Reklama

středa 8. dubna 2020

Doba koronovirová a postkoronovirová aneb Nechť žije Babiš!

Pavel Letko
Pavel Letko
8. 4. 2020   E-republika
Není nutné, aby lidé žebrali na ulici, není nutné bezdomovectví, není nutná armáda nezaměstnaných, není nutné telefonovat našim rodičům a prarodičům, ať zemřou někde stranou bez pomoci.

Zaslechl jsem v práci, že v době pokoronavirové se bude propouštět a budou snižovat mzdy. Na tom by nebylo nic divného, jistě jste to také slyšeli, nebo alespoň tušíte, kam nás fanatičtí vyznavači Trickle-down economics povedou. Tedy nebylo by na tom nic divného, kdybych to nezaslechl v nemocnici, kde pracuji. Tam zvrácenost takového uvažování vyzněla ostřeji než v nedělních Otázkách Václava Moravce. Dnes tedy lékaře, sestry a další personál potřebujeme, zvedneme jim klidně i platy, abychom je posléze vyhodili na dlažbu jako nepotřebné kusy nábytku. A podobně v Holandsku ve stejném duchu prý telefonují starším lidem, aby nepřekáželi v nemocnicích a zemřeli raději dobrovolně doma a uvolnili místo mladším, kteří ještě budou moci po nějaký čas budovat náš úžasný systém.

Systém, kde je slušné a správné bohatým dávat a chudým brát. Nemocní musí platit nebo chcípnout doma, aby se mladí mohli zase brzo bavit, kulturně růst a hodně šopovat. Tak je to dobře, čím bohatší budou bohatší, tím více jim bude přepadávat z přeplněného stolu a zbude více pod jejich stolem na jejich kašpary, ba i na jejich psíky. Zastánci této teorie se bojí jak čert kříže i pouhé vize společnosti postavené na solidaritě, rovnosti a bratrství. K životu totiž potřebují především Úspěch (či spíše nadřazenost nad méně úspěšnými), Pokrok (tedy pokud možno co největší zasmradění planety) a zejména Svaté soukromé vlastnictví všeho. Čím více vlastnictví, tím více svobody. A čím více svobody, tím větší a okázalejší hrobka na Olšanech.

Z blaženého nebe bohatých tak shlížejí na peklo chudých. Chutnat jim však rozhodně nepřestává, jsou vybaveni odolnými žaludky. Pozřou všechno, nejraději by spolkli celou planetu a ani poté by je hlad a chuť neopustily. Leynová komisařka pláče pro skomírající byznys, ten prý musí být především zachován a k tomu jsou prostě nutné lidské oběti. „Cari italiani,“ pravila. To nic nestojí, to je zadarmo, ovšem skutečnou solidaritu od EU nečekejte. Ta se převtělila v pouhý nástroj nadnárodních korporací, kterým chodí naši křesťanští demokraté v čele se Zdechovským a Piráty žalovat na korporace české. V zájmu zahraničních korporací odrazovali od opatření proti šíření COVID-19 jak u nás v České republice, tak ve Velké Británii, USA a vůbec všude tam, kam oko byznys-dravce dohlédne. Nestydatě obviňují Čínu, která první stála před neznámým nepřítelem a zamlčují svou nečinnost, své selhání a čekání na Godota, který ovšem nepřišel.

Čas si krátí bouráním desítky let starých pomníků a pliváním na ty, kteří se pokouší jednat ve prospěch všech, nikoliv jen pro vyvolené promile obyvatel. Banda lumpů od ODS, TOP09 po Kalouskovu a knížecí juniorku zvanou Piráti otravuje nejen politický vzduch český, nýbrž snaží se smrdět „mezinárodně“ až do Ruska a Číny. Pomoc z těchto zemí pro Itálii, USA a další země bagatelizují poukazem na to, že je pouhou propagandou a za peníze. Nu, možná že je jejich lékař také léčí jen pro peníze a možná, že je dokonce voličem ČSSD, SPD nebo, nedej Bože, KSČM! Když jdou k zubaři nebo na operaci slepého střeva, také kádrují pohnutky lékařů a personálu celé nemocnice? Možná ano, zhlouplí jsou na to dost.

Smrtelný vir, jímž jsou napadeni, a který šíří a budou šířit do skonání světa, je nebezpečnější než COVID-19. Kvůli tomuto viru jsme přestali věřit na soudržnost, lidskou pospolitost, altruismus, solidaritu, nezištnost. Místo toho stavíme společnost na základech sobectví, ostrých loktech, bezuzdné spotřebě, užívání jedněch druhými, ponižování nejslabších – ti totiž mají padáka nikoliv zlatého, který dostávají paraziti největší, nýbrž padáka s pádem na hubu. Tak nám budou v době koronavirové a zejména postkoronavirové žvanit o tom, kterak je třeba dotovat (nadnárodní) kapitál a sedřít z kůže (český) lid. Chtěl bych jim vzkázat, že jistě existuje jiná cesta, a to nikoliv jen jedna nebo dvě, jak se snaží lumpové podsouvat, nýbrž cest je nepochybně mnoho, tak jako je mnoho lidských osudů, národů a mnohoznačnosti života v lidské pospolitosti. Jen bychom neměli ztratit ze zřetele cíl. Tím ovšem nemůže být prosperita nemnohých a chudoba všech. Cílem je naopak život lidský pro všechny. V našem případě život lidský pro občany České republiky.

Současný premiér Andrej Babiš zatím prokazuje, že je schopen položit základy české emancipace navzdory EU a mimo NATO s USA v čele. Naopak, díky němu a jeho týmu ukazujeme světu cestu. Navzdory všem, kteří se při vyslovení či napsání slova „Bureš“ chvějí v orgastickém opojení s „malou smrti“ mozkové činnosti. Nevěřme jim, není nutné, aby lidé žebrali na ulici, není nutné bezdomovectví, není nutná armáda nezaměstnaných, není nutné telefonovat našim rodičům a prarodičům, ať zemřou někde stranou bez pomoci. Naopak, práce je dost. S každým je třeba počítat. Hledejme jen jiné recepty než ty, které se za posledních 30 let neosvědčily. Stačí nastavit žebříček hodnot tak, aby profitovali všichni, a cesta, po které bezpečně půjdeme, se bude postupně odkrývat.


93 komentářů :

 1. Mám rád tyhle socialisty: "Leynová komisařka pláče pro skomírající byznys, ten prý musí být především zachován a k tomu jsou prostě nutné lidské oběti. Ale jak dostat ekonomiku nazpět, to neporadí. Krach by znamenal mnohem větší ztráty. A vsadím se, že "šopovat" chodí i autorova manželka, měl by se podívat do jejích skříní, do šuplíků a na poličky v koupelně.

