Reklama

pátek 3. dubna 2020

Dokument: Komentář Velvyslanectví Ruské federace v České republice v souvislosti s demontáží pomníku maršála I. S. Koněva v Praze

Náckové z Prahy 6 sundavají sochu maršála-osvoboditele
3. 4. 2020  Velvyslanectví RF v ČR 
3. dubna 2020 vedení městské části Praha 6 demontovalo pomník maršála I.S.Koněva, který stál na náměstí Interbrigády od roku 1980.

Tento skutek způsobuje hluboké rozhořčení. Nepřehlédnutelný je zvláštní cynismus zúčtování s pomníkem v předvečer 75. výročí Vítězství nad nacismem. Není pochyb o provokativní podstatě kroků bojovníka s památníkem, starosty Prahy 6 O. Koláře. Potvrzuje to i jeho komentář na sociálních sítích, ve kterém se vysmívá paměti osvoboditele Prahy, Osvětimi a Terezína. Velvyslanectví Ruské federace v České republice současně dostává početná vyjádření nelhostejných českých občanů, kteří odsuzují akt „komunálního vandalismu“.

Vyjadřujeme rázný protest proti vandalským činům odvázaných municipálních činitelů. Hodnotíme to jako krok, který není přátelský, a je v přímém rozporu se Smlouvou o přátelských vztazích a spolupráci mezi Ruskou federací a Českou republikou z roku 1993. Jedná se zejména o porušení českou stranou závazků vyplývajících z ustanovení článků č. 18 a 21 této smlouvy, podle kterých má Česká republika zajišťovat ochranu historických a kulturních památek na svém území, jakož i ochranu ruských vojenských památek a jejich péči.

V souvislosti s incidentem jsme vyjádřili rázný protest Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

Iniciátoři války proti památníkům zřejmě svými provokativními kroky za shovívavého přihlédnutí ze strany českého republikového vedení usilují o zhoršení celého komplexu rusko-českých vztahů. Demolice pomníku maršála I. S. Koněva nezůstane bez příslušné reakce ruské strany.

43 komentářů :

 1. Kolářovi jsou zoufalci, zalezli v americkém zadku až po tkaničky bot

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesnáším násilí, ale Koláře by už měl někdo řádně profackovat. Třeba Kalousek v tom má praxi.

   Vymazat
  2. Na každou s...i se vaří voda. Ten pí...us Kolář, si pod tím kotlem dokonce sám zatopil.
   Nu..., každý je strůjcem svého "štěstí"....

   Vymazat
  3. Tato prazska ,,pornostar,, ve stylu Emanuela Moravce ukazala ze boj s nacismem je stale aktualni ..Konev byl je a bude vzdy vitez..Bojovat se sochou muze jenom Primitiv kdyz i v Nemecku Rakousku jsou pamatniky Rude armade..Kdyby ho potkal v realite pred 75 lety mel by plne kalhoty..

   Vymazat
  4. Hmm, Kolář, kolář... to podle toho, že nějaký předek kola vyráběl, nebo že byl kolem lámán a poté do kola vpleten?

   Vymazat
 2. Synek Kolář bude taťkou Kolářem podrbán za uchem a večer si u dobré sklenky pustí "vuajku pluhů a hvjezd" a budou se cítit jako bojovníci. To jim několik dnů vydrží, než příjdou na to, že o ně už ani ten jejich páníček za louží nestojí. Někdo se prostě Bretschneiderem narodí a zde se gen zjevně uchytil...

  OdpovědětVymazat
 3. Ve středu nám doručil zdr.materiál Ruslan z RUSKA.Pokud nám od teďRusové další pomoc odmítnou viňte z toho kokota Koláře a stranu TOP 09.Svým jednáním a nezodpovědností PŘÍMO OHROZILY ZDRAVOTNÍKY,HASIČE,POLICISTY a lidi co se nakazí COVID-19.TOP 09 JE PŘÍMO ODPOVĚDNÁ ZA OHROŽENÍ ZDRAVÍ ŽIVOTA OBČANŮ ČR.A nemohu napsat že jejich spoluobčanů neboť na nich jim ABSOLUTNĚ NEZÁLEŽÍ.Což dokázaly svým konáním !!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic z Ruska nepřišlo.

   Vymazat
  2. Co by mělo přijít? Letadla nechodí!

   Vymazat
  3. Do ČR nepřišla z Ruska žádná zásilka zdravotnického materiálu, nevymýšlejte si. A to ani placená a už vůbec ne zdarma.

   Vymazat
  4. 9:29
   https://eurozpravy.cz/domaci/zivot/ruska-mensina-v-cesku-se-zapojila-do-pomoci-proti-koronaviru.b4c23b30/

   Vymazat
  5. Zdravotnický materiál zakoupený v Číně přepravovala letadla China Eastern, české Smartwings a.s., 3x ukrajinský Ruslan a 1x ruský Ruslan společnosti Volga-Dněpr. Také letadlo Czech air force.

