Reklama

středa 1. dubna 2020

Aprílový žertík Ursuly von der Leyen

Ivan David
2. 4. 2020

Před 4 hodinami 1. dubna se na jejím Twittru objevil status „Španělsko je v našich srdcích.
Jsme Španělsku nablízku. Vlajka EU je v těchto těžkých dnech na naší budově v Madridu na půl žerdi. Naše myšlenky směřují k obětem, jejich blízkým a těm, kteří trpí touto infekcí.“ Myslím, že se vlajka EU pohybuje správným směrem.
V Itálii se vlajka EU na některých budovách pohybovala rychle.

Před 22 hodinami se na Twitteru Ursuly von der Leyen objevil originální status:
„Všichni jsme Italové! Jsme Itálii nablízku. Vlajka Itálie je v těchto těžkých dnech na našem zastoupení v Římě na půl žerdi. Naše myšlenky směřují k obětem, jejich blízkým a infikovaným.“

 Z reakcí, které jsem si přečetl, nevyplývá že by předsedkyně Evropské komise útěšnými slovy dosáhla příznivého účinku. Například Viola Ferranteová (@FerranteViola) reagovala: „EU zradila Itálii a odřízla větev, na které sedí. Za to EU brzy zazvoní umíráček. Starší muž pod značkou OINOT49 (@ oinot49) byl ještě drsnější: „Utřete si s vlajkou EU zadek! Je to vlajka cynismu.“ Je zklamán i současnou vládou: „Chci spravedlivou Itálii, demokratickou a bez korupce. Myslel jsem, že Hnutí pěti hvězd změní Itálii, ale mýlil jsem se.“

Jak bude EU pomáhat Itálii a Španělsku je dostatečně zřejmé z příkladu Řecka. Německé banky půjčí peníze na přežití a dluhy pak budou kapitalizovat nákupem všeho, co je státní a není ztrátové. Také můžeme pozorovat péči o Řecko zápolící vedle těžké ekonomické situace a přetížení imigranty ještě útoky z Turecka. Je to nepříliš krásná lhostejnost. Prioritou jsou aktiva v Turecku.
Měl jsem opakovaně příležitost paní Ursulu von der Leyen pozorovat zblízka. Její výrazy emocí jsou nanejvýš nepřesvědčivé. Je to „ledová královna“, převažující výraz tváře by se dal označit starým odborným pojmem „belle indifférence“ doslova přeloženo z francouzštiny „krásná lhostejnost“. Soudím, že to většina lidí cítí i z jejích fotografií, na nichž doprovází výrazem tváře radost, účast, překvapení, atd. Zlost bych jí uvěřil.

41 komentářů :

 1. Salvini ji pripadal malo slunickarsky, tak ho nechali Italove "zariznout". No a ted to maji veselejsi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svobodně se nakazili, umírají s blaženým pocitem, že Itálie je 100% demokratická. To není jako za Duceho, kdy by byla včas zavedena opatření jako dnes v Číně... Kdo vymýtil v Itálii malárii? Mussolini - vysušením maláriových bažin a léčbou celé populace... Dnešní demokraté ji do Itálie draze dovážejí s vetřelci...

   Smazat
  2. Já už hodil vlajku EU do popelnice a myslím si, že Itálie také. Po volbách v Itálii se bude EU divit.

