Reklama

pátek 24. dubna 2020

Bartošek: Poženem vládu před vyšetřovací komisi

Lubomír Man
24. 4. 2020
Má tento lidovecký poslanec v těchto dnech jednu velkou výhodu. S rouškou totiž vypadá lidsky. Dnes v dopoledních pátečních hodinách s ním na Malostranském náměstí vedl rozhovor redaktor ČT Takáč, a ano, Bartošek tak nějak po lidsku uznal, že vláda zatím zvládala koronavirovou krizi vcelku úspěšně a svým neváhavým řešením jednotlivých jejích etap nejspíš zachránila i nějaké lidské životy.
Ale co je to platné, jak výnos Městského soudu ukázal, nebyla všechna tato řešení v naprosto přesném zákrytu se zákonem, a proto on, Bartošek, si je zcela jist tím, že vládu je třeba pohnat před vyšetřovací komisi parlamentu (a tam ji grilovat a smažit, až vypustí duši, dořekl si v souladu s agresivním šikánozním tónem hlasu pana Bartoška posluchač, který toto interview sledoval, stejně jako jsem si to takto dořekl i já).


Měl jsem přitom před očima Prohlášení mnohooborové a mezinárodní skupiny expertů o přenosu Covidu-19 aerosolem, vydané začátkem dubna a podepsaný vědci ze všech koutů světa, mimo jiných M. Watheletem, G. Borselinem, F. Decroyem, N. Goldmanem, B.Rowem. Y. Zhaoem, ve kterém, ve zvláštním odstavci nazvaném PRAHA, MĚSTO K NÁSLEDOVÁNÍ, se píše:

„Nošení masek na veřejnosti je povinné v několika asijských zemích a v Evropě je Praha jedinou metropolí, kde bylo nošení masek nařízeno všemu obyvatelstvu už 28.března. Čech Petr Ludwig je kromě toho tvůrcem didaktického videa, prokazujícího nutnost nosit masku nejen pro ochranu vlastní, ale i pro ochranu jiných v případě, že nositel masky je infikován, aniž by o tom věděl. Ludwigovo video je citováno i v prohlášení vědců univerzity Cambridge o tom, že chirurgické madsky jsou třikrát účinnější, než masky vyráběné doma“.

Takže jsem si to spočítal. Šest řádků, čili celá jedna pětina Prohlášení mnohooborové a mezinárodní skupiny expertů o přenosu Covidu-19 aerosolem je věnováno chvále Česka, jeho vlády a jednoho českého publicisty a spisovatele za to, jak přispěli světovému boji s koronavirem, ale tohle všechno, milí zlatí, pana Bartoška obměkčit nemůže. Kdepak on si to své vyšetřování vlády parlamentní komisí ujít nenechá. To teprve bude pošušňáníčko podle jeho gusta, do toho a pokud možno hned, ať si ti pošuklí vědci světa plkají, co chtějí.

63 komentářů :

 1. Jen ho nechte, ať se ztrapní...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již se ztrapnil. Jako člen křesťanské strany jde přímo proti papeži. Ten vyzval všechny politiky k jednotě v boji proti koronaviru. Speciálně měl na mysli opoziční strany. Bartošek tedy papežem pohrdá ...

   Smazat
  2. Asi měl k obědu syrovė maso

   Smazat
  3. test vložení textu
   Google? To jako vážně?

   Smazat
  4. Lidovci makali intenzivně na svém obraze od 89.roku. Již za dob nebožtíka Josefa Luxe (dej mu pán bůh lehké bytí) bylo jejich vytříbenou taktikou stát se součástí vládní koalice. Tam se pravidelně vecpali, neboť jejich minoritní mandát byl zapotřebí k vytvoření vládní většiny. Pak však ásledovaly pravidelně se opakující dva strategické tahy. 1 - vždy si nárokovali víc než na co jim stačily hlasy. 2 - vzdy před koncem volebního období rozbili a potopili koalici. V té době také vznikl vtip. ( had na 3?....... Lux ). V době koaliční nepotřebnosti se však projevuje v plné nahotě jejich skutečná podstata. Jednání se sudeťáky, příkladný rektální alpinismus směrem k eurořiti a podkopávání stability a suverenity na všech myslitelných směrech. Jejich poslanci a europoslanci se dnes profilují jako příkladná kolaborantská spodina národa. Z tohoto pohledu nikoho nemůže Bartoszek překvapit. Rozhodnutí soudu a následné politické dění ze strany lidovců, jako i celého demagogbloku je z jednoho šuplíku. A ten se jmenuje vyslovení nedůvěry vládě a její demise. K tomu je však nutno povolit ještě demonstrace, protže skurečnou legitimitu tomu dodají až zpovikaní demokraté na Letné. Kdo seje vitr, sklízí bouři. Tak aby se chlapci a děvčata co spolu mluví nakonec nevybudili takový společenský marasmus, který bude zavánět krví. Dělají pro to maximum.

