Reklama

pondělí 20. dubna 2020

Bašta: Reset naší civilizace jsme zvládli. A co restart?

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
20. 4. 2020   PrvníZprávy
Jako běžný uživatel počítače jsem si vypůjčil terminologii, která částečně vystihuje současnou situaci, píše Jaroslav Bašta v úvodu komentáře pro Prvnizpravy.cz.


Náhlé a v podstatě násilné pozastavení světové ekonomiky nemá žádnou historickou obdobu. Navíc je doprovázeno značnou dávkou nejistoty, jak s ohledem na délku odstávky, tak s jejími důsledky v oblasti hospodářství, ale zejména geopolitiky. Svět po konci pandemie zkrátka bude jiný než před ní. To představuje jedinou jistotu, kterou dnes máme.

O jeho možné podobě mohou vypovídat reakce a kroky jednotlivých států (a nadstátů), ale výsledný model jeho nového uspořádání zatím každý odhaduje dle svého vnitřního přesvědčení a míry svého bytostného optimismu či pesimismu. Odhady se pohybují mezi dvěma krajními póly. Jedni očekávají (případně se obávají) následného utužení globalizace, druzí doufají, že restart naší civilizace povede naopak k rozvolněnému multipolárnímu modelu světového uspořádání, o nějž usilují hlavně Čína, Ruská federace a jejich spojenci.

Pomalu nastupující ekonomická krize vskutku nevídaných rozměrů pak přináší stejně nepředstavitelná bezpečnostní rizika, zejména válečnou hrozbu. Nebude to opakování světové války, kterou před 90 lety připravila zatím největší hospodářská deprese v dějinách, ale podobně jako tenkrát, tím nejohroženějším kontinentem se zase stane Evropa. Vyhaslé, zmrazené a doutnající konflikty na jejích hranicích a v bezprostředním sousedství se mohou kdykoliv zase rozhořet, jak nám ukazuje eskalace napětí mezi Tureckem a Řeckem.

Šlo by o válečný střet onoho pověstného hybridního charakteru, kde by vedle tureckých územních nároků motivovaných objevy nových ložisek ropy ve Středozemním moři, hráli hlavní roli migranti z nejchudších zemí Afriky a Asie, kteří by měli v tureckém zastoupení obsadit řecké ostrovy. Momentálně by mohli fungovat jako bakteriologická (koronovirová) zbraň. Nečinnost EU a NATO by zajistila Erdoganovi oddaná turecká menšina v Německu a muslimské enklávy v dalších západoevropských zemích.

K takovým chmurným scénářům možného vývoje světa po pandemii mě vedou informace o budoucím nedostatku potravin. Stále více států následuje Ruskou federaci, která uvalila embargo na vývoz obilí. Důsledky následného zdražení před deseti lety ukázalo Arabské jaro a ještě neskončené občanské války v Líbyi a Sýrii. Po dobách nadbytku a plýtvání se objevuje přízrak budoucí nouze. Jak ukázaly nákupní horečky v začátku koronavirového resetu, jde o velmi silný psychologický faktor i na Západě, kde hlad naposledy zažili před 70 či 75 lety.

Zbořil: Jak se změní svět? Lidé budou muset změnit své zvyky!

Na zásadní otázku, jak se krize a restart ekonomiky dotkne České republiky, zatím nelze odpovědět. Především proto, že vzhledem k naší poloze a velikosti budeme mít jen omezené možnosti dění ovlivnit. Obávám se však, že na dobu rouškovou nebudeme vzpomínat ve zlém. Později bude hůř. Zůstane jeden poznatek, na nějž bychom už nikdy neměli zapomenout. Koronavirus zapůsobil jako sérum pravdy a odhalil smýšlení politiků a institucí u nás a v rámci EU. Vedle celkem pochopitelné bezradnosti se ukázala nadbytečnost organizací schopných fungovat jen za dobrého počasí.

Za nejhorší zjištění však považuji to, že počet politiků, kterým by nijak nevadilo, kdyby se naše populace o nějaké to procento snížila v důsledku pandemie, pokud na tom mohli vydělat (případně jen neprodělat) je poměrně vysoký. Myslím, že nejsem sám, kdo si je bude pamatovat, a kdo si to bere osobně. Doba, která přijde, nám dá dostatek příležitostí jim to připomenout, nebo vrátit. Restart naší civilizace nejspíš bude hodně dramatický.

