Reklama

neděle 5. dubna 2020

FPRI: Západ by mohl uznat Krym ruským za demilitarizaci Kaliningradu!

5. 4. 2020    PrvníZprávy
Politologům a ideologům na Západě se nelíbí současný status quo pravidelně přichází se scénáři, jak vyjít se ctí z dnešní reality.
Ale ve své podstatě se jedná jen o ústupky Ruska bez ohledu na to – což je pro tyto ideology typické –, že by také vzali potaz bezpečnostní zájmy Ruska.


Moskva pravděpodobně neopustí „anektovaný“ Krym, ale výměnou za zrušení sankcí by prý mohla zastavit „zasahování“ do vnitřních záležitostí Ukrajiny. Nicméně, taková výměna by byla pro Západ nevýhodná, tvrdí americký Institut pro výzkum zahraniční politiky (Foreign Policy Research Institute) sídlící ve Filadefii. Podle zprávy portálu bude nutné zahrnout do „reálného“ obchodu nejen mír na Ukrajině, ale také vytvoření zóny bez jaderných zbraní v Kaliningradu, jakož i odmítnutí náhlých cvičení na hranici s NATO a budování námořních pozic na pobřeží Černého moře. Ale i v případě takové dohody nebude Západ nikdy schopen považovat Putina za přítele ani za partnera, tvrdí tvůrci těchto myšlenek.

Francie se znovu zasazuje o zlepšení vztahů s Ruskem. Moskva však musí učinit významné ústupky, protože prý v roce 2014 „násilně překreslila mapu Evropy“. Ačkoli se takový výsledek jeví jako nepravděpodobný, zejména v souvislosti s pandemií COVID-19 a volbami v USA, není příliš těžké si představit takový „velký problém“. Výsledkem takové dohody by mohlo být snížení napětí mezi Moskvou a Západem, píše Institut pro výzkum zahraniční politiky.

Pokusy francouzského prezidenta Emanuela Macrona o zahájení jednání s Vladimirem Putinem nepřinesly významné výsledky. Z tohoto důvodu Evropská unie brzy schválí další prodloužení sankcí proti Rusku o šest měsíců.

Macron tvrdí, že západní sankce proti Moskvě nefungují, a v něčem má pravdu, v něčem ne. Sankce bezpochyby nedonutily Rusko, aby opustilo Krym a ukončilo „vměšování“ do Donbasu. Sankce spojené s nízkými cenami ropy však ruskou ekonomiku poškodily. Zejména kvůli ekonomické stagnaci klesla Putinova popularita - což není dobré, vzhledem k tomu, že doufá, že zůstane na svém místě až do roku 2036 (to je teoretická konstrukce autorů vyplývající ze změny ruské ústavy, ale nikoli hotový fakt – pozn. red.).

„Pokud se Západ dohodne na ukončení sankcí, odsouhlasí Putin návrat Krymu Ukrajině? Pravděpodobně ne. Ale bude Putin souhlasit, že alespoň opustí Donbas? Možná. Podobná dohoda - Západ zruší sankce a Rusko opustí Donbas - je však pro Západ nerovná výměna. Smíření s připojením Krymu k Rusku, i když vezmeme v úvahu stažení ruských sil z Donbasu, neodůvodní zrušení sankcí,“ zdůrazňuje publikace.

Aby Západ a Ukrajina zavřeli oči před „připojením“ Krymu, bude muset Moskva pilulku hodně osladit. Konkrétně může Západ nabídnout Moskvě demilitarizaci Kaliningradu. Pro vytvoření zóny bez jaderných zbraní bude nutné odtud stáhnout všechny mobilní rakety středního doletu. Zároveň bude muset Moskva souhlasit s tím, že tam bude pouštět inspekce (tento návrh je ale v přímém rozporu s ruskou obrannou strategií vůči náhlému útoku NATO. Autorům by asi bylo proti srsti, kdyby Rusko požadovalo zrušení nárůstu vojenské síly NATO na jejich hranici a zrušení základen v Rumunsku a Polsku, které Moskva považuje za potencionální odpaliště jaderných střel středního doletu, - pozn. red.).

