Reklama

čtvrtek 2. dubna 2020

EU není pomoci

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
2. 4. 2020   VašeVěc
Jistě na počátku před vstupem do EU převažovaly kladné emoce a konec konců i referendum o vstupu dopadlo poměrně kladně.
Možná jako symbol aktuálního postavení Evropské unie a její smysluplnosti je dnešní rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie, který rozhodl, že Česká republika, Maďarsko a Polsko nesplnily své povinnosti, když odmítaly uprchlické kvóty po roce 2015.


Žalobu jak známo podala minulá Evropská komise. Kvótní systém se dokonce nikdy efektivně neuplatnil.

V současné fázi prožívá svět a hlavně náš svět Evropy a Severní Ameriky největší epidemii posledních desetiletí.

Ale nejen to.

Evropa již teď má na světě nejvíce nakažených osob koronavirem, tj. 437 851, a také nejvíce mrtvých, 30 958. Je to mnohem více než v případě USA, kde je k dnešnímu dni nakaženo 215 300 osob a mrtvých 5110. A to nemluvím o Rusku, které má k dnešnímu dni nakažených 2777 osob a mrtvých pouhých 27 osob.

A ty počty každým dnem dramaticky narůstají…

Jestli něco by mělo být klíčové pro Evropskou unii, tak fakt, že na vše ostatní se vykašle a bude se snažit tuto situaci zvládnout.

Ve svých faktických důsledcích, to bude největší lidská katastrofa od II. světové války.

A jsme u kořene problému.

Evropská unie daleko více řeší porušení povinností ohledně přijímání migrantů, či otázku, kdy bude možné otevřít hranice v situaci, kdy kopy mrtvol, zejména v západní Evropě budou narůstat.

Ti politici, kteří vedou současnou EU, ztratili jakoukoliv soudnost…

EU není pomoci…

41 komentářů :

 1. Problémem pro EU bude že už nebude koho ždímat. Všude kde to jde se nacpou Číňani nebo Rusáci a nám zůstanou jen pokroucené euroatlantické hodnoty a neziskovky. Hlavní parazit se zvrhnul, zdegeneroval a hlavně totálně zlenivěl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Primátor Košíc: ''V čase kríze, musí ísť ekológia bokom! Nekoncentrujte sa v MHD, jazdite autom, parkovanie bude zadarmo'' ... Vedenie EÚ: standing ovation nad Grétiným hysterickým prejavom kým v Taliansku už umierali ľudia...Kto je viac odstrihnutý od reality?

   Vymazat
  2. V r. 2012 řekl Obama: " Evropa jak jí známe dnes se stane minulostí. Vzniknou zde nové státy, s novými národy a jazyky." A jak to sakra věděl??? Před posledními volbami v USA řekla H. Clintonová: Pokud mají USA nadále zastávat svou roli ve světě, je nezbytné do r. 2020 ovládnout všechny zdroje.

   Vymazat
 2. Potřebujeme ještě více důvodů pro odchod České republiky z EU?“
  „Nemůžete si dělat, co chcete.“ Soud EU nás odsoudil za uprchlíky.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nemuzete-si-delat-co-chcete-Soud-EU-nas-odsoudil-za-uprchliky-Hadejte-co-na-to-Sojdrova-619207


  Babisch ist Boss! Hovořili jsme s německým europoslancem. Lítaly nadávky, Poche sem, Polčák tam. Lemply, flákači, jen prachy. Jourová? Was ist das??

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babisch-ist-Boss-Hovorili-jsme-s-nemeckym-europoslancem-Litaly-nadavky-Poche-sem-Polcak-tam-Lemply-flakaci-jen-prachy-Jourova-Was-ist-das-619185

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme, už jste tam napáchali toho marastu tolik, že to nedá nikdo dohromady ani za dvě generace. Mám za to, že kobyla už jen kope kolem sebe, ale nějak opatrně. Snad se už konečně dočkáme toho, že budeme zase suverénním národem. Jen nedopustit aby nám zase poroučeli nějací vlezdopr…. sté. Nelést do žádného paktu, bu%dme už konečně národ, který se postaví rovně.

