Reklama

pondělí 13. dubna 2020

Není Němec jako Němec


Jiří Jírovec
13. 4. 2020
To je heslo, které se šikne, čím blíž je 75. výročí války proti bolševismu. On to možná Hitler nemyslel úplně zle, jen se v Mnichovu pořádně nedohodl s Francií a Anglií a přepískl to s ředěním příliš silného roztoku židovského elementu v Říši.
Touha dobýt Rusko je letitá a naděje, že po fázi zvané odstrašování budeme mašírovat nach Osten zjevně neumírá. V dobách nejhlubšího komunismu se o některých Němcích mluvilo pěkně. Hlavně o těch neodsunutých a soudruzích z NDR.

Upozornění pro spotřebitele: vnímejte opatrně, text je vysoce ironický

Tradovalo se, že Zdeňek Nejedlý, v době kdy mu již skleróza přehazovala myšlenky, hovořil v pravidelném nedělním rozhlasovém pořadu Na okraj dne asi takto: "Není Němec jako Němec...například Božena Němcová…a jiní…jíní…vánoce…stromeček kapr...hudební skladatel...Smetana...Dvořák...toho nemám rád...nežil v Litomyšli..."

Ošklivě se mluvilo o Heydrichovi, atentát byl upozaděn tím, že parašutisty vyslal Londýn.

Ledy se poněkud hnuly v roce 1973. Mnichovská dohoda označena za víceméně nulitní.

Teprve po sametové revoluci jsme si svobodně přiznali, že jsme byli jako "smějící se bestie" také pěkní hajzlové a nechali odsunované Němce trpět a umírat jako odplatu za Protektorát. Vztahy se oteplily a naši politici začali mluvit o "milých krajanech". Berlín nám naše provinění odpustil výměnou za souhlas, že nebudeme požadovat válečné reparace.

To vše otevřelo stavidla nenávisti vůči Rusku. Trvalo to ještě nějakou dobu, než jsme Stalina zbavili čestných občanství a dostali nápad připevnít k pomníkům uchvatitelů vysvětlení, že zobrazený byl pěkná svině a jen naše holubiččí povaha brání tomu, abychom pomník rovnou strhli.

Skupina odvážných přistoupila ke smělé akci a nechala odstranit sochu Koněva v Praze 6. Poněkud zbaběle to udělali pod rouškou zákazu shlukování se. Tím připravili signatáře petice, žádající likvidaci sochy, o potěšení přinést si kladiva a perlíky a souboj s Koněvem definitivně ukončit jeho rozprášením.

To i komunisté byli v roce 1962 statečnější, když odstřelili sochu maršála Stalina.

Koněv zmizel na poslední chvíli před 75. výročím konce světové války. No, alespoň něco. Teď máme dalších 5 let na přejmenování Koněvovy ulice v Praze 3.

80. výročí bude nepochybně ve znamení oslav statečnosti německých vojáků, kteří byli na pokraji vítězství nad komunismem. O jejich statečnosti, zbraních i vůdcích (kromě Vůdce) se dozvídáme z medií čím dál častěji.

Před několika dny byl v Seznamu.cz odkaz na krásný a dlouhý článek o generálu Heinzi Guderiánovi. Musel mnohé obětovat, když předstíral, že je věrný Hitlerovým idejím, aby mohl se svými vojáky provozovat vojenské umění, jemuž se kdysi vyučil.

Šťastná je země, která takové generály má. My máme nejméně dva, kteří přísahali věrnost Československu, straně, vládě a lidu tak přesvědčivě, že je nikdo neprokoukl. Mnohé přetrpěli, než mohli navléci správný plášť a ve větru změn přísahat věrnost těm, kteří by rádi táhli na Rusko.

65 komentářů :

 1. Ba, ba. Mnozí rozdíl mezi Němci nechtějí pochopit. Kak mezi Němce strčme Hotentoty, nazývejme je Němci, a rozdí začne být patrný - že nebude Němec jako Němec... A tak to trvá léta, Merkelová to zavedla ve velkém.

  OdpovědětVymazat
 2. Pane Jírovče, velmi Vám rozumím. A děkuji.

