Reklama

středa 1. dubna 2020

Hříchy USA nevadí, Rusko a Čínu poplivete i za pomoc, směje se Jan Keller. A toto jste viděli?

Profesor Jan Keller
Jan Keller
1. 4. 2020    ParlamentníListy

„Moskvě přitíží i pomoc Itálii a na Čínu lze plivat v jistých kruzích zcela hygienicky,“ stěžuje si ve sloupku v Právu sociolog a bývalý europoslanec Jan Keller. A doufá, že současná krize poskytne i příležitost k přehodnocení stereotypů. V rozhovoru s naším periodikem pak řekl, že nikdo nenutí nikoho čínské roušky používat a dotyční se mohou spolehnout na pomoc ze Západu.


Jan Keller tvrdí, že současné dění je příležitost k přehodnocení stereotypů. Zejména, pokud jde o pohled na ostatní země. „Možná si ani neuvědomujeme, jak velkou část planety jsme stihli očernit a odepsat, zejména během posledních dvaceti let,“ říká Keller v souvislosti s tím, kolik za posledních několik let proběhlo konfliktů. „V konfliktu na Balkánu koncem minulého století byly krví ušpiněny všechny zúčastněné strany. Proklínat se však smělo jen Srbsko, ti ostatní se postupně stávají našimi bratry ve zbrani a členy Evropské unie,“ ilustroval. Jako další příklady dal sociolog Irák, Libyi a Sýrii. A dále Severní Koreu, Venezuelu či Írán.

„Liberální vymítači ďábla“ podle něho studují dění v Maďarsku a Polsku tak bedlivě, že přehlížejí, jak se v Evropě postupuje proti Kataláncům a jak je na tom zdravotně „vězeň svědomí v Londýně“, tedy zakladatel WikiLeaks Julian Assange. „Hříchy spojenců a potenciálních spojenců se velkoryse a trpělivě přehlížejí, zato Moskvě přitíží i pomoc Itálii a na Čínu lze plivat v jistých kruzích zcela hygienicky díky tomu, že nám dodala roušky,“ stěžuje si Keller.

„Měřeno rozlohou i počtem obyvatel, stihli jsme tímto způsobem postupně odepsat už většinu planety. Třeba nad tím v karanténě začneme aspoň trochu uvažovat. Jinak hrozí, že za chvíli nebude už nikdo, koho jsme ještě nezatratili a neprokleli,“ varuje na závěr.


133 komentářů :

 1. Byl jsem proškolen naší (cizáckou) ČT, proto je mně jasné, že za vším špatným na této Zemi se skrývá ruka Kremlu a konkrétně Putina. America First! Toto platí i v případě počtu mrtvých na koronavir. Americké zdravotnictví je totiž podle našich masmédií vzorem i pro naše amerikanofily a liberální politiky všech duhových barev.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, naše ČT nás proškoluje, kritizuje vše co dělá vláda a vysílá agitky na podporu demobloku ale aby nás objektivně informovala o dění ve světě? Tyto zprávy musíte hledat jinde. Proč zamlčovat, že jsme pro mnoho států v boji s koronavirem bráni jako vzor? Dokonce jsme vzorem pro náš vzor USA. Proč nezdůraznit, že národ opatření vlády téměř stoprocentně respektuje a za vládou stojí? Vím, Kalouska a Fialu by ranila mrtvice ještě před koronvirem. Počkejte v USA jaký tam bude bordel. Moc fandím Itálii, neb tam rád jezdím a mám tam příbuzné. Bohužel jejich naturel je takový jaký je a tisíce imigrantů respektu, poslušnosti natož slušnosti nenaučíte. Tam krize bude pokračovat dlouho. Ale věřím že to, jako my zvládnou.

   Vymazat
  2. Re: 10:14 APRÍL!!!

   Vymazat
  3. America first! ale v koronaviru.

   A NATO zahajuje boj s virem, blbost z veden9 organizace jen čiší. Jestli jsou tam podobní generálové jako je ten NÁŠ, tak ti brání jen své peněženky.

   Vymazat
  4. On byl ČT proškolen i premiér Babiš, když jmenoval státy, které mají úspěch v boji koronavirem a jmenoval Hon-kong a ne Čínu. Buď má tak mizerné znalosti ze zeměpisu a nebo je ve službách "cizí mocnosti". Zkuste uhodnout, co je asi pravda.

   Vymazat
  5. Pane Kellnere, pěkný článek. Fandím všem, kdo poctivě pracuje a je mě fuk zda je to z ČLR, USA, Mexika či české, ale musí to být poctivé.

   Vymazat
 2. Dobře řečeno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Praktičtí lékaři a zubaři zřejmě nechtějí ordinovat. Kapitační platby dostávají i bez práce:
   https://www.kr-ustecky.cz/nevyzvednute-oop-z-dodavek-ze-skladu-v-lovosicich-budou-z-vydejnich-mist-stazeny/d-1743421

   Vymazat
  2. V Česku je jeden okres kam se koronaviru nechce: Pelhřimov 0 nakažených. Zřejmě tam mají zvláštní klima. Nebo plantáže česneku?

   Vymazat
 3. Má pravdu pan Keller pro nás normální není Rusko a Čína nepřítel kde je totalita právě na tom „svatém" západě.

  OdpovědětVymazat
 4. Vždycky tady pokládáte otázku Cui bono?
  Tak já se ptám:
  Odkud se tedy ta pandemie začala šířit do celého světa?
  Kdo vydělává miliardy dolarů denně na výrobě zdravotnického materiálu?
  Pro koho je politicky výhodné "pomáhat" (samozřejmě za ty miliardy dolarů) vybraným zemím?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane, Vaše otázky jsou sice logické, ale ke správnému závěru samyo sobě nemhou vést. Jediný závěr, který je možno učinit je ten, že buď Vás někdo platí za dezinformace, nebo nemáte až tak ucelené znalosti. Zkuste si odpovědět třeba na otázku: Kdo to má zapotřebí? a nemusí jít jen o zisk z výroby, ale i například o zakrytí něčeho, případně o vytvoření podmínek pro řešení jiného problému. Čas odpoví. Jen k Vašim otázkám - Čína, ta to rozhodně zapotřebí neměla, peněz má jak šlupek i bez výroby "roušek". Na vzniklou poptávku dokázala promptně reagovat - "asi dobrej klub".

   Vymazat
  2. 12,08
   Palec nahoru pane.

   Vymazat
  3. Odkud se začala šířit ?-Odpověď hlupáka- z Číny. Je třeba jít dál kde byl skutečný začátek a tam je i odpověď na otázku komu to slouží !

