Reklama

sobota 4. dubna 2020

Hloupě arogantní mladé ženy na české politické a mediální scéně

Růžena Chrastekova
4. 4. 2020  VašeVěc
Pravda, najde se mezi nimi i fosiliózní, vyšeptalá už politička, která ještě sípavě trousí své nenávisti z prohry, ale vcelku u nás v poslední době převažují ve veřejném prostoru, jak politickém, tak mediálním, agresívní harpyje z řad relativně mladých ještě bytostí ženského pohlaví. U některých se jeden i zdráhá použít označení "žena", protože té ženskosti, vlídnosti, empatie, přívětivosti, je v nich jak šafránu, je-li tam vůbec něco z toho.

U političky se očekává a vyžaduje tak nějak už určitá ráznost a skoro až tvrdost, protože jinak by tou političkou nemohla být, neobstála by v bitvách v těch nelítostných válkách o moc, vliv, pěkně po našem - koryta.

Není to ale nutné a bezpodmínečné, i tu politiku lze dělat s určitou grácií, laskavostí a především slušností. Jistě, vyžaduje to od té osoby nanejvýš moudrost, vzdělání, um a schopností přehršel. I takové političky se čas od času objeví a i mají úspěch. Protože i tvrdá slova se dají pronášet s určitou laskavostí a empatií, je-li třeba myšlenku dobrou a potřebnou, prospěšnou, prosadit, bojovat za ni. Ale tady je asi zakopaný ten pes, v tomto je to umění být opravdu dobrou političkou - mít myšlenku a vůbec myšlenkové pochody z ranku výše jmenovaného, být opravdu státotvornou, chtít prosazovat něco, co je přínosné a dobré pro lid obecný, občanstvo, voličstvo.

Hokynářské nezpůsoby, pavlačové poštěkávání, byť zabalené někdy do rádoby politické kultury, papouškování floskulí, z nichž jako ta pověstná sláma z bot vylézá jenom ta zlovolnost harpyje, snaha o osobní s stranický prospěch, to je to, co je charakteristické pro naše mladé političky současnosti. A jak se říká, napříč politickým spektrem.

Uštěkané jájistky, nezdravě ambiciózní, arogantní až agresívní, přímo bagroidní, jejichž neklamným poznávacím znamením je právě ta nemoudrost až hloupost, mnohdy nezkušenost a neznalost reálií běžného, normálního občanského života, je ale, naštěstí, zařazuje do čeledi jepičí, kde dřív nebo později končí. Jen si vzpomeňme na ten dívčí soubor političek z VV, který vedla ta několikadenní ministryně obrany, které pšenka nepokvetla ani náhlou změnou strany, kterou si narychlo a v nouzi vymyslela, a to tak, že bez rozumu a moudrosti úplně. Kdepak jim je ale konec ...

Není třeba se obávat, spíše trpělivě čekat, až stejný konec nastane i pro novou předsedkyni TOP09, protože, jelikož patří do stejné kategorie, navíc má jenom ještě ambice se bezmozkově vyžvaňovat k politice cizího státu, aniž by jí došlo, že to je nepřípustné zasahování do vnitřních záležitostí vlády a občanů toho státu. Nelíbí se jí a hlasitě se ohrazuje proti tomu, jak občané toho státu volili a hned vzápětí přidala "moudrost", že tohle by se mohlo stát i u nás a to teda jako ne! Dle jejího tupského uvažování je totiž nerpřípustné, aby nějaká politická strana měla větší, velkou část voličstva. Až tak! Pekarová Adamová v tom chce udělat pořádek a to voličstvo už preventivně kárá, peskuje, předem, narovnává ty počty hlasů dle svého jedinečného politického přání a očekávání. Vskutku moudrost nad všechny moudrosti světa ... (ZDE)

Snad ještě bojovnější, agresívnější jsou redaktorky, moderátorky, reportážnice naší/jejich už České televize, jedním slovem aktivistky, co se snaží přemostit své povolání s politickým angažováním (samo sebou že ve prospěch demobloku a kavárníků, antibabišovců a antizemanovců). A to tak, že strašně.