  OdpovědětVymazat
 3. Poněkud děsivý článek. V řadách příznivců Milionu chvilek by ho jistě za ironický nepovažovali. Chybí už jen pár povzbudivých slov od Ferdinanda Peroutky z jeho pronacistického období...

  OdpovědětVymazat
 4. " Mnohé přetrpěli, než mohli navléci správný plášť..."
  Nejen ti generálové, ale i mnoho našich jiných velikánů hodně trpělo a přetrpělo.

  Škoda, že náš veliký Dramatik to vzal tak zkrátka, jistě by nám mohl napsat nové dráma, něco jako "Velké Utrpení", nebo snad spíše "Velké Trápení"?

  Vlastně by to po jeho vzoru (Odcházení) bylo asi "Trpění".

  A že nám ta flexibilní čeština dovoluje jemné nuance s těmi slovíčky, měli bychom se konečně na.... a říct jim:_ "Už jsme vás tu dost trpěli, tak teď už Schluss."

  OdpovědětVymazat
 5. Chápu autorovu ironii, ale přesto "případ Koněv" nemohu pořád rozdýchat. Strašně se za ty kokoty z Prahy 6 stydím a nejraději bych je vyfackoval. Až se zklidní koronavirus a já půjdu do Šárky na procházku, tak jen doufám, že potkám nějaké to hovádko z místní radnice, nejlépe toho zbabělého starostu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koněv a další podobné připomínky na Sověty měl jít pryč už počátkem 90.let pokud s Leninem. V této době to je trochu divné, protože nebyl přímý důvod. Snad ještě před šesti lety v souvislostí s napadením Ukrajiny, ale teď to vypadá čistě jako hloupá provokace.

   Vymazat
 6. Nesouhlasím se stále Čechům, Moravanům vnucovaným, shora dílčím, závěrem o tom, že odsunovaní Němci po r. 1945 v tehdejší ČSR trpěli a umírali za " Protektorat B+M ".
  To proto, že již v r. 1940, po násilných deportacích Poláků a Židů ze západních oblastí Polska v r. 1939 a 1940 Hitler inspiroval polské odbojové vedení k závěru, že utrpení polského lidu dává polskému národu právo domáhat se toho, aby jeho kati po porážce Německa opustili polské území, na němž, jak vyjádřil v r. 1940 polský ministr zahraničí A. Zaleski, cituji: ..." se do budoucna stalo soužití polského národa německé menšiny nesnesitelným".

  Představitelé polské vlády v emigraci pak v r. 1940 uvědomili
  v Londýně československou ex. vládu o tom, že německou menšinu hodlají přestěhovat a žádali, aby čsl. ex. vláda zaujala stejné rozhodné stanovisko.

  Čerpáno z knihy: Češi Němci v zrcadle dějin, sv. 2 Karel Richter, vydavatelství Akcent Třebíč 1999, ze strany 267 a 268.

  OdpovědětVymazat
 7. Hm..dobry..a co tim chtel basnik vlastne rici? Shrnme to. Cely mejnstrym i konspistrym tu tak a druzi z druhe strany nam pisi, vykladaji svymi slovy sve mantry. Proste panove, protosoudruzi a dalsi fiskuntyni. Stejne to skonci dalsim ismem. Kapitalismus a dalsi pripitomnele, treba zelenoglobalni odbocky pujdou do kopru. Otazka je, kolik obeti si to vyzada. A protoze zde nemame (a ani nikdy nemeli komunismus, socialismus jo), tak se soudruzi nebudou moci vymlouvat na nepritele.. Vitejte v budoucim Norimberku 2. Asi tam budou muset sedet i novinari. Nikoli za svobodu projevu, ale pro sr..., kterymi nas krmi bez spetky studu a jen pro prachy..

