Reklama

pátek 10. dubna 2020

Celé zdravotnictví USA pod kontrolou firmy Big Pharma


Robert F. Kennedy jr.:
10. 4. 2020
"Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), je ve skutečnosti vakcínovou společností, nalézající se pod kontrolou společnosi Big Pharna. Ovšem ještě víc se pod kontrolou BiG Pharma nachází Světová zdravotnická organizace (WHO). Ta už pro farmaceutický průmysl není skutečně ničím jiným, než z ponožky spíchnutou loutkou."
Vybral z webu P.C. Robertse a přeložil L. Man
                                                                                              

68 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cau Honolulu.
   Kde jsi byl tak dlouho ?
   Budes volit zebracenky od Trumpa nebo od Bidena ?

   Smazat
  2. Dobrej fór. A znáš ten o tom rabínovi v bordelu ?

   Smazat
  3. Dobrej fór. A znáš tu o tom rabínovi v bordelu ?

   Smazat
  4. 20:52,

   USA Coronavirus cases: 502876, deaths: 18747, new cases 10.4.2020: 33752.
   Florida total cases: 17968, deaths: 419, population: 21 mil.

   Česká republika počet: 5732, úmrtí: 119, nové případy: 163. Hlavním rozdílem oproti USA je to, že ČR má podstatně méně těžkých stavů.

   Největší počet je v Praze, v USA to je v NY a NJ. Přiznám se, že v tuto chvíli bych být v New Yorku nechtěl. Dokonce i naše korporátní média, která obvykle pějí na USA samou chválu, přiznala, že NY a NJ totálně kolabují. Zoufale chybí pomůcky, přístroje a hlavně lékaři a speciální lůžka na infekčních odděleních. Pohřbívá se v Central Parku a v hromadných hrobech na nějakém pozemku za hranicemi NY, krematoria absolutně nestíhají.

   New York: 172358, mrtvých: 7844. NY má přitom jen o málo víc obyvatel než ČR a NEPOMĚRNĚ méně nemocnic.

   A s tím americkým zdravotnictvím to vysvětli těm, kteří nedosáhnou na spousty lékařských výkonů, pokud nechce skončit na ulici. Tady se dostane přiměřená péče úplně každému, tak jako za bolševika. Americký systém kritizují dokonce samotní tví spoluobčané.

   Smazat
  5. Z příspěvku honilula je patrný strach, beznaděj a závist. Přebíjí falešnou kartou. Kecá o perfektním americkém zdravotnictví aniž by o něm něco věděl. Jak je a na co asi tento zjevný ubožák pojištěn? Už vidím jak se o něj v nemocnici na Foridě starají! Hochu tam na to nemají ani některé americké filmové hvězdy! Blbe, nejsme v socialismu a jezdíme po světě tak tady neohlupuj svou ubohostí a najivností že ti to někdo žere!

   Smazat
  6. Honolulu žije v teple, ale je škoda, že je na Floridě tak málo volných parkovišť, dají se skvěle využít pro méně majetné Američany: https://twitter.com/Manda_like_wine/status/1244602911084154880

   Smazat
  7. Pro zdraveho a svizneho! nemas ani na to aby si si lecil sve deprese, uzkosti a neovladatelné psychicke stavy. Jak to, ze neco pro sebe nedelas. Svizny mozna si ale dusevně zdravi? Ani nahodou. No jsi jistě neodolatelne krasný. pitomcum se nesmi odmlouvat. Zrejme by s tebou nic nezmohl ani MUDr. David. Ja jo: MUDr.Chocholousek

   Smazat
  8. 12:02 možná, že v Nevadě je tepleji než na Floridě :-)

   Smazat
  9. 13:03 Nejtepleji je u Moravce na ČT!

   Smazat
 2. Myslím, že odér, linoucí se snad ze všech mezinárodních organizací, má stejný původ !

  OdpovědětSmazat
 3. tak si to zdravie a sviznost uzivaj !!! Doprajem - ale prosim Ta - nerob ako Tvoji sukmenovci ktori v tazkej chvili ilegalne prichadzaju k nam do Canady a hladaju pomoc tu !!! ... a zvysuju nase statistiky o ochoreni na virus

  OdpovědětSmazat
 4. Lulu, což takle rentgen za 140$, nebo 14ti denní pobyt na lůžku v nemocnici za 34000$, to docela ujde, ne ?
  Skromně se tě ptám veliký muži Ameriky t.č. ze Smíchova.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu má v USA speciální postavení, o něj se starají zadarmo a tak se může svým sousedům vysmívat.

