Reklama

pondělí 27. dubna 2020

Klíč k určování koronavirců

Doc. Radim Valenčík
Radim Valenčík
27. 4. 2020 blog autora
COVID-19 úspěšně promořil celou populaci memplexy (replikátory v komunikačním prostoru), kterým dal svou existencí vzniknout. Pokud někdo neví, co je mem a memplex, měl by si bez prodlení doplnit znalosti alespoň na úrovni Wikipedie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mem_(informace)Na rozdíl od velmi malé promořenosti virem samotným, je promořenost populace koronavirovými memplexy téměř stoprocentní. Populace se tímto promořením rozdělila na různé kmeny a podkmeny, z nichž některé se mezi sebou navzájem staly nesmiřitelnými nepřáteli. Pokusím se o určité uspořádání různých kmenů koronavirců, tj. lidí, kteří fungují jako přenašeči memplexů.Rouškatí a bezrouškatí

Rouškatí věří, že roušky pomáhají. Brání vyletět větším kapénkám, bez kterých virus nepřežije, navíc mění charakter proudění, takže má menší dosah. V nošení roušek vidí určitý étos. Jednak proto, že moje rouška chrání především toho druhého – a v tom je poselství sounáležitosti. Jednak proto, že v ní vidí nový symbol národní hrdosti – dělali si z nás legraci (Němci), dokonce před ní varovali (vysocí úředníci WHO) a teď ji nosí celý svět.

Bezrouškatí v nenošení roušky vidí především určitý vzdor, něco jako chodit na ostro nebo mít ten nádherný pocit svobody na nudapláži. Pro svou zálibu si vymýšlejí nesčetné argumenty. Většinou jen proto, že nošení roušky není příjemné, zejména pokud si chcete trochu zasportovat pro své vlastní zdraví – proběhnout se, projet na kole, jít do kopce. U některých pocit svobody z nenošení roušky přerůstá až v ten nádherný pocit "lepšosti" – "Vidíš blbečku, ty mě chráníš, protože jsi ovce, a já na tebe... prskám!" Těžko odolat tomu, si tento pocit neprožít.


Chřipečkáři, popírači a konspirativní popírači

Chřipečkáři považují COVID-19 za obyčejnou chřipku, na kterou umírá více lidí, než na módní virus. Vše považují za mediální humbuk. Popírači jsou podkmenem chřipkařů. Jejich zvláštní odrůdou jsou konspirativní popírači, podle kterých byla celá kampaň vymyšlena jen proto, aby někdo vydělal velké peníze nebo překryl úplně jiné problémy a ještě dostal lidi pod kontrolu sledováním pod záminkou ochrany před nákazou. Prezidenti US, Číny a Ruska se prostě dohodli. Oceňují postup zemí, jako je Švédsko, Bělorusko či velmi nedávno ještě i Severní Korea.


Promořovači

Kmen blízký chřipečkářům. Čím rychleji se promoříme, tím dříve získáme kolektivní imunitu a budeme uchránění před buzeracemi nejrůznějšího typu. Promořené země se sobě navzájem otevřou a vytvoří základ nového, zdravého a svobodného světa, který bude odlehčen od balastu starých a nemocných. Podle promořovačů ochrana nemá žádný smysl, protože i když se zázrakem podaří jednu vlnu epidemie dostat pod kontrolu, přijde další a další...


Ochranáři a evolučníci

Ochranáři mají velmi blízké složení memplexu rouškatým. Považují ochranu před šířením nákazy za mimořádně významnou. Nejen proto, aby bylo uchráněno co nejvíce lidí, ale zejména proto, aby se nezhroutila infrastruktura, včetně té zdravotní, ale třeba i bezpečnostní. Argumentují tím, že prakticky všude tam, kde nákaze nechali volný průběh, museli nakonec dupnout na brzdu mnohem razantněji, než v zemích, kde se od počátku chovali obezřetně. Navíc podle nich je otázkou, zda v případě COVID-19 může k promoření a nabytí kolektivní imunity vůbec dojít. Evolučníci jsou podkmenem ochranářů. Poukazují na zákon přirozeného výběru a poměrně rychlé mutování viru. Předpokládají, že replikační prostor ovládnou méně agresivní a méně škodlivé, případně zcela neškodné formy viru, a to dle evoluční logiky tím dříve, čím účinněji se bude bránit šíření nákazy ze zdrojů, které napáchaly škodu na lidském zdraví.