   Vymazat
  4. Re (10:33):
   ... fajn, takže začněme od počátku.
   Komu bylo ku prospěchu, že nákazou CoViD_19 onemocněli Číňané ve Wu-Chanu a poté v širokém okolí nejen Číny, ale Koreje atd.
   Ta pandemická nákaze se primárně nešířila z Číny, ale do Číny! Tam byla cíleně zanesena, protože Čína (jakoby) nezadržitelně roste, a to je třeba zastavit.
   ---
   A komu a proč(!!) prospělo selektivní zanesení toho prevíta do severní Itálie, která - jak jistě víte - s Čínou nesousedí? Nadto ani klon "S" toho viru cestou "zmutoval" na "L". Stal se z něj virus ještě smrtonosnější. Že by mutace skokem přes deset časových pásem? ...
   ---
   A komu a proč je ku prospěchu, že EU papaláši a jimi vydržovaní presstituti či prostituti z NGOs tak útočí proti opatřením maďarského Orbána, jehož kabinet se epidemií vyrovnává s chvalitebnými výsledky?
   ---
   Jde vůbec v tomto kovidovém spektáklu ještě o obyč. lidi a jejich zdraví nebo (především) o další příležitost pro byznys se strachem a o odsouvání jiných palčivých problémů stranou?

   Vymazat
  5. Pane Opluštil, dle některých informací byl koronavirus v USA dříve než v Číně, jenže ho nedokázali hned identifikovat a považovali ho za druh chřipky. Jen ještě doplním, že Orbán obsazením důležitých objektů, elektráren, plynáren a důležitých podniků armádou připravuje podle ČT převrat. Teda fakt na co podle naší inteligentní ČT dělat převrat, když už vládne?

   Vymazat
  6. Odpovědi na otázky 10:33 jsou zde:
   http://www.novarepublika.cz/2020/03/pohadka-o-pokazenych-netopyrach-keri.html

   Vymazat
  7. 14:19 No, hlavně Orbán navrhuje trestat vězením až na 5 let ty co šíří dezinformace a hoaxy o koronaviru.
   Možná byste si měl do toho chládku na 5 let sednout i vy spolu s Opluštilem, za vaše hoaxy, když jste takovým vyznavačem Orbánových opatření.

   Vymazat
  8. 14:20, tak proč není v USA už dávno ta epidemie? Jestli někdo z USA překonal Covid-19, bude mít přece protilátky. Amerika není diktatura a tato věc by byla mezi lidmi, takže by se to dávno dostalo na veřejnost. Proč o tom nikde na netu nemluví ti, kteří tom prošli? Takové věci se dřív nebo později vždy vykecají.

   Vymazat
  9. 10:33, to těžko tady budete klást takovou otázku. Všichni zde jsou naopak přesvědčeni, že to byla americká diverze, a o laboratoři WHO prohlásili, že to jsou tupé svině, které jen opakují instrukce z CIA. Spíš se divím, že vám váš příspěvek vůbec uveřejnili.

   Pandemie se samozřejmě začala šířit z Číny. Její oficiální původní verze byla - mokré trhy. Pak se přišlo s myšlenkou umělého původu. Jenže ve Wu Chan je i předmětná laboratoř. Takže já osobně se přikláním k těm trhům, nebylo by to poprvé, ale mám v paměti i tu možnost nějakého úniku. Diverzi ne, protože použít nespecifický virus, který může zasáhnout celou planetu může jen debil. Anebo ten, kdo by měl procentuálně nejmenší ztráty, ale zato velké zisky. A to je Čína. Ovšem nevěřím takové zvrácenosti.

   Vymazat
  10. Co to je za blbost "mokré trhy"? To co se prodává na trhu je buď suché nebo mokré, tak jako i v jiných potravinových obchodech, kde se prodává zelenina, drůbež a ryby.

   A to platí pro asijské trhy jako i pro neasijské.
   Pochopitelně na asijských trzích je víc toho mokrého než suchého, neb tam jedí více drůbeže a ryb.

   Vymazat
  11. Že se ten "pán" nahoře nestydí, už i Američané, Italové a možná i někteří další ze "západu" se domnívají, že Koronavirus tu byl již na podzim a jedna teorie - a docela slušně komentována (já vím, že někdo "nahoře" bude skákat rovnou až na Sněžku, z Ruska) - říká, že pokud je tento virus přírodního původu, pak se musel zákonitě vyvíjet velmi dlouho a mezi "námi" koluje již nějaký ten rok (až dvacet). Takže problémem pro "pána" nahoře není odpovědět na jeho otázky a to zcela jinak, než on si sám navádí (tím dokazuje, že nepoužívá skutečnou logiku), ale položit si otázky správné a plně logické.
   Všechny jeho otázky mají jednu vadu, na kterou upozorňuji od samotného začátku, Čína by si doma ani náhodou nemohla vypustit kmen viru, pokud by jej vyvíjela jako biologickou zbraň, který by zabíjel především "geneticky"její obyvatele. To kdyby v Číně padaly jako mouchy běloši, černoši, rudoši, jó to by byla jiná. A ještě jeden nesporný fakt, jen jedna země má biologické laboratoře po celém světě a to dokonce pod "kuratelou" a v sestavě svých vojsk ...

   Ta zřejmě nejdůležitější otázka je, proč Světová zdravotnická společnost prohlásila tak "zbrkle" a "urychleně" pandemii u tohoto viru, když na chřipkové viry do té doby umíralo nesrovnatelně mnohem více lidí každoročně, nemluvě o počtu nakažených, a celkem se nic neděje? Rozhodně si nepamatuji, že by třeba tak obávaná prasečí chřipka vyvolala celosvětovou pandemii.

   Vymazat
  12. 16:04, vy jste nikdy neslyšel o mokrých trzích, kde se prodávají divoká zvířata?

   16:43, ale nikdo přece netvrdí, že Čína úmyslně vypustila nějaký virus, to snad žádný debil neudělá. Spíš je podivuhodné, že za posledních 30 let se právě z Asie a konkrétně právě Číny dostalo do světa několik fatálních povětšinou respiračních nákaz a z toho tři "koronavirové". Ve valné většině to místní vědci směřovali právě k oněm mokrým trhům, o nichž jsem četl už koncem 80.let.

   A to je přesně to, co vy naprosto odmítáte akceptovat a neustále zde přetřásáte americké biolaboratoře. Přitom právě ve Wu Chan měli úplně stejnou laborku i Číňani.

   Takže v Číně bylo několik respiračních epidemií. Téměř všechny oni sami spojili s mokrými trhy. Ve Wu Chan byla i biolaboratoř, která právě kvůli tomuto fenoménu zkoumala tyto typy virů. Ale tuto epidemii v Číně zavinili Američani a udělali to úmyslně. To prostě nevymyslíš.