   Smazat
 5. Vážený pane Honolulu,
  bude mě potěšením zdali třeba za týden či za dva budete stále zdravý,svižný,přítažlivý pod dozorem vašeho zdravotnictví a ozvete se.Jinak se budu domnívat,že jste zakopán někde v úmrtní rychlobedně. J.Š.

  OdpovědětSmazat
 6. Ignorovat ,dusevni problem senilita alzhaimer +debilita od narozeni

  OdpovědětSmazat
 7. Možná i v mrazícím návěsu kamiónu Made in USA...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ozobáváme Honolula a jako symbol si to docela zaslouží, ale ruku na srdce, vydali jsme se na stejnou cestu. Nejste snad slepí, copak u nás nevidíte houmlesàky, tak se tu moc nevytahujme, vždyť opět funguje heslo "dohnat a předehnat". Tak si nečechrejme vlastní peříčka.

   Smazat
 8. No ono je jedno od kud co pochází. Ale pravdou je, že jde o to kdo to platí a kdo z toho má prostěch. 2x Fuj US. a neziskovky (tedy ty řízené hamižnými hovady). A to se týká i vekého, malého Babiše. Podporuje ty co na něj přádají hon. Ale přitom drží své impérium a své poslance na řetězu (proč ne tu zrůdu JOURU KŇOURU a ty co blokují protesty proti prohnilé EU?
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. Nick Honolulu,v ktere casti Floridy jsi?Nevim jak u vas,ale u nas na Long Island je to hodne spatny(co se virusu tyce) o New York city se ani nebavim.

  OdpovědětSmazat
 10. 22:36 - Neni treba me oslovovat "vazeny pane" !
  Je daleko dulezitejsi me nechat mluvit bez cenzury, aby jste se dovedeli vse, co vas ceka v budoucnosti !

  ------------------------------------------------------------

  22:16 - Pozadavek nemocnice na $ 34 000, pojistovna srazi na
  $ 7000 a vyplati $ 5000 ! X-ray (rentgen)je zahrnut v cenne.
  Je vsak pravda, ze nekteri lide NEmaji pojisteni...
  Rad bych vysvetlil proc, ale jsem stale mazan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte tak. Pište rozumně, česky, argumentujte fakty, buďte slušný a připoutáte více pozornosti než jako "uřvaný", "slintající slova", "poprskávající vše rozumné a objektivní", zrádce své země, který se tím ještě byť nepřímo chlubí.
   Tady je procentuálně velice mnoho zkušených lidí, kteří mají zkušenosti, znalosti a vědomosti, které vy evidentně nemáte. Psát zmateně, často ani ne srozumitelně, "dělat se zajímavým" tím, že nebudete psát tečky háčky pomlčky tam, kam patří, svědčí o tom, že buď jste zakomplexovaný, nešťastný a nebo prostě hlupák. A je naprosto jedno, většině lidí, kteří znají trošku svět, kde bydlíte a jakou máte barvu "kůže".
   Vám do halvy nepřijde, když se tak čílíte, že vy sám jste spolupříčinou mazání a "neadekvátně rychlé" reakce v diskusi. Vy jste nikdy doopravdy nediskutoval, ale nebyl a nejste zdaleka sám. Vám podobným jste "vítán", minimálně jako prostředek (dříve) na kydání mluveného hnoje, ale pevně doufám, že cenzoři na tomto webu udrží svůj kurs a již nepřipustí žádné výlevy právě vašeho typu. Nejsem cimprlich a nespisovnou mluvu znám stejně dobře jako každý jiný, ale mně nebaví dokazovat právě tuto "přednost".
   Vy jste totiž nepochopil jednu základní pravdu. Chci-li se moci svobodně vyjadřovat, musím to také zákonitě umožňovat druhým. Ale pokud chci, aby někdo bral moje názory vážně, musím diskutovat tak, jak jsem uvedl výše. Vy si zřejmě, stejně jako spousta vám podobných myslíte, že svoboda slova je to, že budu vyřvávat co chci, kdy chci, komu chci, kde chci. A jak se vám potom líbí , to co se vám zákonitě vrací?
   Vaše "Americká" svoboda slova je pouhá svoboda křičet, že král je nahý, pod mostem uprostřed pouště. To však nakonec můžu křičet i jako poslední otrok, nechápete to, co vlastně jste pro "svůj milovaný stát"? V současném pojetí je to jen "povolení" toho, co by tu stejně bylo, paradox, ne? Svoboda je zcela něco jiného. Abyste byl svobodný, musí být nutně svobodní i lidé všude kolem vás. Svoboda je především odpovědnost za sebe, své činy a slova. Svoboda znamená také moci žít tak, aby se člověk nemusel ubíjet tak, aby si ničil zdraví, když se potřebuje vyléčit, když si potřebuje odpočinout. Aby se nemusel bát, že když bude mluvit pravdu a hledat ji, že bude zavírán, či "jen" demokraticky "označen" jako spiklenec. Svoboda znamená také to, že ti ostatní se na mne mohou spolehnout stejně jako já na ně. Svoboda je to, že když půjdu například k lékaři, tak ten mne bude léčit a ne "udržovat a potlačovat symptomy" a jen vydělávat pro sebe a "svou" company first. Tak mohu pokračovat dále a dále, co to znamená skutečná svoboda, ale vám je to fu(c)k, protože si myslíte, že to co máte, je to to pravé. Mohu vás ujistit, že ať bydlíte někde v USA, ale mnohem spíše někde tady u nás "na periferii" společnosti, že to, co vydáváte za svobodu a dobrý, báječný kvalitní život, je jen koupený "odstup", pro vás a vám podobným, od "nežádoucích elementů". Přijdete o tu vaši svobodu ihned, jak ztratíte svůj finanční zdroj. Svoboda je také mimochodem to, co se nedá koupit, stejně jako zdraví a nebo ještě "ostřeji" nedá se koupit přece ani váš život. Pokud si svobodu kupujete, je to krutá ironie osudu, že jste si ji vlastně zaprodal ... a ztratil.
   Svými názory a to jak si to popisujete dlouhodobě sám, nejste ani tak zrádce naší "vaší" země, ale vy a vám podobní, jste zradili všechny lidi v touze po skutečné svobodě. Vy jste na tom se svobodou mnohem hůře než-li já. Vy se o ni - tu svou - musíte denně bát.