Oškodňovači

Odškodňovače mnohem víc než boj s nákazou zajímá, jak na současné situaci vydělat. Aby mohli vládu žalovat o odškodnění, přejímají část memplexů chřipečkářů a promořovačů. Pokud by se totiž prokázalo, že ochrana před koronavirem nebyla zbytečná a že uchránila společnost před velkými ekonomickými škodami, pak by to bylo s odškodněním složitější. Musel by se totiž srovnávat stav, k jakému došlo zásahem vlády, se stavem, jaký by byl, kdyby vláda nekonala. A pak by důvod k odškodňování nebyl.


Zaprděnci

Nemají rádi vládu a Babiše zvlášť. Součástí jejich meplexové výbavy je to, co pochytali z mediálního mainstreamu. Při posuzování vlády se nedokážou odpoutat od české kotliny a porovnávají, jak by to dělali oni, kdyby mohli. Ani je nenapadne porovnávat vývoj situace a to, jak postupuje vláda, s okolním světem, včetně zemí nejvyspělejších, tj. G7. To je odsuzuje i k dalším projevům zaprděnosti. Například zpětně velmi jasně vidí, jak by to oni dělali "před tím", ale úplně jim z hlavy vypadlo to, co "před tím" sami navrhovali. Působení memplexu zaprděnosti má velmi škodlivý dopad na vývoj jejich myšlení, jeho intelektuální i morální rozměr. Patrně se jedná o nevratný proces.


Konspirátoři

Dělí se na tři druhy: Americké (koronavirus pochází z US, dokonce vědí, ze kterého výzkumného střediska), čínské (ti také vědí, odkud, tj. že z Wu-chanu) a kombinované (za americké peníze v čínské laboratoři bez vědomí obou vlád). Pro všechny tří teorie existuje u všech tří podkmenů dostatečný počet důkazů.


46 komentářů :

 1. To je pekne.
  Ja jsem tedy konspirativni popirac.
  To zni hrozne.

  OdpovědětSmazat
 2. Koronavirus,je spíš politikum,nadělal a nadělá ještě mnoho škody.

  OdpovědětSmazat
 3. Kategorizováno přehledně a výstižně. Vhodné k vytvoření ČSN EN. Škoda, že takto přehledně nelze kategorizovat politiky, když míra jejich nestydaté proměnlivosti, zvlášť těch v "demokratické" opozici, nemá definovatelnou hranici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní27. dubna 2020 8:19
   K té normotvornosti, tomu chybí podstatné. To je označení zaručeně správného memu.
   Ze svého pohledu, blízkého těm „konspirativním popíračům“, článek vnímám jako parodii, na probíhající hru na pandemii. P.K.

   Smazat
  2. 11:50
   přesně! Divadelní představení má několik hlavních postav: zeman, Babiš, Prymula, Hamáček i Vojtěch a pak 6 000 000 komparzistů - občanů, který jim tu hru na "pandemii" žerou. Co nastane sž si budou muset všichni sundat hadr a počítat ztáty nejen na majetku, zdraví i nemocí z depresí, ale i v mezilidských vztazích. Už dnes se počítají zemřelý nasledkem odložených operací na neurčito a nastane vystřízlivění. Dnes je již všeobecně známo, že vir má krátký "život" a žádná druhá vlna na podzim nenastane. Nebo ví někdo jaké počasí bude na podzim? Sucho, deštivo či napadne brzy sníh? Nikdo to neví. Přestane fungovat guru šaman Babiš, který již dnes prožívá finanční reinkarnaci a nejen on. Řepka začala kvést a tu potřebuje do svých dezinfekčních sraček. Občané probuďte se a dběte. Politici si s námi jen hrají a k tomu jim stačí málo, dnes vir, zítra sucho a pak třeba polomy.

   Smazat
  3. Jo, jo ten covid 19 má moc krátký život, ale ti co na něj zemřou ještě kratší. A druhá vlna podle tohoto šamana, který umí předpovídat budoucnost, určitě nenastane. Vir se lekne a stáhne ocas mezi nohy.

