Reklama

úterý 21. dubna 2020

Dánsko nepodpoří firmy z daňových rájů

Jan Urbach
21.4.2020 VašeVěc
Dánská vláda rozhodla, že v souvislosti s dopady koronavirové krize nebude pomáhat těm firmám, které jsou registrorány v tzv. daňových rájích a neplatily daně v Dánsku. Ministerstvo financí potom prodloužilo termín náhrad na období do konce července. Vláda Dánska se při tomto rozhodnutí odvolává na směrnice Evropské unie.


Finanční podporu nezískají firmy, které jsou registrovány ve státech nebo územích, kde jsou daně z příjmu právnických osob malé nebo žádné. Mezi ně je počítán například Gibraltar, Bahamy, Andora, Bermudy, Britské Panenské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Panama, ale také některé členské státy Evropské unie – Kypr, Lucembursko a Irsko

Připomeňme, že podobnou zásadu hodlá uplatňovat i polská vláda premiéra Mateusze Morawieckého. Nehodlá podporovat firmy, které si místo placení daní v Polsku vybraly registraci v některém z daňových rájů.

30 komentářů :

 1. Takoví podnikatelé, vlastně vychcánkové, opravdu nezaslouží podporu. Ani u nás.!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No "lidumil" Babiš s tím nemá problémy, ten připosranec bude podporovat i ty kteří mu denně hází klacky pod nohy. A to jeho hnutí nehnutí je stejná pakáž.
   Václav

   Smazat
  2. Václave též mu nevěřím a jeho hnutí též ne stačí co dělá ďourová v eu. A jak by ho milion úchylek odstranil tak by se spolu domluvili.

   Smazat
 2. No doufám, že takto bude postupovat i česká vláda a také se podívá i na firmy, které platí u nás daně symbolické. Placení daní by mělo být pro podporu v krizi rozhodující!!! To je klasika parazitismu a ten bychom si mohli v současné bídě a svrabu odpustit podporovat. Já stejně nedovedu pochopit, že se da-
  ně neplatí tam, kde vzniká hodnota!!!

  OdpovědětSmazat
 3. SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ.Jak to je u nás...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.skrytapravda.cz/ekonomika/3226-schillerova-se-chova-jako-cvok-poklonkovac-bruselu-nebo-jeste-hur-jako-idiot-dvakrat-podtrzeno

   Rozvrátit zem je snadné, známe to z Řecka a pak už to nikdo dohromady nedá! Celá staletí!

   Smazat
 4. Osobně po takovém přístupu volám v různých diskusích už delší dobu. Je přece naprosto logické, že právě výše odvedených daní by se měla odrazit v přístupu státu k případné pomoci firmě v období hospodářských potíží. Samozřejmě by se mělo přihlížet i budoucím zájmům státu v oblasti ekonomiky, strategickému významu odvětví, zaměstnanosti atd. Nikdo ať se nezlobí, ale osud nějakých cestovek, luxusních restaurací, kasin atd. by nás zase tak moc dojímat neměl.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak premiére Babiši pochlap se a udělej to také.

  OdpovědětSmazat
 6. A co bude s firmami pracujícími u nás a s Českými vlastníky, které platí daně právě v Dánsku ? Doufám, že ty snad taky dotovat nebudeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A sportovcům, platí třeba i v Monacu...

   Smazat
 7. To bude zase řev, že to je ohrožen a konec demokracie... Ale tenhle krok schvaluju taky. Sám jsme pouhý zaměstnanec a když vidím, jaká část mojí hrubé mzdy jde do eráru, nemám služební auto, nemám služební telefon, no nestěžuju si si, to ne, však ať to těm v daňových rájích platí nahradí třeba Bahamy, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:03 No jo, do teď se tito vyčůránkové smáli, jak se státem vydupali. Jo, jo kdo se směje naposledy ten se směje nejlép. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 8. Tisíc bodů Dánsku!
  Vládo ČR, nenechte se zahanbit, aukažte že mezi vámi vůbec nejsou podnikavci se svými firmami registrováni v daňových rájích, a vemte si mustr! Ukažte nám, že vám jde o naše, nikoliv jenom o vaše blaho, a že vám přijetí stejného rozhodnutí ani trošku nebude vadit, když vás přece z toho důvodu lidé volili, zaměstnávají, a platí vás!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dánsko je taky daňový poloráj, tak mu nemusíte tolik tleskat.

   Smazat
  2. 10:36
   K žádnému potlesku taky není důvod, když se stejného rozhodnutí nedopustí také naše vláda. V každém případě si Dánsko zaslouží za ten krok pochvalu stejně, jako třeba Maďarsko, nebo Polsko.

   Smazat
 9. Dříve se někteří OSVČ chlubili, že platí tolik daní, kolik se rozhodnou. Naproti tomu zaměstnanci platí tolik, kolik musejí. OSVČ tvořili základ voličů ODS. Pomoc OSVČ by měla vycházet z toho, kolik v minulosti zaplatili za daně. V demokracii by mělo platit, že nejprve by měli prodat drahé auto a nově postavený dům. To by bylo křiku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už je křiku! Vždyť i tady se objevuje jeden, kterýmu vadí všechno, co není podle jeho not. Hlavně mu vadí ti důchodci.

   Smazat
  2. 18:57 Ono se to dost změnilo a zpřísnilo, zlodějské časy za ODS jsou již pryč.