  Mám jednoho kolegu, už postaršího, to je takový poctivý komunista a ten má také podobné názory. Hlavně takové, že by se mělo znárodňovat a konfiskovat majetek boháčů apod. a nejvíc nadává na konzumní život, na "šoping". Jeho žena má přitom celou skříň narvanou jen kožichy, něco podobného jsem ještě neviděl, a boty u nich v domě najdete úplně všude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolik mld. Kč ze svého mamonu jsou tito pánové ochotni obětovat na celkovou obnovu českého hospodářství?
   https://miliardari.forbes.cz/

   Vymazat
  2. 10:35, proč? Vždyť jsou tady daňoví poplatníci a jejich úspory v bankách.

   Vymazat
  3. Mám na Vás jednoduchou otázku : Odkud se berou penízena milionové platy fotbalistů a hokejistů?
   Podotýkám jen, že otázka není, kdo platí, ale odkud peníze čerpá!

   Vymazat
  4. 11:52
   černý humor je v této situaci totéž, co jízlivost.

   Vymazat
  5. 11:52 Tak jest. Mezi lidmi je z dob předrevoluční moc peněz a tak se z mnohých nemohou stát tolik potřební otroci-roboty, které je možné po opotřebení vyhodit a nahradit novými.
   Zkrát je málo lidských robotů a opotřebovaní se nevyhazují.

   Vymazat
  6. 6:00 jste skutečně tak hloupý, že existenci žen s plnou skříní kožichů (vy do skříní jiných vidíte a lezete?), chcete vyvrátit logiku diskutovaného článku? Uspokojí vás, pokud se vámi zmiňovaný komunista (jehož ženě lezete do skříní) nechá rozvést?

   Vymazat
  7. Tak mi připadá, že nás tu chce někdo promořit na příkaz. Prý když se nakazíme, získáme imunitu jako s chřipkou. To znamená, že když nás promořené chřipkou stále nutí se očkovat, tak je to podvod, když už máme tu promořenou imunitu.

   Vymazat
  8. Jak je vidět, promoření nepomohlo ani s nejhorší infekční nemocí - blbostí.

   Vymazat
  9. Tak mi připadá, že paní Lejno ví lejno

   Vymazat
  10. Skrine nacpane kozichy?Ale jdete,to se uz vubec davno nenosi.Leda tak v romanech Karla Čapka.

   Vymazat
 2. Mohu mít 1000 výhrad k vládě premiéra Babiše a prezidentovi, ale při sci-fi představě, že by na Hradě trůnoval Drahoš, nebo nedej bože, Fišer a místo Babiše, opozice v čele s arogantním panákem z Brna je jasné že by jsme z velikým předstihem trumfli Itálii i Špaňelsko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:15, nestrašte. Dal jsem si pro jistotu tři otčenáše a pět zdrávasů, abych se uklidnil a zažehnal démony.

   Vymazat
  2. Již máme komisi na postupnou prymulaci občanů.

   Vymazat
  3. Přes všechny současné úspěšné aktivity vlády nelze zapomenout na počátek jejich činnosti, lži, mlžení a neschopnost se k pochybením přiznat, nebo se dokonce za ně omluvit.
   Kde jsou bývalé sklady ochranných pomůcek, kdo je nechal zlikvidovat - jméno se úzkostlivě tají.
   Někdo musel dát pokyn a nebyla to jistě žádná "Rada starších", ale jeden člověk, který by měl mít odvahu nést zsa svá rozhodnutí odpovědnost.
   Tak jsme dříve totiž byli vychováni a k tomuto vedeni.
   Mnozí lidé v ČR jsou stejně tak ,nebo více, chytří, jako AB, ale premiéry se nikdy nestanou, neboť jim chybí dobře skrývaná bezohlednost a absence vlastní jedinečnosti.

   Vymazat
  4. Umíte si vůbec představit tu paniku, kdyby přiznali, že nemají skoro nic proti tomu viru? Ještě štěstí, že to takhle všechno dopadlo a do budoucna se už nebude skladovat jen 20 tisíc respirátorů atd., ve skladech SHR! Vy nevíte kdo nechal zlikvidovat sklady CO, to chce trochu pátrat a najdete to, ale to by se uplakané opozici moc nehodilo do krámu!

   Vymazat
  5. Ten "vir" má v podstatě v sobě každý. Asi jako chlamydie, které jsou příčinou všech druhů zánětů, od zánětu zubů, přes anginy, zápaly plic, záněty srdce a smrtelný zánět pohrudnice nebo pobřišnice. Dávno se ví o tom, že více než osmdesát procent naší populace je promořeno chlamydií - a neřeší se nic. Statisíce našich lidí mají cukrovku, přicházejí o nohy, přicházejí o ledviny, chodí na dialýzu, statisíce lidí trpí arytmií a hrozí jim zástava srdce prakticky kdykoliv, a neřeší se nic. Prostě někdy umřou - to je všechno.Akorát "virus" se rozpatlal do úplné apokalypsy, lidi jsou úplně zfanatizovaní, teď už všechny hlavy pomazané vidí, že to byla kravina, ale není z toho cesta ven. Teď už budou lidi hystericky ječet že "vychcípají" ať se vymyslí cokoliv. Jediné řešení - už navždy všude aby bylo zavřeno. Včetně nemocnic, lékařů, zubařů, pekáren, mlýnů, mlékáren, veškerá doprava a další - prostě všechno! Ne jenom jedno a druhé ne. Lidi si to vynucují, mají to mít. Nelze jedny profese poškozovat a druhé nechat fungovat - jak by to mohlo obstát? Když je virus, tak je virus, lidi šílí a basta fidli" Roušky na hubu po celý zbytek života - pak snad budou spokojeni? Kdo chce svobodně a normálně žít, musí z ČR vycestovat - ty zfanatizované strachem tady nechat s rouškami a umrtveným životem svému osudu. Lidi to tak chtějí.

   Vymazat
  6. Tak to jsem zvědavej, kam se vystěhujete. Napište to tady. Budu se chechtat. To "šílenství" totiž zasahuje celý svět. Nebude výjimka. A to, ať je o viru pravda jakákoliv.

   Vymazat
  7. Dobry tip pro vystehovani:New York.Touha vsech českych snobu je v techto dnech zvlaste přizniva.

