Reklama

pondělí 13. dubna 2020

Henry Kissinger volá po Novém pokoronavirovém světovém řádu

Henry Kissinger
Mike Whitney
13. 4. 2020   GlobalReserach překlad Zvědavec
Henry Kissinger se domnívá, že koronavirus je hrozbou pro jeho drahocenný Nový světový řád, takže požaduje, aby prezident Trump udělal cokoli, jen aby systém ochránil. V článku, který v pátek publikoval deník Wall Street Journal, tento bývalý ministr zahraničních věcí vyzval Trumpa ke spuštění velkolepého projektu, něco jako Marshallův plán, aby sjednotil spojence a přesvědčil je, že strýček Sam může i v době krize dát dohromady vojenské oddíly. Zde je to, co uvedl Kissinger: 

„Na základě poučení z vývoje Marshallova plánu a Projektu Manhattan mají USA povinnost vyvinout velké úsilí ve třech oblastech. Za prvé, posílit celosvětovou odolnost vůči infekční chorobě... Za druhé, snažit se vyléčit rány, které utržila světová ekonomika... Za třetí, ochránit principy liberálního světového řádu.
Zatímco útok na lidské zdraví bude - doufejme - dočasný, politický a ekonomický otřes, k němuž došlo, může přetrvávat celé generace. Žádná země, dokonce ani USA, nemůže pouze v rámci čistě národního úsilí zdolat tento virus. Zaměření se na nezbytnosti tohoto momentu musí být konečně propojeno globální společnou vizí a programem. Pokud to nebudeme moci provést společně, budeme každý čelit tomu nejhoršímu.“ („Koronavirová pandemie navždy změní světový řád“, Wall Street Journal)

Kissinger si myslí, že Trumpova rétorika „Amerika především“ podkopala zahraniční vztahy a oslabila hegemonii USA. Domnívá se, že izolacionistická politika, kterou vede Trumpova administrativa, vytvořila vůdcovské vakuum, které Čína rychle zaplnila. A v tom má také pravdu, koneckonců, zatímco Čína posílala do různých zemí, tvrdě zasažených pandemií, lékařské týmy a nezbytné potřeby, Spojené státy byly zcela pohlceny zpřísňováním sankcí vůči Íránu, Kubě a Venezuele, takže infikovaní lidé v těchto zemích nemohli získat patřičné léky k překonání nemoci. Humanitární přínos Číny byl přirozeně velmi vychvalován, zatímco chování Washingtonu bylo kritizováno jako malicherné, kruté a pomstychtivé. Není pochyb o tom, že Trumpova administrativa přenechala morální výši Číně, svému úhlavnímu nepříteli.

Kissinger pokračuje:
„V rozdělené zemi je nyní zapotřebí účinná a prozíravá vláda, která překoná překážky, jež jsou co do rozsahu a globálního měřítka bezprecedentní. Udržet si důvěru veřejnosti je zásadní pro sociální solidaritu, pro vzájemné vztahy ve společnosti a pro mezinárodní mír a stabilitu.“ Wall Street Journal
Když Kissinger hovoří o „důvěře veřejnosti“ a „sociální solidaritě“, pochopitelně tím myslí, že se vláda musí dohodnout na účinné strategii pro styk s veřejností, která oklame ovčany, takže s tím budou souhlasit.

V Kissingerově slovníku je solidarita úzce definována jako „veřejná podpora pro elitářské projekty“, jako je např. globalizace, otevřené hranice a volný pohyb kapitálu. Tyto principy stojí za Kissingerovými doporučeními, a ne nějaká náklonnost vůči pracujícímu lidu, které považuje za hloupé mezky.

Dále pokračuje:
„Národy jsou koherentní a vzkvétají na základě přesvědčení, že jejich instituce mohou předvídat katastrofu, zastavit její dopad a obnovit stabilitu. Až pandemie Covid-19 skončí, budou instituce v mnoha zemích vnímány tak, že selhaly. Zda bude toto posouzení objektivně spravedlivé, je irelevantní. Realita je taková, že po koronaviru nebude svět nikdy stejný. Přít se nyní o minulosti pouze ztěžuje to, co se musí udělat.“ WSJ.

