Reklama

čtvrtek 30. dubna 2020

Lži novináře Šrámka o soudech Salmů převzal bez kritiky sudetský činovník Herr Šinagl

Jiří Jaroš Nickelli - historik
Jiří Jaroš Nickelli
30. 4. 2020   ČeskéNárodníListy
Zesnulý blanenský novinář Šrámek tvrdil v dopise zásadní lži o soudech Mgr. Nečasové a mém s dcerami Salma. Rád vyvrátím tyto lži.


Za první,
Můj soud nikdy nebyl o mých knihách a přednáškách. Žádná moje kniha o nacismu nebyla soudem stíhaná. Naopak byl jsem za ně vyznamenán krajským hejtmanem.

Můj soud byl o pamětní desce v Doubravici. Můj soud byl o desce, kterou jsem zřídil jako pozůstalý dědečka Holíka, legionáře zabitého výslechy gestapa, a příbuzný náčelníka Sokola Štěrbáka, odvlečeného nakonec do Osvětimi, kde zahynul. Stejně, jako tam zahynul další strýc MVDr. Červinka z Letovic.

První soud mě odsoudil k omluvě v pěti novinách a osvobodil od půlmilionové pokuty. Odvolací soud mě od omluvy osvobodil a nařídil odstranit jméno Salma pro vyvolávání dojmu spolupráce nacisty Tugemenna se Salmem, ale konstatoval pracovní i jiné spojení těch dvou.

Nejvyšší soud mne pak po letech znovu odsoudil k omluvě. Nato vrchní soud zrušil omluvu žalobkyním a ponechal posmrtnou omluvu Samovi, kterou jsem provedl na foto jejich nacistické svatby. Omluvu Salmovi takto nikdy nepublikovali. Ústavní soud odmítl, že jsem nepřípustně zjednodušoval.

Svatba Salmových, prý Čechoslováků.

Toto kritizoval ústavní právník prof. Pavlíček v Právu i v předmluvě knihy doc. Bendy, jako porušení Listiny práv vůči mně.

Za druhé,
Mgr. R.Nečasová byla úspěšná v soudu s dcerami Salma o knihu Cui bono restituce v počtu vyhraných žalovaných výroků. Vyhrála třináct z patnácti žalovaných, a to právě ty, které prokazovaly kolaborační skutky Salma, a to již v I. stání v Brně. Následný soud v Olomouci vyhrála ve všech, což po letech opět zrušil Nejvyšší soud, ale přiřkl jí opět pouze dva výroky k omluvě. Krajský soudce I. stání, vážený pan JUDr. Michal Ryska, pronesl tyto osvícené výroky:

"Paní Salmová, tyto soudy Vás k restituci nepovedou“. A k novináři panu Šináglovi pak pronesl toto. „Opovažte se napsat, že Nečasová prohrála soud. Byla mnohem úspěšnější.“

Kolaborační média proto nikdy nezveřejnila úspěch Nečasové, nýbrž jen dva prohrané výroky. Tím zatemnila celý soud. Mgr. Nečasová dokonce třináct vyhraných výroků obhájila u Ústavního soudu, což opět nebylo zveřejněno. S výjimkou Národního osvobození a ČNL, kde jsem tento akt publikoval sám.

Taková je pravda o našich soudech s dcerami Salmovými, což zesnulý novinář Šrámek, bývalý stalinista a poté monarchista hanebně selhal – budiž mu dán posmrtný klid, – leč nahá pravda je taková.

Připomeňme nesmrtelná slova madam Salmové v jednom interwiew: „Po Rájci chodí lidé a říkají polopravdy a ze čtvrtiny polopravdy a celou pravdu neřekne nikdo." Tak tu teď říkám celou pravdu.
Rozkošný nečeský obrat „ze čtvrtiny polopravdy“, jenž tak rozesmál jednoho mého synovce, je zjevně otrocký překlad německého pojmu „halbviertelwahrheit“.


PhDr. Jiří Jaroš Nickelli, pozůstalý po oběti gestapa, příbuzný oběti Osvětimi a sekerárny Pankrác, souzený skoro desetiletí za pamětní desku oběti Osvětimi.

P.S. Mohl bych pana Šinágla žalovat za zásah do osobnostních práv pro šíření křivého obvinění. Neučiním tak, v pokročilém věku, při rychlosti našich soudů, bych se práva nikdy nedočkal. Nemám na advokáta a dvacetiletý spor – právo zde je přece jen pro bohatce, není–liž pravda? JJN


19 komentářů :

 1. No jo to jsou Čechoslováci jak vyšití ty metály by slušely i dnes jistým politikům.

  OdpovědětVymazat
 2. Typický Čechoslovák nosí na svatbu uniformu wermachtu.

  OdpovědětVymazat
 3. To je někdo z Kokotlářovo příbuzenstvo a v okolí svatebčanů kus havlolejnolahvárenskýho trusu!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Jan Šinágl: „Protektorát byl zkrátka takovým malým rájem na zemi“ - to může prohlásit jenom zrůda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11.53 Šinágl je přeci železniční hřeb, kterým se přibíjely kolejnice k dřevěným pražcům. Zaloukaly je těžkými palicemi, mistři prý i jenom pěti údery - do hlavy. Ta byla asymetrická - aby zachytila patu kolejnice... Měla udržet vlaky, ne myšlenky...

