezákonná, podle něj měla vláda rozhodovat na základě krizového zákona. Podle ministryně financí Aleny Schillerové rozhodnutí soudu nebude mít vliv na případné spory o náhradu škody.

„Zdá se mi to dost jednoduché. Ještě na střední škole jsem měl předmět základy československého práva. Sice to bylo za minulého režimu, ale měli jsme profesory vyhozené tehdy z PrFUK a vystudované za první republiky. Ti nás učili, že právní formalismus nesmí být uplatňován na úkor spravedlnosti a opomíjení reality. Proto dnes všechna ta krásná slova o dodržování právních norem a lidských práv, která opomíjejí, že základním lidským právem je právo na život, ve mne budí různá podezření,“ komentuje Zbořil.

„A protože česká justice dnes není známá svým příliš velkým úsilím o nalezení spravedlnosti a některé soudní výroky lze podezírat, že slouží politickému aktivismu, nechce se mi ani věřit paní MF, že nedojde k žalobám těch, kteří se spoléhají na nekonečné soudní tahanice pro současný výkon soudní moci tak typické. Soudce Výborný se snad nechal až příliš unést vědomím své nedotknutelnosti a vzal na sebe odpovědnost za možné následky svého rozhodnutí, které ale mohou být pro někoho osudové,“ dodal.

Vládu kritizoval v souvislosti s rozhodnutím soudu i předseda Klubu angažovaných nestraníků František Laudát. „Řídí nás nemehla? – ano. Dokonce je to potvrzeno soudem. Bylo by to k smíchu, kdyby tihle hlupáci neohrožovali naši zemi chaosem. Zjevně největší nemehla od listopadu 1989: s čím kdo zachází, tím také schází,“ komentoval Laudát současné dění s tím, že nikdy po roce 1989 jsme nebyli k chaosu tak blízko. „Angažmá estrádníka na Ministerstvu zdravotnictví hrozí přerůst v největší ‚estrádu‘, jakou jsme už dlouho nezažili. Já jsem tuhle partu nevolil a odmítám nést podíl na náhradách škod, které způsobili,“ dodal na sociální síti.

„Aniž se chci dotknout pověsti pana Laudáta, i já se mohu připojit k těm, kteří kritizují většinu, nebo snad dokonce všechny jeho výroky a slova, kterými se nestydí prezentovat svou myšlenkovou velikost. Nemehla, hlupáci, estrádník na MZ to jsou jen nadávky, které sice neříkají nic o panu Adamu Vojtěchovi, ale hodně o panu Laudátovi. A pokud si myslí, že předchůdci současného ministra byli lepší, měl by se raději vrátit ke svým polovodičům, kterými se na svém CV léta vychloubá,“ podotýká Zbořil.

„Kalousek ve svém spravedlivém hněvu ještě zapomněl připomenout, že…“

V Partii na Primě na toto téma debatovala ministryně Jana Maláčová s expředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Ta hned v úvodu hájila vládu, že soud sice zrušil čtyři nařízení Ministerstva zdravotnictví, ale vláda rozhodovala v čase pandemie věcně správně, jen na špatném nosiči. „Zachránili jsme tisíce životů a teď je třeba tuto situaci využít,“ zdůraznila Maláčová. Kalousek okamžitě Maláčové vyčetl, že teď vládě hrozí velké množství žalob. „Vláda se má chovat k občanům férově a musí jim říkat pravdu. ... Když někomu nařídím zavřít jeho provoz a nedovolím mu vydělávat ani korunu, tak musím také nést odpovědnost za tu následnou situaci,“ podotkl Kalousek. „Každá vláda by chybovala v této bezprecedentní situaci, ale ne každá vláda by podváděla a lhala svým občanům,“ vypálil.
„Miroslav Kalousek ve svém spravedlivém hněvu ještě zapomněl připomenout, že má tři revolvery, zřejmě ještě z dob, kdy působil na MO, a že je připraven, jak před týdnem oznámil, použít je k svržení současné vlády. Příště by mohl poradit souzeným a odsouzeným za řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu aj., aby žalovali vládu a PČR, že je kontroluje. U člověka, který, jak se ukázalo před dvěma týdny, vědomě lhal, když informoval v PS občany ČR, že budou muset platit EU dotace Agrofertu, je to skoro jako řeči o provazu v domě oběšencově,“ komentuje politolog.


