Reklama

středa 1. dubna 2020

Jsem vděčen každému hlupákovi, každému sprosťákovi a každému gaunerovi…

Ivan David
2. 4. 2020

Jsem jim vděčen, pokud tyto své vlastnosti projeví spontánně, otevřeně a včas, dřív než bych se mohl mylně domnívat, že mám co do činění s inteligentním, slušným a mravným člověkem.
Reflex jako jedna z nejhlubších žump se opakovaně chlubil, jak vyhrál soudy a může užívat pro místopředsedu Poslanecké sněmovny označení „Pitomio“. Obdivuji vytrvalost Tomia Okamury, který se soudil s žumpou  Reflex a neztratil naději na spravedlnost, když obvodní, krajský i Nejvyšší soud pokládali označení „Pitomio“ za přiměřené. Když před dvaceti lety uveřejnil Reflex moji vulgární karikaturu, ignoroval jsem to. Vzpomněl jsem si na zásadu připisovanou Komenskému: „S kurvů sa nehádej!“ 

I soudy mají normotvornou funkci a podílejí se na vývoji kultury země, v níž působí.  A tak se stalo na veřejnosti běžným to, co jsme si před třiceti lety mohli přečíst jen na stěně záchoda v putice třetí cenové skupiny. Soudy mají svůj podíl zásluh na úpadku kultury a mravnosti. Ústavní soud však před týdnem rozhodl, že aspoň některé urážky jsou za hranou. Označení „Pitomio“ tak není přípustné. 

Ozval se kulturní gigant Jan Hřebejk, který se v žumpě cítí jako doma. Nelíbí se mu to. Vždyť s kamarády již po léta nastavuje laťku slušnosti co nejníže. I jemu jsem vděčen, že se jasně projevil již před lety. Zajímavé je že zastánci vulgarit namířených proti vládě, hradu a některým politickým stranám nemají námitky proti návrhu Jourové korumpovat média a prohlubovat cenzuru. 
 
 Jak zdůraznil soudce Ústavního soudu  Radovan Suchánek, je třeba vždy rozlišovat mezi skutkovými tvrzeními a hodnotícími úsudky. A to v této kauze nedělaly soudy buď vůbec, nebo zcela minimálně. „Skutková tvrzení totiž podléhají „důkazu pravdy“, kritik musí prokázat, z jakých faktů vycházel. U hodnotících soudů toto není možné, ovšem i ty mohou zasáhnout do cti hodnoceného.

V případě „Pitomio“ jsme se navíc dostali do zcela mimořádné situace práva na ochranu jména. Podle Ústavního soudu má každý právo být označován svým skutečným jménem, bez komolení. Tím spíše, když to evokuje hanlivé označení.“

Ústavní soud zdůraznil, že svoboda projevu nemá vést k samoúčelnému zesměšňování lidí. Prostředky dotýkající se lidské důstojnosti nejsou obhajitelné ani v rámci politického zápasu. Tento „aktivistický přístup“ nebo „kampaň“ nemůže být podle Suchánka hoden soudní ochrany.

Že by sprostota přestala vítězit nad slušností?

Rozhodnutím Ústavního soudu se však žumpa zvaná Reflex necítí dotčena, i když jeho rozhodnutím jsou vázány soudy nižší instance, které musí respektovat nález ÚS. Podívejte se… Odkaz je v komentáři. Jsem vděčen „vtipálkovi“ Luďku Staňkovi z Reflexu, že se jasně projevil. ZDE

Pamatuji doby, kdy se dal Reflex ještě číst, aspoň občas a aspoň místy. Pak dohnal a předehnal časopis s podobně znějícím názvem „Respekt“, který slušné lidi na první pohled varuje už svojí obálkou – pokud ji mohou ještě, možná už jen v Praze, zahlédnout.  Reflex už se ode dna neodrazí.


45 komentářů :

 1. Boj je boj.
  Viz Lejnova a Makrela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud se někdo chová, nebo vyjadřuje jako debil, myslím že je na místě ho tak pojmenovat.
   Okamura se vyjadřuje často a téměř ke všemu. Média ho zařadila mezi extrémisty a po nich to přebrala spousta lidí. Když jsem se některých zeptal, který konkrétní jeho názor považují za extrémní, čuměli jak sůva do hodin.
   Bohužel, drtivá většina lidí si není schopná udělat vlastní názor a přebírá to, co slyší v televizi, nebo čte na internetu. Ať je to sebevětší debilita.

   Vymazat
  2. 1:11 Jenomže to jsou cizáci kteří pro nás nic neznamenají. A navíc to neříkáme veřejně jako časopis.

