Reklama

středa 8. dubna 2020

My kacíři


Nepokřtění kacíři

Kniha „My kacíři“ obsahuje politické projevy, články a rozhovory Lenky Procházkové, které byly od září 2017 do srpna 2019 publikované pouze na internetových nezávislých webech, například i na Nové Republice. Výjimkou je text „Osamělost Jana Palacha“, který autorka napsala pro časopis "Přísně tajné".Součástí knihy je i projev Lenky Procházkové, se kterým vystoupila 12. června 2019 v senátě před hlasováním o své nominaci do Rady ÚSTRu a v němž vyjmenovala varovné příznaky, které jsou charakteristické pro nástup totalitního režimu.

Sbírku „My kacíři“ vydalo jako svou první publikaci nově vzniklé nakladatelství Ivana Davida (ID). Epidemie koronaviru sice znemožnila slavností křest knížky i její běžný pultový prodej, avšak některé knižní prodejny přijímají na knihu objednávky a nabízejí její vyzvednutí na výdejních místech nebo v síti Zásilkoven.

V tuto chvíli nabízí knihu 23 prodejců, většinou e-shopů ZDE 

11 komentářů :

 1. Jeden z posledních projevů amerického prezidenta. Ježíš a Mária, vždyť oni ti evropané pro ten koronavir nebudou mít na naše tanky a stíhačky. Co budeme dělat. Bude se tam muset makat, ať třeba vychcípaj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to je skvělá zpráva. Vše je třeba vrhnout do zdravotnictví, národ musí být zdravý, ne pro vracející se z ANGLIE,a utíkající před poměry tam. žádná stíhačka neporazí kurvavirus, ani tank. A společně se ŠENGENEM, A ABY VYCHCÍPALI V JŮESSÁCI.

   Smazat
 2. Paní Lenka by asi v dnešní době měla více burcovat. Dost dobře chápu to, že přílišné tlačení na pilu nepřináší vždycky dobré výsledky, spíše naopak a paní Lenka se tím zcela pochopitelně moudře řídí, ovšem doba je zlá a asi je třeba na tu pilu přitlačit více, hodně lidí vás vnímá jako jasnou autoritu, která má nezpochybnitelné říci svůj názor a asi je na čase trochu zariskovat, což by pro vás jako bývalou disidentku neměl být být až tak obrovskej problém. Těžko říci zda je riskantnější, riskovat dříve nebo dnes. Hej hou, rudý dědeček


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vámi, také postrádám nějaké vyjádření Lenky Procházkové a udivilo mě, že nikde nemohu dohledat komentář spisovatelky k současnému dění.

   Smazat
 3. https://www.youtube.com/watch?v=857UMXplD0g

  S někým se dá souhlasit vždy.

  OdpovědětSmazat
 4. Paní Lenka by se měla mít na pozoru, aby ji nepostihla také náhlá srdeční příhoda, jako Terezu a K. Kryla.
  Všichni bychom si ale měli vzít příklad z její odvahy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja bych ji vzal na Floridu za manzelku
   cuc

   Smazat
 5. S vděčností vzpomínám na pravidelné články Vašeho otce v MYčku, které spoluvytvářely morálněpolitickou lidskou tvář rodícího se pokusu o skutečně demokratický systém. Jakkoli byl tento pokus, nebezpečný oběma soutěžícím totalitám ,zmařen, dodnes z nich čerpám optimizmus, že lidstvo namísto válek v pudu sebezáchovy dospěje kw spolupráci na projektech udržitelného rozvoje. Jste skvělou a erudovanou pokračovatelkou svého otce. Cožpak se v podmínkách nové totality opravdu nenajde nějaké vlivnější periodikum, které by stálo o Vaše pravidelné komentáře?

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Jiří, já to beru jako kruhovou reportáž, čili začínala jsem v samizdatu a v samizdatu končím...
  LP

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podivný svět, ve kterém se už téměř nikde neuplatňuje trest smrti ani pro usvědčeného vraha, ale prakticky všechny státy jsou nuceny cvičit, živit a používat nájemné vrahy pro masové zabíjení lidí zcela bez soudu, jen proto, že se narodili do "špatné země". Divné "velmoci", které pod fanglí základního lidského práva na život, namísto zcela realálných možností dohodnout celosvětový projekt, který by vylouičil, aby člověk, kdekoli na planetě se narodí, nadoživotí nemusel trpět a uimírat hlasem, nedostatkem hygieny, zdravotní péče a střechy nad hlavou, ale farizejsky jsme přijali mantru lidského práva na ZISK a hromadění bohatství, nikoli na zaslůouženou mzdu. Divný svět, ve kterém lži a opokřivené polopravdy exhibují v nasazené škrabošce prtavdy a láska se vyznává s pěnou u huby. Divný svět, ve kterém gaunerům se daří naplnit Václavák jakýmisi podivnými skanujícími "uvědomělci" z minulého století. Divný svět, ve kterém spisovatelům, kteří dohlédnou za obzor přistřiohují křídla a básníci se buďto naučí skřehotat, nebo uimírají steskem.

   Smazat
  2. To může vypadat jako tobogán, zčásti i jako tragický,ale já osobně to takto nevidím. Kdekdo měl myslím jinou představu o tom, jak bude vypadat dnešek. A ona je to přitom druhá strana téže mince.
   Mince inflační, takže rotačky sice jedou naplno , ale o myšlenku se na nich ani nezakopne.
   Kdysi jsem s Vámi osobně mluvil. V Kateřinkách.

   ODSstranil svého spolustraníka z partajního COLTbiště a ještě to žoviálně nazýval travesti
   SHOW.

   Pozoroval je klíčovou dírou. Šlo totiž o klíčovou scénu.

   Na obrazovkách českých domácností právě probíhá Bitva v Anténách. A není se čemu divit. Na emerickém kanále byly do boje nasazeny největší české štěkny.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.