Reklama

neděle 26. dubna 2020

Katyň a pravda o polském teroru


Wojciech Komorowski
26. 4. 2020 worldandwe worldandwe1
V dubnu roku 2020 bude Polsko vzpomínat na zastřelení polských válečných zajatců, kteří zahynuli před 80 roky u Katyně rukama NKVD (a, možná, ne NKVD, a možná, ani ne v dubnu roku 1940…).
Nebudu hovořit o tom, že z nějakého důvodu byly ruce zastřelených svázány motouzem, který se vyráběl pouze v Německu, a v tělech zahynulých byly nalezeny pouze kulky ráže 7,65 mm, které se hodily k pistoli typu Walter nebo Browning.


Nebudu hovořit o tom, proč NKVD a Stalin potřeboval zastřelit více než 4 tisíce Poláků u Smolenska, ještě k tomu na území chat NKVD, kdy, kdyby chtěli utajit tyto popravy, bylo mnohem jednodušší a logičtější prostě poslat všechny tyto Poláky daleko-daleko na východ a dát jim možnost beze stop zmizet v sibiřské tajze v četných lágrech GULAGU.

Ostatně, tam by je bylo možné bez problémů zastřelit.

Nebudu hovořit o všech těch nehorázných hloupostech, o nichž žvástají stoupenci přiznání viny NKVD a SSSR za Katyň vůbec, kteří tvrdí, že vychytralí "enkávédéisté", kteří předpokládali blízkou válku s třetí říší, speciálně použíli německý motouz a náboje 7,65 mm, aby tímto "nastrčili" "šlechetné" árijce a přenesli odpovědnost za zastřelení na ně.

Určitě také nebudu hovořit o tom, že poprvé katyňský případ komentoval úřad Josepha Goebbelse, známý svou "objektivitou". Rovněž nebudu hovořit o tom, že Norimberský tribunál odmítl uznat vinu SSSR za Katyň.

Tím spíše nebudu hovořit o tak zvané "katyňské složce", která se objevila u Michaila Gorbačova a která jím později byla předána Borisu Jelcinovi, neboť u kterýchkoliv aspoň trochu spolehlivých odborníků vyvolává pravost dokumentů v ní nesporné pochybnosti.

Memoranda, nasměrovaná ESPČ, Ministerstvu spravedlnosti Ruska a hlavní vojenské prokuratuře RF, která provedla od roku 1990 do roku 2004 šetření trestního případu č. 159, zpochybnila hodnověrnost hlášení L. Berii Stalinovi č. 794/B z " _ " března roku 1940 s návrhem na zastřelení 25 700 polských občanů, a také zprávy předsedy KGB A. Šelepina N. Chruščovovi č. 632 š ze 3. března 1959 o údajně provedeném zastřelení v roce 1940 21 857 polských občanů, jež jsou základními dokumenty, údajně potvrzujícími fakt zastřelení Poláků v roce 1940.

Zeptám se pouze na to, jak se Polsko vůbec ocitlo na území západního Běloruska a západní Ukrajiny, které ovládalo od roku 1920 do roku 1939?

Prostě zaútočilo v roce 1920 na sovětské Rusko, anektovalo tyto země a ignorovalo všechny návrhy západních velmocí a nótu britského ministra zahraničních věcí lorda George Curzona z 11. července 1920, podle níž měla polsko-sovětská hranice procházet přes Grodno, Jalovku, Nemirov, Brest-Litevsk, Dorohusk, Ustilug, východně od Grubešova, přes Krylov a dále západně od Ravy- Ruské a východně od Přemyšle po Karpaty.

Na těchto územích se 19 let prováděla politika bezohledné polonizace, která ve skutečnosti vyústila do politiky absolutně zvířeckého státního teroru ze strany polských úřadů a kolonistů ve vztahu k Bělorusům, Židům, Ukrajincům, Rusům a lidí dalších národností.

O tom, že je to tvrzení, v podstatě, dokonce příliš měkké, svědčí četné požadavky jménem Běloruské rolnicko-dělnické hromady, které přicházely na jméno ministra obrany a jiných vyšších úředních osob Polska málem každý den.