   Smazat
 2. Jo jinej junák byl V. Klaus. "sereme na zákony, ty budeme řešit později. A bylo vymalováváno. A to byl jenom blbec z prognostického ústavu a košíkář.
  Babiš jako "velký podnikatel" si s tímto nedokázal poradit. Nejdříve zpacivikovat justici (stejně jako Maďaři, a pře nimimi Poláci) Jo připosranec se opravdu nehodí do vedení státu v kritické situaci.
  Václav Hip hip hurá ANO-NE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:26
   Nechápu vaše výhrady, vláda udělala maximum. Nejsem volič ANO ani ČSSD,volil jsem SPD,ale dnes si vážím pracovitosti premiéra a dokonce pochlapení Hamáčka. To vám nedošlo, že jsme všichni na jedné lodi a na politické pletichy teď není místo. To tu musíte bartošovat nebo fialovat? Přístě si běžte sednout mezi poslance, asi si zejména s opozičními poslanci prozumíte. Na druhé straně nepocholpíte riskujicí zdravotníky, hasiče,zdarma pracující studenty, kuchaře.. i ženský co po nocích šily roušky.
   Je mi vás líto, nemáte na to.

   Smazat
  2. Máte pravdu.Ale možná Vám trochu uniklo, že téhle partě Bartošků, Hermanů, nikdy nešlo o prospěch lidu této země. Naopak se vždycky cítili dobře u svých sudetenkammaraden. Nic ve zlém. Přejme jim to. Ale jen potud, pokud nechtějí kšeftovat s naší svrchovaností a suverenitou ať již cestou EU nebo jinou. A to oni chtějí více než kdo jiný. A proto ty snahy o destabilizaci státu, vlády, parlamentu. Že to dělají na šedém pozadí politiky? To už je prostě jejich styl

   Smazat
 3. Je potřeba si ujasnit co stojí nad čím: Zákon nad rozhodnutím vlády nebo rozhodnutí vlády nad zákonem?
  Rebel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych položil otázku zda ochrana života, je méně důležitá než formulace zákona. Jestli je de jure víc než de facto, tak jsme právě zahodili kresťanské základy Evropy.

   Smazat
  2. O krestanstvi lepe pomlcet.Misto motliteb je lepsi rychle konat.Tak ,jak to vlada dokazala.Kecalu a kritiku mame vzdy hodne.

   Smazat
 4. Vůl je nebezpečný zepředu, kůň zezadu a blbec ze všech stran. To samé platí o zkrachovalých politicích uhnízděných v Senátu. Žádná odpovědnost, plné kapsy peněz, zavřou hubu a mají ulkizený stůl. Kdyby alespoň neškodili, když už neumí něco smysluplného vymyslet. Záložák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to samé platí o takzvaných občanech na diskuzích anonyme 21.31 - jsou nebezpeční ze všech stran, zatím verbálně, ale kdyby se to mělo vyřítit s tou svojí ješitností a nenávistí do ulic - to by byla absolutní hrůza!

   Smazat
 5. Před jinou "vyšetřovací komisi" hnali jiní řádně pokřtění křesťané svého času nekřesťany ve WANNSEE... a vždy jde o lumpárnu těch křesťanských kritiků a o jejich perverzní snahu lidem škodit...

  OdpovědětSmazat
 6. Pravda vítězí už u nás neplatí - teď platí Jak se v USA volá, tak se v ČR ozývá.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo uz proboha muze volit lidovce ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo věří farářovu sdělení, že voliči proti lidovcům nebudou spaseni...

   Já vím, že spasena bude akorát tráva... dobytkem a jinou zvěří na pastvě.

   Smazat
 8. Kakáč a Bartošek a navíc na Malomyslném náměstí v Praze!? Co prosím čekáte od lidí, kteří by dávno měli mít pro své duševní rozpoložení přiděleného opatrovníka. Jenže my máme zvláštnost, dokonce pro dementy máme státní instituci kousek od toho malomyslného placu. A najdete tak sbírku od žluťáckých odborů přes sekerníky z dob socíku až po opopolitiky (kudy chodí, tudy trousí ehm a odpady ze svých mozků - které vlastně mají v materiální podobě, zhmotnělé, ale sklerózou petrifikované, ale nevhodné i jen jako hnojivo. A tu koncentraci senility musí živit pracující lidé, nevím, proč si tam nepřišel smlsnout pan Covid. Víte jak by se ulevilo občanům a dokonce by svitla i naděje na humanitu a na cosi aspoň imitující demokracii.