Budoucnost může být mnohem dramatičtější


V pátek skončil zákaz volného pohybu osob, který v Česku kvůli epidemii nového koronaviru platil od 16. března. Lidé už se mohou pohybovat ve volném prostoru ve skupinách až deseti osob, a ne maximálně ve dvou jako dosud. Možné je také cestovat do zahraničí včetně dovolených. Postupně se otevírají obchody a provozovny.

„V žádném případě si nedovoluji vyjadřovat se k těmto zákazům a jejich rušení. Kdekdo o tom mluví a jen u některých skupin je snadné zjistit, o co jim vlastně jde. Jedenáct hejtmanů má jiný názor než pendleři na Domažlicku, herci vydělávající prostřednictvím agentur, obchodních společností než kamenných divadel nebo v ČT, majitelé cestovních kanceláří a funkcionáři sportovních oddílů a klubů atd. Je to vážné rozhodnutí, nejen politické a ekonomické, ale také z hlediska ochrany zdraví občanů ČR. Učinit jej nemůže bez obav ani suverénní soudce Městského soudu v Praze, ani člen opoziční strany v PČR nebo senátor bez jakékoliv odpovědnosti. Takové rozhodnutí musí být nejen správné, ale i moudré, protože může, ale nemusí být vzorem pro obdobnou budoucí situaci. A ta může být, pokud se světové mocnosti a pražští starostové zblázní, mnohem dramatičtější,“ hodnotí politolog.

Aktuálně nouzový stav platí do 30. dubna, o jeho prodloužení rozhodnou poslanci v úterý. A zda by měl být prodloužen, nebo ne? „To opravdu nevím a obávám se jen, aby nebyla použita metoda pokus – omyl. Ideální by byl společenský konsenzus, ale dobře víme, že u nás doma je to jako v té staré židovské anekdotě: Když se dva sejdou – stěžují si a naříkají, když jsou tři – pohádají se. A nezapomínejme, že v Praze, jak opět stojí za připomenutí, je největší výskyt mistrů světa a brouků Pytlíků na metr čtvereční,“ připomíná Zbořil.


(celý text najdete na Parlamentních Listech ZDE)


40 komentářů :

 1. V pátek skončil zákaz volného pohybu osob, který v Česku kvůli epidemii nového koronaviru platil od 16. března. Lidé už se mohou pohybovat ve volném prostoru ve skupinách až deseti osob, a ne maximálně ve dvou jako dosud. Možné je také cestovat do zahraničí včetně dovolených. Postupně se otevírají obchody a provozovny. Ato je ten problém! Vláda nejednala podle krizového plánu zrušila podnikání i omezila občany Česka. Soudce rozhodl naprosto přesně. Pokud máme žít v právním státu, tak zákony platí - by měli platit pro všechny stejně. Ovšem je zde stále zažitý druh papaláš a to je například zabíjačka. Policie vyšetřuje, ale výsledek je znám již předem ... Zemane prezidente, mrzí mě, že jsem ti dal svůj hlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naši vládu a rychlá opatření proti šíření koronaviru, dávají ve světě za vzor. Že šmejdi budou hledat důvody jak vládu pošpinit kde se dá, je jasné. Miroslave Kalousku, mrzí mne, že jsem ti dal svůj hlas.(to byl for):)

   Vymazat
  2. Jste jak otesánek from great us: "Many many many fun and sunny it´s your zanys world ..."

   Vymazat
  3. 14:21 To jste na to člověče přišel brzo, obzvlášť, když vás pohorší taková zbytečně nafouknutá banalita. Každý, trochu myslící tvor vidí mnohem větší průsery co se děly za minulých vlád a pes by po nich neštěkl. Opravdu, stádu stačí málo.