Americký ústav pro zahraniční politiku však pokračuje tím, i když by snížení napětí ve východní Evropě mělo začít s Kaliningradem, ke zvýšení stability a bezpečnosti jsou však nutná i jiná opatření. Například autoři článku navrhují, že Moskva bude muset přestat „porušovat vzdušný prostor spojenců NATO a jeho regionálních partnerů“. Kromě toho bude Rusko muset opustit rozsáhlá překvapivá cvičení v oblastech blízko hranic vojenského bloku, vrátit se k plnému dodržování smluv o budování důvěry a také zvrátit budování námořního potenciálu v Černém moři (od autorů těchto úvah ale nepadlo ani slovo o tom, že NATO ukončí své rozšiřování na východ a provokativní cvičení u hranic s Ruskem – pozn. red.).

A konečně, i když ukrajinská populace je pro ukončení války v Donbasu, je nepravděpodobné, že by Kyjev byl s těmito opatřeními spokojen, pokud se Moskva nevyrovná se snahou Kyjeva navázat úzké politické, hospodářské a vojenské vazby se Západem. Portál proto zdůrazňuje, že bude muset být zaručeno, že Rusko přestane podporovat „separatisty“ na východní Ukrajině a uzná suverenitu Kyjeva při výběru mezinárodních partnerů (jinými slovy by Rusko mělo souhlasit se vstupem Ukrajiny do NATO – pozn. red.).

To vše se nyní zdá fantazií, ale existuje několik důvodů, které naznačují, že návrh takového plánu není vůbec bláznivý, tvrdí FPRI. Zaprvé je zřejmé, že je nepravděpodobné, že by Rusko opustilo Krym, když obyvatelé poloostrova očividně přijali moc Moskvy. Přestože by se Kyjev a Západ měli vyrovnat s převládající geopolitickou realitou, bylo by od nich pošetilé dělat ústupky, aniž by za to cokoli dostaly. „Západ by měl jasně uvést cenu," uvedla publikace.73 komentářů :

 1. Rusko bude muset .....
  Rusko bude muset ......
  Rusko nemusi nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, zoufalé je jednání zapráskaného západu.
   Když nepomůžou výhrůžky, sankce a jiné snahy podobného nátlaku, zahodí klidně i své přesvědčení ("Krym je pouze Ukrajinský")a začnou kupčit...
   Jak jim mohli Ukrajinci uvěřit, to mi hlava nebere.
   Asi proto, že na své kůži nepocítili Mnichov.

   Vymazat
  2. 3.10 - konečně jeden příspěvek, který je rozumný. Pan redaktor se to bál jasně napsat, nebo ne?

   Vymazat
  3. Anonymní 3:10
   Krátce ale jasně.
   Stačí,aby si Rusko ještě chvíli počkalo,pak ho budou prosit a bez protihodnot.

   Vymazat
  4. 8:08 a jak jsme jim mohli uvěřit mi a cinkali klíčema - Rusové po léčbě opilcem jelcinem snad už tak blbí nejsou

   Vymazat
  5. 3:10 Přesně tak Rusko nemusí ale vůbec nic, strategických bodů by se mohli vzdát jen kdyby se zbláznili. Krachující západ se jenom snaží vzbudit dojem, že Rusko něco musí, no upřímně řečeno, nemusí! Pokud bude chtít a bude hůře, může státům které jim neokopávají kotníky, nebourají sochy a tak dále, pomoci jako teď pomáhají Srbsku. V první řadě bychom je měli uctivě požádat aby kretény typu Koláře, Hřiba, Štětiny, Romancova a je jich daleko více, vzali na na bezplatný a nenávratný pobyt na Sibiři. Teď tam bude krásně, čistý vzduch a žádné viry. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  6. Opilec Jelcin byl jen následníkem zrádce a blce Gorbačova. Sice víme, že zápdní země smlouvy a záruky písemne také považují za cár papíru, ale to že Gorby věřil že stačí slovo a podání ruky s Reganem bylo naprosto mimo uvažování inteligentního člověka.