  OdpovědětVymazat
 8. Ano, je to odporné a zároveň jaksi groteskní. Já jen prostě nechápu z čeho pramení ta nenávist. Syn se mi svěřil, že je učitelka ve škole (7.tř) nabádá: "těm němců už bychom to měli přece odpustit" a zároveň "ale těm rusákům nikdy!". A přitom je to jinak docela hodná paní...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to jsem o takových "hodných" paních slyšel v životě víc než dost. Dokonce se tradovalo u nás v rodině, že nějaká "slušná" paní nějakého rady (nebo kýho výra jaký byl ten "honosný" titul), požádala četníka, aby sebral jednoho mého předka pro potulku, protože se mu rozbily boty a šel domů 15 km pěšky z práce bos. Naštěstí ho prý za prvním kopcem četník pustil a poradil mu, aby raději už nešel po silnici ... Jo, ta "paní" mluvila zásadně německy a to přesně do konce října 1918. Je třeba pokračovat? Obyčejné i dnes okresní městečko ... potomci tam žijí dodnes.

   Vymazat
 9. Hm..dobry..a co tim chtel basnik vlastne rici? Shrnme to. Cely mejnstrym i konspistrym tu tak a druzi z druhe strany nam pisi, vykladaji svymi slovy sve mantry. Proste panove, protosoudruzi a dalsi fiskuntyni. Stejne to skonci dalsim ismem. Kapitalismus a dalsi pripitomnele, treba zelenoglobalni odbocky pujdou do kopru. Otazka je, kolik obeti si to vyzada. A protoze zde nemame (a ani nikdy nemeli komunismus, socialismus jo), tak se soudruzi nebudou moci vymlouvat na nepritele.. Vitejte v budoucim Norimberku 2. Asi tam budou muset sedet i novinari. Nikoli za svobodu projevu, ale pro sr..., kterymi nas krmi bez spetky studu a jen pro prachy..

  OdpovědětVymazat
 10. Hm..dobry..a co tim chtel basnik vlastne rici? Shrnme to. Cely mejnstrym i konspistrym tu tak a druzi z druhe strany nam pisi, vykladaji svymi slovy sve mantry. Proste panove, protosoudruzi a dalsi fiskuntyni. Stejne to skonci dalsim ismem. Kapitalismus a dalsi pripitomnele, treba zelenoglobalni odbocky pujdou do kopru. Otazka je, kolik obeti si to vyzada. A protoze zde nemame (a ani nikdy nemeli komunismus, socialismus jo), tak se soudruzi nebudou moci vymlouvat na nepritele.. Vitejte v budoucim Norimberku 2. Asi tam budou muset sedet i novinari. Nikoli za svobodu projevu, ale pro sr..., kterymi nas krmi bez spetky studu a jen pro prachy..

  OdpovědětVymazat
 11. Němci zneuctili povolání vojáka - bojovali za Hitlera, nacismus, rasovou nadřazenost - všichni četli Mein Kampf, znali Norimberské rasové zákony (1935), prožili "Noc dlouhých nožů", v noci z 9. na 10. listopad 1938 se aktivně mnozí z nich účastnili židovského pogromu - Kristallnacht (Křišťálová noc", nebo o něm dobře věděli, znali zločinný "Kommissarbefehl" a většinově ho uplatňovali, nebo mu nebránili, nařizovali popravy rukojmých ... Guderian, Rundstedt, Rommel,... byli stejné nacistické zrůdy jako Heydrich, Himmler, Kaltenbrunner, Frank, K.H.Frank a další.

  OdpovědětVymazat
 12. Je otázkou času, kedy v Prahe postavia sochu R. Heidricha a v Karlových varoch sochu K.H. Franka. Treba si len počkať na správne zloženie magistrátov.

  OdpovědětVymazat
 13. Ano, šťastná země, která má takové generály. A ještě sťastnější ta, která má takové prezidenty, resp. prezidentky, které už konečně pochopily, že vláda Kremlu je u konce a odmítly producírovat se u hrobů sovětských hrdinů, padlých při osvobozování Bratislavy, při nějakém trapném výroči. Tak jako to udělala naše sqvělá p. Zuzanka Čaputová. Držme si palce, Ceši a Slováci, ať má už brzy za partnera jednoho z těch sqvělých českých generalů. Snad jim to corona nepřekazí, Oba vypadají být dostatečně imunní. Proti všemu. A zdravím autora článku, vystihl to, žel, zcela přesně!

  OdpovědětVymazat
 14. Vratila se nam dnes ranni kavicka.Diky .