   Pokud to Číňani dokážou, pokud budou mít k tomu pádné argumenty a část odborné veřejnosti se k tomu přikloní, pak ano, budu akceptovat, že Američani jsou svině a biologicky zaútočili na svého konkurenta. Jinak ne.

   Vymazat
  13. 15:04
   Ty za svoje vývody bys z vady paty nevytáhnul ještě dýl!!!!☺

   Vymazat
  14. 15;04
   Pardon:vývody

   Vymazat
  15. Odpověď na otázku "proč korona virus"? je tady:
   https://aeronet.cz/news/evropska-unie-se-pokusi-prosadit-coronabondy-na-zachranu-eu-na-stole-lezi-navrh-na-emisi-evropskych-dluhopisu-za-15-bilionu

   Vymazat
  16. No nic mládeži v celém tomto vlákně. Pořád jen to dohadování jestli z USA nebo Číny. Někteří zpozdilejší ještě navíc zvažují možnost přírodního původu. Ale tady jde zjevně o silný manévr GP. A pak už není tak důležité, ve které zemi to vyvinuli nebo vypustili. Jde přece o globální elity a těm je lhostejný osud obyčejných lidí, ať už bílých, žlutých nebo černých. Na jejich cíle je třeba se ptát.
   Učte se rusky, sledujte VVP a budete mít v těchto záležitostech jasněji.
   wc

   Vymazat
  17. 20:37, WC - jak příhodný podpis.

   Vymazat
  18. 2:55 - jak mocný argument!! Asi jste jste byl v noci vysrat a přišlo vám vhodné se o to s někým podělit. Tož díky :-)
   wc

   Vymazat
  19. A jak se podepisuješ ty, 2.55 co nemůžeš v noci chrápat a bez internetu nemůžeš fungovat - hajzl? Tak to jo. To by souhlasilo.

   Vymazat
  20. 7:43, už tady bylo hodně napsáno ohledně původu této epidemie, takže nemá význam se rozepisovat k zuřivému konspiratikovi, který obviní USA i za vyhynutí dinosaurů.

   Vymazat
  21. Pro omezené obdivovatele USA jako je individuum 14:03:
   fakta o amerických bio-laboratořích:

   http://www.novarepublika.cz/2020/04/koronavirus-ncov19-covid19-strucna.html#more

   Vymazat
  22. Je zmíněna prasečí chřipka. Myslím, že zatím nemáme korektní odpověď. Svět za velké propagandy výrobce vakcín zbrojil, výrobce na tom vydělal hezkých pár miliard dolarů a český stát prodělal pár miliard Kč (tam také byl zádrhel pana Prymuly a jeho odvolání "na hodinu" z funkce ředitele FN H.K. 2017). Ten prasečí virus byl vlastně lidský, přenesený na prasata a pak byla obava, že se pozměněný přenese zpět. Ale populace byla promořená z dřívějších epidemií chřipky a epidemie se nekonala. Vakciny se vylily do WC.

   Vymazat
 5. K tomu zlému Babišovi.

  Co po něm kurva chcete ??? To máte lidi tak krátkou paměť ???

  Po komunistech zdědili takzvaní demokraté narvané sklady CO. Vše rozkradli a rozprodali. Každá větší vesnice měla sklad civilní obrany, každá vesnice měla krizový plán a každá vesnice měla i kryty v pro případ nukleární války. Byly to třeba jen sklepy, ale byly, vědělo se o nich a byli evidované. Plynové masky byly i pro koně a dnes nejsou ani blbý roušky.
  A kdo to vše tak zkurvil ??? No přeci ODS, TOP09 a KDU-ČSL. To už nevíte ???
  Poděkujte tedy především těm Kalouskům, Havlům, Schwarzenbergům, Kasalům, Bartoškům a dalším. Systém CO se budoval desetiletí, pak přišli ti demokrati a během cca pěti let z toho všeho zbyla jen ožraná kost a po Babišovi teď chcete zázraky ???

  To stojí velké peníze a navíc propracovaný systém CO, ale i armády chtěl u nás západ prvotně zlikvidovat, což se mu bezezbytku povedlo. Že jsme teď téměř bezbranní snad konečně vidíte a jsou na tom všechny post-socialistické země stejně.

  Němcům, těm je to jedno!!!!!!!!
  Ti si klidně zabaví pro sebe kamiony s respirátory, které si objednaly vlády jiných zemí a které už byly dávno před tím i zaplaceny.
  Inu Árijská nadřazená rasa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11.29 - napsal jste to natvrdo, ale každé slovo je pravdivé.

   Vymazat
  2. Jo jo jo.Chcete-lo spisovne -tady ano ano ano.

   Vymazat
 6. "Přicházíme k tvrdé symbolice a zároveň k tvrdé realitě. Italský náměstek FDI a místopředseda senátu Fabio Rampelli demonstrativně odstranil vlajku EU a vztyčil opět vlajku Itálie. EU vše, co slíbila, nedodržela a následně ani nepomohla."

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=vywT-mlRpeo&feature=emb_logo

  Další zajímavé články najdete na Tadesco.org

  OdpovědětVymazat
 7. Lhaní se dostalo do fáze, kdy začíná mít opačný účinek a přitom je to jejich jediná zbraň. Začínají být zoufalí a dopouštějí se dalších chyb.
  Kdyby udělali z Ukrajiny výstavní model a moc by to nestálo, tak už se Rusko rozpadlo a čmejdi místo toho uspořádali akce jako "Oděsa". Šmejdi jsou mazaní a chytří, ale jejicj největší slabostí je radost ze zabíjení a krutost a na to dojedou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina měla od začátku smůlu v tom, že cílem byl její rozpad a vystěhování co největšího počtu původních obyvatel z tohoto teritoria, které je do budoucna určeno k přijetí obyvatel Izraele, který časem pohltí arabský svět. Nebýt koronaviru, tak to šlo docela rychle (minus 10 miliónů za dekádu). Mimochodem, Ukrajina právě toto pondělí přišla o veškerou zemědělskou půdu, bude rozprodána zahraničním boháčům za pakatel.

   Vymazat
  2. 13:02, to s půdou je začátek konce Ukrajiny. Nedokážu pochopit, jak může být někdo tak chamtivý a jebnutý. Nejhorší je, že prodají v podstatě ruskou půdu. Půdu, která po tisíc let patřila lidem na ní žijících. Jako první padnou karpatské lesy, které pomalu zanikají.

   Nejhorší je, že se bude velice důkladně zkoumat, jestli mezi zájemci není někdo, kdo zastupuje investora z Ruska. Dokonce to ti kreténi dali do zákona. Jenže i tak jsou v loji, protože nejen že mají na krku MMF, ale zároveň se uvolili k fakticky nikdy nesplatitelným úrokům. Nakonec budou prodávat vlastní obyvatelstvo na součástky.

   A kdo za to dle obyčejného Ukrajince může?