   Vymazat
  4. "...Vláda nejednala podle krizového plánu ..." A nejste Vy náhodou pitomec Pazderka? https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2020/04/70824.jpg P. Pazderka

   Vymazat
  5. Souhlasím, senát Městského soudu v Praze neřekl nic jiného, než že opatření byla přiměřená a efektivní, ale měla o nich rozhodnout vláda a nikoliv ministr zdravotnictví. Nic více, nic méně. Autor příspěvku a mluvčí prezidenta asi trochu vidí za roh, když tvrdí, že soud na sebe vzal odpovědnost za další následky svého rozhodnutí. A pane autore, o jaké nedotknutelnosti soudce to mluvíte? Ta právní stránka věci je naprosto jasná a soud ve střetu s právním diletantismem exekutivy nemohl rozhodnout jinak. Následkem rozhodnutí MS je to, že opatření vyhlásí vláda, budou-li ještě nezbytná, a nikoliv ministr Vojtěch. Vláda chtěla být za chytrou horákyni a aplikací zákona o veřejném zdraví lidu minimalizovat šanci na případné odškodnění. Podle krizového zákona ten prostor pro odškodnění je nepochybně větší. Nicméně, v konečném důsledku by o odškodnění stejně rozhodoval soud a věřím tomu, že by dokázal oddělit poškozené "vychcánky" od těch, jimž pandemická opatření skutečně nějakou škodu způsobila.

   Neznalost je někdy stejně škodlivá jako zlý úmysl. Chci-li o něčem fundovaně referovat do veřejného prostoru, tak je dobré se nejprve argumentačně vybavit a s referovanou problematikou se seznámit.

   Vymazat
  6. A VY všichni pisálci se souhlasíte s porušováním práva? Vláda velice pochybila a pan soudce řekl jednoznačné NE.

   Vymazat
  7. Ano anonyme 19.37 - všichni pisálci z novinek, kteří dřepí celé dny u počítačů a svůj důchod si vybírají z kaslíku, mají své nákupní hodiny, které si vynutili,a nic jim nikde nehrozí, by byli nejraději, kdyby bylo už pořád všude zavřeno, kromě dlabance pro ně, aby se neprodávalo nic, protože oni doma všechno mají, hadry, boty, knihy, a další věci, takže jim nejde vůbec o nic. A taky by chtěli, aby se hadry na hubě nosily už pořád. Oni ani v létě ven z bytů paty nevytáhnou, jsou trvale zalezlí, doma hadry na hubě nosit nemusí, a mají náramnou radost, když to ostatní lidi sere a trápí. Sobectví a nepřejícnost, jakou snad svět neviděl od lidí zvyklých na totalitu. Ano - všichni ti pisálci nejen že souhlasí s porušováním práva, ale mají z toho omezování radost. Jak se to dřív říkalo? ... "vpravoóóó v bok - v levóóóó v bok -držéééét hubu -držéééét krok! - Takhle jsou naučeni, takhle se jim to líbí, ať je virus nebo ne.

   Vymazat
  8. 14:21 co má s tí o čem je řeč prezident republiky? Vysvětlete!

   Vymazat
  9. 21:10 kde berete tu drzost tímto způsobem urážet starší, ať už mají zvyky a představy takové nebo jiné? Vy zřejmě patříte mezi nevyzrálé, arogantní sobce bez znalostí a vychování. Bez ohledu na to, ke které generaci náležíte. Ostatně, co vy vlastně víte o té "totalitě".

   Vymazat
  10. 21:10
   Ó ty boží prostoto , nezlobte se na něj, ani i na ty podobné neb oni nevědí co činí.

   Vymazat
 2. Jak ho nemusím, tak o verdiktu Výborného z MSPH se asi nejvýstižněji a přitom stručně a slušně vyjádřil Filip.

  Ústavní soud rozhodl - dovolil si rozhodnout - zatím jen o několika podání z asi jedenácti co mu napadly - poněkud jinak,

  byť nerozhodoval to, co Výborný (ÚS řekl: vyhlášení nouzového stavu samo o sobě jest akt vládnutí, do kterého nemám co kecat, a tady vládu nechť kontroluje parlament),

  nu a poslyšme, jak reaguje právně aktivistická falanx (zde ctihodná Vendula Záhumenská):

  "Ústavní soud tragicky selhal v době, kdy jsou vládou bezohledně pošlapávány ústavní principy."