   Smazat
  4. 14.44 A na ty mrtvé kvůli odloženým operacím jste přišel jak? Vašnosto, nějak jste zapomněl tentokrát na důchodce! A hlavně vy tu nepište o depresích. Tu máte vy již z doby předkoronavirové ze svého osamění a neschpnosti komunikovat přímo se svým okolím. O těch vašich vizích a představách by se s váma nikdo přímo nebavil, tak si ulevujete tady! MUDr.CH.

   Smazat
  5. Búchoř, pléska, napěnožec 14.44
   Jediný, kdo tady šíří celou dobu koronaviru depresi jste vy. Vy jste totiž nepochopil základní politické pravidlo, že nejlépe je krizi namontovat na něco, co se dá sežrat. Tady nikdo tak nekvílí jako vy, páncě či pánku.
   Vy si myslíte, že jen vy ztrácíte příjmy? Vy si myslíte, že vy to celé zaplatíte? Ne, vy to platit nebudete, protože vy nejspíše jste OSVČ s minimálními odvody do rozpočtů. Jen jste si myslel, jak jste na všechno vyzrál. A teď vám hrozí, že budete muset přiznat barvu?
   Možná se pletu a jste jen buď dobrovolnej nebo placenej "hlídač" jediné Globální pravdy.
   Vy jeden peský člověče.

   Pokud byste některým slovům nerozuměl, pak si je můžete vyhledat třeba na www.myschwerk.webzdarma.cz/starocestina.html
   Doufám, že tam jsou všechna.

   Smazat
  6. 16:58
   Ale proč ne? Asi čteš jen novinky či seznam, ale tam se jen mele prázdná sláma do prázdných hlav i začínají se dělat fronty jako v roce 1985 na banány. . Stojíš určitě již ve frontě s hadrem přes hubu, v rukavicích a odstup 2m.

   Smazat
  7. 18:52
   Velice zaajímavé a celé v podstatě o ničem. Jsem placený z fondu EU a Šoros mi dává kapesný, abych takovým trollům jako jsi TY a TOBĚ podobní, kupoval lízátka.

   Smazat
  8. 14:44 krom těch, které ráčíte vyjmenovávat hrají to, podle vás "divadelní představení", přední politici snad všech států světa. Jeden z nich se právě teď z Covid 19 uzdravil. Zprvu chtěl Brity "promořit" jako chřipkou. Jemu a řadě dalších SARS-CoV-2 ukázal, že se zdaleka nechová jako virus chřipky, že lidské i hospodářské ztráty by byly katastrofou. To mu došlo, jako řada jiných, názor změnil. Vy tu ovšem vytrvale plácáte, neskonale hloupě, stále jen tu stejnou. Zavřeli vám hospodu? Hynete?

   Smazat
 4. Moloch big pharma kromě "zastřeného záměru rozjel průmysl domotarů?

  OdpovědětSmazat
 5. Oškodňovači a zaprděnci by měli být v jednom chlívku kdo natahuje ruce pro prachy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni koroňáci jsou sralbotkové.

   Smazat
 6. Zaprděnci, odškodňovači, chřipečkáři, a promořovači jděte do...třeba na Mars.
  Zdraví vás rouškatý evolučník.