   Vymazat
  3. To vsechno zacalo na Majdanu.Nebo snad nevite o co tam šlo?O pudu ,o ukrajinske bohatstvi.To prece vime uz 5 let.

   Vymazat
 8. „Jako stát o 40 milionech lidí jsme zatím nedostali jediný ventilátor. Minulý týden jich sto sedmdesát dorazilo přímo do správní oblasti Los Angeles. Před pár dny je rozbalili, zjistili, že ani jeden z nich nefungoval,“ řekl v pondělí guvernér Kalifornie Gavin Newsom.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,43
   Inu,je vidět,jak amidemokracie funguje v praxi....hlavně,ať si jí laskavě nechají doma,o jejÍ export ŽÁDNÁ ZEMĚ NESTOJÍ!!!!

   Vymazat
  2. 11:43 USA dodaly do Číny koronavir. Čína v rámci odvety dodala do USA nefunkční ventilátory. Pořád je to lepší, než kdyby dodala netopýry infikované jiným typem koronaviru.

   Vymazat
  3. Letadlo ruských Vzdušně-kosmických sil Ruské federace An-124-100 Ruslan s lékařskými rouškami a zdravotnickým vybavením odletělo do USA, oznámili na Ministerstvu obrany RF. Ruské letadlo dopraví ve středu do USA ochranné prostředky a jiné zdravotnické potřeby, oznámil Sputniku mluvčí americké administrativy. „Očekáváme, že zítra (ve středu) přiletí ruské letadlo s osobními ochrannými prostředky a (zdravotnickými) potřebami, jak to nabídl včera prezident RF Vladimir Putin prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.

   Vymazat
  4. 12.44 a proč to sem vůbec píšete, když se podrobnosti dozvím dnes večer na ČT ve zprávách...!?

   Vymazat
  5. 14:26 Dobrý vtip!

   Vymazat
  6. 14:26
   A teď tu pohádku o Létajícím ševci a princezně Jasněnce!!!!☺

   Vymazat
  7. 14.26 Česká fejkovize právě ten ruský Ruslan vydávala za ukrajinský... A Kalousek dokazuje svoji skřetovitost". Škodná se třemi revolvery...

   Vymazat
  8. 16:49 a jeden prezidentský kandidát z toho letadla udělal dokonce pomoc zorganizovanou jím milovaným NATO :-)

   Vymazat
  9. 19.19 to jako, že se na to letadlo NATO s pomocí pro USA složily členské státy Itálie, Francie, Španělsko, Německo? Vím jen o jediném členském státu, ve kterém dobrovolníci pro ně šijí roušky ale pouze a jen(!) pro jejich armádu....

   Vymazat
  10. 12:44 Štětinu a mnoho dalších rusofobů z toho jebne.
   Štětina ten bdělý a ostražitý muž určitě prohlásí ,že pomoc bude na příkaz Putina promořená koronavirem.

   Vymazat
  11. Anonymní 1. dubna 2020 16:49
   On má tři ruce nebo to umí i nohama?

   Vymazat
 9. Pan Keller klade jasná fakta, to co tady říká je každému soudnému člověku naprosto zřejmé už dávno. Jenom a v tom je ten háček, massmediální, presstitutské prodejné kurvičky v čele s Dvořákovic námi bohatě placenou, nekontrolovatelnou veřejnoprávní televizí, tvrdí odjakživa něco naprosto jiného. Z vesela provádějí pravidelné výplachy mozků těm, kteří se dají a protože jsou jak říkám nesoudní, hloupí, nezajímá je to, nemají na to čas, jdou se stádem, jsou ruso nebo sinofobové. Za tu sisyfovskou práci by se mělo Dvořákovic televizi zaplatit ještě více, aby netrpěla zbytečně nouzí ve své titánské snaze. Zdá se ale, že pravda začíná mít navrch a to je moc dobře. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 10. No ono se stačí podívat na Mrazíka v čem na východě bydlí. Takže jestli si mám volit copatou budoucnost s čelenkami v chýši nebo vyspělé prostředí jako vidím třeba v Přátelích či v Beverly Hills 90210, tak volím to druhé. Kolik třeba popových hvězd uspělo z východu v hitparádách?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane, pokud někdy sledujete operní přenosy z Metropolitní opery v New Yorku, tak jistě víte, že více než polovinu jejích pěvců tvoří Rusové. Právě tak je to po celém světe v baletu. Proč asi Robert Kennedy překládal verše A. Vozněsenského? Protože taková hloubka myšlenek není jen tak ve světě k nalezení. Byla jsem v minulých letech v Irkutsku a v Jekatěrinburgu, ujišťuji vás, že jsou to moderní krásná velkoměsta. Jistěže se Rusové potýkají s mnoha nedostatky. Ale rozhodně by se jim dařilo daleko lépe, kdyby nebylo nešťastných 90. let, kdy bylo Rusko rozprodáváno. Komu asi?

   Vymazat
  2. Rusko bylo rozprodáváno, jako pomoc západu, který by, nebýt toho, tou dobou jel již po skluzavce do propadliště dějin i s celou demokracií a jeho kapitalismem.
   Rozprodáváním SSSR a socialistického bloku se kolaps západu jen odložil. O to větší sešup však zažije.
   Vzhledem k trpělivosti RF a ČLR to půjde i bez války.
   Těžko by bylo si před několika lety představit, že Kuba, jako západními sankcemi trápený stát, půjde na pomoc Itálii a Francii. Nebo, že RF a ČLR bude pomáhat západu bez rozkrádání vlastního státu a nerostného bohatství.

   Vymazat
  3. 14:04
   Spíše by se Rusům dařilo lépe, kdyby nebylo 70 let komunistické diktatury.

   Vymazat
  4. 13:22
   Nesnáším adoraci, jakékoliv velmoci, nebo ony si jsou jisté samy sebou. Navíc je hloupé hodnotit cokoli bez špetky informací a vlastního mozku. Místo pohádek, máte možnost díky internetu být nohama na zemi a i v současnosti.O Rusi si nikdo iluze nedělá (pro vaši insformaci, nevládne tam car, ani Lenin), o USA asi ano. Proto doporučuji na YT knihovnu Michala Sopora, který žije v Los Angeles asi 15let a podàvá realný pohled na normální život v USA + i - . Vřele doporučuji. Názor na Čínu nemám, ale nemáme proč dolézat a zakládat kroužky mandarínštiny, na druhé straně zrovna nemusî starosta Prahy jejich vyslance prohlašovat za "persona non grata". To je oč tu běží.