Mimochodem, právě kvůli tomu v noci byly na 15. ledna 1927 mezi členy Hromady provedeny hromadné prohlídky a zatýkání. A tehdejšími polskými "demokraty" bez jakéhokoliv souhlasu Sejmu bylo zatčeno vedení Hromady - poslanci Bronislav Taraškevič, Simon Rak-Michajlovský, Pavel Vološin i další. A 21. března byla Hromada zakázána …

O tom hovoří i dokumenty, jež jsou k článku přiloženy (pozn. překl.)

Samozřejmě že takové postupy Varšavy vůči "místnímu" obyvatelstvu západního Běloruska nemohlo u něj nevyvolat hromadné protesty. Historici napočítali několik stovek velkých a drobných povstání Bělorusů za téměř dvacetileté polské meziválečné období. Na tyto masové protesty Varšava reagovala trestními expedicemi, vojenskými a polními soudy a koncentračními tábory, z nichž nejznámějším byl tábor v Bereze Kartuské.

Ale nyní v Minsku, s jeho aktivním směřováním "do Evropy", vůbec nechtějí na ta zvěrstva vzpomínat a zrazují tak památku na své předky, kteří šli na smrt kvůli osvobození se od polských zvěrstev.

Zvláště aktivně Bělorusové povstali při přiblížení se Rudé armády v září roku 1939. V běloruském městečku Skidzel místní obyvatelstvo povstalo proti polské administrativě, když se doslechlo o přiblížení jednotek RKKA. Mnozí obyvatelé za to zaplatili svými životy. Povstání bylo potlačeno polskými hulány, četníky a členy polských nacionalistických stran, kteří vystoupili jako dobrovolní poradci armády a četnictva. Připomenu, že to všechno se stalo, když už byl Wehrmacht nedaleko od Varšavy. Ale "chrabří" polští vojáci dali před střetem s agresorem přednost "hrdinskému" masakrování žen, dětí a starců...

Historik N. Mališevský:

"V malém městečku se rozpoutal velký masakr. 30 lidí karatelé ihned zastřelili. Stříleli i ty, kteří se prostě nachomýtli. Před zastřelením je týrali: jedněm vypichovali oči, jiným řezali jazyky, třetím lámali pažbami prsty na rukou … Nerozlišovali muže i ženy. Všechny nahnali do pravoslavného chrámu, přinutili je si lehnout tváří dolů, bili je pažbami po hlavách, nutili líbat půdu a přitom křičeli: "Je to naše země, polská, vy na ní žít nesmíte!". Zatím co jedni karatelé trápili Bělorusy u pravoslavného chrámu, jiní šli po městě.

Tím tragedie malého městečka neskončila. K večeru z těch dvou set osob, které proležely celý den u pravoslavného chrámu, vybrali 70 "nejaktivnějších povstalců" a hnali je na popravu … Když první pětici zmučených lidí vyhnali z davu odsouzených a postavili je na popravu, za lesíkem se ukázal tančík s rudou hvězdou na bočnici. To na pomoc povstalcům v Skidzeli pospíchal rychlý oddíl RKKA v čele s kapitánem Čerňavským - dva obrněné vozy a dva tanky. Byly naplněny zbraněmi. Kapitán Čerňavský vyzbrojil těmito zbraněmi zemědělce z okolních vesnic. S jejich pomocí byl Skidzel úplně očištěn od polských karatelů 20. září 1939".


Stojí zato se také zeptat dnešní Varšavy na to, proč se nijak nepokouší spolehlivě identifikovat ostatky těch Poláků, kteří byli nalezeni v Katyni. Neuvěříte, ale doposud se to podařilo udělat pouze u několika desítek, i když s moderními technologiemi by toto nečinilo žádné problémy.

Zdá se, je tomu zcela přesně naopak.

Dokonce i když právě NKVD ve skutečnosti popravilo nějaké Poláky v Katyni a na jiných místech, ti vůbec nebyli "zlatí a stříbrní". A nebyli také, pochopitelně, polskou elitou.

Ale byli to ti samí polští policajti, huláni, nacionalisti, kteří krutě a zvěrsky likvidovali obyvatelstvo západního Běloruska a západní Ukrajiny v době nucené polonizace v letech 1920-1939.