  OdpovědětSmazat
 9. Zajímalo by mne, jak je možné, že se nikdo nepozastavil nad tím, že soudce, který o věci rozhodoval, byl bratr bývalého (a dosud velmi vlivného) předsedy lidovců! To není střet zájmů? Potom už nevím, co by jím bylo. Být to tak obráceně, to by bylo řevu od profesionálních demokratů z ODS, lidovců, topky a jim podobných!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechápu jak je možný, že vláda porušuje a totalitně porušuje lidský práva a do svobody cestování i podnikání. Kde jsou ti hrdinové do na Václaváku řvaly TOTALITA. Dnes nosí hadr přes hubu a kupujou kostelecký hnůj. Soudce rozhodl velice sitlivě, mého měl odsoudit vládu k demisi a k úhradě všech škod, které tím neprávněním rozhodnutím způsobila.

   Smazat
  2. Pokud to je pravda 22:02, tak je třeba zřídit vyšetřovací parlamentní komisi, která prošetří podezření na mafiánské propojení lidovců se soudní mocí za účelem znovuoživení pandemie v ČR. Lidovci jsou toho schopni, stačí si připomenout podobné snahy jejich Šojdrové (dovoz muslimské omladiny, Zdechovský (pravidelné bonzování s cílem poškodit zájmy republiky) atd.

   Smazat
  3. Dobrý den.

   Přečtěte si něco o činorodém životě vystudovaného politologa Štěpána Výborného, bratra Marka Výborného.
   Oba jsou synové, naposled Ústavního soudce, Miloslava Výborného. I když ve Wiki je uveden zatím jen Marek.

   http://www.skrytapravda.cz/domaci/3236-soudce-stepan-vyborny-necham-pochcipat-stare-lidi-i-sve-rodice-ale-bohatym-zaplatte-vse?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

   https://www.lidovky.cz/byznys/pravo-a-justice/kdo-je-soudce-vyborny-ktery-s-kolegy-zrusil-opatreni-vlady-o-medialne-sledovane-kauzy-nema-nouzi.A200423_174859_ln_byznys_pravo_vag

   Pěkný den.

   Smazat
  4. Jenomže tady citujete - pánové - jenom všechno to, co žvástá americký internetový kanál Seznam.cz - tj. novinky- nejhorší ze všech mediálních žump, které na internetu operují, trapný a přiblblý bulvár, jehož cílem je totálně rozesrat celou českou občanskou společnost. A daří se jim - hlavně s pomocí všech, co do toho denně čumí a melou k tomu spoustu pitomostí, což jim zvyšuje příjmy z reklam - proto to melou. Na chvíli přestali psát o utýraných psech! Jak můžete vědět, že to o těch soudcích je pravda? To už budou taky předhazovat kritice davu i soudce? Politiky předhazují už dlouho, jako sliz za každým se táhne mediální špína vyhrabaná bůhvíodkud - občané -asi psychopati? si na to ale zvykli, nejen že to denně čtou, ale věří jim na slovo, jako dřív lidi věřili a podléhali farářům - tohle je stejné - jestli ne horší. Pokud by z pohledu práva neměl soud pravdu, těžko by takové rozhodnutí před vládou obstálo - ne? Tak jak to, že obstálo?

   Smazat
  5. 18:36- i soudci musí být za svá rozhodnutí odpovědni nebo snad ne?

   Smazat
  6. Anonymní24. dubna 2020 22:49
   Ve vašem příspěvku opravdu vítězí tendenční stádní hloupost. Stačí si zodpovědět několik otázek: 1-Zdrojem COVID 19 je vláda ČR? (Ne) 2-Za vývojem a vypuštěním viru na území ČR stojí vláda ČR? (Ne) 3-Za zavlečení viru na území ČR je zodpovědná vláda ČR? (Ne) 4-Je vláda ČR ze zákona "O zdraví lidu ČR" odpovědná za protiepidemiologickou restrikci v době epidemiologického ohrožení? (Ano) 5-Je vláda ze zákona povinna zabránit nekontrolovatelnému šíření epidemie? (Ano) 6-Nedošlo snad restrikcí k eliminaci následných ekonomických škod v jiných a daleko horších řádech než je tomu nyní? (Došlo) ...... Je tedy na čase aby i Vám a Vám podobným došlo, že v době ohrožení je nutno Vaše osobní svobody omezit v zájmu celku. Umíte pouze okopávat kotníky a plivat jed. To je tak vše. Kopete za cizí zájmy a ani nevíte za čí. Kroky, které vláda učinila na počátku epidemie byly správné a opdstatněné. Některé, jako omezení letecké dopravy však přišla pozdě. Vláda je však smluvně ve vleku mezinárodních smluv, které mají přednost před národním právem a i to málo co si dovolila je trnem v oku finančních kruhů. Bohužel. Tak se uklidněte a alespoň neškoďte. Kolika lidem jste pomohl? Kolik roušek jste vyrobil a rozdal? Kolika starým lidem jste třeba přinesl nákup?......To se dnes počítá. Na tom je vidět jaký jste člověk. Až budete příště potřebovat pomoc tak okolí už bude vědět kam vás zařadit. Pokud vláda ČR není zdrojem a původcem ekonomických škod tak nemůže ani vzniknout nárok na odškodnění. Ostatně ze svého okolí vím o množství příkladů kdy lidé, kteří normálně fungují a fakturují celý měsíc restrikcí si bez skrupulí nárokovali 25000 Kč. A dostali je obratem. Tak se svou stádní ctí zalezte a mlčte. Pěknou neděli.