   Vymazat
  5. Tak to nevím 13.22 - myslíš že těch osmdesát tisíc bezdomovců v Los Angeles si medí nad životem ve vyspělém prostředí? Já bych šel bydlet a žít okamžitě na vesnici, kdybych mohl bydlet v krásné roubence nebo srubu, jako byly ty pohádkový domečky ve filmu Mrazík. Dnes si to za dobrý prachy nechávají stavět pracháči, kteří utíkají z měst přecpaných turisty a různou verbeží, a málokdo by chtěl bydlet v celuloidovym paneláku, s obrovskýma terasama, kde každá místnost vypadá jako sterilní laboratoř. A ty, americká veško, padej do "beverlyhil" - proč tam ještě nejsi? Proč ještě očumuješ v ČR a už vůbec nechápu, proč dřepíš v nějaký díře u internetu a píšeš ty hovadiny? Jsi jenom malý ( úplně mrňavý) hovínko ve vysoký trávě, vždycky jsi byl a budeš.

   Vymazat
  6. 13:22, hezkýý :D. Dej ještě něco k dobru, ať se zasmějeme.

   Vymazat
  7. Panáčku proemerikánskej. Až se ta situace uklidní, buď tak laskav a přestěhuj se do vysněné Ameriky! Udělej něco pozitivního pro svou vlast (to je ta země kde jsi se narodil a kde ti rodiče málo prokrvovali tvoji mladičkou pleť), kterou za vlast stejně nepovažuješ. Báj, báj, bojs.

   Vymazat
  8. Nechci mluvit za pisatele z 13:22, ale...
   Nejste to náhodou vy 15:02, 16:49 a podobní, kdo by se měl z naší země vystěhovat? Nejste to náhodou vy kdo tu v diskusích pořád kňučíte jak je v naší zemi zle, jací jsme prý otroci západních korporací, jaký jsme protektorát, jaké to máme už 30 let neoliberální peklo ve kterém se nedá vydržet?
   Nejste to vy kdo by zde měl ve vlastním zájmu ukončit své trápení, měl by sbalit svá fidlátka a odejít do vašich vysněných východních destinací?

   Jo a Šopor neustále zdůrazňuje jaký je v LA skvělý život (až na ty fetky) a jaké to bylo dobré rozhodnutí odejít tam žít.
   Takže o čem to tu vlastně točíte a proč teda dáváte odkazy na jeho videa?

   Vymazat
  9. 17:57
   My jsme Češi a ne vladtizrádci,který v adoraci amiokupantů a fašoEU jsou na roveň Emanuelu Moravcovi!!!!!!

   Vymazat
  10. 13:22 váš příspěvek o vás vypovídá vše.

   Vymazat
  11. Anonymní 1. dubna 2020 17:57
   Jak je vidět, vy potřebujete doživotní členství v Klubu anonymních naivistů.

   Vymazat
  12. 17:57
   A co třeba trocha logiky? Vždyť ten SSSR podrtily státy Západu ještě dřív a víc než nás. Takže určitě nejde o to, tlačit se někam na východ, ale učinit přítrž tomu odpornému a pokryteckému liberál-demokratizmu tady u nás! Ale bez nápravy věcí v samém Rusku to malé země jako ČR nesvedou.
   Ale na druhou stranu, vy jste do USA zahleděný.
   Nejste to tedy vy, kdo by měl ve vlastním zájmu ukončit své trápení z onoho kňučení, a měl by sbalit svá fidlátka a odejít do své vysněné západní destinace? Takový závěr se mi jeví rozhodně logičtější, než ten váš.

   Vymazat
  13. 13.22 si mysli,ze se v Rusku bydli v zemljankach.Co na to řict.Chudak.

   Vymazat
  14. 22_09
   Ne, nejsem. Mé trápení a kňučení? Zřejmě jste si mě s někým spletl. Mě je v naší krásné, svobodné, bohaté zemi dobře a jsem na ni hrdý a jsem tady rád. Na rozdíl od vás. V západní demokracii žijeme.
   S logikou se vy netrapte.

   Vymazat
  15. 13:22 má nadhled. Opřený o pohádky a hitparády. Adolescent? Chápu, volit by se mělo od 16ti.

   Vymazat
  16. 23:20
   Krásná a svobodná země POD PROTEKTORÁTEM AMIOKUPANTŮ A FAŠOEU!!!!!!!

   Vymazat
  17. Pro 13:22

   V USA ( žil jsem tam 5 let a navštívil 25 států ) bydlí v jižních státech více než 10 miliónů lidí v mobilních domech. Dále většina lidí bydlí v dřevěných domech ve stylu našich chat a dokonce i profesionálové ( lékaři, zubaři , právníci) často bydlí v dřevěných domech , na kterých je jen imitace cihel atd. V luxusních čtvrtích jako je Beverly Hills, Bell Air a podobně bydlí po celých USA několik % z jejich 330 miliónů obyvatel - může to být okolo 5 miliónů či možná více. Převažující většina obyvatel USA ale nijak zázračně nebydlí ( pokud tedy nepovažujete dřevěné domy za zázrak, mobilní domy - to už je docela bída a počet bezdomovců v USA je vysoký). Navíc každé větší město USA má tak zvanou " čtvrť bídy a hrůzy " - kde bydlí ti nejchudší - tam je lepší nechodit ani ve dne, natož v noci. Z filmů či předávání cen si těžko lze utvořit obrázek o skutečném stavu společnosti.

   Vymazat
  18. 8:59, to je možná pravda a souhlasím, že ve Švýcarsku to bude asi lepší, ale to nic nemění na tom, že Amerika je stále inovativním a ekonomicky silným státem, co říkáte. A co se týká těch dřevěných domů, je to jejich tradice, je to relativně levné, takže kdekdo může mít vlastní dům, má to dobrou tepelnou izolaci a zas tak špatně ty baráky nevypadají. A jedná se v podstatě o jižní specifikum, na severu jsou poměrně honosné zděné domy povětšinou i s velkými pozemky. Američané mají hodně země, můžou si dovolit roztahovat se.

   Vymazat
  19. 14:00
   Rozahování NA CIZÍM ÚZEMÍ TO AMIOKUPANTŮM JDE VÝJIMEČNĚ,to máš PRAVDU!!!!!

   Vymazat
  20. 15:10, vy trapné individuum, umíte odepsat i něco jiného, než žvásty o amiokupantech? Diskuse u každého článku je plná těch vašich blbých hovadin a je jedno, o čem ten článek je.

   Vymazat
  21. Pro 14:00

   Za ekonomicky silný stát lze sotva považovat zemi, jejíž dluh překročil 23 000 milliard USD a činí v poměru k HDP cca 110% , země která každým rokem doveze zboží o 500 milliard USD více než vyveze a takto to běží po desítky let !! Jinými slovy USA nemají konkurenceschopné zboží jako třeba Německo či Japonsko . Umí pouze vnucovat předražené zbraně vazalským státům ( příklad 12ti vrtulníků ČR za více než 18 mld. Kč)

   Vymazat
  22. 18:10
   Přesně,krátce a jasně!Nicméně ten Vygum ze 14:00 tomu stejně neporozumí!☺

   Vymazat
  23. 18:10, jenže Amerika přece vyváží. Vy nevíte, že existuje něco jako třeba Apple, HP, Intel, IBM, Ford?... kromě techniky vyváží i potraviny, uhlovodíky, zbraně... ale největším obchodním artiklem jsou služby.