  OdpovědětSmazat
 7. "Demo" opozice neunesla úspěch Babišovy vlády s virem. Fiala(ODS) se připravuje na funkci premiéra po volbách. Jen jednu info nemá, že určitě premiérem nebude a možná po volbách ani předsedou ODS.
  Čest jeho památce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zcela naopak, anonyme 9.11 - pravda. Vládnout zcela určitě bude po volbách šlechetný zachránce lidi před "vychcípáním" - tedy Babiš a jeho ANO. To už je jasná věc.Zatímco minulý rok nebylo v nejsledovanějších internetových mediích Novinky.cz takřka nic jiného, než bídák Babiš, Čapí hnízdo, a střet zájmů, (zatímco všichni ostatní, opozice atd. jsou pravdomluvní světci) a v diskuzích k tomu... "zbídačil celou ČR, estébák a zmetek, neoprávněně čerpal dotace, lump,šmejd jeden slovenskej - zavřít ho - oběsit ho ".......Abych nekřivdil - sem tam byly články o bídákovi proloženy článkama o utýraných psech - ty taky mají za následek stovky diskuzí ( a o ty jde nám především...) Ale díky koronabubákovi teď "bídák" zvítězil na celé čáře a asi navždy. S pomoci již osvědčených ( profláknutých) medií vznítil v lidech šílený strach z nějak jinak pojmenované chřipky, a že nás na tuty všechny usmrtí, jestliže nebude všude zavřeno (teda - dle výběru - něco jo a něco ne) a jestli si na čumáky všichni povinně nenasadíme roušky. A je z "bídáka" našup ochránce lidu, ochránce trpících a umírajících, zachoval se velmi šlechetně, zatímco bídáci jsou všichni ostatní, kteří si myslí něco jiného - opozice, lékaři, soudci - samý bídák podporující "vychcípání"A tak dále. Na věky věkův amen.

   Smazat
  2. 11:48 Přesně tak opozice co bojuje za zájmy cizích korporací a bruselu kliďo píďo by nechala Čechy pochcípat. Navíc jsi podřezali pod sebou větev podporováním migrace a posluhováním eu. Babiše stvořila zkorumpovaná a zlodějská ods a vaše plivání na Český národ. Lůza opozici volit nebude furt je Babiš menší zlo než opozice jinak ANO nevolím nebo jim nevěřím.

   Smazat
  3. Akorát bych k tomu podotkl unknowne 12.45 - která že to byla vláda, co zastavila výplatu nemocenského první tři dny nemoci? To všichni pracující chodili do práce nachcípaní - roznášelo se to všude, a veškeré výtky lidí vůči tomu směr vláda byly zbytečné. Vypláceli si jen sami sobě. Je to squadra hajzlů a lumpů, a je úplně jedno, že vy tady pořád melete o "vychcípání" - jim je totiž úplně fuk jestli vychcípáme, a to už od samého začátku, od roku 1989 kdy začali vyrábět zbohatlíky ( stálá voličská základna) a bezdomovce, které nechávali v zimě umrznout na ulicích a chcípnout hlady. Jak to, že je najednou tolik vřelosti a sympatie s lidmi? Dokonce se lidem zavřely všechny obchody, a poserte se! Nasaďte na huby roušky a zalezte! A co takhle špunty do zadku, když už vypukla ta náhlá péče a starost o lidi - abychom, "nevychcípali"? ( váš oblíbený výraz) Ještě zbývá odpojit lidi nad šedesát od internetu ( aby nezesnuli na vysoký krevní tlak) a zkrátit jim důchody na polovinu, aby viděli, co je to moc - když tisíce jiných lidí připravují o obživu, tak proč ne důchodce? Tak pečuje "král rouška" o svoji voličskou základnu, věkový průměr 70 let? Musí si je nějak koupit. Chápu. A je to kabrňák - všichni mu na diskuzích skoro rok sprostě nadávali za Čapí hnízdo, za střet zájmů a čerpání dotací ( hnus, esébák, šmejd, atd.) tak teď jim všem zacpal sprosté držky hadrem a je z něho Bůh! Teď ti, co mu nejvíc nadávali, mu olizují ruce vděčností jako psíci - stačilo to drobet postrašit a je vymalováno. Lidské stádo jsou prostě blbé ovce. Jenom jedna věc mi na tom neštymuje - proč blbne na kvadrát celý svět? Zavírání obchodů, omezení vycházení, hadry na hubě -a rozvolňuje se to taky tak nějak nastejno - ve stejném čase - to je na té šaškárně podezřelé. Buď to někdo přesně takhle diriguje, a žádná vládní loutka žádné země si nedovolí oponovat a chovat se svéprávně ( s výjimkou Lukašenka), a ti, co to řídí, to provozují jako civilní cvičení - k čemu lze lidi přinutit bez následného odporu, a jak dlouho. Svět je ovládán několika šmejdy odněkud, a vlády prostě poslouchají. Kdyby vymyslely jinou zhovadilost, budou poslouchat zase - třeba koncentráky pro "extrémisty"? Nalepit jim nějakou značku na oblečení a hybaj do plynu? Ale i s tím by ostatní přitroublá lidská smečka souhlasila. Stejně jako s upalováním čarodějnic - stačilo, aby úchylná a sadistická pomazaná hlava prohlásila, že "obcovaly s ďáblem" a i tomu ti blbci věřili a sami ty ubohé ženské cpali katům do drápů. Co se změnilo? Nic! Dnešní kazatelé dřepí na zadku v redakcích medií, žvaní stejné sračky, ovlivňují lidské blbečky, a ti se začnou třeba navzájem podřezávat ve jménu vlastní záchrany? Že je Babiš menší zlo? Slabota! Je teď zachránce, nadčlověk! Donutil všechny k hadrům na hubu a to je co říct panečku! I ten úžasnej Vojtěch a mág Prymula! Ještě že moji rodiče a prarodiče zemřeli v době, kdy byl svět ještě normální.

