Reklama

čtvrtek 2. dubna 2020

"Kmen X": vyjasnilo se, kdo a jak zachrání svět před epidemií

Viktor Marachovský
2. 4. 2020 ria.ru
Jak sdělil o víkendu americký tisk s odkazem na hlavu Centra globální součinnosti ministerstva zahraničí USA Leu Gabriellovou, na pozadí světové pandemie se stalo něco děsného. Tři toxické stroje dezinformace, tři impéria lži - čínská, ruská a íránská státní propaganda - sjednotila své snahy. A nyní propracovávají "některá témata" sladěně tak, že šíří fejky a lži ohledně koronaviru vůbec a v USA a na Západě konkrétně.


Paní Gabriellová prohlásila: "Vidíme, jak (informační) platformy Ruska a Kremlu vhazují lživá témata, podchycují je další státní aktéři, včetně Pekingu, a potom je Rusko znovu retweetne tak, jako by od začátku vycházela od nich". Tutéž kombinaci z přihrávkou rozehrávají na informačním poli i Peking s Íránem.

Co se týče Číny, ta se podle vyjádření Gabriellové zvláště cynicky pokouší být dobrá a prosazuje následující teze: "Čína s úspěchem potlačila koronavirus", "Čína nabádá k mezinárodní spolupráci", "WHO chválí Čínu", "Čína je hospodářsky stabilní", a kritizuje USA.

...Zdálo by se, že je všechno logické. Nyní nastala těžká doba pro americké velikášství. Podle počtu onemocněných USA (údaje jsou z nedělního rána, takže dnes je všechno určitě horší) předstihují Čínu už o 50%, a Rusko stonásobně. Podle počtu obětí je ČLR se svými 3,3 tisíci zemřelých hodně za Itálií (víc než deset tisíc) a Španělskem (šest tisíc), a USA a Francie (2,3 tisíce) ofenzivně Číňany dohánějí a brzy je, určitě, předběhnou.

Kromě toho jsou čínské medicínské masky a specialisté v Evropě, ruští vojenští lékaři se svou lékařskou technikou jsou v Evropě, a Evropané a Američané se rozutekli, zabarikádovali se a posílají si navzájem prostřednictvím video spojení jiskřičky podpory.

Na tomto pozadí lídr svobodného světa a blok NATO, jehož jednota se dožila první skutečné společné mimořádné události, varianty nemají. Nezbývá jim nic jiného, než od rána do večera mluvit o tom, jak moc úkladů nepřátelské propagandy je kolem nich.

Proto Gabriellová odhaluje euroasijské informační spiknutí, bdělí pobaltští žurnalisté oplakávají fakt, že "běda, větší část Italů uvěří kremelské propagandě" a že "Itálie začne požadovat odvolání sankcí". A média různých zemí s různými parafami publikují stejné texty o tom, že v Evropě pod krytím pomoci "provádějí Rusové zvláštní operaci". Která část této paranoie je hrazena Centrem globální součinnosti ministerstva zahraničí USA, to není známo. Je však známo, že peníze Centrum vyčleňuje. Takže je všechno v pořádku.

Ale jsou dvě nuance.

Za prvé, Lea Gabriellová (bývalá novinářka Foxu) byla jmenovaná do této státní funkce před necelými dvěma měsíci. A dříve než se pustila do práce, zřetelně v rozhovoru označila, které státy bude "likvidovat" za protiamerickou propagandu: Rusko, Čínu, Írán.

To znamená, že ještě před tím, než získala přístup k tajným státním informacím, ještě před tím, než ve světě vůbec začala nynější pandemie, kontra propagandistka už věděla, kdo bude všemu na vině.

(Mimochodem, na tomto místě se tuzemští milovníci vzpomínek na stalinskou paranoiu a na absurdní obviňování z "anglo-francouzsko-japonské špionáže" mohou začít hořce smát. Protože máme před sebou "rusko-čínsko-íránskou špionážní službu", všechno je to oficiální a říká to šéfka útvaru amerického ministerstva zahraničí. A nemáme ani rok 1937 a ani 1949, ale rok 2020).