   Smazat
  2. Souhlasím s Vaším názorem. Honolulu ale občas dává racionální informace a neblbne. Někdy mám pocit, že se jedná minimálně o dvě zcela rozdílné osoby. Prosím mazat selektivně, nevylévat dítě i s vaničkou a oddělovat zrno od plev a pýří. Jan Drda

   Smazat
  3. 12:52 - jo von je GEMINY ! (Ve znameni Blizenecu.)
   A nejcennejsi prispevkar !

   Smazat
  4. 7:28 = sebestredni a nekonecny monolog brebty !

   Smazat
  5. 2:14
   Pojištění má několik úrovni, allinclusive tam je určitě rentgen zahrnut ale musíte počítat s platbou pojistného cca 2000$ / měsíčně.

   Smazat
  6. 19:22 pro středně statistického Amika není $2000/mes. žádný problém. Proto cca 92% má nejen normální pojištění, ale i připojištění. Těch 8% to z nějakého důvodu neplatí.

   Smazat
  7. 13:15
   Jen LA má 60 000 bezdomovců navíc se odhaduje 6% prácevschopných nezaměstnaných. Myslite si že ti dokáží měsíčně platit 2000 $ pojistného ? Celkové počty za státy neznám, proto uvádím jen to co mám ověřeno. A ještě jedno upřesnění, každá pojišťovna má smlouvy uzavřené s konkrétními zdravotními zařízeními, stejně jako u nás, takže nemůžete se svou pojistkou kamkoliv.

   Smazat
 11. Játo vidím jako plus. Alespon lidi nechoděj od doktora k doktoru ale pečuje o ně jedna firma. A mezinárodní kredit také není k zahození. Také si koupím raději značkové lyže než východní, na kterých se mi v 7. třídě na lyžáku potily nohy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na příspěvek mám jen 30 vteřin, protože déle se s hlupákem nemá diskutovat - to už totiž potom diskutují hlupáci dva ... časový limit vyčerpán, přesto jsem svůj názor stihl vyjádřit.

   Smazat
  2. V LYŽÍCH se ti potily nohy? No ty máš dost, většina z nás nosila na lyžích lyžařské boty. K tomu systému - jsi skutečně hlupec. Systém je nastaven tak, aby vydělával a vydělává, když tě pošle na co nejvíce vyšetření, nikoli jen na ta potřebná. Možná třeba ten 17 letý chlapec z Californie, kterého nepřijali do nemocnice, protože neměl pojištění a tak umřel by raději zpocené nohy a vořejně dostupné zdravotnictví, než to tvoje "plus". Bože, do čehos to duši dal?