   Smazat
  4. 15:12 Já nejsem ovce a Babiše nevolím proč to nenapíšete naplno. Náš rádoby západní svět ovládá pár multimilionářů z usa.

   Smazat
 8. „Ano. Dokáže. Máme dobré rezervy, pevné rezervy, náš takzvaný bezpečnostní polštář. Je však třeba velmi šetrně používat rezervy. Právě proto nesmíme podlehnout jistým populistickým náladám, že máme všechno hned rozdat a zalít ekonomiku penězi,“ řekl Peskov v éteru televizního pořadu Moskva. Kreml. Putin v televizi Rossija 1, když odpovídal na otázku, dokáže-li Rusko existovat při mimořádně nízkých cenách ropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní27. dubna 2020 9:13
   S těmi lidmi si nemůžeme rozumět. Náš hrdina Babiš hned střelí, že zemi zadluží dalšími 200Mld, on se toho nebojí, také chce mít titul nejlepší ekonom vykradené střední Evropy, nebo za co to dostal ten Kalousek. Aby si to pojistil, tak přitvrdil, že ji raději zadluží 300Mld. Ale aby nějakých 100Mld ušetřil, jak mu radí SPD (politické neziskovky, solární baroni, nesmyslné zbrojní zakázky, zdanění nadnárodních korporací a odcházejících dividend), to by bylo neEUropské.
   Nejzajímavější je, kam ty peníze půjdou. Nikam jinam, než těm korporacím, které je vyvezou ze země, nebo za ně skoupí zdejší lokální konkurenci. Volme SPD. P.K.

   Smazat
  2. Fajn 11:48, jak ale vysvětlíte, jak to ten Babiš zmáknul, že se všechno to co mu přičítáte odehrává na celém tom světě? Zloduch jeden, takhle je nad Putina. A to prosím s StB jen spolupracoval. Zatím co Putin v KGB velel!

   Smazat
  3. 16:52 vám P.K. pořád ještě nedochází, že ani Okamura ve funkci předsedy vlády by nezašel nikam dál, než všichni jeho předchůdci, že když, tak by skončil stejně jako Zeman s hospodářskou politikou všech azimutů. Podobně jako Trump, který mořen deep státem, má co dělat, aby zůstal prezidentem? Šéfoval jste, krom maňáskového divadla, někdy něčemu, že tohle nechápete?

   Smazat
 9. Nádherný pohled do lidské duše, doplnil bych o transferníky, kteří jsou charakteristyčtí přebíháním mezi kategoriemi. Jejich podkategorií budou určitě donaldové.

  OdpovědětSmazat
 10. ještě skupina "zkoumaných" a "nezkoumaných" - tedy zvědavých, zda ta velehnusná podivná chorka co je zklátila v lednu či únoru byl či nebyl COVID.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Marie, dovolím si doplnit vaše zkoumáky o podkategorii naturalistů věřící v přírodní původ a na podkategorií synťáků, těch co věří na původ v laboratoři.

   Smazat
  2. Do skupiny rouškovců, patří rouškomen, ideál všech žen. Pozná se orig.
   rouškou sladěnou s kapesníčkem a kravatou.