   Smazat
 10. Já nevolím ani ČSSD a ani ANO, ale za dosavadní postup v "coronaaféře" vládu chválím a podporuji. Ty topzdechliny a a jejich kdu/ods b-tým a podobná verbež snad konečně po volbách potáhnou před soud a na hrad Mírov. A konkaře by jim tam mohl dělat arcipirát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za co je chválíš, že si občané musely na příkaz a pod pokutou šít hadr přes hubu? Vláda nic občanům nedala a jen je buzeruje a šikanuje. Jo přesně coroaféra a dnes si nikdo nedokáže představit co nastane po té šaškárně, ale bude bída a z budoucnosti již dnes profituje mesiáš Babiš. Občané, pokud to nevidíte ... není mi vás líto.

   Smazat
  2. Ad 23:26 - tebe asi baví psát hlouposti.

   Vláda občanům nic nedala, protože to neměla.

   Vláda nikoho nebuzeruje a nešikanuje, vláda pouze poslachla rad odborníků - epidemiologů. Celosvětová nákaza novým virem není žádná šaškárna. Kdo to tvrdí, je sám šašek.

   A nakonec, můžeš mi laskavě sdělit, jak profituje Babiš na dnešní situaci pro čo nazýváš "mesiášem"? Prosím s nějakým odkazem na zdroj informací.7

   Mně tebe také není líto. Za hloupost si většinou člověk může sám.

   Smazat
  3. 22:49 víte vy 22:49, že svrchovaným lidským právem (tedy před všemi dalšími) je právo na život? Že tedy stejně svrchovanou povinností vlády, potažmo všech státních orgánů i každého jednoho z občanů, je chránit lidské životy? Chcete tvrdit, že šíření nemoci Covid 19 lidské životy neohrožuje? Dokonce, že ponechané samo sobě neohrožuje i chod hospodářství, tedy krom prosperity firem i zdraví lidí? To jste skutečně tak hloupý?

   Smazat
  4. Anonymní 25. dubna 2020 1:20
   Není tak hloupý, je tak placený.

   Smazat
  5. 23:26 občane,je mi tě líto.S tou tvou hlavou máš určitě dost starostí.

   Smazat
  6. Ne! Anonym 23.26 je jediný normální z vás tady a píše pravdu! Jste nadržení čtenáři novinek - ty hnusné bláboly o "koronaviru" hltáte každý den, a kdyby ti hajzlové z novinek psali, že virus roznáší červy, které miminkům hryžou bříška, budete tomu věřit!? Jste úplně posedlí! Vůbec vám nevadí, že ta sprostá mediální břečka nemá ani kousek piety - pod články o hromadách mrtvých mele o bradavkách nějaké Kerndlové - to vám nevadí takový hnůj? Tak snad by měl i ten prasečí bulvár trochu změnit svůj styl, pokud ovšem skutečně věří na virus - ale nevěří! Vědí, že jsou to bláboly, a z lidí si akorát dělají srandu! Potřebujou diskuze, to jsou pro ně prachy, a pro to budou psát cokoliv! A mimochodem-všimli jste si, - když teď nově skáčou reklamy drze a sprostě i do průběhu diskuzí - že do vašich blábolů denně nabízejí prostředky na erekci? Že by vycházeli z názoru, že ve všech těch pořád stejných, nenávistných diskuzích převládá smečka impotentních starců? Já vždycky budu tvrdit, že nutit zdravé lidi, aby nosili přes obličej hadr, je neskutečně sprosté, dehonestace lidí strašná, jak když kravám dávají do uší ty trojúhelníky nebo psům náhubek. Co je zajímavé??? Celá řada psíkařů se hádá kvůli náhubku, který nechtějí svému pejsáčkovi na čumák dávat, nebo kvůli vodítku, ale teď jste posedlí hadrem na hubě u lidí, a nejraději byste každého tahali na vodítku! Proč tady tomu diskutujícímu za názor tak sprostě nadáváte? Jak si to můžete dovolit? Asi díky "viru" vám narostl totalitní hřeben a jste neskutečně drzí a sprostí! Tak jako tak to blbnutí s hadrem přestane - a co pak? Pak se poděláte? Nikdo vám nebrání, abyste zalezli do brlohů a nevylézali ven vůbec!