   Vymazat
 3. Zajímavý článek. Jen bych rád věděl proč pan Letko tak vynáší "skvélého" pana Babiše. Na co sáhl to posral. Něco říká k snídani a během dne dvakrát až vícekrát změní názor. (asi podle piar, nebo vyšších pokynů). Jeho hnutí je orientováno od pirátů Top až po fašisty.
  Je to nakový supermarket- každý si může vybrat. A Babiš řídí nebo se pokouší řídit- od Jourové (škodí národu kde může po ubožáky kteří si myslí, že pár korun které jím přidá budou stačit zítra na bydlení, elektriku, plyn a potraviny. Zvláštní je u něho opravdu starost o tuto zemi. Místo, aby na svých pozemních pěstoval plodiny které žíví obyvatelstvo a hospodářské zvířectvo(tím nemíním to čemu se u nás obvykle říka voli ale přitom jsou to naprosto bezcharakterní také lidé. A zemědělství ničí tím, že je přeplácen výkup řepky oproti bramborám a jiným potravinám. Podporuje naprosto nesmyslné nákupy zbrojní techniky(zastaralé a bez záruk servisu). V té kruté době socialismu a spolupráce se SSSR naše letectvo i jiné zbraně nám byly prodány , ale servis jsme si na zákadě predaných plánů mohli ve svých závodech provádět sami. Dle mého názoru je to špatný premier průměrný obchodník a výborný manipulátor. Fuj, Fuj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se to kárá, to se to posuzuje a odsuzuje 8.28!! Vy kdybyste získal sežranej krám, plnej krys, plísně a shnilotiny, dělal byste - co? Babiš premiéruje prožrané, sežrané a vydrancované zemi, kde skřeti a lumpové za těch pětadvacet let, co mohli urvat, urvali, co nemohli, prodali, a ostatní zkurvili. Premiéruje zničenýmu zdravotnictví i školství, náš stát nemá vodu, energie, v každým městě je spousta rozvalin z památek a baráků, který byly "zprivatizovaný" a "majitel" na na kašle, zem plnou zločinců, socek,feťáků, a tisíce bezdomovců,zem, kde se vůbec nectí autority, kde staří dědkové a báby u počítačů sprostě nadávají prezidentovi, a na všechny a na všechno, a šíří nenávist. Tak tuhle společnost má Babiš napravit stylem nemožné hned a zázraky do tří dnů? Trochu soudnosti by vám do té hysterické nenávisti neškodilo.

   Vymazat
  2. 8:28 Jo Vy by jste byl nejlepší. Jenom Vás neznáme a tak nám nezbývá nic jiného než trpět. Pan Letko napsal výborně a ti co stále jenom nadávají na Babiše jsou ti připosraní zdegenerovaný paraziti. Já jsem volič SPD. Babiš dělá samozřejmě především ve svůj prospěch /kdo ne/ ale je si vědom že moderní otroky musí nakrmit a zabavit. To zdegenerovaný a zvrhlý paraziti nejsou schopni pochopit. V dalších volbách dostane víc jak 50%. Prapra děda.

   Vymazat
  3. Ta žluč na Babiše je až příliš fialová. Souhlasím s tím, že kolem něj je pár jourů zasluhujících nakopat. Zvládání koronaviru je však výrazně lepší, než v řadě západních zemí a na tom má jistě zásluhu. Pohled na zemědělství přes řepku je také jen kavárenský. To spíš ten váš trh, který zdevastoval soběstačnost a poškozuje krajinu.

   Vymazat
  4. Tedy já pana Babiše nevynáším ale když ho srovnám se Sobotkou nebo Nečasem. Ano, něco říká k sídani a u oběda mění názor. Nikdo z nás se s takovou epidemií nikdy nesetkal, ani Babiš ne. Mění názor, podle toho co koronavirus právě dělá a jak sechová. Ten určuje stav věci. Je přiblblé od opozice stanovit nějaký plán v boji s touto nemocí, když ještě nevíme co může udělat a stejně by se ten plán musel operativně měnit. To můžeme udělat třeba u šíření sifilisu, ten známe a jsou proti němu ověřené metody(prostě nešukat a úspěch zaručen). Babiše nemám v lásce, ale když se podívám jak to je u nás a jinde ve světě tak jemu i vládě děkuju. A kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. M.R.

   Vymazat
  5. 11:33 ....435000 - Třeba je to právě to "pro někoho" správné číslo.

   Vymazat
  6. 12:53, a to jste ještě netestoval fakticky svévolné rozhodnutí nového premiéra Slovenska, trnavského poloblázna Igora Matoviče. Navzdory všem připomínkám a varováním zavedl v podstatě stanné právo na pohyb osob. Na internetu je hromada videí, jak to dopadlo. A už ten srab couvá, když vidí ten zmatek a negativní odezvu. Jak je jeho zvykem, vinu hodil na policajty a ještě z nich udělal idioty.

   Vymazat
  7. Raději si Vy všichni kteří ho nemáte rádi, ale souhlasíte s jeho postupy nalejte studenou vodu na hlavu. Jsem volič SPD a Babiš je normální hajzl stejně jako byl Havel, stejně jako byl světově unávaný Klaus který nás přivedl až k Babišovi. Nakonec je to můj názor a vy až poberete rozum tak na to příjdete taky. Zatím nic tak skvělého neprovedl. Migranti tady jsou a de facto nikdo mimo zkorumpovaných soc. demáků, které jsem kdysi volil, s ním do vlády nechce. Ale jeho strana je prolezlá všemi, kteří už putovali od čerta k ďáblu. Je to taková sešlost přeběhlíků.

   Vymazat
  8. Ale že tyhle diletanty volilo 70% voličů si už nepamatujete, co?

   Vymazat
  9. A není pro vás "dábel" prakticky každý anonyme 15.25? Obstál by před vámi někdo? Kdo? Nějaký duch? Obstojíte sám před sebou - nebo jste psychicky nemocný a nelze vám vyhovět. Paranoik. Měl byste uvažovat o léčbě.

   Vymazat
  10. 15.25 ty nejsi SPD. Za to se jen schováváš. Já osobně bych tipoval TOP nebo STaN. No jdu si nalejt sudenou vodu na hlavu a jdu někam pobírat rozum. Kam cho chodíš pobírat ty?