   Smazat
 11. KONSPIRACE 1: Už se těším, že si v bolestech - onemocnění koronavirem se všemi příznaky je velmi bolestivé bolestivé (viz web) Kosa zostra - budu číst na téma jak oni jsou hloupí a my chytří.
  Články o výzkumu ve wuchanu za americké peníze (vč. toho od M.Branda) atd. jsou odzdrojované.Chybí jen, že Remdesivir podle https://clinicaltrials.gov byl úspěšně klinicky odzkoušen proti Ebole-2 projekty, s datem ukončení testů 9. září a 7. října 2019. Že šéf výzkumu věděl už před daty ukončení testů, zda Remdesivir funguje a jak pochopí každý středoškolák. A pak přišly armádní hry a zpravodajské hrátky.
  KONSPIRACE 2: Remdesivir aj.preparáty zkoušeny v USA
  ve stovkách projektů. U nás se smí jen to, co zkoušeli v USA. Kdo měl jediný z doktorů koule jít svou cestou byla prof.Eva Syková - a doplatila na to, šli po ní jako slepice po flusu badatelé a novináři; pacientům peníze obratem vrátila a etické provinění? Kdo by se z etické komise zabýval tím co nafantazírovala pacientům a pozůstalým investikravinní naivka a ovlivnila tak jejich svědectví? - no přeci jen ruský šváb! Kdo nejde s námi, jde proti nám.

  OdpovědětSmazat
 12. Trochu jsme zapoměli na to podstatné! Že za vše špatné na na této planetě může Rus, resp. Putin! Divím se, že na tuto alternativu ještě nedošlo! Vždyť jejich agenti byli přichyceni, jak v Angliii patlali novičok po klikách, futrech a dveřích pak ho zbytek hodili do popelnice, kterou tři měsice nikdo nevyvezl! Stateční kontrašpioni se museli patlat v tříměsíčním humusu aby proradnost Rusů dokázala. Podařilo se! A věřím, že se zase někde něco vyšťourá. Takhle lacino z toho Putin nemůže vyváznout!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až překvapující neschopnost.
   Očekával jsem, že think tanky v ústavech pro ochranu obyvatelstva před sebou samým a debilizaci téhož na tom makají jako diví.
   A nic.
   No nechme se překvapit. Oni na něco přijdou.
   Chtělo by to něco srandovního, něco jako story Skřípalovic famílie & nového Čoka.

   Smazat
  2. Alespon jsou tedˇoba Skripalové před virem někde v bezpečí. Jsou tak dobře ukrytí, že nikdo neví kde vlastně jsou a jestli ještě dýchají. Jestlipak nosí roušky?

   Smazat
  3. 10:45
   To ještě přijde. Nebojte se.

   Smazat
  4. Vždyť také "demokratická" opozice, která slavně prohrála volby poté co zničila a zcizila co mohla včetně vody, tuží vytvořit OBDOBU FRANCOUZSKÉHO VÝBORU PRO VEŘEJNÉ BLAHO (pro chovance polistopadového školství: viz Velká francouzská revoluce, Comité de salut public).

   Smazat
  5. 19:12 Bože chraň tuto zem, pranýře a máchání v koši ještě beru, ale Velkou francouzskou revoluci s gilotynou nikdy.

   Smazat
 13. Konspirátoři
  Dělí se na tři druhy: Americké (koronavirus pochází z US, dokonce vědí, ze kterého výzkumného střediska), čínské (ti také vědí, odkud, tj. že z Wu-chanu) a kombinované (za americké peníze v čínské laboratoři bez vědomí obou vlád). Pro všechny tří teorie existuje u všech tří podkmenů dostatečný počet důkazů.
  //////
  A pak jsou konspirátoři, kteří věří, že se spiknul netopýr s luskounem.
  A přesneli společně koronvairus do polévky a pak na člověka, přestože se přírodní koronaviry z netopýrů nemohou na člověka přenést, protože to se povedlo až v roce 2015 americkým vědcům - předělat genom koronaviru tak, aby byl přenosný na člověka 8-)

  OdpovědětSmazat
 14. Zcela přesný rozbor geniálního analytika doc. Valenčíka.
  Pak se není možno divit našemu mančaftu, kde působily a dohadovaly se téměř všechny typy kmenů a podkmenů. Muselo to být těžké a vznikaly rozpory a dohady. Takže je úžasné, že nakonec to zvládli borci velmi dobře. Dík pánové!

