Reklama

čtvrtek 23. dubna 2020

Česká pravice v koncích… tedy soudě podle Fialy a Klause

Jiří Paroubek
23. 4. 2020    VašeVěc
Udělal jsem při prezidentské volbě v roce 2008 jako tehdejší předseda CSSD vše, co bylo v mých silách, aby se Václav Klaus nestal podruhé prezidentem. Byl to mimořádně obtížný úkol, ale ne nemožný, jak ukázal vývoj situace přímo na „bojišti“. Tedy ve shromáždění, volícím prezidenta. Připomenu jen, že tehdy ODS měla ve sněmovně a v Senátu, které prezidenta volily, 122 mandátů a pro volbu ve třetím kole bylo potřeba získat 141 hlasů poslanců a senátorů.


Naopak, tehdy „moje“ sociální demokracie měla „jen“ (kdeže ty loňské sněhy jsou) 81 mandátů. Nepočítám již v to tři poslance sociální demokracie, kteří postupně zběhli k vládní pravici. Kdyby toho nebylo, V. Klaus by zcela nepochybně nebyl zvolen prezidentem. Nicméně v průběhu prezidentské volby najednou někteří zákonodárci lidovců a Zelených změnili svůj původní názor a volili V. Klause, respektive nepřišli k volbě. Za tím byly zjevné machinace některých kmotrů stran pravice. Mohl bych je jmenovat, ale nemá smysl otevírat staré rány. Takže Václav Klaus byl zvolen na druhé volební období prezidentem. A já jsem byl spokojen s jednou věcí. Sociální demokracie, která byla hlavní oporou Klausova protikandidáta J. Švejnara v prezidentské volbě, utrpěla sice porážku, ale nebyla to fatální porážka 5:0, jako v roce 2003. Byla to prohra čestná.

Vztah V. Klause s ODS se časem po volbě poněkud rozvolnil, až se V. Klaus veřejně zřekl Topolánkovy ODS a vystoupil z ní. Zhruba rok a půl trvala poté naše (tedy moje a Klausova) velmi věcná komunikace. Měl jsem možnost prezidenta jako předseda opoziční ČSSD poznat jako věcně a pragmaticky uvažujícího muže. V. Klaus si v prezidentském úřadu dlouhodobě udržoval velmi solidní podporu veřejnosti, kterou ovšem z velké části ztratil poté, co vyšly najevo aspekty jeho velmi velkorysé amnestie v závěru jeho prezidentství. Přitom všichni pochopili, že V. Klaus se vlastně amnestií postaral o beztrestnost řady privatizačních baronů z 90. let. Nicméně, dnes V. Klaus poskytuje rozhovory jako na běžícím pásu lačným českým médiím. Zřejmě, aby zaujal média a čtenáře, protože je rád na výsluní mediálního zájmu, tato svá veřejná vyjádření často prokládá poněkud extrémními anebo až přespříliš radikálními názory. Myslím, že v takovémto případě se ani sám nebere příliš vážně. Voda teče a řeči plynou. Podle dnešního (22.4.) rozhovoru, který poskytl Právu, se bývalý prezident domnívá, že nastal čas na „vzpouru davů proti vládě“.

Nevím, proč by k této vzpouře vlastně mělo dojít. Vláda velmi dobře zvládla koronavirovou část krize, starala se o to, aby zemřelo co nejméně lidí, což se jí v evropském kontextu povedlo. Viděl jsem nedávno nějaký žebříček zemí, jak byly úspěšné v obraně proti koronaviru a Česko je na 11. místě v Evropě. To není vůbec špatné, zejména když před námi v tomto tendenčně zpracovaném žebříčku jsou země s podstatně vyšším výskytem covidové nákazy a hlavně v počtu mrtvých na 100 000 obyvatel. Když by někdo takový žebříček opravdu objektivně zpracovával bez velkého ohledu na jména velkých hráčů, tedy na zavedené západoevropské země, muselo by se Česko umístit hodně, hodně vysoko. Prostě vláda jen s malým zpožděním řekla, co je potřeba dělat. Opřela se při stanovení své politiky ne o dojmy a avanturismus v rozhodování, jako některé jiné vlády demokratického světa, ale o názory odborníků. Zejména pak epidemiologů. Dnes jsou naplněny předpoklady k tomu, aby se rychle obnovil společenský život a postupně také ekonomika státu na plnou výkonnost.

Pokud se někdo chce a bude bouřit, budou to ti, kterým vadí vláda provádějící politiku levého středu, tedy v podstatě milionchvilkaři. Ti budou jistě politicky prověřovat dodávky zdravotnických potřeb z Číny v kritické situaci, kdy český a evropský průmysl nebyl schopen dodávky těchto prostředků zajistit. Po bitvě je každý generálem. A počet generálů z řad české pravice, po přechodu k normálnímu životu, jistě vzroste.

