Reklama

čtvrtek 30. dubna 2020

Jakov Kedmi: „USA nebudou mít čas mrknout, nezůstane ani prach“

Jakov Kedmi - bývalý ředitel izraelské rozvědky,
analytik a bezpečnostní poradce
Jakov Kedmi a Janinna
30. 4. 2020 BitLy a Pokec24
„USA nebudou mít čas mrknout, nezůstane po nich ani prach. Ani nevědí, co na ně čeká.“
Hlavní dynamikou současné mezinárodní situace je relativní globální oslabení Spojených států a touha Ameriky, aby se to nestalo a za každou cenu si udržet tuto globální dominanci.


Hrozba podle jejich názoru pochází především z rostoucího centra vlivu – Ruska.

Rusko samotnou skutečností své existence, přítomností silného jaderného potenciálu, představuje hrozbu pro globální dominanci USA. Ve světě už všichni vidí, že Spojené státy vypadají stále více jako papírový tygr, ano, mohou způsobovat potíže, ale určitě nejsou schopny dostat Rusko na kolena.

USA se snaží mluvit s Ruskem v jazyce sankcí a ultimát, „ale pokud je tohle politika Spojených států, pak s nimi mluvit není o čem, dokud nedosáhnou tónu, který umožňuje vyjednávání,“
řekl izraelský politický a vojenský expert Jakov Kedmi.

Americká politická elita posvátně věří, že Rusku vládli a nadále vládnou oligarchové, a záleží jen na nich, jak se bude Rusko chovat. Oni koukají a vidí – oligarchové tam jsou. Použili jsme je dříve a použijeme je i nyní.
A ve své svaté víře jsou přesvědčeni, že velký ekonomický tlak na Rusko, který sníží příjmy těchto lidí, povede ke změně moci v Rusku.

Spojené státy se ocitly v obtížně vojenské strategické situaci.

Celá jejich strategie byla založena na skutečnosti, že mají obrovskou výhodu raketových zbraních v námořnictvu na oceánu a vyvinuly strategii pro okamžitý globální úder na Rusko, říká Jakov Kedmi.

A pak se pro ně stalo něco neočekávaného. A zde se přepočítaly.

Ukázalo se, že Rusko také začalo vyrábět rakety „Kaliber“, které se ukázaly být ještě lepší než americké „Tomahawks“. A nejnovější systémy „Avangard“, „Sarmat“, „Poseidon“ je uvedly do deprese.

Jakýkoli úder na Rusko povede k odvetnému úderu především na území Spojených států.

Jedinou věcí, která může zastavit USA, je hrozba pro samotné USA.

„Američané nikdy nepůjdou do války, protože se války bojí. Protože pak budou nuceni zažít to, o čem ani nesnili.“ Jakov Kedmi.

Američané se snaží jednat násilně, bezostyšně. Mluvili tak se Severní Koreou a k ničemu to nevedlo. Mluvili tak s Čínou a výsledek je stejný. Tak se snaží mluvit i s Ruskem. A žádný výsledek.

Američané mohou lhát komukoli, ale všichni vědí, že lžou.
Američané vědí, že neexistuje žádná hrozba ze strany Ruska. Je to jejich levná, cynická hra.

Až se nakonec přesvědčí, že Rusko nelze rozbít, budou nuceni přijít a dohodnout se. A ta doba není daleko.59 komentářů :

 1. Staci par atomovek a bude pokoj. Tahle pakaz americkych oligarchu ovsem s sebou vezme vsechny a shori na prach. Kedmi ma pravdu, ale reknete to tem lharum!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Letošní pandemie ukázala, že úder bakteriologickou zbraní je víc než sto atomovek. Navíc nelze stoprocentně určit kdo začal jako první.

   Vymazat
  2. Jen to občas nabere "nesprávný" směr a vývoj. Proto nejlepší pandemie je pandemie strachu. Z Ruska. Z Číny. Z přírody (skutečné). Strach ze ztráty elektronických hraček. Strach z něčeho, co nezabíjí, ale vypadá tak ...(hodící se dosaďte sami).

   Vymazat
  3. Ale urcit se to da! Casova posloupnost je znama : USA, Italie, Cina. Problem je v tom, ze politruci USA svuj nazor prosadi u svych vazalu na celem svete a Cina zustane sama.
   Americka prolhanost a podlost nezna hranice!