Právě proto jejich potomci a oficiální Varšava až tak nechtějí určovat totožnost zahynulých. Kdopak by chtěl přiznávat fakt, že v Katyni leží ostatky karatelů a katů? A ještě k tomu něčích příbuzných, kteří jsou dnes spokojenými občany Polska?

Současná oficiální Varšava pravdu nepotřebuje. Potřebuje lež.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. mrkněte na tohle - je to sice dlouhé ale stojí to za přečtení - http://leva-net.webnode.cz/products/masakr-v-kozich-horach-katynsky-masakr/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesuďte, a nebudete souzeni; nezavrhujte, a nebudete zavrženi; odpouštějte, a bude vám odpuštěno. (Lukáš 6, 37)

   Smazat
  2. Každého dožene jeho minulost a to platí i v případě postřílených Polských banditů Němci. Však je celkem možný, že mezi postřílenými Poláky byli i okupanti z Těšínska. Stejně tak dohnala minulost Vlasovce (i když předání bylo dáno úmluvou mezi USA a SSSR) a další zrádce. A Sikorskýho ůdajně obětovala Londýnská vláda. Jeho letadlo se zřítilo za velice nejasných skutečností. Stejně tak Londýn obětoval Darlana a další již pro Anglii nepohodlých odpůrců.

   Smazat
  3. 21:43
   Tohle piš Hřibovi, Kolářovi, Novotnému, Kalouskovi, Fialovi....

   Smazat
  4. Proč je svět takový, jaký je?

   https://www.youtube.com/watch?time_continue=1734&v=myN7groqyF4&feature=emb_title

   Smazat
  5. mrkněte na film "Voliň"

   Smazat
 2. Kromě jiného NKVD, jako pachatele, odmítají i přírodní podmínky.
  Tehdy byly na tomto území (rok 1940) anomálně chladné zimy, sníh do výšky 50 - 70 cm. Od 15. ledna 1940 byla teplota cca kolem MÍNUS 15 stupňů až do konce února. Od března bylo oteplení na MÍNUS cca 8 stupňů pod nulou. Noční teploty dosahovaly až mínus 15 stupňů pod nulou. No a poslední mrazíky byly na počátku května. Vzhledem k půdnímu složení a promrzání země byl by nutno pro výkopy společných hrobů používat bagry. Celkem bylo třeba odebrat cca 7300 metrů krychlových pevné, ztuhlé jako cihla, země pro výkopy těchto společných hrobů. Na tělech mrtvých nebylo nalezeno žádné zimní oblečení. Jestliže by popravy probíhaly na jaře 1940, vyžadovalo by to obrovské gigantické úsilí a dost strojů i aut na odvoz vykopaného materiálu.
  Zmrzlá půda však také roztává a pak z toho všeho vyplývá, že hroby byly a mohly být kopány prakticky až od půli léta či na podzim. Jinak by se totiž při tání do vykopaných jam dostávala voda ze zmrzlé země.
  https://nstarikov.ru/antisovetskuju-antirusskuju-lozh-katyni-oprovergaet-sama-priroda-114703

  OdpovědětSmazat
 3. Přidám ještě jednu zákonitost historií ověřenou, žádná vláda se nemůže udržet u moci pokud dá tajně popravit větší množství lidí - velmi brzy to způsobí její pád. Legálně ano, ale populace to musí přijmout oficiálně (například u takových Němců to není žádný problém zařídit). O vládu probíhá soupeření mezi elitami a takový to společenský "faul" je vysoký trumf pro elity, které mohou zničit elity do masakru zapojené, protože mohou využít všechny složky státu na odstranění takových elit, bez oficiálního příkazu je zločin nepřípustný a namočené elity nemohou na svoji obranu vystavit žádný dokument, žádné nařízení.

  Proto se museli dokumenty zfalšovat, protože jinak by tomu nikdo při smyslech a fungujícím mozku neuvěřil, že Stalin to nějak tajně zařídil (ústními rozkazy).

  Ono tomu věřit tomu při zapnutém myšlení je nemožné, proč by to proboha Stalin dělal, ale dav je zvyklý na svou dávku emocí a pomluv. A když je někdo třídní nepřítel (to zatím stále platí) na fakta se nekouká.

