Reklama

středa 22. dubna 2020

Co mně nejvíc vadí na odstranění sochy Koněva z veřejného prostranství

Stanislav A. Hošek
22. 4. 2020
Teprve včera jsem si přečetl text pana Martina Kollera uveřejněný na webu Nová republika dne 15.4. Ihned jsem využil jeho nápadu a na velvyslanectví Ruské federace poslal mnohem osobnější dopis, následujícího znění:


Vážení vyslanci Ruského lidu. 
V květnu roku 1945 mi bylo sedm let. Takže si velice dobře pamatuji, kteří vojáci mé městečko osvobodili. Do konce svého života už nezapomenu, jak mne jeden z nich pak vozil po našem dvoře na trakaři, když za tři dny nato válka definitivně skončila. Jsem si velice dobře vědom toho, že nebýt Rudé armády, nedožil bych se nejen svého věku, ale především bych se nedočkal svých četných pravnoučat.
Hluboce se mne proto dotýká, že i v naší zemi dneska dochází k činům, podporujícím revizi dějin Velké vlastenecké války Sovětského svazu. Cítím opovržení vůči všem těmto tendencím a pohrdám osobami, které se na nich podílejí. Neomlouvám se Ruskému lidu za jejich činy. Jsem si totiž jistý, že dojdou zasloužené odplaty.
 Ještě jednou děkuji Ruskému národu za to, že jsem díky jeho obrovským obětem mohl prožít tak dlouhý a spokojený život. Moji potomci na to nikdy nezapomenou, to slibuji.
K tomuto dopisu dodávám, že když jsem byl mezi šťastnými, kteří se dožili osvobození, tak jsem vůbec nevěděl, že v Rudé armádě bojoval po celou dobu jeden můj vzdálený příbuzný.
O to víc proto se mne dotýká všechno, co i jenom vzdáleně připomíná komolení historie, především dějin Velké vlastenecké války Sovětské svazu. Je to totiž i akt, který pohrdá památkou člena mé široké rodiny. Takže každý, kdo se takového činu dopouští, je navěky mým osobním nepřítelem a prohlašuji, že je hoden nenávisti celého mého rodu.

To všechno nepíši z nějaké snahy veřejně se zviditelňovat, jak se říká v dnešní mediální hantýrce. To doslova křičím hlavně proto, že v mých očích není tím nejzrůdnějším činem samotné odstranění sochy Ivana Stěpanoviče Koněva z veřejného prostranství. Mnohem víc se mne osobně dotýká, že v celé Praze se nenašel jediný městský obvod, který by se rozhodl sochu získat a instalovat ji někde na svém veřejném prostranství. O to víc mne to irituje v době významného výročí vzpomínek nejen na naše osvobození, ale především na ukončení příšerné války. Již delší dobu totiž mnohé chování našich některých veřejných činitelů budí ve mně dojem, že „jim už otrnulo“, jak říkávala moje babička a eventuální války se tak neděsí, jako naše generace. Což o to víc děsí mne.

Stanislav A. Hošek

80 komentářů :

 1. Co chtít kapitalisté stvořili nacismus který měl zničit socialismus. A dnešní kapitalisté se k němu hlásí protože socialismus je pro ně noční můra. Navíc jejich páníčci z usa nenávidí Rusko a Čínu tak lokajové slouží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak se v USA volá, tak se v Česku ozývá.

   Vymazat
  2. Američani na všech ambasádách kolem světa dokola kolem monitorují miliony telefonů, superpočítače to vyhodnocují, získávají kompromitující materiál a tak vědí, kde kdo co krade a s kým, kdo koho uplácí, jaké mají problémy, kdo jim vyšel vstříc a kolik to stálo atd a mohou vydírat lidi, zejména lid pravicový, chamtivý. Jako živého vidím Kcharla von Schw. jak se rozplýval nad Pussy Riot, jak dělal revoluci na Ukrajině a spoustu dalších vylomenin. Jistě to bylo za křišťálově čistou adopci a nadílce Orlíku a půl Čech, včetně rodinného romského tábora Lety. Prostě si to musel odpracovat. No a ve stejné situaci je zřejmě hafo politiků a různých šíbrů. Taky si to musí odpracovat. Kdyby jistá tajná služba sloužila Česku a ne zámoří, kdyby orgány činné v trestním řízení a justice normálně fungovaly ve prospěch Česka, tak by jistě nebylo možné v zájmu zámoří škádlit bosou nohou dvě atomové velmoci. Prostě Kolář za to nemůže.

   Vymazat
 2. Lidem "už otrnulo" .., tak to není ...
  Živočichové rodu homo "zmutovali" pod vlivem debility prostředí mamonu v Homo debilis economicus ..
  Příroda ale napravuje chyby vývoje, tak uvidíme ..