   Smazat
  3. Sice chápu, že máte hnusnou plíseň z lyžáků a z toho následně trauma, když si to pamatujete dodnes, jen nevím, co mají lyžáky společného se zdravotním pojištěním v USA?

   Ohledně BigPharma bych vás nasměroval na to, že kromě nákladů (materiál, platy,... atd.) musí ještě vydělat na své akcionáře. A nezapomínejme, že je tam ještě jeden podobný článek - pojišťovny. Tohle vše musíte královsky platit a stále není jisté, zda dostanete péči jež se dostává elitě v amerických skvělých nemocnicích. Typl bych že spíš ne, jelikož elita lépe platí a je to přece jen elita.

   Smazat
  4. Nohy se ti 3:40 nepotily k vúli lyžím, ale proto, že jsi čuně a nosíš deset dní ty samý fusekle.

   Smazat
 12. U nás je to podobné a tahle chobotnice Big-Pharma má i u nás chapadlo.Vakcíny,léky,jsou pod kontrolou nadnárodních korporací,nejen ve složení účinných látek,ale hlavně cena.

  OdpovědětSmazat
 13. Katastrofa! Všímají si toho voliči? Brutální zneužití situace. Tady umírají lidé... Petr Žantovský je ve varu z toho, co vytahují na stůl Piráti.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Katastrofa-Vsimaji-si-toho-volici-Brutalni-zneuziti-situace-Tady-umiraji-lide-Petr-Zantovsky-je-ve-varu-z-toho-co-vytahuji-na-stul-Pirati-620245

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown.
   Piráti si myslí,že budou pořád mladí a nezestárnou.
   Jenže je čeká to samé,co teď staré,druhý den v důchodu,šup do rakve.

   Smazat
  2. Piráti jsou přece obyčejní kreténci. Copak od nich lze očekávat něco rozumného? Jsou to vesměs ubožáci, bruselští práskači, kterým jde o osobní marketing a sebezviditelnění za každou cenu. Jmenujte alespoň jedno z nich, kdo za něco stojí. Jmenujte alespoň jednu rozumnou iniciativu, kterou sami navrhli.

   Smazat
  3. Šup do rakve anonyme 11.22 - čeká na úplně každého. V čem vidíte problém? Nebo už se šmejdům z novinek podařilo poštvat staré proti mladým? Urputně už o to usilují asi tři týdny - hnusnější bulvár, cíleně a sprostě manipulující s lidmi, snad už být nemůže. Rád bych někdy viděl tu ukrytou bulvární novinářskou zvěř na vlastní oči - jak vypadají - jestli jsou to ještě lidi, nebo už jen zrůdy. Diskuze k novinkám jsou důkaz, co dovedou bulvární šmejdi udělat z lidí možná původně normálních a možná dokonce i kdysi slušných. Že každý jednou zestárne a nastoupí důchod - se snad nikdy ve společnosti neprobíralo - teď se to omílá každý den, a bohužel, zrovna ti starší se chovají jak potrefené husy.

   Smazat
 14. Nechte už Lulana Lulanem, stejně plácá kraviny, nevím kde byl do teď zalezlej, ale zřehmě někomu už chyběl. Teď píšou že Kolář hrdinný sochobijec, já bych ho přejmenoval na Koňář, se sice se sochou vypořádal, ale nyní by se chtěl schovat za sukně ochranky. Rusové konečně zareagovali a Koňař je v pytli. Nikam z republiky nemůže a to nemluvím o naštvanej vlastencích našich i ruských, docela dobře se může stát, že budeme na Rusku životně závislí, no jo my bychom vám rádi pomohli, ale co ten Kolář? Většina těch co ho poklepávala po ramenou, jakej to je geroj, ho kopnou jinam a ještě rádi schodí z hrušky dolů. To bylo sice jasné už od začátku ale, užitečnej blb, kterej vyleze na trh se svou kůží se vždycky hodí.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rodina Kolářových, to jsou jedni z posledních Havlových pohrobků. Fotřík se vyšplhal po zádech Havla až na místa ambasadorů a dokonce tady chtěl prezidentovatkdyž měl za zády i Sorose a jeho "pornoevropskou hodnotu". Jeho protekční synáček dostal v léno alespoň Prahu 6, kde škodí ze všech posledních sil, co mu umožňuje dědictví TOP09. Ani jednoho nebude škoda. Možná by jim nejvíce slušel návrat do USA, do jejich země zaslíbené :-)

   Smazat
  2. Keby rusáci platili lepšie Kolár im prvý posluhuje. Takí sráči ako Kolár idú len po prachoch a kariére

   Smazat
 15. Kdyz vy me NENECHATE na nic odpovedet , tak je jasne, ze ty vase "pravdy" prosazujete nasilim. (U vas je to bezna vec !)