   Vymazat
  2. 15:16 Ona už Česká většina má odporné eu plné zuby rozumné bude odejít bude krize a naše zem to odskáče. Nebo tu jsou jen montovny na auta a to by jsme měli ještě platit výpalné že nechceme slimáky?

   Vymazat
 3. Mladý čecháčku 15:05!

  Kolik jsi za tvůj jepičí život potkal těch "Rusáků". Já za svůj 72letý život ani jednoho. Rusů, Ukrajinců,Poláků a Slováků jsem potkal nespočet a nikdy jsem s nimi neměl žádné problémy. Tebe bych potkat nechtěl, alespoň podle hnusu tvého vyjadřování o lidech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je přece Pepek, agent provokatér, proto vždy první a pohotový, vždy ve službách Říše dobra, nechte ležet, jenom tu smrdí :-)

   Vymazat
  2. Mám v Rusku pár znamých, jsou to normální lidi. Mají dvě vlastnosti, nejsou prodejní a věří ve své vlastenectví a to nejen ve sportu. Putin to vystihl a tak ho až na výjimky nekritizují. Jestli je to dobře, nebo špatně neřešim, je to jejich věc. V podstatě bych souhlasil s panem 16:14, ale oslovení - mladý čecháčku - toho pána řadí mezi mentory, vidící vlastní chyby u druhých. Bylo by dobře, aby se sám nad sebou zamyslil, než někoho začne vychovávat.

   Vymazat
  3. No, já jsem pár rusáků potkal. Byli to vykulení kluci, které kdosi nacpal do tanků a kamsi poslal. Oni nevěděli pořádně kde jsou, co tam mají dělat a vůbec už nechápali, proč jim všichni nadávají.

   Vymazat
  4. Slovo rusák neoznačuje národnost, nýbrž okupanty vedené někým z Kremlu, případně poblázněné panslovanismem. Ovšem protože rádi bojují se Slovany, spíš jen to první.

   Vymazat
  5. Pro 18:36
   Nejsi náhodou z Prahy? No to nevadí. Tady to snesem. To je ale více jak 50 let stařešino.
   Svět už je ale jiný, tak nevzpomínej na mládí, to už je v prd.....

   Vymazat
  6. No, já s nimi dokonce hovořil. Rus mezi nimi nebyl ani jeden(!). Jakž takž se dalo hovořit s Ukrajinci, těm bylo rozumět, ale ruština Kazachů prostě nebyla kompatibilní s naší školní ruštinou. S těmi se jednat nedalo. Mimochodem, poslal je sem Ukrajinec Brežněv.

   Vymazat
 4. Nevím, jak by to tu bylo dnes, být tu migranti. Přítel mi z Itálie volal, jaké jsou tam s nimi problémy. Rozhodně neznají nějaké osobní omezení, hygienu, neposlechnou, nic jim neporučíte, nevysvětlíte, nic nepochopí, neumí místní řeč. Navíc jejich stálá kriminalita situaci ještě zhoršuje. Je smutné, že jeden pětiminutový hovor s přítelem mi dá více informací o situaci v Itálii, než celá ČT za celý den. Lidé takto přes své známé a internet vědí co se děje ve světě daleko více, něž celá televize. Informační hodnota tohoto veřejnoprávního molochu je naprosto nulová. Pryč s ním!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slušný oddíl, vydržet koukat celý den na ČT! Já jsem se na ČT vydržel koukat naposledy před 15 lety a to ještě na počasí:).
   Někdo by mohl podat report, co tam vlastně běží, jestli tomu ještě nějaký člověk vůbec rozumí, nebo jestli to sledují už jenom ufoni.

   Vymazat
  2. Nejlepčí je AZ kvíz. Ale posledně když tam padl dotaz na jméno prvního amerického kosmonauta na Měsíci, tak bych na místě soutěžícího řekl - To je chyták, žádný tam nebyl :-)

   Vymazat
  3. 20;30
   Ale byl,jmenoval se Optimus Prime!!!!!☺☺☺☺

   Vymazat
  4. 16:25!
   Největší chybou je podcenit nepřítele. Pokud si myslíte, že v ČT (nepříteli státu a jeho občanů) nic nevědí, tak jste na omylu. Všechno vědí (celou kauzalitu manipulace) a postupují vědecky. Jejich informace jsou vysoce manipulativní mix lží, polopravd a mystifikací v každém slově. Proto je třeba tak jako za komoušů sledovat zprávy velmi pozorně a porovnávat je s alternativou, alespoň ze třech základních vebů. Jinak se pravdu nedovíte nikdy.