A za druhé, je to zároveň to hlavní. V ruských médiích nyní koluje naděje, že nyní, tváří v tvář všeobecné hrozbě, je všem zřejmé, kdo je zde civilizovaný, a kdo divoch v palmové sukni. Ale co když, až všichni sundají roušky, se vnímání Ruska a Číny a jejich úloha ve světě změní. A obyvatele západních zemí se už nepodaří klamat.

Ano, taková varianta je docela reálná. Nicméně to chápeme nejen my, ale také naši globální oponenti. Proto není žádných pochyb o tom, že se už připravují odvetná opatření proti realitě. A peníze (mezi těmi doslova biliony dolarů, jež se nyní tisknou na obnovení velikášství Ameriky) na boj proti ní se určitě najdou.

Můžeme dokonce učinit předpoklad, jak by to mohlo být.

Za prvé, vzniknou "témata-spojlery", na jejichž šíření v médiích od Aljašky po Ohňovou zemi a od Panamského kanálu po Malajský průliv bude vynaloženo hodně sladěného úsilí a prostředků. Je možné, že někdy v květnu nenadále celý civilizovaný svět, jenž se sotva vzpamatuje z úleku, zachvátí dva prvotřídní náměty (s onlajny, diskusí a analytikou), v nichž Rusko a Čína budou zmiňovány dvěstěkrát denně v krajně negativním kontextu. Možná, že zase někoho otrávíme. Nemám ponětí koho.

Za druhé, téma "nezápadních" zemí, které se s epidemií vypořádají lépe a efektivněji než západní, bude pokud možno potlačeno masivním proudem historek o hrdinství západních lékařů a dobrovolníků (amerických, francouzských, německých, italských a britských).

Západní elity mají v rukou hodně dávno informační velín před realitou. Možná nyní již není s to hypnotizovat celou planetu, jako tomu bylo zhruba před dvaceti pěti lety. Ale přinejmenším je ještě schopen upravovat realitu pro vlastní obyvatele a původní obyvatele svých satelitních zemí. A proto vlastníci informačního velínu mnohdy dost jednoduše obcházejí nepohodlná fakta.

Je to jako závody při dobývání kosmu. Jelikož ani družici ani Gagarina nebylo možné vyvrátit, informační velín před realitou soustředil veškeré závody při dobývání kosmu na pilotovanou misi na Měsíc. První družice nebyla, první člověk v kosmu nebyl, protože jim nevěnovali zvláštní pozornost auditoria. Bylo pouze přistání na Měsíci.

Ještě dříve se Evropu, kterou celou v letech 1941-1945 prošli vojáci různých armád, podařilo vážně přesvědčit, že se nekonalo dobytí Berlína, ale bylo pouze vylodění v Normandii. Jelikož dobytí Berlína se vzpomínalo stokrát méně než slavný výsadek.

No a za třetí - maximálně za rok nevyhnutelně uvidíme nádherný dynamický thriller, v němž zestárlý, ale stále ještě sexy Bred Pitt (profesor) v dvojici s mladou zpěvačkou Dua Lipou (doktorka mikrobiologie) zachrání svět před koronavirem. Nazývat se bude stroze: "Kmen Zero" nebo "Kmen X".

...A to nám připomíná, že v současném, naskrz infikovaném nevyléčitelnou medializací, světě, nebude stačit vybudování nějaké nové reality. Ta se ještě bude muset trvale připomínat, protože proti ní nepřetržitě působí továrna agresivních vidin 5. generace.

26 komentářů :

 1. Viktore, starej se raději o dění u vás doma. Jen za dnešek máte 800 nakažených. I přes varovnou situaci v Číně a pak v Evropě jste situaci naprosto podcenili.