  OdpovědětVymazat
 3. Vážený pane.
  V Praze dostoupila morální bída do stadia, které vylučuje chápání pojmu vděčnost a spravedlivost. Mám zato, že především vláda této země se měla vyjádřit k tomuto zavržení hodnému činu. V Hrabyni je Národní památník II. světové války, takže tam bychom mohli tuto sochu přemístit. V Ostravské operaci padlo 20000 tisíc vojáku Rudé armády.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je tak, kdyz zahranicni politiku delaji starostove v Praze. A Petricek ani vlada k tomu ani muk! Neskutecne pomery v americke bramborove kolonii Cesko!

   Vymazat
  2. To je tak, kdyz zahranicni politiku delaji starostove v Praze. A Petricek ani vlada k tomu ani muk! Neskutecne pomery v americke bramborove kolonii Cesko!

   Vymazat
  3. Pamatuji se, když si lidé šli pomoc při stavbě domu. Nyní si závidí vše, že má práci, že má děti, že jde nakoupit, že se směje.
   To je ten zbožňovaný kapitalismus, to je ta svoboda a demokracie.
   Jen jsem zvědavý, kdy se naše republika zapojí do nějakého vojenského konfliktu, má k tomu nakročeno.

   Vymazat
  4. Lidi piste na ambasadu RF (ne Namesti Nemcova, ale Korunovacni ulice) nebo mailem na jejich adresu, ta se nezmenila.
   Napiste jim omluvu nase za US pindose - kreteny starosty a podekovani za osvobozeni. Ja to uz udelal. Pamatuji to vrazdeni Prazanu Nemci, jejich pomsty, na Vlasovce i Rudou armadu.Kdo to tenkrat nezazil nevi si tu radost a vdek vubec predstavit!
   Po tolika letech barbarstvi a nadrazenosti svoboda skrze nase slovanske bratry!

   Vymazat
  5. 16:46 Kdyby alespoň bramborové.
   Dnes jsem z 1,27 kg brambor vyhodil 32%.
   V sousední zemi by se do prodeje takovéto brambory
   v žádném případě nemohly dostat.
   Ani prasata by tím nekrmili.
   Ale hlavně, že někteří naši "uvědomělí" zástupci bojují proti dvojí kvalitě potravi.
   Jen se o tom hlasitě kecalo, aby se neřeklo a vše je při starém.
   A nejhorší je ta bezmoc?????

   Vymazat
  6. Praha je krásné město, mám Prahu rád, jezdil jsem tam pět roků do školy. Mohl jsem poznat , zejména starou Prahu. Musím říci , že Praha by byla ještě krásnější , kdyby tam pražáci nebyli. Bohužel. Říkám to hlavně z toho důvodu, že se nikdo z Prahy, myslím pražké části a zastupitelé neozvali proti "krádeži" sochy Koněva. Ta socha jim nepatřila. Financovalo ji v roce 1980 určitě Praha hl.město. To jaké zastupitele jednotlivé obvody mají, to vypovídá něco o "pražácích", proto jsem si dovolil říci , že bez nich by byla Praha krásnější. Privatizace postupuje dál a jinak. Socha byla ukradena, jako bylo v této republice ukradeno mnohé na úkor nás , kteří to bohatství za 40 let budovali.

   Vymazat
 4. Plně se ztotožňuji a děkuji za tento dopis

  OdpovědětVymazat
 5. Plně se ztotožňuji a děkuji za tento dopis

  OdpovědětVymazat
 6. Referendum o vystoupení z EU je aktuální více než kdy jindy:

  http://svobodnenoviny.eu/referendum-o-vystoupeni-z-eu-je-aktualni-vice-nez-kdy-jindy/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Asi tak, jako Patton osvobodil Plzeň.

   Vymazat
 7. Když nemá zájem Praha, možná by tedy o sochu Koněva mohlo požádat vaše zmíněné městečko, jestli ho osvobodil?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:30 Zájem o sochu byl i v městských částech Prahy. Projevilo zájem i Slovensko. Musela jít do skladu a zmizet z očí. Drzost Koláře a spol. nezná hranic.

   Vymazat
  2. On pan Kolář není ve funkci pořád, brzy přijde obroda a pak se má na co těšit.

   Vymazat
  3. Ministerstvo zahraničí ČR už vyjádřilo nesouhlas s tím, aby se socha instalovala kdekoliv na veřejnosti a dokonce s pozitivním obrazem. Pozice ministerstva je jasná. Koněva a Rudou Armádu rozhodně nepovažuje za mírotvorný prvek 2. světové války. Boje s nacisty jsou podle naší oficiální ideologie pouze střety dvou diktatur, nikoliv osvobozovací akce. Tohle se učí děti sedmých tříd.

   Vymazat
  4. Když se učí takové pitomosti, musí doučovat rodiče a prarodiče a nebo nejlépe celá rodina. Jinak z těch dětí vyrostou důvěřiví naivové a hlupáci.

   Vymazat
 8. úplne súhlasím s autorom..