   Vymazat
 5. Otázka pro přemýšlivé ...
  Co mají společného dvě Světové pandemie (Šp.chřipka a Covid-19) konce 20.let minulého a dnešního století z hlediska vlivu na války a válečné plány (v prvním případě Státy Dohody a USA - v druhém případě Nato a USA) ve vztahu k Rusku ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konec 20.let ještě nemáme (v předchozím textu má být zmiňované období pandemií správně označeno jako začátek 20.let).
   Koncem 20.let ale už budeme znát výsledek toho zásahu dnešní pandemie tak, jak ho známe v případě minulého století a Ruska (SSSR) ..
   Předchozí text naznačuje jeden z příkladů, jak "vyšší moc" usměrňuje chod dějin ..

   Vymazat
  2. 17:12 Nějakou revoluci?

   Vymazat
  3. 19.23 Uvedené epidemie nejvíce zapůsobily v armádách, dá se říci že zamezily přípravovaným válkám proti Rusku.
   V prvním případě epidemie ovlivnila vojska států Dohody a USA, které ukončily začatou intervenci hlavně z východu v Rusku.
   V druhém případě epidemie ovlivnila vojska paktu NATO a USA, které musely zrušit doposud největší plánovaný přesun vojsk na "cvičení" k západním hranicím Ruska ..

   Vymazat
 6. Jen počty nakažených a mrtvých, to jsou zprávy. Nikde neslyším, proč to je, kdo za to může, že nemáme ve zdravotnictví nic. Pomohla Čína, na kterou plive ČT24 či NOVA. Proč platím na TV, když jsou tam jen "demo" redaktoři, nebo tam opět "spacákuje" Ruml? Morave c ho dobře nahradí.

  OdpovědětVymazat
 7. Návrh usnesení Evropského parlamentu vyzývá Evropskou komisi, aby vyhlásila 27. květen „Evropským dnem optimismu“, jehož „hlavním účelem by měla být propagace optimismu jakožto prostředku, který napomáhá vytvářet příznivější společenské klima, zdravější životní podmínky a celkovou prosperitu a pohodu."

  Když to s EU jde s kopce, tak alespoň vyhlásíme a budeme optimističtí. V tom euro parlamentu snad opravdu nemají co na práci a tak vymýšlí ptákoviny. Tak se hlavně nezapoměňte alespoň na 27.května "optimisticky nalaďit".

  OdpovědětVymazat
 8. To jsou pohrobci Hitlera. Ti pojedou až do konce, dokud se v nějakým bunkru v Bruselu nezastřelí.

  OdpovědětVymazat
 9. Citát z článku na PL, který hovoří za vše: „Mnohým z nás, co jsme naplno zažili ještě poslední roky vlády KSČ, musí z té podobnosti běhat mráz po zádech. Ve mně to vyvolává pocit obecného zmaru,“ komentuje analytička Tereza Spencerová stav Evropské unie a stejně tak diskuse kolem její budoucnosti.

  OdpovědětVymazat
 10. bohužiaľ je to tak - ale mladí si zvykli, asi tak ako aj my v časoch budovateľských ....

  OdpovědětVymazat
 11. Soudní dvůr EU už z principu nemůže nevyhovět žalobě podané jeho zřizovatelem. Kvóty byly přijaty bez ohledu na naše nesouhlasné stanovisko, tudíž nechápu, proč by pro nás měly být závazné. Co nám vnutí příště ? Co všechno si musíme od nich nechat líbit ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spravedlnost musí být, ČR + Polsko + Maďasko budou poškole a napíší trest 100× přijmeme kvóty migrantů