   Vymazat
  4. Tak aj podľa Putina nie sú atómovky zbraňami No.1.Vraj majú aj iné, účinnejšie a atómové sú zrejme na zastrašovanie ľudí.Veď ak mám dobré informácie,tak už na Ussuri v 60-tych rokoch nasadili na Číňanov čosi desivé a to bolo pred takmer 60-timi rokmi.Tak čo majú v súčasnosti?

   Vymazat
  5. O události na Ussuri, jsem mluvil před více než třiceti lety s jedním vojenským činitelem a ten mi nepopřel můj odhad, že tam Sověti použili laser. Jinak ty zfanatizované Číńany z Maovými citáty v rukou nešlo zpacifikovat. Ale možná, že už byl použit v tomto případě pověstný mongolský Olgoj- Chorchoj. Kdo ví. Asie má stále svá tajemství. I ten úder v Podkamenné tungusce nemá stále své skutečné objasnění.

   Vymazat
  6. 8.36 Číňané tam poprvé pocítili "krupobití" GRADů... Jaké mohou nést konvenční hlavice najdete na NETu. Lasery mohly sloužit jako dálkoměry...

   Vymazat
  7. Souhlasím s 1835, zřejmě to byli Grady s palivo vzdušným hlavicemi, tzv. Vákuové hlavice. Salva větší jednotky těmito hlavicemi může bát horší než malá jaderná hlavice. Také jsem slyšel teorii o tzv. Fotokulometu ale to je, jestli se nemýlím foto kamera k focení zásahů u letectva. Myslím ze tak účinné lasery proti živé síle dodnes nejsou, ani Peresvet.

   Vymazat
  8. 30.4. 20"08
   Sto atomovek? Při jejich síle se odhadem zabije 60 000 000 lidí ihned a miliardy následkem jaderné zimy. Kolik zabil vir lidí 200 000 to je čajíček.

   Vymazat
 2. Jinak řečeno USA svoji úlohu pro Satanisti splnili.
  Byly doby,že Amerika byly Amerikou,každý tam chtěl bydlet,pracovat,teď se ukazuje něco jiného,po celou svoji existenci,žili na cizí účet.Už není kde brát a ukazuje se,kolik vlastně Američanů žije ze státních příspěvků.USA oligarchové,banky,bankovní spekulanti,se nechtějí uskromnit,tak nechají USA padnout.Osobně,tomu pádu bez následků pro mnoho států,nevěřím,spíš něco provedou,aby v tom byly všichni,co ukazuje i dění kolem koronaviru.

  OdpovědětVymazat
 3. Každý normální člověk ví, že tentokrát by se válka území USA nevyhnula. Zřejmě by to bylo poprvé a naposledy, co by američané zažili výsledek použití moderních zbraní. Lze jenom litovat, že tato země nezůstala v rukách původních obyvatel, kteří se plácají v rezervacích, kam ovšem patří většinová populace toho tavícího kotlíku různých národů a ras.

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud to říká významný činovník státu, kam chodí slibovat věrnost američtí prezidenti okamžitě po přísaze na Bibli, kterou zcela zřejmě nestudovali, tak je pravda na obzoru!

  OdpovědětVymazat
 5. "Říkáte průliv mezi Kanadou a Mexikem, soudruhu Kuračatove ?"

  Stalinův průliv byl připraven už tenkrát. Dnes Pindosové ani nevědí, kolik Poseidonů je v hloubce pár kilometrů před východním pobřežím Pindostánu !
  A Putin průliv by byl hotov ještě rychleji !
  Bravo !

  OdpovědětVymazat
 6. Když neovládnou svět vojenský vymyslí korovirus a budou škodit.. Nic v posledních letech z USA dobrého nepřišlo jenom krev, pláč, zničené státy a smrt. A to byl náš vzor. Velké zklamání.

  OdpovědětVymazat
 7. Amerika má oproti Rusku jednu stabilizační pojistku, která je tak trochu podobná tomu, co bylo za SSSR a už třicet let v Rusku není - kádrovou kontinuitu. Systém je dávno zavedený a neměnný, všechny důležité osoby chodily do že samé pitomé školy... Rusko to zatím nevybudovalo. Stát, který má potenciál sundat Ameriku z prvního místa, je Čína, ale k tomu ji ještě dost schází.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a teď se zrovna tihle absoloventi jedné školy mezi sebou "perou" jako na vesnické škole. V tom to až tak není, hlavní jejich "silou" je ve skutečnosti jeden a tentýž zájem. Prachy. Zlato. Prachy. I když obě "strany" jakoby hájí jiné pozice, v minulosti měli jeden zájem a to silnou Ameriku. Jenže, aby porazili SSSR, nebo to bylo zákonitým vývojem kapitalismu?, zničili si sami svůj celkový systém vzdělávání. Aby rozložili morální hodnoty po světě k lepšímu svému vlivu, museli tak - zákonitě vývojem kapitalismu? - zničit totéž u sebe. Takže nakonec se samou láskou ke svým spolužákům sežerou pro pár dolarů. Navíc Amerika je země egoistů a jejich "elita" je jejich prorokem.