Vidíte? Na čem Kissingerovi opravdu záleží, je pokoronavirový světový řád, o němž se domnívá, že bude znamenat začátek zcela nové éry, ve které vlády budou muset reagovat na neočekávané krize, prudkou politickou polarizaci a rostoucí vyhlídky na sociální nepokoje. Zdá se, že Kissinger tohle všechno chápe, ale místo toho, aby nabídl novou vizi pro budoucnost, lpí na rozbitých pozůstatcích neúspěšného systému, který prohloubil propast bohatství, vyvolal jeden finanční kolaps za druhým a rozšířil oblouk nestability od severní Afriky, přes Střední východ až po střední Asii. Toto je světový řád, který chce Kissinger zachovat, amerikocentrické impérium, které ovládají elity establishmentu, brandy slintající plutokraté a bankovní mafie. Můžeme se divit, že obyčejní lidé požadují změnu?

Kissinger dále uvádí:
„Světové demokracie musí bránit a udržovat osvícenské hodnoty. Celosvětové vzdalování se od vyvažování moci oprávněností způsobí, že společenská smlouva se rozpadne jak vnitrostátně, tak mezinárodně.“ WSJ

„Osvícenské hodnoty“?? Myslí tím to, co jsme viděli na fotkách z Abú Ghraib, nebo filmové záznamy z decimované Fallúdži, nebo bezpočet zpráv o místech, na nichž jsou prováděny utajované operace a kam agenti amerických zpravodajských služeb dopravují unesené oběti, které jsou mláceny, dokud se nepodrobí? Nebo snad praktikují osvícenské hodnoty na takových místech, jako je Guantánamo, letecká základna Bagrám, nebo Mosul, zničený těžkým dělostřelectvem a americkými bombardéry? Kissinger může blekotat o osvícenských hodnotách, co chce, ale sám z vlastní zkušenosti ví, že tyto hodnoty jsou vratce podpírány horou krvavých mrtvol, obětovaných ve jménu liberálního světového řádu.

Zde je pokračování:
„Osvícenští myslitelé (argumentovali), že účelem legitimního státu je zajistit základní potřeby lidí: bezpečnost, pořádek, ekonomický blahobyt a spravedlnost. Jednotlivci si nemohou zajistit tyto věci sami. Pandemie vyvolala anachronismus, znovuvzkříšení města, obehnaného zdmi, v době, kdy prosperita závisí na globálním obchodu a přesunech lidí.“ WSJ

Tady to máme znovu, Kissingerovo oblíbené téma, „globální obchod a přesuny lidí“, dva drolící se pilíře globalizačního projektu, který nyní skomírá a čeká na eutanazii ze strany milionů nezaměstnaných Američanů, kteří přišli o své zaměstnání, továrny a naději na budoucnost v důsledku outsourcingu, offshoringu a velkolepého Kisingerova „liberálního světového řádu“. Dokonce i nyní, když se americká ekonomika zastavuje a nezaměstnaní Američané s úzkostí doma čekají na almužnu ve výši 1 200 dolarů od strýčka Sama, Kissinger neustále hýká o úžasném Novém světovém řádu, který výrazně zlepšil „bezpečnost, pořádek, ekonomický blahobyt a spravedlnost “.

Dejte mi s tím pokoj.

Souhlasím s Kissingerem, že pokoronavirový světový řád se bude výrazně lišit od světa, který byl předtím, ale to je tak všechno. Ve skutečnosti se systém, ovládaný Spojenými státy, rozpadá, protože národy světa nechtějí vládu síly, neboť američtí lídři jsou nekompetentní břídilové, kterým nelze důvěřovat v tom, že udělají správnou věc, a protože arogantní politika Washingtonu, která se neohlíží na druhé, proměnila rozsáhlé oblasti Středního východu a Střední Asie na neobyvatelnou pustinu.