   Smazat
 11. V podstatě je jedno jaký máš hadr přes hubu kvalitní. Je to jen takový placebo. Navštívil jsem svého lékaře, který mě operoval, klasická pooperační kontrola a měl plátěnou roušku. Říkám, doktore cítíte se bezpečný a jak se vám ordinuje. On na to: Víte je to jen chřipka s daleko menšími problémy a naprosto zbytečný humbuk. A pokračoval, letos zemřelo v naší nemocnici na tu "běžnou" chřipku za jeden měsíc 10 lídí, což je velký problém, na corochřipku ani jeden. A jako operatér jsem na roušku zvyklý, ale na viry opravdu žádná rouška není. Viry jsou a budou kolem nás stále. A tak jsem hledal po tomto rozhovoru na netu a dnes vím, že hadr přes hubu by si měli dát všichni z vlády a nejlepé přes hlavu do konce volebního období. Buzerace a totalitní umanost Babišovi vlády!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 22:09 Plakátuješ! A navíc s pravopisnými chybami. Vláda je od slova "vládnout". Tedy má právo vydávat zákony a všichni jsou povinni je dodržovat. Vláda u nás je výsledkem svobodných parlamentních voleb. Na rozdíl třeba od USA, kde si ministry vybírá prezident a dle svého uvážení je mění. To k té totalitě. A k těm "blbostem" jak píšeš: čísla jsou neúprosná. Máme nejlepší výsledky široko daleko. Německo, Francie, Švédsko, Británie... Tyto země si hrály na chytré právě s odkazem na to, že je to nějaká obvyklá chřipka, nebo dokonce i méně nebezpečná. Ty tisíce (už desetitisíce) mrtvých ale hovoří o něčem jiném. Němci najednou nařídili roušky, Rusové také, WHO roušky ne a najednou ano, EU to samé. Tak co tady blábolíš a vymýšlíš si? Tzv. "opozice" šílí vzteky, že se zase vládě (personifikované do osoby AB) podařilo zvládnout krizi. A ne ledajakou! Celospolečenská krize takovýchto tady nebyla od války! A co jí nejvíce štve? Že lidé vládě uvěřili a až na výjimky se řídili jejími pokyny! To je známka důvěry a vydá za celou řadu kdejakých průzkumů a předvolebních statistik. Ukazuje to, jak jsou rozdány karty k blížícím se volbám. proto verbuje všechny: justici, politické nuly ze Senátu, ČT, novinářskou žumpu typu Reflexu či Respektu i elitní šmíru jako je Holubová, Geislerová nebo Hrušínský Jan. Ale ta čísla mluví jasně. A ta čísla vydali vědci světového jména. A těm já (a nejen já jak je vidět) věřím více než obvoďákovi nebo nedej Bože nějaké politické nule. Jde je různě vykládat, shazovat, ale nejde je změnit. U voleb to ANO zase vyhraje a j s ještě větším rozdílem. Ani milióny chvilek šmíru debilbloku nespasí!

   Smazat
  2. 22:09 pochybuji, že se váš rozhovor s lékařem odehrál jak tvrdíte. Pokud vy nevíte, že rouška nemá chránit svého nositele před viry, ale jeho okolí před kapénkami, které každý šíříme. Když právě ty kapénky jsou jedním z nejčastějších médií pro přenos přísl. viru, pak je mi vás líto. Lékař se zřejmě pokusil tohle vám vysvětlit. Rozdíly mezi obvyklou chřipkou a onemocněním Covid 19 jsou dnes už dost podrobně a nesporně odborně popsány jako zcela závažné. Podle toho taky na epidemii Covid 19 reaguje celý svět. Rád bych viděl, jak ochotně a zblízka povedete rozhovor s kýmkoli podezřelým z Covid 19. Nablízko a bez roušky. Hrdino.

   Smazat
  3. Ale to je jenom ten "náš", a teď už přece vítězný, "likvidovaný" soukromník.
   Dokonalý magor. Bohužel se to jinak nedá ohodnotit.

   Smazat
  4. Já jsem také po operaci... a i na ambulanci tam nosí respirátory a štíty, při vstupu do nemocnice procházíte foltrem...

   Smazat
  5. 1:34
   Věř něvěř, stalo se a nemám potřebu lhát jako babiš či Prymula a hlavně neměním své názory každý den ajoko vláda. Vláda nevládne, vláda dikruje a totalitně ovládá media i občany. Hadr přes hubu dhrání před mrazem, ale těžko do něj plive hleny smrká. :-) Jo jo takový vir čeká až vyjdu ven bez hadru a hupne na mě. Když hupne tak to je normlní, tokový jsou viry i bakterie. Možná má tvá žena chlamydie a ani o tom nevíš. Dej ji zkontrolovat.

