Reklama

neděle 26. dubna 2020

Koronavirus a epidemie korporátní virulence

Václav Umlauf
25. 4. 2020 E-republika
Dluhy musí někdo zaplatit, že ano, a jedno procento to nebude. Takže jedno promile nás za naše prachy dostane do otroctví, což je fakt skvělý kšeft. Dále si elita zajistila plně oblbovací systém propagandy ve jménu obecného dobra. Tak si té karantény mozků a myšlení hezky užijme a poslušně dělejme, co nám vláda jednoho procenta poručí dělat v našem zájmu.


Epidemie koronaviru je pomalu za námi. Jen Spojené státy ještě mají dost chudých na to, aby nebyli chráněni všeobecným zdravotním pojištěním, včetně přeplněných nemocnic s mrtvými těly na pokojích a masových hrobů. Propad ekonomiky se obecně odhaduje na asi 5 až 6 procent. Ale 99 % z nás tak jako tak nemělo žádný přímý zisk z málo rostoucí ekonomiky, jen základní platy, které se už léta zvedaly velmi pomalu a ničila je inflace. Všimněte si stagnace růstu mezd u nás od roku 2018 a reálný pokles růstu mezd od 2019.V našich platech začala krize už rok před epidemií. Co udělá jedno procento po této krizi? Druhá válka v Iráku stála asi 1 milión obětí, byla nelegální a založená na lži. Spojené státy a jejich spojenci se za ni nikdy neomluvili. Tak proč by se měli omlouvat za vykradené zdravotnictví a další nepřímé následky epidemie, kterou přímo nezpůsobili? Sociální psychopatie hermeticky oddělené skupiny má vlastní logiku fungování, ve světě i u nás. Cílem elity je kumulovat moc a zisk. Tak se podívejme, jaké procesy epidemie buď spustila, nebo urychlila.

Stav ekonomiky a financí před epidemií


Jednoduše řečeno, po finanční krizi v letech 2006 až 2009 a po největší bankovní loupeži v dějinách, za kterou nikdo nešel sedět, nastoupila ekonomická stagnace. Epidemie pouze zrychlila trend, o kterém jsme psali už půl roku předtím. Začněme nejdůležitějším ukazatelem, což je objem lodní přepravy.Roční graf jasně ukazuje, že ve světě nastoupila krize už půl roku před epidemií, která jen urychlila daný trend. Přeprava jela i během epidemie nakonec nahoru, tam jsou nasmlouvané věci měsíce dopředu, jako ve stavebnictví. Další důležitý ukazatel je růst průmyslové výroby, vezměme nejprve USA.Křivka měla zásadně negativní průběh už před epidemií. Trump propad zastavil jen díky razantní ochranářské politice. Ale teď už je ve Spojených státech asi 30 milionů nezaměstnaných a země je v úrovni chudoby a hospodářské krize v podobné situaci jako začátku 30. let, včetně nekontrolované epidemie a hromadných hrobů. Zkrátka, neoliberalismus nás chudé něco stojí, hlavně ty životy... A nyní se podívejme na vývoj zemí Evropské unie.Jak sami vidíte, země EU stagnují ve všech klíčových oborech průmyslu už od roku 2017. A proč nám toto velké tajemství presstituti neřekli? Asi neměli čas, protože řešili epidemické zabijačky kancléře Mynáře a vzhled prezidenta Zemana. A co je pro jedno procento mnohem horší, je stav financí. Peníze dělaly peníze, což je jednoduché, protože stačí mít peníze v daňových rájích. Zvlášť když Česko se chystá rozdávat "korunavirové" dárky i těm "českým" firmám, které tam sídlí a hlásí nedozírné škody na nakradeném majetku. Podívejte se na tento graf repo-sazeb.Tento index ukazuje, kolik si banky platí mezi sebou za americké vládní dluhopisy a hypotéky, když obchodují buď s dluhopisy U. S. Treasury nebo hypotékami na domy (Fannie Mae a Freddie Mac). Banky dostaly peníze a dluhopisy prakticky zadarmo od centrálních bank, viz naše minulé články. Od epidemie dokonce i mezi sebou obchodují s hlavními dluhopisy za nulu a nám to dávají bratru za 2 až 5 %. A proč nám to presstituti neřekli? Asi neměli čas a mleli nesmysly o neoliberálním zázraku s rouškou na ksichtě. Takže peníze už nedělají peníze a je třeba krást jinde a lhát pořád stejně. Lidé zatím baští všechno, netřeba měnit koně, když vyhrává.

