Reklama

čtvrtek 30. dubna 2020

Mršit demokracii u nás bude též Evropská komise

Lubomír Man
30. 4. 2020
Psal jsem o tom už mnohokrát a naposledy též v článku Co spočívá na dně vědomí Zdeňka Svěráka. Totiž o tom, že demokracie skutečná a nikoli liberální či jakákoli jiná, pociťující neodolatelnou potřebu k výrazu demokracie ještě cosi přidávat, předpokládá rovnost podmínek subjektů, které v politickém životě jednotlivých státu fungují, z nichž nejdůležitější je rovnost jejich mediálních možností, pokud jsou počty jejich příznivců, členů či voličů přiližně totožné. Psal jsem, že v současném západním světě a tedy i u nás, je tato podmínka hrubě karikovaná faktem, že ze dvou hlavních početně zhruba stejně silných politických táborů, z nichž jeden je spíš proamerický a druhý proruský a proslovanský, či podle nejsoučasnějšího měřítka jeden protikoněvovský a druhý prokoněvovský, se podpory jednoho procenta lidstva, to je Sorosů, Rotschildů a Gatesů, dostává výhradně jen táboru prvnímu, zatímco tábor druhý píská kudlu. Jen díky této finanční podpoře jednoho procenta může tábor první, jedním procentem podporovaný, vydávat téměř všechny naše deníky a týdeníky, může ovládat všechny naše rozhlasové a televizní společnosti, může dál a do nekonečna vydávat Respekty a Reflexy, které by bez této podpory musely finančně zahynout do jednoho měsíce či ještě dřív, zatímco tábor druhý, nikým nepodporován, vzdoruje nevídané profesionální mediální převaze svého soupeře ze svých posledních úkrytů v podzemí amatérského internetu.

Psal jsem, že touto totální nerovností obou našich existujících politických táborů je idea demokracie, předpokládající rovnost podmínek (v demokracii jsou si všichni lidé rovni), týkající se i rovných podmínek mediálních, hrubě zkarikována, a že konečným cílem tohoto zkarikování nemůže být nic jiného, než demokracii zlikvidovat a nastolit režim jedné strany. Přesně podle dikce Orwellova románu 1984 a též podle výroku někdejšího amerického prezidenta Reagana: „Až se v Americe objeví fašisté, budou si říkat liberální demokraté“.

Zatím jsme měli za to, že za zmršením demokracie stojí ono už zmíněné jedno procento, a tedy skupina víceméně soukromá, která se svojí pomocí výhradně jen jedné straně politického boje pochopitelně nikde nechlubí, protože přece jen cítí, že tahleta její činnost ve prospěch „jen někoho“ přece jen tak úplně košer není.

Za co se ale stydí skupina soukromá a utajená, se vůbec nehodlá stydět skupina veskrz veřejná, jíž je Evropská unie, přesněji pak její nadnárodní orgán Evropská komise.

Ta totiž, bez jakéhokoli uzradění či okolků oznamuje v těchto dnech světu, že se v ní rodí plán, který ma za cíl ochranu demokracie před hybridními hrozbami – a na starosti má prý ten plán Věra Jourová.

Už jsme se naučili tomuto příšernému novozápadnímu jazyku rozumět, takže si shora uvedené pohotově překládáme do řeči normálních lidí takto: jde o plán, který má jedinou pravdu severoatlantickou zbavit konfrontace s pravdou skutečnou – čímž pro nás i pro naše vnuky zůstane jen ta pravda jediná – ta severoatlantická, ČILI LEŽ.

Však to také další řádky plánu dotvrzují: čtěte: Mezi hybridní hrozby patří dezinformace, šíření konspiračních teorií a nenávistného obsahu.

Už jste si to přeložili, ano?

Takže můžeme jít dál: A tady už to máme přímo na talíři: CÍLEM JE REGULACE INTERNETU. Ale pozor: Podle Věry Jourové tohle nestačí, musíme prý dělat víc. Vedle plánu Digital services Act, který se má zabývat zejména oním zatroleným internetem, se v příštích měsících vytvoří též Akční plán pro demokracii (Democracy Action Plan), který má v mnohém Digital Services Act doplňovat, a jeho představení je, stejně jako plánu Digital services Plan, naplánováno na konec roku 2020.