   Smazat
  6. Mladý: "Jediná totalita, která má smysl, je totalita nás dnešních mladých. Nejlépe na dalších padesát let."

   Smazat
  7. 10:58 jste dokonalou ukázkou natvrdlosti. Opakuji: Rouška není nařízena proto, aby vás chránila před viry. Rouška ve významné míře chrání vaše okolí před kapénkami, které bez ní šíříte při řeči, kašli a kýchání. Prostřednictvím takových kapének se virus SARS-CoV-2 šíří intenzivně. Nechápete?

   Smazat
  8. 22:09 a 1:34, ještě nějakou pohádku, ať mám klidné spaní, děkuji!

   Smazat
  9. 17:14 copak je na 1:34 pohádkového? Nešíří se snad SARS-CoV-2 mj. cestou kapének? Když jejich rozptyl omezují předepsané roušky? Složité k pochopení?

   Smazat
  10. 15:36
   Ano, někdy jsem nechápající, když se jedná o omezení mésvobody a následná perzekuze formou pokuty a dokonce kriminálu za šíření corony. Proč stát-vláda nepookutuje a jinak neomezuje infikovaný občany chřipkou? Na chřipku zemře na světě podstatně více obyvatel, než na coronu. Dnes všude v obchodech vidím desinfekci a víte kdo ji vyrábí? Agrofert. Noste si hadr přes hubu dalších deset, protože vidím, že máte zatemněný mozek. Nejsem taková ovce, aby mi nějaký Babiš poroučel co smím a co ne. Vím co smím a co nesmím. To by měla dělat i vláda. Lidský práva najednou zmizela v propadlišti české politiky.

   Smazat
 12. No jo Babiš proti nim nic nedělá tak to má zas na talíři. Nemůže vyřvávat milion ůchylek tak se musí angažovat ti šmejdi co za nimi stojí.

  OdpovědětSmazat
 13. Zeman mluvi o lasce (to mluvil Havel taky),
  z Ovcacka je Jan Krtitel, a Babise si namazal na chleba nejaky prazsky soudce. Jen Okamura a David neco delaji.

  OdpovědětSmazat
 14. Já bych divadla, hotely, fitka a jiné bordely nezavíral a tak by trochu ta demokracie zredukovala parazity. Nevím proč ale i za minulého režimu mě připadaly lidovci jako postižení.

  OdpovědětSmazat
 15. Reakce na koronavir můžeme rozdělit do tří skupin:

  1) Zde převáhne hledisko zdravotní: Máme co do činění s infekcí, která se snadno šíří a tak vznikl dojem, že je třeba zasáhnout. Zabíjí lidi; ze začátku nevíme kolik a kdo je nejzranitelnější. Pak se objeví termín "naši nejzranitelnější", tedy senioři. A tak se na jejich ochranu dělají nejrůznější opatření. Najednou se zjistí, že to či ono chybí, že (český systém) zdravotní péče je docela dobrý, ale příliš komplikovaný, sedm poišťoven je luxus a péče o seniory funguje dokud se do vícelůžkových pokojů nedostane virus.

  Babišova vláda přišla s omezeními, která byla velmi účinná. Výsledek je pozoruhodný: za dva měsíce v ČR zemřelo na komplikace způsobené virem jen 1% z očekávaného počtu lidí, kteří v průměru zemřou z jakýchkoli příčin tak jako tak. Jinak řečeno, vidíme třísku v oku, ale přehlížíme trám.

  2) Ekonomické hledisko se odvíjí od otázky, zda dává smysl rozvrátit ekonomiku kvůli tak nízkému počtu umrtí způsobených virem. Do jisté míry sem zapadá i obava o dopad omezení ostatní lékařské péče. Podle americké statistiky zkracuje chudoba očekávaný věk dožití (life expectancy) občana asi o 8 let.

  Pokud jde o českou ekonomiku, s ní stejně nemůžeme nic udělat, protože nejsme soběstační a skoro nic nám nepatří. Škodovku zastavil, se všemi důsledky VW. Cizí majitelé zastavili vyrobu v ostatních "českých" automobilkách. My do toho nemáme co kecat. Nanejvýš si můžeme půjčit na to, abychom firmy "uplatili," aby nepropouštěly. Za velký dluh máme nízkou nezaměstnanost.

  3) Jde o předvolební boj. ANO 2011 má vysoké volební preference a tak je nutné Babišovu vládu a ČSSD co nejvíc očernit. Čapí hnízdo do voleb vydrží, ale bude dobré vytáhnout něco navíc, třeba lidská práva. A žaloby. A tak vyskakují šaškové (těch je, ale klauni nejsou, říkával Werich).

  Babišova vláda trapně selhala, to na objednávku zjistí vyšetřovací komise. Proto se rojí Bartoškové, a Pekarové, jejichž stranám hrozí propad ve volbách. I Bartoš ze strany udavačů k EU, protože sklouzl za Fialu z ODA. Mimo zůstal jen Okamura, který zůstal konsistentní se svou rétorikou, z větší části a ochotně převzaté ostatními politickými stranami.

