Reklama

pondělí 27. dubna 2020

Nesnesitelné dilema hostů České televize

Lubomír Man
27. 4. 2020
Moderátoři a moderátorky to snad mají od vedoucích zpravodajské redakce ČT přímo nakázáno a možná v tom byli dokonce i odborně proškoleni. A o čem že to vlastně mluvím?


Mluvím o technice kladení tzv. sugestivních otázek. V životě jsem jich od nikoho neslyšel víc, než právě od moderátorů a snad ještě víc od moderátorek zpravodajství ČT, když vedou rozhovory s lidmi, které si do pořadu zvou. Třeba i jen telefonický, kdy se moderátorem pozvaný prezentuje na monitoru jen svou svou fotografií, anebo sedí přímo ve studiu, to je jedno, je to prostě ten host, který nebyl do vysílání zpravodajského pořadu pozván proto, aby zde něco nového či dosud neznámého posluchačům sdělil či dokonce prozradil, ale výhradně a je a jen proto, aby divákům oznámil onu velkou a překvapivou novinu o tom, že má naprosto stejný názor jako ta slečna ať s vlasy nazrzlými, či černými či kudrnatými, která se jej právě teď na cosi ptá? Třeba takto.

„Jak myslíte, že vláda zvládla nápor pandémie? Myslím, když uvážíte ten zmatek, kdy každý člen vlády mluvil jinak, existoval absolutní nedostatek roušek, respirátorů atd.?“

Hostu, který si tuto až nevkusně návodnou otázku právě vyslechl, je v tu chvíli vše jasné. Moderátorka ode mě žádá, abych vládu rozcupoval na tisíc kousků. O tom žádná pochybnost.. A otevřeně ode mě chce nejen, abych to, co její otázka obsahuje potvrdil, ale určitě i to, abych ji navíc i demonstroval třeba nějakými průkaznými příklady. Jistě, jinak by si mě sem nepozvali, proto tady jsem. Herdek, co teď? U televizoru mě vidí rodina, ale nejen ta nejužšíužší doma, ale i ta širší, Keprtovi z Vysočiny. Smrčkovi z jižní Moravy, otcův bratr z matčiny strany z Kouřilova, který vždycky prohlašoval, že já jsem přesně ten typ, co díru do světa neudělá.

Hergot, když se teď téhle mrše přede mnou vzepřu, jsem na Kavčích Horách naposledy ve svém životě!

I stalo se, že se už našli i takové či takoví, kteří se vzepřeli. Vzepřela se slavná zpěvačka Soňa Červená Takáčovi, vzepřela se tisková mluvčí Ikemu Lindě Bartošové. Třebaže obě dobře věděly, že si tím kopou cosi jako svůj televizní hrobeček. Ale nemohly jaksi jinak.

Měly by mít – a právě vedle budovy ČT, kam zavítaly jen jednou – v betonu odlitou svoji stopu.

32 komentářů :

 1. ČT lže, i když je vypnutá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (21:56):
   To máte pravdu!
   Ovšem vypnutí obrazovky ČT od zdroje el. proudu je málo, co pro sebe můžeme udělat.
   Daleko účinnější je vypnout ČTV od proudu koncesionářských poplatků anebo od koryt "vypnout" řídicí tv pakáž, která tam je beztak jen proto, aby řídila manipulování (oblbování) veřejnosti.

   Vymazat
  2. 21:56 To je přesné!

   Vymazat
 2. Hlásné trouby v žumpě lží,polopravd a podobných kanálů zpravodajství tzv.čt jsou prosté mediální k u r v i č k y a prestituti jiné označení si nezaslouží.

  OdpovědětVymazat
 3. Velmi dobrý článek. Objektivně popisuje tu žumpu ČT a její partu hic... Divím se, že jim ve studiu někdo neřekl, že jsou to ubozí debilové a neodešel...