   Vymazat
  11. Bohužel. A ani mi není líto, jak dopadnou. Protože každá blbost něco stojí. A to je je lepší než kalousek a jeho banda, Filipa,Hamáčka a ostatní naprosté politické nuly o těch ani nenovořím. Nejsem v žádné straně ani jsem nikdy nebyl, ale po hadáku by nuly se snad kvadraticky množí.
   Václav

   Vymazat
  12. Ach jo, sluníčko vykouklo a bohužel vydalo zapomenuté "Sluníčkáře".
   Stejně jako nemám v oblibě Zemana, tak on je jedním z mála našich skutečných Politiků a jsem rád, že jsem volil "tohle zlo". Stejnou volbou je Babiš a jeho současná koalice. A myslím si, že bychom byli bez této vlády na "úrovni" někde mezi Itálií a Německem. A jen díky jejich rozhodnutím si mohli pomoci "sami" i naši lidi. Kdybychom začali nosit roušky, byť povětšinou velmi jednoduché, ale jak se ukázalo účinné, podle doporučení Světové zdravotnické organizace, či EU, či "našich partnerů" Německa a USA, či ... byli bychom - merde.
   Inu, zdá se že mnoha už otrnulo. Mno, já nevím. Hodně zdraví.

   Vymazat
  13. Jako nevolič ANO a nesympatizant paní Jourové, mám celkem chladný funkční vztah k panu premierovi. Přesto 8:28 a jeho "Fuj, Fuj" je slušně řečeno dětsky naivní. Beru premiéra jako jedinou možnost z možných. Ano pěstuje na polích řepku, je to ohraná melodie, jen nikdo neuvádí že jde jen o 6% a že je to pořád lepší než pole zabetonovaná ve prospěch skladišt. Má impérium, to už u nás není trestné, na druhé straně,na rozdíl od některých našich stejných miliardářů se daní v naší zemi. Mám na něj taky kriticky názor, hlavně na jeho nedůrazný postoj k EU, který nemá původ v "oblibě" paní Jourové. Jako plus beru řešení problémů s migranty. Není všemocný a kličkuje mezi tlaky koalice, opozice, z venku organizovaného tlaku neziskovek a kdoví co se mu vaří v jeho straně. Mezinárodní politika je přímo neřiditelná, vždyť od starostů přes Ministerstvo zahraničí po prezidenta si každý dělá co chce. Nakonec do toho vpadne nečekaná celosvětová krize koroviru. Tak do takového guláše by měla vést stát silná osobnost. Nevím jaký máte názor, ale pan Drahoš, ani Fiala by to nezvládli. Dokud se nenajde lepší, tak buďme rádi za Babiše. Těch co si sami myslí, že na to mají a tisknou plakáty "Babiši demisi", je hodně, ale nemají na to. Možná má Babiš šanci a sám se něčemu za pochodu naučí. Uvidíme.

   Vymazat
  14. 15:25 Jste-li opravdu člen, nebo sympatizant Tomia, tak mu děláte ostudu. Váš postoj reprezentuje hnědé košile a násilí, což je na míle vzdáleno od politiky SPD. Nebo jste placenÿ provokatér bez budoucnosti, pak vám poradím dnes před Velkonicemi, si kupte Jidáše.

   Vymazat
  15. BABIš leží v žaludku těm, co sami nikdy nic kloudného nevykonali, měli ambice, zejména se exhibovat, ale ne nadání. A tak své mindráky si léčí na těch úspěšnějších. U Babiše si můžete klást jedinou otázku: Proč šel sám za sebe do politiky a proč, ač oligarcha dělá sociální politiku? Všichni oligarchové řídí naši politiku a nemalou část i zde diskutujících přes své poskoky a za jejich úplatu. Ti vůči Babišovi nevraživí nemluví za sebe, ale za své pány. Proč nejedná tak Babiš, byl by v klídku ve své vile na Floridě či jinde a zde nějaká marškumpačka Kalousků by konala podle jeho instrukcí. Honit se, nechat si nadávat od mentálních blbů a retardů, má to zapotřebí? A jistě se nabízí pluky blbců, co budou troubit do Světa o jeho geniu. Že by byl skrblík a nechtěl vyhazovat peníze na korumpováním blbů, jako to dělají ostatní miliardáři. A vidíte že to funguje i na stránkách NR. Opopolitici by neměli možnost vyrábět kecy o Čapím hnízdě, o střetu zájmů, dělat ze sebe špinavé konfidenty, udavače, slouhy eunacismu. Tak to tedy mi chybí k vysvětlení, proč ten Babiš šel za sebe do politiky, když to vše mohl řídit z pohodlí domova - a na těchto stánkách by byly jen chvalozpěvy. Takto podplacení poskoci Krejčíři, Janoušky, Rittigy, Bakaly, Koženými nemohou jinak, než rozvracet stát, společnost a přes negování Babiše by to mělo jít. Ale nejde. Nevím proč, ale prostě najatí kritici Babiše jsou tak debilní, že mu dělají body a preference jeho strany stoupají. Oligarchové tahající za špagáty svých loutek by měly vyměnit svůj kompars. Nefunguje, jak káží a výsledky jsou prabídné, pomalu se scvrkávají na retrogardu pražské kavárny.

   Vymazat
 4. Prymula a promořování. Koukám na různé statistiky. Podle mne je jediný relevantní údaj počet uzdravených na počet mrtvých.
  A to je děsivé číslo!!! V globálním měřítku jde o 3 ku 1! To znamená, že každý třetí nakažený zemře. Uplynulo už dost času, aby tento údaj byl vypovídající.
  V Itálii to je neuvěřitelných 1,4 ku 1!!! Některé země mají dokonce zápornou bilanci.
  Podle mne se musí vycházet z tohoto údaje a pokud by se přistoupilo k promořování a zrušení ochranných opatření, znamenalo by to naprostou katastrofu.
  Já si myslím, že lidstvo si ještě plně neuvědomuje, proti čemu stojí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty počty myslíte vážně anebo to je vtip? Jeden dneska už neví...

   Vymazat
  2. Souhlas.
   http://svobodnenoviny.eu/do-jiste-doby-jsem-si-vas-vazil-pane-prymulo-dnes-bych-vas-vsak-nejradeji-pretahl-holi-po-zadech/
   Děsivé je uvažování stoupenců promořování.