Podle Jourové má tento Democracy Action Plan tři hlavní cíle:

- Posílit svobodu a nezávislost médií (přeloženo: ochránit je před konfrontací s pravdou)

- Rozšířit odpovědnost mediálních a on-line platforem (přeloženo: pohrozit tresty lidem, kteří pravdu šířící weby za cenu osobních obětí drží při životě).

- Ochránit demokratické procesy a instituce (přeloženo: zbavit je konfrontace s pravdou)

A teď zbystřete pozornost: NA ZAČÁTKU BŘEZNA UVOLNILA EVROPSKÁ KOMISE 5,1 MILIONŮ EUR, KTERÉ MAJÍ EVROPSKÝM MÉDIÍM POMOCI VYROVNAT SE SOUČASNÝMI PROBLÉMY (přeloženo: s pravdou těch několika skutečnou pravdu šířících podzemních a amatérských internetových webů, protože pravda, jak se ukazuje, dokáže vzdorovat miliardám eur i dolarů, má-li tu nejnepatrnější možnost se i na tom nejskromnějším prostoru umísit.

Takže, to, co má Evropská komise do konce tohoto roku zařídit, je zakroutit krkem těmto pravdu vyslovujícím webům, a tím i pravdě jako takové.

A to, jak se v jejím plánu uvádí, i „s pomocí větší mobility mladých novinářů“ (přeloženo: když se dáš chlapče a děvče k nám, je ti bezplatné cestování po celém světě zaručeno)

Četli jste už někdy křiklavější příklad korumpování mladých lidí, než je v této jediné větě vyjádřeno?

Ale co byste vlastně chtěli od organizace, kde korumpování lidí už jen jejich astronomickými platy je tím nejběžnějším a nejtypičtějším, co na ní až donedávna bylo k povšimnutí.

Teď je to ale horší. Teď se ta organizace chystá popravit nejen svobodu informační a nejspíš i jinou, ale i pravdu. Tu Masarykovu i tu vyjádřenou Janem Husem: „Pravda tě osvobodí od ďábla, od smrti duše i od smrti věčné“.

32 komentářů :

 1. Naprosto jasná zpáva, budu volit jenom toho kdo mi "slíbí", (jak se říká sliby se slibují, blázni se radují), že vypadnem z EU a z NATO, což by pro začátek stačilo. Svěráka jsem si kdysi vážil a jeho dílo je obdivuhodné, dneska to už je jenom svěrač, když povolí vypadne jenom sračka. Docela mne to mrzí, ale nemyslím si že to je tím, že člověk ke stáru zblbne, to už v něm je jako v hubený koze Bohužel.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 2. "Pravda je někde uprostřed, řekl Áda a poškrabal se ošklivě mezi nohama." (Petr Chudožilov, Kapři v kvetoucích trnkách). Tato věta mně utkvěla v paměti, když jsem uvedenou knížku přečetl poprvé. Naštěstí, protože se mi nenávratně ztratila, když na studentských kolejích rotovala z ruky do ruky. Citovaná věta mně celý život nabádá, abych byl opatrný, když někdo hlásá jedinou možnou pravdu. To mi ovšem nebrání, abych autorovi článku nevyjádřil sympatie. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Nic jim nepomůže lidé u nás nejsou hloupí a na jejich kecy jim neskočí. Čím dřív se ten totalitní spolek rozpadne nebo odejdeme tím lépe.

  OdpovědětVymazat
 4. Hidžábnice? ,,Divili byste se, kdybyste věděli všechno." Jde o ČT i Šabatovou. Jasné svědectví.

  Nicméně mám pocit, že se civilizované státy, respektive spíše občané těchto zemí, začínají probouzet, a nenechají si již od všelijakých novodobých kazatelů dobra a pravdy vnucovat úchylné teorie o multikulturalismu či 150 pohlavích. Samozřejmě zjednodušuji. Ale buďme na pozoru, umírající kobyla kolem sebe kope.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hidzabnice-Divili-byste-se-kdybyste-vedeli-vsechno-Jde-o-CT-i-Sabatovou-Jasne-svedectvi-622351

  OdpovědětVymazat
 5. Ta poslední věta - Pravda tě osvobodí od ďábla, od smrti duše i od smrti věčné - ta naopak přesně ukazuje komu Evropská komise a konkrétně i Jourová slouží. Ale komu jinému by asi tak mohli sloužit pokrytci nejhrubšího zrna?!