   Vymazat
 4. Prasečina neskutečného rázu, jinak to nelze nazvat. Odporní dobytkové a mám problém najít výstižnější slova, abych nazval tu neskutečnou zhovadilost těch Kolářovic kreatůr.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 5. Kolář už ho má. V mozku. Je to nezpochybnitelný a přímo vědecky svědky ověřený důkaz, že COVID19 tu byl již dávno "před" Čínou a Itálií.

  OdpovědětVymazat
 6. Uz je pomalu nacase, aby se Rusove podobnym nepratelskym akcim postavili, cimz nemyslim ze poslou rozhorcenou notu na MZ.
  Nejde ani tak o Kolare, ci Novotneho a dalsi, ale o vladu Ceske republiky, jez tim, ze mlci, podobnou cinnost nejen schvaluje, ale i podporuje.
  Pokud vim, socha patri statu a cinnost remeslniku ji odstranujicich byla proti karantennim narizenim. Tudiz, kdyby se chtelo, tak by to ze strany statu slo. Ale ono se zjevne nechce.
  Ale treba ani zadny rusky stat uz neexistuje a namisto nej maji "Sdruzeni oligarchickych klanu", kterym na nejakch sochach vubec nezalezi a formalni nota je plne uspokojuje.
  Zijeme ve smutne dobe: na ty, jez nas zachranili od vyhlazeni pliveme, zato libame ruce nasim byvalym vrahum.
  Pisi vedome "my", protoze vlada, ktera se s podobnym prepisovanim dejin nedokaze vyrovnat, je nase vlada, nejen moje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ti poskoci,které jsme bohužel zvolili, musí správně zareagovat na současnou situaci, jinak nejsou volení zástupci, spíš tupci, a jenom tupci a šašci pro srandu králíkům a zejtra mrtví, což jim docela přeji. Naše vláda to ani náhodou není, nebýt Zemana už jsme dávno v zádeli, ale je zvolenej lidem a dělá to dobře, ať už si kdejakej šmejd, typu Hovňouska, říká co chce.
   Rudý dědeček

   Vymazat
  2. Naprosto s Vámi souhlasím. Bohužel vláda tuto akci podporuje. Já jsem podpořil Babiše ohledně karantény, ale to co vlastně umožnil top blbům je strašné. prostě přišel o voliče.

   Vymazat
  3. pro 0.40 Bureš zase až tak super není už dávno tam neměl být je to oligarcha myslící jen na svoje prachy a lidé si najivně myslí,že je pronárodní cháááá :-) najivita voliču ANO i pražských nul jde k vrcholu,kdy se dočkáme změny??? už se v té pražině proberte...

   Vymazat
  4. Kolářův prastrýc radostí v hrobě nadskakuje. Rodová linie je zachochvána.

   Vymazat
  5. Kolářův prastrýc radostí v hrobě nadskakuje. Rodová linie je zachochvána.

   Vymazat
  6. 23:50 Když máme premiéra který chodí na návštěvu cia tak je vše jasné. Též ho ale podporuji protože v stávající situaci musím.

   Vymazat
  7. Tedy nadávání na Babiše ve snaze vyzmnizíkovat zločinnost pražských SSGaulajtrů¨- to může být jen "dílem" Pražáků, které si volí nelidské zrůdy. Babiš je oligarcha, víte proč šel do politiky a dělá sociální opatření ke zlepšení postavení českých otroků? To je mi záhadou! Zatím, co všichni předchozí politici rozkrádali usilovně vše občanské a státní - vyznamenal se mj. min. financí za TOP 09, který udělal sekeru do státní kasy 670 miliard Kč!!!- tak Babiš se vzdá řízení svých podniků a pokračuje ve své práci na politické scéně. Ostatní oligarchové to dělají daleko pohodlněji ze svých vil na Floridě, Bahamách, z jachet atd. prostřednictvím korupce politiků opostran a opopolitiků. Jsou v klídku, jejich poskoci v ťopkách, odeeskách či u černopodzádníků konají podle příkazů. Proč Babiš jde s kůží na trh, když ostatní si v závětří kradou! Babiši, Babiši, ty hlupáku, proč jsi se trhl od zlodějských oligarchů, stojí ti to za to? Tvé jmění se rozpadá a ti, co z poza buku rozkrádají, parcelují a rozvrací český stát za asistence ramen spravedlnosti, se ti smějí a nadávají a zblblí Češi, fandící diktatuře kapitálu navíc věří Koženým, Bakalům, Krejčířům ... A že jich - těch zkorumpovaných - vládne třeba ČÉTÉ nebo RIFLEXEM, to zblblým Čechům nevadí. Vím, že zblblí nejsou všichni, ale i ti co jsou, stačí na to, abychom byly pro postacistické Německo jen sluhy a služkami jejich nadlidství!

   Vymazat
 7. Rusové by měli zlikvidovat pomníky českých legionářů , to byli skuteční vrazi !

  OdpovědětVymazat
 8. V první řadě problém voličů, proč volí prolhané Osmany.