   Vymazat
  3. V celosvětovém měřítku je k dnešnímu dni 301 tisíc uzdravených a 82 tisíc mrtvých. To jest 3,6 ku 1.
   V ČR je to mnohem horší, dnes 181 vyléčených a 91 mrtvých. Bilance přesně dva ku jedné.
   I kdybychom vzali nejoptimističtější data z Číny, kde pandemie skončila, kde je to 23 ku jedné, tak při celoplošném promoření České republiky by zemřelo 435 tisíc lidí.

   https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

   https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

   Vymazat
  4. Vidím, že já,starej dědoušek, nemám u schvalovacího komanda šanci napsat upřímnej příspěvek, že nám, starým dědouškům, je srdečně fuk nějaký promořování - stejně nevylejzáme z bytu, jenom dřepíme u počítačů. Moji kámoši taky dřepí - a jestli umřu, tak to bude na zápal plic z nedostatku pohybu na čerstvým vzduchu. Pan Prymula má naprostou pravdu. Žít se má normálně, a všechno nechat na osudu. Do čehokoliv začnou lidi strkat drápy, všechno je potom na hovno. Asi před 14 dny se řvalo Prymulá na hrád, a dnes se zase vříská že je zločinec. Asi ten virus rozežírá mozky. A teď jsem jenom zvědavej, jestli se diskutování povoluje i starým seniorům - stát nás chrání, schvalovací komando nás neuznává.Všelicos -různé odkazy na jiné weby tam a tam a tu a tu - všechno se může, jenom starej dědek napsat pravdu nemůže. To by se taky mělo řešit - buď zrušit možnost diskutování jako takový, nebo nechat lidi diskutovat bez toho schvalovacího ponižování.

   Vymazat
  5. Aspoň ani vy nemáte možnost nadávat a ani nikdo vám, sprostě. Podle mne ty diskuse až na "samozřejmé proliberální" příspěvky hodně získaly. Ostatně,proč nediskutujete tam, kde to nikdo neschvaluje? Že tohle byl jeden z posledních webů? Kdo asi tak zničil tohle prakticky všude ... A na věku nezáleží. Mladý b.b má prakticky stoprocentní jistotu, že jím zůstane navěky věků. Pokud vím, ani jednou jsem tu nevyplňoval žádnou kolonku - věk.

   Vymazat
  6. Taky to sleduji jako vy, absolutní hodnoty jsou nanic skutečnost je krutější, ale vzájemné relace řeknou víc. Podle mě je na tom dost špatně Britanie

   Vymazat
 5. "Současný premiér Andrej Babiš zatím prokazuje, že je schopen položit základy české emancipace navzdory EU a mimo NATO s USA v čele. "

  Co k tomu dodat ? Věř a víra tvá je tvým placebem...
  ... až do chvíle než Andrej Babiš opět provede jeden ze svých proslulých "veletočů".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:20
   Víte, mě je jedno, zda byl v seznamu STB. Pravděpodobně ano, protože pracoval v zahraničů. To ale neznamená, že udával. Kdyby ano jeho spis by byl dávno už za prvního minstra vnitra po hadráku skartován (nebo spálen) jako mnoho dalších. Ale ja asi naprostou ralitou, aby jako premier (dle mého názoru "suveréní vlády") byl přijímán v sídle CIA. V bílé chatrči byl přijat jen aby pokorně potvrdil dodávku US válečného šrotu. značně předraženého nakonec víme jak nám pomohli amíci v Tatrovce AERU Vodochody.
   Václav

   Václav

   Vymazat
  2. ..... jeden ze svých proslulých "veletočů".
   Jako např. zakázat někomu výrobu dezinfekce a zdarma ji rozdávat a vzápětí na to ji v jedné ze svých firem vyrábět a prodávat?

   Vymazat
  3. 15:50 Taky jsem viděl Reportéry, a je to chyba. Na druhé straně VŠ to neodradilo a sama dezinfekci rozdala zdarma potřebným. Navíc, za tento případ nemůže premiér, ale křížová komise s Hamáčkem. Doufám, že takové kiksy už nebudou opakovat.😷

   Vymazat
 6. Na seznamu píše šmucler že zkouší levnější léčbu a na některé nezbude to znamená na nás. Západ liberalismem zdegeneroval přejí smrt starým opovrhují konzervativními hodnotami které tu byly staletí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:34
   To je ten klaun který mněl pořad v TV Nova za Železného?

   Vymazat
  2. 15:39 Jo to je ten zubař v tom krizovém týmu to vypadá že si tam dal sraz milion úchylek. No hamáček ukázal s kým táhne za provaz.

   Vymazat
 7. Moc hezky a pravdivě. Jen si nejsem jistý, že pan premiér je
  ten pravý, který by měl vyvést tuto zem k "Novým zítřkům".
  Zatím. V této koronadobě si vede dobře!
  Nevíte někdo co je s Terezou Spencerovou?
  Volíme SPD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tereza předevčírem v noci zemřela

   Vymazat
 8. Za Terezou Spencerovou: Nebýt ovce a radovat se ze života. Díky, Terezo:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Za-Terezou-Spencerovou-Nebyt-ovce-a-radovat-se-ze-zivota-Diky-Terezo-619839

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda výborné novinářky. Čest její památce.

   Vymazat
  2. Ať dneska udělá kdokoliv, cokoli, myslím tím ty, kteří se v dobré víře zoufale snaží virus zastavit, vždycky se na jednoho poctivého najde x kreténů, kteří po bitvě budou generálem a vlastně už i v průběhu bitvy.
   Oni vědí totiž vše líp, ale jelikož jinak nic nedělají a nic neumí jenom žvanit, nemohou nic zkazit. Otázka je zda by tací kazišuci neměli být bráni k zodpovědnosti, kazí totiž náladu a klidu nepřidají nikomu. Asi začali suplovat chemtrails v otravování ovzduší. Stejně nejde o nic jiného než o hru globalistů, mocností a tajných služeb. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
 9. Ten poslední odstavec na mě působí dojmem, že se Babiš rozhodl tu vybudovat socialismus s jeho tváří. No nic, někteří miliardáři prý bývají podivíni. Každopádně pod Fialou, nebo nějakým tím bukanýrem by se nám vedlo podstatě hůř.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidím, že opět je jenom Babiš udělal-neudělal, měl- neměl, takový-makový, řekl-neřekl...Jenom kecy. Díky za něj. Jinak ti, co ho dokola kritizují jsou salonní kecalové, nic nedokázali umí jenom rozeštvávat, kritizovat, žalovat a výsledky jejich vládnutí jsme bohužel viděli.

   Vymazat
  2. Přiznám se, že představa Kalouska nebo Němcové ve vládě v tuto chvíli, mi vyvolává kopřivku.

   Vymazat
  3. V krizi se poznají osobnosti. Pan Novotný se nyní cítí, jako inteligent. No srouvnává se se svým předsedou ODS, který je ověnčen řadou titulů a přitom je to pitomec jako starosta Řiťorií. A takových expertů na zahraniční politiku a historii má ta naše matička plný pytel.