V posledních dnech vede a trhá přímo pásku štěkna s neuvěřitelnou kadencí vzteklých, útočných slov, nějaká Tvarůžková. Zřejmě přírodou silně nadměrně vybavena bojovností, neustupující arogancí, se ani nesnaží skrývat svoji povýšenost nad každým, kdo je jí předhozen jako objekt zpovídání. A běda, když neslyší tu správnou odpověď, kterou tvrdě vyžaduje! Zvedne ještě o drobek víc svůj důrazný hlas a tvrdě napovídá, podsouvá zpovídanému objektu to, co si vymínila slyšet. To i ta zákeřná a podlá Nora je proti tomu laskavá tetka, nemá na ni ve vedení "rozhovorů", které se v jejím podání proměňují v kárání a mentorské umravňování toho druhého. Který povětšinou ani nemá šanci dokončit jednu ucelenou větu, natož vysvětlit svůj názor a myšlenky.
(ZDE)

A takových aktivistických děvčat ve na Kavkách víc, jakoby soutěžily o nejuštěkanější a nejtvrdší, nejagresívnější poučovatelku hostů, ale i diváctva jako takového. Nějaká slušnost, úcta a vědomí si toho, že ony jsou jenom zaměstnankyně (pokud nejedou na Švarcsystém) a zprostředkovatelky názorů, myšlenek, tezí hostů, tam naprosto chybí, prostě není. K těm hostům, které si né ony, ale ta námi všemi placená ČT, pozvala k rozhovorům, debatám, by se měly tyhle děvenky přidrzlé chovat s náležitou úctou a slušností, nejsou jejich slouhové, ani podřízení, které si ony vyvolily ke svému vlastnímu zviditelnění. Tohle je jedna z největších zrůdností, kterí nám ČT a její "hvězdy" předvádí za naše peníze.

Je načase s tím něco dělat, milí politici, poslanci, a nebát se jich, nebát se těch harpyjí, že vás příště doslova zkoupou v nějakém tom rozhovoru. Postavte se jim!

44 komentářů :

 1. ...bacha na to, mrkněte se do zrcadla!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať se vrátí do Maroka.

   Vymazat
  2. 17,50
   Tvarohová má fotra z Kuby. To se nám Fidel ale pomstil. Jako by jsme svých krav měli málo...

   Vymazat
  3. Zlatý kroužek na rypáku vepře je žena krásná, ale svéhlavá a rozmarná. (Písmo Svaté, Přísloví 11,22)

   Vymazat
 2. Asi by jsme se těma blbkama neměli až tak zabývat a spíše je ignorovat. Tím, že se zde o nich píše, tak jim to prospívá, protože vidějí, že se o nich ví a prospívá to jejich propagaci. To je i případ Novotného, který to dotáhl díky lidem a reakcím na něho až do Kremlu. Nejen o nich nepsat, nevšímat si jich, nereagovat a ignorovat je hlavně při volbách. Jak se říká, i blbá reklama je reklama. Abych jen nekritizoval, vidím několik málo inteligentních žen v politice, hospodářském a právnickém sektoru, je na každém jestli je také vidí, které by mohly mít podporu široké veřejnosti a třeba i mohly kandidovat na prezidenta...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč, ignorovat ty pořady, nerozebírat je. Vždyť jim tím děláme vlastně reklamu. A těch zpovídaných mi líto není. Jak chtějí řídit stát, když si neporadí ani s redaktorem či redaktorkou?

   Vymazat
  2. Cas od casu je to potreba vyslovit nahlas.Vzdyt ony si nejspis nalhavaji,jak jsou skvele...A to ze by je kazdy nejradeji kopl do zadku se ve sve skupinove bubline nedozvedi

   Vymazat
  3. Xaver se s nimi nemastil,Okamura také ne....zvedli se a šli pryč ...ukázali tím oba ,že jsou chlapi kteří nějakou štěknu poslouchat nebudou.