   Vymazat
  7. 10:48 máte pravdu .Ale podívejte se kolik blbců je u nás po léčbě opilcem Havlem.

   Vymazat
  8. 3:10 to říkáte naprosto přesně. Rusko n e m u s í naprosto nic. To je jenom úporná snaha krachujícího západu, vnutit někomu myšlenku že Rusko něco musí, no upřímně řečeno nemusí. Ovšem pokud bude chtít a bude to v jeho zájmu m ů ž e pomoci jako třeba Sýrii, Venezuele, Itálii, USA a teď i bratrům Srbům. Nejspíše nebude pomáhat pitomcům kteří mu okopávají kotníky, bourají pomníky, stavějí je fašistům, naschvál přejmenovávají náměstí, a tak dále asi bychom si měli s těmi pitomci poradit sami a čím dříve tím lépe. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  9. 12:15 léčba opilcem havlem bohužel ještě neskončila - furt se tou mumijej oháněj

   Vymazat
  10. To jsou kecy Rusko nemusí nic a ty 0 ze západu nemůžou nic dělat jen provokovat u jejich hranic.

   Vymazat
 2. Hoďte na ně síť, na ty lidi ze Západu, úplně se jim zakalila mysl. Oni ještě žijí v dobách, kdy s Hitlerem zobchodovali Československo, co my s těmito lidmi máme vůbec společného?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štětinu, Kalouska, Albrightovou, Koláře, Novotného, Myrku, spícího Karla.....

   Vymazat
  2. Rusko by nepotřebovalo Donbas ani Kaliningrad a dokonce ani Krym, kdyby neexistovalo NATO. Možná, že by se s Putinem daly domluvit nějaké ústupky, pokud by USA odvezly své zbraně z Evropy, zrušilo zde své vojenské základny a země EU by snížily své zbrojní náklady maximálně na úroveň Ruska. Potom by se Rusové nemuseli bát o svou existenci a celé Evropě by se žilo lépe. Krym zůstane ruský a bez války ho už nikdy Rusko nevydá. Občané Krymu ho budou bránit a věřím, že s ruskou pomocí jim ho už nikdo nesebere.

   Vymazat
 3. Bude muset být zaručeno, že Rusko přestane podporovat separatisty a nechá z nich za vysokých obětí na životech nesekat zuřivé neonacisty a rusofoby, jako to udělali z Charkovanů. Tím bude riskovat domácí vzpouru.
  Zároveň bude sledovat instalaci raketových základen přímo na svých západních hranicích.
  Zároveň stáhne, nejlépe demontuje svou vlastní armádu... plus nejlépe rovnou umožní vstup vojsk NATO na vlastní území. Pak opustí Kaliningrad, možná vystěhuje i tamní ruské obyvatelstvo.
  A samozřejmě předá řízení země a vládu nad lidskými a přírodními zdroji. Předá moc nad ozbrojenými složkami.

  Jak jednoduché. A ještě k tomu tohle všechno to Rusko udělá bez boje. A bude mír na světě. Někdy mám opravdu pochybnosti o mozkových pochodech západních novinářů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty pochybnosti se již dávno stali jistotou o nefungování mozku západních novinářů (koláče bez práce činí mozek zbytečným a ten odumře).

   Vymazat
  2. Ve srovnání s řadou našich novinářů a politiků splňují stejná kriteria. Žádná odpovědnost , prázdná hlava, co reportáž, to pitomost, osobní čest a hrdost se proplácí ve špinavých penězích. No a o ČT a ČRo raději nemluvit, to hraničí se zkaženým žaludkem. Záložák.

   Vymazat
 4. Jestli demilitarizovat kaliningrad, tak také zrušit základny ve Finsku, Švédsku, a vůbec všude okolo hranic RF,
  Táhněte AMI domů.
  Je podivné, že se v současné situaci zabývají stále agresívní politikou, což dělají stále od II.WW.
  Jak dlouho jim ještě Svět bude žrát tu ohranou "písničku" o národní bezpečnosti tisíce km od USA, od té říše zla?? Je to hnus velebnosti. Sodoma Gomora.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Defender 2020 je pouze odložen, ne zrušen. Bude se konat za čtvrt roku.

