Reklama

neděle 19. dubna 2020

Koněvovy řády a neřádi Kolář a spol.

Ivan David
19. 4. 2020
Přátelé mi přeposlali sdělení podepsané jménem Milan Litvík.
Píše: "Přátelé jako starý sběratel militarií jsem zaznamenal na maršálu Koněvovi jednu zajímavost!!
Mimo to, že je nositelem Sovětského řádu za vítězství, což je pro sběratele nejcennější řád na světě, tak získal:Vojenský řád Bílého lva , 1. třída (Československo)
Vojenský řád Bílého lva 1. třídy „Za vítězství“ )
Československý válečný kříž 1939-1945
Medaile „Za osvobození Prahy“ (Československo)
Vojenský kříž (Velká Británie)
Důstojník čestné legie (Francie)
Řád Maďarské svobody (Maďarsko)

Ale pozor, nyní to příjde:
Získal také řád: Legion of Merit ( LOM ),
je to vojenské ocenění ozbrojených sil Spojených států, které se uděluje za mimořádné zásluhy a chování.

Takže ten zmrd Kolář odstranil sochu člověka, kterého v podstatě vyznamenal celý svět! Francie, Británie, Jugoslávie, Polsko, Německo, Mongolsko, Čína, Maďarsko, Československo atd...atd..., získal i vysoké americké ocenění!!
Všechny řády a medaile jsou těch nejvyšších stupňů!"


Dodávám, že k posouzení velikosti není srovnání s malostí.

70 komentářů :

 1. Na pravé straně obrázku dole v pozadí za panem Maršálem, zanechala zřejmě moucha svůj trus a majitel to opomněl utřít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má pravdu, předsedo. Také tam vidím nějaké svinstvo.

   Vymazat
  2. To svinstvo je ale mnohonásobně zvětšeno, aby bylo vůbec vidět ...

   Vymazat
  3. Přesně tak malý hnusný západní slouha nasadí si sluneční brýle aby vypadal jak us tvrďák a pak škemrá o ochranu.

   Vymazat
 2. Pořád mi tu chybí alespoň jeden "polepšený" obyvatel Prahy 6 a Řeporyjí, který řekne, volil jsem na Praze 6 v Řeporyjích) tu sebranku, ale byla to chyba, odpusťte mi, to už to vícekrát neudělám. To se tam opravdu nenajde jeden jediný člověk, co má trošku cti? Když si přečtu, že na pohřbu Heydricha se sešlo až 600.000 truchlících Pražáků, tak možná o těch lidí chci až příliš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravím. Na tryzně za Heidricha na Václaváku bylo 300 tisíc. Těch šest set tisíc je přeci jen trochu moc. I těch 300tisíc nebylo dosud překonáno!

   Vymazat
  2. Zřejmě jste nevzal v úvahu tu teoretickou možnost, že na Praze 6 nebo v Řeporyjích tu sebranku nikdo nevolil a tak v podstatě nemůže být ani ten jeden "polepšený"...

   Vymazat
  3. 14:57 přesně tak, podívejte se na zákony podle kterých se volí a pokud je to s vámi v pořádku už k volbám jakživ nepřistoupíte. K tomu vezměte v úvahu, jak se hlasy sčítají...atd. Vámi označená možnost není totiž vůbec teoretická. Je to sprosté a drahé divadýlko, aby si prosté duše myslely, že mají na něco vliv. Leda kulový stejně jako v kterékoli jiné kolonii. Ono totiž platí, že buď je demokracie přímá, nebo není žádná. Tož tak.

   Vymazat
  4. těch dalších 300.000 jsou ti, co už se do pražských ulic nevešli a plakali doma.