  OdpovědětVymazat
 9. Moc dobře si pamatuji, jak mi můj děd vyprávěl, jak dnes nabubřelá Praha pod vedením idiotů, tenkrát volala zoufale o pomoc a volala Rudou armádu a české partyzány z Brdských a Křivoklátských lesů. Proč, když vyhráli, sami se osvobodili a vyhnali Německé nacisty z Práglu? Moc dobře si pamatuji, jak mi můj děd vyprávěl jak se sebrali lidé na Plzeňsku a Rokycansku a vytáhli z úkrytů poschovávané zbraně a posbírané Němcům a v autech se snažili z Plzeńska jet na pomoc volající Praze z Americké zóny a jak je Američtí spojenci zastavili, odzbrojili a nenechali nikam jít. Plzeňské nádraží a trať byla rozbombardované od Us hloubkařů. Stejně tak i Škodovka a Koterov. Dnes slýchám bláboly o hrdinském osvobození Plzně Us armádou nebo o udatném odboji v Plzni. V Plzni čekala celá po zuby vyzbrojená divize pod velením generále Májevského (zastřelil se po kapitulaci) na to aby se mohla vzdát Američanům a celé slavné bojování bylo v Plzni na dvou místech s pár hitlerjugenty a to na kostele u Redentoristů a na Borech u kasáren. Stydím se za dnešní Hřiby, Novotné, Koláře a Černé co ničí pomníky padlým a hrdinům. Ono to v Práglu začalo tím "uměleckým dílem" namazáním tanku na růžovo a pak zničením pomníku osvoboditelům. Stydím se za nečinnost našich státních úřadů, že bezvýznamný místní rádoby politik může beztrestně poškozovat naši zahraniční politiku, že je možné vztyčovat fakáč na Vltavě proti prezidentovi, ukrást a zničit prezidentskou zástavu, podrážet nohy vládě v krizovém stavu. Svědčí to o naprostém bezvládí a kolosálním bordelu v tomhle státě. Jedno si, ale Pražáci a všichni ti umělci pamatujte: "Až zase bude Praha volat o pomoc a burcovat národ, tak se na ní už každý doslova vysere a nejen ze zahraničí, ale i z ostatních měst a obcí vlastní lidi". Praha byla vždy proradná, zpupná a její politikaření vždy přineslo národu jen utrpení a málem i několikrát vyhlazení. Nezaslouží si žádnou oběť, pomoc ani soucit. I proto se trhli Slováci a málem i Moravané.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:41 Velmi dobře jste to napsal. Je to neskutečný hnus, co se děje. Petříček, Hamáček, policie drží hubu. Jaký rozdíl a rychlost v zatýkání pana Smetany za tykadla a teď nic. To nejsou žádný politici ale slouhové v předklonu. Lidi by měli pravdu o osvobození svým dětem říkat a vysvětlovat dnešní překrucování historie. Jednou se nám to mlčení a přehlížení vymstí. Zase se doma bude říkat něco jiného a na veřejnosti raději nevyčnívat z davu. Chudák pravda, zase se nehodí a musí se umlčet. Hnus.

   Vymazat
  2. Z krásné a bohaté Prahy, se stalo smetiště národa.

   Vymazat
  3. Proto se taky Praze dnes říká Mekka zmrdů - a sedí to!

   Vymazat
  4. 11:41 Víte, český pas mají, občanku taky, mluví česky, ale Češi to většinou nejsou.

   Vymazat
  5. 16.40 Ovšemže Čechy nejsou. Proto mají naši Otčinu za Klondike a nás za lehkověrné oslíky. Podle výsledků voleb po převratu asi budou mít, v mnoha případech, bohužel pravdu.

   Vymazat
 10. Toto jsme my ,Češi. Za chvíli bude stát pomník vlasovců v Řeporyjích. Občané budou slavnostně tleskat a plácat váženého pana starostu po zádech, popřípadě, nějaké to selfíčko, při slavnostním odhalování našich zachránců. Aby se potom, za zády jednotně shodli, jaký že jim to tam vládne kretén. Tato připosranost k obyvatelům ČR neodmyslitelně patří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nedělají Češi, ale hitlerovští pohrobci! A jejich připosraní slouhové, kteří když můžou, tak nekonají, se taky nemůžou nazývat Čechy! Skuteční Češi se vůči té hanbě vymezují různými protesty. Jestli bezvýsledně, nezbyde už nic jiného, než nad jejich skutky jenom blít, a doufat, že ti zmetkové nakonec dojdou patřičné "odměny".

   Vymazat
  2. "Toto jsme my, Češi .... nikoliv.

   Anonymní22. dubna 2020 16:40
   11:41 Víte, český pas mají, občanku taky, mluví česky, ale Češi to většinou nejsou.

   Vymazat
  3. Další prasárna vůči naší zemi z vlastních řad:
   Mnichov odvrátil státní bankrot.
   https://ekonom.ihned.cz/c1-66248870-mnichov-1938-odvratil-statni-bankrot
   Podle pražských novinářů máme být za Mnichov 1938 vlastně vděční.

   Vymazat
  4. 17:39 máte pravdu.Ale my všichni si to necháme líbit.
   A přijdou ještě s horšíma nápadama.A budou po nás šlapat a šlapat až poslední povědomí skutečné historie zadupou do země.