   Vymazat
  3. Něco jiného je upoutávka článku tzv. důvěryhodných médií a něco jiného je diskuse pod článkem. Nad tím se Tomio opravdu nepozastavoval.

   Vymazat
 2. Reflex je v posledních letech založen na sprosté opozici proti vládě premiéra Babiše, proti prezidentu Zemanovi, na antikomunismu, rusofobii a nenávisti k Číně. Je logické, že Tomio Okamura se dostal do jeho hledáčku, protože se opovážil několikrát narušit výše uvedené sloupy existence tohoto časopisu a opakovaně se dovolával zdravého rozumu (pro některé spoluobčany NEODPUSTITELNÉ AŽ ZLOČINNÉ!!!). Pokud soudy uvalí na týdeník milionové pokuty, budu jen rád, protože Reflex křiví hodnoty, o které by se měla opírat demokratická společnost. Mám však obavu, že česká justice není schopna zásadových rozhodnutí a pokud už časopis odsoudí, tak to bude jen formální trest bez výraznějšího dopadu na chod média.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte tam chybu. Místo schopna jste měl napsat ochotna.

   Vymazat
  2. 1:48 některé podobné časopisy bych do ruky nevzal ani s rukavicemi na rukou a rouškou na puse. Nač se špinit s žumpou, no a pokud soudy nebudou schopny, čili ochotny, tak a nebuďme falešně korektní, tak se zcela jasně zařadí k těm hlupákům, sprosťákům a gaunerům, chcete-li. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  3. Reflex nebo jiné časopisy -toto noční ptáku 1.48. Od doby, kdy vydavatelství časopisů a tisku schramstli zbohatlíci, se všechny časopisy a noviny - dřív seriozní - zbulvarizovaly, proto jsou časopisy de facto neprodejné. Novinové stánky z ulic měst zmizely úplně, tlačí se to do obchoďáků, kde se to válí v regálech a pak to jede do sběru. Financují to reklamní agentury, a ty financují šmejdi, jako svoje pračky na peníze. Je to dnes kolotoč špinavého byznysu. Navíc novinářem může být dnes každý, kdo má díru do zadku - nemusí ani umět pravopis, to zajistí počítač. A blejou beztrestně hovadiny a sračky,a vymýšlí a šíří poplašné zprávy úplně bez skrupulí, zatímco běžný občan by s tím měl potíže. Jen si musí bulvár dát pozor, aby nedošlo k pomluvě kohosi, kdo si to neobjednal, nebo s tím nevyslovil souhlas. Pomluvy a skandální fotky si objednávají modelky a přiblblé hvězdy, za každý zveřejněný hnus dostane dvacet tisíc. Dnes si může koupit a číst bulvár jenom trubec - totéž platí o internetovém bulváru, jak ho produkuje společnost Seznam.cz - sprosté a nepříčetné novinky, a další chlív. Ale některým lidem to určuje myšlení a život.

   Vymazat
  4. Reflexu arbiteru morálky chybí zakladní Kinderstube.

   Vymazat
 3. Respektujme žádost redakce a zřekněme se hodnocení REFLEXU...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přece jen mi nedá,abych se nevyjádřil k jednomu z jejich redaktorů,jakémusi Pečinkovi,jehož "výtvory" jsou skutečně obdivuhodné.Parafrázuji:Hostinec"u Pečinky"-takové jelito svět neviděl!

   Vymazat
  2. Souhlasím a kdysi býval docela rozumný.

   Vymazat
 4. O tom časopisu vím, že existuje, to je vše.
  Už dávno jsem jej nedržel v ruce a vůbec mi nechybí.
  ABC

  OdpovědětVymazat
 5. Zajímavé z hlediska psychologie, že ti co jsou na té straně blíže lži než pravdy, se vždy projevují jako sprosťáci, vulgaristi.

  A tato charakteristika tedy pomáhá těm, co si v dnešní záplavě informací nejsou jisti, co je správné a co je fake: Těžko najdeš sprosťáka u lidí, kteří to s lidstvem myslí dobře...

  OdpovědětVymazat
 6. Vždyť ty noviny se nehodí ani na utírání zadku!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Reflex je podoben svou žumpoznosti,posmechem a zlobou Charlie Hebdo.A svet se divi-jak kdo-jak se to muze vyplatit.Nebo budeme čist na plakatech :Je suis Reflex?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na "Hebdoádní hysterii" reagoval Jean-Marie Le Pen, když ho novináři nutili připojit se k té kampani: JE NESUI CHARLO (Charlo je ve francouzských cirkusech klaun - jako u nás August) - NEJSEM ŠAŠEK... Já se připojil k názoru pana Le Pena. Nejsem a nebudu novinářský šašek.