   Vymazat
  5. Museli je přece volit. Já jsem z Prahy 10, a nějaký den před posledními volbami se tu objevil stánek u nás, na kterém byla pověšená fotka nějaké blonďaté ..., zastavil jsem se u stánku a ptám se, za jakou stranu vy zde jste? Oni mi v tom stánku odpoví, prý za žádnou, to je prý skupina nějakých místních nadšenců, co složila peníze dohromady a ted´ kandiduje za zájmy Prahy. Už tehdy mi to bylo divné, říkám si, to každý z těch nadšenců i ta blonďatá... vytáhl se svého 100 tis. Kč, aby tu postavili ten stánek a platili tu nějaké pitomce, co tu lžou Tak jsem odešel, a pak jsem zjistil, že ta blonďatá ... kandiduje za nějakou tu alianci, možná TOP + ODS atd. Takže pozor na to, je to podvod na voliče. Vysvětlím, na jedné straně kandidují samostatně ODS a TOP a pak vytvoří alianci a nazvou se třeba "Za krásnou Prahu" a kandidují znovu spolu pod krycím atraktivním názvem a pak mohou po volbách vytvořit koalici na radnici ODS + T0P + (aliance ODS + TOP), takže pořád stejné strany. Myslím si, že tímto podvodem na voliče zde tyto strany v Praze vyhráli volby. Kdybych se sám neptal na tom stánku, za jakou stranu tam jsou a neslyšel tu lež. ODS a TOP jsou strany, které stojí na lži. Viz Kubiceho zpráva, Melčák, Wolf atd. Slušnému člověku se z toho zvedá žaludek, ale na Praze 6 a v Řeporyjích se nezvedne vůbec nic .

   Vymazat
  6. 17.52 jedině tak.

   Vymazat
  7. V první řadě byla ze strany CZ porušena Česko - Ruská smlouva, kterou podepsal Jelcin a Havel. Ta se týkala nejen pomníků i památků Sovětských vojáků na území našeho zaprodaného státu.

   Vymazat
  8. Otázkou je zda tam ti lidé přišli dobrovolně (nebo je tam nahnal totalitní režim, vzpomeňme pouze na 1. máj)…. to je dost rozdíl.

   Vymazat
 3. Kolář uznává řád jeden:"Primitív."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hřiba a Koláře vyznamenat řádem Svatováclavské orlice. Bylo by to symbolické.
   Řád by předal posmrtně K.H.Frank.

   Vymazat
 4. Velikán Kolář byl oceněn taky - svým otcem a pak ještě nějakým Petříčkem, který raději nic neříkal. PK2

  OdpovědětVymazat
 5. A teď Pocheho Petříček slavně počůral s Piráty vrata u ruské ambasády a POMNÍK OSVOBODITELE mu museli sundat - aby dočůral svoji kejdičku alespoň na kramflek holínek...

  Stydím se ne za to, co páchá od koryta škody, ale za to, co je k moci zvolilo.

  OdpovědětVymazat
 6. To je mimořádně zajímavý článek. Proto, že jakoby svědčil o tom, že v tomto světě není nic trvalého. Co bylo před nějakým časem hodnoceno jako vynikající, dnes je jinými lidmi hodnoceno opovržlivě. Ono je to ale ve skutečnosti jinak: Je mnoho hodnot trvalých, ale proměnlivý je jen názor naně. V našem případě Koněv vynikají cí je trvale, mění se jen názor. Taková změna je podstatou liberalismu. Kolářovi, starý i mladý, jsou liberálové. A jako takovým se jim dostane i celkového životního hodnocení. Vítr vane jednou tam, jindy sem. Ten i onen je zapomenut. Říkalo se tomu smetiště dějin. Oni Kolářové si to neuvědomují, jsou plni síly. Jako ten vítr. Zavane a skončí. Rozdíl je jen jeden. Vítr o sobě neví. Kolářovi taky o sobě nevědí, ale mají na to, aby věděli. Této možnosti nevyužijí. Proto jejich konec bude horší, než toho ztichlého větru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Liberalismus je jen krycí název pro fašismus.

   Vymazat
  2. Skvěle řečeno! Děkuji.

   Vymazat
  3. 14,43
   Nejde o ty Koláře, ale o následky jejich činů. Stejně, jako po vichřici zůstávají stržené střechy a vyvrácené stromy, po činech Kolářů zůstávají následky jejich řádění. Jednou menší, jindy větší. Ale na rozdíl od větrů, jejichž příchod a sílu nedokážeme ovlivnit, příchod Kolářů ovlivnit dokážeme. Tak že srovnání Kolářů s větry není tak úplně na místě.
   Chci věřit, že skutečných názorových sympatizantů mají Kolářové minimum. Ale lhostejných hlupáků, kteří nedokážou odhadnout následky své volby Kolářů do svého čela, těch máme spousty. A protože platí, že spolu je chytili a spolu oběsili, doplatíme na jejich řádění všichni. Ať už s Koláři souhlasíme, nebo ne.

