Reklama

sobota 11. dubna 2020

Katastrofa! Všímají si toho voliči? Brutální zneužití situace. Tady umírají lidé... Petr Žantovský je ve varu z toho, co vytahují na stůl Piráti

Docent Petr Žantovský
Petr Žantovský
11. 4. 2020   ParlametníListy
Nad mediálními výstupy dvou stran, které se v průzkumech přetahují o druhé místo v uctivé vzdálenosti za hnutím ANO, se v pravidelném přehledu zajímavostí týdne zamýšlí Petr Žantovský. Pirátská strana ho šokovala tím, že se snaží brutálně zneužít mimořádnou situaci a nabádá ke schválení manželství stejnopohlavních párů a přiznat jim možnost adoptovat děti. Občanští demokraté ho udivují tím, že se stávají stranou, která prosazuje myšlenky a způsoby prezentované řeporyjským starostou, jemuž jde přitom pouze o vlastní propagaci.

První dnešní zastavení se týká textu, u něhož člověk neví, jestli se má smát, nebo plakat. „To se mi u českých médií stává docela často. Tenhle text je z dílny Pirátské strany, která má velmi pilné tiskové oddělení, co produkuje denně pět i více tiskových zpráv, komentářů, ať už poslanců či jiných činovníků, prohlášení a výzev. Mají to dobře zvládnuté, domnívám se, že mají nejlepší tiskové oddělení z našich politických stran, protože o sobě dávají neustále vědět. Každý mediální výstup doprovázejí připomenutím, že piráti pracují, chcete se o tom dozvědět více a podobně. Je to profesionálně odváděná práce. Čas od času nebo spíše dosti často je to však práce s problematickým obsahem. To záleží pochopitelně na orientaci člověka, který se na to dívá, a to nejen politické, ale i jiné. Ve čtvrtek jsem si přečetl komentář pana poslance Lipavského, což je obzvlášť disponovaný poslanec, jehož iniciativy jsou vždy zaznamenání hodné,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Lipavského komentář vydali piráti pod titulkem „Uzavřené hranice rozdělily registrované partnery. Prosíme vládu o nápravu“, a ten se zabývá tím, že máme uzavřené hranice. „Platí nějaké výjimky, třeba v případě spojení rodin a podobně. Problém je v tom, že řada homosexuálních či jinak atypických partnerství, nebo i registrovaných partnerství, nezapadá do téhle kolonky. A tak se stává, že jeden homosexuální partner je na jednom konci světa, druhý na jiném, třeba u nás, a nemohou se najednou setkat. Prostě proto, abych citoval z dvojfilmu s panem Werichem, že ‚elementálové nejsou tomuto setkání nakloněni‘, tedy v tomto případě koronavirus a přijatá opatření. To přimělo pana Lipavského k velmi bojovnému komentáři. Dokonce interpeloval pana premiéra Babiše a poprosil o nápravu usnesení vlády ze 6. dubna, kde jsou vyjmenované výjimky ze zákazu vstupu cizinců na území České republiky,“ upozorňuje mediální analytik.

Během pandemie jde o život, a piráti řeší sňatky homosexuálů


Pirátský poslanec v závěru svého vyjádření klade na stůl znovu otázku, kterou probírala Sněmovna na jaře minulého roku, a to je otázka manželství stejnopohlavních párů a jejich možnosti adoptovat děti. „Zatím jsme se tedy k manželství homosexuálů, leseb a jiných asi devětašedesáti pohlaví nedopracovali. Nu a pan Lipavský nás nabádá, abychom s tím honem rychle začali, protože to je strašná diskriminace, když se nemohou vzít před úřady nebo možná dokonce i před vyšší autoritou. Tím pádem jeden z nich je třeba na diskotéce na Ibize a druhý z nich v Praze, spíše v nějakém soukromém prostředí. No je to prostě ‚katastrofa‘ a této ‚katastrofě‘ věnuje Pirátská strana celostránkové vyjádření. Tak trošku si ťukám na čelo, jestli je to opravdu úplně nejpodstatnější, co bychom měli řešit v situaci, kdy denně odcházejí lidé za modrý obzor v důsledku koronavirové epidemie,“ poukazuje Petr Žantovský na to, jak mají piráti seřazené hodnoty.