   Vymazat
 8. Samo o sobě je zarážející, že k podobnému rozsudku nedospěl již soud té nejnižší instance. Jeden by si myslel, že zde není možné někoho beztrestně zesměšňovat, nadávat mu. To je přeci šíření nenávisti, né té předsudečné, ale té skutečné. Bozi v talárech jsou schopni někoho odsoudit za "tykadla" a to ještě ústy jeho, jistě, nezaujaté manželky. Ovšem pro někoho, a některé, mají obdivuhodné pochopení, že nám na něj málem celý soudní systém nestačí.

  OdpovědětVymazat
 9. Je demokracie, v níž je možné téměř vše. Např. v Americe na to dodržování demokracie a lidských práv zemře na koronavirus o desetitisíce lidí více než by muselo. Kde lidi pochopili, že v zájmu společnosti je třeba být na čas i omezován, tam se lépe daří boj proti epidemii. Dříve si politici svoje karikatury z novin vystřihovali. To ještě, vládl vtip, satira a humor. Pravdou je, že komunistickým pohlavárům karikatury moc nevoněly. I tu Okamury v Reflexu někdo považuje za vtipnou a bezvadnou. I podle mého názoru je to spíše hloupé, trapné a urážející. Politik ,musí být připraven na všechno a lecos zkosnout. Být panem Okamurou, tak se nesoudím a přejdu to. Dalo by mu to určitě více bodů. Svým postojem k věci udělal spíše radost svým oponentům. Kdyby se měl Kalousek soudit za každého, kreténa, hovado, idiota, co se třeba tady o něm píše, tak se usoudí. A to nemusí být ani zmalovanej. Teda já být na místě pana Okamury, tak bych při pohledu na ten obrázek řekl: Tady je vidět, že to co dělám,dělám dobře! Horší by bylo kdyby ho Reflex chválil. Já jeho snahu o očištění svého jména a jeho vytrvalost rozhodně neobdivuji. Ale chybama se člověk učí. P.S. A pane MUDr. Davide, např. žumpa není hanlivé označení? Žumpa, toť smradlavá díra plná h.ven u hajzlíku. Nečiňme jiným to špatné, co oni činí nám.

  OdpovědětVymazat
 10. Ta druhá fotomontáž, presidenta defekujícího do REFLEXU, je nejlepší. Také jsem ráno důkladně použil REFLEX, ale používám poté normální poctivý PANAPR... Ani nemám za sebou reklamu na ten WC. To se prostě rozumí samo sebou.

  Přeji všem hezký den (kromě žumpalistům - presstitutům).

  OdpovědětVymazat
 11. V tomto našem právním bahně je možné vše. Na jedné straně když někdo řekne, že Lety nebyly koncentrákem jeto na soud a zbavení imunity poslance. Pokud paní Maříková řekne, že cizokrajné rostliny jsou nazývány invazivní a ti kteří násilně vstupují na naše území jsou chráněni jako Drazí vzácní hosté. Policie na ní uspořádá hon. Pokud někdo zhanobí státní vlajku a presidenta je to normální. Pokud někdo poplive dějiny tototo státu je to normální. Pokud nepřítel státu Kalousek ničí ekonomiku státu v době celosvětové krize - dostane od EU vyznamenání jako nejlepší ekonom (přitom je špatný chemik o jeho znalostech ekonomie je zbytečné psát) Ani ti nejhorší soudci v dobách lidového a později socialistického státu nebyly takové prodejné kurvy jako dnes. Dokonce i kritiky v novinách za dob socialismu byly vtipné a nikoliv psané debily jako je tomu dnes. ´

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak. Zaplať Pán Bůh, že Kalousek nedělá šéfinženýra v nějaké chemičce v naší zemi (kdysi, do puče, naší chemičce)... Když si vzpomenu na Halifax 6. 12. 1917, oddechl jsem si.

   Vymazat
  2. Podle Parlamentních listů byl ve věci tzv. čínského dopisu připravováno spiknutí. A nic, nikdo nic nevyšetřuje. Cílem spiknutí bylo poškodit vztahy s Čínou a pozabíjet české občany, pro které chyběly ochranné pomůcky.

   Vymazat
  3. Anonymní 2. dubna 2020 17:23
   Správně, a my - ta pakáž holota pohanská slovanská jsme to zatím přežili. Ta ostuda před světem! Jen bych rád věděl, jakou má ve skutečnosti DNA Kalousek.