Přiznejme si, Spojené státy měly šanci ukázat světu, že mohou být spolehlivým správcem globální bezpečnosti, ale promarnily to. Nic to nezmění, ani to, co nám tvrdí Kissinger. Henry Kissinger Calls for a New Post-Covid World Order vyšel 6. dubna 2020 na ICH. Překlad v ceně 431 Kč Zvědavec.


46 komentářů :

 1. Ať jde ten nýmand někam náš stát nezklamal a národ též ne kde mají nejvíc pytlů na mrtvoly tak u nich. Nestojím o nadvládu usa ani náhodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale nadvláda USA u nás už delší dobu je. O tom není nejmenších pochyb.

   Smazat
 2. Takýto ľudia najviac poškodili Amerike,svojou chamtivosťou.Treba toho stareho blazna už upratať,aby neotravoval ľudstvo,ktoré pomáhal otročiť po celom svete.Toto je skutočný ľudský odpad,ktorý treba ľutovať.

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Dvořák.
  Kdybych napsal co má na myslí Kissinger,tak mne smáznete.
  Proto čekám,že chcípající kobyla bude nepříjemně kopat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To že článek vyšel 13. má asi taky svou symboliku. Ostatně soudím že lidi typu Kissinger a Soros se už dávno měli zaslouženě smažit v pekle, což je stejně nemine a přikládat zdarma a s radostí budou všechny jejich oběti a to se ještě na některé z nich ani nedostane.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Já teda nevím, ale mně publikovali kolikrát i "naprostý" omyl, kdy jsem si spletl článek na který jsem reagoval a zároveň jsem "zkopíroval" do diskuse odpověď na článek, starý nejméně tři roky a úplně jinam. Jen "čistou" náhodou se stalo, že to zapadlo do "diskuse" a působilo to dokonce lépe, než co sem tehdy "správně" psal. Takže to zkuste a hotovo. Nebo se vyslovte "zaobaleněji".
   Ale máte pravdu, jestli to tak myslíte, ta kobyla za Velkou Louží bude sebou škubat ještě docela dlouho.

   Smazat
  3. Bingo, trefil jste do černého chválím vás i za pozdrav pro Dvořáka.
   Je,tedy ten Dvořák celý znavený z hlídání všech pro něho nepříjemných příspěvků.

   Smazat
  4. Pokud chcete nadávat na Ameriku, tady vás nesmáznou, i kdybyste napsal cokoli a byl sprostý jak dlaždič. Maže se jen, když se někdo otře o Kreml. Tady je vlastenecký server.

   Smazat
  5. 9:22, z toho, že vás mažou, si nic nedělejte. Já jsem sem ohledně amerikocentrismu jen napsal, že pokud Čína půjde globálnímu kapitálu na ruku, může Ameriku klidně nahradit a i tohle vadilo.

   Smazat
 4. Přestal lítat za Putinem protože pochopil že ten chce úplně něco jiného než on. Celý americký sen byl založen na podvodech a je s podivem že vydržel tak dlouho. Věřil bych v lepší život lidstva kdybych věděl co s těmi zvrhlými nahoře i dole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestal lítat za Putinem... byl v Moskvě jen jednou. Nelétá už nikam, vždyť za pár let bude mít 100 let. Alžběta II. už taky nikam nelétá.

   Smazat
 5. „S tebou se nemůžu měřit, stovky milionů jsem si nenakradl.“ Sociolog Hampl tvrdě účtoval s Topolánkem:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020041211793169-s-tebou-se-nemuzu-merit-stovky-milionu-jsem-si-nenakradl-sociolog-hampl-tvrde-uctoval-s-topolankem/

  OdpovědětSmazat
 6. Globalizace nese nezbytný důsledek poklesu významu jednotlivých diaspor (a pátých kolon) v národních státech ve prospěch výkonu moci přímo z centra. Kieasenger holt musí přijmout skutečnost, že význam diaspor, jako praktických nezistupňů při výkonu moci, zase poněkud posílí (i jejich služebných pátých kolon). Tak to prostě je, milí oslíci; tak to snad pochopí i sám architekt globalisace...