Když jsem včera poslouchal jednoho z nástupců V. Klause ve funkci předsedy ODS, Fialu, přepadla mě až lítost nad bláboly, které tento univerzitní profesor na tiskové konferenci ODS předříkával. Vlastně vyzýval k uzákonění dobrovolného placení daní. DPH by podnikatelé mohli zaplatit až začátkem příštího roku... ODS (ale také další strany české pravice jí v tom zdatně sekundovaly) zatím požadovala ve svých vyjádřeních štědřejší podporu státu zejména vůči podnikatelům. Na druhé straně převážně pravicový Senát, skutečná „panská“ komora českého parlamentu, nesouhlasil například s možností státu se více zadlužit. To ale logicky nejde dohromady. Pokud bude mít stát vyšší provozní výdaje, jak se dožadují strany pravice, musí mít také vyšší schodek státního rozpočtu. To je logika, kterou by měli zvládat studenti střední ekonomické školy. Ne tak lídři české pravice. Ti, jako kdyby neuměli počítat. Někdy je snad lepší mlčet. Prostě česká pravice ukazuje, že není schopna kvalitně vládnout.

Někteří představitelé české pravice a také část českých novinářů nyní přebírá argumenty amerického prezidenta Trumpa a amerických zpravodajských služeb, čím vším je vinna Čína a Rusko. Obergrupenfírerka pražské kavárny Machalická včera v Lidových novinách (LN) předvedla přímo sinožroutskou slovní eskamotáž. Ráda dělá z bílého černé a opačně. Prý, že „Václav Havel Číňanům až jasnozřivě viděl do karet a odmítal se s nimi paktovat a podlézat jim, což jeho nástupce činí aktivně“.

Když jsem byl českým premiérem v letech 2005-2006, scházel jsem se s V. Havlem poměrně často. Hovořili jsme o velkých tématech české zahraniční politiky a zejména před mými zahraničními cestami do významných zemí světa jsem s ním konzultoval jeho názory. Nevzpomínám si, že by mě před cestou do Číny a před setkáním s jejími nejvyššími představiteli varoval, že bych se „s nimi (neměl) paktovat“. Brali jsme věci zcela realisticky a pragmaticky oba dva. Tou výchozí základnou pro českou zahraniční politiku ve světě jsme oba dva viděli naše členství v EU. A já jsem svůj názor nezměnil dosud. To ale neznamená, že nemůžeme mít korektní hospodářské i politické vztahy s Čínou a Ruskem. Vytvářet bubáky z těchto dvou zemí může potěšit tak leda americké zbrojařské koncerny, které čekají na zbrojní zakázky, kromě jiných také z Česka. Blábolení o návratu ke komunismu u nás snad nemůže brát vážně ani paní obergrupenfírerka. Také Bakalovy HN a jejich specialista na Čínu Ehl se snaží. V jednom ze svých nedávných článků o Číně Ehl sám sebe usvědčil, tím, že použil vyjádření jakéhosi představitele údajného významného německého think-tanku, který říkal, že čínské statistiky uvádějící počty nemocných a mrtvých jsou v zásadě v pořádku. On ale ve svém článku tvrdil opak, v souladu s tvrzením amerického prezidenta Trumpa. Ten je nad statistiky, které, když se mu nehodí do karet, tak zpochybňuje. Trump rád zpochybňuje také vyjádření kapacit z nejrůznějších vědeckých oborů. Řešení pandemie ve Spojených státech je mj. i díky jeho rozhodnutím a postojům chaotické. A to na rozdíl od působení české vlády a jejího krizového štábu. Vláda a štáb udělaly určitě dílčí chyby, ale tyto chyby nebyly zásadní. Jak je ostatně vidět na počtu nakažených koronavirem a na počtu úmrtí.

Trump z logiky věci musí hledat nepřímé viníky své vlastní neschopnosti. Na dlažbě se objevilo už 22 milionů Američanů a jejich počet může v příštích týdnech ještě dále strmě stoupat. Na začátku léta už může být na úrovni počtu nezaměstnaných ve špičce světové hospodářské krize 30. let. Ukazuje se, že americký zdravotní systém, v němž je nejméně 10% obyvatel (cca 30 milionů) vlastně bez zdravotního pojištění. A pokud potřebuje lékařský zákrok, v zásadě se musí uchylovat do veřejných nemocnic, kde jsou ošetřeni vlastně v rámci jakési charity. A je také otázka kvality takového ošetření. Rovněž miliony občanů USA z nižších středních vrstev si nemohou dovolit plné zdravotní pojištění. Proto jim v řadě nemocnic nejsou poskytovány určité lékařské zákroky. Takový systém zdravotní péče považuji za nedůstojný nejbohatší země světa a vlastně za nemorální. Takovýto systém považovali Topolánkové, Julínkové a další věrozvěstové české pravice za vhodný i u nás. Prostě ten, kdo by nezaplatil anebo nezaplatil dost, by byl krácen ve svých požitcích v českém zdravotnictví. A samozřejmě, pokud by se nepodařilo této vizi ODS a dalších pravicových stran před deseti až třinácti lety zabránit, neměli bychom v tuto chvíli ani takové počty nemocničních lůžek, jaké máme a byli bychom ve vážných problémech při zvládání pandemie. Je dobré si v tuto chvíli také toto připomenout.