   Smazat
 2. Je to prostě bestie i celou EU.Opravdu jsou to zločinci.Všichni lidé byli varováni před tímto zločineckým spolkem.Bohužel jsme na to kašlali.Nyní jsou v Itálii na pomoc
  velké týmy zdravotníků z Ruska,Kuby,Číny.Nyní začali ve velkém být ohrožování nemocnic v Itálii útoky hackerů.Proč to všechno?Kdo toto svinstvo vlastně řídí?--Dejte si to do překladače--https://dimpenews.com/2020/04/01/%ce%ba%cf%85%ce%b2%ce%b5%cf%81%ce%bd%ce%bf-%ce%b5%cf%80%ce%b9%ce%b8%ce%ad%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82-%cf%83%ce%b5-%cf%83%cf%85%cf%83%cf%84%ce%ae%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b1-%cf%80%ce%bb%ce%b7%cf%81%ce%bf/ !A za všechno zlo USA a dalších proti světu,jim ještě Rusko poslalo pomoc ve formě zdravotnických potřeb.I Čína jim dodala materiál v letadlech.A co za to?V minulých dnech přistála v Evropě nejmodernější bombardovací letadla USA s jadernými bombami
  Co USA hezkého připravují proti Rusku a nám všem?V USA dávají lidi do mrazírenských vozů na ulici před nemocnicemi.
  To je povezou do těch koncentračních táborů FEMA.Těch lágrů tam mají stovky a v nich miliony plastových rakví.Vše je dostupné na pc.

  OdpovědětSmazat
 3. .... Chci spravedlivou Itálii, demokratickou a bez korupce. Myslel jsem, že Hnutí pěti hvězd změní Itálii, ale mýlil jsem se...

  Ale tohle hnutí bylo přece liberální a Salviniho odmítli. Takže Italové volili a zvolili si.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ale bolest demokracie. Aby si lidé mohli skutečně vybrat a nepřebrat, musí vědět. A aby věděli, musejí se činit novináři. A protože novináři jsou prodejné děvky, dopadá to tak, jak to dopadá. V Itálii, nebo u nás. Je to všude stejné.
   Dlouho zastávám názor, že pro přidělení novinářského průkazu by měla být stejně přísná pravidla, jako pro přidělení průkazu zbrojního. A možná ještě přísnější, protože pokud selže jedinec se zbraní, má to za následek max. několik mrtvol. Pokud selže novinář, můžou z toho být miliony mrtvol.
   A mnohem přísnější tresty. Pokud škrábal napíše vědomou lež, sebrat novinářský průkaz a běž k lopatě. Pokud napíše nevědomou, flastr, aby si příště lépe ověřoval zdroje. A pořádný. Ne pro plátek, pro který píše, ale pro autora článku. Jinou cestu nevidím.

   Smazat
  2. Jo jo, volíme a tak nějak jsme porád v Leynově, protože většina háže na volby leyno a jen doma u kompu bučí, namísto, aby zvedla **** a k těm urnám přišla.

   Smazat
  3. A kdy lidé Salviniho odmítli? Byl to výsledek špatného politického kalkulu a podraz politických partají na lidi.

   Smazat
  4. 6:16, Leynovou jsme nevolili, ta nám byla určena.