46 komentářů :

 1. Přesně tak, restart bude velice těžký, když vládně totalitní vláda A. Babiše. Omezení lidských práv je protiústavní, ale jak lze zažít i vidět ... funguje to bez demonstrací. Dnes totalitní vláda milostivě umožnila řemeslné podnikání s provozovnou. Ptám se, je kosmetický salon či kadeřnictví s provozovnou něco jiného? Rovněž jsou dnes otevřené psí salony. Ptám se, pes má větší prioritu než občan, platící daně a žijící v totalitní demokracii? Asi pes je více. Moc - totalita je opojná, však jsme na úrovni KLDR. A to říkáme hrdý stát, který je součástí EU. Kdy konečně občané otevřou oči a zapnou šedou kůru mozkovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když nevidíte rozdíl mezi pucifousem a kadeřnicí funící zákazníkovi z půl metru do obličeje a za krk a mezi profesionálem trimujícím psa a funícím do čumáku tomu pejskovi...
   Opravdu si myslíte, že žena bez trvalé či chlápek bez "přehazovačky" proto ztratí lásku skutečně milujícího partnera?

   Smazat
  2. Vám to 18:22 nedá, svůj nesmysl o "lidských právech" a psech opakujete, zatímco ignorujete nejvýznamnější lidské právo, právo na život. Jak tedy chcete, při dosud nepoznané, světové pandemii nemocí Covid 19, na kterou jsou karanténami postupně nuceny reagovat všechny státy světa, jak, podle vás, má situaci řešit Česká republika? Pochlubte se prosím svou odborností.

   Smazat
  3. Vy jste to, nejspíše, kdo tady celou dobu nouzového stavu kvílí o ztrátách podnikatelů (už jste změnil přece taktiku, protože jste dostával "naloženo"). Vám ani na okamžik, vy hrdobče, nepřišla do vaší šedé kůry mozkové myšlenka ani náznakem na solidaritu s normálními obyčejnými lidmi. Ti to totiž nakonec celé zaplatí, ať se jim to líbí nebo ne. A vy si možná namastíte kapsu - konečně, že - na tom tupém stádu. Vám vadí vaše konto? Měl jste se starat, protože obyčejných lidí se nikdo vůbec neptá a být doma na 60%, nebo být takovými jako vy přímo propuštěn z práce (a to se stalo, že hádám dobře?), není většinou žádná sláva. Proč? Protože, aby byl nějaký průměrný příjem, musí na rozdíl od těch, co jsou "jako vy" schopní a berou královské peníze, mnoho lidí brát i hodně podprůměrné platy. Nikde ve vašich příspěvcích jste nenaznačil opravdovou starost o zdraví těch, které teda nejspíše pumpujete o ty prachy. Jedině snad o dezinfekci těch peněz, protože si možná myslíte, že pak budou čisté i na vašem kontě.
   A o KLDR nepište. Nic o tomto státě nevíte, jen papouškujete oficiální média, která tak ráda lžou, že už ani neví jak se píše pravda. I to ukazuje na vaši "šedou kůru NE zrovna mozkovou".
   Vy nesouhlasíte se žádnou vládou, která vám cokoliv zakáže, třeba vám zakáže kydat hnůj na Václavák a hned je totalitní. Totalitní jste tu ale ve skutečnosti ve svém myšlení jen vy a vám podobní. Ani vy a ani oni nepřipouští nikdy nikomu a za žádných důvodů jiný názor, než ten jejich/váš.
   Čest vaší práci, vy pravdoláskaři.

   Smazat
  4. Topolánek: "Zemane jsi ubožák...". Já si zase myslím, že Topolánek je "HULVÁT a politická nula".
   To je výsledek svobody a demokracie.
   emeritní kapitán

   Smazat
  5. 6:55
   Povedlo se vládě Babiše rozdělit společnost na náhubkáře a rozumné. Neustálým vymýváním mozku se náhubkáři jen utvrzují v tom, že bez něj zemřou a mesiáš Babiš je nespasí, nejvíce to zafungovalo na penzisty. Rozumný člověk si náhubek vezme jen v obchodě a jinak ho má v kapse pro případ policejní razie a pokuty. A vzniká tu další policejní stát po vzoru KLDR: Česko! A PRAVDOLÁSKAŘ URČITĚ NEJSEM :-)

   Smazat
  6. Držte raději minutu ticha -> je Yom ha-Shoa.