Nedá mi neučinit jednu poznámku závěrem. Ve stejném článku, kde redaktorka Machalická varuje před čínským nebezpečím, blábolí v souvislosti se záchranou Barrandovských teras o tom, jaká je škoda, že se dostaly do takového stavu, že je bylo nutné zavřít. Vážená paní redaktorko, Barrandovské terasy neskončily, jak píšete, v závěru 40. let, kdy je „komunistický režim ukradl Havlově rodině“. Já jsem na nich seděl třeba začátkem 90. let s delegací německé SPD a obdivovali jsme tam z restaurace výhled na panorama Prahy. Možná, že to chtělo (a to si myslí velká část Pražanů) určitou iniciativu pana prezidenta Havla, jako tehdejšího majitele právě začátkem 90. let, aby se terasy začaly rekonstruovat už tehdy a ne až po třiceti letech. Chce to jen nedělat z černého bílé, paní redaktorko.

54 komentářů :

 1. Ve všem má p.Paroubek pravdu.Neměl tenkrát po prohraných volbách tak rychle rezignovat.Byla to škoda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechutné...

   Vymazat
  2. Anonymní 23. dubna 2020 11:46
   Když už se vyjadřujete, uveďte to tak, aby bylo jasno, co je ... ono ... Jinak takový příspěvek je ztrátou času nás všech, včetně vás.
   Nikdo pak nemůže vědět, jestli diskusi "brzdíte", či jen zrovna obědváte, či co.

   Vymazat
  3. Česká pravice vystrkuje drápy! V pondělí její zdravotnický expert Dostál dál návrh k soudu a již dnes mu justiční mafie vyhověla, zatímco prezident Zeman již 3 roky marně čeká na vyjádření Ústavního soudu ohledně jeho podnětu.

   Vymazat
  4. Kam asi patří pak "politicky" apolitický soud?
   A kdo bude mít odpovědnost, když se něco zvrtne?

   Vymazat
  5. 22:54 Je zřejmé, že nákazu do České republiky přinesli pražští lyžaři. Odpovědnost mají a škody by měli hradit jednak cestovní kanceláře (Fisher, aj) a za pražské bacilonosiče by měla převzít odpovědnost Praha. Tedy pražský magistrát by měl hradi všem firmán ztráty a také odškodnit všechny pozůstalé v ČR.

   Vymazat
  6. 22:54 To je ta správná otázka - kdo ponese zodpovědnost? Odpověď je velmi jednoduchá - ten kdo vládne, ale nejsem si jist, že to řada občanů ČR dokáže správně zodpovědět... Takže ještě jednou, ne-vážení: odpovědnost neponese ani Fiala, ani Kalousek, ani Pekarová, ani Bartoš, ani Michálek, ani MiMi a podobní. Ti budou jen krafat a "kritizovat" a budit v jednodušších jedincích zdání, že jim záleží na chorvatských dovolených. Prdlačku, pepíci, když se něco posere, přijde nová vlna nákazy, budou ti samí řvát, proč vláda umožnila vyjet pár sobcům a nedisciplinovaným spratkům za hranice a něco si "přivézt" na památku.
   Oni tihle výše uvedení "řečníci" nic jiného než žvanit nemohou a ani nic jiného nechtějí. Zodpovědnost? Fuj, co to je?

   Vymazat
  7. no hlavne u nas zadna pravice neni a ani nikdy nebyla...

   Vymazat
  8. Přímo obdivuji českou (nebo americkou?) justici, jak rychle pracovala. Jinak si tam dávají šlofíka a když nemáš peníze, nic nevyhraješ. Je ho hnus!!!!!

   Vymazat
  9. Justice jako v 50-tých létech: Soudce Výborný radil žalujícímu Dostálovi jak má opravit žalobu na vládu, aby prošla! Je to stejné jako když soudce, který odsoudil Miladu Horákovou radil prokurátoru Urválkovi, jak má upravit žalobu, aby mohl Horákové udělit trest smrti!

   Vymazat
 2. Nikdo není dokonalý.
  Až toto pochopí většina z nás, tak si možná připustíme, že Paroubek v ČSSD hodně chybí.
  Proto on a další byli médií pravidelně špiněni, aby loutkaři mohli stranu kastrovat a do čela posadit užitečnê loutky.