   Vymazat
  4. Se dalo čekat, že jakmile "virus" poleví ve své všeničivé síle, začnou na diskuzích sprosté nadávky na Babiše. Jo a taky na prezidenta. Ale víc na Babiše. Půl roku před útokem virusa byly diskuze ( zejména novinky) každý den plné sprostých nadávek a urážek Babiše. Od ledna kdy zasyčel "virus" nahradili mediální štvanici na Babiše mrtví v Itálii, Číně? Španělsku, USA, - kde ještě? Už si nepamatuji, ale samí mrtví všude. Každý den! Je podezřelé, že už asi tak tři dny mají světoví mrtví mediální dovolenou, začíná se brebtat o "promořování" ( do teď nikdo nevěděl co to je) a pomalu a zvolna zase diskuzní štvanice na Babiše. Tomuto štvavému a nenávistnému viru by pomohlo, kdyby všem občanům nad pětašedesát v rámci ochrany samozřejmě bylo přerušeno internetové spojení. Nastal by ráj. Nikde žádné nadávky, žádné urážky, žádná štvanice, žádná nenávist,a všem by klesl tlak na přijatelnou úroveň. Společnost by ozdravěla.

   Vymazat
  5. 17:49 Jste těžce zmaten, důchodce si Babiš "koupil" neustálým zvyšováním důchodů,alespoň to tvrdí většina vašich vrstevníků. Důchodci jsou s ním nejspíš spokojeni, proto neustále vede ve volebních průzkumech. Takže pokud chcete někomu odpojovat internet, tak začněte u sebe. Dobrou.

   Vymazat
  6. Citát:

   Tomuto štvavému a nenávistnému viru by pomohlo, kdyby všem občanům nad pětašedesát v rámci ochrany samozřejmě bylo přerušeno internetové spojení

   Tak si projděte evidentně "mladická" fóra a nejen u nás. Že vy jste ten chytrej "inteligent"?

   Vymazat
  7. Pitomečkové, kdyby nebylo předchozí generace, tak vy nemáte internet. Jsem čerstvý důchodce, který instaloval pradedečka zdejšího internetu, krabičku k telefonu (pískajicí modulek). Nějaký vtipný softvérák instaloval kamerku do čapího hnízda, většinu klientů to gaudium potěšilo. My jsme se nevytahovali na starší kolegy od sálových počítačů. Možná jsme o mladých aktivních chytrulínech, svazácich, slyšeli dost. O tom, jak po 48ém roce vyháněli profesory ze škol. Asi mají následníky, asi nás zase čeká kádrování a "mladí vpřed, kupředu levá, zpátky ni krok". Začíná to nenávistí k dědečkům. Přeji vám mladej radostné stáří.

   Vymazat
 10. Ačkoliv to není v článku uvedeno, mám dojem, že autorovi se nelíbí liberalismus. Ta neviditelná ruka trhu, kterou u nás tak popularizoval V.K. I když ani on není úplně konzistentní, když se mu v současnosti nelíbí, rukou trhu organizovaná migrace.
  Nešvary uváděné v článku, totiž vyžadují pro liberalismus nepřijatelnou věc, zásah státu. Tedy nějakou aktivní pronárodní politiku, nikoliv jenom sledování, co se silní ovladači ruky trhu, rozhodnou řešit, co se jim vyplatí. Je třeba řešit i věci, které se „nevyplatí“ a to nelze od nich očekávat. Od toho tu vždy byl stát, který pro krytí nákladů na řešení nutných záležitostí, které se „nevyplatí“, vybíral daně. A k tomu je nutno se vrátit. Nenechávat nejvýdělečnější korporace nezdaněné a potřeby státu neflastrovat dalším a dalším zadlužováním. To můžou dělat liberalisté, jakým byl náš nejlepší ekonom planety, který zadlužil stát 200Mld, anebo současný premiér, který podobným způsobem vede i svou firmu, závislou na dotacích.
  Netřeba pochybovat, že tento přístup vede k děsnému krachu, anebo postupnému zbídačování obyvatelstva. Proto je pro občany tento liberalismus nepřijatelný. Nic nepadá z nebe, za vším stojí něčí práce. Náš národ je pracovitý, ale liberální politici umožňují, aby efekty z naší práce končily v zahraničí a aby tisíce práceschopných občanů, brali almužny za nečinnost. A politici se předhánějí, jaké vyžebrají dotace z EU. To rozkládá náš stát, to je třeba změnit. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.K. zřejmě nechápete, že pokud má kterákoli firma obstát v konkurenci, nemůže nevyužívat všech těch možností, které ke svému prospěchu využívají ostatní firmy. Mohl byste vědět, že firma dosahující po nějaký čas nižší, než průměrný zisk, tak bankrotuje nebo, pokud za to stojí, je pohlcena. Píšu Vám to proto, abyste pochopil, že není to Babišem, ale systémem, který jsme si "vycinkali klíči". Ač ...

   Vymazat
  2. 16:21 tak to s tím systémem máte pravdu. Pokud za starých časů, ještě před sametovým pšoukem, došlo k nějakému průšvihu, nejčastěji povodně, nastoupila armáda a podle možností vydatně pomáhala. Dnes armáda na lidi kašle, kupuje se od Ušáků předražený šrot a armáda vychcánků přemýšlí o tom jak se na koronakrizi napakovat a lidi, nebo stát co nejvíce odrbat. Po 30ti letech docela smutné zjištění pro zpovykované dutohlavé klíčohrkáče. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  3. 16:21 tak to s tím systémem máte pravdu. Pokud za starých časů, ještě před sametovým pšoukem, došlo k nějakému průšvihu, nejčastěji povodně, nastoupila armáda a podle možností vydatně pomáhala. Dnes armáda na lidi kašle, kupuje se od Ušáků předražený šrot a armáda vychcánků přemýšlí o tom jak se na koronakrizi napakovat a lidi, nebo stát co nejvíce odrbat. Po 30ti letech docela smutné zjištění pro zpovykované dutohlavé klíčohrkáče. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  4. Ekonomická krize tu dozrávala po světě v podstatě od té poslední, protože ta nebyla vyřešena, jen "přeplacena". To je celý základ. Konec konců jak lépe objasnit lidem nalévání zelených papírků do "ekonomiky", než ochranou něčeho lidského? Krize by vypukla naplno dnes nebo zítra i bez koronaviru tak jako tak. A žádné "správné" chování jakékoliv firmy by ji nepomohlo a nepomůže, když nebude nikdo MOCI kupovat její služby a produkty. Firma může přežít určité krizové období jedině tehdy, když si vytváří "nouzové fondy". Jenže dnes se všude po světě děje něco jiného. Velké, převážně akciové firmy podniky rozdávají své i pofidérní zisky ve podobě dividend "za každou možnou cenu". No a malé firmy a firmičky převážně zase žijí prakticky jako většina lidí od výplaty k výplatě, protože zisk si "stahuje" pro vlastní potřebu majitel. Nic proti zisku "do vlastní" kapsy, ale pokud nemyslíte na "zadní kolečka" svoje i firmy ... Už ani nevím jak je to dlouho, ale můj soused před několika lety jel na návštěvu ke své široké rodině do rodného kraje a kromě jiného přišla nějak řeč i na výši důchodu (soused a jeho vrstevníci už nejsou zkrátka nejmladší) a on jim jako účetní spočítal důchody co budou dostávat jako (povětšinou jimi byli) malí soukromníci, OSVČ atd. ... stav výší důchodů takto vyjádřených na základě jejich dosud "vkládaných" prostředků prý byl velmi tristní na minimální výši a tak jim také ukázal, kolik si tak mají od té chvíle dávat na důchodové zajištění, aby nezůstali na minimální hodnotě důchodu a přiblížili se alespoň "průměru". Zaměstnanec, pokud zase v rámci "úspor podnikatele" nepracuje na černo a na ruku, si musí svoje důchodové pojištění oplatit ať chce nebo nechce.
   Zásadním prvkem, který umožňuje nereálnou "ekonomickou funkci" světového pořádku je akcie.