   Vymazat
  4. PS
   To, že Kolářové skončí jednou na smetišti dějin, nám může být jenom slabou útěchou. V očích Rusů budeme na hodně dlouho nevděčnými bastardy. Dlouho po tom, co Kolářové budou dávno zapomenuti. A protože volby těchto kreatur, na rozdíl od větrů, ovlivnit můžeme, vypovídá tato událost mnohem víc o nás, jako celku, než o nějakých Kolářích.

   Vymazat
  5. Jenom malá poznámka k uděleným vyznamenáním, pane Davide.
   Pamatuji si dobu, kdy Bílého lva dostal Íránský král Réza Páhlaví, který byl jenom pár měsíců po jeho udělení smeten islámskou revolucí.
   Ne vždy dostávají metály ti, co si je skutečně zaslouží. Tak že kvalita osobnosti ani zdaleka nemusí být vyjádřena počtem metálů na její hrudi.
   Já nesnáším kult osobnosti. Pomník Koněva vnímám spíš jako úctu k těm 140 tisícům padlých sovětských vojáků, kteří zemřeli při našem osvobození, než jako zbožštění nějakého maršála.
   Kolik ve válce zahynulo maršálů to nevím. Ale prostých vojáků, nezřídka vinou blbosti oněch maršálů, zahynuly miliony. Proto nechme Koněva spát. Ale těch prostých vojáků, na ty by jsme neměli nikdy zapomenout.

   Vymazat
 7. Děkuji panu Davidovi za jeho brilantní článek ve včerejších Parlamentních listech. Dokonalý přehled v evropské problematice v plné šíři. Běsnění trollů v komentářích pod článkem, rovněž nadstandardní, dokumentuje paniku v jejich řadách.A.Š.

  OdpovědětVymazat
 8. Podal jsem v pátek na Koláře trestní oznámení, za pohrdání zákony této země. Chodím na jejich veřejná zastupitelstva, odporné, odporně se chovají zastupitelé za ANO, fuj, hlasovali pro odstranění Koněva. Myslím, že nastala doba, aby Babiš táhnul, než stihne udělat základnu USA v Mošnově. Základnu CIA už má vytvořenu u Koudelku. Nejsem Chvilkař, naopak. Pojďme sundat bezcharakterního Babiše, vidím příští vládu: SPD + TRIKOLORA s podporou KSČM.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není žádné řešení!

   Vymazat
  2. Vyměníme "bezcharakterního Babiše" za Fialu s Kalouskem.
   Já jsem do EU volil SPD, na radnici komunisty a do parlamentu ANO a jsem spokojený. Babiš není všemohoucí a vševidoucí.

   Vymazat
  3. Problém jsou média, která každodenně nás občany masírují polopravdami a lživými "zprávami"! Svět se nadobro zbláznil a lidi poslouchají víc jak cvičené opice. Říšská protektorka zabíjí Evropu lidé tleskají
   https://www.email.cz/download/k/1O3R3yOi5Bwq11h5LfaUgHn-nh1SPCNrYJdHRYnHr4lug37hTtuZghzT5lUoX_LhBev-bWg/Ministerstvo%20nep%C5%99%C3%ADjemn%C3%A9%20pravdy%20-%20Marine%20Le%20Pen.mp4

   Vymazat
  4. vyhledejte si na webu Adularya, o těchto 10 miliard korun připravil Babiš české daňové poplatníky. Že se tváří, jako že má zájem, aby to zde fungovalo? Ale kdepak, to je jen Babišovo pokrytectví. Nemějte o něm žádné iluze.

   Vymazat
 9. Maršál Koněv byl jako oficiální zástupce SSSR na pohřbu W. Churchilla v r. 1962. V uniformě, vedle Ch. de Gaulle (viz dokument na YT). Jinak za války měl sakra na mále. Jako velitele Západního frontu mu hodili na krk porážky v létě 1941. Už na něj vyrazila komise v čele s Vorošilovem a Molotovem. V doslova poslední chvíli ho zachránil Žukov, který po něm funkci převzal a prosadil si ho za svého zástupce. Jinak by šel před tribunál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na hrobce W. Churchilla ve Westminsterské katedrále jsem byl v r. 1988 před Velikonocemi, po úmrtí mého otce. Pak jsem tam za oba zapálil svíčku. To jsem ještě nebyl plně informován. Jak asi...