  OdpovědětVymazat
 3. Vyjma PL centru pozornosti unikla jedna zají mavá zpráva. A tou je, že SPD schválí navýšení státního dluhu pouze s podmínkou škrtů ve výdajích. A ty by se měly dotknout, mimo jiné, armády, neziskovek a dávek pro nepřispůsobivé.
  Samotná vláda prošla díky tiché podpoře SPD. Z toho vyvozuji, že bez nějaké formy podpory vláda navýšení dalšího schodku asi neschválí. Bude hledat podporu u opozice? U té opozice, která Babišovi okopává kotníky kde může a kritizuje každý krok, který udělá? Nebo konečně padne kosa na kámen a utáhne se u huby Pánkům a podobným kreaturám?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem to jednou připomínal.Po Majdanu 1989 přicházely statisíce rodin o přijmy.Kolik bylo zničených rodin, psychycky zlomených lidí a sebevražd se nikde neuvádí. Podle ODS a dalších "uvědomělých" politiků lidí je jako sraček říkal nový majitel mlékárny. Každých 14dní stojí davy před bránou a škemrají o práci.Klaus a všichni vyvolení tvrdili: starovní čáru jsme měli všichni stejnou. Jenom "schopní" věděly co se bude činit.Desetimilionové a stamilionové půjčky byly dary na rozjed podnikání. Zlodějina předbíhala právo. Kalvoda a spol psali zákony na míru novým "podnikatelům". Výsledek 30leté demokratůry bych jim dnes rozdělil 2 biliony dluhu! Krachy nevadí , pročistit ekonomiku je nanejvýš potřebné učil nás Klaus! Umělci zpívali písničku krachy nevadí a nyní podnikatelé a živnostníci nemají měsíc příjem a kvičí jako by byl konec světa. Já osobně jako mnoho jiných jsme v devadesátých letech čekali na odstupné vypočítané z min. mzdy dva roky.Práce nebyla, rodinné výdaje běžely.....
   Vláda i politici jež schvalují další neuvěřitelné zadlužování se nadobro zbláznili. Svět skáče na lep světovládné kabale a ČR JAKO VŽDY JE "NEJLEPŠÍ" Daňoví poplatníci budou na věky platit nesplatitelné dluhy a úroky cizím bankám.Vzhůru do otroctví.
   Výjmečný stav = válečný-nikdo není schopen uhradit ztráty.Německo nezaplatilo za 2. svět. válku dodnes! Lidé jsou nepoučitelní! Život probíhá ve spirále. Padáme do středověku!

   Vymazat
 4. Krátce a jednoduše. Klaus volá do zbraně dělníky, rolníky a pracující inteligenci na záchranu nikoli sebe samých, ale na záchranu kapitálu, resp. kapitalistů a trhu, který vše vyřeší. Už běžííííím. Jsou jiné systémy a záležitosti, za které je třeba v současnosti bojovat. Za ideaály pana profesora rozhodně ne!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není tomu tak anonyme 7.58 - je to jen nenávistný příspěvek. Pan Klaus volá, aby se každý postavil sám za sebe vládní byrokratické zvůli! Tak odporná totalita, jako se ukazuje být dnes, pod záminkou "koronavirůůů" tady za socíku nikdy nebyla. Nikdo si nedovolil 40 let! zakázat v hospodách kouření, ačkoliv byly státní, ale polistopadové vládní hyeny prostě rozhodly, že kouřit se nebude, ačkoliv hospody nejsou jejich! Pod hrozbou vysokých pokut. Současná státní politická verbež umí jen zakazovat, přikazovat, a hrozit pokutami. Obecné vydírání nejtvrdšího kalibru. Ale že nepřikázali zásadní zlevnění energií, vody a nájmů? Že nezakázali pod vysokými pokutami lichvu? Nééé - to nejdééé - sokromníkovi se nesmí přikazováááát - soukromí je nedotknutelnéééé! Najednou! A tak si tady každý šmejd šmelí s čím se mu zachce, i s komoditami, které lidé potřebují k životu nezbytně! A pokud jde o lichvu? No přece - "stát" je nejhnusnější lichvář sám - jak by mohl zakázat lichvu? Teď v době "koronavirůůůů" - proč jsou zavřeny různé obchůdky, ale jsou od začátku otevřeny trafiky s těmi stráááášně škodlivýýými cigaretamíííí? Je to všechno směšné - směšné šaškárny, směšné komedie! Totalitní hnus, jaký jsme zatím nepoznali! Klaus je asi překvapen, jak daleko to všechno došlo, a jak je teď svět zmrzačenej! Proto jeho názor -aby už se konečně! lidi vzepřeli. Co vymyslí ta vládní sebranka třeba na podzim? Co ještě zakáže a přikáže? Čím to pitomé lidské stádo bude třeba strašit, aby skočilo na každý špek?

   Vymazat
  2. Pan profesor Klaus volá do zbraně ? Dělníci , rolníci a inteligence se měli vzbouřit už při jeho zločinné privatizaci a dalších rozkrádačkách , které on a jeho modří poskoci ve zlatých devadesátkách páchali . Teď už je pozdě ale není pozdě na zúčtování a nápravu . Ale to asi bez toho vzbouření nebude možné .

   Vymazat
  3. V době privatizace ještě nikdo nehulákal, že je nebo bude zločinná! Naopak - tisíce pitomých strejdů stálo ve frontách na kupony (kuponová privatizace) a každej byl přesvědčenej, že zbohatne, bude mít majetek, bude na něčem rejžovat, stejně tak jako tisíce podvodníků, šmejdů, lichvářů a lumpů. Těm všem se začátek nové "epochy" po roce 1990 náramně líbil - a možná i vám anonyme 17.29. To až potom někdy jim spadla čelist, ale to už bylo skoro všechno zmrzačené. Ale bez přiblblých trubců "občanů" a jejich nadšení pro demokraciííí, by bývalo nebylo tak snadné všechno rozkrást. Teď už se jenom bečí nad rozlitým mlékem. Teď už je zmrzačené úplně všecko, a ještě do toho ty přitroublé omezovačky kvůli chřipce. Pan Klaus už dopředu hodnotí, že dopad na občany bude zase značný. Tak například už teď - květák - obyčejnej květák stojí stovku!!! Je to normální? Květák stojí mnohem víc než hroznové víno, banány,pomeranče, a jiná zelenina a ovoce. A tohle nám reálně hrozí! Žádný virůs.

