Reklama

úterý 7. dubna 2020

Nečekaně hyperaktivní EU: Potrestáme ČR!

Radim Valenčík
7. 4. 2020 blog autora
"Česká vláda to udělala již počátkem března, když zakázala vývoz nebo reexport respirátorů a dezinfekce, protože měla - jak se teď ukazuje - oprávněné obavy z toho, že budou u nás vykoupeny a vyvezeny. Jak v neděli upozornil server Seznam zprávy, dostala teď za to od Evropské komise přes prsty.

Na ministerstvo zdravotnictví dorazil podle serveru předminulý týden dopis, v němž žádá od vysvětleni tohoto kroku, který je v rozporu s principem volného obchodu uvnitř Evropské unie. Česku by v případě neuspokojivé reakce teoreticky hrozily sankce, včetně omezení evropských dotací."  (viz ZDE)

Europapaláši asi vůbec nezaznamenali, kolika zemím pomáháme, ačkoli Španělsko nám poděkovalo za pomoc jako jediné ze zemí EU. A Německo – to si u nás vyprosilo výjimku pro lékaře a zdravotní sestry, bez kterých by se neobešlo. Povolili jsme ji, i když jsme tím ohrozili naši zemi (mj. nakažených lékařů a sester je v Německu i díky zesměšňování nošení roušek rekordní počet). Ale za ochranu strategického materiálu, na kterou má právo každá země, hned hrozí sankcemi. Současná EU, resp. typické projevy nabubřelosti a neschopnosti současných europapalášů.

(mírně upraveno redakcí NR)

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7724-necekane-hyperaktivni-eu-potrestame-cr.html

22 komentářů :

 1. Evropská komise je tlupa dementů a vychytralých idiotů.

  OdpovědětVymazat
 2. Ty idioty, kteří volili pro vstup do EU, by měli izolovat a dokonale promořit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lejnová řádně přitáhne všem zemím opratě, vytlouct z nich národovectví a vůbec myšlenku samostatných států.Začne tvrdé vyúčtování s těmi neposlušnými.Bude chtít vnutit společný a solidární podíl na sanaci a obnovu k vysněnému cíly Green dealu.Evropa přec nemá národní státy.Začnou škodit a likvidovat zdravotnictví, vytvářrt další komise, nařízení, směrnice a trestat.více Bruselu, více Evropy.4.říše povstala z popela!CZEXIT, včera bylo pozdě.

   Vymazat
 3. Jen další hřebíček pro rychlý odchod. Jako prémii bych jim nabídl Jourovou, Šojdrovou, Teličku, Štětinu a pár dalších "nepostradatelných". Na rozdíl od Unie, my to bez nich přežijeme. Obávám se, že ani tam nebudou třeba, podobných mají plný barák, a tak je budeme mít na krku. V zemědělství je ale potřeba každé ruky.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak co bude dál? Dělostřelectvo z Bruselu míří na Prahu. Střelivo dodá naše 5,kolona= konec "dotací", vyhnàní z ráje, nebo dání do klatby ? Tak co bude dál?

  OdpovědětVymazat
 5. Noo, oni ti EU slouhové slouhů asi ještě z toho co se odehrává asi moc nepochopili ...
  Možná má Trumph pravdu že ten vir v USA je čínský, resp. čínsko -lidově -obranný, ale ten vir v Číně, Iránu, v EU s centry v Itálii, Řakousku atd, byl korporátně -útočně -americký ...
  Dobře že se na to shora dívá spravedlivý rozhodčí ..

  OdpovědětVymazat
 6. Vy tomu vůbec nerozumíte. Pokud se přikáže státu typu Česko, Polsko, Maďarsko... aby dali k dispozici všechny své prostředky, je povinností těchto zemí to udělat, aby se chránilo srdce EU. Ruce nepotřebujete, rukou najdete po celé planetě fůry, ale bez srdce a mozku se neobejdete. Proto země jako Česko může klidně vymřít, jelikož k ničemu není. Žádná kultura, nízká civilizační úroveň, nízká edukační úroveň, oškliví lidé, nechytří, bez historie, bez přítomnosti i bez budoucnosti. Proč chránit takový stát, když teď ho lze exploatovat, po použití odhodit a přijmout tisíce nových zájemců, geneticky mnohem lépe vybavených? Takže kritika EU je naprosto oprávněná a potřebná.

  Ještě bych se rád zeptal... od roku 2015 přišlo do Německa na statisíce inženýrů, vědců a špičkových lékařů. Na co jsou jim lidi z východní Evropy v těchto profesích, když my můžeme vykonávat jen podřadné práce? Ptám se proto, že při kontaktu s Němci dost často tohle slyším. Přesněji, jsou přesvědčeni, že migrace z jiných částí světa než z východní Evropy je podstatně kvalitnější a východní Evropa se hodí jen na nekvalifikovanou práci. Také jsem se setkal mnohokrát s tím, že člověk z prostředí mimo Evropu odmítl práci "východoevropana", že není otrok a něco takového dělat nebude.