   Vymazat
  2. Já si říkám, jakou roli ten Kedmi vlastně hraje.

   Nutně člověka napadne, zda třebas pomáhá ujišťovat a uklidňovat Rusáky - tu část ruského veřejného mínění, která by mohla být ještě potenciálně nebezpečná - o tom, jak ohromně jsou už teďka vyzbrojení, nebezpeční, a vůbec nedotknutelní, jak tu Ameriku zašlápnou levou zadní a tak.

   Vymazat
 8. Souhlasím s předřečníkem, ale bohužel budeme díky námi volenými zástupci na straně poražených.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petr Karlický - nebudeme,ti pseudovůdci a zástupci fašismu už končí,vše se začíná odhalovat ... https://youtu.be/eQ4ffpwxYsU

   Vymazat
 9. Pokud jestrabi rozpoutaji jadernou valku,urcite pocitaji s tim,ze znici rusko i sebe. Mysli si,ze kdyz zalezou pod zem,tak tam i sto let vydrží...a mozna ze jo...
  Podle tech ruznych konspiracnich teoriich jim to bude i vyhovovat,neb lidi je (dle nich) mnoho...
  Tedy...otazka je,jestli se i v minulosti nepokusili o jadernou valku, a co a kdo jim v tom zabranil-o.

  OdpovědětVymazat
 10. Jakov Kedmi, sleduji jej už delší dobu, tuším, že to byl nějaký rozvědčík. Ovšem pozor není to nějaký nazdárek, ale uznávaný odborník na to o čem hovoří a tím pádem si nemůže a nikdy nedovolí, říkat nějaké kraviny typu Petříčka, nebo Hovňouska. Takže jasná věc, až ti debilové, čili ušácká elita zjistí, že už měla s Ruskem dávno jednat jako rovný s rovným, bez těch všech sankcí a podrazů, bude už možná pozdě. Lháři? To uvidíte ten veletoč jak rychle obrátí, vsadím dolar proti fazoli. Takovej nasranej medvěd, to už není žádná sranda, jediná šance pro Ušáky je to, že Putin je pragmatik a kavalír. Vždycky jsem pod termínem Ušáci myslel zajíce, ale vypadá to, že to spíše je osel.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdo, kdo se umí jen mlátit rukama, je přesvědčen jen o své výjimečnosti a o svém "vybrání" za poloboha a vládcem světa se prostě nezmění ani po výprasku a na tož "z mírové" nutnosti.
   Změnili se třeba z naší zkušenosti Němci? Podle mnoha slov a činů až tak moc ne, spíše změnili taktiku. No a nějací ti "polepšení" vládci minulosti také zrovna moc nejsou. Jedině s nožem na krku, ale jen do prvního sejmutí nože z toho jejich krku. Jestliže někdo v sobě nemá morálku, jak ho přesvědčíte aby sám jednal a myslel morálně? Zeptejte se např. kriminalistů, jaké oni mají zkušenosti s nápravou té "morálky" u zločinců. Pachatele hledají nejdříve mezi rodinou (vraždy, násilí atd.) a recidivisty.

   Vymazat
  2. I můj praděd říkal,že zná sto způsobů jak dostat ruského medvěda z brlohu,ale žádný,jak ho dostat zpět!!!

   Vymazat
 11. Rusko není samo je více států co se nedají měli by se ty us dementi na tu chtivost po světovládě vybodnout. Nic jiného jim nezbude než se dohodnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dohoda mezi USA RF je do budoucnosti zachováním života na zemi. Konflikt to je konec lidstva! Tvrdím to již hodně dlouho!

   Vymazat
  2. Nu, máme tu hned konkurenci: USA, RF, Čína a tolik opomíjená Indie. Nejedná se jen o vojenskou sílu, ale i o počet obyvatel v jednotlivých státech. V současné době je panika kolek coroviru, který má za následek smrt +- 200 000 lidí, ale jedna atomová bomba vymazala Hirošimu a stejný počet obětí. Co je proti atomové zbrani nějaký vir? Jen mediální strašák.