   Vymazat
  4. Pan Klaus lidem už tolikrát lhal, že mu nikdo nevěří.

   Vymazat
  5. Všichni lhali a lžou anonyme 11.45 - a ne "tolikrát" ale pořád, a nejvíc lžou a štvou media - proč tomu lidi věří? Můžou psát cokoliv, jakoukoliv špínu a výmysly - lidští blbci tomu věří, a hádají se nad tím pitomým bulvárem, že je to až neuvěřitelné. Tak proč jenom Klaus? Protože měl odvahu vůbec něco říct? Proto ho bude rozhádaná smečka lynčovat?

   Vymazat
 5. Líbi se mi jak s pochopením pan Parobek politoval obecního kašpara, Fialu. Ten se samou pýchou při každem projevu nadýmá jak krocan v přesvědčení, že oslňuje davy, přitom ve skutečnosti z toho vždy vyjde jako absolutní vůl. Což také je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To dělá ta samé "reklamní" společnost, co radí Kolářovi a Hřibovi a všem těmhlenstěm. Jak je vidět, rukopis dokonale úspěšně čitelný. :)

   Vymazat
 6. Paroubek měl přednosti i chyby, které neuměl řídit. Je vzdělaný a znalý hodně problémů a ty "baby", ty ho zlikvidovali. A "hajzl" Sobotka, ten jen "kurvil a kurvil a ...".

  OdpovědětVymazat
 7. Tuším, že r.2006 byl rozhodující pro další směřování politiky ČSSD i našeho státu. Pan Proubek je pragmatik a jeví se méně slepě proamerický než ten Topolánek s Bursíkem. Kladné hodnocení této vlády jej sice distancuje od hrozného "demobloku" dnes už možno napsat nechutných stran ODS, TOP a všech těch jejich přílepků, na druhou stranu však nereflektuje pokrytecké jednání, kdy kupujeme americké vrtulníky místo např. zkvalitňování zdravotnických zařízení.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to jo nemůžeme jít proti vládě Klaus st je typický pravičák. Hlavně byznys ale co lidé co chcípají na koronavirus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestaň už s tím pitomým blábolem unknowne 9.23 !! Doprčic! Nikdo na koronavirus nechcípe a nechcípnul! Chcíplo se na jiné nemoci a na stáří -tohle jsou jen účelové lži! Něco jako je vojenské cvičení - tohle je civilní cvičení, zkouška, co lidem zavře držky, kdyby něco. Zavřít obchody, školy, divadla, kina, služby, kulturu, v době míru, může jen prašivej dement! S pomocí mediální páté kolony odporných štváčů placených západem šíří mezi lidmi paniku a strach - a už je jasné, jaký druh lidí ovládá národ - mládí ne! Jsou to sobečtí starci! Všechno socializmem zpotvořená generace, zvyklá na rozkazy, strašení a příkazy. Těm přikázali hadry na hubu a oni by stříleli po každém, kdo hadr na hubě nemá! Kdyby jim přikázali zasunout si do zadku špunt, zasunou ho! Hrozné, co koronavirový "test" ve společnosti odhalil. Kdo naletí na mediální žvásty? Kdo pomáhá šířit paniku? Kdo nenávidí zdravou, mladší generaci? Všichni, co na diskuzích melou jak "vychcípají" a podobné sračky, jsou ubožáci, a vhánějí celou společnost do totalitních sraček. Ale jim holt je to jedno - stejně dřepí doma, zajištěni důchodem, na smrt čekají tak jako tak - odporné sobectví non plus ultra!

   Vymazat
  2. To se pletete na konoravirus lidi zemřeli.

   Vymazat
  3. 12.53 vy úplně přehlížíte koronavorový boj např. Španělska, kde dost neúspěšně proti této nemoci bojují. Teprve předevčírem tam povolili krátkou vycházku dětí za doprovodu rodičů. jdete li 200 metrů od svého bydliště, jste 4x kontrolován policí nebo vojáky. Omezení jsou tam proti nám velice tvrdá a důsledně dodržována. Nikdo tam ani nepípne proti tvrdým opatřením, které jistě nejsou úplně v souladu s jejich zákonem. Toto nemám z tisku ale od své sestřenice, která tam bydlí a děsí se z narůstajících koronavirových obětí. Nikoho zrovna tak jako u nás tam nenechají s jinou nebezpečnou nemocí zbytečně umřít. Žvaníte úplné nesmysly. Moje sousedka pravidelně jezdí na chemoterapii, kde je v absolutní karanténě.Vážený, vy mít, děti, manželku, nebo rodiče, psal by jste jinak. Žijete v depresi a úzkosti a z toho všeho vaše pinndy pramení. Vy se totiž bojíte o sebe! MUDr. Chocholoušek

   Vymazat
  4. 12.53 Tvoje nenávist vůči starcům je až chorobně patologická. Vyřeš si to ve své hlavě a tady už dej pokoj. Jsi jak kafemlejnek. Znám kolem sebe hafo starců a že by byli nějak více sobečtí, nebo nějak výrazně charakterově jiní než ty mladší..? Neboj se stáří.