   Smazat
  5. To je pravda zhnusenej. Ale media - to je dnes božstvo. Lid mu věří. Podívejte se co trotlů denně hltá novinkový bulvár, který o ničem jiném než o mrtvých nežvaní. A lže a zkresluje - všechno je trotlům jedno.Jak dlouho potřeba jakýchsi guru v lidstvu přetrvává? Tisíc let? Kmeny měly svoje kouzelníky, lidi jim nosili jídlo a dárky, a oni se měli jako prasata v žitě za to, že lidem kecali kraviny (vědomě samozřejmě.) Nebo v jiných letech dokázali lidé obětovat své vlastní děti jakýmsi bohům, když byla slabá úroda, protože tuto tradici "obětí" začal prosazovat úchylný, leč lid ovládající gauner. Svlíkli ty děti do naha a shodili je ze skály. Lidský HNUS!Indové dodnes praktikují upalování vdov, islám věří na co věří, a když ve středověku potřebovali dopřát úchylní impotenti s vlivem své perverzní ukájení, mučili mladé holky s tím, že jsou čarodějnice a "obcují" s ďáblem.A přiblblé lidské stádo tomu věřilo a těm zhýralostem jen přihlíželo. I mučení svých vlastních dcer -věřili, že obcovala s ďáblem a přes to nejel vlak. Je to pořád stejné. Že se dají mediálně oblbovat mladí, to by se ještě dalo pochopit, ale staří kozlové a svíčkové báby? Hltají bulvár jak potrefení, přitom prošli v životě už vším tím lhaním - co kravin se kecalo lidem za totáče, nikdo se neodvážil vzepřít, ačkoliv už byl lid gramotný a věděl, že jsou to kraviny. Za rozum, za skutečné poznatky, a za pravdu se dokonce kdysi i popravovalo! Že země není placatá? Poprava! Lidi věřili každý sračce co jim nakecaly hlavy pomazané - a je to pořád.Hlavy pomazané si teď zaplatily všechna media, ty kecají co vrchnost potřebuje, a lžou! Proč se teď ti blbci u počítačů (naštěstí úplně bezvýznamní)pořád bojí nějakého "vychcípání", když život venku je úplně normální? Nebýt zavřených obchodů ( pěkná zhovadilost) a hadrů na hubě, nic by nám nepřipomínalo, že se něco děje. Ale hlavy pomazané teď potřebujou svět zvrácený a lidi zblblé! Kdyby ještě k tomu hadru na ksicht poručili strčit špunt do zadku, ti blbci to budou dělat. Prostě - lidská blbost je stejná celá tisíciletí, jen prostředky a nástroje se mění.

   Smazat
  6. Zhnusený, máte pravdu. Novináři měli být naše oči, ale selhali. Posledními poctivci byli Petránek a Lorencová, dnes jsou novináři už jen prodejci krasohledů. Lidi nejsou hloupí, nepapají jejich produkty, noviny se přestávají kupovat a tak logicky i reklamy docházejí. I finance dochazeji a existence je nejistá. Dar pár milionů € od EU je pro ně záchranou. Pro čtenáře se tím nic nemění, dál budou poskytovat jen svůj krasohled. Ještě že máme internet a doufám, že nezahyne.
   Zdraví nevěřící Tomáš.

   Smazat
  7. Ja vidím problém aj v tých, čo voliť idú, ale o politiku sa v podstate nezaujímajú a ak, tak nanajvýš občas na STV1. Potom tie voľby aj tak dopadnú. Pani Viola si aspoň priznala, že sa mýlila, ale koľkí si to nepriznajú, veď by priznali svoje zlyhanie a to nie, to v žiadnom prípade nie!

   Smazat
  8. 6:16
   A u uren je nějaký výběr? Já ho nikdy moc nevidím a tak vybírám menší zlo. Navíc důvěřivci se nechávají zpracovávat masmedii a pak levá je pravá a naopak. Kdo nesleduje realitu sám a nebo z více zdrojů má smůlu. Nepřehlédnutelné jsou finty a lži, které se před volbami tendenčně používají. Jen si vzpomeňte na osoby ověšené akademickými tituly, ale bez tahu a které se pak stávají jen politickými marionetami. Kolik aury kolem hlavy jim přimalují PR manažeři ? Před volbami je období pro novinářské žně a čáasto se divím kolik máme zasvědcených politických analytiků. Tak přeji všem pochod k volebním urnám a možnost opravdového výběru.

   Smazat
  9. Přesně tak Bredy. S Kurtzem v Rakousku to provedli podobně. Ten se ale dokázal díky voličům vrátit, i když už s těma zelenýma potvorama za krkem. A u nás? Kdo asi vyšoupl SPD z vlády, když už to bylo s ANO upečeno?!
   Prostě, těžko v tomto demo systému něco změnit volbami, když si stát může o nějaké suverenitě nechat jen zdát!

   Smazat
  10. 7:10, můžete tomu říkat jak chcete, výsledek známe.

   Smazat
  11. Salvini bude premiér Itálie.
   A Merklová bude končit tak prudce, že se tomu bude divit celé Německo.