  O tom jake nazory na Corona virus maji nase nejvyssi vedecke osobnosti NEVITE nic ! O vzniku teto nemoci nevite nic, nez propagandu. Co bude dal, nemate tuseni, ale mate 100 % monopol na informace, a to vam zarucuje neiformovanost.

  Tak zpozornete a pamatujte si pouze nejdulezitejsi veci !
  Bude to America, ktera zachrani zivoty i vam. Budou to nasi vedci !
  Socialisticke zdravotnictvi se konat nebude ! Nikdo ho nechce ! Nase (americke) zdravotnictvi je
  nejlepsi na svete ! (Pojistovna plati vsechno !
  Vcetne leku !) PROC to tak je ? Sami na to neprijdete !

  O tom, jak se nas oblibeny president Trump snazi vratit Americu k prosperite nevite take nic. Co ocekavat v Evrope po politicke strance nevite. Co ceka vasi ekonomii je vam neznamo take, ale mazat a umlcovat umite nejlepe na svete !
  Tak pokracujte - v sebedestrukci.
  At je, se cemu smat.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu děkujeme za vaší nebetyčnou trpělivost se s námi hurvínky vybavovat. Místo toho pro vás aby jste z toho neutrpěl nějakou újmu, by bylo lepší zaletět si do Vídně na kafe a štrůdl, přitom si přečíst něco z Vaší Antické knihovny a mít havaj. Prapra děda.

   Smazat
  2. nick honolulu verejne oznamuje, ze plne souhlasi s prispevkem 14:27 !
   Bohuzel, cestovani je tento rok zakazano autoritami !
   Nesmim letet do Evropy !
   Ano, mam na diskuzi UJMU !
   (Ale take kopec srandy.)

   Smazat
  3. Jiří Večerku - proč se mocí mermo snažíte zase být trapný? Jeden čas - když jste sám měl strach co bude - už jste se choval docela normálně a psal jste normálně. Teď vám otrnulo, oklepal jste se, a zase píšete ty svoje idiotské, urážející hovadiny. Respektujte alespoň to, že teď máme problémy zdravotní, a nechte naše diskuze na pokoji.

   Smazat
  4. 15:27 - nick honolulu neni Jiri Vecerek a nikoho zatim neurazil a ovlada se ! (I kdyz je to namahave.) Vy se neovladate a mate na urzky dvojite meritko.
   Vy si stale pletete nekolik lidi dohromady !
   h.

   Smazat
  5. No Honolulu však ste to tam riadne podcenili už cez pol milióna nakazených denne pribúda hodne cez 30 tisíc a aj v úmrtiach ste na čele vyše 20 tisíc padlých na coronu to nemá ešte nikto vo svete. Možno mali číňania 30 tisíc a zatajili to, ale to vaše zdravotníctvo rýchlo doženie a nebudete stíhať pochovávať do masových hrobov. Žiaľ. Ja nám to ľúto
   Pekne bolo Americké zdravotníctvo zaskočené a pripravené. A zrejme o to ide čo tam po ľuďoch tých je všade vela. Smutné rekordy budú padať v nasledujúce dni práve v USA. Prekonali ste všetky rekordy v pripravenosti na Pandémiu. Žiaľ.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu vaše vědecké kapacity jsou samá americká jména a vystudovaly po celém světě. I ten Remdesvir vynalezl náš vědec p. Holý. Ještě nám napište názor na Daida Icke ať se v této truchlivé době pobavíme.

   Smazat
  2. Koho tady oslovuješ "milí hlupáci" ty odpornej sprostej mizero? Darebáku! Vypadni z diskuzí - tady pro tebe nikdo není hlupák - ty jsi nevychovanej praštěnej darebák, a já hlavně nechápu, proč jsou diskutující najednou zase jak utržení ze řetězu. To bylo pořád keců "nereagovat na něj" bla bla bla - a zase nikdo nic jiného nepíše, než hovadiny, zase už se diskuze zvrhla na hádání a urážky. To jsou diskutující, kteří sem na NR neúnavně lezou z novinek, takoví chudáci?