   Vymazat
  5. 12:53 jste jako pavlačová hysterka.Vy trpíte přímo gerontofobií.Jděte se léčit .

   Vymazat
  6. 12:53 Hale pravičáku moc nekecej tady není lhavá čt chceš snad říci že lidé neumírají. Počkej virus mutuje a až začne kosit mladý bezmozky tak budeš nejvíc řvát ať tě ochrání. Jste kapitalistický odpad který nechá chcípnou svoje rodiče pro zisk. Jinak jsem ten článek od Klause st četl.

   Vymazat
  7. Zajímalo by mne jak moc pracuje ten 12:53 i normálně. Zapomíná na to, že důchody jsou za práci po dlouhá léta a ne za sezení doma u počítače. Co vyplodí takovej pišišvor je neuvěřitelný. Jaká to musí být "osobnost", když tenhle mladíček, ba přímo ještě dorostenec, plod systému našeho školství plive tady, místo toho, aby šel ven, nebo za nějakou tou holkou, ba i na pivo, do kina nebo si něco přečetl od světových autorů. Já vím, je to nyní omezené, ale přesto se dá dělat tolik věcí. Hlavně když je člověk ještě mladej. Ale to by mu hrozilo, že se v dílech třeba světových klasiků poznal a ne zrovna lichotivě. I Karel Čapek se vyjádřil v tom směru, že mládí chce vždy vpřed hned a okamžitě, chce všechno mít beskově a nejlépe na příštích padesát let.
   Vy 12:53 jste, ať už je vám kolik chce, na světě dlouho přesčas, nemáte světu co dát a nic pozitivního proto od něj nedostanete.

   Vymazat
  8. Ale já jsem věděl, že se do mně pustí geronti, kteří pravidelně hýkají o koronavirůůů na novinkách. A jsem zvědav, až celá tahle šaškárna ( jak jinak byste věděli to, co hýkáte o Itálii a Španělsku - jen a jen váš guru novinky - to je váš kazatel a kněz) až celá tahle šaškárna skončí, novinkoví mediální šmejdi už nebudou vydělávat miliony na vašem žvanění k článkům o koronavirůůů, a život se vrátí do normálu - co budete denně hýkat? Komu budete nadávat? Mně už ne, já diskutuji jen proto, že mně jenom nesmírně sere tohle omezování - proč se musí omezovat zdraví a normální lidi? Však i na těch novinkách už diskutující ty uřvané geronty upozorňují, že jim přece nikdo nebrání v tom, aby si omotali hlavy igelitkou, okna svého doupěte zaházeli hnojem, a hnili doma u počítačů - kdo vám v tom doprčic brání? Ale ostatní lidi nechte na pokoji. Až odhodíme hadry z huby, budete vřeštět jak postřelené opice? To se vám ten bordel teď opravdu tak líbí? Bývalí soudruzi - zvyklí i na povel z který strany si utírat zadky. A s vašima nadávkama mi vlezte na záda. Za měsíc bude po všem, a můžete si trhnout nohou vy nesobečtí, hodní, roztomilí,velice slušní a vlídní starouškové.

   Vymazat
  9. 23.50 k tvému příspěvku, nezaznamenal jsem od inteligentních ,,gerontů" jedinou sprostou urážku vúči tobě, jakými tu hýříš ty. Kdyby si raději tou dobou šukal. Potřebuješ babu! Jsi naprosto mimo realitu a plácáš ubohosti. Ve vší slušnosti, osamělý člověče jdi už do prdele a zamysli se,proč jsi tak opuštěnej, že se tu potřebuješ ventilovat a o své bláboly se nemáš normálně s kým ve svém okolí podělit.Howgh

   Vymazat
  10. 12:53-23:50 Co vás posedlo? S tou nenávistí k lidem špatně skončíte. Stát na vás ušetří neuklidníte-li se, důchodu se nedočkáte. Chudáci vaší rodiče, když vidí co vychovali.

   Vymazat
 9. Je to tak. Ve vládě by za Paroubka neseděli Petříček,Hamáček a podobné proamerické poskoky. Byly by dobré vztahy s Ruskem a Čínou, nepodporovali bychom diktátora Trumfa a jeho agresivní politiku. Hamáček není pro ČSSD dobrý šéf, je to slouha USA a pros politiku ČSSD nepřináší nic dobrého.

  OdpovědětVymazat
 10. Klausovy názory jsou jako ruská ruleta. Nikdo neví kdy si vystřelí mozek z hlavy. Šílená privatizační rozkrádačka - to bylo na doživotní kriminál. Odsouzení totálního hnoje primitiva Topolánka - OK. Amnestie všech tak těžce pochytaných zlodějů z privatizační rozkrádačky - to bylo na šibenici. Pronárodní postoje, odmítnutí Lisabonské smlouvy atd. - OK. A teď nějaký bouře proti vládě, která zvládla pandemii na jedničku - idiot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele ty nenávistnej štváči, osedávači židle u PC 10.49 - znáš někoho z politiky, kdo by se byl choval jinak než Klaus? Někoho jiného, kdo by nebyl hoden šibenice? Tak jenom se nepodělej z vlády, která tě "zachránila" od pandemiééééé? Ustrašenej geront - co jiného! Oni dobře věděli, proč před volbami tu pandemiíííí vymyslet a vytvořit z chřipky v období chřipek - všechno se jim hodilo. A zblbnout ty staříky u PC nebyl žádnej problém - právě že to dřepí u PC a "novinky" jsou jejich božstvo. Nahradilo jim to víru v boha. Co žvatlá novinářský šmejd na serveru novinky- je svaté. Jak jinak?