  OdpovědětVymazat
 6. Každý zapomíná na jeden prostý fakt. Mění se generace a ty, co přichází a přinejmenším v dohledné době přijdou budou nakaženy "koronavirem" vzdělávacím. Ne náhodou se od "listopadu" hodně úsilí věnovalo právě tomuto. Mladí, kteří za to ani vlastně nemohou a byli de facto zneužiti, méně čtou, jsou zavaleni "takéuměním" z televize a filmů, koncertních pódií, méně se zajímají o svět kolem sebe, který se jim smrskl na dosah a obsah prohlížečů v mobilech, v tabletech. Méně chápou, zase ne tak docela svou vinou, že za všechno se platí tak či onak. Chtějí mít všechno hned a hlavně zadarmo. Jenže realita je jiná. Chtějí si užít života, což není tak špatné, ale také se méně věnují aktivním zájmům.
  Já si myslím, že ne nadarmo devastovali hodnoty a představy mládeže. Stačí se podívat na to jak je zneužívají v Milionech ..., jak jim část politiků podkuřuje, jen aby získali jejich hlasy. Stačí si promluvit s několika odchovanci "reformovaného" školství a zjistíte, že přepsání minulosti pro celou společnost není náhoda, ale že si to cíleně připravují. Ve školách získávají více znalostí než třeba ještě já, ale zoufale jim chybí schopnosti dávat to do souvislostí samostatně a tak získat širší vzdělání a hlavně přehled.
  Na tom staví ti, co je jen zneužívají a kteří si je vypiplali a dělají to stále. A to u nás to ještě nedošlo tak daleko jako na "západ" od našich hranic, kde to provádí mnohem déle. Také využívají přirozený spor mládí a zkušeností, Já osobně jsem velmi opatrný a nespoléhám se na to, že lidé "už" nebudou pitomí. Vzpomínám si, kolikrát hodně lidí říkalo po nějakém odebrání "privilegií" občanům, já jsem si to napsal a o volbách uvidí! A pak šli a volili ty samé, co předtím, ty samé, co jim to "privilegium", často v minulosti zaplacené krví mnoha, sebrali.
  A opakuji to tady (a nejen tady), že nevidím žádnou myšlenku ideu, která by mohla lidi táhnout někam dopředu k něčemu lepšímu. Něco rozbořit je často smysluplné, ale bez programu, co dál, to ztrácí smysl. Jako třeba Francouzská revoluce, která zlikvidovala monarchii, ale pak - nic jiného neuměje - se také sama "sebezlikvidovala". Neměla skutečný program svého dalšího rozvoje.
  Proto stále tvrdím, že to nejdůležitější je poskytnout mladý mnohem větší šanci na vzdělání, než jen na získání znalostí. To by musel být první krok. Těžký. Obtížný, ale zatím ještě možný.

  Mám tím ovšem na mysli smysluplné změny k lepšímu životu lidí. V případě krutostí, zabíjení, ponižování, zotročováni a podobně není třeba nad ničím přemýšlet. S tím už má lidstvo hodně zkušeností praktických i z dnešní doby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní1. května 2020 0:03
   Rád bych se připojil k Vašim úvahám o „pitomosti“ mladých. Domnívám se, že mocní na nás používají princip „chléb a hry“. Pokud mají lidé co jíst, nehrozí jim smrt hlady, nebo umrznutím, nemají moc chuti se bouřit. Mohou se jim honit hlavou všelijaké myšlenky, že by se mohli bouřit z nudy, tak dostávají „hry“, nějaké aktivity, které je zabaví. Vidíme to na mladých, jak skáčí na nabízené bezcenné „hry“, jako jsou všelijaká komunikační šidítka, jak bezmyšlenkovitě zadávají do databází velkého bratra svou polohu, zájmy, úmysly, nejbližší společenství. A ještě se u toho náramně baví. Ale už jsme neviděli za našeho mládí, že jsme také dostávali svá šidítka, jako možnost mít chaty, kutilsky se realizovat, navštěvovat „undergroundové“ kapely, apod. Zde jsme se realizovali a nechali komunisty, jejich světu, tedy ve skutečnosti, náš svět komunistům.
   Mocní to vědí a tak to hledí nějak udržovat. Když jsou však u moci příliš dlouho, tak zparchantí a na „chléb a hry“ kašlou. Potom se vzedme rozhořčení lidí a mocné smete. Ale co dál? Dál prostě lid očekává, že to vezme někdo, kdo jim dá zase nějaký „chléb a hry“. Nějaké vyšší cíle ohledně uspořádání společnosti (svoboda, demokracie, vlastenectví), má pouze hodně malá část společnosti, takže ji zbytek přehluší a vezme první „chléb a hry“, který ji bude nabídnut.
   Změnu postoje může přinést pouze odpovídající vzdělání, které jak uvádíte, se nám, většinové populaci, právě nedostává a dá-li Rotšild, dostávat nebude. P.K.