  OdpovědětVymazat
 4. Tak televizi proste odhlaste.
  Stejne je tam hovno, i na jinych kanalech nez CT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:09 vy nevíte, že plně funkceschopný televizor poskytuje další a další možnosti než jen tu, která nás vystavuje tu víc, tu méně, propagandistické masáži? Já doufám, že ti uplacení propagandisté, nejen z ČTv a z ČRo dosáhnou téhož, co ti za komunistů. Stalo se nesnesitelným i to, v čem měli pravdu. Pochopil jsem s třicetiletou zkušeností. Jak známo, všeho moc, škodí ...

   Vymazat
  2. 23:09
   Závidím vám vaší jednoduchost, ale já televizor mám a poslouchám cizí stanice přes satelit, tak jak bych dokazoval, že naše stanice neposlouchám, jsou mi u ..... a poslední co jsem poslouchal sportovní přenosy už nejsou. Že musím platit společnosti ČT pokládám za omezení mých práv.

   Vymazat
 5. Ano, podobných návodných otázek bychom mohli vytáhnout z paměti možná stovky. Rejstřík manipulací ovšem mají pestřejší. Když by se např. náhodou odpověď nevyvíjela dle představ, pak "hosta" přeruší, lépe řečeno, brutálně mu skočí do řeči, je-li třeba opakovaně, zas a zas... Veřejnoprávní televize drze lže, manipuluje, mrzačí pravdu, poškozuje národní i státní zájmy. Vidíme to na obrazovkách roky, den za dnem. Platíme si to z vlastních peněz. Poslancům taková situace očividně nevadí, protože by v opačném případě dávno zasáhli. K čemu jsou nám takoví poslanci, k čemu je nám taková sněmovna?

  OdpovědětVymazat
 6. A VY MELETE, KRČÍTE SE Z PŘlPOSRANÍ...? NEPLAŤTE JAKO JÁ. LŽOU, ZAČERŇUJÍ NEZÁKONĚ SMLOUVY, NIKOMU TO NEVADÍ? TUDÍŽ ANI MÁ NEPLATBA, NIKOMU NEMŮŽE VADIT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:57 hraběcí rada, nemám televizor jen a pouze na to a proto, abych sledoval a nechal se ovlivňovat propagandou, produkovanou kýmkoli. Nutně mi ovšem vadí, že někdo, taky za moje peníze, nemluví pořádně česky, překrucuje a lže.

   Vymazat
 7. Veřejnoprávní má patent na štěkny.

  OdpovědětVymazat
 8. Nemohu jinak, než zde upozornit na web Česko aktuálně, kde je rozhovor s Davidem Ickem s českými titulky. Jedná se o exkluzivní zakázaný rozhovor, který byl smazán na všech sociálních sítích. Je rozdělen do pěti videí. Doporučuji.
  Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 9. Ona TV NOVA je na tom stejně jako ČT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PRIMA pod CNN už bohužel taky. I Soukup už obrátil kabát. Věrchuška pohltila už všechna média, která by si dovolila hlásat něco jiného, než ten jimi "certifikovaný" názor. Ať jdou všechny do brusele. Zatím máme aspoň internet, i když taky cenzurovaný.

   Vymazat
  2. 11:31 presne media se zprofanovala jak TV, Radio tak i Tisk a pripousti se jen nazor "jedne strany" a to te ktera ta media vlastni

   Vymazat
  3. CNN Prima News bude "určovat" ten žádoucí pohled na svět. Již ten název nezní nestranně.

   Vymazat
 10. ČT už mohl dávno Babiš potopit, ale neudělal to, do Babiše v ČT kopou a on nic neudělá. Je tak zbabělý a nebo je to celé jen určitá hra zahraničních služeb?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste 7:42 prozradit, jak být předsedou koaliční vlády umravníte veřejnoprávní televizi podle svého vkusu? Nebo o pravomocích předsedy vlády, o možnostech celé vlády a postavení veřejnoprávní televize pranic nevíte?