  OdpovědětVymazat
 15. Jen vsuvka. My studenti ZDŠ a pak na gymnázia nesměli říkat: Němci nás obsadili, Němci prohráli válku, Němci...Museli jsme říkat jen fašisté, nebo ještě prošlo němečtí fašisté, nacisté. A ještě! Dvakrát voják nesmí přísahat. I já, vojín jako ten generál, co chce na Rusa, přísahl věrnost lidu Československé socialistické republiky a to dodržím až do smrti. I kdyby to šlo a mohl bych těm šmejdům přísahat, neudělal bych to. Stále mám na srdci blaho této země a nepřítel je pro mě pořád stejný jako tenkrát!!! M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. By to určitě dodržíte, protože vás už nikdo nepovolá.

   Vymazat
  2. I nepovolaní, můžou být v případě nouze užiteční...M.R.díky za váš postoj a charakter.

   Vymazat
  3. A koho budou povolávat, vždyť dnes již žádné "zálohy" nemají.

   Vymazat
  4. To oni moc dobře ví. Proto musí počkat až my vymřeme.Taky jsem přísahal jen jednou a to nikdy neporuším.

   Vymazat
 16. Tak to je ještě se těm masovým vrahům budeme omlouvat skopčák a Čech nemůže žít v jednom státu. A řekl to Britský politik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konec koncu Churchill zadal aby vsichni predstavitele 3 rise byli zastreleni spolecne s dustojniky SS ..
   Myslim ze to nebyl spatny napad protoze spousta jich krasne zemrela v doma se slusnym duchodem..))
   Zastreleni by me pripadalo jako rozumne reseni..))

   Vymazat
 17. Tato schopnost přísahat věrnost je rozšířená zejména u těch nejschopnějších lidí. Někteří z nich jsou až tak schopní, že jsou pro svůj prospěch, schopni naprosto všeho a dokáží se otáčet po větru tak rychle a hbitě, že je to až k nevíře. Současný režim má pro takovéto lidi pochopení a zloděje, šmejdy a grázly bohužel podporuje.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobře napsáno Anonýmem,Tato schopnost přísahat věrnost atd, je přesně definováno na dnešní společnost. A dále je krásný poslednínapsaný názor,.Že současný režim má pochopení pro zloděje, šmejdy a já přidám grázly, které podporují naší představitelé ČR.

   Vymazat
 18. Elegantně pojmenovaná sviňárna současného režimu.

  OdpovědětVymazat
 19. http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3181-madam-merkel-oznamila-ze-otroky-bude-svazet-letadly-a-nemci-budou-na-haciendach
  Německo požaduje, aby Spojené státy stáhly své jednotky ze svého území.
  https://www.youtube.com/watch?v=di3XlCb9VIE 29. 3. 2020
  HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/WATCH?V=SJ5RUULWKFE

  OdpovědětVymazat
 20. Vsechno je vysledek naseho podrizeni se zapadu, t.zn. vazalstvi k USA kam nas zavlekl opilec a USak polozid Havel. Hrib, Kolar, Novotny, starostove smejdi, ceska a moravska spodina buranu. Jejich provokace Ruska jsou iniciovany Emericany za ucelem rozestvani ceske spolecnosti a navozeni nenavisti v Rusku k Cesku. Protoze nase vlada ani urady nedelaji nic proti temto provokacim, kona Rusko. A zbabelcum a US ritolezcum se zacina svirat rit, protoze vedi sve. Vetsinou to jsou pohrobci komousske hruzovlady, adorujici drive CCCP, dnes USA. Jako Merkelova, Pavel, atd. Budou prisahat i na Islam az se prosadi u nas.