   Vymazat
 11. Já za sebe svůj omluvný e-mail na Ruské velvyslanectví již dávno napsal. M.R.

  OdpovědětVymazat
 12. Co mně vadilo a vadí na odstranění sochy Koněva? Mně úplně všechno!

  OdpovědětVymazat
 13. Přejmenovávání ulic a náměstí jako likvidace soch je projev hrdinský

  OdpovědětVymazat
 14. Jak jsem již napsal pod jiným článkem, nemám rád kult osobnosti. A socha jednomu maršálovi, jakkoliv mohl být(a možná i byl) výjimečný mi kultem osobnosti dost zavání. Spíš než na památku Koněva jsem sochu vnímal, jako památku na těch 140 tisíc sovětských vojáků, kteří padli při našem osvobozování. Většinou to byli kluci, kteří neměli moc na výběr. Dezerce se trestala kulí a šance na přežití po narukování také nebyla moc vysoká. A dnes si o ně takhle čistí zejména pražská "intelektuální" spodina své zasrané boty. Ti kluci si mohli dál žít svými životy. Více méně spokojeně zestárnout a zemřít přirozenou smrtí. Místo toho je navlíkli do mundůrů a poslali na frontu umírat násilnou smrtí a v našem případě, do úplně cizí země za úplně cizí lidi. A opět v našem případě, skutečné a nevděčné svině.
  My jsme si zasloužili osud, který pro nás měl Hitler připravený. Vyhladit. Bylo by na světě o deset milionů bastardů méně. Protože ti co si o padlé přímo nečistí své, od sraček špinavé boty, v drtivé většině tiše přihlížejí. A jak říkávaly naše babičky: "Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje". Tak že ten kdo mlčky přihlíží je stejný bastard, jako ten kdo do památky těch mrtvých kope.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:43 Bohužel se Vašemu příspěvku nedá nic vytknout, bohužel.

   Vymazat
  2. OK-hezky jste to popsal a já přidávám také :
   Kdosi chytrý a skutečně vzdělaný řekl: Přesvědč 2 generace a získáš celý stát. Toto se již 30 let plně uplatňuje v našem naprosto zdecimovaném školství. Čučkaři z BISKY to jistí. USA jim předává diplomy jako Havloj za ničení naší svobody v americkém zájmu .Řeporyje jdou příkladem.

   Vymazat
  3. 12:43 to máte pravdu říká se že jedenácté přikázání zní "Nebudeš nečině přihlížet" a mlčící většina skutečně trestuhodně mlčky přihlíží a myslí si já nic já muzikant, mě se to netýká. Až si s námi Ušáci budou chtít vytřít řiť a odhodit jako použitý papír, mohlo by nám Rusko říci "éto vaše dělo" pro mladé, "to je vaše věc". Potom budeme moci jít protestovat třeba k soše generála Koněva či na Němcovovo náměstí a nebo k tomu blbovi do Řeporyjí v nejhorším nám naši západní spojenci opět pomohou...
   Hej, hou, rudý dědeček

   Vymazat
  4. Nepište hlouposti , to se měli Sověti zastavit na svých hranicích a čekat až se Hitler vzpamatuje a znovu zaútočí ? Bez vítězství Sovětů by žádná druhá fronta nebyla a vy byste v lepším případě otročil dnes na Němce někde na Sibiři !

   Vymazat
  5. 12:43 to máte pravdu říká se že jedenácté přikázání zní "Nebudeš nečině přihlížet" a mlčící většina skutečně trestuhodně mlčky přihlíží a myslí si já nic já muzikant, mě se to netýká. Až si s námi Ušáci budou chtít vytřít řiť a odhodit jako použitý papír, mohlo by nám Rusko říci "éto vaše dělo" pro mladé, "to je vaše věc". Potom budeme moci jít protestovat třeba k soše generála Koněva či na Němcovovo náměstí a nebo k tomu blbovi do Řeporyjí v nejhorším nám naši západní spojenci opět pomohou...
   Hej, hou, rudý dědeček

   Vymazat
  6. 14,10
   Souhlasím s tím, že sověti museli jít až do Berlína. Ale k zemím, kterými prošli, se mohli, a u většiny asi i měli, chovat úplně jinak.
   Slováci, Maďaři, Rumuni, Rakušané byli agresory. Jejich divize stáli bok po boku s hlavními agresory - Němci. Sověti měli morální právo s nimi také podle toho zacházet. Instalace loutkových, komunistických vlád, bylo velmi malým trestem za ztráty, které po všech stránkách utrpěli. Měli právo dotčené země okupovat a zacházet s obyvateli stejně, jako ony země zacházely s nimi. A nikdo by nemohl říct ani slovo. Sověti první nebombardovali města, nevypalovali vesnice, ani nezabíjeli civilní obyvatelstvo. To dělali poslové civilizovaného západu. A na hrubý pytel hrubá záplata. Evropané jsou bastardi, kteří jim vždycky půjdou po krku. Včetně nás , Čechů. Ať už přímo, nebo svou lhostejností.