   Smazat
  3. 15:32 copak, copak pane, precitlivelost ?
   Vsimnete si pozorne prispevku 16:44 ! Ten vam nevadi ?
   krome toho honolulu NEnapsal 13:31 ! Ma na ockovani jiny nazor, nez propagoval 13:31 !
   h.

   Smazat
 17. 1331 Takže, milý chytráku, tato NEZISKOVKA za americké peníze působí v americe a ne za české peníze v asii. To že pan PC Robrts podle tebe pouští pšouky, svědčí v neprospěch vády , která jej měla za kompetentního. Je ovšem zarážející, že takový ZNALEC jako ty neradí někomu z parlamentu a onanuje tady na tomto vebu. Prapra děda.

  OdpovědětSmazat
 18. https://pravdive.eu/page/499/b-pohrbivani-prazdnych-rakvi-a-zabery-prazdnych-nemocnic-v-nemecku-a-usa-b

  Po zhlédnutí tohoto videa se snad už nenajde nikdo kdo by věřil na pohádku o netopýrech a lyskounech.
  https://www.youtube.com/watch?v=gXTSivCicjQ

  OdpovědětSmazat
 19. Honolulu co se to děje na Hartově ostrově? Pohřbívaií tam lidi nebo nějaké můmie z celé JUESEJ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak byste to řešil vy? K některým zemřelým se nikdo nehlásí. Co byste s nimi dělal? V aglomeraci 15 milionu se občas stává, že zemře člověk, který nemá nikoho blízkého, který by ho pohřbil. Udělá to tedy město.

   Smazat
 20. Tak nějak je mi úplně jedno, jak funguje systém zdravotní péče v USA. Jen vím, že pokud dojdou peníze z pojistky nebo v hotovosti, lékař vám oznámí, že léčbu končí a doporučí vám, abyste si ty poslední chvíle co vám ještě na tomto světě zbývají snažili nějak užít. Není to nic tajného, je to dokonce i ve scénářích některých amerických filmů a seriálů. A vůbec. Je to jejich věc. Honolulu je blb. To víme všichni.

  OdpovědětSmazat
 21. Jistě si každý pamatuje zpěváka Matušku, který hledal eldorádo v zemi zaslíbené "First America". Dnes je v USA eldorádo konrtravirů. Matuška se ovšem létal léčit do Česka. A vyplatilo se mu to. Tedy sice jej nevyléčili, ale nestálo jej to majlant.
  Zdravotnictví v USA není pro obyčejné lidí, je to byznys, prostě vydělávat peníze, léčení je až na třetím místě a
  článek jen dokumentuje, že v USA a nevím ve kterých ještě zemích ovládají zdravotnictví oligarchové, farmaceutické firmy pro zisk. Je známo, že Ohava, předchůdce Trumpa zavedl zdravotní pojištění pro ty, kteří si to nemohli dovolit (asi 40% Američanů), bohužel nynější americký narcis a diktátor Trumf to nedávno zrušil, se zdůvodněním, že se v USA nebude zavádět žádný "socialismus". To jsou lidské práva v USA, práva na zdraví jen pro ty majetné. U nás musí lékař ošetřit i toho bezdomovce, protože jej stát pojistil jako člověka, na rozdíl od USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:06 - President Obama nadrzoval barevnym a cena zadravotnictvi, byla pretransferovana od nezodpovednych na bedra zodpovednych.
   Nastesti to president Trump zrusil.

   Kdyz vy pujdete s nemoci, nebo zranenim na pohotovost
   (ER = Emergency room), tak je vam vzdy pomozeno !
   Vse plati pojistovna. Kdyz pojisteni nemate, tak dostanete ucet.
   Kdyz jste bezdomovec, tak ucet dostanou zodpovedni lide za vas.
   Proto je pojisteni drahe.
   Proto jsou drogari a alkoholici neoblibeni.
   h.