  OdpovědětVymazat
 21. Naprosto trefná a pravdivá ironie. Víte, jak mě je doslova špatně, když jdu do nějaké knihy a prohlížím si co vyšlo, když o 2.SV naprosto převládají knihy o generálech,bojích nacistického Německa a vojsk a zbraní SS. Kdybych nebyl vychován tak jak jsem, tak by jsem je začal trhat. Knížky o Rudé armádě , našich vojácích na východní frontě ? To hrdinové nebyli. O vojácích na západní froně něco, ale jasně převažují zbraně a vojska 3.říše. Proč tak tomu je ? Úplně jsem ztratili soudnost, někdo to takto chce, nebo je to jen pouhý "špinavý" kšef, který má i zformovat novou generaci. Jako by jsme zapoměli, že při případném "Konečném vítězství" nacismu, jsme tady po 75 letech jako národ nemuseli v našem prostoru již být a nejen to. Ono postupné vymývání mozků, zapomínání, mladí ani neví kdy vznikla republika a proč, může být pro náš národ opravdu kritické. Připomenu proč brzy po napadení SSSR, vyhlásili , že válku budou nazývat "Velkou vlasteneckou válkou". Protože pochopili, že se jedná o válku vyhlazovací. A není pravděpodobně od věci si spojovat odstranění pomníku maršála Koněva s tím co jsem napsal, protože z toho úplně jasně čpí primitivní nenávist, ke všemu z východu, ke všemu Ruskému, nebojím se říci i slovanskému.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svého času jsem chodil nakupovat do jednoho supermarketu a tam měli hodně knih, ale nejlépe umístěná a nejšířeji zastoupená byla "výstavka" právě takových "knih jen o válce". Ani jeden titul nebyl od nás, o nás, nebo odjinud, než těch nadlidech. A to už tam víc jak deset let nechodím vůbec.

   Vymazat
  2. Rehabilitace fašismu. Fašismus se nám, byť převlečený, zase vrací. Naši skuteční nepřátelé jsou očišťováni, naši někdejší zachránci jsou očerňováni. A mladí, protože sami to nezažili a ve školách jim to neřeknou, tomu nadšeně tleskají.
   Chceš li zničit národ, ukradni mu jeho děti. A nám už většinu dětí ukradli ...

   Vymazat
 22. Bod 3. v clanku oslavuje nemecke generaly, vrazdici pri vpadu do CCCP civilisty a deti, nicici jejich mesta a dediny. Pane jste prasteny, nebo uplne blby!
  Je jasne, ze oslavovat statecnost kruteho najezdnika je nemoralni. Divim se, ze admin co zde maze o sto sest to nevi a nerespektuje!

  OdpovědětVymazat
 23. Pěkně napsáno . Systém salámové metody. Též systém vaření žáby. Jedna generace pamětníků odejde a máme tu nový svět . Ale neobávejme se, oni už to nestihnou.

  OdpovědětVymazat
 24. Nejen ulici, ale Praha 3 by měla vyřešit další sporné věci na jejím území. A to především hroby a šeredné pomníky okupantům na Olšanském hřbitově, a také ten příšerný památník lupičovi na Vítkově. Slibovali to několikrát, ale jak je vidět, komunisti tady mají svou základnu. Prostě Žižkov, tam žila vždycky spodina.

  OdpovědětVymazat
 25. nádherný článek plný jemné ironie ..
  jen tu poslední větu bych asi formuloval

  přísahat věrnost těm, kteří by rádi, ABYCHOM táhli na Rusko.

  Koloděj

  OdpovědětVymazat
 26. Není Němec jako Němec aneb teorie relativity v praxi

  Pokud se prokáže, že má teorie relativity je správná, pak mě Němci prohlásí za našeho velkého Němce, Fráncouzi za našeho velkého Evropana a Američané za našeho velkého světoobčana.
  Ovšem v případě, že se mýlím, pak Američané řeknou, že jsem Evropan, Francouzi mě označí za Němce a Němci o mně řeknou, že jsem Žid.