   Ukažte mi jednu jedinou ekonomickou teorii (a že těch cen za ekonomii Nobelovci rozdali hodně), která by v kapitalismu skutečně dlouhodobě fungovala, kromě - co nejvyšší zisk za jakýchkoli podmínek!

   Vymazat
  5. Anonymní8. dubna 2020 16:21
   „.. abyste pochopil, že není to Babišem, ale systémem, který jsme si "vycinkali klíči".“

   Zřejmě mi chcete naznačit, že když všichni berou dotace, tak je Babiš musí brát také, aby přežil. To asi tak je. Mě se nelíbí právě tento systém, založený na dotacích od EU. Národní státy si nemůžou směrovat ekonomiku své země, např. dotacemi, neboť by to bylo neliberální, ale EU může dotacemi deformovat liberálního boha – trh.
   Takže, pod zaklínadlem liberalismu, je likvidována ekonomika středoevropských a východoevropských států, západními koloniálními velmocemi. Tento systém si nikdo nevycinkal, ten nám byl postupně vytvářen. I když už úvodní klausova šoková terapie naznačila, že zájmy občanů nebudou určující linií. Proto nejde jenom o vymanění se z macešské EU, ale také o navrácení státu jeho řídící funkce, tj. odstranění toho falešného liberalismu. P.K.

   Vymazat
 11. Rakousko odmítlo kvóty na migranty a podpořilo Maďarsko, Česko a přísnou azylovou politiku Polska:

  http://svobodnenoviny.eu/rakousko-odmitlo-kvoty-na-migranty-a-podporilo-madarsko-cesko-a-prisnou-azylovou-politiku-polska/

  Polský europoslanec: Rozsudek evropského soudu o migračních kvótách je „směšný a ubohý“

  http://svobodnenoviny.eu/polsky-europoslanec-rozsudek-evropskeho-soudu-o-migracnich-kvotach-je-smesny-a-ubohy/

  Italové povstávají proti globalizmu a žádají, aby Itálie EU opustila a znovu se stala suverénním národem:

  http://svobodnenoviny.eu/italove-povstavaji-proti-globalizmu-a-zadaji-aby-italie-eu-opustila-a-znovu-se-stala-suverennim-narodem/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvláštní je, když se něčemu říká evropský soud a řídí to většinou evropané s afro-asijskými rysy, je to zvláštní.

   Vymazat
  2. 10:49
   Že by se bohové na Bruselském Olympu rozhněvali ? Pak nás možná čeká vyhnání z ráje. To asi neva, jsme ateisti.

   Vymazat
 12. Ekonomiku ničí coronavirus a ne vláda! Pokud si někdo myslí, že by se bez restriktivních opatření limitující šíření viru ekonomika nepropadla, tak trpí rozumovou nedostatečností. Názorné příklady vidíme kolem v Evropě i ve světě.

  OdpovědětVymazat
 13. https://www.pokec24.cz/nezarazene/tak-uz-to-zacalo-fed-pujci-usa-rovne-2-biliony-dolaru-na-oziveni-americke-ekonomiky-kvuli-virove-krizi/

  “Představte si, že máte světovou ekonomiku, která je před krachem. Co uděláte? Radikální změnu. Jak jí dosáhnete? Kontrolovanou panikou, jejíž hybnou silou je strach. Už máte řešení, tak vytvoříte problém. Jsme součástí monstrózního podvodu, jehož cílem je totální změna systému,” říká David Icke, autor mnoha knih na téma globalistické moci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ale to máte smůlu anonyme 14.46. Máte sice pravdu, ale zfanatizovanci to prostě nechtějí slyšet. Oni chtějí svůj koronavirus a svoje roušky na hubě stůj co stůj! Zamilovali se do virusu, a co bude eventuelně potom, mají teď na háku - pak budou čumět. Asi jako v listopadu 1989 - to bylo řvaní! Všichni byli zamilovaní do nadcházející svobody a demokracie - pak začali čumět. Většina lidí se nepoučí nikdy. Nechají se opít rohlíkem, no a hlavy pomazané to ví moc dobře. Musí ten rohlík vypadat čerstvě a voňavě.

   Vymazat
  2. Já už ničemu nerozumím a to jsem z oboru. Mnozí zde píší, jako by pandemie CV byla výmysl. Laici nechápou termín, jako je promoření obyvatel nějakou infekcí, zmatenost občanů je patrná v tom, že pojem vyléčený neznamená u nás že překonal nemoc, ale že je neinfekční pro druhé. To lidé trpící angínami nejsou nikdy vyléčení, protože se strepto beta dají u nich vždy z mandlí vypěstovat a dokonce dědečci a babičky, které angínami vůbec netrpí a máme je za zdravé jsou nejčastěji nosiči uvedené bakterie pro svá vnoučata. Lidé, snažte se objevit zbytky svého rozumu!

   Vymazat
 14. http://svobodnenoviny.eu/belgie-zlikvidovala-miliony-rousek-aby-vytvorila-prostor-pro-migranty/

  OdpovědětVymazat
 15. V Německu za úterý přibylo 4 003 pacientů s nemocí covid-19, 254 lidí jí podlehlo. Španělsko eviduje za posledních 24 hodin dalších 757 obětí, počet nově zemřelých tak vzrostl už druhý den po sobě.