  Platí známe z detektivek, najdi motiv, najdeš vraha.

  OdpovědětSmazat
 4. Jak vidět, pravda se nedá zamlčet, pravda vítězí nad lží polských kriminálníků. Nenávist Poláků vůči Rusům a jiným slovanským národům je až živočišná a smrdí nelidskými zločiny, takové je polské Panstvo. Nezbývá než tyto zločiny Poláků odhalit a světu ukázat kdo je v Katyni oběť a kdo vrah.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidite to sami ted jak Polaci nenavidi Rusy, odstranuji jejich pomniky, pozvali si USaky, aby jim tam staveli zakladnu, kupuji trikrat drazsi plyn z USA. Obsadili hned druhy den po obsazeni Sudet Cesky Tesin a lidem dali hodinu, aby odesli ze svych domu a domovu. Polak je ve sve podstate antisemit a fasista, zakomplexovany Cernoprdelnik. Vira u neho je pouze tradice, ne zivotni kredo. Nikdy se nepouci z toho, jak s nim zachazel zapad a stale hleda u zapadu svou spasu.

   Smazat
  2. Bože co jsi za človĕk

   Smazat
 5. Ještě bych přidal, že vše začalo vpádem polských vojenských hord do zemí rodícího se SSSR 1920 pod
  vedením diktátora a prvního nacisty tehdejšího Světa, velkého vzoru pro Adolfa Hitlera a jeho učitele
  polským maršálkem Pilsudskim On deklaroval své cíle pomocí monohonásobných Lidic vytvořit lebensraum pro Poláky, neb nejen Němci, ale Poláci trpí komplexem nadlidí. Polsko pak bylo 20 roků okupantem
  rozsáhlých území SSSR - a dnes pro změnu je okupantem některých východních území někdejšího Německa. Jen si vzpomeňte jak si společně a nerozlučně s Hitlerem smlsli okupací českých a slovenských území po Mnichovu1939 Tehdy v bratrském obětí s německými nacisty!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Poláci, stejně jako Ukrajinci, jsou bastardi. Od prarodičů, volyňských Čechů, jsem toho slyšel dost, co tam jedni, nebo druzí páchali za zvěrstva. Nejčastěji na sobě navzájem, ale ani Čechy zrovna nešetřili.
  Celá tato oblast, to znamená východní Polsko a západní Ukrajina, je co se lidí týká, jedna velká žumpa. Jediné, co by mne u těchto obyvatel dokázalo skutečně překvapit, je, že se začnou chovat jako lidé. Ale zatím se chovají jako dobytek. Asi proto, že mají tomu hovězímu blíž, než k lidem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polsko mělo být (a nebo mohlo být) centrem středověké Vatikánské představy Panslavismu již hodně dávno (samozřejmě na "účet" Ruska), to se , jak je vidět nepodařilo, stejně jako Polský sen o říši od moře k moři. O Polsku se začalo postupně mluvit jako o zemi dvou národů, protože na jedné straně byli Poláci schopni neuvěřitelných hrdinských skutků, např. beznadějná obrana Varšavy při napadení Němci roku 1939 a na druhé straně právě v tu chvíli opouštěla vláda a vedení armády zbaběle své spoluobčany, aniž v podstatě cokoliv udělali pro záchranu své země.
   O Polsku by se dalo mluvit docela dlouho, protože mělo vždy velké ambice a snažilo se je přetvářet agresivními činy ve skutek. Známé je "trojí dělení Polska". Přesto všechno Polsko za značnou část svého nynějšího území vděčí dohodám Spojenců o poválečném uspořádání Evropy a konkrétně Sovětskému svazu.
   A k "západní" Ukrajině. Ukrajina jako taková byla i pod nadvládou různých zemí, jednou z nich bylo Rakousko-Uhersko, které se tam ve "své" části nechovalo lidumilně, a snažilo se oddělit - podobně jako se to povedlo "západu" s Ukrajinou - svá území nejen od "zbytku" Ukrajiny, ale také ode všeho ruského. Rakousko trpělo jakoukoli slovanskou aktivitu spolupráce slovanských zemí velice nerado. Takže svůj díl viny na tom všem nese i staré Rakousko.
   Je také vidět, že metody používané dnes, jsou často jen vylepšené metody minulosti.
   Více informací lze získat ze dvou ukázek knihy Jurije Muchina Katyňský detektiv zde - http://www.nwoo.org/2015/09/27/napomohla-polska-vlada-let-1918-1939-druhe-svetove-valce/