  OdpovědětVymazat
 27. Pan Jírovec podle mně píše velice dobře, ale každému vytýkám, většinou sice v duchu, ale každému, když místo oni píše my, místo jejich píše našich atd., místo jejich politici naši politici a tak podobně.
  I když ve spojení s ironií to není tak problematické...
  A zlomyslnosti na adresu Zdeňka Nejedlého mi vadí proto, že za nimi zůstávají schovány skutečně velice pěkné věci, které vytvořil.
  Ironii beru, ale musím říci bez obalu, že Z.Nejedlý skutečně nebyl žádný blbec a je škoda, že jeho dílo není po ruce aspoň tak, jako dílo současných veleduchů. To by se mnozí divili.
  Jindřich K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná máte pravdu. Ale já osobně jsem se neseparoval od oněch debilů (Novotných, Kolářů i jejich voličů). I když oni se opakovaně snaží separovat ode mne. Chtěli by mi odejmout volební právo a zařadit mne do nějaké nižší kategorie. I když jsou v drtivé většině živi i z mých daní, pořád je beru za "své". Asi dělám chybu, ale právě o to našim nepřátelům jde. Rozdělit nás.A čím více se budeme rvát mezi sebou, tím méně času a energie nám zbyde na boj s nimi.
   Jsem na pražáky neskutečně nasraný, ale stále je beru za své. Měli by jsme si to vyřídit mezi sebou a pak se postavit proti vnějším nepřátelům. A to vyřízení možná zařídí nastupující krize. Pokud se budou peníze rozdělovat podle zásluh, a ne podle prořízlé huby, zkrotnou i pražáci.

   Vymazat
 28. Jiří, jste dobrej. Kdyby to nebyla realita dneška, zasmál bych se s vámi. Vše je smutné. Nechápu, jak mohou být Slované vůči sobě tak pitomí. Germán se jen směje...

  OdpovědětVymazat
 29. Vítr foukal z Říma!!!!

  "Než se budete dívat na první díl, je nutné poznamenat, že zvukový záznam byl nahrán v roce 2003 a to na tři krále 06.01. POUZE ZVUKOVÝ ZÁZNAM. Bylo to 3000 metrů pod Vatikánem. Ve filmu herec, který přeložený záznam z latiny do němčiny, vše nahrál, byl režírován jedním z bratrů, který se sezení zúčastnil. Jak po asi měsíci skončil, Vám musí být jasné. Máte zde vysvětleno veškeré dění na planetě Zemi a to mnoho let dopředu. Zatím se jim vše plní celkem přesně. Kdo vymyslel dnešní dění v Evropě, a proč přistěhovalce právě do Evropy, Vám bude z filmu okamžitě jasné. Bylo to přesně naplánováno právě 06.01.2003"

  Kardinál Judas 1
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&
  v=0Kqj9_3YWMA&feature=emb_logo

  Kardinál Judas 2
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=9ElEN--rlSU&feature=emb_logo

  Kardinál Judas 3
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=_VM5gYIYNz0&feature=emb_logo

  OdpovědětVymazat
 30. Článek má jednu malou nepřesnost. Nejedná se o skupinu, jedná se o dobře organizovanou platformu, které v čele kráčí TOP, ODS, KDU. Tqkže i naše vláda včele s ANO a ČSSD má obavy se k tomuto činu vyjádřit. To ticho je příšerné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš ví perfektně, co by mu zlomilo krk, kdo by jej šel zatknout nebo kdo by jej dal zastřelit. Petříčka může vyměnit jen Hamáček a ten to bez zničujícího kraválu neudělá. Lidi to musí protrpět a u voleb nezapomenout.

   Vymazat
 31. Pokud si pamatuji, heslo Není Němec jako Němec používal Klement Gottwald.

  OdpovědětVymazat
 32. Pěkné počtení, děkuji.

  OdpovědětVymazat
 33. A nyní bez ironie-dovedete si pane Jírovče čistě hypoteticky představit,co bychom tady již 30 let poslouchali,kdyby atentát na Heydricha byl proveden východním odbojem z Moskvy?!To bychom tady měli vrahů pěti tisíc našich občanů!

  OdpovědětVymazat
 34. Pan Jírovec opět skvělý!!!

  OdpovědětVymazat
 35. ...máte soudruzi plná ústa demokracie, ale jiný názor nejste schopni akceptovat, ....

  OdpovědětVymazat
 36. Obě světové války vyprovokovali a zahájili Němci, žádní nacisti. Stačí si prohlédnout staré dobové týdeníky, všichni nadšeně hajlovali, nejhorší byly ty germanske baby, ty se mohly z Adolfa zbláznit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako dítě jsem viděl hajlovat i Čechy.