  OdpovědětSmazat
 7. Co se tím vlastně zabývat, když nás patrně čeká "zelený úděl" tady v centru Evropy. Nejspíš je to křečovitý záchvěv konce politické "super aféry století" pod názvem Merkelovic "politika". Já se jen budu smát, těm "pořádku milovným" a poslušným "pejskům", co se tady tak vehementně rozčilují ve službách "sorošovic kapsy" o osudech "jakoby " správného vývoje tady po "listopadu". Dávejte pozor, jak se budou neustále "přibližovat" určené linii "66. sjezdu "NS.AP - EU"". Za krátký čas si budou odpovídat sami sobě ještě častěji, než je to dosud "zvykem". Nebo myslíte, že "oni" půjdou dělat "rukama", když tomu odvykli?

  OdpovědětSmazat
 8. Je to jen náhoda, že H.K. je příslušníkem "vyvoleného" národa?

  OdpovědětSmazat
 9. Nějak se v tom nevyznám, jedná parta samozvaných vůdců světa, prý záměrně vypustila koroňàka, aby lidi zahnala domů a tak si připravila cestu pro vybudování WNO. Teď právě čtu o alternativní partě. Jedno je jisté, cílem je získat moc nadevšemi. Tak snad jim v tom zabráníme.
  Na závěr, jen soukromá připomínka, pan Kissinge nehýká, to není slušné i k nepřátelům lze dát najevo převahu slušností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sranda je v tom, že my nevíme, kdo si co myslí a co chce, abychom si mysleli, že si myslí. A už vůbec nevíme co kdo doopravdy chce a proč to dělá. Takže "vesele" konspirujeme" a tápeme.
   Ale kdyby nebyl odpor k liberalismu velký, asi by si už dávno v "pohodě" dělali, co by chtěli. Takže nějaká "druhá", či "třetí" a bůhví kolikátá parta tu je.
   A teď ještě "uhodnout", která parta to s námi myslí nejupřímněji.

   Smazat
 10. Tato stvůra ještě žije? Doufám, že nás koronavir thoto zmetka konečně zbaví.

  OdpovědětSmazat
 11. "Když řeknete lži dost velký a budete ji opakovat, lidé to nakonec uvěří." Lži lze udržovat pouze po dobu, kdy může stát chránit obyvatelstvo před politickými, ekonomickými nebo vojenskými důsledky lži. Stát se tak stává životně důležitým, aby využil všech svých pravomocí k potlačení nesouhlasu, protože pravda je smrtelným nepřítelem lži, a proto je pravda největším nepřítelem státu. ““ - Joseph Goebbels

  ČERVENÉ varování: Lidé světa jsou testováni a drtivá většina selhala. Většina z nich přijala svůj osud jako NWO římští kultu domestikovaných otroků, kteří nemohou kriticky myslet, i když před námi jsou všechny důkazy o falešné Plandemii a probíhajícím převratu našeho národa a světa! Plán NWO vyžaduje vyřazení 90 +% lidí a pouze 500 000 000 lidí zůstalo na světě poté, co je NWO pod kontrolou! Tito zbývající lidé jsou zamýšleni jako služební otroci systému NWO!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže to má háček. Až "oni" vytvoří svoje podmínky a "výsledky", zjistí s velkou pravděpodobností, že jednak je těch lidí pořád víc než dost, jednak, že je tu zase "určité" procento zbytečné.
   Jestliže použijí - jen tak pro příklad a že to je dnes "aktuální" - kdyby teda použili nějakou biologickou zbraň, nikdo nikdy a nikde jim nezaručí na sto procent (teda kromě jejich prodejných "sluhů"), že to bude fungovat přesně "podle zadání". Příroda a její podstata je mnohem silnější než si myslíme a jakýkoli organizmus "podléhá" evoluci, tedy změnám. A interesantní je, že ty "sprosté" a "krvavé" zrádce v minulosti nechávali žít po splnění "úkolu" málokteří jejich páníčkové, jen krátkou dobu.
   Ono to ostatně působí - koronavirus a ten jeho počátek - že nejdříve jakoby věděli o co jde, ale co by, že jo nic se neděje ... A pak se něco najednou "ošklivě" zvrtlo v MOŽNÝCH předpokládaných důsledcích a pak to docela (s)prostě využili k "zastření" ekonomické krize, která by stejně přišla. A která vlastně už byla v běhu od podzimu.