   Vymazat
 15. Ze vseobecneho hlediska je vcelku jasne, ze se jedna o jednoznacnou snahu o popirani faktu někým, kdo nemá osobní zkušenost. Proc tak cinni, je nepodstatne. Ale to že mu to společenské mravy a sama společnost umožňuje, tak to je, jeho velbnosti, to je k zblití.... a tim padem i my vsichni kteri mlcime a necinime jako jsme mlceli a necinili v dobach minulych, tim padem jsme stejnymi viniky jako ti co si mysli ze mohou vse......

  OdpovědětVymazat
 16. Naša stáři řikala- žádny strom neroste do neba. Určitě by akt se sochou, okomentovala- asi só v řiti, když nevijó co sa sluši.

  OdpovědětVymazat
 17. Děkuji autorovi za jeho dopis vyslanectví RF a plně se s ním ztotožňuji. Přidávám své vzpomínky, už dříve uveřejněné na blogu Kosa Nostra zostra. Konec nacistického řádění a osvobození Československa Rudou armádou jsem zažil osmiletý. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/05/08/vzpominky-na-konec-valky/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:49 zvláštní. Bylo mi devět a zažil jsem onu válku, její konec, kolony evakuovaných Němců („Národních hostů“) z východu ještě existující Velkoněmecké říše, budování zákopů a záseků před očekávaným postupem Rudá armády, průjezdy drobných jednotek Wehrmachtu (k tomu dojemný zážitek - snad jindy), uprchlé z totálního nasazení v Reichu a uprchlé zajatce v okolních lesích, současné aktivity revoltujících Čechů v místě, kdy jsme byli 3. května 1945 poslání ze školy domů s nadějí, že je konec války, revoluce, přežijeme a zas se sejdeme (pan řídící pětitřídky), volání Prahy o pomoc v povstání. A bylo to 10. května, kdy se převalila první vlna Rudé armády. Z jediného auta, byl to Studebaker (šestikolka, ty s "krátkým čumákem" byly GMC/General motors Canada, běžný náklaďák zas Dodge, směšný náklaďáček archaických tvarů s dřevěnou kabinou zas ZIS/zavody iměni Stalina) se skupinka utábořila za hospůdkou, kde jsme, co utečenci z pohraničí v podkroví bydleli. Hrnu se tam, sedí u ohně a jedí. Dobrý den povídám, "Ty Slavjan!" řekne jeden, vstane a táhne mě k ohni "sadis" a dostal jsem plecháč s jídlem. Nějaké to maso plavalo v sádle. Možná, že v tom byly i brambory. Nacpal jsem se, vždyť hlad jsem znal jako běžný, stálý pocit. Možná už se stmívalo, chci jít domů, děkuji, děkuji, na shledanou ... "čevo těbjá nužno?" ukazuje kolem. Kroutím hlavou, moc nechápu - jeden vyleze na korbu auta a sundá potlučené jízdní kolo "vazmi", "zavtra nas zděs nět". Tak nějak to pamatuju, tak nějak jsem to hlavní, mezi mnoha a mnoha slovy, slyšel.

   Vymazat
 18. 12:46 no jistě "navlíkli je do uniforem", což se stalo i občanům ČSR v roce 1938, ale nikdo je do jatek války nehnal, což podle některých bylo špatně, pak se Češi vzpírali, popravili Heydricha, podle některých zbytečně, pak zas znárodnili vykořisťovatele, to nemravně, a tak nám jeden Čech napíše, že tenhle národ zaslouží vyhubit. Vyhubit by zasloužili všichni ti horliví převlíkači kabátů a sudiči i generálové po bitvách, při kterých buď nebyli, nebo je přežili v úkrytu. Nevelký národ, ke kterému chtě nechtě patříme, na téhle výspě přežil víc než tisíc let. Nenechám si vnutit, že bych se v naší historii měl za co stydět. Nevidím, široko daleko, nikde, žádné dost úctyhodné vzory. Bourači ani stavitelé pomníků na tom nic nezmění.

  OdpovědětVymazat
 19. Je někde petice proti odstranění sochy? Díky za info.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těch petic na www.petice.cz je několik.
   Jedna je tady:
   https://www.petice.com/vyzva_vladnim_a_ustavnim_initelm_r

   Vymazat
 20. Pražák, to je označení, které znělo hanlivě i před revolucí a tento status si udrželo do dnešních dní. Pražák, to je poloviční nadávka, v případě pražských politiků je to nadávka stoprocentní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná by se měl někdo najít, aby dal dohromady ty zlodějny, přehmaty, kraviny a debiloviny mimopražských venkovských politiků. Já sám každou chvíli o nějaké čtu v novinách nebo se dozvím od příbuzných. Kde žijete? Na stromě, jako Louis de Funes? Jedinou výhodu máte v tom, že tam většinou máte jedno dvě zastupitelstva pohromadě. A navíc, ty na které nadáváte, jsou tak často třeba právě tam někde od vás, že byste se měl stydět spíše vy.
   Dokud nepochopíme, že blbci jsou všude, stejně jako jsou všude i dobří a poctiví lidé, stavíme se na úroveň právě těch, které by se tak rádo chtělo urazit. A na tomto fóru mne to mrzí o dost víc, než kde jinde.
   Bedřich