  "Tento počin soudců Ústavního soudu je nutno označit za kardinální zbabělost."

  "Ostatní soudci ukázali pevné charaktery a vzájemnou loajálnost, když se dohodli, že Fenyk není v případě stěžovatelky zastoupené advokátem, na kterého si stěžoval u ministryně, podjatý. "

  "Jak je vidět, mladí soudci Městského soudu v Praze mají mnohem více odvahy řídit se právem i v době krize a pojmenovat věci pravými jmény,"

  a last but not least

  "Pro ESLP bude nekompetentnost Ústavního soudu lahůdkou."

  www.ceska-justice.cz/blog/ustavni-soud-stat-babis

  Tak ještě že tu paní advokátka nežádá pro psy psí smrt. Ale i tak si dovolila docela hodně, určitě daleko víc než by mohla například v USA nebo UK. Jistě to vůbec nebude tím, že má dobré krytí a víc, že se bát nemusí a čím víc bude křičet, tím líp. To by si mohl myslet jedině nějaký konspirorševík, ztroskotanec, zaprodanec a agent KGB.

  Anebo už se smí zapochybovat. Makare ?? Vždyť sama napsala:

  "Soudci dali jasně najevo, že se na ně nikdo nemůže spoléhat, jestliže jde skutečně do tuhého."

  Huustý. Už pomalu schází jenom tvrzení, že si lze trestní stíhání v ČR objednat. A můžou se s nenáviděným oligarchou vzít za ruce (což by ostatně byl jedině přirozený vývoj).

  Rozhodně nevěřte židobolševikům, pokud by vám chtěli namluvit, že právo jest vůle vládnoucí třídy povýšená na zákon. Mohli byste se při nadcházejícím očipování dostat do méně rovné sorty rovnějších.

  OdpovědětVymazat
 3. Vážený anonyme, tak se alespoň podepiš hrdino...

  OdpovědětVymazat
 4. Soudruhu Laudáte: "Všechno, co říkáš, říkáš o sobě - zejména, když mluvíš o jiných."
  Paul Valéry

  OdpovědětVymazat
 5. Někdy mi připadá, že vlastně ten koronavirus nám sem přitáhla naše vláda a je za něj zodpovědná. Proto vláda prostě musí! Dle mého názoru dělala od začátku co mohla a díky ní patříme mezi deset nejlepších států ve světě v boji s tím sajrajtem. Jasně to řekl prezident: Na prvním místě jsou lidské životy. Opozice jen hamty hamty. Jsme v tom všichni společně a ve prospěch ostatních se musíme všichni omezit a třeba i tratit. Nevím, jak se budou odškodňovat finanční ztráty např.ve Špaňělsku kde je proti nám de facto vyjímečný stav a omezení jsou tam daleko tvrdší než naše nejtvrdší. Je hrozné, jak demoblok chce z této smutné situace stále vytřískávat politický kapitál. Ale ono je to spíše naopak. Být teď prezidentem Drahouš a vládnout nám TOP, ODS ... tak sice budem všichni při svých penězích ale cugrunt nakažení. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusíte mít obavy anonyme 17.36 - není třeba citovat Španělsko, nebo jiné země, viz neutuchající bláboly na novinkovém bulváru, když si nikdo nemůže ověřit, co z těch blábolů je pravda, a taky o to lidem nejde, oni ani pravdu slyšet nechtějí. Kdyby někdo dokazoval, že žádný extra virus zde není, i když virů je zde hromada, například celá populace je promořena chlamydiemi, a nic se s tím nedělá, tak ho ukamenují. Chtějí virus a svoje omezení a hadry na hubě a basta fidli! A vládnout zde bude i nadále šlechetný zachránce umírajících, přestože mu téměř rok na diskuzích hnusně nadávali estébáků, špinavců, zlodějů, a další nadávky - teď je zkrátka bůh. Ucpal jim zlolajné huby hadrem, zavřenými obchody, znemožněnou kulturou, přece jim tím zachránil život - ne?