  Inu, vodka a sauna nás spasí, vakcínu máme :-D

  https://www.lidovky.cz/sport/ostatni-sporty/zbesily-uprk-z-ruska-a-laska-po-skypu-mysleli-si-ze-je-vodka-a-sauna-spasi-popsala-volejbalistka.A200401_200623_ln-sport-ostatni_janl

  Btw., Putin musí být úplně hloupý i se svými "odborníky". To nevymyslíš.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/putin-se-stahl-podal-si-ruku-s-nakazenym-primarem-40319026

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Rusku je ten nástup mnohem strmější než kdekoliv jinde. Opatření veškerá žádná. Myslel jsem, že je alespoň karanténa na letištích, ale není, letiště se vyprázdnila až ve středu. Ještě v úterý byly plné ulice, parky, kina, restaurace... Protestovanost trojnásobně nižší než v Česku a už si to zavlekli i do zapadlých oblastí. Třetí nejpostiženější je republika Komi na severovýchodě, kde žijí asi 3 obyvatelé na km^2.

   Viděli, jak se to šíří, ale vůbec nic pro to neudělali. Američané alespoň přerušili lety z Evropy už před 14ti dny, do Ruska klidně můžeš letět i teď a BEZ KONTROLY. Přitom se tvrdilo, že po příletu jdeš do karantény anebo na testy, ale není to pravda. Můj kolega se včera vrátil ze sluzebky a říkal, že to bude katastrofa. Byl jediný, kdo měl v Petrohradu respirátor.

   Oni si myslí, že když udělali gesto pro Evropu a USA, tak se jim to vrátí, až budou oni potřebovat, jenže to se škaredě mýlí. Právě naopak. Až budou opravdu v úzkých, tak toho jestřábi využijí a vůbec bych se nedivil, kdyby se začalo s intervencí. Ruská naivita nezná hranic.

   Vymazat
  2. Lidovky a novinky jsou perfektní zdroj!

   Vymazat
  3. 5,23
   A v Malý Anglii a u Fricků to bylo ze začátku ještě horší,tak drž pec,epidemiologu!!!!

   Vymazat
  4. Zajímavější spíše je,že vir se roznesl nějak podivuhodně rychle i právě do těch odlehlych oblasti...
   Tedy se zrejmě šíří vzduchem na velkou vzdalenost...jen tak je něco nezničí...tedy budou neustale poletovat po planetě,hledat si hostitele a mutovat...
   Vyplaceni duchodu nebude treba,nebot duchodci postupne vymrou,i lide,kteri chronicky onemocni...jak nekdo onemocni chronicky...má smulu,jak prijde vlna Covidu,tak končí...a to jeste nevime,co to s clovekem udela po vyleceni! Co za par let? Bude kazdy HIV pozitivni a celou dobu bude delat roznašeče?

   Vymazat
  5. Ovšem pozor. Krysy se stáhly, ale jakmile se to uvolní, budou kvičet i jednat ještě hlasitěji, předhodí nějaké to sousto a unavené a dřívější propagandou zpitomělé národy budou opět držet huby a krok. BOHUŽEL.

   Vymazat
  6. Proč jste neuveřejnili, že 7:18 je blbec, co jen osočuje druhé?

   Vymazat
  7. ...Bred Pitt (profesor) v dvojici s mladou zpěvačkou Dua Lipou (doktorka mikrobiologie) zachrání svět před koronavirem...

   Dobrý scénař, ŠPATNÝ příklad. Je to příliž sexistické, rasistické, genderově nevyvážené. Schází tam inženýři a vědátoři z řad uprchlíků podílejících se významnou měrou na spáse tohoto "ideálního" světa.

   Vymazat
 2. Je vidět, že centrálně řízená společnost je zřetelně efektivnější a dosahuje výsledků snadněji než zpovykaná "demokracie."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joo, tak proto se před 30 lety sesypal celý socialistický blok. Protože byl efektivnější a dosahoval lepších výsledků.
   Díky za vysvětlení, člověk se učí každý den :-D

   Vymazat
  2. Ad 0:22 - Chtělo by to trochy víc přemýšlet. Jestli si totiž myslíte, že se SSSR sesypal sám sebou, tak nejste schopen si vyhodnotit geopolitickou situaci za posledních, řekněme, aby to nebylo tak náročné, 50 let!