   Smazat
  2. Pro 18:44 Kdo je v USA zodpovědný člověk za bezdomovce? Já jsem slyšel od očitých svědků - samotných Američanů, že pokud jste bez prostředků (ani nemusíte být bezdomovec, prostě na ošetření, nedej Bože léčbu v nemocnici nemáte), tak musíte najít zařízení provozované charitou nebo nějakou nadací. Jinak vás prostě neošetří. Klidně vás vyhodí. Jak mi vysvětlili, nejde o zlé lidi nebo cyniky. Prostě je to, jako kdyby nějaký obchodník začal dávat chudákům zboží nebo služby zdarma. Ihned by se k němu nahrnuli všichni lůzři z okolí a on by zkrachoval. Stejně tak by dopadl ten lékař nebo nemocnice. I když zavoláte nějakému specialistovi telefonem, zvedne to nejdříve zpravidla asistentka, která se vás zeptá, jestli respektujete cenu za čtvrthodinu (hodinu) času pana doktora (ale i právníka, inženýra, stavitele, architekta...). Pak si vezme kontaktní údaje na platby a teprve potom vás spojí. A pošle účet, samozřejmě. Já netvrdím, že je to špatné. Je to prostě jiné. Amerika se historicky vyvinula jinak než zbytek světa, zejména Evropa a tak má jiný sociální systém (ale i soudní, jiný vztah ke zbraním, silný izolacionismus, nacionalismus,...apod.). Ale asi to nějak funguje. Když to vydrželo takovou dobu.

   Smazat
  3. 20:13, Danny nefabulujte, není to pravda. Moje sousedka žije v Německu už strašně dlouhou dobu a když zde potřebovala urgentní zákrok, musela si ho zaplatit, protože tady neplatila pojistné. Peníze pak vymáhala u své pojišťovny v Německu. Prostě když neplatíte pojistné, dostanete jen základní léčbu a dost. Jsou samozřejmě výjimky a v USA jsou buď přísnější jako za Trumpa nebo méně přísné jako v EU. Ale drtivá většina Amíků pojistné platí, spousta z nich i připojištění.

   To že se tam objeví případy, jimiž se tak rádi kvůli voličům prezentují Demokraté, je dáno tím, že při pouhých např. 5% lůzrů to vzhledem na populaci USA dělá hrozivých 16 milionů. Základní rozdíl mezi Českem a USA je ten, že v USA vám žádné peníze z vašeho příjmu automaticky neseberou, nechají to na vaší vůli. Tady vám je seberou a snad kromě krajských měst se ke kvalitnější péči ani nedostanete.

   Smazat
 22. Hromadný hrob na ostrově Hart Island pro obyvatele New Yorku
  https://www.theguardian.com/global/video/2020/apr/10/aerial-video-shows-mass-grave-on-new-york-citys-hart-island-amid-coronavirus-surge-video

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani to nejvyspělejší město na světě nemůže zvládnout, když z jeho 9 - 15 mil. obyvatel jich skoro 200 tisíc během jednoho týdne složí vysoce infekční smrtící zánět plic.

   Uvidíme, co Moskva a Rusko vůbec. Ještě minulý týden hlásili pár stovek, dnes mají skoro 20 tisíc. Jen v Moskvě téměř 9 tisíc. Skokově roste počet denních nálezů a počet úmrtí. Infekce je přitom i v takových regionech, kde je hustota zalidnění 0.2 obyvatele na kilometr čtvereční a tomu samozřejmě odpovídá i lékařská péče.

   Smazat
 23. 14:59 na jmenovanem ostrove se pochovavaji nebostici , kteri zemreli na virus - ke kterym se nikdo nehlasi a nikdo je nechce. (Alkoholici, drogari atd.)
  h.

  OdpovědětSmazat
 24. 20:13 - Kdyz prijdu do nemocnice na ER, (Emergency), tak UVEDU duvod a smozrejme automaticky vytahuji z penezenky INSURANCE CART ,
  (pojistovaci karta) ! Dale Driving licence (ridicak) a pokud nekrvacim, nebo nemam alergii, tak cekam 20-30 minut.

  Pokud je to opravdu pohotovost, napr. horecka, nebo duseni z alergie , tak slecna zpusti poplach a hned se na vas vrhnou doktori a sestricky ! Okamzite !

  Pokud si vas tam nenechaji, tak pri vasem odchodu z nemocnice zadaji $ 70 - $ 100 polatek , kteremu se rika COPAYMENT !

  Kdyz mate velky zasah / operaci a jste v nemocnici treba nekolik dni, tak COPEYMENT je nekdy i $ 250 !
  Kdyz vas family doktor posle ke specialistovi, tak Copayment je vzdy $ 30...
  (Neplati se v hotovosti, ale Creditni Kartou, kvuli kontrole..)