   Vymazat
 5. Koukám, že americký Institut pro výzkum zahraniční politiky (Foreign Policy Research Institute) dokáže vytvořit i vtipný text. Myslím, že Rusku a Putinovi jsou tyto jejich názory zcela právem akorát k tomu, aby se nad nimi pousmáli.

  OdpovědětVymazat
 6. musím priznať jedno, a iste s tým budete súhlasiť - Rusku je jedno, akú politiku robí EU - kormidlo sa otočilo, a Rusi nemajú absolútne žiaden záujem čosi na danom stave meniť, robia to, čo považujú dobé pre seba, a domnienka, že ústupkom poškodia svoje záujmy je naivná, Rusko vie, že EU ako politická sila neexistuje, Nemecko je dnes riadené majiteľmi fy. a Macron a Merkel - nemajú čo ponúknuť a tak sa usilovne hľadá riešenie ako zhodiť zo stola všetky sankcie, no ako ? - Taliansko sa v hneve obrátilo na pomoc k Rusku, Kube - a akosi nebadám, že by sa proti tomu zdvihla vlna protestov ... a ak naozaj sa začne polorozpad EU, Česko bude mrzieť postoj vlády k soche Koneva, lebo jedno sú reči,druhé skutky -

  OdpovědětVymazat
 7. To len ukazuje absolútnu neschopnosť a tuposť západných "expertov".

  OdpovědětVymazat
 8. zdá se, že coronavir v USA má hodně pacientů, který pošramotil mozek, zejména mezi politology. Rusko by mělo opostit DLR a LLR? nejdříve snad by ale do nich mělo přijít, ne?

  OdpovědětVymazat
 9. Pokud někdo předpokládá, že Rusko je státem hlupáků, dokazuje, že hlupákem je on. Vzdát se Krymu! Takovou kravinu může zplodit jen chorý mozek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednou k tomu dojít může, ale zatím ne.

   Vymazat
  2. Kdy bude Krym ukrajinský? Až Slunce bude vycházet na západě. Změna otáčení Země je nepravděpodobná a tak Krym zůstane navždy součástí Ruské Federace. Sláva Putinovi, sláva Rusku.

   Vymazat
 10. Žijí v minulém století.Nemají sílu Rusku něco přikazovat.Vlastně už ani svým vazalům.Kdy se konečně proberou že snad o své důležitosti.

  OdpovědětVymazat
 11. The Foreign Policy Research Institute - to je jakási nezisková organizace jejiž cílem je prosazovat zájmy USA na celém světě - kdysi tihle USA-serové napáchali mnoho zla.
  Naštěstí, jejich vliv na okolní dění se začíná blížit limitně k nule.

  OdpovědětVymazat
 12. Česko zavřelo hranice pro vývoz respirátorů. Evropská komise chce vysvětlení

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesko-zavrelo-hranice-pro-vyvoz-respiratoru-evropska-komise-chce-vysvetleni-97796?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 14. Potěším všechny rusofoby, ano obchod s Ruskem nepodporoval naše inovace, jejich spotřební trh byl nenasytný a tak se tam podařilo prodat kde co. Zlenivěli jsme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to úplně pravda , prodával jsem tam cukrovary , pivovary a další investiční celky a od určité doby to muselo být řízeno výpočetní technikou ! I strojní zařízení muselo být na úrovni , oni měli nabídky ze západu od fundovaných dodavatelů a občas nám je otloukli o hlavu ! Rusové nejsou blbí , ale někdy se museli ohnout kvůli bratrství ! .