   Vymazat
  2. 21:18 zapracujte s čísly, které jsou k dispozici, tedy: Vývoj situace v ČR - https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19, vývoj situace v jednotlivých státech světa -https://covid19.who.int/.
   Pokud to zvládnete, dojde vám nutnost zavedených opatření a možná i to, že nebýt jich, bylo by stejně poškozeno hospodářství, tedy i podnikatelé. Nebo si myslíte, že hromadná nemocnost a plné márnice slouží prosperitě?

   Vymazat
  3. 21:26 jste skutečně tak neschopný, že si nedovedete pořídit vám předepsané léky? Bylo vám odmítnuto naléhavé zdravotní vyšetření? Byl vám odmítnut nezbytný lékařský zásah? Pokud ne, tak co to plácáte? Já existuji s chronickým hemalogickým onemocněním, které vyžaduje soustavnou kontrolu s následnou medikací. Nesetkal jsem se, krom zavedených protiinfekčních opatření (roušky, odstupy, dezinfekce ...) s žádnými komplikacemi. Obávám se, že šíříte poplašnou zprávu.

   Vymazat
 6. 14:21 Pan JUDr Výborný dal jasný povel a pod praporem dodržování práva a paragrafů zachraňuje Spravedlnost. Pro nechápavé dokázal sílu Městského soudu a donutil vládu k pokleknutí před spravedlivou opozicí. De facto jde o razantní změkčení karantény, která nebyla de jure uplatněna dle vhodného zakona. Mezi karanténou a promořením je nepřimá zavislost a naopak mezi karantenou a šanci přežití starších lidí je přimá. Pro mne to znamená, že možná umřu trochu dříve, než nutno, ale s pocitem, že umírám podle práva. Děkuji pane doktore, opravdu jsem zbytečný neproduktivní člen společnosti, který ji naopak zatěžuje výdaji na zdravotní péči. Když jsem byl ve vašem věku, nikdy mi taková myšlenka nenapadla. Důchodce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je správný postoj 17.41 - šlechetný zachránče všech lidí trpících obrovskými bolestmi z rakoviny, zánětů zubů, zánětů mozkových blan, šílených bolestí střev z ulcerozní kolitidy, kterou trpí asi už šedesát procent naší populace, a kteří kvůli koronaviru se nedočkají žádného ošetření, jsou zavřené ordinace lékařů i zubařů, nedostanou se ani k předepsání svých léků, bez nichž nemohou žít například srdcaři nebo cukráři, a špitály mají vyhražené prostory jen a jen pro koronavirové ubožáčky - ti mají zkrátka přednost ve všem a všude, a ostatní trpící a umírající ať si zkrátka trhnou nohou. Tak si to čeští důchodci přejí, jediný vy jste se pochlapil, a považujete za logické, že ve vyšším věku se zkrátka umírá, virus - nevirus. Ještě jednou děkuji za všechny lidi trpící bolestmi, kteří mají prostě teď smůlu.

   Vymazat
  2. Léky vám doktor předepíše nebo pošle e-recept.

   Vymazat
  3. 21:26
   Když tak trpíte, tak zajděte k lékaři. Jsem pyšný vlastním celý výčet diagnóz, které jmenujete, něco i navíc, třeba zánět zubů, trpím, ale doktoři fungují. Tak co kecáte, vím jen o odložení neakutních operací.