  OdpovědětVymazat
 9. Doufám, že jsou už taky na seznamu, kdy se na pozadí karantény odehrávají čistky na celém světě od Deep State a jejich poskoku nebo si myslí, že Rusové jsou jen tak v Itálii a v USA?

  OdpovědětVymazat
 10. Ruské velvyslanectví si nemůže dovolit kritizovat vnitřní záležitosti České republiky. Zeman a Babiš by si měli povolat velvyslance na koberec, případně ho vyhostit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš mozek? Česko-ruské vztahy nejsou vnitřní záležitost ČR. Zeman s Babišem by měli vyhostit všechny blbce. To bychom se pak museli s tebou rozloućit.

   Vymazat
  2. 3:54
   Nebavte se s ním. On má představu o mezinárodních vztazích na úrovni hollywoodských "fujtajblfilmů", na které se dívají jen hlupáci, omezenci a milovníci Ameriky.
   Podle jeho představ Novotný přijede na motocyklu za Kolářem a spolu s Hřibem se ozbrojí americkými superzbraněmi a vydají se zachraňovat civilizaci do Ruska. Na hranicích se prostřílejí skrz, za neustálého boje proti celé ruské armádě se doberou ... do Berlína ... tam narazí na ochranku Putina, která je záhadným, podlým a krutým ruským způsobem vrhne na planetu Ďábla - rozumu ... pokračování příště.

   Vymazat
  3. 03:09 Vás by měl pozvat ošetřující lékař do sprchy a provádět skotské střiky. Jinak slušný výron, takhle po ránu.

   Vymazat
 11. neokomunista soudruh kolář právě zahájil studenou válku,která před 30 roky skončila.hanba jeho památce.vážení právníci,opravdu nejde o trestný čin velezrady nebo porušení mezinárodní smlouvy o uměleckých památkách?

  OdpovědětVymazat
 12. Je to zhanobení všech Sovětských vojáků co padly v 2 SV. Takže všech národností co v tom svazu byly a nebyly všichni komunisty. Je to čin degenerovaných lidí.

  OdpovědětVymazat
 13. Tohle samozřejmě Babišova vláda neměla dopustit a také je s podivem, že nechá Petříčka řádit jako řetězů zbaveného!!
  Lidi buďte připraveni vyjít do ulic a vyexpedovat návštěvníky z kaváren.

  OdpovědětVymazat
 14. Co proti tomu udělala naše vláda, prezident ? Nic ! Prohráváme, protože nebojujeme ! Nesouhlasit nestačí !

  OdpovědětVymazat
 15. Myslím si,že to co celkově předvádí piráti je dané již v jejich názvu a i na piráty v historii došlo a oni taky tak skončí.Hanba.

  OdpovědětVymazat
 16. Předpokládám, že dalším krokem bude vztyčení sochy zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Velkého přítele českého lidu, který se stal obětí zákeřného činu naplánovaného londýnským vedením. To vše v prostoru, kde Čech, konec, koncům, nemá co pohledávat.

  OdpovědětVymazat
 17. Kolář na šibenici! A poté do kafilerie.

  OdpovědětVymazat
 18. Hluboce se stydím a omlouvám se národům SSSR, které obětovaly nejlepší dcery a syny v boji proti německým zrůdám.Stydím se za mlčení vlády, premiéra.
  Tady nejde o postavu Koněva, jde o výsměch všem obětem německé genocidy.
  Autoři a sponzoři této nechutné frašky se zapíší do historie tím nejčernějším písmem. Jejich jména si pamatujme, jsou velice nebezpeční.

  OdpovědětVymazat
 19. Odstranění sochy osvoboditele ČR generála Koněva je ze stejného zdroje, jako neschválení památného dne 15.3.1939, zřejmě tehdejší zrádci a jejich děti nebyli tolik ve srabu za vlády nacistů a posílání odpůrců do koncentráků a do plynu, jako v klidném srpnu 1968, kdy byli zaskočeni a nepřipraveni ke zradě jako v roce 1939. Což vypovídá o mnohém.

  OdpovědětVymazat
 20. Na co nadáváte.To všechno jsme si vyzvonili a zvolili ve volbách.

  OdpovědětVymazat
 21. Rodina Kolářů jsou obyčejné prodejné krysy. Obyčejné prodejné děvky v cizích službách proti zájmům Česka. Obyčejné svině, jiné označení se na tyto týpky nehodí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Čím větší hovado, tím hlasitěji dupe."
   Tolik klasik.

   Vymazat
 22. Co odešli Britové, tak začínám mít pocit nové německé okupace. Skopčácký póvl se začíná probouzet, česká vláda má strach a ani miliony zavražděných v německých lágrech nejsou důvodem k tomu, aby se byť jen pokusila zakročit a tu verběž pozavírat. Smrt fašismu!!!

  OdpovědětVymazat
 23. Kritika je dobrá věc, ale najde se někdo z nás, který řekne: Tu sochu postavíme, najdeme místo, vybereme peníze,. Na takoví čin dnes není doba, ale času na přemýšlení o tom je dost.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.