   Vymazat
  2. Ano, zaručený odbyt našeho průmyslu v SSSR, byl jistou brzdou našeho technického rozvoje. Oni si přáli stejné zboží, neboť na něj již měli vyškolený personám a servisní síť. Nechtěli žádné inovace. To je moje zkušenost z oblasti elektrických lokomotiv. Právě trvalý odbyt ss trakce, dlouho blokoval rozvoj ekonomičtější stř trakce.
   Takže máme zkušenost se zhoubností nasměrování své ekonomiky pouze jedním směrem. Bohužel tuto chybu děláme opět, s jednostranným směrováním ekonomiky na Západ, či jenom přímo na Německo. Vláda by měla podporovat rozvíjení naší ekonomiky všemi směry. Taková ekonomika by se stala méně zranitelnou a vydíratelnou. P.K.

   Vymazat
 15. Srandovní , Rusko překreslilo hranice v Evropě!! A ještě k tomu násilně!! Mýlí se, Rusové nebombardovali Srbsko a nestvořili Kosovo. To jsou fakt neuvěřitelní zoufalci.

  OdpovědětVymazat
 16. Ještě jsem zapomněl na tu krásnou větičku /po klausovsku/,
  že Kaliningrad je na hranicích s NATO!!! To je nějaký nový stát, asi. Fakt zmrdi!!

  OdpovědětVymazat
 17. Kromě koronaviru se nám zřejmě probouzí k životu i nemoc šílených krav (BSE), resp. šílených volů....

  OdpovědětVymazat
 18. V první řadě by se západní kapitalisti měli zeptat na mínění obyvatel Krymu , když tak pořád melou o lidských právech !

  OdpovědětVymazat
 19. Nasr.t! To by se jim hodilo! Už jsou nově nalezlí i v Makedonii a určitě nikdo nepochybuje proč tam jsou. Ten Krym jim leží v žaludku, to byl super tah!

  OdpovědětVymazat
 20. A že Rusko překreslilo jakous mapu? A kterou!?? Tu by totiž tuze rád překreslil Západ! Má to v genech ...
  Krym přece byl takřka odjakživa ruským (dokonce dřív než bílí kolonizátoři vybili poslední Indiány a ustavili USA!!).
  Rusko dalo vědět, že se svým územím neobchoduje, a pokud má Západ zájem na deeskalaci, pak nechť přestane provokovat to Rusko a rozpínat se vojensky k jeho hranicím.
  Pak ani nebude nutno řešit demilitarizaci kaliningradské oblasti.

  OdpovědětVymazat
 21. Rusko za súčasnej situácie nič nepustí.Je naivné si myslieť, že by to niečomu prospelo a Rusku už vobec nie. Má svoje skúsenosti a príklady zo sveta sú každodenné, aké sú to seriózné návrhy západu. To by Rusi museli byť padlí na hlavu. Možno za Jelcina by to to šlo, ale teraz rozhodne nie.

  OdpovědětVymazat
 22. V USA už "vaří" stratégové z vody. K "výměně" Krym za Kaliningrad není žádný důvod. Co by z toho měla RF? To nedává žádný smysl. Spíše se bude NATO "poroučet" , protože se začíná projevovat její neschopnost! NATO "cvičí" u ruských hranic a ty řecké zůstávájí nechráněné! K čemu je nám takové NATO?

  OdpovědětVymazat
 23. no, když bude zrušena NATO, možná by se o demilitarizaci Kaliningradu a Polska dalo uvažovat.