   Vymazat
 11. Ráno jsem v televizi slyšel, že lídrem socanů pro volby má být Hašek z Brna. V této krátké informaci nám televize připomněla, že před pár lety lhal. I když bych socany nevolil, považuji to za nefér. Všude, kde se hovoří o demobloku, bych připomínal, že kradli a zabíjeli.

  OdpovědětVymazat
 12. Kdyby zůstal předsedou ČSSD pan Paroubek, nikdy by nedošlo k tak smutným koncům této strany. Má vlastnosti opravdového státníka. Takoví jsou v ČR podpultové zboží.

  OdpovědětVymazat
 13. MÁ NAPROSTOU PRAVDU A SNAD SE NĚKTERÝ LIDEM UŽ KONEČNĚ ROSVÍTÍ ODS SNAD NIKDO VOLIT NEBUDE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už jsme viděli a zažili navlastní kůži, když lidi začali volit takové "strany" jako Zelení, Piráti ...

   Vymazat
 14. Klausovy názory jsou jako ruská ruleta. To jsem se teda zase pořádně tomu výstižnému přirovnání zasmál. Na Paroubkovi mě vadí že vždy mluví moc blazeovaně a jeho postoj k EU. Chápal bych to pokud by EU byla jako EHS. Současný EU parazit je pro mě neakceptovatelný. Ani nevíme kolik má všelijakých darmo žrátských poboček. Prapra děda.

  OdpovědětVymazat
 15. o když jsem levičák, tak souhlasím s Klausem. Tato zkorumpovaná parta ANO + ČSSD by už měla táhnout do kytek. Je potřeba rychle vytvořit novou levici, které nebude mít nic společného s těmi americkými děvkami, jako je Hamáček a Petříček. Takže dolů s vládou. A do basy za korupci s nimi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní23. dubna 2020 13:15
   Takže do kytek, proč ne, ale koho místo nich? Klause? To by byl povedený vtip. Hlasoval jsem pro vstup do EU, právě pro klausovu likvidaci národního majetku. Doufal jsem, že EU to bezpráví zastaví. Dnes už vím, že když si nepomůžeme sami, jiný toho pouze využije pro vlastní prospěch. Pokud pryč z EU, tak určitě ne zpět do klausovy náruče. P.K.

   Vymazat
 16. Ano výměnu jo, ale probůh ne teď, v tom zmatku by se hodně lumpáren schovalo a zase by to házela jedna vláda na druhou. Podívejte se na Slovensko. Pak není nikdo za nic zodpovědný.

  OdpovědětVymazat
 17. 13:15 Že jste se takto nerozohnil, když vládla zlodějská ODS, KDU a i ČSSD. Pan Paroubek se unáhlil, když vyklidil pole ODS Nečasovi.

  OdpovědětVymazat
 18. Kdosi chytrý a skutečně vzdělaný řekl: Přesvědč 2 generace a získáš celý stát. Toto se již 30 let plně uplatňuje v našem naprosto zdecimovaném školství. Čučkaři z BISKY to jistí. USA jim předává diplomy jako Havloj za ničení naší svobodné suverenity v americkém zájmu . Další důležitou součástí je devastující snížení průmyslu případně jeho předání do cizích korporací, totéž platí o bankovnictví a pojišťovnictví, veškeré energetiky, plynárenství a ropného průmyslu - splněno. Nejdůležitější však nastalo likvidací soběstačného zemědělství a prodej vody. KDUČSL s exministrem Luxem se přičinilo zrušením ČSN na potraviny. Od té doby nastala divoká "privatizace" potravinářského průmyslu. Výsledkem jsou polochemické ,navoněné, nabarvené, nachucené a pěkně zabalené potraviny jež více škodí než prospívají nám lidem. O západním zdravotnictví kdo chce vědět pravdu tak ví.
  Nyní nastala poslední fáze zotročení států a lidí: ZADLUŽIT nesplatitelnými úvěry, což na pokyn CABALY probíhá. K tomu slouží světové divadlo každodenně přenášené všemi sdělovacími prostředky- Coronavirus 19. Strach přináší zoufalství. Zoufalí a zfanatizovaní lidé poslušně dělají zoufalé věci. Gojímové vykonávají příkazy, z čehož mají profit. Jenom si neuvědomují, že po splnění "úkolu" budou jako nepotřební svědci odejiti. Soukromý FED a MMF už budou jenom upravovat úrokové sazby státům dle poslušnosti a soukromý dolar bude zachráněn.
  Zlomit tento plán mohou pouze Trump s Putinem, Čínou a Kenedym juniorem pokud je skutečně skrytě naživu. Toto je už pouze má předpokládanost, která má moc neznámých - a jednoduché to nebude.