   Nebojte se, přeživší ekonomiku zase rozjedou. Z čeho by žili oni, i jejich "oslíci"...

   Smazat
  7. Ad 9:01 - jsi hlupák. Rouška se nenosí kvůli policajtům, ale kvůli tomu, abys nikoho ve svém okolí nenakazil. Totalita tu je už dávno, systém "inteligentní karantény" je již dávno rozběhlý šmírovací systém tajných služeb. Teď se mu dá plošný rozsah a punc něčeho velmi ale velmi potřebného a humanitního. Provozuje ho vojenská rozvědka - asi proto, že BISka nemá důvěru prezidenta.
   P.s.. LIDI ROZDĚLUJÍ MAINSTREAMOVÁ MÉDIA A POLITICI.

   Smazat
  8. 9:08
   Aha a jakou propustnost má tvůj Babišovský náhubek? Viry mají velikost či malost 0,000 00001 milimetru. jsou kolem nás stovky virů a jsou na všem co nás obklopuje. I Tvůj pes Kazan je plný virů, bakterií a roztočů. Koupeš ho v savu? Má plynovou masku, protože jen ta zaručuje 100% ochranu. Já nakažený nejsem, to lidé, kteří nosí nahubek jsou nakažený. Jo máš pravdu, dnes by se STBáci užívali šmírování :-), ale velice snadno je nahradila plošná karanténa.

   Smazat
  9. s TVÝM RYPÁKEM A NEVYMÁCHANOU HUBOU BYS MĚL NOSIT NÁHUBEK i mimo karanténu, ty jeden Babiši. Náhubek nevymyslel premiér, ale hygienici a vědí velmi dobře proč. Právě pro taková uprskaná arogantní prasátka, co myslí jen na sebe a věří, že spolkli Šalamounovo ho.no.

   Rouška zachytí tvoje hleny, aerosol tvého dechu a to pro zachycení většiny virů, co v tobě přebývají, stačí. Máš něco lepšího?

   Smazat
  10. 9:57
   Mé hleny a aerosol zachytí jen Matrix. Ty jsi takový spokojený ustrašený človiček, který doufá, že všechny viry, které nás ohrožují na životě zmizí :-) Ne budou tady s námi. Víš kolik lidí na planetě ročně zemře jen na "blbou" depresi? "Jenom" 8 000 000 lidí. Nepočítám malárii či pro nás nepředstavitelnou záležitost a tou je HLAD. Já stranu Babišovskou nevolím a nepokládám ho za "mého" premiéra.

   Smazat
  11. 9:01 máte pravdu, společnost roušky rozdělují. Na ohleduplné a bezohledné. Bezohledné z povahy a bezohledné z hlouposti. Podle toho jak argumentujete, řadil bych vás mezi poslední. Mějte se.

   Smazat
  12. 9:48 Zvykejte si na náhubek. Až se tady rozlezou migranti, zavelí a budete mít náhubek na celé hlavě a ani nepípnete.

   Smazat
  13. Vsadím se o co chcete, že k tomuto tematu diskutuje vždycky v první řadě neustále nadržená diskuzní smečka z novinek - ti jsou bezcitní, chtěli by, aby se dělo jenom to, co chtějí a schvalujou oni, a nikdo další nemá nárok na názor. Zavřít holičství pro lidi a otevřít holičství pro psy může jen dobytek! Snaha nasrat lidi za každou cenu. Nepustit návštěvy za lidmi ležícími v nemocnici, ale pustit pitomé otce k porodu, aby mohli za každou cenu čumět do díry, protože si to prostě vynutili, může jenom dobytek! Zkrátka - žádnej virus tady neúřaduje - jen šmejdi, kteří potřebují národ rozesrat navzájem proti sobě. Kdo se cítí být ohrožen tím, co se stalo předmětem mediálně šířené paniky, nic těmto lidem nebrání v tom, aby se zadrátovali doma a dali si hlavu do igelitové tašky - ale ostatní lidi nechte prokrista pána na pokoji. Copak jste všichni tady zblbli? Vám jde o prd - dřepět doma zajištěn důchodem - je jistě super, ale máte vůbec nějaké ohledy na druhé lidi? Prokristapána! Mezi novinkové diskutující už se nikdo raději neplete, teď zrovna sprostě - hnusně - sprostě - útočí na KLDR - Kima - stupidní, dementní, oplzlé sprostoty přes čáru. Na tom právě je vidět, co vylézá z novinek -proč lezete mocí mermo i na NR?