  OdpovědětVymazat
 7. Jen další hřebíček pro rychlý odchod. Jako prémii bych jim nabídl Jourovou, Šojdrovou, Teličku, Štětinu a pár dalších "nepostradatelných". Na rozdíl od Unie, my to bez nich přežijeme. Obávám se, že ani tam nebudou třeba, podobných mají plný barák, a tak je budeme mít na krku. V zemědělství je ale potřeba každé ruky.

  OdpovědětVymazat
 8. Odmítnout jejich písma a dál se tím nezabývat. To je ovšem pro"hloupého kolouška" Petříčka nemyslitelné. A co Babiš?
  V případě blokace dotací, nic jim už neposlat. Tajné přání
  aby nás vyhodili.

  OdpovědětVymazat
 9. Takto zodpovědně přistupuje EK k problematice Covid-19.

  https://www.youtube.com/watch?v=sLa_QiWulPE

  OdpovědětVymazat
 10. Kdy už konečně pošlou do háje ty „nadlidi" z bruselu nejsme žádný jejich otroci a hračky na hraní.

  OdpovědětVymazat
 11. EU? Jen slyším akorát sankce pro naši zemi. Za uprchlíky, za materiál proti koronaviru, za Babiše, kterého napráskali vlastní lidé a jen proto že EU nebyla důsledná ve vyřizování žádosti dotací Agrofertu? Tam přeci byl prvopočátek nesrovnalostí s dotacema. Tedy se ptám, proč tam vůbec jsme? Vždyť jsme jen otloukánek a podcmrda. Myslím, že vystoupením z této organizace si nijak neublížíme. Obchod mezi státy půjde stejně dál, akorát že by nám do toho maníci z EU nekafrali. Toto je ta vytoužená svoboda? Vždyť když jsme byli pod CCCP tak to bylo stejné. Akorát že RVHP nás nutilo makat, protože vlastně ničeho nebyl dostatek.

  OdpovědětVymazat
 12. Čím dříve z této žumpy vystoupíme, tím lépe. Včera bylo pozdě.

  OdpovědětVymazat
 13. Ven z EU. Itálie bude první po koroně a V4 by měla vypadnout s ní. Germáni si natisknou marku a frantíci zkolabují bez dotací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti "vymočení" germáni si nic tisknout nemusí. Ti si svoje "Mařeny" pěkně vyčuraně schovali kdysi pod matraci.

   Vymazat
  2. Je fakt, že marky dali do depozitu, když bude nejhůře, vytáhnou ji a ti co mají eura bez své měny, budou plakat.

   Vymazat
 14. „Brusel drží pohromadě prachy. Nejenom profit nadnárodních monopolů, které stojí za kormidlem EU, a proto jim Brusel umožňuje danit kdekoliv včetně daňových rájů, nebo taky vůbec nikde. Nejenom dotace například zemědělské, bez nichž by většina zemědělců hlavně v Západní Evropě nepřežila ani jednu sezónu - jejich zrušení v celé EU by zvýhodnilo zemědělce na Východě. Jde i o zisky menších podnikatelů těžících z volného pohybu zboží kapitálu a pracovních sil,“
  Politikům by mělo pozvolna docházet, že jediná síla, schopná je udržet u moci, je jejich vlastní národ, protože ta nadnárodní je v přímém přenosu demontována. To si zjevně začínají uvědomovat i takové kreatury jako Merkelová a její sen o velkoněmecké říši, budované ve spojenectví s Erdoganem, spěje ke svému nešťastnému konci. Tentokrát opět za přispění Ruska. To už musí být fakt na psychiatrickou léčebnu.
  https://www.pokec24.cz/politika/zastavila-se-bruselska-vitacska-masinerie-v-dusledku-koronaviru-ani-nahodou-pomoc-migrantum-na-prvnim-miste/

  OdpovědětVymazat
 15. Jak to říkal Zeman. S teroristy se nevyjednává. Ty v Bruselu nevyjímaje !

  OdpovědětVymazat
 16. Brusel jest také nutno dokonale promořit!

  OdpovědětVymazat
 17. Čekám radu od Sluníček, Chvílek, Neziskovek, jejich heslo bývalo "Děkujeme odejděte". Možná by nám skutečně pomohly pod novým heslem "Poďěkujte odešli jsme". Bylo by možno využít i ve vzahu k EU.

  OdpovědětVymazat
 18. Kdo to je ta EK? Kdo je volil? Oni přímo ohrožují bezpečnost našeho státu. Kdyby se takto chovali všechny velmoci, tak potom je po demokracii. Je potřeba EU zrušit a nahradit demokratickými institucemi.

  OdpovědětVymazat
 19. Já se omlouvám, ale původně jsem do EU opravdu chtěl. Představolal jsem si pokračování EHS. Naša staři měla tehdy jiný názor, řekla k tomu - když tam só komisaře, tož to tam bude i sovět.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.