Reklama

čtvrtek 2. dubna 2020

Libération: Američané přímo na letišti vykoupili masky určené pro Francii!

Expedice vyrobených masek (Čína)
Dominique Albertini a -kou-
2. 4. 2020  Liberation.fr a PrvníZprávy
Těsně před nakládkou letadla v Číně Američané vykoupili velkou objednávku masek určených pro francouzské nemocnice a pečovatelské domy pro seniory.
Uvedl to prezident regionu Provence-Alpes-Cote d'Azur, Renaud Muselier.


Podle deníku Libération informace potvrdily regionální zdroje, které také uvedly, že Spojené státy nyní kupují masky, kdekoli je najdou, a za jakékoli peníze.

„Popsaný incident hodně vypovídá o snaze získat masky, která dneszachvátila velké mocnosti. A také o agresivním chování posledně jmenovaných,“ píše Libération.

V úterý večer 31. března předseda Rady francouzského regionu Provence-Alpes-Cote d'Azur a vedoucí sdružení „Regiony Francie“ (René de France) Renaud Muselier na RT France uvedl, že u čínských výrobců učinil velkou objednávku na několik milionů lékařských masek pro zdravotnické instituce a pečovatelské domovy. Jak však politik dále poznamenal, v blízké budoucnosti je francouzská strana nebude moci získat.

Podle Museliera byla objednávka zaplacena, masky byly připraveny k odeslání, ale v poslední chvíli se něco stalo.„Dnes ráno (ve středu), byl na nakládací rampě v Číně vykoupena francouzská objednávka za americkou hotovost a letadlo, které mělo letět do Francie, letělo rovnou do Spojených států," řekl politik. Ujistil, že nyní budou přijata zvláštní opatření, aby se těmto situacím zabránilo. Ale jak publikace zdůrazňuje, nezmění to skutečnost, že velké dodávky budou zpožděny o několik dní.

Libération se spojil s Muselierem, ale nezjistil žádné další podrobnosti o incidentu. Skutečnost vykoupení francouzské objednávky však byla potvrzena zdroji v krajských radách.

„Masky se ve skutečnosti staly vzácnou komoditou, takže Američané je kupují všude, kde je najdou, za jakoukoliv cenu - na tom nezáleží. Platí dvakrát tolik v hotovosti, aniž by se podívali na výrobky. To si nemůžeme dovolit, neposíláme peníze předem a platíme za objednávky po přijetí,“ vysvětlil zdroj novin, který chtěl zůstat v anonymitě. Podle této osoby nedávno Čína sama zablokovala několik zásilek. V krizi je ale velmi obtížné najít spolehlivého výrobce a zajistit přepravu zboží v tak krátké době.

Zdroj z Rady nového regionu Nové Akvitánie se svěřil s problémy způsobené konkurenčním bojem o masky se Spojenými státy: „Nyní v Číně existuje skutečný logistický chaos. Američané objednávají dvě nebo tři miliardy masek a my jsme poslední, o nichž přemýšlí s našimi ubohými pěti miliony." Tento zdroj si stěžoval, že musel několikrát přesměrovat objednané produkty do různých měst ČLR, ze Šen-čenu do Šanghaje, protože letiště zapojená do nákladní dopravy byla přeplněná.

Jak Libération zdůrazňuje, úřady v regionech nejsou spokojeny s vládní politikou poskytovat jim masek, a tak se mnozí rozhodly zabývat se dodávkami samy - nejčastěji z Číny. Celkově si francouzské regiony objednaly asi 60 milionů kusů masek.

Bez velké konzultace s vládou si předsedové regionálních rad vyměňují kontakty mezi svými dodavateli. Zde však, jak noviny upozorňují, není obtížné narazit na podvodníky. Zdroj z Nové Akvitánie řekl, že často musí jednat s pochybnými dodavateli, jejichž centrály jsou registrovány na Kajmanských ostrovech a které předkládají zvláštní bankovní účty. Všichni musí být dodatečně zkontrolováni prostřednictvím daňových úřadů, ale nakonec rozhodnutí podstupovat riziko spolupráce s nimi, zůstává na místních orgánech.

Podle jiného „regionálního zdroje“ další výrobce neustále nabízel své služby, slíbil miliony masek a dodávek během několika hodin na belgickou hranici, ale nic z toho nebylo splněno.


28 komentářů :

 1. Pravda a láska opět zvítězila nad lží a nenávistí :-)

  OdpovědětVymazat
 2. V náše vremja vsjó vazmóžno.