   Smazat
 7. Poláci v Katyni jsou opravdu jen mrtvoly hajzlů,kteří týrali obyvatele CCCP.To se ovšem polským řiťolezcům do americké zadnice nehodí.Stalin zastavil RA před Waršavou aby si odpočinula a doplnila stavy.Dnes to vydávají Pšonci za úmysl.V Květnu poláci zaútočili na těšínsko a třinecko,kde dostali od naší armády pořádně po čuni a spousta jich tam přišla o kejhák.Prý Slované....80% pšonů jsou židé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po operaci Bagration bylo třeba vojska pro další ofensivu doplnit, přeformovat, opravit použitou techniku... vybudovat logistické zásoby - připravit materiál pro výstavbu přeprav... i dát vojákům oddych... Takže polské chucpe nevyšlo.
   A do toho Londýn inscenoval Varšavské povstání, které nedokázal (ani to neměl v úmyslu) logisticky zabezpečit. Chtěli osvobodit Waršavu, postavit vládu poslušnou Londýnu dříve než dorazí Rudá armáda... ale Stalin nebyl včerejší a nechal Londýnu pole působnosti. PROTO, DÍKY "LONDÝNU", mají Poláci moderní Warszawu. RA k troskám dorazila až poté, co se na útok řádně připravila.

   Smazat
  2. Rudá armáda se snažila do Varšavy dostat přes řeku, ale jednak byla oslabena dlouhým pochodem za útoku, její stav vyžadoval doplnění, stejně jako výzbroj. neměla dostatek zásob a hlavně obrana protivníka byla silná. Sověti vyslali k povstalcům spojku kvůli koordinaci, která jediná snad mohla dát povstání šanci na úspěch osvobodit Varšavu, ale s tou se v podstatě ve štábu povstalců nikdo nebavil.
   O něco podobného se pokoušeli jisté kruhy i u nás během Pražského povstání, ale tady u nás byla jiná politická situace, prozápadní odboj utrpěl během okupace vzhledem k relativně nízkým počtům velké a nenahraditelné ztráty, což snížilo velmi výrazně jeho akceschopnost a nedokázal je do konce války nahradit, takže takové myšlenky velice rychle "vyšuměly" do ztracena. Jestli si pamatuji správně, pak jedna z variací konce války pro K.H.Franka byla, že se umožní obsazení - bezproblémové - "západními" spojenci Prahy a Středních Čech. Dokonce se pokoušel sestavit a odpravit k takovému jednání "českou" delegaci (dokonce jí prý poprvé za celou dobu protektorátu nabídl cigarety a jeden člen "delegace" měl prohlásit: Na to si ten trouba měl vzpomenout dřív.), ale s ní se nikdo "venku" nebavil, respektive se vrátila bez výsledků.
   Částečně i proto Němci váhali s plánem na zničení Prahy.

   Smazat
  3. 23:47 - Rudá armáda se snažila do Varšavy dostat přes řeku - zařvalo jich tam 40 000,
   k ty spojce - vyslali tam dva důstojníky -Žukov o tom píše: už nikdy jsme je nespatřili,
   kapitán Zdráhala se v knize "Válčil jsem v poušti" píše že velící důstojník Varšavského povstání je nechal zastřelit - ptal se ho na to (Godlic - kde byl němci koncem války internován) a ten mu neodpověděl

   Smazat
 8. Poliakov si i pomocou historikov vychovali na špiavosti podobne ako Nemcov, Maďarov ..... V bitke u Varšavi Poliaci zajali desiatky tisíc vojakov Ča a v lágroch ich zlikvidovali. V 1943 Armija krajowa podpísala prímerie s Wermachtom a začala bojovať proti Ča. Po vypuknutí Varšavského povstania 1944 popravili na príkaz poľskej vlády v Londýne na rozkaz neskôr zajatého Komorovského popravili emisárov Ča ktorý loďkou preplávali Vislu rokovať o pomoci.