   Vymazat
  4. 12:18, Novotný to do žádného Kremlu nedotáhl, všimla si ho jen mluvčí zamini, jejíž to je povinností sledovat i cvrkot v hlavním proudu a reagovat na něj. Kreml neví, co to je Novotný. A kdyby ho účelově nevytáhli redaktoři 60.minut, nikdo by po něm v Rusku ani neštěkl. Stejně do už na něj nikdo nevzpomene. Leda jako na ukázku dekadence Západu, což se v Rusku hojně používá.

   Vymazat
 3. Paní Chrasteková máte plnou pravdu.Je potřeba zmínit že i v Českém rozhlase konkrétně programu Radiožurnál působí také jedna aktivistická redaktorka jménem Marie Basková či Vasková.Ta také ráda podsouvá zpovídanému své názory skáče do řeči nenechá domluvit atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to jen A'janem Pokorným zprivatizovaný "Radiobulvár", ale celý ČRo je už dávno stejnou žumpou jako ČT!

   Vymazat
 4. Já bych skutečné harpyje zase tak moc neodsuzoval, abych je srovnával s dnešními političkami. Na*raly budoucím římanům na hlavy za to, že jim ukradli dobytek.

  OdpovědětVymazat
 5. A opět se zde, na normálním webu ukázal - zviditelnil a zářil evidentní b.b, který má hlavu na to, aby mu nenapršelo do krku

  OdpovědětVymazat
 6. to jako proč? Já se sebou problém nemám, s každým jednám přátelsky a slušně a nejsem veřejně známá osoba...

  OdpovědětVymazat
 7. A viděl jste se Vy, v tom zrcadle, anonyme 11:56???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co měl napsat? Že je placenej? Jako Pepek Vyskoč.

   Vymazat
 8. Ona modrátorka Tvarůžková, nebo jaký je název jejího postu,to není nic vyjíměčného. V onom pořadu se již vystřídalo dost skákaček do řeči, skákají do řeči skoro všem politkům všech možných stran a orientací,něco jim podsouvají a štěkají, o tomm je v článku zmínka rovněž. Ale zcela bych nesouhlasil s tím, že to platí na všechny hosty. Možná jste si toho také všimli, ale k některým politikům a hostům je velice vstřícná. Tak je alespoň vidět, kam patří a koho protěžuje. A to je to, co nesmí být v žádném interviu vidět a ještě takto okatě. Já jako divák veřejnoprávní TV nesmím poznat, zda je moderátor věřící, nebo kde stojí se svými politickými názory. To může pouze být v "komentářích", ale bohužel, všechny komentáře v ČT jsou naprosto stejné, od stále stejných, redaktorů a stejných hostů ČT. Takže co s tím ? Vyměnit ředitele,ale to může jen rada a politikům se do to štourat také nechce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Člověče, kde žijete! Kalouskovi, Fialovi a spol. do řeči nikdo neskočí a nebude je přerušovat, to by jsme jako diváci mohli přijít o jedinečný zážitek a jimi vyslovená moudra...!

   Vymazat
  2. Začala s tím Jílková....

   Vymazat
  3. Naše nóbl teta , by je komentovala
   - kdo se narodil pod lavicí, nemůže na lavici -
   nebo
   - ta dáma , má zvláštní akcent, snad z pavlače -

   Vymazat
  4. Pomohlo by, kdyby na NR bylo pár informací z osobního života televizních hvězd. Nevěřím, že s Tvarůžkovou nebo Jílkovou může normální chlap vydržet.