  OdpovědětVymazat
 3. A neměl by být ten nadpis spíše:
  "Číňani podvedli a okradli Francouze. Uzavřeli s nimi smlouvu, nechali si zaplatit předem, dohodnuté zboží nedodali a peníze si nechali." ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne neměl. Přečti si text ještě jednou. Pro méně chápavé (viz 17:42) - Francouzi měli zboží objednané, platit chtěli až po dodání, jak je téměř všude zvykem. Amík přeplatil na cargo letišti hotově. Podvodné jednání je na straně carga. Nebylo náhodou americké?

   Co jsou to ti tvoji "Číňané"?

   Vymazat
  2. 18:09
   V lepším případě si vymýšlíte, v horším vyloženě lžete. Navíc, neuvěřitelně hloupě a průhledně. Proč to děláte?

   "Podle Museliera byla objednávka ZAPLACENA!!!, masky byly připraveny k odeslání, ale v poslední chvíli se něco stalo."

   Vymazat
  3. V amerických městech jsou celé ČÍNSKÉ ČTVRTĚ... Už dávno se nejedná o manuály provozující prádelny a budující v pustině první americké transkontinentální železnice - Číňané z východu, Irové (převážně) ze západu... Pracovití lidé, drži spolu jako Hebrejci. I oni jsou v USA ohrožení novodobým morem.

   Vymazat
  4. Pro 18:26 - máš zrcadlo? Použij!
   7. odstavec článku: "...neposíláme peníze předem a platíme za objednávky po přijetí,“
   Tak kdo tu lže?! Stydíš se aspoň trochu?

   Vymazat
  5. 18:46

   Já jsem citoval Museliera - prezidenta regionu, který osobně učinil onu objednávku a na jehož slovech je celý článek založen!!!
   Kdežto vy se odvoláváte na jakýsi "anonymní zdroj".

   Krom toho, jak dobře známo, když objednávala zdravotnický materiál ČR, tak jsme také museli složit celou několikamiliardovou částku předem, musela u toho asistovat dokonce ČNB. Bez platby předem by se s námi nikdo z Číny ani nebavil.

   Takže se styďte vy. A laskavě mi netykejte, husy jsem s vámi nepásl.

   Vymazat
  6. Ty jsi kdo blbe 19:00 husopásku, nemel krávoviny, když jsi idiot, tak to jinak s tebou komunikovat nejde. Podstata je ta, že zkurvení pindosi v takové situací dělají křivárny v jakémkoli měřítku i to cargo v případě to bylo DHL a to je čí, troubo? To chceš vidloňu od takových kriplů potom při válečném konfliktu pomoci? Tady je více než jasný důkaz co je ksind.

   Vymazat
 4. To nikoho nemůže překvapit. USA nemají přátelé jenom zájmy. A teď je zájem o masky. Nakoupit co nejvíce, přece platí America first. Ber kde ber i na úkor jiného.

  OdpovědětVymazat
 5. Lidičky, čemu se divíte? Vždyť to TRUMP hlásal už ve volební kampani AMERICA FIRST... S ohleduplností by Britské kolonie v Americe ani jinde ve světě nevznikly.

  OdpovědětVymazat
 6. Joooooo,okrádání a braní z cizího mají amiokupanti zakódovány od ukradení země Indiánům!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestaňte s tím debilním termínem amiokupant. Díky vám mi začínají být sympatičtí dokonce i američtí politici, vy zarytej fanatiku.

   Vymazat
  2. Výstižný termín amiokupant krátce perfektně vystihuje podstatu civilizace USA

   Vymazat
  3. 18:16
   Tak si nějakýho amiokupanta vem k sobě domů,alespoň zažiješ na vlastní kůži Amerika First.....zustaneš pod mostem i s rodinou!!!!☺

   Vymazat
  4. 18:56
   19;00
   Pánové děkuji Vám za podporu.

   Vymazat
  5. 18:16, pokud jsi idiot, tak jsou ti zajisté sympatičtí američtí buzi-lesbo politici. Ty jsi co "to" z LGBT nebo jed duševní mrzák po transplantaci mozku? Ňevím čemu nerozumíš na amiokupantech, přesně to vystihuje vše.