  Wir schaffen das!
  Großdeutsches Reich
  zdraví vás
  Adolf Hitler
  Benito Amilcare Andrea Mussolini
  Francisco Franco
  a jejich evropská korona.

  OdpovědětVymazat
 16. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3200-vaclav-klaus-trikolora-predkladam-bod-jednostranne-vypovezeni-lisabonske-smlouvy-ceskou-republikou

  OdpovědětVymazat
 17. no je to tak, alebo 100 000 chorých, alebo odstavenie výroby - je to rovnaké,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale nebude to tak úplně stejné anonyme 16.07 - protože těch sto tisíc, co vyletí na chodník, ti jenom umřou hlady a to současné virusové zfanatizovance vůbec, ale vůbec nezajímá. Hlavně že budou mít na posledním tažení roušku na obličeji.

   Vymazat
 18. https://www.arfa.cz/bill-gates-bez-ockovani-proti-covid-19-nikdo-nesmi-za-hranice-ani-sehnat-praci-a-bude-hur-mikrocipy-pod-kuzi-prukaz-digitalni-imunity-vitejte-v-novem-svete/#.Xo3naOoza70

  OdpovědětVymazat
 19. Nejak jste na muj prispevek zapomneli. Ji mm

  OdpovědětVymazat
 20. Jako obvykle zasedání parlamentu - tedy těch loutek, které takhle pokračují rozumbradově se svoji kritikou všeho, co se V Česku děje, jenže ti šprýmaři nemají na paní Schüllerovou. Tedy ta předčí určitš všechny předchozí ministry financí, jednak je znalá, jednak je inteligentní, vzdělaná a z debatujících kalousů si dělá trhací kalendář. Na Kalousovi je vidět, že je chemik, nejspíše byl anoarganik, takže mimo Mendělejevovu tabulku nezná nic. Je to trapné, když ten, který se podílel na vytunelování státu po r. 1989 do poslední mrtě, nyní má nápady, jak zachránit miliardáře před chudobou ! Pane Bože, zbav nás idiotů v této těžké době, poškozující stát a občany!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kalousek a chemik? Že se nestydíte. To je určitě pomluva, jeho chování není určitě ovlivněno nějakými znalostmi.

   Vymazat
 21. Pozor - prosíme - nešířit paniku v některých zbabělých kruzích!
  Jak nepřímo vyplývá ze slov Sergeje Šojgu (Ruský ministr obrany Sergej Šojgu požádal o trestní stíhání zahraničních úředníků, kteří jsou zodpovědní za demontáž památek sovětských občanů.), soudní tribunál V Moskvě zřejmě požádá ruské tajné služby o přivedení k odpovědnosti "naše" viníky akce poblíž Kulaťáku na Praze 6. Soud se má konat za jejich přímé fyzické přítomnosti.
  Otázka je jen jedna: Kterou oblast v Rusku ještě kromě Moskvy "našinci" navštíví??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko už hodně dávno nemá v Česku a potažmo v Praze vůbec žádné páky. Právě naopak, velice rychle může přijít i o to málo, čím se zde ještě zaobírá. Může dokonce přijít i majetek, například o budovy velvyslanectví, a hodně krušné chvilky mohou nastat Rusům zde žijícím. Z hlediska významnosti je Rusko mnohem méně důležitou zemí pro ČR než třeba Egypt, Turecko, Argentina, Mexiko, Vietnam, JAR a další státy. Když jsem se před půlrokem díval na ekonomický obrat, kulturní vliv a investiční atraktivitu, Rusko je pro nás zhruba na úrovni Bolívie nebo Pákistánu. Tím se nesnažím Rusko nějak urážet, ale tohle je holý fakt. Od Ruska jsme se definitivně odpoutali po roce 2009, po krizi ekonomické a plynové, kdy jsme definitivně diverzifikovali zdroje uhlovodíků, podobně jako Slovensko. Takže dnes sice něco málo nakupujeme, ale v případě nouze můžeme plnohodnotně přejít na Západní dodávky. A s Ruskem je tento ekonomický vztah jediný, který s nimi máme, zatímco třeba Turecko a Egypt jsou pro nás partneři mnohem významnější, a nejen v turistickém průmyslu.

   Vymazat
  2. Pecka! 22.31 - A psaly to novinky (společnost Seznam.cz placená západem) tak to musí bejt pravda, jako že já jsem indická princezna s dřevěnou nohou. Stejně jako když psaly jeden čas denně o KLDR, a třeba taky, že KIM nechal rozsápat a sežrat psy svého vlastního strejčka ministra, a když se pak ten rozsápanej strejček ministr asi za dva roky poté objevil na tribuně, z pera novinek ani ťuk! No co - lid hltající tyhle a podobné sračky si stejně ničeho nevšimne, a oni to moc dobře ví, proto si píšou co se jim zachce -jejich hlavní motivace je co nejvíc lidí proti sobě rozesrat, a oni se pak na diskuzích už ponižují a urážejí navzájem sami. Zadání se daří.

   Vymazat
  3. Je mi vás, "diskutéři", nesmírně líto. Kdo to četl a pochopil, na rozdíl od vás, ví jaksi samozřejmě, že tomuto se říká ironie, sranda, satirka. Kampak, pánové, kampak jste dali rozum? Vaše "odpovědi" jsou ovšem dokonalá pecka.
   Jen si vzpomínám, jak jsme se dříve divili, že by třeba Američani nevěděli, kde je Evropa? Nebo kolik je světadílů, že nechápou mnoho základních pojmů! Jo, to jsem tátovi nevěřil, když mi to vyprávěl. No a vidíte, ani jsem nemusel jezdit do Ameriky a "tyhle nemožné neznalosti" jsou už tu! Děkuji za finanční úsporu, a že jsme proto nemusel cestovat přes velkou louži!

   Vymazat
 22. Ne,že by se mi autorovy vize nelíbily,ale musím říci,svatá prostoto....

  OdpovědětVymazat
 23. Honolulu, Florida dnes celkem 15698 infikovaných a 323 zemřelých... Jak to zvládáš?

  OdpovědětVymazat
 24. Von ten koroňák je spravedlivý, nerozlišuje státy na bohaté a chudé, demokratické a totalitní. To se to dělalo fuj nad Čínou a najednou je ticho po pěšině. Dokonce si troufne i na premiéry. Horší je,ze to odnášejí i nevinní. Ponaučení nebude asi ždáné, jen pár politiků to využije k palcovým převratům, pár šikulů si vybuduje tunely na st. reparace a vylepší se stavy důchodových fondů. Vidím to smutně,bude zase jedna krizi článku, ale konec světa se nekoná. Nazdar.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.