Neoliberalismus v době koronaviru


Trend je jasný. Jednomu procentu už dva roky pořádně nevydělávají ani ekonomika, ani finance. A posledního půl roku se všechny ukazatele začaly propadat do masivní krize. Kde není, ani čert nebere a jedno procento se musí zmocnit aktiv státu. Politiky a partaje už mají zaplacené, anebo vládnou přímo, jako u nás. Takže se podívejme na trendy, které urychlila epidemie. Klíčový článek najdete asi měsíc zpět, kdy jsme přeložili komentář k nové vlně dluhopisů v USA ohledně koronakrize (USA: Senát přijal zákon o gigantické "záchraně" ekonomiky). V zemi, kde neoliberální zítra znamená včera, je to modelový příklad zlodějny jednoho procenta. Díry byly už ve formálním znění, protože zákon umožňoval kličky, které litera sice zakazovala, ale nechala jim zadní vrátka. Kdo někdy dělal nebo četl návrhy zákonů, tak dobře ví, co udělá formulace jedné věty. Jedno procento využilo krizi k tomu, aby zničilo zbytky sociálního státu a ožebračilo již tak zchudlou střední vrstvu. A to se postupně bude dělat ve všech zemích kontrolovaných touto elitou. Shrňme jen v bodech, jak jedno procento krade za koronakrize. Doložení těchto tvrzení samozřejmě mám a dokonce i v číslech, ale to by bylo moc dlouhé.
 • Bohaté společnosti, které si ulily bilióny do daňových rájů a jsou léta v ohromném zisku pro akcionáře, dostaly největší podíl odškodnění. Takže malé podniky mohou klidně zkrachovat, což je účel celé operace. Vyprázdněný trh převezmou oligopoly, které tím pádem už nebudu mít ani lokální konkurenci. K českému postupu jsme publikovali v krátkých zprávách upozornění na velmi dobrý článek Zkušenost k nezaplacení aneb Úvěry COVID pro podnikatele.
 • Korporace dostaly miliardy nových úvěrů a v rozporu s literou zákona je použijí k tomu, aby postupně vykoupily malé akcionáře. Kdo zná klausovštinu a kalouskovštinu, tak dobře ví, že u nás jsme tyto věci řešili s předstihem. V USA byl stejný trend už za výše uvedené krize 2006-2009. Kapitál danou formou vládního výhodného úvěru z daní občanů použijete k tomu, abyste se stali absolutně majoritním akcionářem a zisk přesunete do daňových rájů. Na tom se vydělá celkem dost, zisk vám jde přímo do kapsy a nemusíte se starat, že výroba stagnuje. Ožebračíte občany za jejich daně a pak už je to jako u nás. Nakonec necháte firmám v daňových rájích vyplatit koronavirové bolestné v miliardách. To je dobrý kšeft, ne?
 • Manipulace s dluhopisy prováděné přes centrální banky (ECB, FED). Protože jsme ve válce, zatím jen virové, bankovní exekutiva má volné ruce a provádí věci, o kterých se jim předtím zdálo jen v banksterském snu. Jednoduše řečeno, v USA a částečně i v EU sedí centrální banka na hromadě připravených dluhopisů (korona-úvěry). Na koho ukáže prstem, toho může vykoupit z dluhů. Jedno promile banksterů nedělá charitu, protože to jsou sociální psychopati. Takže je jasné, že vykoupí hlavně sebe a své bankovní a podnikatelské kámoše z jednoho promile a pak i z jednoho procenta. Na zbytek se už nedostane, máte smůlu, hoši. Základní podmínka těchto úvěrů oslabeným státům je klasický bankovní fašismus Trojky prováděný v Řecku: škrty v sociální sféře a zničení veřejno-právní sféry. Viz výborný klip Rapeři opěvují EU-sado-maso. Tak, kdo je horší, nemyslící virus, nebo práskaný korona-bankster?
 • Česko není výjimkou. V krátkých zprávách jsem upozornili na velmi dobrý článek ČNB bude v corona-krizi sanovat zahraniční banky a investiční fondy. Stručně k nově připravované politice dluhopisů, citujeme z článku: "Západní banky si půjčí peníze u ECB za 0,25 %. Za tyto peníze koupí český státní dluhopis úročený 1,25 %. Vydělají na tom pětinásobek. A kdyby jim náhodou „teklo do bot“ a hrozily jim finanční problémy, při nichž by musely rozprodávat aktiva, tak od nich ten dluhopis koupí za plnou cenu včetně úroku naše ČNB. České peníze tedy ve velkém budou odtékat do západních bank, pojišťoven a investičních a penzijních fondů." Takže je jasné, že na malé podnikatele z principu nic zbude. Viz horní článek toho smutného pána, který se pokoušel dostat k českému státnímu korona-úvěru.