  OdpovědětVymazat
 24. Mně vždycky fascinovaly tyto ústavy výzkumu čehokoliv. Jejich fantasmagorické vize bez jakékoliv souvislosti s realitou. Zde si vysnili, jak by to bylo nádherné, kdyby Rusko to a ono a stáhlo se a upustilo a odzbrojilo a necvičilo... Ale co za to? Zrušení sankcí? Rusko jasně řeklo, že o jejich zrušení nebude žádat. Ne že by se ho nedotkly, ale prostě se s nimi naučilo žít a nevymění je za svoji suverenitu. Rusko překreslilo mapu Evropy v r. 2014? Tak bych se zeptal těch pánů kam se poděla je Svazová republika Jugoslávie? Ta se rozešla mírovou cestou? Nebyla to náhodou americká armáda, která bombardovala? Pudlíci z NATO už jen dělali křoví. Kde je Libye? Irák? Afghánistán? A ostatně i ta Ukrajina? Rusko se nepodařilo srazit na kolena a doby kořaly Jelcina jsou nenávratně pryč. To se pochopitelně tzv. Západu nelíbí. Macron sice halasí o nutnosti nápravy vztahů s Ruskem, protože cítí, že by z toho něco mohlo kápnout. Trhy jsou lákavé, ale přistupovat k tomu u pozice "my jsme ti jediní oprávnění" a Rusko bude muset... To je cesta, která nebyla reální ani před lety. A je úplně mimo dneska. Celý tento blábol nebere v úvahu pozici a možnosti Ruska. Na scéně je Čína, Indie, Jižní Amerika... A vějička jakéhosi "západního blahobytu"? Současná situace ukazuje jak málo stačí a je po něm. Můžu mít kolik chci luxusních aut a jsou mi na nic, když nemám kam jet. Mohu mít na luxusní dovolenou ale musím sedět doma. V USA jako v Rusku. A co se děje v é Francii, Británii, Španělsku a nakonec i v USA? Tzv. Západ není celý svět. Časy se mění, ale blbci ne.

  OdpovědětVymazat
 25. Německo požaduje, aby Spojené státy stáhly své jednotky ze svého území.
  https://www.youtube.com/watch?v=di3XlCb9VIE 29. 3. 2020

  OdpovědětVymazat
 26. Tak to tak vypadá, že si "západ" prozkoušel metodu na WADA ve sportu a teď to samý přenáší do politiky. Inu, nesporně je "západ" "vrcholem" lidské civilizace.

  Jestli nám dáš vítězství, mi ti dovolíme prohrát!

  Je prostě vidět, že "západní myšlení" je tak "dokonalé", že už není třeba přemýšlet vůbec. A pak se divíme, kde se berou "bezmozci" i u nás. Prostě dokonalý svět. Děkuji Spencerové , protože jejími slovy říkám

  ... fascinující ...

  OdpovědětVymazat
 27. Povidali že mu hrali.Navalte Donbas a nedavejte si podminky.Tak.A demilitarizaci Kaliningradu?Leda za stazeni NATO z Polska a pobalti.A ani to ne.Rusove nejsou troubove jako my.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou, ale už se z hloupostí, které de facto podporovali za Gotbačova a Jelcina většinou vzpamatovali.
   My, ani náhodou...

   Vymazat
 28. Ha ha ha, Rusko už dávno ví, že dohody s vámi nemají ani cenu papíru na němž jsou napsány. Naivní Gorbačov si dokonce myslel, že se dá věřit vašemu slovu. Od té doby se jenom rozlézáte, nic jiného. Jediné co vám brání v útoku je ruský jaderný arsenál, jinak byste na něj už dávno vlítli. Takže si laskavě trhněte nohou, to je Rusko, velmoc, která tentokrát váhat nebude. Příště ty nesmrtelné pluky budete stavět taky,pokud budete mít z čeho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko není velmoc. Je to země, která má působivý jaderný arzenál, ale to je asi tak vše. Jen díky poměrně velice schopnému vedení se dosud nezřítila a dokonce se začíná lehce prosazovat v mezinárodní sféře. Odejde tohle vedení, kdoví, co bude s Ruskem.

   Vymazat
  2. No, jak je právě dnes vidět, ani jeden stát v Evropě není teda "také" žádná velmoc, a EU? To je už jen semeniště bacilů a virů příkazů a oběžníků.
   Takže ve srovnání s námi ... hádejte, kdo prohrává?

   Vymazat
  3. Pro 15:09 Rusko je velmoc. Jak řekl svého času Putin: "My chápeme jako velmoc stát, kterému nikdo nesmí nic diktovat. Američané chápou jako velmoc stát, který může diktovat všem". Z tohoto pohledu je Rusko velmoc. Ale s u USA podle toho jejich chápaní už to tak slavné není, co? Čím dál tím více zemí už si od nich nenechá diktovat. Platí za to válkou. Ale to nejde na věky. Rusko má vše co z něj velmoc dělá: suroviny, zemi, vodu. A také impozantní ozbrojené síly. To znamená především vycvičené, vybavené profesionály odhodlané bránit svoji zem. A hlavně lidi ochotné přinášet oběti své zemi. Její suverenitě. To jsou znaky velmoci. Kolik takových je? USA (zatím) a Čína. Ale snaží se i Indie, Jihoafrická republika a jiné. takže si nechte zajít animo.