   Vymazat
  2. 300.000 Pražanů na tryzně Heidricha hajlovalo na Václaváku a v okolních ulicích(dosud tento rekord nepřekonán!). Upozornění! Nebyli tam nahnáni násilím, byli tam naprosto dobrovolně! A stihli tam i přísahat věrnost velkoněmecké Říši...

   Vymazat
  3. 10.40 Kolik myslíte, že v Praze "fungovalo" NĚMCŮ a volksdeutsche v době Smrti R.H.?

   Vymazat
 37. Proč jste mi neuveřejnili informaci, že je tlak na výše zmiňovanou Prahu 3, aby odstranila nejen názvy ulic, ale i hroby z vojenského hřbitova na Olšanech? Vždyť o tom píše i Jírovec.

  OdpovědětVymazat
 38. Stále chci věřit, že stavidla nenávisti vůči Rusku otevřela sice hodně viditelná a slyšitelná, ale početně marginální skupina "smějících se bestií".
  Snaha dobýt Rusko je stará a vůbec nesouvisí s politickým režimem v něm. Je tragické, že právě Češi, kteří nikdy neměli ambice někoho kolonizovat, někoho podrobit, nebo zotročit, se díky této hrstce militantních křiklounů mohou stát agresory. A protože jak se říká: "Spolu je chytili, spolu oběsili", bude nám to i jednou spočítáno.
  Bože, my jsme ale debilové! nejde o to, kdo má jaké politické smýšlení. Ale lhostejnost, s jakou většina přijímá výkřiky Kolářů, Štětinů a Novotných, kterou budeme muset jednou zaplatit, mne teda neskutečně sere. Všichni se ohánějí tituly a nadprůměrnou inteligencí, ale přijmout skutečnost, že si Rusové nenechají od politické a ekonomické nuly, jakou nyní jsme, srát do nekonečna a beztrestně na hlavu, na evidentně nad jejich myšlenkové možnosti.

  OdpovědětVymazat
 39. Proces dekomunizace byl úspěšně dokončen, nikde nezbyla žádná socha komunisty a o komunistech se v dobrém nemluví. Dalším úkolem je přepsání dějin. Všechno, co se děje, je možné považovat za epizody tohoto historického procesu. Koordinační místo vydalo doporučení změnit výuku novodobé historie. Je tady napětí mezi čučkaři a prezidentem. Prezident prosadil svou, aby vládu jmenoval předsedu vítězné strany. Jinak tady máme menšinovou vládu děrmobloku s podporou televize. Oni by si dokázali poradit i s menšinovým vládnutím. Pro každou epizodu lze najít vysvětlení, co za tím stojí. Nic není náhodné. Za WWII se nepodařilo sestavit divizi pro východní frontu výhradně z Čechů. My jsme jen pilně vyráběli zbraně a Němci nás za to hýčkali. Rusové už o tom mluví otevřeně, kolik zbraní dostávali Němci z protektorátu. Před časem jsem tak na půl ucha slyšel v rádiu generála Petra Pavla, který popisoval, co si myslí vedení NATO o našem zapojení do minulé války se Sovětským Svazem. Ohebný Pavel, se pohyboval v prostředí, kde sloužilo v minulosti mnoho nacistických důstojníků. Oni Čechy kritizovali za naše válečné úsilí. Co tím mysleli, to by se mělo pečlivě prošetřit, protože ten fešácký voják pošilhává pro místě příštího prezidenta. Je třeba od něho dostat záruky, že nepošle do Ruska vraždit a vypalovat, jako to dělal wehrmacht a SS. Jen idiot nevidí posedlost si zkusit znovu táhnout na východ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:43 Konkrétně od generála Pavla není třeba získávat žádné záruky. Je to člověk bez vlivu a při současném systému prezidentských voleb jím i zůstane. Uhlazeným kavárenským tlachalem na téma co by bylo, kdyby. Figurka.