   Vymazat
  3. Vy jste, 0:22 ovšem mudrland. "Centrálně řízená společnost je efektivnější a dosahuje výsledků snadněji než zpovykaná "demokracie"", což nesporně platí (zejména pro krizové situace), ovšem nikoli bez podmínek. Berte laskavě v úvahu existenci výchozích předpokladů, které víc nebo méně umožňují řešení problému, manévrovací prostor, znalostní předpoklady i kvalitu a výkonnost managementu, tedy soubor okolností, za kterých systémy srovnáváte. Mohl byste vědět, že např. ani sebelepší terénní automobil neobstojí, pokud není k dispozici dost dobrý řidič, palivo, nebo je soustavně z vnějšku poškozován, nebo natlačen do zcela neprůjezdného terénu. Za takových okolností jsou jeho užitné parametry znehodnoceny, což ale není důkazem o jeho nevýkonnosti. Pokuste se, prosím, něco z toho pochopit.

   Vymazat
  4. Raději bych se zeptal odborníka s motýlkem pod bradou Pirka, jak otočil...

   Vymazat
  5. 0:22, on to zřejmě myslel jako čínský model. Ten zjevně funguje. Jenže pro nás je nepoužitelný, my jsme úplně jiný druh společnosti, nám to škodí. Ovšem jsou samozřejmě situace, kdy je nutno centralizovat řízení. To je právě v takovýchto situacích, nebo po válce atd., tehdy se při kvalifikovaném vedení stabilizuje situace.

   Vymazat
  6. Nemyslím, že se obraz Ruska ve světě změní. Proč by měl? Čína možná, ta ekonomicky roste a díky ohromnému nasazení v boji proti epidemii bude její obraz o něco lepší. Čína ani dnes nemá tak špatnou pověst jako Rusko. Je to dáno i minulostí. Čína byl spolupracovník USA v boji proti SSSR. Ještě ukáže žaloba části senátu na Čínu ohledně několikanásobného nákazu planety SARSem.

   Vymazat
  7. 0:53, a jak se tedy sesypal SSSR? Pokud vím, nikdo je nebombardoval ani nevymřeli..

   Vymazat
  8. Pro 05:53, vcelku dobré až na ten češtin. Bude třeba pokračovat v lekcích češtiny a pak psát. Zajímavé je že máte šichty již tak brzy. Pro předchozí diskuse, SSSR byl poražen zradou věrchušky. Jinak to nešlo a tak na západě uskutečňovali dlouhodobý plán likvidace. Zajímavé je to, že i tzv. Post komunistické země se s infekcí, prý je to velitelsko štábní cvičení, nový termín "table top excercise" elit světa, vyrovnávají lépe než země tzv. tradičně demokratické. Inu jsme si zachovali pud sebezáchovy. A nevím jak pro ostatní, mne pojem demokracie zní jako nadávka. Je to systém vhodný vcelku pro otrokářskou společnost, pro otrokáře a i tam byli bohatší rovnější. Dnes, jestli není pořád otrokářství, tak pro koho ten systém pracuje- pro rovnější, ty bohaté. Na chudé vylučuje.... Také se zamyslete nad systémem upřednostňování mladších v léčbě a ty starší necháme demokraticky se udusit (NL, VB a řada dalších demokratických zemí), inu teď bychom si měli zapět v EU Ódu na radost. Dobrá zpráva je že to jednou skončí, tak se všichni držte

   Vymazat
  9. 8,21
   Proto z SSSR potažmo z Ruska už 75.let amiokupant SERE V SÍNI?!!!!!

   Vymazat
  10. 0:22 Jo jo socialistický blok byl zaprodán zrádcem gorbačovem socialismus byl skvělé zřízení.

   Vymazat
  11. 8:27, hochu to proto, že Rusko a potažmo i SSSR vlastní 8700 raket s jadernými bojovými hlavicemi. A nechybělo mnoho, a po rozpadu SSSR Rusko přišlo i o tuhle jedinou záštitu, která humanitární bombardování sil Míru a Dobrá neuvedla v činnost tak jako v Srbsku. Jinak by dnes už žádné Rusko neexistovalo.