   Vymazat
 7. Ona ta zabijačka je trochu jinak než ji líčí ČT. Bylo zakázáno se doma spolčovat či srocovat? Nebylo. Že si udělili "mejdlo" v restauraci, která je zavřená. To pak když tam budu uklízet, tak jsem také porušil nařízení vlády? Soudnictví v ČR je utržené ze řetězu, nic nerespektuje, jen peníze. Jednotlivé případy se táhnou (pokud jde o bohaté), ale na obyčejné lidi je přísnosti dost a na "vybrané" osoby okolo Zemana nebo Babiše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a vládnutí v ČR není od roku 1989 utržené ze řetězu anonyme 18.06? Není tady zkurvené úplně všechno, nepatří nám Čechům vůbec nic, ani voda, a to je teda respektování občanských práv? Neumrzlo a nezemřelo zde hlady tisíce lidí na ulicích, a každý na ně kašlal? Nevymysleli vládní matadoři, že se nebude proplácet nemocenská za první tři dny nemoci, takže se zde vesele roznášela především chřipka, lidi chodili do práce nemocní a navzájem se nakazili? Ale to neva - to je v poho - tak teď si vláda - všechen ten svinčík stačila vyžehlit hadrama na hubách a zavřením obchodů - to jako je ono, ta příkladná péče o lid? Tak to jo. A nadávat se bude na soudy, že jsou utržené ze řetězu - ale až teď? To už jsou také dávno, z příkazu vlád, které soudy už třicet let systematicky korumpují. Proč až teď a právě teď vám to vadí, a dřív vám to nevadilo?

   Vymazat
 8. Rozhodnutí soudce Výborného bude v budoucnu výborným příkladem bezmyšlenkovitého právního formalismu až k postavení rozumu vzhůru nohama; Nebo jenom plnil další z úkolů, pro které jej páníšek/páníšci protlačili Čechům proti Čechům za soudce? Alláh, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno, to dobře ví...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno je zde zpotvořené a vzhůru nohama anonyme 18.40 - jak je možné, že si toho lidi všímají až teď? Zajímavé -vskutku.

   Vymazat
  2. Oni si toho všímají pořád, ale kdo je, třeba, poslouchá i dnes?
   Když se započalo s likvidací zdravotnictví, také hodně lidí nemlčelo. Proto zdravotnictví u nás není ještě zdaleka tak zdevastováno. Pro příklady si můžete najít popisy tamních "zápaďáckých" situací.
   Když se pokoušeli reformovat "definitivně" důchodový systém a vyvést ho co nejvíce od státu, lidé také nemlčeli. Takže jsou stále "přibržděni".
   Když se u nás pokoušeli vybudovat u nás americkou vojenskou základnu, s první etapou - radar, no a pak to musí někdo obsluhovat, tak také lidé nemlčeli.
   Ne vždy se jim vše podařilo prosadit proti nám podle "západního" vzoru.

   Vymazat
 9. https://pravyprostor.cz/omyl-nebo-zamer/ Václav Husák (73 let) 15.4.2020.

  Především bych rád upozornil na video které jsem zrovna zkouknul a měl by se na ně podívat každý. "Koronavírus, legislatíva a čas konca - Prof. Dr. Walter Veith." Upozorňuje se zde na dokument vytvořený v Německu v roce 2012!!! Podle všeho se jedná o přesný scénář o 80 ti stranách, toho co se děje nyní okolo koronaviru, včetně plánu jak zotročit lidstvo. Tady už nelze vše odbýt slovy o konspirační teorii. Celý dokument je oficiální "Deutcher Bundestag - 17. Walperiode drucksache 17/12051". Video má délku necelé hodiny a v době kdy většina sedí doma a čeká co bude, je asi dobré vědět co na nás mocní tohoto světa šijou, chcete-li.
  https://www.obrodaslovanov.sk/index.php/kratke-postrehy-od-pana-kysuckeho/94-zlocinecka-podstata-zdravotnictva-v-trznej-ekonomike

  OdpovědětVymazat
 10. Když povýšíte blbost nad rozum a logiku vznikne současné liberální právo ..
  Právní stát, lidská práva a další právní bludy, to všechno je nastolená blbost už přes dvěstě let od přelomového vítězství liberalismu v Evropě po Velké Fr.revoluci ..
  Za přispění Gilotiny, slepé prodejné babizny Justice a Napoleona bylo stvořeno v kontinentální západní Evropě slavné liberální kontinentální právo, které společně se starším liberálním anglosasským právem "tvoří základy" současného Světového řádu.
  Té právní liberální blbosti se nelze zbavit, tu si musí Západní Svět protrpět až do hořkého konce ..