   Co se týká dluhu, tady hodně záleží i na její struktuře. Vysoký dluh u Řecka je nezdravý, u Japonska to nevadí. Ne, že by nevadila ta výše US dluhu, ale většinově to je vnitřní dluh a nová zadlužení vznikají poptávkou. Prostě o US obligace je stále velký zájem a když je někdo prodává, jen se po nich zapráší. Takže zřejmě investorům struktura amerického dluhu vůbec nepřekáží. A makléř, investor s podobná individua jsou velice splašení lidé.

   Víte, já nehořím láskou k Americe a už vůbec ne k tamnímu korporátnímu kapitálu, ale tvrdit, že se jedná o zruinovaný stát plný bídy před kolapsem, co se zde neustále publikuje, to je prostě směšné.

   Vymazat
  24. Pro 20:07
   Ano, USA také vyváží výše jmenované , nicméně fakt je ten, že po desítky let vyváží každý rok o cca 500 mld USD méně než dováží. A více než 1/3 dluhu USA drží zahraniční subjekty, oproti tomu prakticky celý dluh Japonska drží jen Japonci.
   A ano, o US obligace je zájem, i díky tomu že FED pumpuje USD do řady zahraničních bank v zemích jako Belgie, atd a tyto země potom za tyto peníze nakupují US obligace ( samotná těžce zadlužená Belgie jich v jednom čtvrtletí zakoupila za 85 milliard USD. A ropa se musí obchodovat v USD , tudíž země které ji dovážejí musí USD získat. Dále všechny 3 velké ratingové společnosti ( Finch, Moodys, S&P) leží v USA a 2 z nich dávají USA nejvyšší rating AAA a ta zbývající druhý nejvyšší. Pro informaci ČR měla koncem loňského roku poměr dluhu/HDP pod 30% a USA téměř 4x více ( 110 %) a ČR tak vysoký rating nemá a to na rozdíl od USA vyváží více než dováží. To vše hraje USA do karet.

   Vymazat
 11. Všichni, ale úplně všichni jsme asi v prdeli. Někteří, snad menšina, na koronavirus a ti ostatní na následný bankrot světového systému a ekonomiky. Jen někteří to ještě neví a nebo tomu nechtějí věřit. Moc bych si přál jako Trumpeta vidět to světlo na konci tunelu. Jen aby to nebylo světlo pece v krematoriu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusíte šířit tu přitroublou paniku 13.30 - ta se jim teď náramně hodí! Jak pečovali o každoročně v mrazech umrzající bezdomovce? Tím, že na noc zavírali i nádražní haly a podchody - dříve odjakživa otevřené - a víte kolik lidí takhle v naší zemi umrzlo? Hledáte někde o tom statistiku? NE! Jak to? To byli jiní mrtví? Nezajímaví? Aha! Jen žvaníte a žvatláte - to divadýlko předvádějící "péči" o občany se dneska náramně hodí.A proč se tomu najednou neříká populizmus? Zatím vždycky cokoliv mělo pomoci občanům byl přece populizmus -ne? Stádo ovcí - co jinýho?

   Vymazat
  2. Neklesejte na duši, my máme na rozdíl od USA, toaletní papír a kdyby nám náhodou došel, tak ho nahradí noviny. Na rozdíl od Německa si umíme udělat roušky a oni na to budou potřebovat fabriku. Strýc z Moravy mi poslal dokonalou dezinfekci orig. šlivovicu z kadlátek. Na nás nemaj.

   Vymazat
 12. - USA země s 330 miliony obyvatel, s 270 miliony střelných zbraní v osobním vlastnictví, s 80 miliony lidí s minimální mzdou a 28 miliony lidí bez pojištění.
  - V USA se zatím problémy hasí tím, že se do ekonomiky a sociálních služeb pumpují nově tištěné peníze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:58
   A zlato ukradené při okupaci cizích států!!!!!

   Vymazat
  2. Anebo také - USA - země ve které by chtěl žít každý (kdo se nebojí práce). Země svobodná, země bohatá.
   Jak už to tak bývá, lidé hlasují nohama. Ne plkáním na internetu.

   Btw,. váš údaj, 80 milionů lidí s minimální mzdou je čirý nesmysl (nehledě dokonce na to, že v mnoha oblastech USA je min. mzda 15 dolarů na hodinu - skoro 400 Kč!)

   Vymazat
  3. https://www.youtube.com/watch?v=tC8Ers7G2Bk V tomto videu ukazuje český kluk, jak to vypadá v Down Townu v Los Angeles. Bída, stany na chodnících, drogy, beznaděj. Hygiena, respektování příkazů kvůli koronaviru nulové. Doporučuji mezi 13. a 20. minutou.

   Vymazat
  4. 1. dubna 2020 14:51 - Vlastně je tam takový socialismus, že.
   To je vidět na plamenných projevech amerických velvyslanců a kongresmanů směrem k nám. Ta ideovost z nich plane do všech stran. :-)

   Vymazat
  5. 15:20 No a co má bejt? To nejsou obyvatelé LA. Do LA se stahují bezdomáči a fetky z celých USA, protože je tam pro takové dobrý život. Stále dobré počasí, dostupnost drog, nějaká ta podpora.
   A kde by měly fetky a nefachčenka bydlet jinde než na ulici?

   Vymazat
  6. 15;12
   Pěkný pokoukáníčko na amidemokracii v praxi!!!!!

   Vymazat
  7. 17:56
   Co ty? Nahnal by jsi je do koncentráku? Nebo těm nefachčenkům, fetkám, alkoholikům a gamblerům rozdal byty?

   Vymazat
  8. 14.51 Kolik v USA stojí bydlení , zdravotní péče ?

   Vymazat
  9. 18;14
   O ty se postará FEMA a jejich už X-let existující likvidační koncentráky,tak drž pec!!!!

   Vymazat
  10. 17:46, proto v Kalifornii vítězí vždy Demokratická strana. Zde je její hlavní elektorát.

   Vymazat
  11. 17:46
   Odložte své "spravedlivé" klapky na očích. NechcI vám vnucovat solidaritu a humánizmus, ale použijí vám přijatelné argumenty. Tito nevyvolení, žijící na ulicích jsou pro ostatní ložiskem infekcí, při socialních nepokojích jsou vždy prvními nositeli násilí. Čili když se na ně vykašlete, tak brzy na to sami doplatíte. Jste-li aspoň pragmatik, tak mi porozumíte.