   Vymazat
 9. No jo já ty jejich kecy neposlouchám ale jsou i dobré ženy v politice globalizační poskoky nebrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už asi tři nedělě se na televizi nedívám, dřív tak sport a někdy politické debaty, ale nikoliv Moravce. Ale z dřívějška vím, že největší blbka a mistr světa ve skákání do řeči s móresy uřvané trhovkyně má Jílková, podle mě je nedostižná. Už ji ale taky hodně dlouho nesleduji.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  2. Sice mám doma asi tak 150 kanálů, ale vybrat si z nich pomalu až na výjimky nelze nic rozumného. Takže jsem to před delším časem vyřešil stáhnutím filmů, ještě než začala platit větší omezení na obsah všude možně po internetu, a koukám se na co mám chuť. "Seznam" si pravidelně doplňuji o nové dobré pořady a navíc mimo toho ještě mám mnohem více času na jiné záležitosti a činnosti. Hodně také poslouchám při cestách audioknihy přes sluchátka, takže se nemusím nějak do TV nutit. A špatné zprávy se stejně dozvím vždy mnohem dříve než bych chtěl. Třeba bych si, sakra, rád vzpomněl, kdo mi první řekl o tom pomníku, protože jsem to věděl prý asi půl hodiny poté. Sousedi jsou mnohem lepší zdroj informací než naše slavná Čistá Telecí. :)

   Vymazat
  3. Rudý dědečku to já se na TV nedívám od roku 2003 prozíravě jsem si koupil filmy a seriály co dávali k novinám a časopisům. A když vidím ty výtvory co točí např poslední rambo je to na zblití. Samá akční nereálné zhovadilosti a těch hnusných reklam. Zdravím rudý tatínek.

   Vymazat
 10. Fanatismus je něco jako šílenství, lidé takto postižené je nutno izolovat dokud se nevyléčí, jinak mohou ublížit sobě a hlavně někomu nevinnému zdravému člověku. Kdyby včas izolovali Hitlera, nemuselo dojít k takovým masakrům za 2. světové válce.

  OdpovědětVymazat
 11. Televizi neznám od bombardování Srbska a už asi ani nepoznám. Prapra děda.

  OdpovědětVymazat
 12. Vysílání české televize je neslučitelné se životem alespoň trochu rozumně myslícího člověka! ČT by měla před svými pořady vysílat varování jako je na cigaretách a že se divák kouká na vlastní nebezpečí. Někdo tak přestane kouřit a nebo se na televizi koukat a pozná, jak to pomáhá jeho zdraví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je to Česká televize? To neznám.

   Vymazat
  2. Televizi nepouzivam.

   Vymazat
 13. Nejjednodušší by bylo, prostě do těch pseudopořadů té pseudveřejnoprávní TV s těmi pseudomoderátory vůbec nechodit. Prostě je ignorovat. Však jsou i jiné TV. A za chvíli by ČT neměla co vysílat...
  Před pár lety mě ale šokovalo, když jsem zjistil, že se k tomu v článku popisovanému propagandistickému stylu propracovala kdysi velmi seriózní redaktorka a moderátorka paní D. Drtinová. Poté, co jsem v DVTV shlédnul "rozhovor", v němž od začátku do konce uplatňovala ten propagandistický styl: skač zpovídanému do řeči tak často, aby nemohl dokončit ani jedinou větu, a v otázkách několikrát opakuj sou verzi "pravdy", aby si divák z "rozhovoru" zapamatoval právě jen tyto teze, tak jsem je přestal sledovat. A když pan Veselovský ještě dostal Sorošovu cenu Ferdinanda Peroutky, tak jsem s nimi skončil definitivně. A taková to zpočátku bývala zajímavá TV... :-(
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč ne? ČT je jejich TV a skok do řeči a vkládání názorů do úst je velice efektivní metoda. Necháte vyslovit tři slova, skončíte do řeči a dopovíte to za něj dle své verze, několikrát ho překřičíte, když chce protestovat nebo pokračovat, dáte mu najevo, že on rozhodně není pánem studia a situace a když to už není udržitelné, rychle stočíte rozhovor na jiné téma. Tím z hosta uděláte úplného a neschopného blba. V podstatě vy můžete být třeba hercem bez maturity a tímto způsobem dokážete třeba konstruktérovi raketových pohonů, že o své profesi ví úplný hovno, zatímco vy jste brilantní specialista.