  OdpovědětVymazat
 11. Když český řidič kamionu předjížděl v Německu přes plnou čáru, byl obviněn z pokusu vraždy. Pokud soudce něco nařídí vládě, přebírá odpovědnost za výsledek. Pokud se rozhodnutím dostane přes plnou čáru, zhorší se průběh epidemie, má být obviněn z pokusu o vraždu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, dostane Nobelovu cenu v oblasti práva a zdravotnictví. :)

   Vymazat
  2. Ale jak se může zhoršit "epidemie" která zde není, a která byla rozpoutána účelově 21.14? Nebo chlamydie, způsobující všechny záněty v těle - i smrtelné - jimiž je promořeno 80 procent populace - není epidemie? Chřipka - není epidemie? Žloutenka - není epidemie? Epidemií je spousta, akorát teď se zkrátka blbne, a šíří se panika, aby se potlačily politické šmejdy, které ničí celou společnost. Tak co tady melete o obvinění z pokusu o vraždu? A co exekuce - to není epidemie? Zákonné "příslušenství" které udělá z dvou tisíc dvě stě tisíc? Blokování účtů postižených, když dnes všichni musí účty mít - a dotyčný si nemůže ani vyzvednou peníze na žrádlo - do kdy se umírá hlady bez žrádla? A jaká je to asi mučivá smrt! A to není epidemie ve svinské politice tohohle svinského státu? To nejsou pokusy o vraždu? Zjistěte si, kolik lidí od roku 1989 ročně spáchalo sebevraždu - vy epidemie! A na to vláda z vysoka s..e. Takže to asi nejsou občané, o které je nutno pečovat.

   Vymazat
  3. 19:22
   Proč máme trpět s nimi ?

   Vymazat
  4. 23:03
   Poručite větru dešti, když prohlásíte, že pandemie není, tak není. Těrazky, nejste náhodou majorem ?

   Vymazat
  5. Ad 13:03. Ano, jsou i chřipkové epidemie, dokonce se zdravotnictví na ní letos v zimě připravovalo, ale jen v některých okresech byla nemocnost vyšší, nicméně i tato epidemie už v lednu vedla k zákazu návštěv v řadě nemocnic a k omezení odkladných operačních výkonů ( lékaři nedělají zákroky, to dělá policie a možná i jiné silové složky, lékaři léči, provádí léčebné úkony, výkony, ne zákroky na lidech - to dělal pan Mengele! Ale to asi bývalo za dob humanismu, dnes nemáme nemocné, ale klienty jako v obchodě či hospodě. Z dob první republiky: Budete platit, nebudete platit? Budete, pak vás budu operovat já. Nebudete platit, tak tady ten učeň a ukázal na sekundáře. To jsme si za ssocíku odvykli, ale zdá se, že jsou "zdrav. instituce" kde se k této praxi vrátili! Pokud naroste počet zemřelých v důsledku infekce koronavirem, je odpovědný ten, kdo zhoršení způsobil. Pokud v důsledku takového stavu zemře byť jen jeden člověk navíc, je ten, kdo jeho smrt zavinil vrahem. Sláva Babišovi a jeho vládě, že se těm, kteří volají po takovém "způsobu žití", který bezohledně zabíjí druhé - a jde v naprosté většině o kapitalisty (a ojediněle o notoriky, kterým chybí hospodský chlast), že se k mengelismu nehlásí a naopak tomu vší silou oponuje. Nemohu provolávat slávu těm, kteří ze své moci nad vládou zhoršují situaci, ač epidemiologickému problému rozumí méně než koza petrželi.

   Vymazat
 12. No jo největší špíny co nejsou ani Češi škodí v rámci možností kde se dá a pro kraďouskovi špinavce to platí nejvíc.

  OdpovědětVymazat
 13. Koukám, že ten milovník OSVČ zase prudí a viditelně diskutuje sám se sebou. Úžasné.