   Vymazat
 7. Snad stojí za povšimnutí, možná i nějaké to vysvětlení, že překladač Google (https://translate.google.cz/) vynechal, tedy nepřekládá z a do Ruštiny. Přijde mi to příznačné. Pro mladší, přímo signifikantní, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtějí je tak donutit naučit se rusky. Ten z nich, kdo to pochopí se bude mít královsky. :)
   Vím o tom, ale dá se toho použít mnohem více, stačí najít patřičné doplňky mezi překladači pro daný prohlížeč a tam vyhledat. Já používám Operu a mám na výběr. Ale já to používám více méně jen jako slovník, když si na nějaké to méně obvyklé slovo nemohu vzpomenout. Jinak je ještě velmi dobrý slovník https://ru.glosbe.com.

   Vymazat
 8. Taky říkám - nač přesvědčovat dědka, babku. Ti nejsou pro "nový svět" perspektivní. A pak, mají své životní zkušenosti, těžká práce. Mladé je třeba zpracovat. A třeba i prosadit volební právo od 16 let, jak se o to pokoušel Gazdík. Ten dobře ví, kolik hlasů by to bylo navíc pro liberálně-demokratické zítřky.
  Ale nevinný není nikdo, ani ti mladí! Nikdo nepřichází na svět jako čistý list. A tak, pokud si připravují svými postoji budoucnost, ponesou za ni i odpovědnost. A nebudou se moci jen tak vyvléct! Nechci ovšem paušalizovat, ale vcelku moc optimismu ve mně současní mladí nebudí.
  wc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zavedeme akci Přesvědči svého vnuka nebo vnučku.

   Za nekonečné utrpení za bezesné noci
   Našim dětem za nás pomstí se naši vnuci.

   Vymazat
 9. A co tak postavit EK ke zdi a zavelet PAL,to zatím nikoho nenapadlo ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8.56 Asi jste nečetl dílo bývalého presidenta Antonína Zápotockého, rodáka ze Zákolan "VSTANOU NOVÍ BOJOVNÍCI" a věřte, že za ty prachy místo vámi zesnulých okamžitě VSTANOU NOVÍ PODVODNÍCI... a ještě se poperou o čelní místa u toho koryta... takže váš návrh je zamítnut jako neetický a hlavně kontraproduktivní.

   Vymazat
  2. Já to nevidím tak nereálně.

   Vymazat
 10. Jak se říká, nic není zadarmo a v kapitalismu už vůbec nic. Můj táta, 1922, říkával, kapitalista ti nedá nic zadarmo a když dá, musí na tom alespoň 3x vydělat. No a teď to tu máme v plné parádě a asi se kvůli těm připitomělým a zneužitým hrkačům z Práglu nemůžeme už ničemu divit. Možná by nebylo na škodu si vzpomenout na dobré a trvalé principy dob minulých, kdy člověk člověku nebyl, jako vlk vlkovi. Mladí to neznají a proto si myslí, že všechno za starých časů bylo špatné. Přitom to jako dneska, bylo všechno řízeno tajnými službami v zájmu loutkovodičů. A o tom tom je. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 11. Mane, vždyť od vás každý den čtu, že u nás žádná demokracie není, tak ani není co mršit, nebo jak se to vám hodí?