  OdpovědětSmazat
 15. Má-li někdo hlubší zájem o problematiku memů a memplexů, měl by si přečíst (útlou) knihu Petra Bakaláře 'Bůh jako psychický virus'. Velmi osvětové, poučné a koneckonců i zábavné čtení.

  OdpovědětSmazat
 16. 9:21 To jste trefil medvěda přímo na komoru, taky čekám až se s tím nějaký blbec přiřítí. Ta Radimova klasifikace je pro mne trochu praštěná. Nosím viroušku proto, že chci a myslím, že to možná má nějaký smysl a jestli nemá? Copak jsme tady za 30 let nelyšeli hovadin na kvadrát, zejména z massmédií? Chci věřit a věřím a pak se ale budu ptát, kdo a co a proč dělal. Vždycky je lepší rozsvítit malou svíčičku, než nadávat na tmu. Asi nebudu sám kdo se bude ptát, kdo něco dobrého udělal a kdo jenom využil (zneužil) situaci jako třeba Koňař a to bude zaručeně velice očistné, chcete-li. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 17. Papeži Františku-ty potřebuješ, aby ti Ježíš zlískal záda důtkami za tvé pokrytectví. Evropu nelze srovnávat s neplodnou Sárou:

  http://svobodnenoviny.eu/papezi-frantisku-ty-potrebujes-aby-ti-jezis-zliskal-zada-dutkami-za-tve-pokrytectvi-evropu-nelze-srovnavat-s-neplodnou-sarou/

  Místní obyvatelé se obávají znovuotevření nebezpečného azylového centra v Belgii:

  http://svobodnenoviny.eu/mistni-obyvatele-se-obavaji-znovuotevreni-nebezpecneho-azyloveho-centra-v-belgii/

  STOP BILL GATES: Petice Bílému domu, jejímž cílem je vyšetřit Billa Gatese za zločiny proti lidskosti, brzy získá 500 000 podpisů:

  http://svobodnenoviny.eu/stop-bill-gates-petice-bilemu-domu-jejimz-cilem-je-vysetrit-billa-gatese-za-zlociny-proti-lidskosti-brzy-ziska-500-000-podpisu/

  OdpovědětSmazat
 18. Poznal jsem se v Promořovači Čínskou chřipkou. :)

  OdpovědětSmazat
 19. A před Putinem to byl Stalin, který ze zaostalého impéria udělal mocnost.

  OdpovědětSmazat
 20. Ad.roušky. V Japonsku není chřipka, kašel, nebo rýma žádná nemoc, která by je tam donutila ležet doma. Nakonec ani dovolenou si mnohdy neberou, aby nepřišli o místo. Tam je běžné, že člověk postižen nějakou touto ,,běžnou" chorobou si automaticky bere na obličej roušku aby nenakazil okolí. Nikoho tam ani ve snu nenapadne, že by tam takto postižený člověk chrmlal kolem sebe s nezakrytými ústy. Je to tam tak desítky, možná stovky let a nikomu to nepřijde divné. Je to samozřejmost! Ano, zřejmě slušný a ohleduplný oddíl vůči svému okolí. Já když jsem si tam kýchnul a nestihl zakrýt hubu kapesníkem,tak se na mně ti okolo významně podívali a malininko uklonili. Tedy jejich pohledy nenapovídaly tomu, že to znamenalo ,,Na zdraví"! Nakonec na filmových snímcích z Japonska jsou tito lidi s rouškami všude vidět jak vystupují z vláků, nebo chodí do obchodů popř. do práce, no prostě všude. Jen dodatek, v Japonsku je několik druhů divadel. Divadlo je posvátné. Kdyby si tam dala nějaká herečka přes pindu roušku a nechala se s ní vyfotit do novin, tak už by nenašla práci ani u tokyjských metařů! Jiný kraj jiný mrav. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK úroveň kultury spadla jako ve všem. Bylo by potřebné přiškrtit dotace.Moc peněz kazí lidi..

   Smazat
  2. V rozvojové zemi za mrzké mzdy a exekutistanu. Že nosíš placatou čepici fašoune?

   Smazat
  3. 20.45 ???! A to jako proč myslíš?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.