   Smazat
 2. Řada lidí si přeje aby vyhynuli hlavně důchodci. Ale statistiky tomu nenasvědčují. Úmrtnost starých nad 65 let z celkového počtu zemřelých je cca 21%. Zdejší vašnosta a můra smrtihlav Holubová(nestydí se trdlovat v zábavném) musí být zklamáni...Mě osobně je líto každého života, mladého i 90 letého geronta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou trapné žvásty 18.45!! Nikdo si nepřeje "Vyhynutí" důchodců, i když to, co důchodci předvádějí na diskuzích k novinkám je odporné, plné nenávisti k ostatním, zlomyslnosti a nepřejícnosti - každý bude jednou důchodce, dokonce teď se obrovsky zvýšil počet lidí, kteří nastupují předčasný důchod i když jsou tam finanční ztráty, ale asi si vydedukovali, že je úplně nejlepší moci dřepět doma celé dny u PC a být zajištěni důchodem. Asi si myslí, že skutečnost vyplácení důchodů je prostě neotřesitelná. Ale to je jedno. Moje babička vždycky říkala, že proti věku není léku, samozřejmě že měla pravdu, a nikdy se nechovala tak pitomě, co předvádějí důchodci, kteří jsou teď najednou přesvědčeni, že nebýt "koronaviru" byli by nesmrtelní. Lidí, kteří byli v posledních deseti letech v různých státech pobiti a povražděni špinavými politiky a žoky peněz zprostředkovávajících převraty, rebelie a vraždění, nikomu líto není, i když jsou jich statisíce, staří, mladí, děti... a teď se najednou předvádí docela hnusné pokrytectví.

   Smazat
  2. Tak si zajděte třeba na https://nstarikov.ru/rasskaz-perebolevshej-koronavirusom-114875
   Je to sice rusky, ale je tam popsán stav zdravotnictví ve Velké Británii a jeho postupy právě dnes.
   A poslouchejte dobře, co kdo opravdu říká. Vy si nevzpomínáte na počátky nouzového stavu u nás? Na Kalouska, Hrušínského a mnohé další?
   A navíc diskutující nad námi uvádí na závěr svůj názor.On lituje každého života, ale vy také máte částečně pravdu, jen jste si mohl a dokonce měl "musel" odpustit ten úvod! Znovu si přečtěte obojí jeho i vaše a zjistíte, že vy se rozčilujete tam, kde je to nesmyslné, protože se více méně shodujete!
   Žádný člověk, kromě snad multimiliardářů s biliony na kontě si nemyslí, že by byl nesmrtelný. Ale až se dostanete, když už jste nebo si hrajete na mladého, zjistíte, že každý další den je ...
   A na závěr, právě tady je diskutujícím líto každého ztraceného života na rozdíl od mnoha dalších fór, kde jsou "odpůrci" této myšlenky zastoupeni mnohem silněji, než zde. Tady to může propagovat jen vůl, magor, debil, dobytek, s.ačka, idiot, mamlas, pitomec, cizí agent, sluníčkář, fašista, korunovanej, ... prostě ti, kdo nenávidí lidi.

   Smazat
  3. Správně - já s vámi souhlasím anonyme 6.34 - a nejméně je líto lidí diskutujícím z novinek. Ti vidí jenom sebe, a vždycky budou vidět jenom sebe. To, co vyvádí teď, k tomu šíření poplašných zpráv, které je obecně trestné, jenom není trestné pro šmejdy ze Seznamu.cz - západní agenty - tak to, co předvádí na diskuzích teď, už vůbec není normální. Je to odporně sobecké,ti lidi vidí jenom sebe - jejich důvody - jejich zdraví - jejich názory - jejich chování - Kde vzali právo se považovat za nadřazené ostatním? Kdo jim k tomu dává právo? Tato země má asi deset milionů občanů - důchodců je jen zlomek toho - proč se jim musí všichni podřizovat, jinak jsou vystaveni sprostým verbálním útokům?