   Smazat
 12. Kissinger, Soros a jim podobní se už dávno měli škvařit v pekle a jelikož se tomu stejně nevyhnou, mohli už mít část utrpení za sebou. Nemohu říci že si to přeji a jak se říká "přání otcem myšlenky", jenom prostě nemohu uvěřit tomu že by takovéto zrůdy mohly skončit jinak.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No pak by to museli být ti naši "pohádkoví" čerti konající spravedlnost, protože se často říká, že oni ti "elity" věří na kult Satana. Ostatně nedávno přece proběhlo po internetu, že i ve Vatikáně jsou symboly tohoto kultu a že tam provádí "skromní mniši" "pohanské" obřady. No, uznejte, není to vtipné, pokud je to pravda?

   Smazat
 13. Kissinger ,majici lvi podil na vrazdach a muceni vsude ve svete uz od sveho mladi muze vymyslet leda dalsi ne Patriot,ale Covid 19 act.I pandemie se da dobre vyuzit.Mrtvi vzdy dobre poslouzi

  OdpovědětSmazat
 14. Jen si láteřte bezzubou dásní, komouši, "vlasrenci", neonáckové... To je totiž to jediné, co s tím můžete dělat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:41 ale to se hochu moc pleteš, vlasrenci určitě nejsme a až se to rozjede, nebudeš ani stačit zalézt zpátky do kanálu.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 12:41
   Chlapečku na tříkolce, ty pojedeš v tom případě s námi. Nebo už ti přišlo pozvání mezi tu elitu? Že ty budeš mezi těma vybranýma?

   Smazat
 15. Kissinger , Soroš a jim podobní se už dávno měli smažit v horoucím pekle, mohli už mít část svého utrpení, které je stejně čeká, za sebou. Ne že bych jim to přál, ale jak se říká každý je svého štěstí, či neštěstí, strůjcem.
  Hej hou, Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 16. ,,Jindro", my víme své, na nás jsi krátký
  ,,Jindro", my umíme číst mezi řádky !

  OdpovědětSmazat
 17. Kissinger je zlo, radil dosud vsem vladam, aby to dopadlo tak, jak to dopadlo. Mel by si spise nacvicovat skoky do rakve! Na jeho zidarny neni nikdo zvedavy!

  OdpovědětSmazat
 18. USA jsou zlo, ktere je nutne znicit, zejmena jejich Deep State a superbohace, kteri ridi vladu USA.

  OdpovědětSmazat
 19. K jakému dubisku se zase přimykat? Vždyť jakákoli nadvláda nikdy nevede k ničemu dobrému, zvlášť orientální. Což takhle trochu sebevědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:34 o jakém dubisku je tady, Mářo, řeč? Co vím, bývali jsme a jsme přimknuti, aniž se kdo koho valně ptal. Rozdíl byl a zřejmě i bude v míře, skutečně shodných potřeb a zájmů, o míře toho, co si dovolíme a dokážeme dělat, efektivně, po svém. Nejinak je na tom většina států na tomto našem světě.

   Smazat
 20. Amerikocentrické impérium... ale když se kapitálové elity dohodnou s Čínou, můžou se usadit tam. Starý Henry je v globalistickém uvažování dost pozadu.

  OdpovědětSmazat
 21. On je už mimo realitu, špina jedna...

  OdpovědětSmazat
 22. Myslím, že práve liberálna demokracia je zodpovedná za to, ako svet vyzerá. Jej vláda sa určite skončí.