  OdpovědětVymazat
 12. Ze všech těchto ,,smělých" plánů
  line se smrad jejich pánů.
  Však přes toto snažení
  jsou v posledním tažení.

  OdpovědětVymazat
 13. Dokáže někdo uvést co EU nezmršila. Zrušení hranic vynechte k tomu mohlo dojít smlouvami mezi státy bez EU. € vypadalo jako rozumný čin,dokud se nezjistilo, že usnadňuje ovládání slabších. Marně přemýšlím, kde začalo to ničení původně dobrého záměru. Možná jsem něco důležitého přehlédnul. CO ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní1. května 2020 11:29
   Možná je chybný Váš axiom o „původně dobrém záměru“. Potom by mělo logiku, že po pádu SSSR, se architekti společné Evropy přestali ohlížet na porovnávání s ním a vyrazili tvrdě za svým záměrem. P.K.

   Vymazat
  2. 12:54
   Možná jste blíže pravdě, já mám úchylku, myslím si, že lidi jsou v podstatě dobří a vždy to jenom zvorají, tedy krom Hitlera a jeho party.
   Zdravím 11:29

   Vymazat
 14. Jediná pravda? Prosadit existenci pouze jediné pravdy není záležitost výhradně EU. Snaha o to je patrná po celou dobu existence lidstva. Vemte si středověk. Kdo prosazoval jedinou pravdu v Evropě? Kdo v arabském světě? Jediná pravda se všude prosazovala krví!!!! V novověku tady byl Hitler a metody dokonce byly zrůdnější. Pak přišlo prosazování jediné pravdy v tzv. socialistických zemích a metody taky nebyly v rukavičkách. A v této době? Co Rusko, Čína, Brazílie, Venezuela, Turecko, většina muslimských zemí atd.? Ta snaha byla, je a bude všudepřítomná. V té snaze jde o jedno, ovládnout společnost.

  OdpovědětVymazat
 15. Kapitalismus se vylučuje s demokracií (= vláda lidu).
  Přesně, jak to říká dědeček 9:06. Kapitalistu zajímá zisk, ne člověk.
  Kdo by teď v akci Z postavil zdarma školku nebo kulturní dům, aby to provozoval soukromník? Nebo že by studenti zdarma přes prázdniny budovali elektrárnu (pro budoucí generace, svoje děti)?
  Na kapitalismu si lidé museli vydobít volný víkend, dovolenou, 8 hodinovou pracovní dobu, zákaz dětské práce, odbory ... Byl to boj. Demokraticky nebo ze soucitu kapitalista nic nedal (přečtěte si Balzaka, Zolu - realismus a naturalismus = tak to bylo). Proto vznikla různá hnutí a politické strany, protože ten kapitalismus nebyl k žití.
  U nás po roce 89 západní kapitalisté měli tendenci zakazovat odbory, nechtěli je. Naše odbory jsou slabé ve srovnání např. s Francií. Nebyli jsme a nejsme zvyklí bojovat za lepší pracovní podmínky (stejné jako v Německu a Francii). Kapitalismus je kořistnický.
  Po 89 jsem si myslel, že půjdeme lepší cestou, ale o nic takového nešlo. Jen zničit konkurenci a vytvořit závislé odbytiště a skladiště.
  Když hořela řepa (bylo třeba ji vyjednotit), tak po vyhlášení většina běžela na pole a pomohla. Zdarma. Bylo to pro všechny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:11
   Sami jsme si podělali socializmus, uchytilo se tam kšeftování trhovců,vexláků a nedostatek spotřebného zboží byl živnou půdou pro všimné,Navíc vytěsňování inteligence, její ignorování a finanční ponížení dovedlo stát "cugrunt". Teď s novou silou ničíme podobnými prostředky kapitalizmus a dopadne to stejně. Dřív se vína svalovala na Kreml a dnes na Brušel. Kdysi naši dědové předávali fungujíci, respektovaný stát ani moc nezničený válkou, který jsme dovolili změnit nejdřív na gubernii Ruska a dnes na kolonii Německa. To co se pokazilo za několik generací bude vyžadovat dlouhodobou léčbu. Dnes mmáme navíc situaci horší díky pandemii, jejíž konec je zatím v nedohlednul

   Vymazat
  2. Masaryk nám řekl, jak na to: „Nebát se a nekrást“. To platí i dnes. Ta náprava nepřijde seshora, ta musí přijít zespoda. Tím, že přijmeme masarykovo heslo a budeme to vyžadovat i po našich zastupitelích. Budeme po nich vyžadovat zákon o referendu, zákon o jejich odvolatelnosti. Vždyť čeho se bojí? Jdou snad do funkce proto, aby se protivili zájmu občanů? To jistě ne, takže milí zástupci lidu, hlasujte v zájmu toho lidu, hlasujte pro návrhy SPD. P.K.