   Smazat
  4. A ještě bych to doplnil - senioři mají ve většině případech umělé zuby - protézy a pod. Zubaře nepotřebují. Léky si obstarávají mimo lékaře - tak o co jim vlastně jde? Jinak bych každému, kdo pořád žvatlá o "koronaviru" přál obyčejný zánět zubu. Močil by bolestí!!! Ale to je taky všechno - pak by třeba skočil z okna - protože zubaři neordinují! Lékaři neordinují! A nemocnice teď ignorují lidi, nemocné jinak, než koronavirem! Všechno je zvrácené a postavené na hlavu - ale seniorům? To prostě nevadí! Sobectví, ješitnost, nepřejícnost! Strašné! Ale bez koronaviru bychom nevěděli, co jsou tito naši spoluobčané zač.

   Smazat
 3. Pane Bašto, žádný reset ještě nebyl. To byla jen první zkouška...

  OdpovědětSmazat
 4. Jsem polovzdělaný starý člověk a v padesátých letech kdy jsem dospíval jsem to z politických důvodů neměl lehké ale už od války ve Vietnamu jsem věděl že parazité půjdou přez mrtvoly aby dosáhly svého. V 89 jsem celou rozsáhlou rodinu upozornil co se bude dít a tak se i stalo. Vše bude o to horší, že si mnoho lidí zvyklo na všelijaké pitomosti a o to to proti středověku bude těžší. Někteří zde mi vyčítaly gramatiku ale o co jim tím vlastně šlo. Aby tady psaly příspěvky je jim rovní nebo vzdělanější? vzdělaný ovšem neznamená automaticky moudrý. Spousta těch co celý čas seděly na teplých místech, pomáhal likvidovat stát Vám teď budou rozdávat rady. Tohle může změnit jen zásadní změna a tu ti co jsou teď u moci nepřipustí za žádnou cenu.

  OdpovědětSmazat
 5. Teď snad vynikne hloupost těch, kteří tleskali výprodeji národního hospodářství, likvidaci armády, potravinové soběstačnosti ... pod hesly o lidských právech a návratu do Evropy ...

  OdpovědětSmazat
 6. Já myslím že žádný restart nebude. USA se pomalu potápí. Nesplatitelný dluh, zastaralé průmyslové provozy, hroutící se infrastruktura, miliony lidí na podpoře. Jediné co je může zachránit, zaútočit na Čínu s pomocí lokajů po světě. A že už to rozjíždějí je vidět i u nás na politické zaprodané spodině. Přišel čas vážit si každého pěkného dne, který nám ještě zbývá.

  OdpovědětSmazat
 7. No a je krize vyřešena. Larry Klayman podal žalobu na Čínu že úmyslně způsobila epidemii koronavirem a musí platit. Další geniální tah zdegenerovaných zvrhlých parazitů.

  OdpovědětSmazat
 8. Přijde mi, že pan Bašta vnímá situaci, jako nezúčastněný divák. Ale věc se má jinak, i my občané jsme aktéři. A reakce občanů na změny, je jistou zpětnou vazbou, pro jejich zavádění, či utužování. My musíme po svých politicích žádat, aby situaci využili ke zvyšování suverenity naší země, příp. V4 (potravinové, bezpečnostní, obranné, finanční).
  Zatím to vypadá tak, že vláda se snaží uvrhnout naši zemi do bezprecedentního zadlužení, tedy slouží cizím finančním institucím. Nesnaží se rozumně omezovat výdaje, jak doporučuje SPD, ale stále rozhazuje peníze neproduktivním způsobem (neziskovky, americké drahé zbraně, solarbaroni, církevní restituce, nadbytečné úřednictvo, nedanění korporací, …). Volme SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
 9. JUESEJ vymyslely nekonečné LABŮŽO. Podívejte se na YT Historia peňzí Pavol Lupták a dále Lary Klayman obvinil Čínu z pandemie koronavirem. Tohle snad nikdy nekončí.