   Vymazat
  12. Nesnažte se přesvědčit jednobuněčného tvora, že svět je složitější, než co on vnímá.
   Jeho vlastní svět (prostředí)mu už je nepochopitelný a okolní svět vnímá jako fronty na banány a toaletní papír.

   Vymazat
 3. Lea Gabriellová, bývalá novinářka Fox News Channelu a bývalá korespondentka Shepard Smith Reporting, dnes vedoucí Centra globální součinnosti ministerstva zahraničí USA, je bývalá zpravodajská důstojnice amerického námořnictva. Vojensko-průmyslově-zpravodajský komplex vládne politikou USA a skrze ně i NATO. Jedno velké zbrojařské svinstvo a ta krasavice Lea je jejich ochotnou zfanatizovanou služebnicí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ženy jsou hodně často mnohem větší fanatičky než muži. Bývají krutější, jsou mstivé. Proto neolibrálni smečka, která do značné míry ovládá i deep state, rekrutuje do svých struktur ženy. Lea je zřejmě jednou z oněch oddaných bojovnic.

   Vymazat
 4. Lea Gabriellová je zpravodajskou důstojnicí vyškolenou v CIA

  - viz zde: https://edition.cnn.com/2019/02/07/politics/lea-gabrielle-gec-state/index.html

  Kdo byl jednou ve Firmě, je stále ve Firmě, až do smrti. Někdy předčasné.

  OdpovědětVymazat
 5. Američané musí nyní přijmout tvrdou, studenou realitu, že ohnisko koronaviry je záměrně používáno ke kolapsu americké ekonomiky. Čtvrtek 2. dubna 2020.
  https://beforeitsnews.com/global-unrest/2020/04/americans-must-now-accept-the-hard-cold-reality-that-the-coronavirus-outbreak-is-intentionally-being-used-to-collapse-the-u-s-economy-2528040.html.
  The Cloward-Piven Strategy to Collapse America:

  Zdravotní péče - ovládejte zdravotní péči a ovládáte lidi. DĚJÍCÍ SE TEĎ
  Chudoba - Zvyšujte úroveň chudoby na nejvyšší možnou úroveň, chudí lidé se snáze ovládají a nebudou se bránit, pokud jim poskytnete vše, co jim umožní žít. DĚJÍCÍ SE TEĎ
  Dluh - Zvýšení dluhu na neudržitelnou úroveň. Tímto způsobem jste schopni zvýšit daně, a to povede k větší chudobě. DĚJÍCÍ SE TEĎ
  Gun Control - Odstraňte schopnost bránit se před vládou. Tímto způsobem jste schopni vytvořit policejní stát. DĚJÍCÍ SE TEĎ
  Welfare - Převezměte kontrolu nad všemi aspekty jejich života. (Jídlo, bydlení a příjem) SE STAŽENÍ TEĎ
  Vzdělávání - převzít kontrolu nad tím, co nás lidé čtou a poslouchají „převzít kontrolu nad tím, co se děti učí ve škole. JIŽ HOTOVO
  Náboženství - Odstraňte víru v Boha od vlády a škol. JIŽ HOTOVO
  Class Warfare - Rozdělte lidi na bohaté a chudé. To způsobí více nespokojenosti a bude snazší vzít (daň) bohatého s podporou chudých. DĚJÍCÍ SE TEĎ
  Naše vláda nám říká, abychom zůstali doma, že 100 000 lidí zemře během prvních dvou dubnových týdnů , ale aby se to stalo skutečností, Amerika by musela mít o 500% více úmrtí způsobených koronaviry, než všechny úmrtí zaznamenané kdekoli na světě od roku začalo ohnisko COVID-19. To prostě není pravda a prostě to nenímožný. Ne, mí přátelé, vidíme implementaci Cloward-Piven 8 Step Plan k rozpadu americké ekonomiky a děje se to přímo před našimi očima.

  OdpovědětVymazat
 6. ako píšu tí, čo v USA žijú, americký svet je celý na dlh, a stačí nemať jeden mesiac príjem a je zle -ak pár jedincov, tak to sa utrasie, ale tempo ako sa strácajú zamestnania ....

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.