Kroutí hlavou nad tím, že by se poslanci během pandemie zabývali rodinným postavením homosexuálů. „Je to normální? Všímají si toho voliči? Registrují vůbec tuto snahu velice brutálně zneužít té šílené situace k tomu, aby se prosazovala minoritní politická stanoviska nějakých drobných lobbistických skupin a naplňoval rétorický program Pirátské nebo jakékoli jiné strany, která by s čímkoli podobným přišla. Už jsem tu několikrát říkal, že mi přijde velice nemravné zneužívat této situace k nějakým partikulárním politickým zájmům. Minule jsem to demonstroval na různých výrocích pana Kalouska. Tak pan Kalousek je proti tomuhle ještě kabrňák, protože nad tímhle počínáním pirátů úplně ztrácím slova. Piráti se zcela odhalili a řekli tím, o co jim jde. Jen o to, aby na sebe upozornili, aby získali punc nekonformního hnutí a hlavně získali prvovoliče v jakýchkoli budoucích volbách. Je to nemravnost a mohli si to alespoň v této době odpustit,“ myslí si mediální odborník.

Starosta říká všechny blbosti jen proto, aby se o něm mluvilo


Inspirací pro druhé téma se stal rozhovor, který vedla Dominika Jeřábková se starostou Řeporyjí Pavlem Novotným a který pod titulkem „Koněv byl masový vrah. Řeporyje porazily Rusko ve válce, jeho reakce jsou nám lhostejné“ vyšel na serveru Forum24. „To je hodně velká suverenita. Kdo zná pana Novotného, tak ví nejen to, že je syn Petra Novotného a má tedy obrovský smysl pro marketink a sebeprezentaci, ale i to, že většina toho, co říká, je velice dobře promyšlena. Když ho už dlouhou dobu pozoruji, tak mám takový pocit, že by byl schopen se nechat namalovat na fialovo nebo na růžovo třeba od Davida Černého a nechat si naimplantovat na hlavu nějaké anténky, kdyby mu to mělo pomoci, aby se skamarádil třeba s Marťany nebo s někým takovým. Je to člověk, který dělá všechno pro to, aby na sebe upozornil. Nic jiného v tomto smyslu nedělá,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Dokonce si ani není jistý, že má neúspěšný kandidát na místopředsedu ODS nějaký politický názor. „Všechny ty blbosti, které vyslovuje na margo Ruska, našeho osvobození, Koněva, vlasovců a čehokoli dalšího, vnímám jenom jako fráze, které slouží jeho self promotion. I tím, že si o tom povídáme, mu děláme službu. To bych dost nerad, takže si uložím bobříka mlčení a ...

(celý text najdete zde)

20 komentářů :

 1. Piráti zneužívají současné situace k získání homosex.voličů, sebranka v Praze 6 využila koronavirus k odstranění Koněva, můra Smrtihlav Holubová vystoupí v humorné talkšou na Primě, kde nám zřejmě bude říkat, že na vychcípání starců koronavirem zas tak nic špatného nebude. Berme to s humorem. Novotný se baví negativními reakcemi na svou osobu. Provokuje aby se udržel ve světlech reflektorů a je mu úplně jedno, že v něm národ vidí blba. Kalousek nám vystřílí vládu, když nebude po jeho. V normální společnosti by všichni tito jmenovaní byli lidské a politické hyeny. U nás pro některé celebrity. Jediné co já můžu proti těmto dementům v nejbližší době udělat je to, že se rozhodně na talkšou s Holubovou nebudu dívat a to i kdyby tam dělala štryptejz. M.R.

  OdpovědětVymazat
 2. Pan Pjakin docela překvapil když hned zkraje po Majdanu, začal nazývat ukrajinskou vládu kyjevskou bandou. Tehdy mi to přišlo trochu drsné, ovšem teď je více než jasné, že jeho odhad byl naprosto přesný. No a naši Piráti, tak to je obdobná situace, je to prostě pirátská banda, aniž by to byla jakákoliv nadávka a svým jednáním to zcela naplňují. Možná by neměla celá ta pirátská banda zapomínat jak piráti končívali.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 3. No to se vlezdoamiřiti a Honolulu potentuje. Napište na Youtube Špičkový doktor odhaluje skutečnou ........Covid-19. Už jsem v prosinci psal že to pojede šusem. Prapra děda.