  OdpovědětSmazat
 23. Pokud lidstvo nepochopí,že je třeba zlikvidovat svétový kapitalismus dříve,než on zlikviduje nás a zřejmě celou tuto modrou planetu,je vše marné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100 bodů

   Smazat
  2. A na místo kapitalismu Pol Pota. Ještě že je vás menšina a jste dávno za zenitem. Myslel jsem, že pád minulého režimu, který měl stejné nedostatky umocněné jeho neschopností se rozvíjet, vám otevře oči. Ale ne, vy melete pořád dokola to samé.

   Smazat
 24. Kissinger je ‘Breznev’ a jeste chvili bude.

  OdpovědětSmazat
 25. Tento americký hajzl je již od pohledu svině,která čeká na řezníka.

  OdpovědětSmazat
 26. Tento americký hajzl je již od pohledu svině,která čeká na řezníka.

  OdpovědětSmazat
 27. Covid-19: Tak Čína se konečně pochlapila a mokrý trh ve Wu Chanu zavřela. Uvidíme na jak dlouho a co z toho bude.

  OdpovědětSmazat
 28. https://www.pokec24.cz/nezarazene/tak-uz-to-zacalo-fed-pujci-usa-rovne-2-biliony-dolaru-na-oziveni-americke-ekonomiky-kvuli-virove-krizi/
  Krizové řízení v Německu jako vzor pro celou Evropu! Německý průmysl dostane nasypáno z veřejných peněz 750 miliard EUR.
  Dnešní pravidla WTO (Světová obchodní organizace) zakazují subvencování ekonomik jako nedovolený model subsidiarity, totéž zakazují evropské směrnice na zákaz subsidiarity, tedy vynakládání veřejných rozpočtů na pomoc a podporu soukromých podniků, projektů, továren a fyzických osob. Nebylo prostě možné začít pumpovat veřejné peníze naproti deficitům do soukromých podniků a firem. Bylo potřeba vytvořit krizi, výjimečný stav, nouzový stav, stav ohrožení, který umožní subsidiaritu, tedy sypání veřejných peněz do soukromých firem, zamaskovat to za kompenzace poskytované v důsledku nějaké katastrofy. A tou katastrofou je epidemie viru.
  A stejně jako v Evropě, jako v Německu, jako v Česku a stejně jako v dalších zemích, tak stejně tak i v USA je všude zdůrazňováno, že toto pumpování veřejných peněz do soukromých subjektů je pouze kompenzací kvůli “virové krizi”. Doslova i blbému, který propadal z počtů ve škole, musí být jasné, že tyto mamutí deficity a pumpy veřejných peněz do soukromých firem, fabrik, továren a soukromých osob nemají nic společného s kompenzacemi, ale jedná se o masivní program subvencování celého globálního trhu s cílem zabránit celosvětové krizi a globální recesi, ke které se schylovalo již od druhé poloviny loňského roku.

  OdpovědětSmazat
 29. Henry Alfred Kissinger, celým jménem Heinz Alfred Kissinger (* 27. května 1923 Fürth, Německo) je americký diplomat, historik, mediální komentátor, politik a politolog německého a židovského původu.
  Snad ta svině brzy pojde.

  OdpovědětSmazat
 30. 21:51
  Z principu, že nesouhlasím s politikou některých států, politických stran a jedinců nebudu používat vulgarizmy. Buď mám k jejich kritice argumenty a pak zveřejním svůj názor. Nebo mám místo mozku v hlavě něco páchnoucího a přesto potřebuji svůj omezený subjekt uplatnit, například zde. Úsměvnou esencí, která graduje od "blekotání a hýkání HK" , přes "stvůra žije?", "škvařit v pekle", doporučit "skoky do rakve", "svině, která čeká na řezníka", až po neúsměvný antisemitizmus. Tak spoluobčané, moc si s vámi nerozumím i když nemám oblibu v USA, ani v NWO a HK.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.