  OdpovědětSmazat
 9. Dělat z Poláků mučedníky je nesmysl. Někdo Stalinovi vyčítá, že napadl spolu s Hitlerem Polsko,ovšem málokdo si vzpomene, že Polsko, spolu s Hitlerem, v září 1938 okupovalo ČR. Konkrétně těšínsko, v jedné z pohraničních tvrzí je to dokonce výtvarně ztvárněno tehdejší posádkou. Polský tank táhnou dva volci. A pokud je mi známo na polskou okupaci nikdo nevzpomíná rád, prostě i oni sklidili to, co zaseli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napravili to tím, že Solidarita bojovala za obyčejné lidi.

   Smazat
  2. Za obyčejné lidi?
   Jak s na tuhle hloupost prisel?
   Solidarita bojovala za církev, americké základny v Polsku, za rozdělení lidí na bohaté a chudé.

   Smazat
  3. 07:06 Solidarita bojovala za obyčejné lidi asi jako Havel, Vondra, Ruml a spol.. Já tu Lucernu nechci a nechci, ovšem když jinak nedáte ... To obyčejným lidem nesmírně pomohlo.

   Smazat
  4. Walensa byl aranžovaný oponent, jako Havel.

   Smazat
 10. No Polákům je averze proti SSSR a později proti Ruské federaci vštěpována od narození asi mateřským mlékem. Pšonkové jsou nepoučitelní. Rádi by byli velmocí, ale jsou jen veksláky. Jsou vlasntě spoluzodpověndní za zabrání ČR Hitlerem, tím, že vyjednávali s tímto hajzelm spojenecké smlouvy a zabránili pomoci RA postupem přes Polsko. Hajzlové byli a dosud jsou. (netvrdím, že všichni obyvatelé - ale jejich takzvané ELITY). Asi je to něco jako u nás "ELITY- komentianti a pod.).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci ale i Ukrajinci jsou vděčným objektem k rozeštvávání největších národů Slovanů Rusů,Poláků a Ukrajinců.Daří se to i u menších - Slováků a Čechů, Srbů a Chorvatů k jejich velké škodě. V jejich spojenectví asi někdo vidí své ohrožení. Kdo to asi bude ?

   Smazat
  2. Chorvat si s Poláky a Ukrajinci můžou podat ruce.

   Smazat
 11. SSSR vyzbrojil polské jednotky o síle cca 60 tisíc
  vojáků na základě polsko-sovětské smlouvy z 30.7.1941.
  General Sikorski šest dní poté jmenoval gen. Anderse
  velitelem polských ozbrojených sil v SSSR. Stalin se
  dohodl s gen. Sikorskim o společném boji proti Hitle-
  rovi, ale gen.Anders dělal všechno,aby se vyhnul pou-
  žití polských jednotek na rusko-německé frontě. Pak
  na žádost Londýna byla přesunuta tato polská armáda
  na střední východ, kde pak bojovala pod angličany
  proti Rommelovi.Gen.Sikorski požádal Stalina o vy-
  tvoření již nové lidové armády, která byla vytvořená
  a došla pod maršálem Koněvem až do Berlína.
  To byl základ PLA, jak si přál gen. Sikorski, ale
  někdo z Londýna byl proti a tak gen. Sikorski havaro-
  val s letadlem při letu do Polska.Dává Katyň smysl,
  nebo to byla dobře provedená akce SS. Takle přece
  byla provedena akce Glivice. Nemci tohle ovládali
  perfektně.Dokud toto Poláci nepochopí,že se účastňují
  špinavé hry, kterou sami Poláci začali 1920 až 1939.
  Jak vidno, tak polská věrchuška (bývalá šlechta)se
  vůbec ze svých dějin nepoučila. Zase slouží jiným
  a zasévají nenávist mezi slovanské národy, přepisují
  dějiny,ničí pomníky RA a zase plánují válku na Rusko.
  Za IISW 1500000 poláku ve vermachtu a SS. Dozorci KT
  jedni s nekrutějších. Co dělali na Hlučínsku, to ani
  němci nedělali.Jediné dobro, které Polsko prokázalo
  když pod Vídní významně pomohlo porazit Turka.