   Vymazat
  2. Ano, tehdy v jedenačtyřicátém byla Koněvova situace skoro kritická, vždyť z podobných důvodů byl tam tehdy dokonce popraven generál Pavlov (snad se v příjmení nemýlím?). Naštěstí Žukov, který byl pro Stalina nepostradatelný, řekl: "Soudruhu Staline, byla by škoda, kdybychom ztráceli mladé, perspektivní velitele, navrhuji, že učiním Koněva svým zástupcem". Autore článku, nepřehlédl jsem, že Vy nezmiňujete u I. S. Koněva nesmírně hodnotné vyznamenání Hrdina Sovětského svazu? Je to Vaše opomenutí? Přitom myslím (viz fotka), že na Koněvově uniformě vidím dokonce dvojnásobné vyznamenání Hrdina Sovětského svazu. Na generála Rybalka se naštěstí také nezapomnělo, myslím totiž, že na Praze 2 existuje Rybalkova ulice. Ať žije myšlenka slovanské vzájemnosti! Je ale hrozné, že dva největší slovanské národy, ruský a ukrajinský, byly rozeštvány ke vzájemnému nepřátelství, viz děsivá událost v ukrajinské Oděse před několika lety.

   Vymazat
  3. Možná mládeži nic neříká všeslovanská vzájemnost, já to taky beru jako historii musím. Ale dorazila ke mně informace, že Pražskému povstání hrozila armáda Schörnera (900000 mužů + 9400 děl+ 2400 tanků) pak přesun Koněva do Prahy měl smysl. Maďarsko neřeším, ale podle známých Slováků, ještě než tam dojeli Rusové byl masakr napřv Ostřihomi (mám to neověřené).

   Vymazat
 10. Havloidi jsou lidská a morální špína.

  OdpovědětVymazat
 11. Musíme se jako národ stydět, že sochu tohoto hrdiny II.světové války, kdy byla zachráněna existence českého národa,nechal Kolář vláčet po zemi s oprátkou na krku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To neudělali Češi, protože ti tu hanbu odsuzují. Ti, kdo to svinstvo udělali, mezi Čechy nepatří, nemají svědomí, a tak ani stydět se neumějí.

   Vymazat
 12. Přečtěte si Křest Sv.Vladimíra odK.H.Borovského a tam je to vše přesně popsáno jak to na světě chodí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anebo jeho epigram... "Je to bída na tom světě, všechno je hned jinak, dneska tě maj za svatého, zítra budeš sviňák!.... A je to pravda absolutně a do puntíku. Kolik let uplynulo od doby K.H.Borovského? A pořád se na tom nezměnilo nic. Ono se vlastně všechno pořád opakuje.

   Vymazat
 13. Moc peněz vládne světem a ničí charaktery. Ti Kolářové v tom nejsou sami. Vždyť to scvalují i zástupci pirátů, KDU,ČSD, starostů, ANO, TOP09. Bývalí komouši Telička,Dlouhý a celá řada dalších. Ten marasmus nemá řešení. Vždy se najdou ochotní ZA PRACHY !!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jen jedno řešení-zlikvidovat kapitalismus dříve,než kapitalismus zlikviduje nás!!

   Vymazat
 14. Neměli bychom zapomenout ani na jméno Pavel Semjonovič Rybalko. V červnu 1940 byl povýšen na generálmajora. Během druhé světové války působil nejprve jako velitel 5. tankové armády, ale již od podzimu 1942 prakticky až do konce druhé světové války velel 3. gardové tankové armádě.
  Tato armáda pak pod jeho velením bojovala v bitvě u Stalingradu, v tankové bitvě u Kurska, vyznamenala se u Charkova i u Kyjeva, bojovala i ve Slezsku. V závěru války se společně se 4. gardovou tankovou armádou D. D. Leljušenka zúčastnila bojů o Berlín v sestavě 1. ukrajinského frontu maršála I. S. Koněva. Válku zakončila v Čechách jakožto hlavní úderná síla Pražské operace.
  Právě tanky 3. gardové tankové armády jakožto první dne 9. května 1945 časně ráno dorazily do Prahy směrem od Mělníka.

  OdpovědětVymazat
 15. Při pohledu na úvodní obrázek mě napadá: co ty černý, co tam vzadu...
  Nějak mi v tom článku chybí výčet řádů, medailí a ocenění pana Koláře.