Shrňme současný trend. Výjimečný stav vždy nahrává vládě silné ruky, což se v korporátním fašismu násobí téměř exponenciálně. Termín "korporátní fašismus" pro současný režim používáme na e-republice od doby, kdy u nás existuje pouze formální demokracie ovládaná oligarchickými skupinami. Nyní tento režim dostal k dobru masové sledování obyvatelstva, neomezenou možnost úvěrů za naše aktiva, která zaplatíme z našich mezd, důchodů a dalších aktiv státu. Jen na dluhopisech by mohlo jít asi o dva bilióny. Dluhy musí někdo zaplatit, že ano, a jedno procento to nebude. Takže jedno promile nás za naše prachy dostane do otroctví, což je fakt skvělý kšeft. Dále si elita zajistila plně oblbovací systém propagandy ve jménu obecného dobra. I my jsme byli nuceni konstatovat, že Babišův systém korporátního fašismu velmi dobře zvládl epidemii. Jistěže za to může dosud málo vykradené zdravotnictví a fakt, že my staří jsme všichni kvalitně očkovaní ještě za komunistů. Východní EU má ve srovnání se západní EU polovinu obětí, viz naše krátké zprávy. Tak si té karantény mozků a myšlení hezky užijme a poslušně dělejme, co nám vláda jednoho procenta poručí dělat v našem zájmu.Související články:

17 komentářů :

 1. Časem lidé přijdou na to, že firmy krachují a majitelé si žijí nad poměry. Jich se krach firem vůbec nedotkne. Jen včas převedli peníze z firmy na "svůj" účet.

  OdpovědětVymazat
 2. Perfektní článek,díky autorovy i panu dvořákovi.
  Proto přišel koroňák,aby občan neprotestoval a byl uzavřen doma.Ve skutečnosti,jde o větší zadlužení států a převedení majetku,jak států,kolabujících firem,občanů,do menšího uskupení velkých hráčů.

  OdpovědětVymazat
 3. Cituji: "my staří jsme všichni kvalitně očkovaní ještě za komunistů. Východní EU má ve srovnání se západní EU polovinu obětí". Ano, uvádí se, že v bývalých socialistických státech proběhlo úplné očkování proti TBC a to má být důvodem nižšího rozšíření koronaviru a nižší úmrtnosti.
  Důvod může být ale i jiný: v bývalých socialistických zemích se doma přezouváme, takže si virus, který nemocní vychrchlají na zem nepřineseme na podrážkách bot domů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, to jsou ti pohanští barbaři Slovani! A kdybychom si tady uchovali baně nebo saunu, tak by před námi civilizovaný "západ" prchal v děsu a hrůze. Proto neustále touží "předat" nám Slovanům bez výjimky poselství civilizace. :) :)

   Vymazat
  2. Především očekávám, že korporace si "nahoře" vyplatí i letos minimálně dobré odměny. A zaměstnancům řeknou, že nejsou peníze, tak se musí prostě uskrovnit. Tak podobně to bylo i za velké krize v třicátých letech v Československu, kdy se říkalo, že všichni musí nést stejné oběti.