  OdpovědětSmazat
 12. 17.října.1939 stanovil Hitler nový kurz v Polské otázce.Nařídil zničení Polské inteligence,zavedení nejnižší životní úrvně a využití pracovních sil.Kam se asi poděli zajatci na Německé straně?Zajímavé je,že po návštěvě Smolenska 21:3:1943,nechal Hitler urychleně popravit generály v této oblasti za zřejmě údajný pokus o atentát.Popraveni generálové Olbricht,Tresckow a Schlabrendorff.Zahynul i polský generál Sikorský,který záležitost vyšetřoval.SSSR cizí vojska na svém území nejprve internovala ve vyhrazených místech a započala jednáví s jeich vládami o budoucím postavení cizích vojsk v SSSR.Jednalo se o tom i s ČSRvládou v londýně.Pokud by tedy sověti popravovali zajtce,vydali by přímo podnět k odvetným opatřením.Tenkrát byla doba složitá a nelze vyloučit ani přípravu k útoku na SSSR.

  2
  Upravit to nebo odstranit
  To se mi líbí
  · Odpovědět · 9 h

  Ivan Neuhort Ještě pro zajímavost:SSSR jednali s vládou ČSR i přez to,že část naši rozdělené vlasti na SSSR zaútočila a vyhlásila válku.Tedy i naší rychlou brigádu SSSR do jednoho,zničili.To u Lipovce po měsíční okupaci SSSR.Múžeme tedy exhumovat i naše občany usmrcené na území SSSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslite bitku pri Lipovci, kde 5000-ova Rychla brigada zautocila proti trojnasobnej presile a stratila v boji cca 5% muzstva? Wikipedia uvadza
   75 mŕtvych,
   167 zranených
   2 zajatí
   17 nezvestných
   U Micianika najdete aj menoslov strat.
   Ale ked "do jednoho', tak do "jednoho" :)

   Smazat
 13. A Tahle manipulativní svině chtěla zvednout koncesionářské výpalné!
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020042611856855--rusti-kozaci-misto-nacistu-medialni-manipulace-ct-pobourila-uzivatele-tohle-je-hodne-za-hranou/

  OdpovědětSmazat
 14. zabudlo sa na osud červenoarmejcov zajatých po Tuchačevského neúspešnej operácii pod Waršavou, kde bolo ich zajatých cca 210 000, domov sa vrátilo 20 000 - zbytok Poliaci " vyhubili "

  OdpovědětSmazat
 15. Moc pěkný článek doložený fakty jenže us slouhy poloky to nezajímá je třeba prosazovat us politiku.

  OdpovědětSmazat
 16. O Katyni nemá cenu se bavit. Je to stará polská vesta. Katyň odhalil Hitler, Hitler to vše popsal a dnešní i minulí, zejm. polští haj.líci jeho propagandu přebírali a přebírají. Přebral ji i ruský prostitut Jelcin a Gorbačov. Jen je zajímavé, že tato polsko-německá lež vydržela až dodnes a nepadla hned po válce jako Gliwice. Je to částečně i vina Rusů, kteří očividbnou lež rovnou neodmítli, ale podrobili ji zkoumání, což víme, jak se zkoumá, srov. letadlo nad Donbasem.

  OdpovědětSmazat
 17. Dlouho jsem nemohl pochopit úlohu Dubčeka a až po Gorbačovi je vidět, kam směřoval a o co tak horlivě bojoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:49 Přesně směřoval do tohohle marastu v kterém žijeme.

   Smazat
  2. Bohužel máte pravdu. Přesto není pochyb, že řada lidí to tehdy myslela velmi poctivě. V zákulisí však byly ty samé síly co dnes a není tak těžké si to celé "dokreslit". Pro Američany to vlastně byla mana nebeská. Když vyhrají jejich lidi, odtrhnou Československo od jejich spojenců. Když Prohrají, nejspíš musí zasáhnout Moskva a tím si založí spolehlivou základnu do budoucna, což se také nakonec stalo.