   Vymazat
 21. Nebýt vítězství tehdy sovětské armády - nebyli by Slované lidé,ale otroci někde za Uralem - pokud by vůbec byli. Kdo chce vědět tak ví...
  Hitlera na německý „trůn“ posadili podle konspiračních teorií Rothschildové prostřednictvím tajných „iluminátských“ společností Thule a Vril. Financovali ho penězi Bank of England a americké Kuhn & Loeb, kterážto údajně zaplatila i Velkou říjnovou socialistickou revoluci. „Adolfův otec, Alois Hitler, byl nelegitimním synem Marie Anna Schicklgruberové. Obecně se mělo za to, že otec Aloise Hitlera (Schicklgruber) byl Johann Georg Hiedler, který zařídil, že Marie Anna Schicklgruberová žila ve Vídni v době, kdy počala. V té době byla zaměstnána jako služka v domě barona Rothschilda. Jakmile rodina zjistila její těhotenství, byla poslána zpět domů, kde se narodil Alois Hitler, pozdější otec Adolfa Hitlera.“
  Otec Salomon Mayer, žijící osamoceně ve vídeňském sídle, kde pracovala Hitlerova babička, je tedy hlavním a nejpravděpodobnějším kandidátem na Hitlerovo otcovství.“ A tak se prý narodil „Adolf Salomon Rotschild Hitler“. Tož tak.

  OdpovědětVymazat
 22. Souhlasím s článkem p.Hoška. Hned na první pohled je vidět, za kauzou Koněv ruku USA. Neustálá protiruská propaganda, zejména pražských kavárníků bojovat proti Rusku a Číně je nade vše zřejmé, že jde o cílené a promyšlené jednání podporované USA. Ano i vykřikování diktátora Trumfa o potrestání Číny za rozšíření kontraviru, prý bude Čínu stát tento její "zločin" biliony dolarů, ačkoliv se každý den ukazuje, že za šířením nákazy jsou americké biologické laboratoře v Kalifornii. Při této příležitosti je nutné se zeptat celého světa a také Trumfa, kdo zaplatí ty nevyčislitelné škody, které napáchal americký imperialismus v Hirošimě, Hagasaki, Vietbamu, Jugoslávii, Kosovu, Iráku, Afganistánu ...., kde je naprosto zřejmé, kdo tyto zločiny napáchal.......

  OdpovědětVymazat
 23. a nezdá sa vám, že toho Heydricha zahlušil nakoniec Slovák ?

  OdpovědětVymazat
 24. Článek, který byl na PL zase honem ho vyzmizíkovali. Tak tady ještě je:
  https://twnews.cz/cz-news/s-klausem-nepujdeme-okamura-se-ostre-ohradil

  OdpovědětVymazat
 25. Tak tohle napsal Respekt: Pro Koláře si jede speciální ruské komando! :) A vízum, a povolení vstupu do země s nouzovým stavem, s uzavřenými hranicemi, tomu trestnímu komandu dal taky Respekt? Co on to jenom má za čtenáře? Že by ho četli místo dikobrazu, nebo má Respekt redakci u Chocholouška?

  https://raptor-tv.cz/pro-kolare-si-jede-specialni-ruske-komando/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Respekt jsem v životě nečetl, kromě obálek, ale je dost možné, že to jsou tajní Putinovi agenti a vyvolávají mezi námi schválně paniku, když křičí: "Rusové jedou! Už jsou tady!"
   Já mám pro ně dotaz, jaké pampersky používají?

   Vymazat
  2. Podle mně je to snaha těch n)dvou idiotů (Kolář a Hřib) nějak se ze všeho vylhat. Vidí, že většina lidí i politiků jsou proti. Někteří veřejně, jiní v kuloárech. U všech zpráv nesouhlasné názory a odsuzování tohoto činu výrazně převažuje nad schvalováním. Nejběžnější slova (z těch slušných) jsou "zbabělec", "primitiv" pak následují nepublikovatelné výrazy. Ale o to výstižnější. Tak se snaží být za oběti, nevinné oběti a ani ne tak Rusů jako těch domácích. Kdo z výrazných politiků se za ně postavil? Nikdo. Jen samé nuly. A respekt? Když někdo napíše tajuplnou zprávu že se skupina ruských důstojníků přesouvá z Ruska do Evropy, tak to ukazuje na jeho úroveň. jaká skupina jakých důstojníků? Důstojníci jsou i u kuchařů nebo skladníků! Jak se přesouvají? To vyvolává dojem, že se plíží přes zelenou hranici Ukrajiny a Slovenska. Nebo to vzali přes Polsko? Kam chodili autoři tohoto blábolu do školy a co měli ze zeměpisu? Rusko zabírá dobrou polovinu evropského kontinentu. Stačí se podívat do školního atlasu.Jak Kolář (oba) i Hřib se dělají důležitější než jsou. Takový nýmandi nestojí ruské tajné službě ani za odplivnutí. Natož za nějakou akci. Ostatně RF činí odpovědnou vládu ČR a ne nějakou díru v Praze a okolí (Řeporyje). A s ní také jedná. Ale Respekt by měl dodat, že se bojí toho, aby Rusové neuplatnili metody, které USA a třeba Izrael používají zcela běžně a po dlouhá léta. Prostě si pro "svého" člověka na území cizího státu dojdou a odvlečou ho k sobě a tam odsoudí. Zpravidla na doživotí. Nebo k tomu donutí svoje vazaly. Naposledy nás, pokud si vzpomínám - případ pana Nikulina.