  Komunisté, kteří mají nohu ve dveřích, jimiž se Babiš dostal k vládě, mohou být rádi, že jsou rádi, ale občas začnou předstírat, že jsou víc a že by vládu nemuseli podržet. Kováčik například v rozhovoru s Takáčem připustil, že by byl pro zřízení vyšetřovací komise, která by zkoumala, jak si vláda vedla během krize a podle výsledků i pro odvolání ministrů. Takové prohlášení začne žít vlastním životem: "Komunisté jsou pro svolání vyšetřovací komise a odvolání ministrů."

  Doufám, že mu Filip v soukromí objasní, že se nemá pouštět do samostatných úvah. Takoví blbci snad komunisté nejsou, aby spolupracovali s pravicí, která potřebuje očernit vládu a s ní i KSČM. Vládu by měli bez výhrad podporovat.

  Mnohá slova pravice by se měla do kamene tesat, aby neupadla v zapomnění. Jejich autory by občan neměl ve svém vlastním zájmu volit.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výborně pane Jírovče. Mluvíte mi z duše. Všechny strany vědí, že se blíží volby a ve svých krocích tuto skutečnost zohledňují. ANO upevňuje svoje pozice, ČSSD a KSČM hrají o udržení se v Parlamentu, to samé KDU_ČSL. TOP09 jde o samotnou existenci. Piráti i ODS se snaží dosáhnout co nejvýše, aby mohly tlačit na případné vítěze voleb. Ale dosáhnout na vítězství se jim nepodaří. Chvilkaři zdá se skončili, protože jejich blábolení už asi nikdo jen trochu při smyslech nebere vážně a jejich vlajkové lodě se potápí jedna za druhou. A herce a spol. už lidé prokoukli. Kdo ne před krizí, tak jistě nyní. Jejich nejuřvanější představitelé celá léta plivali po vládě a jejích voličích a nyní se dožadují dotací a reparací atd. S Hrušínským Janem v čele. Ale před tím nebyl snad den, aby se ve společenských rubrikách nechlubili fotkami z dovolených v exotických destinacích, ve svých luxusních domech či bytech, nebo apartmánech na Floridě či Kanárech. A najednou ze sebe dělají ty poslední socky, které doslova umírají hlady. Mají lidi za blbce a do blbců jim i veřejně nadávali. Paní Geislerová, Sommerová, Štěpánová, Hřebejk, Steindler… Lidi nezapomínají.

   Smazat
 16. Praha nařídila nosit roušky 28.3, zatímco Babiš už 18.3. takže oslavování Prahy je nesmysl.

  OdpovědětSmazat
 17. Soudce rozhodl dobře, protože vláda porušila moje lidské právo umřít na ten virus. A poněvadž lidský právo je lidský právo, tak to měla nechat tak. Konec konců k čemu že máme tento stát, který porušuje mé lidské právo a nepodporuje podnikatelský sektor. Moje lidské právo je také podnikat a v případě neúspěchu mi je stát povinen doplatit to, oč jsem přišel vlivem toho víru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, takto logicky myslí představitelé a stoupenci naší nevážené opozice. Dobře jste to popsal, 10:53.

   Smazat
  2. 10:53 Ukázal jste, jak se dá překroutit pravda k obrazu svému. Gratuluji.

   Smazat
  3. Pravda, ale stát dnes prezentovaný Babišem Ti nic nezaručí a ani nedá i když podle jejich keců na to máš právo. Obejdi všechni hospodský či jiný živnostníky a zjistíš jak stát jedná. Samé kecy a haldy papírů k potvrzení a pak zjistíš, jak si stát s každým vytře řit. Občané s vymydlenými mozky ovšem tohoto lháři fandí a slepě ho poslouchají. Kam zase zmizí ty stovky miliard se nikdy nedozvíme, ale splácet to budou i příští generace :-)

   Smazat
  4. Přesně jak píše 13:21. Kdybys byl majitelem hospody nebo hotelu a vrchnost ti zakázala provoz, patrně bys mluvil jinak.

   Smazat
  5. Ti hospodští a další "podnikatelé" vždy po celých třicet let tvrdili, že stát jim jen vadí, že je omezuje. Že se bez něho krásně obejdou. Prakticky všichni se ukázali nepřipraveni na přežití cca dvou měsíců plné "samostatnosti". No jo, vlastně tihle všichni obětovali svoje "úspory" na oltář moderní Ikoně - TOALETNÍMU PAPÍRU, který by se měl již navždy stát světovým nehynoucím symbolem kvality kapitalismu. A navíc, to jak jedná stát není až výsledkem činnosti této vlády, ať už k ní mám jakékoliv stanovisko.
   A málokdo i tady, se ptal "fandů" těch "opor" kapitalismu, jak vnímají život obyčejných pracujících lidí, kterých se také nikdo neptal a musí přežít a oni mnohem častěji žijí od výplaty k výplatě. Všude se mlčí, ticho po pěšině. Ach, já zapomněl, ti už mezi námi nejsou, všichni jsme přece podnikatelé a ničím jiným. A ti "pracovníci" kteří zbyli ještě jako "dědictví" minulosti dostanou plných 60% platu. Ha ha ha.