   Vymazat
  2. 20:29 Tihle redaktůrci a redaktorečky, publicisté a jiná TV cháska je přímo školená k vedení takovéto formy "dialogu" - skákat do řeči, zkreslovat výroky, chytat se slov či vět, otáčet smysl, podsouvat vlastní text, reagovat na vyřčená jména, události... V duelu s nimi (např. Tvarůžková, Fridrichová, Moravec či Takáč a spousty dalších) nemá člověk mimo obor, třebaže jinak inteligentní a vzdělaný, sebemenší naději na úspěch. Ani politici ne, ti jsou připravováni na úplně jiný typ rozhovoru. Pomůže zde asi jediné - pěkně se do kamery poděkovat a odejít. Divák si názor udělá a dotyčný redaktor má u vedení TV stanice průser, že svým vyřváváním a nezvládnutou agresivitou dovolil oběti, aby utekla z rožně.
   Jinak se s nimi nedá - oni nerespektují nikoho a je opravdu jen málo těch, kteří jim dokáží čelit...
   V.

   Vymazat
  3. An.11:40 Na podobné "rozhovory" se dívám jen mám-li potřebu si vyřváním několika sprostých slov "upustit páru". A často si říkám, proč ten člověk (zpovídaný) tam zůstává, proč se nechá do toho kouta dobrovolně dotláčet, proč prostě neodejde! Jedinou vyjímku zmínit musím- tou je Daniel Stach, tam ale jde většinou o odborná témata a moderátor se snaží posluchači diskutované téma přiblížit a objasnit. Q.

   Vymazat
 14. Česko ztratilo 2.dubna 2020 svoji státní suverenitu! Česko se musí podřizovat nařízením EU! https://www.youtube.com/watch?v=maCBUZop7UI
  Brusel poslal 140 milionů novinářům, aby špinili Rusko a Čínu za jejich pomoc Itálii!
  https://www.youtube.com/watch?v=RTQCX-Qf8E8

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak eurosoudružka Joudová za ANO se činí

   Vymazat
 15. Výzva vládním a ústavním činitelům ČR s odkazem na petici:

  https://raptor-tv.cz/vyzva-vladnim-a-ustavnim-cinitelum-cr/

  OdpovědětVymazat
 16. EU je naprosto k ničemu, selhává. Rozbít žalář národů, zbourat babylonskou věž byrokratů, navrhuje poslankyně Trikolóry:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/EU-je-naprosto-k-nicemu-selhava-Rozbit-zalar-narodu-zbourat-babylonskou-vez-byrokratu-navrhuje-poslankyne-Trikolory-619374

  OdpovědětVymazat
 17. Společnost Západu hnije jako žumpa a ty blbky přerůstající blbečky jsou toho důkazem ...
  Příchod epidemie jako součást tohoto hnití je přirozeným pokračováním očistného přírodního procesu ..
  Takovýto očistný proces probíhá v každé žumpě a septiku a konečným výsledkem je čistá voda, přinášející nový ozdravený život ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teploučká místa úředníků bez jakékoli odpovědnosti drží tenhle, pro lidi nechutný systém, nad vodou. Babiš sice říká, že ho tento zlodějský systém stvořil, ale pokud je většina národa proti zavedení snesitelného pořádku, budeme jen nadávat. Chce se mi blejt, velebnosti!

   Vymazat
 18. 13.11 Navoněná lejna v žumpě zpočátku plavou na povrchu, ale brzo klesnou ke dnu ...
  Čistá voda na povrchu se oddělí od kalu a bahna na dně ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Septik ( BS3) jsem nevyvážel několik let. A pořád to tam všechno plave. Kde je chyba? Q.

   Vymazat
  2. 22.41 V septiku není chyba, chyba je ve vašem pozorování ..
   V prvním oddělení septiku plave to co tam čerstvě nas*rete s další sajrajt, další druhé a třetí oddělení septiku za nornou přepážkou, které brání v přeplouvání tomu plovoucímu sajrajtu, už obsahují oddělující se kal u dna a pročišťující se vodu na povrchu ..
   Ti co žíjí v žumpě -septiku těžko mohou tento proces zhora pozirovat, myslí si že plavou, ale nakonec se stejně utopí jako ty lejna ..

   Vymazat
 19. Pekarová Adamová je nebetyčná kráva!!!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.