   Vymazat
 12. Asi úplně nejlepší v této situaci je, být v obraze. Mrkněte na videa David Icke "Nejenom o koronaviru" 1. a 2. Protože tu dosti často upozorňuji na Pjakina, tak pro změnu je nabídka jiná. Icke to, jelikož jede na své triko, říká ještě jasněji a razantněji, např. politici i EU jsou jenom poskoci, kteří o ničem nerozhodují a ti co je řídí mají lidstvo u zádele i když prostřednictvím svých loutek říkají, že jim jde o staré, ale opak je pravdou. Kdo má čas neměl by se vzdávat možnosti zjistit a porozumět všemu. Doporučuji!
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 13. Je pozoruhodné, že nikdo nezažaloval SRN, že na popud jedné báby, způsobila kolaps migrační politiky EU. Ze schengenské smlouvy se přes noc stal cár papíru, ovšem na SRN si ta jejich německá EU netroufne.

  OdpovědětVymazat
 14. Kdo si myslí, že o nic nejde, je podle mě vedle jak ta jedle.
  Pro tentokrát se z toho zřejmě střílet nebude. Fajn. Jenže tím tento soudní dvůr zplodil judikát, který se dá uplatnit příště, až nám zase něco EU nařídí přes náš odpor. A pak se z toho nevyvlečeme. Podle mě to chce odpor už teď.

  OdpovědětVymazat
 15. Německá herečka Silvana Heissenberg napsala Merkelové na její stránku vzkaz... a obratem byl její profil zrušen.

  Jste největší kriminálnice a nejvíce opovrhovaná spolková kancléřka, kterou musí německý národ trpět. Importovala jste záměrně a protiprávně do naší země teror, válku a smrt prostřednictvím ilegálních azylantských příživníků, statisíců žoldáku, teroristů IS a dalších těžkých zločinců. Dle čl. 16 ústavy nemá v Německu nikdo nárok na azyl, kdo přichází z třetí bezpečné země,takže všichni Vaši hosté jsou v Německu ilegálně. Porušila jste také protiprávně a svévolně Schengenskou a Dublinskou smlouvu.Při převzetí úřadu jste přísahala“Odvrátím od německého národa veškeré škody“,ale denně konáte pravý opak. Nemáte za úkol se starat o potřeby„všech občanů“, ale pouze o BLAHO NĚMECKéHO LIDU, jenom to bylo Vaším úkolem; nejste nic jiného než zaměstnankyně NĚMECKÉHO NÁRODA, neboť veškerá moc pochází z lidu, nikoliv od Vás. Vy jste se vůbec nestarala o potřeby Němců. Záměrně jste rozdělila národ a proti sobě poštvala a zničila celé rodiny. Nám Němcům se daří jako nikdy? Kvůli Vaším ilegálním hostům musí být veřejné podniky masívně chráněny oplocením a policií se samopaly. Vaši hosté páchají denně násilné zločiny. Nyní jsou nutné ochranné zóny pro ženy, které se musí skrývat, aby se nestávaly oběťmi sexuálních přepadení od

  VAŠICH NADRŽENÝCH HOSTŮ, kteří nemají žádné zábrany.Chudoba starých lidí a dětí nebyla nikdy tak velká. Skoro jeden milion Němců žije na ulici. Pomoc těmto lidem bylo Vaším

  úkolem, a ne zaplavit Evropu kulturně odlišnými invazory a péči o ně hradit z našich těžce vydělaných daní. Požadujete respekt? Vaši povětšině kriminální invazoři, kteří v Německu znásilňují a vraždí, jsou ještě jako oběti chráněni před „štvanicí zpráv“. Pokud požadujete respekt a máte ještě svědomí, měla byste se za své trestné činy zodpovídat před soudem. Pokud justice neprosadí zákon, postará se o to lid, neboť veškerá moc pochází výhradně z lidu a Německý lid je Vaším šéfem! VY JSTE NIKDO ! Ještě žádný spolkový kancléř SRN nezpůsobil svévolně Německému lidu tolik škody a utrpení a nebyl tak nenáviděn jako Vy, což musíte zřetelně cítit na každé předvolební akci. Přeji si jediné, abyste v roce 2020 Vy a Vaši nohsledi byli postaveni před řádný soud a skončili na doživotí ve vězení. Taková velezrada na německém národě se ještě nikdy v SRN nekonala. Placení pokrytečtí komentátoři, kteří vám líbají konečník a kteří nejsou schopni řádně a jasně myslet si mohou uspořit podbízivé chvalozpěvy, neboť takovéto osoby nikdo nebere vážně. Hluboce Vámi opovrhuji a přeji Vám spravedlivý trest. S hlubokou úctou, díky Vaší Stasi, pouze bývala herečka Silvana Heißenberg
  Super