   Vymazat
  4. 15:09 Co asi tak v dnešním světě rozhoduje o tom, kdo je a kdo není velmoc. Schválně, co to asi tak bude, zbraně a síla armády, jinak vás nikdo nebere vážně. A vedení není věčné nikde. Kdo si troufne předpovědět co bude s USA a celým tím západním spolkem.

   Vymazat
  5. Už si netroufnou nic diktovat ani Severní Korei, natož Rusku. Proto vyjí na měsíc.

   Vymazat
 29. Rusko se už překvapit jako v roce 1941 nedá. To spíš bude Aljaška ruská, než by se vzdali Krymu nebo demilitarizovali svou enklávu. Pokud to někdo proti Rusku zkusí, i na tu Aljašku možná dojde. Z aktuální krize je vidět, že spousta zemí by si něco takového jako je "horký" konflikt nemohla dovolit.

  OdpovědětVymazat
 30. Většině, včetně mě, připadá tento požadavek nehorázný. Navíc po letech neúspěšného stupňování různých ekonomických a politických sankcí, by byl nejspíš marný.
  Ale je dobré si uvědomit, že s podobným přístupem, Západ uspěl téměř u všech bývalých spojenců Ruska/SSSR. Snad kromě Srbska a Sýrie. A stále trpíme to naše provokování Ruska, tedy izolaci od něj. V současnosti to zajišťují pirátský Hřib, ODSácký Novotný, TOPácký plzeňský právník Kolář. Je s podivem, že ti Piráti a ODS, mají stále dosti vysoké voličské preference. P.K.

  OdpovědětVymazat
 31. 12:15 Dosti vysoké preference díky voličům s dosti nízkým IQ.

  OdpovědětVymazat
 32. Jsem astrolog. Za pár let Krym bude zase ukrajinský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doplnění: bude ukrajinský až bude Ukrajina opět součástí Ruska... tady za pár let.

   Vymazat
  2. 13:37 Pane, vy jste nejenom astrolog...

   Vymazat
  3. To je logicke, ze to tak bude. Ukrajina krachne a bude ji zachranovat zase jenom Rusko, ne zapad! Vsechnu pudu, ktera se rozproda zapadnim korporacim zase znarodni, nebojte se.
   Lukasenko uz jedna o forme federace s Ruskem, potrebuje zachovat dynastii a ma strach z Majdanu organizovanemu zapadem.

   Vymazat
 33. Velmi zajímavé téma, jako obvykle víme, která velmoc a v čem udělala chybu. Dovedeme ji poradit a nechápeme proč nás neposlouchá.Co Čech to muzikant a politický analytik. Jenom jednu vadu máme nedokážeme si sami poradit a doma si uklidit. To máš.

  OdpovědětVymazat
 34. Říšská protektorka pravila : http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3181-madam-merkel-oznamila-ze-otroky-bude-svazet-letadly-a-nemci-budou-na-haciendach

  OdpovědětVymazat
 35. Inu nedivme se, že jsou Rusku předkládány návrhy, podmiňující zrušení sankcí. Co ti chudáčci v Institutu pro výzkum zahraničních vztahů mají dělat? Taky mají své rodiny, které živí. Tak sedí za stolem, točí si pracovním globusem a vymýšlejí; abstrakce, nesmysly, blbosti. Ale co kdyby se podařilo aspoň něco z toho chytlo? To by byla pecka! Politická a diplomatická esa mají. Naposledy oslnil Míša Pompa svým geniálním návrhem na urovnání politické krize ve Venezuele. Že takový nápad nám hlava nebere, je už jiná věc. A.Š.