   Vymazat
 12. Všímáte si taky toho, jak téměř všechno je o 180° obráceně, než se naoko tváří?
  Respekt - propaguje despekt.
  Lidská práva - slouží k potlačení práv člověka.
  Boj proti korupci - je nejvíce zkorumpovaný.
  Nezávislý - je zpravidla velmi závislý (na někom či dokonce na něčem)
  Atp. atp. (Mimochodem, přesně tohle už je vada tzv. křesťanské Bible. Téměř vše je naopak, než se ovcím hlásá. A ideologií nezatížený jedinec to tam jasně čte.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přidám - Člověk v nouzi - , kdyby takového nenašel, tak si ho vypěstuje.

   Vymazat
  2. Já jim poradím v nouzi je Šmucler, chybí mu roušky.

   Vymazat
 13. To je jasné. Parazit se neštítí ničeho a když se moc namnoží, zdegeneruje a zvrhne, tak má lidstvo problém.

  OdpovědětVymazat
 14. Mohu konstatovat, že takové tiskoviny jako je reflex nevnímám, stejně jako mnohé portály, jako Forum a jim podobné štvavé internetové portály a proamerické prostitutky.

  OdpovědětVymazat
 15. Reflux a Despekt...

  OdpovědětVymazat
 16. V devadesátých letech jsem pozorně sledoval základní poučení nových politických lídrů pro nové časy. Mít co nejmenší stát, který do ničeho nezasahuje. Soukromé je nejlepší. A postarat se o sebe bez státu, volný trh přeci vše vyřeší.

  V soupisu zdravotnického materiálu jsem se dočetl, že ochranné roušky jsou normální spotřební materiál stejně tak jako jednorázové rukavice, mýdlo, či toaletní papír.

  Takže pane Netolický: nejsou náhodou krajské nemocnice a většina zdravotnických zařízení ve Vašem kraji podřízena Vám? Není zásobování těchto zdravotnických zařízení zdravotnickým materiálem Vaše zodpovědnost?

  Takže pane Šmuclere: vy jste ve svých soukromých ordinacích používali roušky při své práci dlouho před koronavirem. To vám je dříve sháněla vláda? Jak to, že jste jich ve svých skladech měli tak málo?

  Takže pane Kubek: můžete mi vysvětlit, proč by spotřební materiál včetně roušek měl shánět pro soukromé ordinace lékařů stát (v době volného trhu)?

  Takže pánové, zdá se mi, že svalováním viny na vládu pouze zastíráte svoji vlastní neschopnost.
  Váš Honza z Horní Dolní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Socan Netolický nevypadá vůbec sympaticky. Na začátku epidemie doporučil měnit ministra zdravotnictví. Nad Slunce jasné bylo rozklížit vládu v okamžiku, kdy mohli rozhodnout, co dělat, abychom nespadli do stejného průseru jako v tzv. demokratických státech jihu a západu Evropy. Tehdy ten sebevědomý socan nemohl vůbec vědět, kdo co umí. Pozor na socany, buďte ostražití.

   Vymazat
 17. REKTFLEX jakožto rektální výplody, respektive kecy z rekta, jsem nikdy nečetl, nečtu a číst nebudu. A Rektbejk z žumpy, či Hřebejk anebo jak se vlastně jmenuje, mě nezajímá!

  OdpovědětVymazat
 18. REFLEX -PERPLEX- mediální spodina, jakou naše zem poznala snad jen za Emanuela Moravce. Spodina poskoků diktatury kapitálu, sebrání písálkovských zločinců. A že jejich hulvátství tolerují české soudy jen vypovídá, oč jsou takové soudy jiné, než třeba ty za protektorátu Böhmnen und Mähren- jen dělají ostudu tzv. soudnictví a vydávají vysvědčení "plzeňskému právu". Zkorumpovaní medializátoři, bojující za rozvrat státu a národa, podporující rozkradení státu na čemž bohatě participují, medializátoři na notě nacismu, sadismu a exhibicionismu, vzdáleni humanitě, naklonění teroristickým válkám, masovému vraždění. Co takové zparchantělí medializátoři a právníci mohou říkat národu, jen lži, lži a lži. Čím mohou posloužit národu? Jen podvody, podvody, podvody. Pánové od AlCapone až po Goebbelse byli džentlmeni. Zaspali dobu? Patří do doby Heydrichů? Mengelů? Himmlerů? Ale naděje umírá poslední a modlíme se aby je za zpustlictví Bůh potrestal. Reflex k soudplexu sedá, jako vrána k vráně a vrána vráně oči nevyklove neb jako soudplex reflex za velezrádnou činnost nikdy neodsoudí. Tedy i hulvát k hulvátovi sedá.