  OdpovědětVymazat
 4. Že existují nějací piráti v PS ani nevnímám, neboť co je orazítkované firmou piráti nečtu, nevyjadřuji se, neboť mám zato, že v tomto klubu ani neexistuje tvor, kterého bych nazval "člověkem". Zato si všímám nuly z řeporyj a Kolářova, kteří plivají a dehonestují člověka, nazývaného maršál Koněv, kterého zná a váží si jej celý svět, na rozdíl od jmenovaných kavárenských pražáků.
  Rozhodnutí Ruska o přijetí zákona, dle kterého lze stíhat každého, kdo poškozuje zájmy Ruska,vítám všemi deseti. (stejný zákon platí i ve First America) A to platí nejen pro jmenované gaunery, ale i pro obludu Vondru, který také Koněva hrubě osočil, že je vrah. A také mne zaráží vyjádření prý MZV, že prý je to zasahovaní do vnitřních záležitosti ČR. Ani se nedivím, že Petříček je petříček!

  OdpovědětVymazat
 5. Šmejdi vylézají. Každý se snaží využít mimořádné situace, aby si ohřál svůj ešus s polévkou. Kolář odstraní Koněva, Piráti prosadí sňatky buzíků a kdo ví, kdo a s čím se ještě vytasí.
  Zasrani využívají toho, že lidi mají jiné starosti, kterých bude spíš přibývat. Tak že se dá očekávat, že bude přibývat i podpásovek, které by za normální situace asi těžko prošly. Zvlášť, když se u některých partají a "politiků" dá očekávat, že je po příštích volbách čeká politické záhrobí.

  OdpovědětVymazat
 6. Dnes jsem zase hrdý na to, že jsem Čech, po dlouhé době jsme o sobě dali vědět světu nejen hokejem. Symbolem jsou roušky, není to sice náš vynález, autorství je na východ od nás, ale akce "národ sobě" je jen náš patent. Nečekali jsme na metodické pokyny shůry ani na losovačku o výrobce či dodavatele, stačil kus pláténka a šikovné ruce našich děvčat. Zabralo to, všimly toho i tv na západ od nás a jak je vidět i tam roušky začínají nosit, sice jsou asi tovární výroby, ale nechť. Jen jeden kaz tu máme, lidí jsou skvělí a zasloužili by si lepší vládu a politické strany. Promiňte mi vulgarismus, vždyť nás reprezentují "přizdisráči" jako starosta Řeporyjí následován magistrátem Prahy a jim podobní, tak je mi smutno.

  OdpovědětVymazat
 7. Jak říkala moje babička všeho do času, pánbůh navěky. Rychlokvašná pirátská banda, spěje k svému neodvratnému zániku.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 8. Nechapete,ze skoleni Koneva a pomnik vlasovcum je to ,oč tu bezi?Sňatky homosexualu jsou uplne mimo.Vam vadi ?Mne ne.Tady jde o adoraci nacistu,ne o to,kdo ma koho v posteli,proboha!

  OdpovědětVymazat
 9. Tatík Novotný se kdysi docela dost praštil do hlavy, když nějak špatně spočítali délku lana u bendžídžampingu. Ale projevilo se to až u synka. Cesty Páně jsou hold nevyzpytatelné.
  Piráti škodí, kde mohou, vadí mi jen to, že ne jen v Praze i jejich ovlivňování zahraniční politiky státu. K našim umělcům- zmiňované Holubové a jí podobným, snad jen tolik- už třicet let žijete ve vámi opěvovaném kapitalizmu. Teď od něho chcete, aby se choval jako socializmus? Q.

  OdpovědětVymazat
 10. Chraňme se před vládou pyjátské pakáže jsou stejní jako eu jen kecy o lidských právech , menšiny , zelený úděl a multikulti. Pro život jsou absolutně zbyteční jako eu.