  OdpovědětVymazat
 16. Je zajímavé že je nositelem nejvyšších vyznamenání mnoha států a žádný stát neprotestoval proti jeho zhanobení.

  OdpovědětVymazat
 17. Nejdříve odstraníli sochu a potom budou následovat domnorodci. Proč lidé volí cizokrajné spoluobčamy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože jsou to DOMNorodci. Pořád se domnívají, že se něco změní.

   Vymazat
 18. Předání vyznamenání :
  https://vk.com/video-70187376_456248263

  OdpovědětVymazat
 19. To by mne zajímalo, za co soudruh dostal ocenění v Maďarsku. Za to že Maďaři prohráli válku, nebo za to, že Rusové jejich povstání utopili v krvi? Legrační.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezkoušejte to znova. Nedávno to tady bylo jasně vysvětleno. Svědčí to jen o vaší tuposti.

   Vymazat
  2. 21:52: Maďaři to odesrali u Stalingradu. V 56. se chtěli pomstít. V Budapešti se vrhli na kasárna čerstvě odvedených nováčků a rozvěšeli je za nohy po okolních stromech. Pak pod nimi zapálili ohýnky, aby si je opekli. Vám jako Horthyovcům také chutná pečené lidské maso?

   Vymazat
  3. 21:52 Mátě smysl pro zvláštní druh legrace. Je mi z vás smutno.

   Vymazat
 20. Prezident Zeman: starostu Prahy 6 Koláře jsem odepsal.
  https://raptor-tv.cz/prezident-zeman-starostu-prahy-6-kolare-jsem-odepsal/

  Petice:
  https://www.petice.com/vyzva_vladnim_a_ustavnim_initelm_r

  OdpovědětVymazat
 21. Meli bychom se zacit zabyvat zuctovanim s ceskymi zradci a poskoky US protektoratu u nas jako jsou ted aktualne medialne znami Hrib, Kolar a Novotny. Jejich naprosto sokujici a nestydate hanebnosti k nam obcanum i k Rusku budou vyzadovat zvlastni 'oceneni', az se Protektor polozi a uvolni oteze. Neni zadny rozdil mezi zradci za nacistickeho protektoratu a temi americkymi. Naopak Nemci pamatniky sice taky bourali a zavdali pricinu k jejich postaveni po valce svymi zlociny. Ackoliv Americane bombardovali Prahu a zabili 800 lidi, znicili historicke pamatky, Skodovku a jine zavody, v Plzni zabili bombami ve skole celou tridu deti i s ucitelkou! Proc nemaji tyto obeti pamatny den, pietu, pomniky jako v Lidicich? Neni vam to divne, ze se uctiva sebevrah a idealista Palach az do aleluja a zbytecne nase obeti americkych bombardaku na konci valky se ignoruji a zamlcuji v mediich? Normalka, US Protektor je prece ridi a ovlada a rozhoduje o cenzure co se smi a nesmi. Americane maji ovsem velikou zkusenost ve vystavbe sveho hrdinneho image, svobodne zeme, atd. Vytvorili i ikonu V. Havla, kterym jim odevzdal klice od Ceskoslovenska a pestuji ji dale ve svem spolku Prazske kavarny. Mne je jasne jak Emericani klamou manipuluji ve svete. Stavi se vzdy do pozitivniho svetla, zlocinnosti a podrazy zamlcuji, prekrucuji. Mohl bych zde uvest radu prikladu.
  Co tedy udelat se zradci v politice a v mediich az prijde cas, aby nam neunikli anebo nevlezli jako po sametu oknem do pozic v politice a uradech jako po plysaku a jsou dnes pricinou neutesene situace v jake ted nase zeme je? Po plysaku se zadne uctovani nekonalo a to byla velika chyba! Co tedy s americkymi pindosy a zradci naroda?
  Po valce se to resilo malymi retribucnimi dekrety, ktere mely soucasne zabranit lidove pomste na zradcich a je spravedlive potrestat.
  Mame na to lidi, kteri by to iniciovali a dotahli do konce?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje příbuzná, povoláním pedagožka, byla před několika lety tělesně nemocná a věděla, že nebude dlouho živa. V takovém rozpoložení užasla, když v rádiu se mluvilo o výročí dvou amerických atomových bomb: O půl deváté ráno japonského času, když ve školách běžela první vyučovací hodina, americký bombardér přiletěl nad Hirošimu a z výšky deseti kilometrů pustil atomovou pumu. (Musel pak uletět před radiací pryč, jako o život.) "To byla špinavost!", zvolala moje nemocná příbuzná. Z devítičlenné posádky bombardéru jen tři (velitel, pilot a "střelec") věděli, že vezou jadernou. Ostatním šesti členům posádky bylo trvale nalháno, že vezou nálože konvenční. Druhá atomová, použitá nad Nagasaki, měla ještě větší ničivou sílu (jiný druh jaderného složení). Naštěstí v tomto případě zacílení nebylo tak přesné, značná část ničivé síly skončila směrem k oceánu, obrazně řečeno "do rákosí". Přesto i v Nagasaki bylo obětí hrozně moc. Někteří autoři zmiňují, že prezidenta Trumena, který o dvou atomových rozhodl, je prý možno považovat za válečného zločince. Po těch 75 letech se (asi z výše naznačených důvodů) mnohem častěji mluví o Hirošimě než o Nagasaki. Potomci obětí v Nagasaki to (asi oprávněně) vnímají jako nesprávné. Oběma městům budiž adresována naše úcta a tichá pieta.