  OdpovědětVymazat
 36. Všetky úvahy v článku vychádzajú z predpokladu, že Putin je hlupák. Po skúsenostiach z dohôd so "západom" za posledných 20 rokov je jasné - a hlavne Putinovi - že akákoľvek dohoda so "západom" (rozumej s USA) má životnosť 3 dni. A Rusko nepotrebuje takú dohodu s USA, do ktorej USA nevkladajú NIČ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to zase jen další provokace, která má ukázat, že "naši" "milovaní byrokrati" něco dělají. Nic víc a ani nic míň. Je to stejná taktika, kterou "tyto přední" země praktikují po staletí. Zastrašovat, pomlouvat, znetvořovat obraz o příštím potenciálním nepříteli a hurá - ve vhodnou dobu zblbnutí jako celek jdeme do zákopů!
   Navíc je to plod "tvorů", kteří v životě nic neudělali, nic nevytvořili a v podstatě kromě "utrácení" peněz a žvatlání nic neumí.

   Ploštice
   Já, paní, mohu mít ze svých dětí radost. Jsou zdravé a nadané, mají se k světu a dokonce už smrdí.
   Chvála bohu, ty se ve světě neztratí.

   Hnědý mravenec
   Svoboda mravencům! Celý svět mravencům! Ovšem, nesmějí to být mravenci černí.

   Karel Čapek Bajky a podpovídky

   Vymazat
 37. Americký inštitút pre výskum zahraničnej politiky, Macron,...čo tí ľudia majú v hlavách nas*até?!
  Čo chce Francúzsko so sankciami? Veď je to štát pred bankrotom! Ako celá EÚ.

  OdpovědětVymazat
 38. Už žádné ústupky proradnému Západu ani Japonsku..žádné iskandery pryč z Kalinigradu,žádné Kurily zpět -ani jeden!Zbrojte holoubci sivý...ať tím zachráníte svět od války..zdravstvuj Rassije

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kuky prosím tě, ne abys dal povel k válce, třeba by tě poslechli.

   Vymazat
 39. Zcizeni ruskeho uzemi nova ustava nepripousti. A tak se nenavistna hovada v EU jeste rychle snazi vyrvat enklavu z Ruska.
  Nepodari se! Krym je rusky, jeho obyvatelstvo to potvrdilo. Neni duvodu v Rusku k takovym uvaham. Kaliningrad je zabezpeceny vojensky, jen na nej vztahnete sve paznechty, Rusko vam je urazi! Lokajove USA se mohou pretrhnout, aby Deep Statu vyhoveli.

  OdpovědětVymazat
 40. Jsou dvě místa v Evropě a jedno na Blízkém východě, odkud Rusko svými zbraněmi a to jak s konvenční náloží, tak i s jadernou náloží, (balistické a křídlaté rakety - Iskander M a Kalibr M) ve své podstatě pokrývá téměř veškeré území evropských států NATO. Jsou to Kaliningradská oblast, Krym a námořní základna Tarfůs v Sýrii. Myslí-li si někdo, že se Rusko některé z těchto oblastí či základny v Tarfůsu dobrovolně vzdá, tak ať si to myslí.

  OdpovědětVymazat
 41. KRYM BYL RUSKÝ A BYL RUSKU UKRADEN UKRAJINOU V R. 1954 ZA VLÁDY UKRAJINSKÉHO DIKTÁTORA CHEUŠČOVA. Dnes je zase Ruský. Demilitarizace Kaliningradské oblasti jedině výměnou za demilitarizaci pobaltských států. Ale proč vůbec? Až bude stát Rusko na hranicích USA budu to považovat za vyvážení současného postavení USA na hranicích Ruska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To chce referendum ve všech pobaltských zemích,tam už je to nachystané,že se vrátí do SVAZU,už je ti genosi také erou...

   Vymazat
 42. Západ už si může rušit či nerušit co chce,Moskva na ně ere přímo z nebe...zeptejte se,proč nechtěně skončily ty družby s Lotyšskem,Litvou a Estonskem,ale u nás,..mají nás také jejich občané plné zuby?...opozice má zaručeně nejlepší informace,proč nepromluví?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.