  OdpovědětVymazat
 19. Z důchodcovského řetězového emailu

  Kalousek spěchá na jednání. Jeho šofér si to tedy žene slušnou rychlostí, když v tom při průjezdu jednou vesničkou vyběhne z boční uličky prase. Řidič už to nestihne ubrzdit a prase je na místě mrtvé. Když řidič vystoupí, aby zkontroloval škodu na autě, všimne si díry v plotě u jednoho z domů, odkud prase asi uteklo. Svědomitý politik Kalousek ihned nařizuje řidiči, aby se šel rodině omluvit a nabídl jim náhradu škody. Když se řidič asi za tři hodiny vrátí, je úplně namol a v tašce si navíc nese slušnou výslužku. "Co jste jim proboha řekl, že jste takhle dopadl?" Řidič se opře o auto, aby neupadl a povídá Kalouskovi "STAČIL JSEM JENOM ŘÍCT, ŽE JSEM ŘIDIČ KALOUSKA A ŽE JSEM TU SVINI PŘEJEL - A PAK UŽ MĚ SAMOU RADOSTÍ NEPUSTILI KE SLOVU....."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda,že je to bohužel jen vtip,realita by byla o hodně veselejší!!!!!!☺☺☺☺

   Vymazat
  2. Dnešní: Kalousek onemocněl koronavirem.
   "Ach jo, proč zrovna na mě vyšla ta swině?" vzdychne si koronáč...

   Vymazat
 20. Ať si říká kdo chce, co chce, mě život naučil, že každý rozumí pouze řeči, kterou hovoří. To znamená, že se slušným hovořím slušně, se sprosťákem sprostě a s gaunerem po gaunersky. Proto je pro mě REFLEX pouze REFLUX anebo smrady ze smradlavé huby, či RECTFLEX neboli výplody recta společnosti! Slušnosti sprosťák neporozumí!

  OdpovědětVymazat
 21. Tohle maji byt upoutavky? Kdo si to proboha koupi? Vetsi nevkus jsem jeste nevidela

  OdpovědětVymazat
 22. Ty koláže na titulních stranách Reflexu musí slušného člověka odradit od koupě tohoto plátku. Nepídil jsem se po tom, ale ani nevím jaké skupině obyvatel je určen. Vzhledem k náročnosti tisku a prodeje bych tipoval, že je ztrátový a bez finanční podpory se neobejde. Osobně ve svém okolí neznám nikoho kdo by si tuhle hrůzu kupoval. Zřejmě žiju mimo cílovou skupinu, pro kterou je určen.

  OdpovědětVymazat
 23. Tak a dost! Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3174-tak-a-dost-je-podano-trestni-oznameni-na-komisarku-jourovou-za-nenavist-ke-svobode-slova
  Na reflex také dojde - ledy se pohnuly !

  OdpovědětVymazat
 24. To je ale překvapení ze strany SPD
  https://www.youtube.com/watch?v=uX5Hp6LsZ9Q

  OdpovědětVymazat
 25. Snad se někdo z myslících občanů nedomnívá, že v době, kdy vládne diktatura kapitálu, že mohou mít soudy něco společného s právem a spravedlností. Za peníze je v kapitalismu vše, lze si najmout vraha, pisálky do medií i to jak a o čem budou psát a také toaletní papír a soudy, advokáty, doktory, otroky. Tak to funguje a říká se tomu kapitalistická "demokracie". Vím, že ani za Rakouska nebyly soudy spravedlivější a také za protektorátu Böhmen und Mähren a i soudy v dobách diktatury proletariátu měly "vady na kráse" - i když v justičních vraždách jsme na chvostu a mnozí diktátoři dneška se závistí hledí na přeborníky v USA. Dělají to jinak, říká se sofistikovaněji - kuciakováním", teroristickými válkami a posluhou soudů.

  OdpovědětVymazat
 26. Tedy celý ten spodek té fotky na toaletě - to je celý Erik Tabéry. Chlapče, chlapče, jsi celej děda František. Ale ten byl inteligentní!

  OdpovědětVymazat
 27. Víte, co je pozoruhodné? Že kritické hlasy, které se snáší na ramena spravedlnosti a slepou spravedlnost potrefeným husám nevadí. Jsou tak soudní, že soudy lidu berou jako pravdu s pokorou a nebo kují kuciakování? No uvidíme. Ale nemyslím, že by to byli dobráci od kosti, tím spíše, že peníze jsou všemocné a možná že i mnozí cítí bezmocnost práva, spravedlnosti a občanské rovnosti v době diktatury peněz. A tu pilně dnes žijeme.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.