   Smazat
 18. Předložené důkazy Ruskem, stejně jako závěry zveřejněné mezinárodní komisí z dubna roku 1943, jsou myslím dostatečným důkazem o vině Stalina a celého tehdejšího vedení SSSR. Tento článek v tomto směru neobsahuje žádné nové důkazy, pouze se demagogicky pokouší ovlivnit vnímání faktů v rádoby proruském pohledu. Katyň (a nejen tam) prostě byla krutá a bestiální a neomluvitelná vražda z ideologických pohnutek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebuď směšnej Pepku16:31, naš pilnej věrnej šířiteli předsudečné nenávisti:-). V Katyni polští generálové (řečeno slovami Kyjevské chunty která likviduje za vašeho blahosklonného mlčení všechnu opozici) spáchali asistovanou sebevraždu-eutanazii. To také jako první potvrdil a tvrdil váš soudruh Goebels. Nejak vám to soudruzi spojeneci v tom vašem protifašistickém odboji neladí. Nebo to vzájemné napadání slavnejch "bojovníků proti fašizmu" a ty skřeky o Katyni, Waršavě, humanitním bombardováním Drážďan, Nagasaki, Hirošimy, mají být ty proslulé výjimky potvrzující pravidlo starostlivě budované propagandy a "zrůdného obrazu" nacistického Německa:-)?

   Smazat
 19. Ježkovi oči, tys to nečet?! Ráže popravčích zbroní německá a ne sovětská. Komise z roku 1943 sestavil Goebbels, byli v ní evropští kolaboranti,, kteří šli nacistůn na ruku (za Slovenský štát jakýsi Gustáv Husák, za Protektorat B. a M. spisovatel Kožík. Článek obsahuje důkazy, které hovoří o nacistickém a ne sovětském zločinu. I kdyby popravovali sověti, nešlo o vraždu z ideologických pohnutek, ale o mstu za mrtvé před 19 lety a za zvěrské chování Poláků k sovětským zajatcům. Dělat ze Stalina zločince připomíná dobu restaurace v Francii, kdy Bourboni z Napoleona dělali totéž.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady vidíte v praxi, co znamená české přísloví: "Házeti perly sviním".
   Toho nepřesvědčíte ani za slib, že mu podepíšete "spolupráci". Je to prostě staročesky řečeno - takový prázdnomluvěc.

   Smazat
  2. Komu ty svoje perly adresuješ?

   Smazat
 20. Byl jsem v památníku v Běloruské Chatyni. Je to obec vypálená za války nacisty a je tam památník snad tisíců vesnic které byly zničeny za války nacisty a jejich prisluhovaci z řad poláků a ukrajinců(gramatika jakou si zaslouží). Místní, mladí lide zřejmě z doslechu mluvili o krutosti poláků a ukrajinců, kteří překonávali i samotné němce. A mezi náma, většina koncentračních táborů byla v Polsku, proč asi. A pokud se nekomu podařilo utéct, místní rolníci je za odměnu vyhledali a předali Němcům. Je na to mnoho historických informací a studií.
  Jedna zajímavost k polské Katyni. Jednu lebku se přece podarilo identifikovat. Odvezl ni v době 2. Svv jistý antropolog který tam prováděl vyšetřování. Rodina chtěla uložit lebku do rodinné hrobky, ale vláda naléhala na jejim uložení zpět v hromadném hrobě. Tak dle mého se mrtvý, který tam již nechtěl pomstil papalášum na palubě letadla které ho tam vezli a které se zhroutilo. Tak skončila provokace v Katyni t tom roce včetně všech anuso lezů. Měl jsem v bývalé práci kolegy Poláky a jejich negativní vztah k Rusku jsem také pozoroval

  OdpovědětSmazat
 21. ..to máte podobne ,ako s ľuďmi odvlečenými zo Slovenska do sovietskych gulagov.ktorých dnes oplakáva akýsi ústav pamäti..(ústav by to byť mohol,len aký..) jasné,že kopa ľudí na niečo doplatilo,niekto na udanie chamtivého suseda,niekto na nerozvážnosť a mnohí iste boli aj bez viny.. ale zásadná otázka znie : kam sa podelo takmer dvestotisíc aktívnych ( a často veľmi "aktívnych") členov Hlinkovej gardy z obdobia Slovenského štátu..? kam,páni z ústavu .?!

  OdpovědětSmazat
 22. https://www.valka.cz/14876-Stalinuv-kat-Vasilij-Blochin

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.