   Vymazat
 12. Na dobrou noc je to nefajn čtení. Jen mám pocit, že se mocnosti navzájem straší zbraněmi z minuléto století, byť by byly vylepšené a účinější. Na ponorku dnes stačí hrstka virů a příjde to levněji.

  OdpovědětVymazat
 13. Jednu by se měl podívat na stav epidemie v Rusku a pak se starat o USA. Také nechápu, proč ho Rusko tolik zajímá, když momentálně má vláda USA k Izraeli velice dobrý vztah.

  OdpovědětVymazat
 14. Dobrý výhružný fašistický nadpis jako vystřižený z nějakého hitlerovského plátku! A jak vidno v diskusi, fašistické výkřiky a vyhrožování, je přesně to co místní čtenáři a diskutéři chtějí a nad čím se ukájejí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když už tu mluvíte o fašistických výkřicích a hitlerovském plátku,tak i pětileté dítě co už pobralo trochu rozumu vidí,kdo se chová jako ti "náckové"! Kdo se opájí jejich"hrdinskými činy" a převzal jejich sen o ovládnutí světa!Tak jak jsme tu měli za "socíku" všude jen klasiky Marx-Leninismu,dnes je 50% literatury věnováno Wermachtu nebo přímo Ádovi. Nevím nad čím se vy ukájíte,ale zdejší čtenáři jsou normální,takže nad svými příspěvky to asi nebude a nad tím vaším jen soucitně zakroutí hlavou.

   Vymazat
  2. 7:22 Běžte k tomu tlustému vlasovci z ods ten ss staví pomník a tam se můžete ukájet.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A1_osvobozeneck%C3%A1_arm%C3%A1da

   Vymazat
 15. človek, ktorého ovládate strachom, zistí že nemá čo stratiť, len ten strach - a prestane sa vás báť ...

  OdpovědětVymazat
 16. Trump a Putin společně likvidují satatnisty v Rusku i USA . Proto se děje co se děje. Tyhle bestie ovládaly planetu tisice let, takže boj bude ještě tvrdý. Ale že dostávají naprdel je nepochybná věc. Jen se těším , jak místní euroatlantokurvičky budou obracet. Já nic soudruzi....Já nic

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Parazitni oligarchove co si za Jelcina nakradli jsou US lobby v Rusku a jejich 5. kolona. Ty nebude jednoduche zlikvidovat. Jsou take nadeji USA, ze pomohou pri Majdanu v Rusku.

   Vymazat
 17. Nedávno jsme měli sezeni při kávě a kolega mi řekl o Rusku. Obchody prázdné, pracují jen ženy, všude jsou vojáci ….
  To byl v Rusku před 20 léty. Nějak zaspal dobu a vzdělávání se, ne jen poslouchat ČT24, tak melou takové "kraviny", co není ani pravda. Kdo nebyl v Rusku či ČLR, tak již neví, kam pravděpodobně svět směřuje. Musím dodat, jak málo stačí, aby TV oblbovala lidi. Někdy si myslím, že se i rádi nechávají oblbovat. Čest jejich památce …..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A není to v Rusku tak? Příště dodám videa a obrázky.

   Vymazat
 18. Když bude USA neustále provokovat Rusko a Čínu tak se rychle přiblíží jejich konec. Stačilo by aby Čína otevřela kontejnery plné bezcenných dolarů které vlastní a vypustila je do světa, v ten moment je po USA...

  OdpovědětVymazat
 19. Ano, všichni by si měli uvědomit , že Rusko války nezačíná a nikde po světě nekrade jako USA.Ba naopak vždy pomáhá a prolévá vlastní krev pro naši svobodu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zimní válku s Finskem si SSSR začal! Výjimka potvrzující pravidlo? A co napadení ČSSR v srpnu 1968? Kdo si tehdy začal?

   Vymazat
  2. A ne byli náhodou pozváni?

   Vymazat
  3. 9:20
   A co napadení Polska, 14 dní po Německém utoku?
   Co Maďarsko v 56r s 10 000 mrtvých maďarských vlastencu. Co Afghanistán v r78 s jedním milionem mrtvých domorodcu a 15 000 mrtvých ruských vojáku? ATD.
   Než napíšete tu vaši hloupost, tak trochu objektivity

   Vymazat
  4. 9:25 Raději jděte ještě studovat, slabé.