   Vymazat
  12. 14:55 hodinová mzda je jen půl pravdy, lepší je kupní síla. Kolik člověk zaplatí za spotřební koš.

   Vymazat
 13. Letadlo se zdravotnickým materiálem z Ruska pro USA je jak špatný vtip. Místo aby pomohly Iránu na který USA ještě zpřísnilo sankce včetně zdravotnického materiálu a léků tak pomáhají těm, kteří to nejméně potřebují. Za dobrotu na žebrotu. Žádný politický kapitál z toho rozhodně nebude, tak proč?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Írán je pod sankcemi a přesto se tam nějaký materiál z Ruska i Číny dopravil.

   Vymazat
  2. Když někdo pomáhá a já ne, tak nebudu kibicovat komu a kam a kolik...

   Vymazat
 14. JA MAM JEN JEDNU ODPOVED NA VSECHNY VELKE PROBLEMY SVETA: za vsim hledej CIA! Jeste jsem se neminul. Jen jsem doplnil : a SS (zkracena verze jednoho statu).VSECHNO co se deje mi do toho perfektne zapada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Turecku bylo zemětřesení - hnusná CIA!

   Vymazat
  2. 13:53
   To jim lupou ty odpadní,který ten Osman.pouští do Evropy,takže žádný zemětřesení NEBYLO!

   Vymazat
  3. 15:08, jakou řečí jste to napsal?

   Vymazat
  4. 27:47
   Česky,jen ten krám to blbě překládá!

   Vymazat
 15. Ať žije USA, ale za své!!! USA tiskne dolary, které nejsou ničím kryté a jejich hodnota jde na vrub celého světa. Čína je nepřítel USA, neboť skutečně ohrožují nejen prosperitu USA, ale také jejich existenci. USA už není mozkovnou světa, v zemi s 10x větším počtem obyvatel. Čína má rozhodně víc chytrých mozků. Konečně sám narcis Trump je na hranici života a smrti, co on ve svém věku může přinést pozitivního pro budoucnost planety. Akorát atomovou bombu, po které se stane planeta Země neobyvatelnou a bude plout vesmírem jako mrtvá planeta. Je pravda, že musí poslouchat takové, kteří jej řídí a ti mu opět neporadí nic lepšího co by světu pomohlo. Čína je vycházející hvězda budoucnosti, USA upadající starý hamižný svět.

  OdpovědětVymazat
 16. STÁT, NÁROD A OBČANY POŠKOZUJÍ VŠICHNI POSKOCI DIKTATURY KAPITÁLU, KTERÉ POZNÁTE SNADNO: ZE VŠECH SIL PODRÝVAJÍ OPATŘENÍ VLÁDY A KRIZOVÝCH ŠTÁBŮ, ZDRAVOTNÍKŮ A ZÁCHRANÁŘŮ KE ZVLÁDNUTÍ PANDEMIE KORONAVIREM. A kdo to jsou? Prakticky všichni opopolitici, všichni ti fialoví, kalouskovití, ušmudlaní píráti... a občas i černopodzádkoví, kteří ve svých květnatých ústních i písemných projevech si myslí, že dělají pro sebe politické body, když brání všemožně návratu života u nás do normálních kolejí! Prostě velezrádci státu a národa. Jen zločinec může položit dnes otázku, jaká zazněla od politruckého předsedy jedné opoziční strany? "Proč vůbec nouzový stav potřebujeme?!" Je to vůbec k víře? Občané, pamatujte si, kdo v krizi státu, kdy ve velkém umírali lidé, byli čeští opopolitici na straně těch, co infekci dále šířili! Zažil jsem Mnichov a r. 1938, protektorát a válku, ale mám pocit, že mnoho českých politiků se ve snaze podlézat supervelmoci a rozvrátit stát, aby se snadněji rozkradl, chová jako kopie Moravců, Chvalkovských, Háchů a dalších vlastizrádců a kolaborantů nacismu. NEZAPOMEŇTE NA SOUDOBÉ OPOPOLITIKY PŘI DALŠÍCH VOLBÁCH!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Proč tento Jidáš, který se napakoval milionama v EU parlamentu a hlasoval proti Maďarsku a českým zájmům, tady stále a stále a stále dostává prostor ????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to máte smůlu. Patří k zakladatelům a administrátorům. Nebo tak něco, pozadí neznám. Už vás to pálí?

   Vymazat
  2. 18:07 onen podle vás "Jidáš" byl do Europarlamentu řádně zvolen, ve svých postojích se nijak nezměnil a opakovaně do Europarlamentu odmítnul kandidovat. Nejvíc vám zřejmě vadí, že právě takový člověk se "napakoval". To ani nevíte, jak a v prospěch čeho, ony prostředky užil. Širšího rozhledu schopen nejste?

   Vymazat
  3. 0:22
   Tvůj.rozhled je od stěny ke stěně přes dno flašky....celej genitus Kraďousek!!!!☺

   Vymazat
  4. 18:07, 15:07, absolutně nevíte, o koho jde, vy dva "znalci".

   Vymazat
  5. 17:46
   Jestliže, ty jo,Vseználku!!!!☺

   Vymazat
 18. Já si nemyslím, že by větší část, neřkuli většina české společnosti nenáviděla Rusko, Čínu a další citované, či necitované destinace. Spíš je to o lhostejnosti a neznalosti. Zejména mladí jsou tak hloupí, že už ani nevědí, kde ony země vlastně leží. Natož aby věděli něco bližšího, pro co by je měli nenávidět. Opakují to, co slyší v televizi a tam jim tato moudra melduje neustále dokola hrstka debilů s VIP přístupem před kameru. Stačí chvíli sledovat jména, která se točí u vymývače mozků Moravce, kdo neustále komentuje všechno a všude. Paradoxně, jsou to často reprezentanti politických subjektů, které lavírují již řadu let kolem magické hranice 5%, a které nechutně často vyzařují takovou míru debility, že se divím, že chodí po dvou.
  Cesta z toho je jedině ve vzdělávání. A ve zdravém úsudku.