   Smazat
 4. Hotová nirvána. Na větší kalibr arogance a korupce workoholici faidiotů trefit nemohli? Jestli je možný u malých agresivních sprostých mozků který mají místo velkého hormonálně koncipovaného a přes to nejede vlak jako přes kalergiádu posedlých genocídami.
  Pouze rétorické cvičení neberte to za holá fakta.

  OdpovědětSmazat
 5. Fašo EU se opět provila v plné nahotě!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Ano, Itálii mají v srdcích. Itálie samotná je ovšem v úplně jiné části lidského těla. Pak se taky budem muset semknout, aby se nám zase odkysličil mozek a my náhodou nezačali přemýšlet, proč si pěstujeme tyto mimozemšťany z planety Brusel.

  OdpovědětSmazat
 7. EU několikrát denně dokazuje, že je úplně k ničemu. Snad jen paní Němcová bude dojatá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už aby to bylo. Nyní máme šanci. A tohoto se ten eurostánek bojí jako čert kříže. Kdopak bude živit ty politické mrtvolky? To se asi bude muset vymyslet nějaký spolek. No to si představte, co s nima bude. Ať mi nikdo neříká, že by mohli jít taky pracovat. Že by se nemožné stalo realitou? Tak to dám snad i na modlení.

   Smazat
 8. Krásná přezdívka "indiferentní lejno", za peníze daňových poplatníků královsky placena. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 9. No jo jen soudružka v opačném gardu jen kecy o nějakých „Evropských hodnotách" a skutek utek. Ono je konec z eu protože dost státu zbankrotuje. Platí to i pro macrona který si myslel že celá Evropa bude platit jejich dluhy.

  OdpovědětSmazat
 10. Tohle bohužel není žert, nýbrž realita. V souvislosti s pandemií Koronaviru nařídila vláda uzavření hranic. Chcete vědět, jak vypadají podle Babišovy vlády uzavřené hranice?! Tak se podívejte... https://www.youtube.com/watch?v=t38JJp7kZrA

  OdpovědětSmazat
 11. A znova: Už je to tady. Už je to tady. Nechcípneme hlady. Budou nám padat peníze na hlavu. Kdo ten majdan zaplatí je jasné. Z všechno může hladový Rus v láptích. Co Vy NATO.

  OdpovědětSmazat
 12. Očekáváte, že až se situace zlepší, že k takové debatě skutečně může dojít? Nebo to lídři sedmadvacítky nakonec raději nechají být a o dnešních problémech nebudou mluvit?

  Spíše se obávám, že eurofederalisté této situace zneužijí, jako to udělali při všech minulých krizích, ať šlo o krizi finanční, nebo migrační, a budou volat po posílení pravomocí EU a dalším oslabení členských států. Už se takové hlasy ozývají, např. od belgického expremiéra, nyní europoslance Verhofstadta. To nesmíme připustit.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zahradil-Brusel-k-viru-Nove-a-spolecne-dluhy-EU-Zneuziji-to-proti-obcanum-Ceska-Takto-A-pani-Jourova-619079

  OdpovědětSmazat
 13. Pokud vím, lidé v Itálii po zkušenoti s EU, pálí vlajky EU a třeba takové Maďarsko, je už jednou nohou z EU venku a brzo nebude samo!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Také doufám, že se vlajka pohybuje správným směrem a v pohybu přestane, až bude mimo žerď. Protože takovou hromadu darmožroutů jako je ta banda prodejných děvek v EU nikdo dlouho živit nemůže. Čest výjimkám, k nimž pan David bezpochyby patří. A je dobře, že teď víme věci přímo od pramene od člověka, který se nenechal koupit.