  OdpovědětSmazat
 10. Otázku je nutné položit jinak. Co donutí ty, kteří dosud vládli a vládnou, odejít? Nebo se zásadně změnit. Nic. Opakuji tady po několikáté, že tu není síla a ani myšlenka, která by dokázala lidi spojit k účelnému tlaku na změny. O to se starají velmi dobře. Školství. Konzumní společnost.
  Takže restart bude hodně dramatický, ale především proto, že dokázali využít příležitost a nabalit na všechno tu obrovskou ekonomickou a finanční krizi, která dozrávala už docela dlouho.

  OdpovědětSmazat
 11. Je načase vrátit se před rok 1989 !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se tam vrať a nevotravuj tady.

   Smazat
  2. Já s tím souhlasím anonyme 21.29 -jenom když si vezmu ten hnus kolem dokola, jak se pořád brodíme ve sračkách, které se jenom rozmatlávají, a jinak nic! Jenom ten odpornej - sprostej a úchylnej bulvár co na občany denně doráží! Hajzlové a šmejdi, co píšou rozesrávací humus, a počty diskuzí k tomu jim zvyšují výnos z reklamy - na té virové šaškárně už musel Seznam.cz vydělat miliony.A pořád to svinstvo lidi neprokoukli, a pořád jsou nalepeni na PC, a pořád a ke všemu píšou snůšky hovadin - pořád stejných! Nic takového před rokem 1989 nebylo! Lidi se bavili společně, každý chodil do práce, na bydlení, na bezplatné lékařské a zubařské ošetření, na práci a na vzdělání měli PRÁVO! Něco takového si 21.36 nedovede asi ani představit. Ale - že neodešel žít do USA? Do západního ráje? Tam jsou všechny ty sračky, které tady otravují lidem život. Ale to jsou právě ti exoti, kteří by tam neodešli ( proč -nechápu) ale mocí mermo hnusný západní a zvrhlý ráj instalují v naší, do nedávna ještě normální a slušné společnosti, kdy jsme nemuseli předvádět imitace Američanů.

   Smazat
 12. Svět po pandemii bude jiný! Lidé doufají, že bude lidštější, kapitalisté doufají, že bude k nim štědřejší, když jejich diktatura nechá pochcípat tak třetinu populace. Kapitál proto děsí přirozená imunizace, vakcinace, vyhasnutí COVOD-19. Přesně to, co si přejí humanisté j překážkou pro uplatnění přiropzenéhop hyenismu kapitalismu. Války jim už nestačí, Hirošimy, Drážďany, koncentráky, masové vraždění a teror !nejsou pro kapitál to pravé ořechové, růst růstu vázne, zato zrůdnost kvete. Kvete bohatě i v tzv. střední vrstvě, tj. ve vrstvě lidí, kapitálem zkorumpovaných, že se bez ostychu staví na stranu masových vrahů, desperátů až to souznění se zločinci splývá v zasnoubení s hákovým křížem. Restart? Ó ano, ten bude a ideje velkého "filosofa" Adolfa Hitlera dojdou svého naplnění. Vidíte jak se na to třese kapitál a třeba i mnozí advokáti, exekutoři, a politruci především těch partají, které snaživě rozkradli majetek státu do poslední koruny - ale co, jaký vert má jimi dnes "vyrobená kačka"? Sotva 8 haléřů ceny před r. 1989! Tomu se říká měnová reforma! Máte cenné papíry? Nevyhazujte je, budou se vám hodit na WC!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se vám tohle přihodilo, prosím vás???

   Smazat
  2. Jenže má pravdu víc, než vy "ironickým" "šlehem".

   Smazat
  3. 21:32 Trefné.
   Tady je nějaké, stále zelené, retro:
   https://outsidermedia.cz/retro-stephane-hessel-rozhorcete-se/

   Smazat
 13. Je jedno, priatelia z ĆR, ako to nazvete: Ale TOTO JE TÁ ZMENA, ktorú predpokladal aj P.Drucker aj CH.Handy pre dekádu do roku 2020. A - splnilo sa: Viď: "Nastal čas pre prehodnotenie ekonomických kritérií: rok 2020" alebo Zdravie obyvateľstva - nová paradigma 2020 v linku http://narodohospodari.sk/zdravie-obyvatelstva-slovenska-nova-paradigma-2020/ (ani neviem, či smiem dať link) a hlavne - o tomto sa písalo v učebnici EKONOMIKA PO KAPITALIZME od P.Zajaca-Vanku - Spolok národohospodárov Slovenska, ešte v 2017 roku - a v Prahe ju majú muži ako Babiš, Okamura, možno aj p.Bašta, určite ešte dr.Skála, prof. O.Krejčí, prof.I.Švihlíková - len kto by si to prečítal vtedy, dnes tá časť o zmene paradigmy platí bezo zbytku...