   Vymazat
  2. Aplikace atomove energie v pojeti USA: Valecne vyuziti - masova vrazda civilistu ve dvou velkych mestech Japonska (byl to test jejich ucinnosti).
   V pojeti SSSR: Atomova elektrarna - mirove vyuziti pro prumysl a obyvatele vyrobou energie.
   Japonsko srazily USA tim na kolena a udelaly s neho svou kolonii. Pojistily si vazalstvi zavirovanim pocitacove infrastruktury Japonska, aby v pripade nejake neposlusnosti mohli Japonsko 'vypnout'. Fukushima katastrofa nebyla prirodni tsunami, ale jaderny vybuch pod morem.

   Vymazat
  3. Zazil jsem barikady a boje v Praze na Ujezde koncem valky jako dite. Videl jsem hrdiny Vlasovce, kteri zachranili Prahu pred krveprolitim i Rudou armadu, ktera prijela az kdyz Vlasovci odesli, protoze po jejich pomoci se jich revolucni rada stitila. Vlasovci nemohli touto pomoci Praze odcinit svou zradu na sve zemi SSSR, proti ktere po boku Nemcu bojovali.
   Pamatuji na tu slavu a radost obyvatel, ze je konecne mir a jejich nekonecnou vdecnost za sve osvobozeni. Jsem sokovan nasi zaprodanou spodinou, nulami, ktere neznamenaji nic a ktere protektor USA zneuzivaji k rozdmychavani nenavisti ve spolecnosti i v Rusku proti nam. To je odjakziva strategie kolonizatoru vsude: rozdel nenavist a panuj! Tenhle nas prodejny ksindl kolaborantu ma u nas velkou tradici. Byli potrestani zcasti jenom po valce, po sametu byli nedotknutelni a jejich drzost nezna miru. Musime s nimi radne zatocit, protoze si mysli, ze se jim jako po plysaku nic nemuze stat!

   Vymazat
 22. Pane Davide, nebylo by vám na škodu si poslechnout něco ze vzpomínek běloruského partyzána
  https://www.youtube.com/watch?v=sgfy9lans1s
  Je to v ruštině a vzhledem k vašemu věku byste rusky mohl rozumět. Bělorusi jsou jako my. Přes tuto část ruského imperia se valily hordy na Moskvu. Bělorusové se naučili reagovat na změny režimu jako my. Nevzpírají se a raději vyčkávají a myslí si svoje. Vyprávěč rozebírá také jak to bylo s kolaborací. Pro nás venkovany se Praha jeví zvláště nyní promořena kolaboranty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Praha je promořena bezcharakterními lidmi, jen si vzpomeňme na Kubiceho zprávu, vždyť to bylo něco tak morálně odporného, že ještě dnes, když mi někdo řekne, že volí ODS, že bych mu nejraději plivnul do ksichtu, jenže lidem z Prahy to nepřipadá odporné, oni nechápou, co je to fér souboj a co je podraz, v tom je ta "výhoda" lidí z Prahy, podrazit a nestydět se za to.