   Vymazat
  3. 13:20 Jo to by jste se divili jaké prasata jsou ten rádoby civilizovaný západ. Mají uklizené jen hlavní ulice a jinak všude bordel a špína. V jejich bytech to nevypadá lépe a chodit v botech z venku doma je hnus šlápne do psího hovna a vleze s tím do peřin.

   Vymazat
 4. Skvělé, vyargumetované, čtivé. Kdo tomu, proboha, zase nerozumí?

  OdpovědětVymazat
 5. Pan Václav Umlauf jako vždy skvělý, není co dodat.

  OdpovědětVymazat
 6. S malinkatým pobavením sleduji, jak se všichni v české politice předhánějí ve slibech pomoci, různých kompenzací a podpůrných fondů, výše náhrad škod atd.atd. Nebudu zde rozebírat jednotlivá opatření a zamýšlet se nad jejich oprávněností a účinností. Postrádám však zcela jeden velmi zdůvodněný úhel pohledu. Totiž zohlednění faktu, kolik daní určitý subjekt vložil do státní kasy za určité období. Vždyť je logické tento ukazatel zohlednit. Nezaplatil si na daních skoro nic a nyní bys chtěl od státu sanovat fixní náklady? Platíš daně v zahraničí? Dej si studenou sprchu, aby ses probral. Nic nedostaneš! O tom ale nikdo nemluví, všichni jen natahují ruce a drze žádají po státu peníze. Čím méně přispěli, tím řvou hlasitěji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ovšem jsou mezi nimi i někteří, kteří se domnívají, že když nedávají paragony a daní tak zlomek svých tržeb, tak jim v případě daňového poradce nic nehrozí a mohou cokoliv, aniž by se snažili přerušit živnost a hlásit se o podporu na ÚP. To je paradox doby. FÚ na ně stejně přijdou, neboť musí uvést o co přišli; to bude samozřejmě v rozporu s údaji na předchozích daňových přiznáních...

   Vymazat
 7. Karikatura říká vše, díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znovu si uvědomují,že překrucování pravdy čtenář brzy pozná,ale zatajování informací ne. Proto pokládám tuto cestu masmédií za nebezpečnější.

   Vymazat
 8. Rád bych věděl, o kolik žádá Škoda Transportation... Dánové již před časem takovýmto firmám řekli: Nasrat, jó nasrat... stejně jako Karel Kryl bývalému režimu. Také nakonec přišel na to, že se na to NATO máme v....t! Proto řekl Havlovi: "Vašku, jsi hovado!" To bychom měli nejpozději říci i my, voliči, současným z....m!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Podstata banksterské "pomoci" rozběhnutím banksterských rotaček spočívá hlavně v tom, že všem, klesne kupní síla úspor. Banksterští tiskaři netratí nic, protože o co se zředí kupní síla úspor, to pro sebe dohoní na svých rotačkách. Takže inflace jsou další zisky pro bankstery, jakožto majitele rotaček! Proto se banksteři drží rotaček jako hovno košile! Každý dotisk je tok zisku do jejich soukromých pracek.

  OdpovědětVymazat
 10. Pan virus koronavirus odhalil nenažrané chřtány:
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3243-babisi-jste-lotr-prodaval-jsem-sklenicku-vody-za-79-kc-a-kdo-mi-to-nyni-vykompenzuje

  OdpovědětVymazat
 11. Co na to říci? Musíme volit SPD, nic jiného nefunguje.

  OdpovědětVymazat
 12. Výborně jako vždy. Pan Umlauf na HRAD nebo do STRAKOVKY.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.