   Smazat
  6. Pro 13:21 Podle liberálních teorií nemá nikdo právo na žádné dávky, žádné kompenzace či náhrady. Každý se má starat sám o sebe a když dojde katastrofa, tak má prostě smůlu. Přežijí jen ti nejsilnější. Tolik teorie. Praxe ale ukazuje, že právě ti největší zastánci liberalismu nejhlasitěji křičí, že právě ono mají nárok na dotace, reparace a jiné dávky. A na ty nejvyšší a vůbec pouze jen a jen oni a nikdo jiný. kam zmizí stovky miliard je zřejmé. Budou vyplaceny lidem a především podnikatelům. Drobným i větším. To je sděleno a peníze už odešly podle požadavků. A další jsou na cestě. Ale místo plivání a lží byste nám mohl sdělit, kam přišly ty stovky stovek miliard za vlád ODS, KDU a ODA? US US-DU, VV, LIDEM, Zelených... a kdo ví kolik obskurních spolků na jedno použití se u vesla vystřídalo. Za vlád této politické galerky nedostali drobní živnostníci nic! A zaměstnanci? Bylo by to projídání budoucnosti. Tak kde jsou ty peníze? Někde v nějakém fondu nebo kde? Rozkradeny! Ale těmi nejvyššími. Vzpomeňte pouze firmu Viamont za bačování pana ministra dopravy Řebíčka. Z několika set tisíc před jeh nástupem do funkce na 4 miliardy za jeho panování a krach po jeho odchodu z funkce. Ozvučení nějaké mezinárodní sleziny za 3/4 miliardy za pana Vondry, zakázky pro "umělce" Černého … A tak by se dalo pokračovat do nekonečna. A to jsou pouze ty medializované kauzy! Kdo obohatil slovník jazyka českého o termíny "tunel", "kmotr", "odklonění"...? Politici ODS. Lidé právě nejsou hloupí. A pamatují si. A to vás nesmírně žere.

   Smazat
  7. Podnikatele a zivnostnici, zalujte stat, zruinujte ho, a prodavejte doktorum ze Somalska.

   Smazat
  8. 13:21 tak nějak vám, zřejmě díky sníženému intelektu uniklo, že těm hospodským, hoteliérům a mnoha dalším podnikání omezil a rentabilitu podtrhnul, svými vlastnostmi, virus SARS-CoV-2. To zcela nezávisle na Babišovi. Ten ale byl, ze své funkce, nucen jednat tak, aby došlo k co nejmenším ztrátám na životech. Vezměte prosím v úvahu, že právo na život je právem přede všemi dalšími lidskými právy. Tedy i právem na majetek, podnikání, cestování ... Račte to prosím dost logicky, slušnou formou, zpochybnit. Děkuji. JiH

   Smazat
 18. Jak tak vidím, komunizmus u nás zvítězil :
  =============================
  = Každému podle jeho potřeb.=
  =============================

  OdpovědětSmazat
 19. Co je a co není pravda je naprosto nepodstatné, důležitý je cíl, odstranit Babiše a potom to šmejdi rozjedou.

  OdpovědětSmazat
 20. Milá vládo, proč jsi se nevykašlala na nefér provokace opozice a zbytečně opustila původní rozvrh uvolňování karantény. Opozice nevystoupila face to face, ale schovaná za Městský soud s podporou medii a neposedných couralů po zahraničí. Zvedli prapor omezování lidských práv a porušení Ústavy a vyrazili do boje. Bohužel tato pitomost zabrala, nechali jste se vyprovokovat. Nezbývá, než se modlit, aby se comeback corviru nekonal v nové síle, pak by všechno dosavadní úsilí bylo fuč. Investované miliardy by byly vyhozeny oknem a ta nejhorší cena by byla mnoho zbytečně ztracených životů. Vinu by opozice samozřejmě hodila na Babiše, Hamáčka a Prymulu. Už vidím ty noviny plné moudra a rozhořčené výstupy v TV či Parlamentu. Už vidím davy vyděšeně z výsledku, Chvilky žádající potrestání viníků. Zbytek národa, který není vybaven placatým mozkem bude dobře vědět, kdo je viník, ale stejně podlehne marnosti.
  Držím palce, ať ten průšvih překonáme bez ztráty kytičky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.