  OdpovědětVymazat
 16. Podle původní schengenské smlouvy měl být nelegál vymrštěn do té země z jejíhož území k nám vnikl. Takhle se měl postrkem dostat mimo EU, pokud tedy někde nepožádal o azyl. Paní Merkelová /aniž by k tomu potřebovala něčí souhlas/ vyhlásila, že berou každého. Když už to Němcům začala být divné vymyslela kvóty. Orbán je údajně diktátor, ale to si dovolila Merkelová, vůči všem zemím EU, je naprosto neuvěřitelné. Ovlivnila tím osudy milionů lidí z celé EU, ale volena byla pouze Němci. Panská rasa se nám opět poněkud utrhla ze řetězu. Někdo by jí měl důrazně vysvětlit, že tato země se dosud jmenuje Česká republika, nikoliv protektorát Böhmen und Mähren.

  OdpovědětVymazat
 17. Na tomhle webu (i na dalsích cs. stránkách) je pro komentatory paroblem, drzet se tematu. Ten clánek zaslouzil hlubsi analýzu publika.

  J.Vyvadil psal o neschopnosti komise a parlamento EU,
  reagoavat na problémy a katastrofy jako je ten zasr. (ale nebezpený) Corona virus.

  Az tohle predstavení s Covivirusem skoncí, EU se bude snazit, rozjet zase na plno svou propgandu a budou chtít utahovat srouby u nás clensých státú. DO TOHO SE JIM VCAS MUSÍ HODIT VIDLE.

  Je traba udelat z toho velikého frustu v nás obcanech HNUTI, které vyformuluje jasné pozadavky na hlubokou reformu Evropské unie jako jedinou moznost, pokracovat pod tímto symbolem hvezdicek ve spolecenství:
  1. výpoved vsech mezinárodních smluv z posledních 5 let
  2. Redukce EU-parlamentu na 500 (?) clenú.
  3. Drastická redukce poctu KOMISARÚ NA 12 (jako kdysi). Zrusit to bolsevistické oslovení komisar!
  4. Omezit ty nestýdate platy komisarú, poslancú a
  vsech zamestnancú v Bruselu a na ambasádach o 50%!
  5. Prevést kompetence z Komise na clenské vlády
  (nejen v tématu migrace).

  6.Snízit príspevky clenských státú na polovinu dnesni
  úrovne.
  7. Drasticky snizit dotace: je to v podstaté korupce
  8. Obnovit kontroly na hranicích i po te aktuální
  krizi.
  9. Dát clenúm EU právo, zavést vlasni paralelní menu
  a urcovat její kurs.

  Pokud nebude vetsina souhlasit tak vystoupi státy, které to podtrhnou referendem. Prinejmensím suspendují na dobu neurcitou své clenství.

  Dovedu si predstavit, ze Italie, Spañelé (ta jejich soc.vláda ne)a Rakusani mají EU plé zuby. Recko také.

  OdpovědětVymazat
 18. Akce EU po epidemii je jasná. Vytvořit eurobondy a rozházet peníze. Tím se podaří zadlužit všechny státy nesplatitelnými dluhy. Ať se pak zkusí odejít.

  OdpovědětVymazat
 19. Říše nepadne pokud nebudou odstraněni její pajduláci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,27
   Řím padnul a Třetí říše taky!

   Vymazat
 20. Bože jak je tento národ tupý, že opět skočil Hamáčkovi a jeho prohnilé straně na vidle. Zbabělec Babiš si opět nechává nadávat a myslí si, že ústupky těmto hovadům získá jejich přízeň. Ale velké ho..o. Bude tak dlouho ustupovat, až zakopne a potom ho umlátí.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.