   Smazat
  3. Když se nám konečně podařilo že státu udělat trpajzlíka, tak teď se za něj asi všichni neschováme.

   Smazat
 10. Okamura:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamurovo-ultimatum-Babisi-chces-penize-Tak-temhle-seber-Krok-kterym-si-zneprateli-vlivne-hrace-621311

  OdpovědětSmazat
 11. Pomoc by měla být alikvotní k odváděným daním, adresná a ve třech pásmech: Podniky, živnostníci a zaměstnanci.

  OdpovědětSmazat
 12. Jo to naše vláda podpoří i ty co na ni pořádají manifestační hony (neziskkovky které mají už pomalu více peněz než vláda. Jo připosranost je údělem hnutí nehnutí. ANO ANO ANO. přívěsek ČSSD není třeba komentovat.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On vám to Míra s Fialou vysvětlí.

   Smazat
 13. Daňové ráje jsou podvodem trpěným zlodějskou EU. Je zajímavé, že zdivočelí úředníci EU komise kecají do všeho, ale tady drží basu. Proč asi. Když má někdo platbu daní v daň. ráji, tak by neměl mít v místě podnikání právo na bezplatné služby úřadů všech stupňů, platit daň silniční i na nepodnikatelská vozidla, plně platit služby policie, požárníků atd. Záložák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dyt sam predseda komise Juncker to podporoval (Luxleaks)...

   Smazat
 14. Za rok 2018 dle statistiky bylo cca 13500 firem a čs.
  vlatniky v daň. rájích. O některým subjektech je známo,že
  podporovaly jak ODS tak i ČSSD. To bude řevu, když
  tyto firmy od státu nedostanou nic.To sámé platí i u
  některých OSVČ i SRO, fuktury neplatily, ale na drahá
  auta (již bez pevných přepážek)s odpočtem DPH a dovolené v destinacích, kde se normální smrtelník nedostane.To není závist, ale pouhé konstatování.
  Spousta lidí v této době dělá spostu věcí navíc bez
  nároku na odměnu. Druzí jenom křičí státe dej, bez
  jakékov činnosti navíc.Lidé mějte se faj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsem to jednou připomínal.Po Majdanu 1989 přicházely statisíce rodin o přijmy.Kolik bylo zničených rodin, psychycky zlomených lidí a sebevražd se nikde neuvádí. Podle ODS a dalších "uvědomělých" politiků lidí méně shopných je jako sraček. Každý měl starovní čáru stejnou. Jenom "schopní" věděly co se bude činit. Zlodějina předbíhala právo. Kalvoda a spol psali zákony na míru novým "podnikatelům". Výsledek 30leté demokratůry bych jim dnes rozdělil 2 biliony dluhu! Krachy nevadí , pročistit ekonomiku je nanejvýš potřebné! Vláda se nadobro zbláznila a daňoví poplatníci-i pravnuci budou platit úroky cizím bankám. To už spěje k občanské neposlušnosti.....

   Smazat
  2. Tou českou občanskou neposlušností - anonyme 11.15 - myslíte -co? Že ještě víc lidí bude dřepět denně od rána do večera u počítače a plácat nesmysly jako hurá do boje a tak podobně? Skoro se to povede, protože údajně ještě nikdy tolik lidí nepožádalo o předčasný důchod, jako minulý a letošní rok. Už to tato diskuzně nejaktivnější část obyvatel vyhodnotila - dřepět u PC od rána do noci, plkat, a pravidelný důchod si vytahovat z kaslíku, beze strachu, že tam někdy nebude, že se přijde o práci a tak dále? Super! To nejlepší co v současné době může být. Jakápak "práce" - není nad to, dřepět doma, a burácet "do zbraně" to je dnes vysoce státotvorná činnost. A díky novinkovému bulváru z PC závisláků brzy budou duševní mrzáci - úžasné! Právě to je mediální zadání, to je cílený projekt - z co největšího množství lidí vytvořit závislé dementy bez vlastního uvažování a rozumu, vždyť se podívejte, co z lidí dělá jenom ta ubohá koronavirová mediální story - dokola - dokolečka - každý den - to by bylo aby lid z toho nezblbnul. A to zatím byla, je, i bude v ČR celá "občanská neposlušnost". Diskuzní nadávky, urážky, nenávist, kritika - chudáci pravnuci!

   Smazat
  3. Boj za Ameriku začíná: Trump by vyvolal zákon povstání, který povoluje národní gardu, vojenské akce uvnitř amerických hranic.
   https://beforeitsnews.com/alternative/2020/04/breaking-the-fight-for-america-begins-trump-to-invoke-insurrection-act-that-authorizes-national-guard-military-action-inside-u-s-borders-2-3 Čtvrtek 2. dubna 2020
   V Kanadě to už také vře. Sledujte jiná média.
   https://www.arfa.cz/kde-jsou-ty-obeti-covid-19-masove-protesty-napric-usa-podvedli-nas-prazdne-rakve-kostely-a-nemocnice-jaka-pandemie-bill-gates-musime-zacit-rychle-ockovat/

   Smazat
  4. Anonymní22. dubna 2020 14:08

   Koukám, že jste ještě nenavštívil žádného psychiatra. Jste patologicky zatížen nenávistí ke všemu, kromě sebe.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.