  OdpovědětVymazat
 19. Nuž, školastika cílových. Formantů. Jednou jsem byl na pionýrském táboře a dost a tam při maškarním se předváděli kdo je větší deviant co by sběratel. Bruselské 128 "bitové pohlaví nehráli i ostatní nehráli. :-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám pro změnu stále před očima rozhovor se dvěma vysokoškoláky, absolventy pedagogické fakulty. Ač je to již několik let, stále mi zní v uších zarytá nenávist k ruským okupantům. Na mojí otázku, co jsou podle nich Němci, na mne koukali jak sůva do hodin.
   netvrdím, že to byl mozkový trust, ale úplně pitomí být nemohli. Ale neznalost základních historických skutečností a neschopnost si je dát do logických souvislostí byla fascinující. Kdyby to byli nějací jednodušší, vůbec bych se s nimi nezabýval nějakou politikou. Ale tohle bylo pro mne něco, co jsem skutečně nečekal. Když jsem se jich ptal na Jaltu a Postupim, vůbec nechápali, proč je tím obtěžuji. Oni vůbec nechápali příčinnou souvislost s dohodami vítězných mocností o uspořádání světa a invazí vojsk Varšavské smlouvy. U kantorů, kteří učí novou generaci, je to skutečně hrozivé.

   Vymazat
  2. 19:39 to je ale přesně to čeho západ, ovlivňující zejména výchovu mladých chtěl dosáhnout. Mladí za to nemůžou, že jsou mimo mísu a mají vypláchnutej mozek, vypadá to že to dá hodně práce aby se dostali do normálu. Ovšem bude stačit když ty mediální sračkomety přestanou chrlit ten hnůj a pomýlení celkem rychle pochopí o co jde a jak byli lacině oblbováni. Ostatně jsem toho názoru, že massmediální presstitutské prodejné kurvičky se zničí samy, ovšem ty prasečiny nezůstanou bez trestu. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  3. 19:39, doufám, že to nebyli studenti historie.

   Vymazat
 20. Spousta lidí byla vyděšena prohlášením, že regulace pohybu může platit třeba i dva roky, ale já jsem si celkem jistý, že volný schengenský pohyb osob skončil na daleko delší dobu.
  ......... Všimněte si, že některé země se dokázaly rychle dohodnout na kooperaci, například Česko se Slovenskem a Polskem, avšak nepotřebovaly na to unijní úředníky. Evropská unie se do takových situací tragicky nehodí, protože je to pomalá a komplikovaná byrokratická struktura, nikoli efektivní rozhodovací systém. Za druhé, peníze. Všechny státy se musejí starat primárně o vlastní bezpečnost, obyvatelstvo a ekonomiku, rozpočty půjdou do obřích deficitů a čeká nás nepochybně velká recese. Spousta firem zkrachuje, poroste nezaměstnanost. Opravdu mám velké pochybnosti, zda budou mít členské státy nějaké peníze, které by mohly posílat do Bruselu.

  A za třetí, znovu ty peníze. Itálii nyní prakticky jistě čeká něco jako bankrot, totéž možná potká Španělsko, možná dokonce i Francii. A co se posléze stane se společnou evropskou měnou? Euro bude zaručeně padat ke dnu a hodně pochybuji, že Němci budou jen tak hledět na to, jak se jejich kupní síla rozpadá na prach, takže tohle může klidně být začátek konce eura. Pokud z té pandemie vzejde něco dobrého, tak snad to, že současná tragikomická podoba Evropské unie skončí a že se Evropa konečně zase vrátí k tomu, co fungovalo, tedy k efektivní spolupráci suverénních států

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uzurpát to dovolí? :-))))

   Vymazat
  2. Dokonce zastavili to zelené šílenství s elektroauty a nabíječkami.

   Vymazat
 21. Pokud to někdo nezná, pak si dovolím upozornit na video s titulkycz. Má to dva díly.
  Youtube: David Icke o Koronaviru (České Titulky) 2/2

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdo to je ten "Icke"? Vysokoškolský profesor epidemiologie, mikrobiologie či imunologie?

   Jediný důvod proč by měl kdokoli ztrácet čas bláboly pošahaného konspirátora?

   Vymazat
  2. Z úplně jiného důvodu, než proč tady ztrácíte čas vy. On na rozdíl od vás se aspoň pokouší něco pochopit, což se u vás nedá ani předpokládat.
   Vypadáte na čerstvého "vypuštěnce" "naší" reformované vysoké školy nebo, což je po vás ještě horší, placeného v...

   Vymazat
  3. 22:50 Já když se chci něco dovědět, naučit, neřku li pochopit, tak se obracím na odborníky v daném oboru. Vy to zřejmě máte jinak a obracíte se na šarlatány a pohádkáře, kteří vám potvrdí ty bajky, které chcete slyšet. Tzn, že úplně vše je celovesmírné spiknutí Iluminátů, Rothschildů.
   No proti gustu... Pak se ale nedivte, že se vám normální lidé smějí.

   Vymazat
  4. 8:21
   Odborníky z demožumpy a milionů havloch@anek?!☺ Tam jsou genitálni odporníci jeden vedle druhého!!!!☺

   Vymazat
  5. 8:21, všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo, a proto se směju.
   To přece není ani žádná argumentace, ani důkaz toho, že jako letadlo jsem vtipnější.
   A o globální koncepci řízení světa (už více než 3000-leté) asi také nevíte nic, protože v naší Akademii věd na to nejsou žádní odborníci. A to tedy znamená, že nic takového neexistuje.
   Možná vás takové omezené vnímání světa uspokojuje. Budiž, já se vám dokonce ani nesměju. Přijde mi to v době, kdy je možno využít přístupu k mnoha kvalitním informacím, spíš k pláči.

   Vymazat
 22. Také znám jednoho absolventa čerstvého "ajťáka", které jsem se ptal koho volí. A bez rozmýšlení mi sdělil: ODS. A proč, oni prý chtěji snižovat daně. Ale o ODS nic neví, politicky jsou noví vysokoškoláci absolutní analfabeti. Stačí jim to, co slyší v médiích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasně. Právě vy přesně víte co je pro toho ajťáka nejlepší a co má chtít. Naštěstí už 30 let nemáte tu moc mu vaše představy o společnosti násilím vnutit.

   Vymazat
  2. 23:13
   Pavlík Novotný a ty víte všechno nejlíp!!!!!☺☺☺☺

   Vymazat
  3. Anonymní 1. dubna 2020 23:13
   Abyste se nedivil, jak dlouho vám pak bude za poměrně krátkou dobu, někdo něco násilím vtloukat do hlavy. A to nejhorší, bude to vyloženě na vaše přání. To vám garantuji. Nemluvě o tom, že už vám to tam vtloukají.

   Vymazat
 23. VIDEO Spálené vlajky EU. Italským internetem se šíří drsná výzva:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Spalene-vlajky-EU-Italskym-internetem-se-siri-drsna-vyzva-619052

  OdpovědětVymazat
 24. Fwd: rozklad EU začíná............ :-)
  https://www.pokec24.cz/nezarazene/rakousko-zakryva-symboly-eu-italie-je-nahrazuje-ruskou-vlajkou-zapad-konci/?fbclid=IwAR1wm8cJv9M1WGmdQnjenZPlTr3rr72B5nltR7R5sSGnSAIRHuMg3vfdfW

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.