  OdpovědětVymazat
 19. Možná to sem nepatří nejde o ČSSD, ani o Paroubka, ale o dnešní večerní pořad na ČT24. Mile mě překvapil moderátor Zach a jeho inteligentní hosté podílejíci se na zvládnutí pandemie u nás. Snad i ten největší škarohlíd pochopil,že s těmito lidmi se dá vše zvládnout. Naprostým opakem byla tiskovka (Vojtěch + Prymula & novináři) a následný koment s opozičníky. I pro nechápajícího diváka byly odhaleny nášlapné miny, inicializované rozsudkem Městského soudu v Praze, který nalezl formální chybu v zařazení výnosů pod Ministerstvo zdravotnictví a tím zrušíl jejich platnost. Vláda bude muset o prodloužení znova požádat milostivý Parlament. Čas kvapí a skokové zrušení karantény by přineslo novou vlnu virózy i úmrtí. Tento hazard jsou schopni vyvolat naši opozicníci jen pro své zviditelnění. Doufám, že pořad nevynechalo hodně diváků a že si sami udělali závěr. Na jedné straně viděli enormní snahu a spolupráci vědců s praxí bez byrokracie s cílem ubránit lidi před smrtelnou infekcí a na druhé straně staré známé upocené politikaření.
  Milá televize, dnes ti opravdu děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní23. dubna 2020 23:27
   Pořad jsem neviděl, ale neodpustím si poznámku. Nezaměstnává úřad vlády desítky, či stovky špičkově placených právníků? Nenajímá k tomu ještě služby, ještě lépe placených právních firem? Mnohokrát jsme mohli slyšet, že tomu tak je. A za tyto astronomické výdaje, ještě vytváří právní paskvily? Tato vláda je nesvéprávná. Chtělo by to nové volby. Volme SPD. P.K.

   Vymazat
  2. Ono taky jde o to, 23.27 že o té "smrtelné" infekci se pořád jenom někde tluče hubou, a píše. Stovky článků pořád na jedno tema, které se vynořilo v polovině února, poté, co se v TV ukazovaly záběry na lidi v Číně s rouškami. Pak to vypuklo s plnou parádou! Do té doby byly v TV informace pouze o tom, že v různých lékařských obvodech evidují chřipku jako každý rok - stejně jako v Číně se v tomto období nosí na obličeji roušky - asi už dvacet let pokud lze sledovat záběry z Čínských měst. Ale nikdy nikdo z toho žádnou přitroublou aféru se spóóóóustoúúúú mrtvýýýýých nedělal! A najednou to plíživě zachvátilo několik zemí, včetně ČR a novinkový americký svatostánek s jeho omletými kazateli denně neúnavně píše sračky o hromadách mrtvýýýýých! Ale nikdo žádnou hromadu mrtvýýýých nikde na vlastní oči neviděl! Sice ty snímky vyprázdněných regálů s potravinami, a ukázkami rakví v nějakých regálech americkému serveru Seznam.cz někdo určitě zakázal, protože to už bylo odporné šíření poplašné zprávy přes čáru, ( obyčejný člověk už by byl za to ve vazbě) přesto toto vyvolání a šíření paniky zabralo, zejména pak mezi dříve narozenými - ti se můžou zvencnout! Najednou jsou přesvědčeni, že bez koronavirůůůů by byli nesmrtelní! V současné době už americký kazatel novinky uveřejňuje staré články, do toho míchá nové, každý den něco jiného a nejen každý den, ale i jeden a týž den tři různé blbiny o tomtéž - výsledek je skvělý! Tisíce diskuzí - a o to jim jde - o nic jiného! Jen o počty diskuzí, které jim zvyšují výnosy z reklam - takže mediální kněz dříve narozených svým věrným žvanilům vřele děkuje za abnormální počty diskuzí - ještě žádné štvaní jim tolik nevydělalo ( ani popravy v pouštích, ani hadry na hubě muslimských žen, ani medaile strejdy Brady, a dokonce ani utýraní psi ne). Až skončí celá tato šaškárna a život se vrátí k normálu ( nebo vy, diskutující z novinek tajně doufáte, že se normální život už nevrátí?) zase se na novinky vrátí utýraní psi. Zaplať pán bůh za ty soudce - jinak by si tady totalitní vláda dělala co chce,a upevňovala by si na lidské blbosti svoji moc.I když tak hnusná totalita, aby uměle udělala z evidentně zdravých lidí nemocné maškary, tady ještě nikdy nebyla.Ani za monarchie ne!

   Vymazat
  3. 10;53
   ..Život se vrátí k normálu.?.zazpívejte si se mnou - nevrátí se, nevrátí se, tak je to.

   Vymazat
 20. U nás a i v celém světě už je naprosto nemožné rozlišit, co je levice a co pravice. Dnes je jasné jen to kdo je vlastenec a kdo globálčik, nebo eurohujer.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí se vrátit k původnímu významu a činům jednotlivých "směrů". A nevěřit všemu tomu co nám předkládají.

   Vymazat
 21. Skutečně člověk nemusí věřit všemu, někdy se rozum sám brání. Celý svět i Červený kříž nevěřili na Hitlerovy plynové komory a někteří to pochopili až byli uvnitř. Nechci to srovnávat, jen chci poukázat na to, že nelze vše jen tak hodit za hlavu. Nepatřím mezi viroskeptiky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.