  OdpovědětSmazat
 15. Fwd: rozklad EU začíná............ :-)
  https://www.pokec24.cz/nezarazene/rakousko-zakryva-symboly-eu-italie-je-nahrazuje-ruskou-vlajkou-zapad-konci/?fbclid=IwAR1wm8cJv9M1WGmdQnjenZPlTr3rr72B5nltR7R5sSGnSAIRHuMg3vfdfWI

  OdpovědětSmazat
 16. Možná jste,nemohli na západ,možná nebyl toaletní papír ale měli jste jistoty práce,příjmu,nízkého nájmu.Co máte nyní?Obavy že vás domácí vyhodí z bytu,že nedostanete svou mzdu,že vás okradou..

  OdpovědětSmazat
 17. Škoda, že se právě zúčastňujeme pohřbu EU, Titanik se potápí, ale na rozdíl od jeho kapitána, který se snažil spustit záchrané čluny a vysílat SOS, zdejší kapitánky to ignoruji a dál tančí podle už neplatných not. Ještli je to finta nebo blbost nevím, ale obé nikam nevede. EU byla šance uhájilt společnou pozici malých států proti velmocím, ale chtivost po moci u vůdců EU tuto příležitost promarnila. Čas oponou trhnul a EU končí. Přesto je mi cizí poskakovat s hořicí vlajkou EU, spíš by bylo dobré přemýšlet kde se vzala chyba a čím začala.

  OdpovědětSmazat
 18. Už jsem to napsal dole. Pokud nepracují, tak na sociálku. EU může pracovat přes internet a tak by se ušetřilo obrovské množství zbytečně vynaložených peněz. I ty platy, protože by pracovaly z domova by mohly být na úrovní průměrných mezd států které zastupují a žádné další brebendy. Měla by radost Gréta i ostatní greténi.Sníží se i energetická stopa. Majetek EU rozprodat a bude z čeho financovat škody.

  OdpovědětSmazat
 19. Není to však zdaleka jen tato EU činovnice Ursula von der Leyen, která evropské veřejnosti dává v plné nahotě vědět, zač EU stojí a oč v ní jde především.
  Zbývá již jen drobnost, totiž vědět, jak z toho pryč?, a pak přesvědčit většinu obyč. lidí, aby v tom smyslu i konali ...

  OdpovědětSmazat
 20. A teď fašoEU ještě vyhrála zmanipulovanej soud o přerozdělování muslioodpadu,takže Z TOHO SPOLKU IDIOTŮ OKAMŽITĚ PRYČ!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Neni se treba rozcilovat,stejne to vsichni nahore hraji spolu proti vsem ovcim,jinak by jsme uz meli za sebou ne 3.svetovou,ale nejmin 7.svetovou vojnu,jsme jenom numera

  OdpovědětSmazat
 22. Všehoschopná, cynická EK v čele s Lejnovou mají svůj funus jistý!!!!C Z E X I T.

  OdpovědětSmazat
 23. Poděkujme paní Lejnové, že jako hrobařka EU odvádí skvělou práci.

  OdpovědětSmazat
 24. Ženy, když se "povedou" jsou mnohem horší než COVID19.
  Thatcherová, Merkelová, Jourová, Parkanová, Psaki, Gorbačovová, a další a další ...
  Skutečný příklad "mateřského citu" v politice!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tečrová dala Británii dohromady po běsnění socanů.Jako jediná z jalových kravek EU má u mne palec nahoru.

   Smazat
  2. Ale pomáhala nastartovat to, co se děje v Evropě teď. Navíc si zajistila nesmrtelnost u "správných demokratů" hromadným propouštěním a hromadným útlumem britského průmyslu. A on byl v Anglii vůbec socialismus? To snad ne! Leda pro bankéře a spol. V tom případě bojovali s námi ve Varšavské smlouvě proti "západnímu světu v čela s Amerikou" a Churchill to tam "zavedl" a byl prvním tajemníkem britského ÚV.

   Smazat
 25. Nesahejte mi na Uršulku! Ona je přesvědčený pacifista, který zlikviduje armádu svého státu, aby se už neopakovaly hloupé incidenty jako v v roce 1914 a 1938.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.