   Vymazat
  2. Nevíte jak? Parlament přece schvaloval zprávu čt. Neměl ji schválit a rozmetat ty zmetky. A babiš opravdu couvl.Nezvládl to Proč? to nevím.

   Vymazat
  3. ČT je televize veřejnoprávní. Tedy nikoli státní a už vůbec ne vládní.

   Vymazat
  4. Jak´s na tuhle hloupost přišel? Česká televize, především redakce Zpravodajství, to jsou aktivisté a nikoli veřejnoprávní novináři. Nectí Chartu vlastní organizace, nenechají si kontrolovat hospodaření nezávislými orgány. ČT je propagandistický škvár sloužící nadnárodním korporacím, zločineckým organizacím a porušování mezinárodního práva. Probuď se!

   Vymazat
 11. A byl jste v Lánech?

  OdpovědětVymazat
 12. Já se na tyto "demokratické pořady, plné pravdy a lásky" zásadně nedívám a to už hooodně dlouho. Koupit si noviny? Naposledy možná v roce 1993. Jednou jsem si v metru vzal nějaký platek, co rozdavali a rozdávají zadarmo a to mně stačilo, dobré tak pro bezdomovce k ošetření konečníku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, chápu. Čteš Sputnik, tadesco a sleduješ televizi RT.
   Úplně v pořádku, o tom je demokracie.

   Vymazat
  2. 13:46 - těšíš se na kulturní obohacení?

   Vymazat
 13. No jo také proto bojuje opozice za ČT protože oni nic jiného než lhát nedokáží.

  OdpovědětVymazat
 14. Stále se zabýváme ČT ale co je třeba dnes už Nova? Ale ta může,ta je celá americká a neskrývá to! M.R.

  OdpovědětVymazat
 15. Moje avízo na video Davida Ickeho z 3:17 prošlo tak nějak bez zájmu vaší pozornosti, přitom to co on už 30 let říká, se nyní naplňuje a v podstatě to co on říká a vysvětluje koronavirus, technologie G5 a další úplně nejdůležitější problémy dneška. Asi on sice nezná logo pana Hájka na Protiproudu ale říká jinými slovy totéž. Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU. Tím, že nyní budeme řešit ne tak podstatné a důležité záležitosti, pohodlně poplujeme svou hloupostí sami a dobrovolně do otroctví a naše děti a vnukové budou otroci už celý život. Matrix: Mnozí lidé jsou na systému závislí, že budou ochotni ho bránit...
  Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 16. Moje avízo na video Davida Ickeho z 3:17 prošlo tak nějak bez zájmu vaší pozornosti, přitom to co on už 30 let říká, se nyní naplňuje a v podstatě to co on říká a vysvětluje koronavirus, technologie G5 a další úplně nejdůležitější problémy dneška. Asi on sice nezná logo pana Hájka na Protiproudu ale říká jinými slovy totéž. Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU. Tím, že nyní budeme řešit ne tak podstatné a důležité záležitosti, pohodlně poplujeme svou hloupostí sami a dobrovolně do otroctví a naše děti a vnukové budou otroci už celý život. Matrix: Mnozí lidé jsou na systému závislí, že budou ochotni ho bránit...
  Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 17. Já se nestydím sem tam si ČT zapnu a za jeden z top pořadů pokládám přímé přenosy z Parlamentu. Teď máte možnost vychutnat si jeden z nich, pravě naše politické elity bojují o hlavní roli. Jde o prodloužení nouzového stavu, tj dočasné moci vlády, která tak získává na důležitosti a to je nebezpečné. Proto to dopadne v její neprospěch. Kdeže je její představa a žádost o měsíc, tůdle, dostane tak maximálně týden. Divadlo trvá už 10 hodin a protože se potřebují všichni zviditelnit, tak to odhaduji do půlnoci. Každý musí vidět, kdo drží opratě a kdo to s námi občany myslí nejlíp.

  OdpovědětVymazat
 18. 18:14
  Kluci to dnes zvládli do večeře. Oskara si odnese Kalousek.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.