  OdpovědětVymazat
 14. Vůbec není pravdou, že občané trpící jinými chorobami než Covidem-19 nejsou náležitě ošetřováni. To je jen jeden z vylhaných útočných pseudoargumentů pražské a brněnské Kavárny, která v podstatě jde přes mrtvoly, místo aby se třásla o život oslabených skupin spoluobčanů vůči Covidu-19, tak trapnými útoky na vládu se potměšile snaží získat politické body. Stejně jí to bude houby platné, při příštích parlamentních volbách Kavárna vyhoří. Napište mi prosím, zda je pravda, že pan soudce Ondřej Výborný je rodný bratr donedávna předsedy KDU ČSL pana Marka Výborného? Pokud ano, je či není to v pořádku? Anebo Městský soud ev. koná tak trochu ve službách KDU ČSL čili Kavárny - no fakt nevím. Taky prosakují zmínky, že když předmětnou žalobu ten advokát (jméno prosím doplňte) podal k Městskému soudu, JUDr. Ondřej Výborný mu prý nejdříve svou spoluprací(!) v textu opravil některé chybné formulace, jinak by býval musel z těchto (spíše tedy formálních) důvodů žalobu jednoznačně zamítnout. Pokud je na tom něco pravdy, tak JUDr. O. Výborný postupoval nepřípustně. Teď si Kavárna dopředu vystrčila nového rozeštvávače, jmenuje se Daniel Munich, s přehláskou, a je "ředitelem" jakéhosi think-thanku. Děkuji panu profesoru Romanu Prymulovi, že Municha z krizového štábu zcela správně vykázal za dveře a Munich už tam nebude tendenčně otravovat. D. Munich má německé příjmení, no nevím, třeba by mu pšenka nejlépe kvetla v Německu, jmenovitě v Mnichově. A domnívám se, že Parlament měl M. Kalouska zbavit imunity a předložit jej k trestnímu stíhání, vždyť Kalousek veřejně vyhrožoval vládě svými "třemi revolvery". A vůbec není v tom podstatné, zda v předmětném okamžiku byl Kalousek pod vlivem alkoholu, anebo naopak střízlivý. Celkově konstatuji, že jsem víceméně zákeřnými protivládními aktivitami Kavárny zhnusen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak je možné, že dřepíte u PC už po čtvrté hodině ráno anonyme 4.19? Abyste brebtal ty pitomosti, které jste vyčetl z článků vašeho guru - novinky? Jak potom utáhnete to náročné pracovní tempo v práci? Neříkejte, že jste taky jen důchodce, dřepící od rána do večera u PC - proč vy se bojíte virů? Vy nemusíte. Zakryjte si hlavu igelitovým pytlíkem, ale ostatní lidi nechte na pokoji! Nebo to nedokážete? Dostali jste do ruky meč - jakýsi koronavirus - a budete jím teď mávat nad hlavou ostatních lidí jak zuřivá smečka?Proč lžete sám sobě? Lidé trpící jinými chorobami, ošetřováni NEJSOU! Ty nemocnice - kromě naprosto akutních případů, havarií a úrazů - prostě odmítají a přeobjednávají na dobu za půl roku! Ordinace lékařů jsou ZAVŘENÉ! Ordinace zubařů jsou ZAVŘENÉ! Úřady jsou ZAVŘENÉ! Nikde nikdo se s váma NEBAVÍ! Je přece koronavirus - ne? Vy prostě nic jiného, než žvaníte, slyšet nechcete! Pravdu slyšet nechcete! Nechte se vyšetřit psychiatrem - já jsem zhnusen tím, co předvádí určitá věková skupina lidí na diskuzích, dnes a denně! Sobectví, poťouchlost, nenávist, nepřejícnost, egoizmus - nikdy bych si byl nic takového nepředstavoval -asi jsem idealista. Asi proto, že moji prarodiče neměli PC a nikdy jsem je neslyšel vypouštět z úst takový nenávistný, hypochondrický hnus - a taky zemřeli, bůhví na co. Nemocní nebyli, nikdy o tom nemluvili, nezkoumali to, prostě byli staří.

   Vymazat
  2. Opozice ze začátku celou dobu držela kušnu, neb žádný plán neměla. Až když viděla, že se vládě daří situaci zvládat otrnulo ji, začala intrikovat a zpochybňovat vše, co se pro občany udělalo. Hřib v Praze darmo mluvit.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.