   Vymazat
  5. 9.25 Zimní válce s Finskem předcházela velkorysá ruská nabídka výměny finského území u Leningradu za dvojnásobně větší ruské území v Karelii , Finové hecovaní západem odmítli a začala válka , kterou nemohli Finové vyhrát ! Po válce se výměna uskutečnila podle původního návrhu ! Finové vděčí za svůj stát Leninovi !

   Vymazat
  6. 9.25 Pan Kedmi by vám možná vysvětlil, že to vše bylo mnohem složitější... Ale je otázka, zda byste byl schopen (a ochoten) věci chápat ze širšího hlediska.

   Vymazat
  7. Na internetu jsou k dohledání statistiky - -najdi si kolik válek a konfliktů způsobili USA a kolik Rusko. Na ty usácké ti nebude stačit stránka, na ruské stačí jeden řádek. Najdi, přečti a pak mudruj...

   Vymazat
  8. 9:25 Sranda je v tom, že Brežněvovi se do Československa vůbec nechtělo, ale že ho přesvědčili soudruzi generální tajemníci od našich německých a polských sousedů!

   Vymazat
  9. Než začneme filozofovat o napadení Polska, je nezbytné vzít v úvahu řadu věcí, což by bylo na dlouhý výklad. Aspoň jedno, jsme schopni ( a ochotni ) pochopit roli lorda Curzona a jeho linie po 1. sv. válce? A roli maršála Pilsudského - no to už by bylo příliš

   Vymazat
 20. Mate pravdu! Ovsem Sovetsky svaz ovladali tenkrat imperialni gerontove a zlocinci. Ti rozhodli o Finsku a invazi 1968. A Rusove museli jit, jako vzdy!
  Pane, kdyz jste tak spravedlivy a eticky cisty v souzeni, tak si prectete, co USA od sveho zalozeni zabily lidi, kolik statu zabraly jako kolonie, ktere vykoristuji. A kdo se jim nechce podvolit, toho neustale ohrozuji jako Rusko, Cinu, Iran.
  Od Perestrojky a nastupu Putina je Rusko jina zeme a nadeje lidstva.
  Rusko bude jednou zachranovat buzerantsky a dekadentni, prolhany zapad! Zapad ho bude jednou prosit, aby jim Rusove udelali poradek a zbavili je islamskeho teroru!

  OdpovědětVymazat
 21. Ta doba již přešla. Nikdo s USA vyjednávat nebude. Je to jako s Hitlerem a jeho fašistickým Německem. Žádný separátní mír nebude!

  OdpovědětVymazat
 22. CENZORE - Dvoraku, u tebe se schazi, ti NEJ-NEJ-NEJHLOUPEJSI
  osli, z cele Ceske zeme.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Lulu, kdes tak dlouho byl ? Chyběls do party. Jsem opravdu rád, že jsi zase mezi námi. Čekám, že bude zase sranda. 👍🐴

   Vymazat
  2. 14.12 Tak vítejte, pane oslíku Honolulu, ve stádečku. Jsem rád, že se u nás cítíte jako mezi svými... Medikolog

   Vymazat
 23. V naší republice stále přežívá početná skupina lidí, která si myslí, že USA nelžou. A to i přes to, že se jim od huby práší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vite, ja si to myslel jako studak za totality taky. Dodnes se hanbim, ze jsem byl tak blby. USA jsou zlo, ktere je treba znicit!

   Vymazat
 24. USA budou tak dlouho provokovat a udelovat sankce, az je Cina zpopelni.Rusove by to udelali davno, ale vira jim to nedovoluje.

  OdpovědětVymazat
 25. Kedmi byl vysoky dustojnik Mossadu. Zid, ktereho beru. Umi taky perfektne rusky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bodejť by neuměl, když se narodil v Moskvě a celé dětství tam žil.

   Vymazat
 26. s usa žiadna dohoda nefunguje, s touto ríšou zla sa dohodnúť nedá, oni nedodržia žiadnu dohodu, ani vtedy ked ich cudzia sila k nejakej akože dohode pritlačí, je to len do času, pokiaľ nezískajú nejakú výhodu na protiútok, táto ríša pekla celú svoju existenciu vymýšľa spôsoby na získanie svetovlády, takže niet na čo čakať, treba ich zlikvidovať pokiaľ sa dá ...najlepšie kolektívne ...

  OdpovědětVymazat
 27. Hegemonie USA končí. Zřejmě napomohou ani základny US Arny rozesete po celém světě. DJT je v podobne situaci jako byl Michail Gorbačov V 90.letech.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.