   Vymazat
 26. Kolikrát čtu, že svět ovládají Židé. Co myslíte, odstranili by Žídé, nebo chtece-li židé sochu těch, co je osvobodili z lágrů? Studujte a zjistěte si, kdo tu sochu odstranil. Prohlédněte si pořádně Koláře a studujte, co je to zač a přečtěte si něco o Osmanech, nejsou ovšem všichni stejní, těm slušným se omlouvám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:45 ti co jsou za odstraňováním sochy,kdysi podporovali Hitlera a i jeho genocidu na svých souvěrcích.Jsou židé a židé.Studujte pečlivěji a také se k tomu poznání dopracujete.

   Vymazat
  2. Petr Kolář se ohradil, že jeho otec nebyl Otto Kolar, příslušník gestapa z Č.Budějovic, protože otec se jmenoval Josef. Má pravdu, Otto Kolar nebyl jeho otec, ale byl to jeho DĚDEČEK.

   Vymazat
 27. Co chcete - současný pražský Heydrich - Satan má plné kalhoty a musí být pod policejním dozorem. Je reprezentantem desperátních pirátů a očekávali jste od něj a jeho soukmenovců něco jiného. Kapitalismus byl, je a vždycky bude zločinný a od jeho reprezentantů nelze očekávat nic jiného než kuciakování a kradení, kradení a zase kradení. Humanita? S tou vás pražští šulini pošlou k šípku. Oni jsou ovládání penězi a penězi - a korupcí chtějí vládnout druhým.

  OdpovědětVymazat
 28. Novotnýho, Hřiba i Koláře bych na státní útraty s rouškama narval do autobusu a zavezl je do Osvětimi, kde bych jim opět na státní útraty zajistil průvodce, aby ti darebáci na vlastní oči viděli, jak tam do příchodu Rudé armády museli lidé trpět a umírat rukama loajálních německých občanů.
  První generace vychovaná v duchu havlismu je zjevně z důvodů nasátých ideologických fantazmagorií k vedení čehokoliv totálně nepoužitelná. Komedie se smyšleným sniperem možná někoho do voleb osloví, ale věřím, že tohle je už snad i na Prahu příliš. Ostatně ochranku bych jim dal pouze na jejich vlastní náklady - svrhávání soch osvoboditelů nad fašismem a tím i plivání na miliony umučených a zavražděných obětí fašismu snad v popisu práce nemají, tedy je to jejich vlastní pronáckovská aktivita.
  To, že se tím chlapci dobře baví je evidentní a že to jejich vysoce provokativní chování vůči vnímání většiny české společnosti tímto neskončí, je velmi pravděpodobné.
  Nakonec je to ale ve skutečnosti totální selhání ministerstva zahraničí, potažmo celé současné připodělané vlády ČR, která se už zase klepe na další volby a nechává tak naši zemi zabředávat do stále větších sraček.
  Arogance, povýšenectví, zlomyslnost, nechuť ke skutečné a potřebné práci, ideologický marasmus v palicích a pak strach, panika, připodělávání se z vlastního stínu.
  Je mi z nich ze všech doslova na blití.

  OdpovědětVymazat
 29. Týdeník Respekt napsal, že starosta Kolář čelí bezpečnostnímu ohrožení:
  „Zdroje Respektu tvrdí, že do Prahy přicestoval ruský občan, který by mohl pro Koláře představovat ohrožení. Kromě toho byl nedlouho před tím zaznamenán pohyb skupiny zpravodajských důstojníků směrem z Ruska do Evropy.“ - mají ti připodělaní rusobijci policejní ochranu opravdu jenom na základě informací z časopisu Reflex?
  Je to normální? :-)))
  Nebo policii křivdím, mají informace odjinud a jenom to někdo za tepla vyzvonil do Reflexu? To bych jí ale potom asi taky moc nekřivdil, že? :-)))
  To nám to hezky tedy všechno funguje.


  Zdroj: https://www.denik.cz/regiony/starosta-kolar-policejni-ochrana-konev-nebezpeci-rusko-agent-novotny-ovcacek.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu ochranu - beze srandy - zařídili Američané. A ti ji nepořizují a ani neplatí zdaleka každému. Hlavně ne po "činu".