   Vymazat
  2. To promoření bezcharekterními lidmi, jsou většinou naplaveniny, které se musí dostat ke korytu. Obyčejných lidí z Prahy, je v dnešní době, jako šafránu. Myslím skalních Pražanů, protože většina sem trvale nalezla za posledních 30 let a těm je fuk, koho volí, jestli modré straky, ťuk a bzuk 09 atd., hlavně když bude mít korýtko plné. V 90. letech volili modré straky, hlavně ti, co jim z toho kapal profit, kdo to byl, to si doplňte sami...

   Vymazat
  3. V Bělorusku jsem byl za totáče několikrát služebně , měli se tam lepší než v Rusku !

   Vymazat
  4. 5:17 Ta holčička, o níž psala Kubiceho zpráva v souvislosti s někdejším premiérem Paroubkem je ta samá, kterou měl údajně zneužívat i kritik nákupu letadel CASA plk. Daňhel! Ti ODSáci a TOPkaři jsou mamlasové.

   Vymazat
  5. 10:20 samozřejmě, vždyť všechny svazové republiky byly dotovány a žily na úkor Ruska a Rusů. Pobaltští příživníčci by vám mohli vyprávět, ti se měli ještě daleko lépe než Bělorusové :-)

   Vymazat
 23. Za takovů prasárnů by měl následovat trest, ale od koho? Vnitro, státní zástupci i justice spadaji pod
  Aspen institut tj. Soroš, Bakaka a US anbasáda. Od
  Stropnického podporujeme banderistán,část armády předáno pod Vermacht. a to nejhorčí je již v běhu,
  atest na koronavir(serum i s čipem.Bude záležet na každém vlastenci, který chce zůstat člověkem a ne otrokem. Otrok vyjde velmi levně než ozbrojenec proti
  tomuto plánového Nového světového řádu. Kdy 1% bude
  likvidovat 90% obyvatel planety. Sranda zkončila, bude záležet na každém člověku této planety,ty zrůdy
  nepočítám.Prověřte si každého politika, zastupitele
  kdo je kdo.Je to historická zkušenost. Zrádců, konfidentů a udavačů bylo vždy dost a je.Mírové nebe nad hlavou a slunce v duši.

  OdpovědětVymazat
 24. Medaile "Za osvobezení Prahy" je sovětská, nikoli československá, medaile.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jedno, důležitý je, že je naše. Slovanská.

   Vymazat
 25. Koněv byl mimo jiné Velkodůstojníkem Řádu Čestné Legie - Francie. U nás máme ještě jednoho držitele Řádu Čestné Legie - vytahuje se sním. Jenže k němu patří i povinosti - bránit ostatní členy ČL, ctít pravdu a mravnost nositelů Řádu a vynikat ctí. Co asi tenhle zbabělej hajzlík říká tomu, že byl zneuctěn jeho Velkodůstojník, jeho vojenská čest a památka a tím zneuctěna celá Čestná Legie? Neměl by někdo navrhnout Francouzskému velvyslanci, aby byl tomuhle paskřetovi Řád odejmut za zbabělost?

  OdpovědětVymazat
 26. Nekončící hanba! Vylíhl se další promořenec "předsudečnou nenávistí" z OčekávámFunkci:
  https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/newspanorama/jan-urban-o-ošklivé-soše-koněva-otevřený-dopis-ruskému-ministrovi-zahraničí/ar-BB12Tys3?li=BBOoZca&ocid=mailsignout

  OdpovědětVymazat
 27. Výborně pan Zbořil:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020042011827097-zboril-o-kauze-sochy-koneva-nadela-to-starosti-nejen-starostovi-ale-i-prazskemu-primatorovi-vlade/

  OdpovědětVymazat
 28. Lidi proč blbnete a pořád dokola přepisujete dějiny. Vždyť to nemá ve světě obdobu, když jinak nedáte, tak je přepisujte třeba v hokeji.

  OdpovědětVymazat
 29. Jedno je jisté, za pár let, nebude nikdo vědět že byl nějaký Kolář, nebo Hřib, ale maršál Koněv se v historii neztratí. Máte honši smůlu.

  OdpovědětVymazat
 30. Profil úspěšného psychopata jasně definuje pan MUDr. F.Koukolík:
  https://www.youtube.com/watch?v=u68WfG1srfk

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.