   Vymazat
 5. Stále usilují a nepřestanou. Schwarzenberg se v přímém přenosu v rozhlase, který měl zábavní charakter, pochlubil, že při svých restitucích podplatil úředníka. Klidně to řekl. A nic se nedělo, on korumpovat může. Navíc se postupovalo podle rakouského, nikoliv českého práva. Může mi někdo vysvětlit, jak je to možné? Podle českého práva nárok neměl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Schwarzenberg to poprvé nahlas řekl v prezidenstké debatě se Zemanem v ČT, sice nerad, ale přece. A nic se nedělo. Takže v rozhlase už to pouze opakoval.
   A jak je to možné? Proč by nebylo, když máme justici 100% nezávislou na čemkoliv a často vč. zákona a občas s výjimkou vlastní kešeně.
   Ivana

   Vymazat
 6. "Právo je jen pro bohaté". Toto se dá pozorovat již 30 let. Debilní Havlovy bludy o právním státě a vymahatelnosti práva může odkývat jen Janoušek,Rittig,Novák a spol. Ostatních normálních lidí se to absolutně netýká. Ti chodí k soudu ne pro spravedlnost, ale pro rozsudek.

  OdpovědětVymazat
 7. Také jsem to slyšel v rozhlasu a nic se nedělo a neděje. Jsou lidé, kteří dokáží, že jsou nadlidé, které právě po roku 1989 začali sami sebe vzájemně adorovat a to až do té míry, že mohou vše. Mohou vše, třeba i neplatit pojistné sedm let a poté, když je musí ošetřit nemocnice v sousední zemi a to, že nezaplatil za sedm let, tak stačilo zaplatit za poslední rok a onen pán byl čistý; ačkoliv jeho majetek a plat byl vysoko nad standartem. Jsou dvě možnosti, buď nechat současný prožluklý stav, což bude dlouhodobé, anebo stavět se na odpor oněm pánům a dámám, což bude bolestivé,
  zejména právě při soudních sporech, kdy na straně poškozené bude nedostatek majetku, aby mohl vzdorovat prohnilým.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 8. Obávám se, že máme blízko k profašistickým poměrům 2. republiky .

  OdpovědětVymazat
 9. Vážený pane doktore, přeji Vám zdraví a dlouhý život. Váš život a dílo prospívají mé vlasti. Vážím si Vás tak silně, jako opovrhuji nacisty a jejich přisluhovači.

  OdpovědětVymazat
 10. profašistické poměry 2.republiky,dějiny se opakují,je neuvěřitelné,jak se ta doba,kdy Hitler naklusal na Hrad,opakují,jen čekám,až přikluše na Hrad Lejnová,že špalíry pražáků budou opět hajlovat,jak za Hitlera.

  OdpovědětVymazat
 11. Ten chlapík v té uniformě wehrmachtu nevypadá, že by do ní byl nacpán násilím. Zkrátka Němec v činné službě. Pokud bylo něco zabaveno dle Benešových dekretů, tak by to nemělo být zkoumáno x let po válce, prostě neexistuje. Naši předci měli v té době lepší přehled a to díky nevybíleným archivům a žijícím pamětníkům. Jediné pozitivum z těchto kauz, je zjištění o co to tehdy v listopadu 1989 vlastně šlo, o rehabilitaci kolaborantů a majetkový revanš. Nás neodškodnil nikdo a my se tu léta přetahujeme s germány o regulérně zabavené majetky. Díky největšímu z dramatiků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolik má ten Fricek vyznamenání. V Rusku pátá kolona chválí wehrmacht. Na youtube vzpomínala jedna Ruska, že odplatou za to, že nedala nějakému slušnému německému vojáčkovi, ji zpřerážel nohy, že byla celý život invalidní. Neopomněl ublížit také její matce.

   Vymazat
 12. tps://www.eportal.cz/Articles/10734-hele-taky-jste-to-slyseli-ne-takovou-tu-famu-ze-kapitalismus-selhal-ze-pry-nejaka-neviditelna-ruka-trhu-jsou-jen-kecy-ze-pry-se-ekonomicky-svet-hrouti-protoze-trzni-system-nefunguje-.aspx

  https://pravdive.eu/news/198161/to-snad-ne-sokujici-vysledky-prvnich-pitev-lidi-kteri-oficialne-zemreli-na-covid-19-zadny-pacient-nezemrel-primo-na-covid-19-pandemie-kde-nejsou-zadni-mrtvi

  OdpovědětVymazat
 13. Postupně nás nasunují do jejich výkladu dějin,do jejich hodnocení kdo zahájil válku,kdo byl vítěz a kdo poražený a kdo má morální právo na odškodnění.Vše co se teď tady děje je prvoplánové a bude se to stupňovat.Cílem je zcela přepsat dějiny.

  OdpovědětVymazat
 14. Nadosmrti budu litovat, že jsem na honu neskopl to číro do zavážky...

  OdpovědětVymazat
 15. Dnes jsem šel kolem vitríny ODS v našem malém městě. Byla tam vzpomínka na okupaci a osvobození. K mému překvapení se psalo o "slavné Rudé armádě". Někdo jako prase Novotný u nás nežije. Máme místní sdružení ODS. Osobnosti mezi nimi nejsou. Lidi si pamatují, jaké měli ve škole známky. Někdo po převratu urval lépe placené místo, na které schopnosti neměl. Členství v ODS je pro ně něco jako ochrana místa u koryta. K TOP a Pirátům se nikdo veřejně nehlásí, aby si nedělal ostudu.

  OdpovědětVymazat
 16. Pane Nickelli, právě teď jsme viděli, jak soud dokáže rychle rozhodnout když jde o to, aby zemřelo co nejvíce starých lidí. Pokuste se vysvětlit, kde se vzalo tolik soudců, kteří nadržují nacistům?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.