   Vymazat
 30. A co termín kolektivní vina? To, že se Hitler dostal k neomezené moci byla také a jednoznačně kolektivní vina. Ten kdo neuznává kolektivní vinu je blb, velmi nebezpečný blb, pokud je v politice.
  Rebel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud chcete kolektivní vinu, pak musíte také znát doopravdy toho, kdo ji "odstartoval". A pak zjistíte, že to není až tak jednoznačné. Ostatně můžete si opatřit několik kvalitních knih o reklamě, používaných při výuce a zjistíte, jak až směšně jednoduché je vyvolat jakoukoli potřebnou davovou psychózu, pokud máte potřebné prostředky. Celkem nedávno tu na území Evropy přece prošla "slavná" krvavá událost. Majdan na Ukrajině. To je dokonalý obrázek, když si složíte, jak od rozpadu SSSR postupně přímo vzorově připravovali půdu na Ukrajině pro nástup fašistických sil. Samozřejmě s využitím proti Rusku. Krok za krokem budete číst jak novodobou historii Ukrajiny, tak i vzorový postup při přesměrování společnosti. I my tady jsme jako celek formátováni (ať se vám to líbí nebo ne a je jen různá míra odolnosti "nátlaku") a možná i sám dokážete odhadnout jakým směrem. A cítíte se, i když nevědomky jednáte podle "programu", jako jednotlivec kolektivně vinen?
   Proto u každé kolektivní viny je konkrétní osoba, která to spustila. To, že v tomto případě byl Hitler využíván jako nástroj (a měl jím zůstat), svědčí o tom, že je ten hlavní a dejme tomu jednodušeji řečeno, prvotní viník někde jinde.
   Nebo se vám třeba líbí sdílet, z hlediska zahraničí (a nejen Ruska), kolektivní vinu za činy politiků našeho státu na různých úrovních se kterými nesouhlasíte?
   Za každým problémem jsou lidé. Každý problém má svého člověka.

   Vymazat
 31. To je hrdina, soudruh Kolář, po své akci, když to vyvolalo reakci, tak si k pemprskám musel ještě pořídit policejní ochranu!:-) Jen je škoda, že si tu ochranu nevzal starej Kolář!

  OdpovědětVymazat
 32. Koláři a Hřibe, Koněv je už jen socha, ale jeho armáda, to jsou živí lidé. Ti nestojí mlčky na podstavci !

  OdpovědětVymazat
 33. JE TREBA NECO DELAT!
  Prosadit referendum, aby byla Praha spokojena. A spokojena bude jedine, kdyz nebude soucasti Ceske Republiky. Vsichni mame Prahu tak radi, ze ji v tom VSICHNI A RADI POMUZEME!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fajn. A nezapomeňte si vytvořit "Prahu" novou.

   Vymazat
 34. Doporučuji přenést vládu, všechna ministerstva a parlament do Brna. Praze bych doporučil samofinancování. Samozvaný senát doporučuji zrušit. Je to naprosto nedemokratická instituce, kterou volí sotva 15% voličů.

  OdpovědětVymazat
 35. Tak je prý hlídá ochranka. Není to zbytečné? My se jich nebojíme. Možná by bylo pro ně lepší nenechat je volně běhat a dát je do ústavní péče. Lékaři jim určitě pomohou.

  OdpovědětVymazat
 36. Profil úspěšného psychopata jasně definuje pan MUDr. F. Koukolík:
  https://www.youtube.com/watch?v=u68WfG1srfk

  OdpovědětVymazat
 37. 0:11 Děkuji pěkně snad nechcete Onderku prezidentem. 👾

  OdpovědětVymazat
 38. Je mi 27 let ale mám více rozumu než ti všichni kre..ni dohromady taky sem se zapojil a poslal omluvný email. Jelikož je mi stydno za ně. Ale nad každou sviní se vaří voda. A boží mlýny melou pomalu ale jistě.

  OdpovědětVymazat
 39. Víte, proč má pan Hošek nejvíc komentářů? Protože je socialista, tedy kolektivista. A my všichni, normální, jsme jimi taky. Tak si to přiznejme a budeš líp.
  Rebel

  OdpovědětVymazat
 40. Pro zajímavost:
  https://tadesco.org/navod-pro-lidske-bytosti-jak-pozadat-ruskou-federaci-o-svoji-ochranu/

  OdpovědětVymazat
 41. Když už němečtí fašouři dostali na prdel u Stalingradu a v Berlíně...tak pražští fašouři, v čele s Kolářem,..aby dokázali svoji sounáležitost s SS- Wehrmachtem a Vlasovci...tak alespoň soše velitele rudoarmějců podrazili nohy...nezapomenu jim to !

  OdpovědětVymazat
 42. Je smutné, když političtí trpajzlíci se snaží zviditelnit ve stavu ohrožení státu pandemií. V době, kdy je jednota a vzájemná důvěra nezbytná, podkopávají a zpochybňují kde co. Socha Koněva je jen jeden z řady útoků, které musíme očekávat, Navenek politická opozice souhlasí s vládou a jejím postupem, ALE nevynechá žádnou šanci k podpásovce. Budeme se muset připravit na řadu jejich dalších projevů "velkorysosti". Já osobně čekám útok od frontmena z Řeporyjí.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.