  OdpovědětVymazat
 11. Je to marný, je to marný, je to marný, vůl bude neustále volem, feťák feťákem, ODSák ODSákem. No a flanďácká TOPka flanďáckou TOPkou, i když se od KDU ČSL ,v boji za koryta, trhla. Kdyby neměli místo mozku z mamonu kostku, tak by si museli zamést před prahem a ty "hrdiny", co umí jen kopat do soch a šířit kolem sebe politický smrad, vykopat. Jenže vrána vráně oči nevyklove. No ale z druhé strany vzato, ještě štěstí, že takové blby ve svých řadách mají a ti jim pomalu řežou větev. Rád jim nabrousím pilu. Záložák.

  OdpovědětVymazat
 12. Proč vůbec někdo, s tou nevymáchanou hubou z Řeporyjí, dělá rozhovor.

  OdpovědětVymazat
 13. „Čechům se v boji proti koronaviru daří, protože jsou ze třetiny Germáni,“ uvedl Prymula a sklidil vlnu kritiky:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020041111788778--cechum-se-v-boji-proti-koronaviru-dari-protoze-jsou-ze-tretiny-germani-uvedl-prymula-a-sklidil/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Primula tím vůbec nechtěl říci, že máme germánské geny, ale konstatoval, že třetina Čechů je stejně poslušná a pořádkumilovná jako Germáni. Jo, a mimochodem, Germáni jsou přece původem také Slované :-)

   Vymazat
 14. Pan Žantovský musel mít jakýsi dobový výpadek myšlení,jelikož volit 10 let zločineckou organizaci ODS v čele s jejím zakladatelem,megazlodějem tohoto národa,tuneltaťkou Klausem,je na pováženou!

  OdpovědětVymazat
 15. Jako východní Germáni máme tuhý kořínek.

  OdpovědětVymazat
 16. 22:34 pokud to občan Prymula skutečně řekl, měl dodat, že většina tzv. "východních" Němců jsou původem Slované. Což je také prokazováno i při hledání orgánů pro transplantace.

  OdpovědětVymazat
 17. Tonoucí se stébla chytá. Piráti se jen snaží pohnout z mrtvého bodu kóty 12% a každý hlas je jim dobrý. Jejich kalkul zřejmě bude urvat celou 3%??? minoritu. Protože oni jako jediní na ní i v této době myslí a makají pro ně. S ODS je to, to samé. Od progresivního a vůdcovského lídra Fialy však nelze očekávat žádnou myšlenku hodnou zaznamenání a protože byl vyvolen hlasy zrovna takových myšlenkových gigantů jako je on sám tak se nelze divit, že si Novotný s jeho partají dělá co chce. Fiala má charisma "hadru na podlahu" a tak mu nezbývá než dělat Novotnému statistu i z celou partají. Současná ODS trpí stejnou chorobou jako ČSSD. Obě strany jsou ovládnuty impotentním šedým průměrem, kterému jde jen o udržení vlastního koryta. Proto se obě strany rozcházejí s těmi jež vyčuhují z šedi. Jsko např Klaus a Foldyna...... A jelikož celý demagog blok má již několik volebních období jako hlavní tahák rusofobii, tak nemohou Novotného odstavit. On totiž jako jediný ten jejich volební program plní. Ostatní stranické, šedé myši jsou jen impotentní přizdisráči bez odvahy se za svůj program reálně postavit. V rámci volební rétoriky je strašák komunismu a Ruska jistě pohodlná vějička, ale co kdyby se to zvrtlo a museli by nést za následky svýh činů zodpovědnost. To od lídrů demagog bloku nikdo nemůže chtít. Politika v jejich očích je pohodlná obživa pro mamánky bez vlastní invence.

  OdpovědětVymazat
 18. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3203-kolaborant-kolar-se-boji-o-kolaboranta-syna-to-nema-v-nasich-dejinach-obdoby

  OdpovědětVymazat
 19. A pokud jde o ty lidi s takzvaným duhovým pohlavím, tak těm naše společnost nic nedluží. Naopak, měli by se už uklidnit a společnost dále neotravovat.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.