   Vymazat
  3. 18.43 Masarykův absurdní výrok považují dnešní ÚSPĚŠNÍ LIDÉ za OXYMORON. Prý, kdo se bojí, že bude dopaden a postižen, ten nekrade. Kdo se nebojí sní o rothschildových penězích, o rothschildovu vlivu a o rothschildově moci...

   Vymazat
 16. Stačí maličkost a EU je celá nahovno.
  Proč nemáme droždí ?? Je to je svinstvo EU.....https://isde.cz/drozdi-neni-mohou-za-to-dotace-a-regulace/?fbclid=IwAR3OqIcjHNicyWRkniQF-9NkK7WGui6SK6PjIHpdrDgFyoxVc8OkiP3Vgyw

  OdpovědětVymazat
 17. Žádné ničení dobrého záměru nebylo. Protože žádný dobrý záměr ani neexistoval. Tedy u organizátorů určitě ne!
  To jen vy a já jsme se zmýlili, protože nám komunisti nedali přístup k informacím, které by nám dvěma umožnili objektivně(ji) hodnotit mezinárodně-politickou situaci. A tuším, že nás bylo i víc takových ...
  wc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byla odpověď pro 11:29, nevím proč mě to hodilo jinam. Ale když už, tak ještě přidám. Lidi jsou možná v podstatě dobří, ale určitě ne ti, kteří se tento svět snaží připodobnit k obrazu svému podle starozákonního konceptu už více než 3000 let. A ještě jinak: Lidi jsou možná v podstatě dobří, to ale nevylučuje, že mohou být v podstatě též nevědomí (nebo dokonce hůř - b...).
   wc

   Vymazat
  2. 13:32
   Myslíte si, že nějaké seriozní informace měli?

   Vymazat
  3. 18:49 Nevím, jak na tom byly komunistické špičky s informovaností. Něco snad komáři vědět museli. Když ale píšu, že nedali přístup k informacím, měl jsem na mysli především ty informace za hranicemi socialistického systému.
   Dnes je situace nesrovnatelná se stavem informovanosti před sametem (tedy zatím). Ale nezdá se, že by to nějak vedlo k obecnému prospěchu. Snad proto, že větší část národa je líná získávat hlubší informace o politickém dění a zamýšlet se nad nimi.

   Vymazat
 18. 15:33 smíchal jste všechno dohromady ,jako když pejsek a kočička pečou dort.Ten nebyl k jídlu a ten váš je také k poblinkání.

  OdpovědětVymazat
 19. Pana Mana si vážím, nicméně nevím, kde bere ten optimismus, že hovoří o demokracii, která je jen mršena. U nás samozřejmě nevládne lid a nikdy nevládl a pokud ano, tak samozřejmě více zdání vyvolával budovaný socialismus. Tam, kde vládnou peníze, je diktatura peněz a protože je u nás za peníze vše ke koupi, od brambor, přes ramena spravedlnosti, slepou s váhami až po politiky i vrahy, těžko lze hovořit o demokracii. Brusel, Eu, ideologicky, nejen tím, že diferencuje národy na nadnárody, seminárody, podnárody a opopolitiky atd., je daleko blíže nacismu než čemukoliv byť jen s odleskem humanismu. Myslíte si, že migranti jsou problém sociální. Nikoliv je to čistě obchodní záležitost, stejně jako války bohatých, tedy teroristické války proti lidství. Takže slovo demokracie je zcela vyprázdněné a nikde není ani špetky snahy o jejím naplnění. Možná, že Covid-19 trochu probudí lidi a možná pár epidemií naplní prognózu Karla Marxe! (Prohlášení: nikdy jsem neměl nic společného s KSČ, zbytečně mi budete nadávat!)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.