   Vymazat
 40. https://www.protiproud.cz/politika/5036-epidemie-odhalila-proc-potrebujeme-protiproud-a-proc-alternativa-zije-a-hlavni-proud-umira-cenzura-a-lez-politicke-korektnosti-seznam-aktualne-a-dalsi-hnizda-profsionalnich-diletantu-novinar-nebo-udavac.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hampl, to je moudrost sama. Koupil jsem si jeho knihu Prolomení hradeb. Pro stupidní narážky na minulý režim jsem knihu nedočetl a odložil. Ten tak někomu může radit.

   Vymazat
 41. Mužná tvář, porost ve vzorové úpravě,
  postavička ve slušivé uniformě,
  toť ujištění o věrnosti dané přísaze.
  Vždyť,
  podrobit síly NATO osudové zkoušce,
  co jiného by za pravdu dalo, té přísaze?

  OdpovědětVymazat
 42. Některé národy jsou zvláštní. Němci během obou válek například terorizovali Belgii, Holansko, část Francie/o pár ler let později celou/ a jejich obyvatelé se stále vracejí do jejich područí. U nás povraždili přes 300 000 lidí a vlezli jsme tam vcelku neomylně taky. Jeden by si hnedle mohl myslet, že Rusům tam propašovali z Finska Lenina a u nás si "udělali" Havla. To nebyl český prezident, ale poměrně výkonný zaměstnanec cizí státní moci. Na co si Němci ukázali, to dostali. Na hranicích s odvěkým nepřítelem máme jenom kůrovce, protože jsme se, dle německých požadavků, s nimi "usmířili". Odsun už je zde běžně označován jako vyhnání, o roli sudeťáků se taktně mlčí. Proč jitřit staré rány, že. Pokud se takto chová vedení státu, tak jak asi může vypadat morálka "úspěšných" generálů jeho armády. O cti se raději ani nezmiňuji.

  OdpovědětVymazat
 43. Já tam moc ironie nevidím. S Němci jsme (alespoň my, východní Germáni v Čechách, na rozdíl od západních Slovanů na Moravě) žili po dlouhou dobu v míru. Nebýt Hitlera, je to tak dodnes. Naopak s Asií jsme po staletí neměli společného zhola nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak s kterou Asií. S Tureckem jsme byli v čilém kontaktu, obchodním i válečném, ale se zemí, která se nazývá eurasijská, jsme skutečně po staletí nic společného neměli.

   Vymazat
  2. Východní germáni, to je od Aše po českomoravskou vrchovinu, nebo kam.Já se považuji za Slovana a Germáni byli vždy nepřáteli Slovanů!

   Vymazat
  3. 18:42
   Historický vzato je logické, že naše zem uprostřed Evropy mohla být bohacena, nebo znečištěná jinými, než slovanskými geny. Záleží na vás ze které strany se na ten mix chcete dívat. I Německo historicky bylo osvěženo Slovany, např. Lužice, Pomořany i Meklenbursko. Na Rujáně též řádili Slované ostošest. Nedávno po válce se určitě projevil vliv vítězných armád. Tak nebuďme moc přísní a smiřme se s tímto faktem.

   Vymazat
 44. "Němci propracovali theorii,že právo vzniká z moci a násilí, nejpilněji a zároveň ji prakticky účinně a nejbezohledněji prováděli. Kde bylo veřejné mínění tak získáno agresivním militarismem, kde se bezohledný pangermanism stal krédem civilistů i důstojníků, kde vojsko bylo stále připraveno, tam se stát, a státem i národ, snadno vrhl do války, jakmile mu dána příležitost. A ta příležitost ...atd."

  " ...se provádělo násilí na neněmeckých národech beze všeho ostychu, celá vnitřní politika měla ráz násilnický, k tomu však, to třeba podle spravedlnosti vytknout, Evropa mlčela.
  Němečtí filosofové a historikové hlásali vyhubení Poláků (Ed. von Hartmann) a že se nám Čechům mají rozbít lebky (Momsen,nositel Nobelovy ceny). A obdobně je vidět na politice vnější týž ráz a směr agresivní, bezohledný, pánovitý, pánovitě nedočkavý. Pangermanism je výrazem skutečné praxe, a navzájem jeho učení o Herrenvolku řídilo celou německou a rakouskou politiku."

  OdpovědětVymazat
 45. Po válce se říkalo - mrtvý Němec, správný Němec.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.