  Operaci nebo pobyt v nemocnici - VSE PLATI POJISTOVNA = INSURANCE Company !
  V nasem state (Florida) existuji 3 druhy pojisteni.
  Jak to zde maji turiste z Evropy, ci Canady nevim.
  Rozhodne vsak nikdo nezustane bez pomoci, pokud je v SYSTEMU. System je vase Insurance Cart.
  Cisla z Insurance Carty, (pres Computer) reknou doktorum celou vasi minulost. I kdyby jste byl v bezvedomi, tak doktori vi, kolik jste si vzal Aspirinu pred 5 lety.

  Je to vyborny system ! Lepsi nez byl v JAR !
  Jednou bude takovy i v Cesku.

  Leky jsou zdarma (vse plati Isurance), ale odmitam je , pokud maji chemicky zaklad , takze dostanu vzdy sprdaka od doktoru.

  Kdyz jste v systemu, tak kazde 3 mesice musite chodit na preventivni prohlidku a besedu s doktorem. Kdyz nejdete, tak dostanete pokutu $ 40 a vynadano !
  Napsal pro vsechny lidi v Cesku zdravy "pacient" !
  h.
  Az sem jednou pojedete na dovolenou, tak tyto informace budete potrebovat. Je to zaklad.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je skoro vsechno pravda.
   Pojisteni ale nehradi 100% ceny leku.
   Delsi pobyt v nemocnici znamena financni problem pro pacienta, i s dobrym pojistenim. Kdo pracuje u solidniho zamestnavatele, ma obvykle dobre zdravotni pojisteni. Duchodci maji federalni zdravotni pojisteni (Medicare), ktere ale hradi asi jen 80% vsech lekarskych zakroku a leku. Platit si zdravotni pojisteni sam prijde dost draho, rekneme asi $2000 mesicne. Ted kdyz mame asi 16 milionu novych nezamestnanych, bude to dost zajimave.

   Smazat
  2. 1:11 i $2000 je úplně směšná suma, pokud máte příjem $43000, což je medián USA. Spočítejte si z vaší superhrubé mzdy, kolik jde pojišťovnám u nás a jaké služby za to máte. Ani Bulovka by nemohla konkurovat nemocnici v menším městě státu Louisiana, jelikož do USA se sjíždí ti nejlepší odborníci z celého světa. Můj spolužák z gymplu už 26 let dělá anesteziologa kdesi v nějaké díře Texase. Vystudoval Karlovku, červený diplom, atestaci už dělal v USA díky nějakému stipendiu a má také PhD. Přitom na královsky placenou pozici třeba v Bostonu nikdy nedosáhne, tam je úplná elita. Dokonce červený diplomant nemá ani na to, aby se uplatnil třeba v texaské Houston Methodist Hospital, což byl jeho původní cíl.

   Ale v Texasu se mu přesto daří, je uznávaný a na naše poměry velice dobře placený. Pokud mají pacienta, kde už jejich zkušenosti a schopnosti nestačí, automaticky ho přemístí do těch několika stovek klíčových nemocnic v USA a tam je mu věnována taková péče, s níž se zde nikdy nesetkáme, protože tady na to nemáme zdroje nejen finanční, ale hlavně lidské.

   Chtěl bych ještě podotknout, že v USA pracuje opravdu hodně českých lékařů a vědců, těch nejlepších z nejlepších, kteří tam už dávno zapustili kořeny. Noví stále přicházejí. Zkuste si představit, kolik specialistů dají dohromady všechny vyspělé země. A dnes už špičkové specialisty poskytuje i Číny, Indie a samozřejmě celá Evropa. Tolik k vaší kritice nebo pochybnostem o zdravotnictví USA.

   Smazat
  3. Pan to ma trosku popleteny 43 tisic (dejme tomu) je hruba mzda za rok Ona pojistka jak o ni mluvi predrecnik je "mesicni payment=24 tisic rocne po danich zaplaceni na dluh auta +insurance + dalsi poplatky je dobre se presunout na velke pastviny ktere vlastni dnes jiz dementni Mr Turner
   Je treba take vedet ze polovina v USA nema 600 dolaru v bance na krisi jako je tato Nastava velke lamani chleba prijedte si ukousnout, naivko

   Smazat
  4. co to zase pinda ten cvok za nesmysle?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.