   Vymazat
 7. To je chytré, pokud vykoupí celou čínskou produkci, mohou s tím pak jako s nedostatkovým zbožím obchodovat a ceny navýšit třeba desetkrát. Tom se jim vyrovnají náklady a ještě i vydělají. Ale přece jen lepší než Němci. Ti to nám, Slivakum, a Polákům rovnou ukradli, takže veškerý zdravotnický materiál pro nemocnice měli úplně zdarma. Mám dojem, jestli pak někomu z toho něco neprodali taky za mastnou přirážku.

  Vážení, někdy mám takový pocit, že jestli v tomto marasmu bude potřeba transplantace plic, bude ta "lepší" Evropa po nás požadovat mladé zdravé jedince, aby mohla jejich plíce transplantovat jejich důchodcům. A pokud odmítneme, dá to podobně jako odmítnutí migrantů k soudu, který následně vyhraje.

  OdpovědětVymazat
 8. Viva la kapitalismus.

  ========


  Hyena
  Kuš! My lvové neznáme sentimentality.
  / 1933 /

  Kapitalismus
  Já to nedělám pro sebe, ale pro peníze.

  Diplomat
  Mezinárodní právo? To je vždycky to, co porušují ti druzí.


  Karel Čapek

  OdpovědětVymazat
 9. Doporučuji příště létat přes severní pól. A taky nezapomenout na NoGoNebe nad Německem. Možná se seznam bude rozšiřovat.

  OdpovědětVymazat
 10. Tohle všechno vím už od dětství kdy jsem sledoval třeba: Někdo to rád horké, Kid, Héj Rup, všechny ty kovbojky až k Limonádovýmu Joe a to je přímo ukázkový film. Proto jim jsou ti banderovci tak sympatičtí. Kdo tohle nevnímal je tak trochu ve své podstatě také paraziteček.

  OdpovědětVymazat
 11. A přitom je to stálo jen pár dolarů. To byla hodnota těch nazelenalých papírků, které si dodatečně vytlačili. To se to Americe žije, když to zbytek světa platí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obyčejným američanům se se moc dobře nežije. Kdo chce vědět tak ví. Svět včetně USA JE OVLÁDÁN a okrádán MAJITELAMA DOLARU. Celosvětové divadlo má posloužit ke zničení fungujících ekonomik a zachránit moc DOLARU.
   2019–20 Pandemie Coronavirus.
   Exclusive: The US Army Brought COVID 19 to China with Fake ‘Military Games’ Team (March 12 story)
   Trump a vlastenci převádějí ekonomiku během akce. Trump nyní poklepal na DPA a používá se k vedení ekonomiky od založení centrální banky k nové ekonomice. Trump je nyní v procesu znárodňování Fedu
   https://www.arfa.cz/je-to-tady-vyzvy-k-vytvoreni-globalni-vlady-kvuli-boji-proti-koronaviru-kontrola-centralnich-bank-a-vyber-te-spravne-vakciny-globaliste-nici-trumpa/#.XoHii-oza70

   Vymazat
 12. Ještě chvilku budou Číňané zkoumat solidaritu EU, USA a NATO. Pak by měli na vybrané státy (sv.ně) uvalit embargo na dodávky zdravotního materiálu a na světě zavládne klid...

  OdpovědětVymazat
 13. To by si měli přečíst ti co nazývají američany spojenci celý svět může chcípnout jen usa ne.

  OdpovědětVymazat
 14. Putin a Trump vs Nový světový řád: poslední bitva!
  https://beforeitsnews.com/alternative/2020/04/putin-and-trump-vs-the-new-world-order-the-final-battle-really-worth-reading-3719297.html
  Tento nejodvážnější tah přichází v rozhodujícím okamžiku a stojí před uvědoměním, že Vladimir Putin a Donald Trump jsou sjednoceni a přivedli lidstvo na křižovatku Nového světového řádu a svobody. Jak jsem již mnohokrát říkal, myslel jsem si, že svět se mezi lety 2020 a 2024 hluboce změní, protože to budou poslední 4 roky těchto dvou hrdinů v politické moci jejich národů. Nový světový řád stojí před dvěma nejmocnějšími zeměmi na planetě a tato falešná pandemie vše změnila. Ukázalo se, jak zoufalí jsou bankéři, a pokud nechceme skončit létáním jaderných hlavic oběma směry, Putin a Trump je musí nyní zastavit.

  OdpovědětVymazat
 15. Je mi obyč Američanů líto, podle poslední zprávy mají vyšetření hrazené, ale ostatní je podle výše pojistky. Po uzdravení není vyjímkou účet na 35000 $. Což zrovna není malé kapesné.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.