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Bašto co řešit vše je jasné napravit chyby globalizmu a obnovit samostatnost České země.

  OdpovědětSmazat
 15. Nevím jak iluzionujete ale zřetelně 30.let vidím ústupy od civilizace všesměrově do rozvojového exekučního bandustanu trhu. Čím víc krize tím víc business.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

  OdpovědětSmazat
 16. „To je odporné!“ Západní země zneužívají koronavirus, aby prosadily eutanazii seniorů, varuje Okamura:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020042011826825-to-je-odporne-zapadni-zeme-zneuzivaji-koronavirus-aby-prosadily-eutanazii-senioru-varuje-okamura/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No - to už je hodně přes čáru! Unknowne 23.09 - Jaká euthanasie? Senioři se naopak drží života zuby nehty, vůbec neuznávají obyčejnou smrtelnost na vysoký věk. Spíš zničí nebo nechají zničit všechny ostatní, zavřít obchody, divadla, kina, zničit kulturu, služby, všechno čím normální lidi žijí. Ti budou žádat o euthanasii, protože v tomhle nenormálním světě se žít nedá! Nasadí lidem na hubu papír, každý se v tom povinně dusí jak hovádko, přitom to není k ničemu a konce toho nevidět. Seniorům to samozřejmě nevadí - dřepí doma u PC, občas došmachťají něco nakoupit. Nelyžují, neběhají, nechodí ven, nechodí se bavit, nechodí do divadla, jenom dřepí u PC a u TV, pak jdou spát se slepicemi, ale po půlnoci už zase vylézají k PC a píšou,protože se potřebujou vybrebtat. A chtěli by, aby se tomu všichni podřizovali. Jestli se ostatní lidi nevzepřou, asi budou muset z ČR utéci. Pak by nebylo od věci, kdyby do ČR byli naopak svezeni všichni světoví senioři, a ČR by se mohla stát světovým špitálem - světem ticha a roušek. To by se určitě všem seniorům zalíbilo. A Okamura plácá ty blbosti, protože si seniory kupuje - hlasy ve volbách se budou hodit! Je to pořád dokola.

   Smazat
  2. Tak svezeme všechny eurosvazáky do Německa a zkřížíme je s imigranty. A bude ti zase veselo! Jen počkej až ti bude třeba těch, jak ty "říkáš" let pár "přes čáru"...

   Pro tebe, ty dorostenče, platí:

   Kravinec
   Plesk! Tak, teď jsem plně rozvinul svou osobnost.

   Karel Čapek Bajky a podpovídky

   Smazat
 17. https://www.youtube.com/watch?v=SemUB7hZ5T8&list=FLZ63pKZ3pn3oOJ1p8MvqYqg&index=962

  C.A.P.I.T.A.L.I.S.M.

  OdpovědětSmazat
 18. Při použití počítačové terminologie společnost ještě žádný reset nezvládla, ani reset ještě nenastal, a ani v takto chybně naprogramované společnosti není reset možný.
  Nacházíme se totiž ve fázi chyb chybně naprogramovaného systému, který není schopen zvládat žádné náročnější úlohy, které přinášejí změny mimo jeho neflexibilní strukturu.

  Reset systému je ukončení činnosti systému uživatelem -společností a jeho nové spuštění. Ten znova spuštěný systém ale už znova nenaběhne, protože stojí za ho.., je potřeba ho znovu naprogramovat, to ale nesvedou pitomci, kteří programovali ten stávající systém ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Restart by vyžadoval analyzovat chyby, kterých se programátoři dopustili. V žádném případě bych už takové hlupáky k programovaní nového operačního systému nepustil a ani bych jim nedovolil kecat do toho, jak je sestaven.

   Smazat
 19. Já bych to raději dal do stenbaje.

  OdpovědětSmazat
 20. Pane Bašto, asi nevíte co je reset! My jsme zvádli tak jenom úpadek. Ale to není resed. Resed je obnova vrácení nazpět.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.